Vít Králík na HMČR dorostu 2012

18. a 19. 2. 2012 se v pražské Stromovce v atletické hale Otakara Jandery uskutečnilo Halové mistrovství ČR juniorů a dorostu v atletice.

Historicky prvním jemnickým atletem, který se probojoval na republikový přebor, se stal Vít Králík v kategorii dorostenců v běhu na 400 m.

Víťa se na mistrovství kvalifikoval velmi kvalitním výkonem 54,76, kterého dosáhl na přeboru kraje Vysočina letos v lednu. Tímto časem se zařadil na 19. místo v republikových průběžných tabulkách své kategorie a vybojoval si tím účast na mistrovství republiky.

Samotný mistrovský závod se Víťovi nevydařil podle jeho představ, když v prvním rozběhu časem 55,35 obsadil nepostupové 5. místo (do finále postupovali 4 vítězové rozběhů + další 2 závodníci časem).

I přesto, že se v závěrečném hodnocení své disciplíny umístil na 14. místě, jedná se o velký úspěch tohoto mladého atleta, který svojí pílí a snahou na sobě pracovat strhává i další závodníky jemnického oddílu. Osobně si myslím, že účast na vrcholné domácí soutěži je pro Vítka obrovskou zkušeností a motivací, která ho určitě posune ve výkonnosti o pořádný kus dále.

Závěrem bych chtěl Víťovi poděkovat za reprezentaci našeho oddílu a města Jemnice na této atletické soutěži a popřát mu mnoho zdraví a úspěchů v nadcházející letní sezóně. Určitě se máme na co těšit!

-AK-

Celkové výsledky najdete zde, celý komentář k mistrovství najdete zde, cílovou fotografii a výsledky rozběhů na 400 m najdete v příloze na spodním okraji této stránky.