A szereplők


Az Úr-Albert Péter

Született 1967. január 10-én.

Arany János Színház Színészképző Stúdió 1990.
1988. Arany János Színház
1994. Tivoli Színház
1995. Zsámbéki Nyári Színház
1996. Független Színpad
1997. tatabányai Jászai Mari Színház
1998. Kolibri Pince


Fontosabb szerepek:


Maeterlinck: A kék madár Tűz
Molnár: Liliom
Jókai: A kőszívű ember fiai Goldner Fritz diákvezér
Leigh-Wassermann: La Mancha lovagja Pedro
Csukás: Ágacska Festő
Bulgakov: A Mester és Margarita Lihogyejev
Shakespeare: Romeo és Júlia Escalus, Verona hercege
Móricz: Pillangók a sárban Szakhmáry Zoltán
Goldoni: Csetepeté Chioggiában Vincenzo
Csehov: Lakodalom Oszip Lukics
Schiller: Ármány és szerelem Wurm
O'Casey: Esti mese Dan Hulubut
Tabarin: Veszedelmes levelek Lukács úr
Collodi-Csák: Pinokkió története
Dzsepettó, Félszemű Kalóz, Cirkuszigazgató
Jonson: Volpone Voltore

Rendezése:


Gershe: A pillangók szabadok

A Független Színpad társulati ügyvivője

Clownservice
Dodó bohóc

Trambulin Színház 


Tabarin: Veszedelmes levelek Lukács úr
Pinokkió története: Dzsepettó,
Cirkuszigazgató, Félszemű Kalóz, Tojás bácsi




Lucifer-Csák György

Született: 1956. május 2.

Színház- és Filmművészeti Főiskola 1978.
1978-tól Szolnoki Szigligeti Színház
1982-től Nemzeti Színház
1989-től Arany János Színház
1993-tól Clownservice, ezen belül
1998-tól Trambulin Színház.
Ez utóbbi kettő alapítója, művészeti vezető, író, színész, rendező

Fontosabb szerepek:


Spiró: Esti műsor A fiú
Szörényi-Bródy: István a király Regős
Dürrenmatt: János király Faulconbridge Róbert
Shakespeare: A velencei kalmár Marokkó hercege
Shakespeare: IV. Henrik Bíboros, Dávid
Shakespeare: V. Henrik Sir Thomas Grey
Csokonai: Az özvegy Karnyóné Samuka
Gyárfás Endre: Dörmögőék csodajátéka Marci, bátor medvebocs
Weöres: Holdbéli csónakos Paprika Jancsi
Goldoni: Két úr szolgája Brighella, fogadós
Csukás: Ágacska Dani kacsa
Moliere: Scapin furfangjai Argante
Csák: Te hanyas cipőt hordasz? Tüske papa
Tabarin: Veszedelmes levelek Tabarin
Leigh-Wasserman: La Mancha lovagja Sancho
Collodi-Csák: Pinokkió története Tücsök
Mozart-Shickaneder-Csák György-Csák Péter:
Varázsfuvola Papagénó

Film:


Közös bűn, Egy erkölcsös éjszaka

TV:


Három kövér, Skatulyácska királykisasszony

Állandó szerepe:


Tüske papa

Művei:


Te hanyas cipőt hordasz?
Manóolimpia
Krampuszcirkusz
Varázsital
Pinokkió története (adaptáció)
Varázsfuvola (átdolgozás)
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (adaptáció)
Az aranyhal meséje (adaptáció)
Boszitalálkozó
A tücsök és a hangya (adaptáció)


  

Ádám-Lajkó Bence








Éva-Bazsó Adri


1987. Nagykanizsa

2006-2009 ELTE BTK
2007 - 2009  ELTE Egyetemi Színpad
2009 - Bárka Színház Stúdió

A Radikális Szabadidő Színházban és a Tűzraktér független produkcióiban játszom. 

A Kar-


Barát-Rumanóczky Anette




Gazda Zita




Ilyés Lénárd

Születési dátum: 1981. 10. 31.



2000-2006: Szegedi Tudományegyetem BTK, magyar tanár

2002-2006: Szegedi Nemzeti Színház Stúdiója (színész 2)

Fontosabb szerepek:




Szegedi Nemzeti Színház:

István a király (Solt); Szentivánéji Popfesztivál (Lysander); Ponyvaregény (Tökfej; Marvin; Angol Dave; Lance; Elvis Presley; Bob Marley; Zed; Wolf)


Szegedi Pinceszínház:

Szerelmem, Elektra (Csepűrágó); Karnyóné (TippTopp); Egy szerelem három éjszakája (Viktor);  Novecento (monodráma)



Budaörsi Játékszín:

Hollywoodi mesék (Harpo); Kukabúvárok (Jóindulatú férfi)



Equusproductions:

Equus (Martin Dysart ; angol nyelvű előadás)



Radikális Szabadidő Színház:

Az étellift (Ben, Gus); Oberon világai



Utca-szak:

Magyarország hősei (zenész, összeesküvő; maszkos commedia de’ll arte előadás)



Workshopok:

Utcaszínházi workshop Münster 2002; Mozgásimprovizációs műhely Kocsis László Szúnyoggal 2004; Commedia de’ll arte tréning Eleonora Fuserrel 2009; Japán Mime-workshop 2009



Film

Megszállva (Iván)



Szinkron:

HBO, Masterfilm, Hang-kép





Lőrincz Levente





Martinkó Gábor






Mezei Réka


1979.augusztus 3.

1998-2002. Madách Színház, stúdiós
1998-tól Budapesti Utcaszínház
1999-2002. SZÍNÉSZ II. szakképesítés (Theatrum Színiakadémia Művészeti Szakiskola)
1999-2001. Holdvilág Kamaraszínház
2002-2003. Csokonai Színház Debrecen
2003-tól Trambulin Színház
2003-2004. Forrás Színházi Műhely
2005. SZÍNÉSZ I. szakképesítés
2005-2006. Német Színház Szekszárd (vendég)
2005-2006. Theátrum Polgári Színtársulás Révkomárom (vendég)
2007-től Háromszín Kulturális Alapítvány
2004-2007. BÁBSZÍ
NÉSZ szakképesítés (Budapest Bábszínház    2009.Ciróka Bábszínház Kecskemét

Budapesti Utcaszínház

Moliére: Gömböc Úr lakodalma - Nerine
Dandin,avagy a megcsúfolt férj - Pöffetegné
Baranyi Ferenc:
A lónak vélt menyasszony- Fruzsina

Ismeretlen magyar szerző: Kocsonya Mihály házassága -feleség, szomszéd asszony, siratóasszony
Ismeretlen francia szerző:
Pathelin mester - Guillemette
Fazekas - Schwajda:
Ludas Matyi -Matyi anyja, Biri néni

Holdvilág Kamaraszínház:

Nógrádi Gábor-Fekete Mari: Segítség,Ember! - Patália

Csokonai Színház, Debrecen:

Szilágyi László-Zerkowitz Béla: Csókos asszony - Rica Maca
Hámos György-Vajda Anikó:
Mici néni két élete - Kati
Váradi R.Szabolcs-Némedi Árpád-Varga Ákos:
Lúdas Matyi - Döbröginé
Agatha Christie:
Az egérfogó - Mollie Ralston
A.P.Csehov.:
Cseresznyéskert - Dunyasa

Forrás Színház

Lázár Ervin-Keresztes Zoltán: A jószívű boszorka - Marilla

Trambulin Színház

Csák György-Csák Péter: Óz a nagy varázsló - Emma néni, Hidebáj
Hófehérke - Királyné
Hetedik pötty - Katica
Madách Imre-Csák György-Csák Péter:
Az ember tragédiája - Hippia,Heléna

Német Színház Szekszárd

Elias Canetti: Die Hochzeit - Pepi

Háromszín Kulturális Alapítvány

Carlo Goldoni : Az új lakás -Checca
Schnitzler : Körbe-körbe -Fiatal asszony

Ciróka Bábszínház:

Zalán Tibor: A Rút kiskacsa-Kacsmama, Pacsirta






Seszták Szidónia

1984. szeptember 10.


2004 - 2007. GNM Színitanoda, Újpest Színház Stúdió

2007. SZÍNÉSZ II. szakképesítés

2008-2009. Madách Musical Tánciskola


2008- Magyar Nemzeti Kamaraszínház

2010- Budapesti Utcaszínház

2010. november 25-én Bemutatásra kerül: „Most kényszerítlek válaszolj”Pilinszky est

(első "szárnynyitogatásom")

Bán János /Jászai díjas és Érdemes művész/ segítségével.



Szerepek:

  • Moliére: Don Juan : Donna Elvira /Gór Nagy Mária Színitanoda/

  • William Shakespeare: Rómeó és Júlia : Dajka /Gór Nagy Mária Színitanoda/

  • Gogol : háztűznéző : Fjokla Ivanovna /Gór Nagy Mária Színitanoda/

  • Queneau : Stílusgyakorlatok /Gór Nagy Mária Színitanoda/

  • Színezüst Csehó : Marie-Claire /Papp Gyula, Sárdy Barbara rendezésében: Sopron/

  • (Felzeng fiaid csöndje majd) Október 23 – Magyar Katakomba Színház

  • Neil Simon : A Napsugár fiúk – nővér, Benny /Újpest Színház/

  • Herkules adaptáció : driád /Újpest Színház/

  • Patika /Újpest kabaré/

  • Szakonyi Károly est /Újpest Színház/

  • Kölcsönlakás : Bea /Újpest Színház/

  • Molnár Ferenc : Az Ibolya : Márkus kisasszony /Gali László rendezésében: Nemzeti Kamara Színház /

  • Lázár Ervin : Négyszögletű kerekerdő : Lószerafin /Nemzeti Kamara Színház/

  • Kocsonya Mihály házassága (adaptáció): Bora /Nemzeti Kamara Színház/

  • Polgár András : A Pesti beteg : (Mária, a feleség) /Nemzeti Kamara Színház/

  • Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni /adaptáció/ -Donna Elvira /Budapesti Utcaszínház/

  • Moliére: Dandin, a megcsúfolt férj: Angyalka /Budapesti Utcaszínház/

  • Mátyás király juhásza (népmese) : Kunigunda hercegnő /Budapesti Utcaszínház/

  • Szigligeti Ede: Liliomfi: Erzsike /Budapesti Utcaszínház/

       





posted Oct 15, 2009, 1:24 AM by Réka Mezei   [ updated Feb 22, 2010, 12:40 PM ]


posted Oct 13, 2009, 12:58 AM by Réka Mezei   [ updated Feb 22, 2010, 11:20 AM ]


posted Oct 13, 2009, 12:58 AM by Réka Mezei   [ updated Feb 25, 2010, 6:19 AM ]


1-3 of 3