Adapter BenOx 4 HD Audio inspirowany jest konstrukcjami Rauna of Sweden

Audiophile PC pozwala na archiwizowanie muzyki, jako nowoczesny magnetofon domowy i odtwarzanie jej z tradycyjnym zestawem Hi-Fi.

Optymalne podłączenie PC do Hi-Fi zapewania
adapter BenOx 4 HD Audio, który zainspirowany jest osiągnięciami Rauna of Sweden. Właściwości mechaniczne, magnetytowe i izotopowe są jednak całkowicie inne od tych zastosowanych na potrzeby konstrukcji z głośnikami.


Rauna of Sweden rozpoczęła działalność na początku 1982 roku i jej twórcami byli Bo Hansson, Lennart Bergstedt i Olle Neckman.

Pomysł dla kolumn głośnikowych tej firmy był taki, że obudowa odlana w betonie pozwoli uzyskać dobre właściwości akustyczne i uczyni je bardziej stabilnymi niż porównywalne konstrukcje drewniane i jednocześnie będzie można utrzymać ich cenę na niskim poziomie. Mówiąc krótko, wysoka jakość dźwięku, która nie kosztuje fortuny !

Sukces był błyskawiczny i uzyskano połowę rynku sprzedaży głośników lepszej klasy w Szwecji, co stanowiło 20 % produkcji, a reszta była eksportowana, głównie do USA.Rauna podbiła rynek z hasłem "najgorsze co można zbudować z sześciu kawałków płyty wiórowej jest głośnik ." To był cytat wypowiedzi odwiedzającego targi w USA.


W 1984 roku Bo Hansson zdecydował się na własną produkcję pod nazwą Opus 3,  którą już używał dla prowadzonej z Jan- Erikiem Perssonem wytwórni płyt gramofonowych . Ten ostatni wciąż prowadzi tą działalność i oferuje pod tą nazwą wspaniałe brzmiące nagrania.Kryzys bankowy w 1990 roku spowodował, że firma została zlikwidowana, a formy itp zostały sprzedane innej firmie. W roku 2003 wszystkie formy ponownie wykupił Bo Hansson wraz z producentem elementów głośnikowych Sinus, które już wcześniej używano w produkcji Opus3.


Bo Hansson zmarł w maju 2011 roku. Podzespoły, urządzenia produkcyjne i formy zostały przejęte przez braci Lennarta i Martina Niklassonów. Lennart odpowiada za rozwój i usługi, a Martin za sprzedaż i finanse. Obaj pracowali z Bo od połowy 1980 roku i są dobrze zorientowani w jego wizjach. W październiku 2013 roku na targach w Malmoe zaprezentowali z dobrymi wynikami model Ymir.
BenOx 4 HD Audio

Zamontowanie kontaktów w obudowie wymaga właściwej wiedzy, co ograniczało elastyczność serwisu designersko- instalacyjnego. W rozmowach z braćmi Wilner, którzy mają wielopokoleniowe tradycje artystyczne i dzięki sztokholmskiej rzeźbiarce Joannie Troikowicz, która stworzyła wspaniałe działa w betonie, powstała koncepcja adaptera, którego konstrukcja nawiązuje do legendarnych kolumn firmy Rauna od Sweden.


Nasza koleżanka Oxana Verneuil jest pasjonatką dobrej muzyki oraz śpiewania w chórze i pilnuje ze swoim sokolim wzrokiem okiem jakości każdego egzemplarza, by dobrze działał w instalacjach dla ekskluzywnych barów i dla nowoczesnych didżejów, czy w audiofilskim odbiorniku stacji internetowych do podłączenie ze sprzętem Hi-Fi. 

BenOx daje możliwość budowania audiofilskich PC z niezawodnością szwajcarskich magnetofonów Revox oraz elegancją duńskiego B&0 i z wszechstronnością legendarnych konstrukcji Marantz lub prostotą w najlepszych tradycjach NAD

W gdańskim centrum targowym AmberExpo zaprosiliśmy w 2013 roku artystów i galerie do współpracy przy tworzeniu nowych wizji komputerów z BenOx.

Comments