Aktywnie zajmującym się muzyką polecamy Audiophile Music Server - MASTER

dla komfortowej pracy z plikami audio
i delektowania się odtwarzaną muzyką

Analogowo uszlachetniony PC w nowoczesnej koncepcji magnetofonu pozwala optymalnie korzystać z potencjału programów do obsługi plików muzycznych. Uszlachetnienie polega na podłączeniu tradycyjnego zestwu audio i zapewnienie dla niego najlepszej jakości dla odtwarzania muzyki.

W Audiophile Music Server - MASTER zakładamy, że obsługiwany będę z ekranem stojącym na biurku. Polecamy do tego standardową obudowę pionową. Montujemy w niej płytę główną z optymalnym przystosowaniem dla zachowania najlepszej możliwej jakości dźwięku i separacji kanałów stereo sygnału analogowego dla wszystkich podłączeń z zestwem audio.
W refernecyjnym zestawie dla Master używana jest płyta główna ATX, ale każdy nasz Sound PC konfigurowany jest indywidualnie. Można w nich bez problemu użyć płyty główne w większych i mniejszych rozmiarach i skonfigurować dla różnych programów. W testach najlepiej wypadły programy stworzone przez pasjonatów i są dostępne do bezpłatnego pobrania w sieci:
  • AIMP dla odtwarzania muzyki i archiwizowania nagrań z CD 
  • GoldWave dla nagrywania z winylu i innych źródeł analogowychPracując z plikami audio najlepiej jest usiąść w wygodnej do tego pozycji, która jest inna niż, gdy chcemy delektować się tylko odtwarzaną muzyką. Chcemy mieć jednak dobry odsłuch przy biurku, gdzie można również postawić gramofon, by archiwizować winylowe płyty. W takich warunkach najlepiej sprawdza się PC w tradycyjnej obudowie pionowej, gdzie można swobodnie zainstalować dyski twarde i napędy optyczne.

W tradycyjnych wzmacniaczach Hi-Fi jest często mozliwość bezproblemowego przełączenia między kolumnami do odsłuchu przy biurku i przed kanapą. Pozwala to w pełni delektować się muzyką i wygodnie zasiąść w kanapie, by słuchać utworów, które wcześniej wybraliśmy w PC na biurku.

Na zdjęciu poniżej jest jeden z pierwszych projketów z tunerem radiowym wbudowanym w DVD z drewnianą obudową w stylu amerykańskiego sprzętu Hi-End, która jest także na zamówienie.


W Audiophile Music Serwer - Master podzespoły i rozwiązania stosowane w Diamond Sound PC Reference łączymy z filozofią dwóch legendarnych produktów::
  • rewelacyjnie zaplanowanych konstrukcji semiprofesjonalnych magnetofonów Revox.
  • legendarnego wzmacniacza niskobudżetowego NAD 320 z wysoką jakością podzespołów najważniejszych dla odtwarzania muzyk,Z Windows 8 większego znaczenia nabrał wybór właściwego oprogramowania niż moc nowego sprzętu. Ten tend kontunuje Windows 10. Odpowienie skonigurowanie sprzętu pod konkretne programy zapewni, że zasoby komputera zostaną optymalne wykorzystane. Produkowane obecnie PC radzą sobie wiekszości przypadków z filmami HD bez wsparcia karty graficznej. Karty muzyczne stały się mało atrakcyjne, bo wbudowany na płytach głównych procesor Realtek ma najbardziej dopracowane sterowniki.Optymalny sygnał do wzmacniacza zapewnia analogowe złącze z najlepszą możliwą jakością sygnału zapewniają złocone gniazda RCA (chinch) lub opcjonalnie XLR. Właściwa stabilizacja drgań obudowy PC wyeliminowała mechanicznie generowane zakłóceń na wejściu sygnału. Wysokiej klasy okablowanie między złączem wejścia na obudowie, a procesorem dźwięku ogranicza efektywnie wszelkie przenikanie zakłóceń i powstawanie strat.

Entuzjastom Sound Blaster oferujemy od początku możość dodatkowrgo zamontowanis karty dźwiękową Audigy lub X-Fi, która działała równolegle z realtekowskim procesorem na płycie głównej. Są także płyty główne z wbudowanym procesorem X-Fi i, a jedna z nich przetestowana została w projekcie Sound Blaster Reference @ Gigabyte G1.Sniper 5 z adapterem BenOx Intel HD Audio oraz Core i5

Wyjście Hi-Fi dla zgodnego z normą Intel HD Audio sygnału stereofonicznego z procesora wbudowanego na płycie głównej lub karcie Sound Blaster X-fi. Standardowo sygnał wyprowadzony jest do złoconego RCA (cinch) na obudowie PC i opcjonalnie do łączą XLR lub DIN z separowanym i fazowanym sygnałem stereofonicznym dla profesjonalnych słuchawek Sennheiser.

Pozostałe analogowe wyjścia dźwięku w standardzie 7.1 stereo nie wymagają dokładnej separacji. Bardziej istotne jest precyzyjne ustawienia poziomów dla każdego z kanałów. Zapewniają to wszystkie podłączane procesory dźwięku. Dzięki temu wystarczy podłączenie dobrej jakości kablami ze standardowych gnizad minjack 1/8". Kable przedłużające są do zamówienia na miarę.

Podzespoły PC montowane są na życzenie klienta i właściwie dobierane, by zredukować do minimum zakłócenia wewnątrz PC.

Kontakty XLR - semisymetryczne:

  • podłączenie wejściowe z wyjścia RCA sprzętu audiowizaulnego gwarantuje lepszą jakość sygnału, redukując ograniczenia standardów dla wysokiej impedancji układów elektronicznych
  • pełna zgodność dla sygnału z studyjnych wyjść XLR
  • w przypadku pracy ze sprzętem muzycznym można dodatkowo zamontować filtr separacji galwanicznej.


Magnetofonowa inspiracja ReVox dla Sound PC

ReVox to rynkowa marka wysokiej klasy sprzętu audio stworzona w 1951 roku przez szwajcarską firmę Studer, która powstała 3 lata wcześniej.

Ze studyjnego magnetofonu szpulowego Studer J37 korzystano m.in. w słynnych studiach na Abbey Road w Londynie, gdzie powstały przeboje The Beatles.

W latach 1967 - 1977 produkowano magnetofon Revox A77 w wersjach MK I do MK IV, które cieszył się ogromnym powodzeniem. Powstało 186 ich wersji, w łącznej ilości ponad 350 tys. szt. Magnetofon stał się ikoną ówczesnej techniki audio i synonimem high-end dla wymagających użytkowników domowych. W późniejszym okresie był również wyposażany w najnowocześniejszy wtedy układ redukcji szumów Dolby B. Od wersji A77 MK II Revox stosował głowice o wydłużonej żywotności „Revodur”, wytwarzane na wyłączne zamówienie firmy ze specjalnego stopu Recovac, opracowanego i produkowanego w zakładach metalurgicznych i hucie „Vacuumschmelze Hanau”.

Produkcję pierwszego magnetofonu rozpoczęto w roku 1949, używając nazwy "Dynavox"
 

W 1955 roku pojawił się szpulowy magnetofon z 3 odrębnymi silnikami – jednym do transportu taśmy i dwoma napędzającymi niezależnie talerzyki szpul.

W 1960 zaoferowano magnetofony dla stereofonicznego zapisu dźwięku dwu- (2 ścieżki w jednym kierunku) lub czterościeżkowego (2 ścieżki w każdą ze stron przewijającej się w trakcie nagrywania taśmy, odwracanej po zakończeniu jej zapasu na danej szpuli – tym samym, kosztem nieznacznego pogorszenia jakości, na takiej samej taśmie można było zapisać dwa razy dłuższy materiał dźwiękowy).

W 1974 w modelu A700 po raz pierwszy zastosowano cyfrowe układy logiki sterowania napędem i kwarcową stabilizację prędkości silnika napędu taśmy. Urządzenia tamtej generacji wyróżniają obudowy i elementy chassis wykonane z niskorezonansowych odlewów. Magnetofony fabrycznie, indywidualnie kalibrowano osobno dla każdej ze ścieżek i prędkości przesuwu taśmy w odniesieniu do oryginalnych taśm Revox, co pozwalało uzyskać niezwykle liniowe charakterystyki pasma przenoszenia dźwięku.


Model Master inspirowany jest produktem NAD

NAD (New Acoustic Dimension) powstała w 1972 roku, jako firma audio o zupełnie nowym profilu. Stworzyła ją grupa weteranów przemysłu audiofonicznego: inżynierów, sprzedawców, dystrybutorów, a nade wszystko: koneserów muzyki.

Kierowani pasją osiągnięcia dźwięku oraz do przedarcia się przez marketingowe obostrzenia prowadzące do zwycięstwa formy nad treścią, które dotknęły przemysł audio w tamtym czasie, zapragnęli dać klientom to, czego wraz z nimi szukali, nie to, co było im do tej pory sprzedawane.

Ich "ś
wiat audio" stworzyli odbiorcy z lat pięćdziesiątych, którzy poszukiwali czegoś więcej niż radia i fonografy z masowej sprzedaży, przeszukiwali rynek i składali nieporęczne systemy najlepiej jak potrafili. Część z nich weszła do przemysłu, by stworzyć to, czego nie znajdywali. Z czasem nastała "Rockowa rewolucja" lat sześćdziesiątych, stąd zainteresowanie dobrym sprzętem stało się tak oczywiste, że główni rozgrywający przemysłu elektronicznego ruszyli aby zebrać żniwo tam, gdzie pionierzy audio stworzyli podwaliny. Wnieśli ze sobą wielkie fundusze, zawiłość i utrudnienia.

Marketing sprzętu audio nagle zaczął przypominać stek smażony na dużym ogniu, skwierczący i zbyt twardy do przełknięcia. 
Ludzie tworzący NAD'a pragnęli powrócić do źródła, rzeczywistego dźwięku ukrytego za gałkami, wymyślnymi i kosztownymi panelami przednimi.

I robią to do dziś z każdym elementem sprzętu który tworz
ą, lecz szkoda tylko, że przystawkę AD/DA  oferują jedynie na 16 bity i 44.1 MHz i aż za 300 dolarów.

Linki do dalszej informacji w temacie:

Revox A77 (eng) Studer (eng)

NAD 3020 listerning test; Data Sheet - 3020 Amplifier

Intel® High Definition Audio


Na bazie na koncepcji Master budowane są Diamond Sound PA PC dla profesjonalnych zastosowań dla baru lub nowoczesnego didżeja.


Umożliwiają one
perfekcyjne przygotowaanie kolekcji swoich płyt i
profesjonalnie zaprezentowanie z pomocą np programu Mixx
i aktywnych kolumn Box Electronic, w których wykorzystane są m.in. neodymowe elementy głosnikowe, jak w legendarnych monitorach studyjnych JBL.

soundpc.art.pl
Wszystkie modele MASRER dostępny są w ofertcie Diamond Sound PC, którą charakteryzuje właściwy wybór i jakość podzespołów oraz niezbędny szlif analogowy dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego muzyki i jej odtwarzania oraz transmisji. To
komputery dostosowane do potrzeb muzyki, a nie aplikacji biurowych, co odróżnia je od standardowych, które ze sprzętem audio można łączyć jedynie kablem ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.

Comments