Archiwizowanie i odtwarzanie muzyki z PC i tradycyjnym zestawem Hi-Fi, w nowoczesnej koncepcji domowego magnetofonu

Audiofilski serwer muzyki
dla właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań
i dobrego sprzętu do odtwarzania, 
by w pełni relaksowali się muzyką


Audiofilski Serwer Muzyki oferujemy na zamówienie właścicielom dobrej klasy sprzętu audio i kolekcji atrakcyjnych płyt, by nie musieli już ryzykować, że ich drogocenne nagrania ulegną zniszczeniu.  Na swoim pieczołowicie dobranym sprzęcie mogą bezpiecznie i z najlepszą możliwą jakością odtwarzać muzykę zarchiwizowaną na twardym dysku.

Srebrne krążki CD wystarczy zgrać na dysk bezpłatnym programem AIMP do pliku wav z odpowiednią rozdzielczością. Najlepiej jest to zrobić zaraz po zakupie. Program sprawdził się również najlepiej w odtwarzaniu muzyki archiwizowanej na twardym dysku.

SACD i różne inne formaty zapisu muzyki na nośnikach DVD można także odtwarzać z AIMP z plików zapisanych na twardym dysku. W przypadku Super Audio CD te możliwości są świadomie ograniczane przez producentów i wymagają dodatkowego zachodu.

Płyty winylowe wymagają także trochę więcej pracy. Darmowy program GoldWave ma na PC z adapterem BenOx imponujące możliwości zarejestrowania sygnału nawet z najdroższego przedwzmacniacza z korektą RIAA. Warto tu pamiętać o właściwym rozgrzaniu zawieszenia igły gramofonowej i w praktyce najlepiej jest zarchiwizować kilka płyt jednocześnie.

Taśmy magnetofonowe
są łatwiejsze do cyfrowego zarchiwizowania w plikach wav, ale wymagają zachowania szczególnej uwagi z przesterowaniem. Archiwizowanie nagrań z kaset jest oczywiście również możliwe, ale należy tylko pamiętać, nie była nigdy właściwym medium dla audiofilskich kolekcji i pełniła kiedyś rolę mp3.

Format mp3 nie jest przydatny dla audiofila do archiwizowania płyt, ale użyteczny dla słuchania na sprzęcie przenośnych. Konwertowanie do tego formatu z pliku wav daje lepszy rezultat, niż bezpośrenio z płyty. Najwygodniej jest użyć do tego darmowy foobar2000 i 64 bitowy codek lame. Z cyfrowego archiwum na twardym dysku można dowolnie kopiować utwory na  iPod czy cyfrowy Walkman lub różne nośniki i z odpowiednią korektą dla odtwarzania w samochodzie.

Audiophile PC 4 Your Music
czyli dostosowany do potrzeb muzyki,
a nie aplikacji biurowych

PC otrzymuje w tym celu niezbędny szlif analogowy dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego i odtwarzania muzyki. Tym różni się od standardowego komputera, który jest konstrukcją uniwersalną, gdzie do podłączenia ze sprzętem audio wystarcza kabel ze złączem stworzonym z myślą o słuchawkach dousznych.


Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala nam stosować wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. Nawiązujemy do najlepszych rezultatów z wykorzystaniem technologii systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atut PC, czyli otwartą strukturę

Czemu łączyć PC audiofilskim kablem ze sprzętem Hi-Fi ? 

Dobrym przykładem jest tu widowisko taneczno-muzyczne z 1978 roku, którego nikt nie może już zobaczyć na żywo. Coś tak wyjątkowego, jak Dancin w reżyserii nieżyjącego od lat Boba Fosse, który jest także twórcą filmu Kabaret można natomiast odtworzyć jak na żywo z komputerem podłączonym przez BenOx do zestawu Hi-Fi. Odtwarzanie tego na laptopie nie jest prawdziwym przeżyciem, jak obejrzenie filmu z Audiophile PC Maestro. Na niewłaściwym komputerze ci wspaniali tancerze wydają się poruszać na innej planecie, a cudowne zgranie rytmu i wspaniała technika tańca są mało widoczne.

Z całą pewnością są inni, którzy to widowisko wystawiają np w Nowym Jorku i można tam pojechać, by to zobaczyć ale nie wiemy czy widowisko będzie tak dobre. Utwór Sing, sing, sing, który napisał Benny Goodman i w hołdzie dla niego Fosse przepięknie wkomponował w to widowisko klarnet można zawsze ponownie wykorzystać. Tą piosenkę w oryginale śpiewa Louis Prima, o którym niewiele osób dziś wie, ale każdy ambitny perkusista zna ten utwór w wersji Geńka Krupy. Tu Bob Fosse genialnie wkomponował perkusję w taniec. Ponowne wystawienie widowiska lepiej jednak potraktować jako coś nowego, by nie być zawiedzonym. Natomiast rozwój technologii pozwala nam zobaczyć oryginał w domu, podobnie jak kiedyś słuchano Hi-Fi. Trzeba tylko pamiętać, że standardowy komputer nie jest zbudowany na potrzeby muzyki.

Na polskojęzycznym forum programu AIMP jeden z użytkowników podzielił się swoimi przyzwyczajeniami z nim do słuchania muzyki z Internetu "wiedziałem co dzieje się w świecie muzycznym". W tym celu świetnie sprawdza się Brodcasted Music PC Reciver

BenOx adapter dla Intel HD Audio i złączy RCA (chinch) lub XLR

Nasz Adapter pozwala budować Audiophile PC z elegancją duńskiego B&O oraz niezawodnością szwajcarskich magnetofonów ReVox i z wszechstronnością legendarnych konstrukcji Marantz lub prostotą w najlepszych tradycjach NAD . Znajduje również zastosowanie w instalacjach dla ekskluzywnych barów i dla nowoczesnych didżejów, czy w audiofilskim odbiorniku stacji internetowych do podłączenie ze sprzętem Hi-Fi.


Nasza koleżanka, która jest pasjonatką dobrej muzyki i śpiewania w chórze, pilnuje swoim sokolim wzrokiem okiem jakości każdego egzemplarza, podobnie jak uważnie śledzi ciekawy mecz piłki nożnej na PGE Arena.


Audiophile Music Server
na zamówienie w 3 wersjach

Jest to oferta projektu Diamond Sound PC. Audiofilski serwer w wersji Master i Maestro powstaje w znanym z muzycznych tradycji Sopocie, a prace z Reference prowadzone są w Sztokholmie, gdzie zamawiane są w wersji z autorskim desing.
Wykonujemy również "doszlifowanie" dostarczonego przez klienta PC, ale generalnie przy zakupie nowego komputera dobór właściwych podzespołów jest bardziej rentowny.Projekt Diamond Sound PC powstał w ramach kooperacji spółki EZ Poland z cenionym od wielu lat przez mieszkańców Sopotu salonem komputerowym. Inspiracją były prace z systemami widokonferencyjnymi i projekty w Trójmieście i Sztokholmie z komputerową obróbką różnego typu demo dla muzyków. gdzie okazało się, że dla krystalicznie czystego zapisu cyfrowego i transmisji niezbędny jest "analogowy szlif" PC.


Zapraszamy instytucje do korzystania z naszych usług.

Zaoferowaliśmy np powstającemu Muzeum Polskiego Rock & Roll, by unikalne nagrania były archiwizowane i odtwarzane w specjalnie przystowowanym Diamond Sound PC.


Zalety Diamond Sound PC

Unikalny materiał - zawsze właściwy codec


Otwarta struktura PC w odróżnieniu od drogich systemów wbudowanych pozwala na łatwą zmianę podzespołow i sterowników, by obsłużyć nawet najbardziej wymagające strandardy. W Let's Art Cafe w budynku Państwowej Galerii Sztuki pokazano film z obrazem w jakości HD 1920x1080 i 32 bitowym dźwiękiem. Podłączenie Diamnomd Sound PC z aktywnymi kolumnami Philips Motional Feedback Speakers zapewniła rewelacyjny dżwięk. Taki szczegół techniczny był mniej istotny dla gości, ale "złapali" kontakt z filmem, bo osoby na ekranie zdawały sie być z nimi na miejscu.

Unikalny sprzęt audio - bezpieczne podłączenie


Dobry system nagłośnienia to inna moc, niż słuchawki z popularnym mini jack


Unikalne nagranie - można zrekonstuować


Uszkodzone nagranie nie leży normalnie w sferze zainteresowań audiofila, ale może czasami mieć szczególną wartość emocjonalną. Na zdjęciu obraz rekostuowanego w GoldWave uszkodzonego nagranie na kasecie, które zostało zgrane przez Nakamichi 582 z Azimuth Correction na twardy dysk Audiophile Music Server, by je następnie możliwie najlepiej zrekonstruować, co wymagana optymalnej wierność odsłuchu.

Unikalne nagrania kwadrofoniczne


Przygotowujemy wersję dla optymalnego odtwarzania nagrań kwadofonicznych zarejestrowanych na winylowych płytach w standardzie SQ, QS, CD-4. Testowane jest odtwarzanie nagrań QS z analogowym dekoderem Sansui i cyfrowymi kodakami Dolby w systemie Windows 7. Bardzo rzadko spotykane taśmy magnetofonowe, które zapisane są na 4 indywidualnych kanałach można achiwizować i odtwarzać z szeroką gamą programów dla muzyków.


         Unikalne nagrania ze sztuczną głową

Entuzjaści nagrań ze "sztuczną głową" mogą zamówić Binaural Sound Music Server. Ta technika nagrań znajduje szczególne zastosowanie przy produkcji słuchowisk radiowych, ale korzystają z niej także twórcy muzyki popularnej. Odtwarzanie takich nagrań wymaga najlepszej możliwej separacji kanałów, którą najlepiej zapewnia cyfrowe archiwum.