XIX. Szemes Fesztivál

2013. július 17. szerda 

Latinovits Zoltán Művelődési Ház

18.30 Balatoni Mozaik V. – csoportos kiállítás (Adamcsek Ibolya, Ács Ferenc, Dombi Gábor, Kovács Erzsébet, Rajczi Zoltán, Szedleczky Rudolf, Vastag Éva)
18.30 Megvalósult gondolatok (Boros Hajnal, Kőhalmi Márta, Szili Ferenc)
20.00 Willy Russel: Shirley Valentine – lírai komédia 2 részben (Vándor Éva Jászai Mari-díjas színésznő előadásában, rendezte: Cserje Zsuzsa)

2013. július 18. csütörtök

Nyitnikék Óvoda

16.00 a Bábrakadabra Bábszínház előadása

Zenepavilon

19.30 Fesztivál ünnepélyes megnyitója
19.45 Pál Dénes (The Voice győztes)
20.30 Sonny and his Wild Cow koncert

Vigadó

22.00 Képzőművészek a Vigadóban - megnyitó

"Délután ötkor" - Mikó F. László kiállítása

Fény-játékok: fényfestés az épületen, tánc-performansz
22.15 Cabaret Medrano koncert

24.00-02.00 Fókatelep - Bakelit lemezes levezetés

2013. július 19. péntek

Vigadó kert (találkozási pont)

17.30 Krimi a fesztiválon!– interaktív bűnügyi játék, nemcsak gyerekeknek Varga Gyöngyi drámapedagógussal, Páder Petra, Laurinyecz Réka, Koncz Eszter színészekkel

Tűzoltó Szertár

18.00 "Mind mi voltunk egykoron"
Képek, tárgyak, emlékek...

Baptista Imaház

20.00 Lakatos György Liszt-díjas fagott művész és a Corridor Fagott Quartett koncertje

Zenepavilon

20.00 Peet Project – jazz, pop & funky koncert
22.00 Rákász disco show

Vigadó

08.00 Testébresztő jóga Tápai Évával
12.00-14.00 Fókatelep - Bakelit lemezes szieszta (a legjobb zenék nyugágyból)
16.00-17.30 Hatha jóga Nagy Anikóval
17.30-18.30 Relax csoport: tibeti hangtálak, gong és cselló társaságában
19.00-20.00 Maszmók a tengerentúlon – a Picaro Társulat zenés gyerekszínházi előadása
20.30 Blues színpad: Horváth Misi (szájharmonika) és Fekete Jenő (gitár), a blues mesterei
22.00 Jazz színpad - Mnemonic – Walla Fannival
23.00-02.00 Fókatelep - Bakelit lemezes levezetés

2013. július 20. szombat

Sportpálya melletti park

10.00-14.00 Főzőverseny, desszertverseny, palacsintaevő verseny
10.00 Zabszalma zenekar - gyerekkoncert

Kisfaludy utca (Állomás mellett)

11.00 Flatland (BMX) bemutató

Rózsapark

18.00 Zumba óra

Zenepavilon

10.00 Térzene - Balatonföldvári Fúvósok
19.00  Musicalvarázs: Jegercsik Csaba, Sándor Dávid, Endrődi Ági és a gyerekek ( részletek: Muzsika hangja, La Mancha lovagja, West Side Story, Godspell)
20.00  Balkan Fanatik koncert

Vigadó

08.00  Testébresztő jóga – Tápai Évával
12.00-14.00 Fókatelep - Bakelit lemezes szieszta (a legjobb zenék nyugágyból)
17.30-19.00 Hatha jóga
19.00-20.00 Relax csoport: tibeti hangtálak, gong és cselló társaságában
20.15 Jazz színpad - Urbán Orsi Group feat. Kollmann Gábor
21.30  Filmvetítés a PRIMANIMA Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál díjnyertes filmjeiből
23.00-02.00 Fókatelep - Bakelit lemezes levezetés

Rózsapark

22.00 Fantom zenekar – utcabál

2013. július 21. vasárnap

Vigadó

08.00 Testébresztő jóga Tápai Évával
9.30-10.30 Relax csoport: tibeti hangtálak, gong és cselló társaságában
11.00 Felolvasó meseszínház – Páder Petra, Laurinyecz Réka, Koncz Eszter
12.00-14.00 Fókatelep - Bakelit lemezes szieszta (a legjobb zenék nyugágyból)
22.00 „Anno Mókus-disco” – Kalovits Istvánnal

Zenepavilon

19.30  Falusi Mariann-Sárik Péter duo
20.30  Szabó Balázs Bandája

A fesztivál háziasszonya: Szórádi Erika és Komáromi Krisztina

Kísérő programok:

  • szombaton ingyen ölelés!
  • Kézműves vásár a Rózsaparkban: vesszőkosaras körhinta, íjásztatás, kézműves foglalkozások, kemencés lángos, kürtős kalács, bor- és pálinkakóstolás
  • Vigadóban: Comic Camp, a képregény rajzoló tábor, a Magyar Képregény Szövetség kiállítása, Borarti for Kids - ÖKO kreatív alkotóműhely, kávéház - különleges kávék, italok, csak erre a 4 napra!
  • az Angyalosy Lakásétterem különleges kínálata
  • kisvonatos városnézés


Aloldalak (1): Köszönjük!