Září 2017

• Ve čtvrtek 28. 9. 2017 se ve Vlašimi konalo Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva - skupina jihozápad. Do reprezentačního družstva kraje Vysočina se svými výbornými výkony v letošní sezóně probojovali i dva zástupci jemnické atletiky: Jakub Martínek a Daniel Štancl. V republikové konkurenci se rozhodně neztratili a přispěli svými výkony do celkového bodového zisku našeho kraje. Jakub zvítězil ve vrhu koulí a v hodu oštěpem obsadil 6. místo. Celkem pro družstvo získal 16,5 bodů. Dan při své premiéře na velkých závodech ve skoku dalekém obsadil 7. místo a v hodu oštěpem 11. místo. Celkem získal pro družstvo 4,5 bodů. Oba dva navíc velmi dobře podpořili na svých úsecích i štafetové družstvo. Kompletní výsledky ze závodů ke stažení zde, komentář výsledků a fotografie našich závodníků z Vlašimi najdete na odkazu předsedy KASU zde.
  • V neděli 17. 9. se v Jihlavě uskutečnilo finálové 5. kolo KPD přípravek. Děti závodily ve čtyřboji: běh na 50 metrů, skok do dálky, hod raketkou, překážková dráha a ve štafetě 4 x 60 metrů. Z našich družstev se již tradičně nejlépe dařilo mladších chlapcům, v jednotlivcích byl tentokrát nejúspěšnější Jan Krejčí. Po sečtení výsledků všech pěti kol je pořadí družstev v jednotlivých kategoriích následující - pořadí zde. Kompletní výsledky 5. kola ke stažení zde.
  • V sobotu 16. 9. se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství Čech družstev staršího žactva skupiny A. V této kvalifikaci mají právo startovat první dvě družstva z krajských přeborů kraje: Jihočeského, Plzeňského, Pardubického, Prahy a Vysočiny. Naše družstvo starších chlapců postoupilo společně s družstvem žáků TJ Spartak Třebíč. V samotném závodu se našim chlapcům bohužel nepodařilo prosadit a s celkovým ziskem 18 bodů obsadili 10. příčku. Kompletní výsledky kvalifikace ke stažení zde.
  • V neděli 10. 9. se v Humpolci uskutečnilo 4. kolo KPD přípravek. Tentokrát malí atleti a atletky soutěžili v těchto disciplínách: běh přes překážky, dálka z místa, hod míčkem a slalom. Na závěr štafeta 4 x 60 metrů. Z našich závodníků se nejvíce dařilo T. Seitlovi, který v celkovém pořadí v kategorii mladších chlapců obsadil konečnou 2. příčku. Komentář předsedy KASu k přečtení zde, kompletní výsledky ze závodů ke stažení zde.
  • V sobotu 9. 9. se v Jihlavě uskutečnil Krajský přebor mladšího a staršího žactva jednotlivců na dráze. Náš oddíl se v krajské konkurenci rozhodně neztratil a domů přivezl celkem 5 přebornických titulů: J. Martínek (2x), D. Štancl, A. Krajčová a štafeta ml. žáků na 4x60 m. Komentář předsedy KASu k přečtení zde, podrobné výsledky našich jemnických atletů a atletek najdete zde a kompletní výsledky z celého přeboru ke stažení zde.
  • V sobotu 2. 9. se v Pacově uskutečnilo finálové kolo KPD žactva a dorostu. Kompletní výsledky ze závodů najdete zde. Konečné umístění našich družstev: dorostenci - 4. místo, dorosteneky - 7. místo, starší žákyě - 6. místo. Nejlepšího umístění dosáhlo družstvo starších žáků, které vybojovalo celkové 2. místo a zajistilo si tím postup do kvalifikace Mistrovství Čech družstev, které se uskuteční 16. 9. v Českých Budějovicích. Přehledný komentář, konečné umístění družstev v jednotlivých kategoriích a fotografie ke stažení zde.