Artur Zyskowski's home page

Moja pierwsza publikacja w czasopiśmie "papierowym"

Niedawno otrzymałem przesyłkę w której znajdowało się dziesięć numerów czasopisma "Maszyny, Technologie, Materiały", wszystkie numery były z tego samego miesiąca. Trochę się zdziwiłem i zastanawiało mnie, czemu wydawnictwo przysłało dziesięć jednakowych numerów. Nie przypominałem sobie, abym zamawiał jakikolwiek numer tego czasopisma. Zacząłem przeglądać pisemko i w którymś momencie nastąpiła dla mnie miła niespodzianka. W piśmie został zamieszczony artykuł podpisany moim nazwiskiem. Był to mój projekt wysłany na konkurs organizowanym przez firmę SIEMENS i czasopismo "Elektronika Praktyczna" dotyczącym programowania mikro-sterowników LOGO!. O konkursie tym pisałem kilka postów wcześniej. Te dziesięć numerów z moim artykułem wewnątrz, to miły prezent od wydawnictwa SIGMA-NOT, jeden egzemplarz dla mnie na pamiątkę, resztę do rozdania rodzinie i znajomym :-)

Odnośnik do publikacji w bazie artykułów online wydawnictwa SIGMA-NOT

Publikacja: LOGO! steruje taśmociągiem

Komentarze

About Me

Name: Artur Zyskowski, Location: Ostrołęka, Poland

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, wiele lat pracowałem w firmie Stora Enso jako Specjalista Utrzymania Ruchu. Obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą.

Zobacz mnie na GoldenLine

Rejestrowanie samochodu sprowadzonego z Unii Europejskiej

Rejestrowałem jakiś czas temu samochód osobowy sprowadzony z Unii Europejskiej, a dokładniej z Niemiec. Cały proces jest czasochłonny, trzeba też przygotować się na wydatek około 1200 zł. Przedstawię w punktach jak to wyglądało u mnie, temu kto będzie robił to pierwszy raz na pewno taki opis się przyda.

1) Udałem się z samochodem do stacji diagnostycznej aby wykonać tam pierwszy przegląd techniczny. (koszt 170 zł);

2) Następnie swoje kroki skierowałem do Urzędu Celnego. Tam wyliczono mi należną do zapłaty akcyzę za sprowadzony samochód. Wyliczoną kwotę wpłaciłem na poczcie i z potwierdzeniem zapłaty ponownie wróciłem do Urzędu Celnego. Tam złożyłem niezbędne dokumenty (dokumenty pojazdu, badania techniczne, dowód wpłaty akcyzy ) i po kilku godzinach otrzymałem Dokument Potwierdzający Zapłatę Akcyzy. (100 akcyza + 20 zł opłata za dokument);

3) W kasie Urzędu Miasta zapłaciłem opłatę za sprowadzenie samochodu i otrzymałem dowód wpłaty. (160 zł);

4) U Tłumacza Przysięgłego zamówiłem tłumaczenia dokumentów pojazdu. (150 zł);

5) Udałem się do Urzędu Skarbowego. Tam wypełniłem druk VAT-24, do niego dołączyłem kwit wpłaty z UM, oświadczenie o celu zakupu pojazdu (wzór poniżej ), oryginał i kserokopię umowy kupna-sprzedaży oraz tłumaczenie dokumentów pojazdu. US zabrał mi wszystkie te dokumenty i po tygodniu oddał wraz z Zaświadczeniem Potwierdzającym Uiszczenie Podatku Lub Brak Obowiązku Uiszczenia Podatku (0 zł)

6) Na poczcie wpłaciłem 500 zł na rachunek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w BGK III Oddział Warszawa nr 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014. Na dowodzie wpłaty koniecznie musiałem umieścić markę samochodu oraz numer nadwozia. (500 zł);

6) Następnie udałem się do Wydziału Komunikacji. Miałem ze sobą następujące dokumenty:

a) Wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu WKT-W-1 (wzór w załączniku ),

b) Dowód własności pojazdu (umowa kupna-sprzedaży),

c) zagraniczne (niemieckie) dokumenty pojazdu oraz ich tłumaczenia,

d) dokument potwierdzający zapłatę akcyzy,

e) zaświadczenie o uiszczeniu podatku VAT lub braku tego obowiązku,

f) badania techniczne,

Opłaciłem stosowne opłaty i w zamian otrzymałem polskie tablice rejestracyjne wraz z nalepka na szybę oraz tymczasowy dowód rejestracyjny. Po miesiącu mogłem odebrać stały dowód rejestracyjny pojazdu. I to był już koniec rejestracji samochodu osobowego sprowadzonego z Niemiec do Polski. (250 zł)

Poniżej do ściągnięcia wniosek VAT-24 (wzory pochodzą ze strony vat-7.pl )

zobacz w formacie PDF (76 KB)

a także przykładowo uzupełnione zawiadomienie vat-24

zobacz w formacie PDF (539 KB)

Wniosek o rejestrację pojazd można pobrać np. TUTAJ lub w wyszukiwarce google.pl wpisać hasło: wniosek o rejestrację.

Oświadczenie do US o celu zakupu pojazdu może wyglądać np. tak:

Do Naczelnika Urzędu Skarbowego

Oświadczenie

Oświadczam, że zakupiłem samochód marki ....... na potrzeby własne.

Imię i Nazwisko, adres, NIP

Komentarze

Contact details :

    • poczta elektroniczna :

    • artur.zyskowski@gmail.com

My Motto:

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.

My sites:

Wilki.pl

Ludzie.info

DlaDzieci.net

Dinozaury.info

Gadżety Google dla wszystkich

Wszystkim posiadaczom swoich stron www, Google umożliwiło umieszczenie gadżetów. Lista dostępnych aplikacji jest naprawdę długa, można ją przejrzeć pod adresem : http://www.google.com/ig/directory?synd=open/

Dla przykładu pozwoliłem sobie zamieścić jeden u siebie : Bitty - przeglądarka w przeglądarce :-)

Komentarze

Zasilacz laboratoryjny zrobiony z zasilacza od PC

Stary zasilacz od komputera bardzo łatwo można przerobić na prosty zasilacz laboratoryjny , który może być przydatny w domowym warsztacie. Zasilacz taki da nam napięcie 3.3V, 5V oraz 12V prądu stałego.

W sklepie elektronicznym musimy kupić kilka drobiazgów : zaciski - cztery sztuki, diadę LED, t.zw. świecącą wraz z osłonką mocującą oraz niewielki mikrowyłączniczek.

Mając wszystkie potrzebne elementy, zdejmujemy osłonę zasilacza i wiercimy w niej otwory. W otworach tych zamontujemy zakupione zaciski, osłonkę LED oraz wyłącznik.

Gdy wszystkie części są już przymocowane do osłony, możemy przystąpić do odpowiedniego podłączenia przewodów. Do włącznika podłączamy jeden z czarnych przewodów oraz przewód zielony. Do diody LED podłączamy przewody czarny i pomarańczowy.

Zacisk pierwszy oznaczamy napisem 3,3 V i podłączamy do niego kabelek o kolorze pomarańczowym, drugi zacisk oznaczmy jako 5V i połączmy z przewodem czerwonym, zacisk trzeci łączymy z przewodem żółtym - oznaczamy go jako 12V, natomiast zacisk czwarty oznaczamy symbolem masy i podłączamy do niego kabelek czarny.

Przewody, które nie zostaną wykorzystane można uciąć lub schować do wnętrza obudowy zasilacza. Ja u siebie zostawiłem jedną parę wtyczek zasilających do dysków, resztę przewodów pousuwałem.

Powyższy opis kolorów przewodów i ich podłączenia dotyczy zasilaczy komputerowych typu ATX.

Komentarze

Kilka fotek

W albumie, do którego link zamieszczam poniżej, będę umieszczał wybrane zdjęcia mojego autorstwa. Fotografią dopiero zaczynam się intweresować.

Wszelkie uwagi, porady i spostrzeżenia mile widziane :-)

picasaweb.google.com/Artur.Zyskowski/Mix

Komentarze

Klinika Lalek - występ w Ostrołęce

Napiszę tylko, że występ teatru Klinika Lalek bardzo mi się podobał. Poniżej zamieszczam odsyłacz do galerii fotek, które zrobiłem w trakcie trwania przedstawienia.

Klinika Lalek - występ w Ostrołęce

Komentarze

Konkurs LOGO!

Niedawno brałem udział w konkursie organizowanym przez firmę SIEMENS i czasopismo "Elektronika Praktyczna" dotyczącym programowania mikrosterowników LOGO!. Program miał być prosty i amatorski, okroiłem więc zrobiony przeze mnie wcześniej projekt do minimum, wysłałem i .... nic nie wygrałem ( no jedynie nagroda pocieszenia :-)

Zdziwiły mnie trochę tematy projektów, które wygrały : Wyniki konkursu LOGO! Nie wyglądają one na amatorskie. Trzeba mi było nie okaleczać własnego projektu, może wtedy miałbym jakąś szansę.

Temat mojego projektu , to "Taśmociąg transportowy", zamieszczam poniżej opis, schemat elektryczny oraz program, może komuś się przyda. Całość zamieszczam, jak wskazuje napis na samym dole strony na licencji Creative Commons

opisdzialania.pdf

schematelektryczny.pdf

program-tasmociag.lsc

Komentarze

Żarówka energooszczędna "własnej roboty"

W sypialni mam małą lampkę nocną, w której siedziała energooszczędna żarówka. Żarówka pobierała zaledwie 4W energii i dawała, co mi bardzo odpowiadało, bardzo mały strumień światła. Jej minusem było natomiast to, że przy świeceniu wydawała cichy pisk. Po roku użytkowania żarówka "przepaliła się".

Z przepalonej żarówki wykorzystałem obudowę i sam zrobiłem, oparte na białych diodach LED, energooszczędne źródło światła do swojej sypialni. Sprawuje się doskonale i pobiera tylko 3,5W energii.

Schemat i dwie fotki zmontowanego układu:

Łączenie plików pdf w Linuksie

Aby połączyć kilka plików pdf w jeden, musimy mieć zainstalowany pdftk . Następnie odpalamy konsolę i wpisujemy:

pdftk plik1.pdf plik2.pdf plik3.pdf cat output plik123.pdf

Jak znajdę trochę wolnego czasu, to napiszę skrypt w xdialog przy pomocy którego będzie można w trybie graficznym "wyklikać" tą operację.

Komentarze

Poczucie humoru ukryte w programach

Każdemu użytkownikowi Debiana znany jest program apt-get. Otwórzmy zatem terminal i wpiszmy polecenie apt-get i wciśnijmy enter. Następnie wydajmy polecenie apt-get moo. Nie wiem jak Was, ale mnie efekt rozbawił :-)

Jeśli nam się nudzi a mamy na komputerze zainstalowany pakiet biurowy OpenOffice.org2 , to możemy pograć w "Gwiezdne Wojny" . Wystarczy tylko uruchomić arkusz kalkulacyjny OpenOffice.org2 Calc, w dowolnej pustej komórce wpisać =Game("StarWars") i nacisnąć enter.

Źródło: http://jonathancarter.co.za/blog/?postid=30

Komentarze

Bardzo ładne fototapety na pulpit komputera : www.wallcoo.com . Strona w języku chińskim, ale to chyba w niczym nie przeszkadza :-)

Komentarze

Bardzo ładne fototapety na pulpit komputera : www.wallcoo.com . Strona w języku chińskim, ale to chyba w niczym nie przeszkadza :-)

Komentarze

Jak zapisać stronę www do pliku pdf

Możemy skorzystać z serwisu www.expresspdf.com . Tam należy wejść w zakładkę convert web page to pdf , w polu "Enter URL of the web page to convert to pdf" podajemy adres strony, którą chcemy zapisać oraz w polu "Provide your email address" wpisujemy swój adres e-mail. Możemy też ustawić kilka opcji dotyczących wydruku. Klikamy na przycisk "confert to pdf !" i po chwili w naszej skrzynce pocztowej znajdzie się list z odnośnikiem do pobrania pliku pdf z zapisaną stroną www.

Komentarze

Na swoich komputerach w domu, od wielu już lat mam zainstalowany i używam system operacyjny Linux. Każdemu polecam doskonałą dystrybucję Linuksa o nazwie Kubuntu oraz również bardzo dobrą, polską dystrybucję cdlinux.pl.

Moje aktualne pulpity :

Jak zapisać stronę www do pliku pdf

Możemy skorzystać z serwisu www.expresspdf.com . Tam należy wejść w zakładkę convert web page to pdf , w polu "Enter URL of the web page to convert to pdf" podajemy adres strony, którą chcemy zapisać oraz w polu "Provide your email address" wpisujemy swój adres e-mail. Możemy też ustawić kilka opcji dotyczących wydruku. Klikamy na przycisk "confert to pdf !" i po chwili w naszej skrzynce pocztowej znajdzie się list z odnośnikiem do pobrania pliku pdf z zapisaną stroną www.

Komentarze

Na swoich komputerach w domu, od wielu już lat mam zainstalowany i używam system operacyjny Linux. Każdemu polecam doskonałą dystrybucję Linuksa o nazwie Kubuntu oraz również bardzo dobrą, polską dystrybucję cdlinux.pl.

Moje aktualne pulpity :

    • Kubuntu

    • cdlinux.pl

Postanowiłem pisać, tworzyć tą stronkę. W zamierzeniu ma to być coś pomiędzy zwyczajną stroną www a blogiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

_________________


_________________

Zawartosc strony dostepna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5 Poland.