Artystyczna wizja Audiophile PC w AmberExpo

29-31 sierpnia 2013 r. zaprosiliśmy artystów i galerie do współpracy przy tworzeniu nowych wizji Diamond Sound PCNajbardziej widowiskowa na naszym stoisku była całkowicie artystyczna wizja, której formę nadał Per Oscar Dahlberg. Zastosowana została w niej jedna z najnowszych, prostych płyt głównych Gigabyte z procesorem AMD i zmontowna bez obudowy.

W drewnianej obudowie w stylu amerykańskiego Hi-Fi jestsprawdzona przez lata płyta Gigabyte, która ma na pokładzie Realtek oraz wpiętą kartę Sound Blaster X-Fi.

Zaprezentowalismy także flagowy model Gigabye z najnowszą płytą z Sound Blaster na pokładzie i w obudowie z pleksi. W tą płytę G1.Sniper 5 można wpiąć 4 karty grafiki, co kojarzy się bardziej z grami, ale jest kilka pomysłów, by zastosować ją w projektach z dźwiękiem i obrazem.


Stoisko znajdowało się w najbliższym sąsiedztwie głównje sceny, gdzie odbyły się: uroczystość otwarcia i zamkięcia imprezy, codzienne losowanie i wręczanie nagród oraz pokaz bużuterii i mody.
Wykorzystaliśmy płyty główne Gigabyte

GA-78LMT-S2P z AMD Septron 190 i 2 GB RAM


G1.Sniper 5 z Intel Core i5 i 4 GB RAM


GA-P35-DS3R z Intel Dual Core 2,4 GHz i 4 GB RAM


 Per Oscar Gustav Dahlberg jest autorem artystycznej wizji GA-78LMT-S2P bez obudowy 

Inspirację dla artystycznej wizji dała GA-880GM-UD2H 

Z tą płytą szersza publiczność po raz pierwszy usłyszała Audiophile PC podczas prezentacji w sopockim Lets Art Cafe, którą pomagała przygotować studentka wydziału histori UG Sara Aziewicz. Przy tej okazji okazało się, że Sara wie sporo o ikonach, a technika ich robienia jest ciekawa w perspektywie nowych wersji Reference Audiohile PC. W trakcie interesujacej rozmowy z Sarą zrodziła się nowa wizja na wersję specjalną Diamond Sound PC.
Comments