S medailemi Trnková a Krajčí

Uplynulá sobota a neděle byly ve znamení atletických přeborů ČSR. Znojemským závodníkům přinesly radost z rekordů i zklamání. Zklamání zvláště z přístupu některých závodnic. Jejich vztah k reprezentaci oddílu a možnosti startu v domácím prostředí na republikových závodech je zarážející.

Ze tří medailí, které získal oddíl atletiky TJ Znojmo, patří dvě Aleně Trnkové. V sobotu v běhu na 1500 m byla časem 4:37,6 druhá a vytvořila nový okresní rekord. V neděli v běhu na 800 m časem 2:17,3 vybojovala bronz. Oba starty byly ve znamení velkého odhodlání získat přebornický titul. V běhu na 1500 m se dopustila dvou chyb. Předem bylo jasné, že její šance jsou v tempu, kterým otupí závěrečné zrychlení soupeřek. První polovina tratě však byla o 4 - 6 s pomalejší. 400 metrů před cílem, kdy nastoupila pozdější vítězka, však Trnková měla ještě dost sil, aby odrazila její útok a donutila soupeřku běžet vnějšími oblouky. Ty jsou o 7 metrů delší než trať u mantinelu a právě tyto metry v cíli scházely k vítězství.

Sprinterské kvality Aleše Krajčího vešly letos na jaře ve známost, ale jeho letní nástup nemá obdoby. Na přeborech ČSR 100 m rozběh 11,20 s, meziběh 11,07 s a finále 11,08 s - 5. místo. Poslední dva elektronické časy jsou zhruba na úrovni ručního měření 10,8 s a to je okresní rekord mužů! Na 200 m rozběh 22,89 s a finále 22,52 s - 2. místo a stříbrná medaile. V obou disciplínách byli lepší jen osmnáctiletí závodníci a Krajčímu je teprve sedmnáct let. Už teď je jasné, že se stane středem zájmu stavitelů dorostenecké sprinterské reprezentace.

Z dalších výkonů: Pavla Hejčová 7. místo v hodu diskem v kategorii šestnáctiletých výkonem 34,50 m a má možnost bojovat na přeboru ČSSR. Totéž platí o Pavle Bartíkové za 33,26 v oštěpu mezi patnáctiletými. Patrik Bix ve své premiéře na 2000 m nezklamal - časem 6:21,37 byl devátý. O kvalitě svědčí, že na přebor ČSSR postoupilo 10 závodníků a Bix zaostal za limitem do střediska vrcholového sportu mládeže pouhé 3 sekundy! Umístění a výsledky ostatních znojemských závodníků patří do oblasti zklamání.