סיור במרפאה

המרפאה של ד"ר אריק

כשפוגשים את ד"ר אריק שטיינברגר, רופא השיניים החייכני, במרפאתו המעוצבת כגן משחקים קסום, נזכרים בסרט פאטץ' אדאמס, בו גילם רובין ויליאמס את דמותו של  הרופא-ליצן. אריק שאימץ את השיטה הרפואית - טיפולית מוכיח כי בעזרת הומור ניתן להשיג תוצאות מדהימות בטיפול בילדים. כמומחה ברפואת שיניים לילדים ובליצנות רפואית, הופך ד"ר אריק את הטיפול בשיניים, שנתפס כמפחיד, לחוויה חיובית ונעימה, ואל מרפאתו מגיעים ילדים מכל רחבי הארץ ללא חשש ובביטחון גמור.

 

 

מומחיות: עושה את ההבדל

 

כל הורה רוצה שילדו יקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, אולם לא כולם יודעים כי מרבית רופאי השיניים המטפלים בילדים, לא עברו התמחות בתחום טיפול בילדים (בארץ קיימים רק כ-70 רופאים המומחים לרפואת שיניים בילדים). המשמעות עלולה להיות קריטית ולהשפיע על מצב בריאות הפה והשיניים של הילד לטווח הארוך. כמומחה בתחום טיפול שיניים לילדים משתמש ד"ר אריק בטכניקות בקרת התנהגות מיוחדות המסייעות לילד להתמודד בהצלחה עם הטיפול ומדריכות אותו בשמירה על בריאות הפה והשיניים. בזכות מקצועיותו, מיומנותו וניסיונו מובטח לילד טיפול מקצועי, איכותי, ויעיל.

 

 

אווירה קסומה

 

מרפאת השיניים של ד"ר אריק אינה דומה למרפאה רגילה. בובת ליצן ענקית, מקדמת את פני הנכנסים, ובחדר ההמתנה התיאטרלי מוצאים הילדים את כל מה שהם אוהבים: מתקני שעשועים, משחקי מחשב ואינטרנט, עמדת יצירה-קריאה, טלוויזיה, כריות ישיבה צבעוניות, בלונים ועוד. כל אלה משרים אווירה רגועה המפיגה את המתח  ומקלה על ילדים החוששים מביקור מפחיד אצל רופא שיניים.

ילד שנכנס למרפאה מרגיש שהיא מתוכננת במיוחד בשבילו. זהו מקום שכיף להיות בו, והוא בטוח ומוגן.

 

 

בהסכמה מלאה

 

ד"ר אריק שטיינברגר דוגל ביצירת גישה חיובית של הילד לבריאות הפה. הוא מאמין כי טיפול שיניים צריך להתבצע מרצונו החופשי של הילד, ורק לאחר שרוכשים את אמונו, ולכן לפני תחילת הטיפול בילד הוא מקדיש זמן רב להיכרות אישית וליצירת מערכת אימון הדדית ביניהם.

תפקיד ההורים חיוני מאוד והכרחי ליצירת הוויה החיובית. כדי לאפשר לרופא ליצור קשר עם הילד הם מתבקשים בפגישה הראשונה  למלא שאלון אישי המתאר את ילדיהם ומסייע להכיר את האינטליגנציה הרגשית של הילד. באמצעות השאלון ד"ר אריק לומד להכיר את הילד, לדעת מה מעניין אותו,מה גורם לו להיפתח, להקשיב ולחייך. כשהילד מרגיש שהרופא מתעניין בדברים החשובים לו במיוחד, נוצרת עימו פתיחות, הידברות ושיתוף פעולה התורמים להצלחת מרבית של הטיפול. בזמן הטיפול ההורים.

 

 

בעזרת הומור

 

מי שנכנס לחדר הטיפולים של ד"ר אריק פוגש רופא שהוא קודם כל מומחה בביצוע להטוטים וקסמים. ד"ר אריק שעבר קורס ליצנות - רפואית ומיישם את השיטה במרפאתו, מזמין את הילד לעלות לכסא הטיפולים רק אחרי שעולה חיוך על פניו (ועם הרבה סבלנות). הטיפול עצמו מתבצע תוך כדי שילוב ההורים בשעשועי דמיון ומשחק, שימוש בחפצים מגוחכים במהלך הטיפול (פעמון מוזר, מזרק ארוך, אף ליצני ועוד) והידברות עם הילד במהלך כל הטיפול. 

 

 

צחוק והיפנוזה

 

טיפול שיניים מעורר אצל ילדים (וגם אצל מבוגרים) תחושות של פחד וציפייה לכאב. הגורמים המשפיעים על התנהגותו של הילד ועל שיתוף הפעולה במהלך טיפול שיניים הם בין היתר:  גילו, בשלותו הנפשית והשכלית, אופיו (הטמפרמנט)  ומצבו הבריאותי. שיטות הטיפול במרפאה, מותאמות לצרכיו של כל ילד וילד וכוללות: גז צחוק, טשטוש תרופתי, הרדמה כללית והן בשילוב טכניקות בקרת התנהגות מתחום ההיפנוזהההומור והאמנויות.  שיטת הטיפול נקבעת לאחר קבלת הסבר מפורט ועל פי החלטת ההורים.

 

        

 

 

צוות המרפאה

 

איך להגיע

 

צור קשר

 

:שעות קבלה 

יום א' - 11:00 - 19:00

יום ב' - 15:00 - 20:00

יום ג' - 11:00 - 19:00
 
יום ד' - 14:00-
19:00
 
יום ה'- 15:00 -
20:00