POZOR!!!
23. Marca 2018 bude prednáška

Bachova kvetová terapia a homeopatia pre zdravie rodiny

pre viac info kliknite na: https://www.facebook.com/events/151684155503657/

"KAŽDÝ JEDNOTLIVÝ ČLOVEK BY MAL VEDIEŤ,

AKO VYZERÁ JEHO ŽIVOTNÝ PLÁN,

 AKÉ ÚLOHY MÁ V TOMTO ŽIVOTE, ČO SA MÁ NAUČIŤ,

AKÉ SÚ JEHO SLABOSTI A SILY,

V KTOREJ ŽIVOTNEJ ETAPE SA TERAZ NACHÁDZA

A AKÉ SÚ JEHO SKÚŠKY

Zoznámte sa s Bachovou terapiou...
 
 
              V priebehu posledných 60-tych rokov mnohí prominentní  lekári – homeopati a liečitelia západnej Európy úspešne používajú esencie pripravované z 38 kvetov divo rastúcich rastlín, kríkov a stromov. Tieto tzv. Bachove liečivé kvety nie sú určené na bezprostredné liečenie telesných chorôb, ale harmonizujú emocionálne a psychické napätia, ktoré sú príčinou chorôb. Ich názov nesie meno Dr. Edwarda Bacha, anglického lekára, homeopata a bakteriológa.
 
        Edward Bach objavil v roku 1927, že určité divo rastúce kvety stromov, rastlín a kríkov majú schopnosť harmonizovať a liečiť negatívne stavy mysle. Tieto negatívne stavy Dr. Bach rozdelil do siedmych základných skupín:
  •  Strach
  •  Neistota
  •  Nedostatok záujmu o prítomnosť
  •  Osamelosť
  •  Prílišná starostlivosť o blaho iných
  •  Zúfalstvo a beznádej
 
        V každej skupine potom podrobnejšie popisuje jednotlivé stavy. Napr. v skupine strachu rozlišujeme päť esencií, podľa toho, o aký druh strachu sa jedná. Použite Bachových esencií je mnohostranné. Možno ich použiť pri chronických ochoreniach, na predchádzanie chorôb ,prevenciu, na posilnenie vnútornej harmónie v krízových situáciách, na zlepšenie vzťahov a tiež na podporu detského vývoja. Zvlášť dobre dokážu odblokovať traumy, energetické bloky a šoky. Účinkujú dobre aj pre deti nepokojné, agresívne, žiarlivé, ustráchané, nesamostatné, tyranské a smutné.
 
        Esencie reagujú na detskú dušu jemne, harmonizujúco a vyrovnávajúco. Pritom dochádza ku zmenám, ktoré slúžia na pozitívny vývoj dieťaťa. Dieťa sa však určite nezmení od základu (napríklad z dieťaťa, ktoré je temperamentné, sa pôsobením Bachovej terapie nikdy nestane dieťa flegmatické a naopak). Bachova terapia sa pre dieťa hodí zvlášť dobre aj preto, lebo deti na ňu reagujú oveľa spontánnejší ako dospelí, ktorých stavy mysle a spôsoby sú už roky zafixované.
 
        Pri výbere esencie sa sústredíme na správanie dieťaťa, lebo ono ešte nevie vyjadriť svoj duševný stav slovami. Ak má dieťa problematické, alebo nápadité správanie, vždy preveríme, či vyvolávajúca príčina nie je v rodinnej situácií, alebo v prístupe rodičov. V niektorých situáciách je totiž vhodné, ak esencie súčasne užívajú aj rodičia. Bachova terapia nemá žiadne vedľajšie ani nežiaduce účinky a možno ju kombinovať aj s inými liekmi a dokonca aj s homeopatickou liečbou. 
 
Často je výborným pomocníkom v prípadoch, ktoré sa zdajú byť nezvládnuteľné a umožňuje vylúčiť psychofarmaká s ich mnohými nežiaducimi účinkami. Pre určenie Bachovej esencie, ktorú vaše dieťa potrebuje, je vhodné vyhľadať skúseného odborníka na Bachovu terapiu a absolvovať u neho tzv. terapeutický pohovor. Ten vám stanoví, ktoré esencie sú pre vás, alebo pre vaše dieťa vhodné a hneď vám ich aj namieša (užívanie je po kvapkách per orálne, na jazyk)
 
 
V prípade záujmu kontaktujte Mgr. Milotu Nemčokovú-Pfeffer, odborníčku na Bachovu terapiu a homeopatiu.
 
Pevná linka:
02/ 6231  7356
Mobil:
0908  074  894
+421 908 074 894
E-mail:
bachovaterapia@gmail.com


Čo je Bachova kvetová terapia?

    Jednoduchá a účinná liečebná metóda viac ako 70 rokov stará, pochádzajúca z Anglicka, pri ktorej sa využíva liečivá energia kvetov, stromov, rastlín a kríkov, ktorá má tú zvláštnu a vzácnu vlastnosť, že lieči, harmonizuje stavy mysle. Ich názov pochádza od doktora Dr. Edwarda Bacha (1886 - 1937), anglického lekára, homeopata a bakteriológa, ktorý sa vzdal svojej lukratívnej práce a celý zbytok svojho života sa venoval nachádzaniu novej terapie cez odhaľovanie skrytých liečivých energií kvetov.

Kto môže užívať Bachove esencie?

    Bachové esencie môžu byť užívané bez ohľadu na vek. Pretože nemajú vedľajšie účinky. Môžu ich užívať dokonca aj kojenci a tehotné ženy a starý ľudia. Ľudia, ktorí užívajú psychofarmaká, môžu za pomoci Bachových esencií, postupne dávky znižovať. Bachové esencie sú dobrým doplnkom homeopatickej liečby, ale môžu byť kombinované aj s klasickými liekmi. Možno nimi pomôcť aj rastlinám a zvieratám.

Ako sa môžu užívať Bachove esencie?

    Po terapeutickom pohovore, určení a namiešaní zmesi Bachových esencií, vhodnej pre pacienta, sa tieto užívajú v dávkach 4 kvapky 4 krát denne na jazyk, alebo s trochou vody na plastovej lyžičke. Pri užívaní je vhodné tekutinu podržať chvíľu v ústach a predstaviť si, že prijímame pozitívnu energiu. V určitých prípadoch sa doporučuje opakovať aj afirmácie priradené k tej ktorej esencii. V núdzi je možné užívať núdzové kvapky aj opakovane po 15 minútach. Pre vonkajšie použitie 6 kvapiek do 1 litra vody na obklady.

Kedy sa môžu užívať Bachove esencie?

1. Pri akútnej duševnej záťaži a núdzových stavoch: ako napríklad návšteva zubára, skúšky, nepríjemné stavy, nehody, strach z lietadla a podobných stavoch sa používajú núdzové kvapky - Rescue remedy.

Rescue remedy:
Je zmesou 5 kvetových esencií. Vraví sa, že by nemala chýbať v žiadnej lekárničke. Je to protišoková, krízová esencia, ktorá sa užíva v prípade núdze po kvapkách.

2. Pri chronických ochoreniach
Pri dlhotrvajúcich ochoreniach sa často mení náš psychický stav, sme podráždení a netrpezliví, ak bolesti trvajú dlho, alebo pociťujeme strach a beznádej z choroby, ak je choroba ťažká a dlhotrvajúca. Toto v žiadnom prípade nemôže prispieť k ozdravovaciemu procesu. Voľba správnych esencií zlepší psychický stav takéhoto pacienta. Prinavráti mu optimizmus, chuť do života a nádej, ktorá je tu vlastne vždy. Zlepšenie psychického stavu bude potom pozitívne vplývať aj na imunitný systém a na celkový ozdravovací proces a priebeh ochorenia bude priaznivo ovplyvnený.

3. Na predchádzanie chorôb
Neustále strachy, negatívne myšlienky, nespokojnosť a starosti nás môžu urobiť chorými. Negatívne stavy mysle zaťažujú náš imunitný systém a škodia nášmu zdraviu práve tak ako nezdravý spôsob života. Bachove esencie nám pomôžu premôcť tieto negatívne stavy mysle, čím sa jednak budeme cítiť harmonickejšie a jednak posilníme svoj imunitný systém proti chorobám

4. Na posilnenie vnútornej harmónie
Keď je naša duševná harmónia narušená našim správaním, alebo situáciou v ktorej sa nachádzame, Bachove esencie nám pomôžu nájsť vnútorný pokoj a tieto negatívne stavy odbúrať. Keď sme sa rozhodli, že odstránime svoje negatívne pocity predpokladom je určitá dávka sebapoznania a schopnosť priznať si svoje vlastné slabosti. V partnerských a medziľudských vzťahoch pomôžu v prípadoch žiarlivosti, agresivity, nenávisti a podobne. V zdanlivo beznádejnej situácii zrazu začíname vidieť riešenie a vráti sa nám chuť do života.
V prípade, že sme na životnej križovatke a nevieme sa rozhodnúť ktorou cestou ísť ďalej, pomôže nám esencia na určenie správnej životnej dráhy, neistotu a nerozhodnosť. Ak sme v živote zažili nejakú zmenu a nevieme si nejako na ňu privyknúť, kvet zmeny nám pomôže energeticky sa preladiť.


 
 

"Choroba nie je ani krutosť ani trest, ale oprava, nástroj, ktorým
si naša vlastná duša poslúžila, aby poukázala na naše chyby
a aby nás zadržala pred ešte väčšími omylmi, ktoré by urobili ešte
väčšie škody a aby nás zaviedla späť na cestu pravdy a svetla"

                                                                                                      Dr. Edward Bach