Aktywnie zajmującym się muzyką służy MASTER

dla komfortowej pracy z plikami audio
i delektowania się odtwarzaną muzyką

Nowoczesna koncepcji magnetofonu z PC pozwala optymalnie korzystać z potencjału programów do obsługi plików muzycznych, jeżeli został podłączony do tradycyjnego zestawu audio. Jest to "analogowe uszlachetnienie PC", które zapewnienia optymalną wierność odtwarzania muzyki z nagania. Praktyczne są aktywne głośniki, jak monitory studyjne Audio Pro Soulution - Coax dla odsłuchu w bliskim polu, czyli np do pracy przy biurku.


Z założenia audiofilski serwer muzyki w wersji MASTER obsługiwany jest z ekranem stojącym na biurku, gdzie wygodniej jest korzystać z standardowej obudowy pionowej. Zamontowana w niej płyta główna zostaje optymalnie przystosowana dla zachowania najlepszej możliwej jakości dźwięku i separacji kanałów stereo sygnału analogowego dla wszystkich podłączeń z zestawem audio.


W referencyjnym zestawie dla Master używana jest płyta główna ATX, ale każdy nasz Sound PC konfigurowany jest indywidualnie. Można w nich bez problemu użyć płyty główne w większych i mniejszych rozmiarach i skonfigurować dla różnych programów. W testach najlepiej wypadły programy stworzone przez pasjonatów i są dostępne do bezpłatnego pobrania w sieci:
  • AIMP dla odtwarzania muzyki i archiwizowania nagrań z CD 
  • GoldWave dla nagrywania z winylu i innych źródeł analogowychPracując z plikami audio najlepiej jest usiąść w wygodnej do tego pozycji, która jest inna niż, gdy chcemy delektować się tylko odtwarzaną muzyką. Chcemy mieć jednak dobry odsłuch przy biurku, gdzie można również postawić gramofon, by archiwizować winylowe płyty. W takich warunkach najlepiej sprawdza się PC w tradycyjnej obudowie pionowej, gdzie można swobodnie zainstalować dyski twarde i napędy optyczne.

W tradycyjnych wzmacniaczach Hi-Fi jest często możliwość bezproblemowego przełączenia między kolumnami do odsłuchu przy biurku i przed kanapą. Pozwala to w pełni delektować się muzyką i wygodnie zasiąść w kanapie, by słuchać utworów, które wcześniej wybraliśmy w PC na biurku.

Na zdjęciu poniżej jest jeden z pierwszych projketów z tunerem radiowym wbudowanym w DVD z drewnianą obudową w stylu amerykańskiego sprzętu Hi-End, która jest także na zamówienie.


W Audiophile Music Serwer - Master podzespoły i rozwiązania stosowane w BienSound PC Reference łączymy z filozofią dwóch legendarnych produktów::
  • rewelacyjnie zaplanowanych konstrukcji semiprofesjonalnych magnetofonów Revox.
  • legendarnego wzmacniacza niskobudżetowego NAD 320 z wysoką jakością podzespołów najważniejszych dla odtwarzania muzyk,Z Windows 8 większego znaczenia nabrał wybór właściwego oprogramowania niż moc nowego sprzętu. Ten trend kontynuuje Windows 10. Odpowiednie skonfigurowanie sprzętu pod konkretne programy zapewni, że zasoby komputera zostaną optymalne wykorzystane. Produkowane obecnie PC radzą sobie większości przypadków z filmami HD bez wsparcia karty graficznej. Karty muzyczne stały się mało atrakcyjne, bo wbudowany na płytach głównych procesor Realtek ma najbardziej dopracowane sterowniki.Optymalny sygnał do wzmacniacza zapewnia analogowe złącze. Najlepszą możliwą jakością sygnału zapewniają złocone gniazda RCA (chinch) lub opcjonalnie XLR. Właściwa stabilizacja drgań obudowy PC wyeliminowała mechanicznie generowane zakłóceń na wejściu sygnału. Wysokiej klasy okablowanie między złączem wejścia na obudowie, a procesorem dźwięku ogranicza efektywnie wszelkie przenikanie zakłóceń i powstawanie strat.

Entuzjastom Sound Blaster oferujemy od początku możość dodatkowrgo zamontowanis karty dźwiękową Audigy lub X-Fi, która działała równolegle z realtekowskim procesorem na płycie głównej. Są także płyty główne z wbudowanym procesorem X-Fi i, a jedna z nich przetestowana została w projekcie Sound Blaster Reference @ Gigabyte G1.Sniper 5 z adapterem BenOx Intel HD Audio oraz Core i5

Wyjście Hi-Fi dla zgodnego z normą Intel HD Audio sygnału stereofonicznego z procesora wbudowanego na płycie głównej lub karcie Sound Blaster X-fi. Standardowo sygnał wyprowadzony jest do złoconego RCA (cinch) na obudowie PC i opcjonalnie do łączą XLR lub DIN z separowanym i fazowanym sygnałem stereofonicznym dla profesjonalnych słuchawek Sennheiser.

Pozostałe analogowe wyjścia dźwięku w standardzie 7.1 stereo nie wymagają dokładnej separacji. Bardziej istotne jest precyzyjne ustawienia poziomów dla każdego z kanałów. Zapewniają to wszystkie podłączane procesory dźwięku. Dzięki temu wystarczy podłączenie dobrej jakości kablami ze standardowych gnizad minjack 1/8". Kable przedłużające są do zamówienia na miarę.

Podzespoły PC montowane są na życzenie klienta i właściwie dobierane, by zredukować do minimum zakłócenia wewnątrz PC.

Kontakty XLR - semisymetryczne:

  • podłączenie wejściowe z wyjścia RCA sprzętu audiowizaulnego gwarantuje lepszą jakość sygnału, redukując ograniczenia standardów dla wysokiej impedancji układów elektronicznych
  • pełna zgodność dla sygnału z studyjnych wyjść XLR
  • w przypadku pracy ze sprzętem muzycznym można dodatkowo zamontować filtr separacji galwanicznej.


Na bazie na koncepcji Master budowane są BienSound PA PC dla profesjonalnych zastosowań dla baru lub nowoczesnego didżeja.


Umożliwiają one
perfekcyjne przygotowaanie kolekcji swoich płyt i
profesjonalnie zaprezentowanie z pomocą np programu Mixx
i aktywnych kolumn Box Electronic, w których wykorzystane są m.in. neodymowe elementy głosnikowe, jak w legendarnych monitorach studyjnych JBL.

soundpc.art.pl
Wszystkie modele MASRER dostępny są w ofertcie Diamond Sound PC, którą charakteryzuje właściwy wybór i jakość podzespołów oraz niezbędny szlif analogowy dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego muzyki i jej odtwarzania oraz transmisji. To
komputery dostosowane do potrzeb muzyki, a nie aplikacji biurowych, co odróżnia je od standardowych, które ze sprzętem audio można łączyć jedynie kablem ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.Model Master inspirowany jest niezawodnymi konstrukcjami magnetofonów ReVox i prostotą klasycznych produktów NAD

Linki do dalszej informacji w temacie:

Revox A77 (eng) Studer (eng)

NAD 3020 listerning test; Data Sheet - 3020 Amplifier

Intel® High Definition Audio


Comments