מומחיות ברפואת שיניים

חזרה לדף הבית

תנו למומחה לטפל בזה

 

 

ילדים הם לא אנשים קטנים. יש להם ראיית עולם שונה וצרכים ייחודיים שאינם עולים בקנה אחד עם עולם המבוגרים. לכן, כשבוחרים רופא שיניים שילווה את  ילדיכם לאורך שנות התפתחותו, חשוב שהוא יהיה ברמה מקצועית גבוהה, בעל ידע בנפש הילד, ובעל יכולת להבין את הילד, לתקשר עמו וליצור מערכת יחסים הדדית.

 

תחום התמחות:

מעבר ללימודים הכלליים ברפואת השיניים, קיימים גם תחומי התמחות כמו למשל כירורגיה טיפולי שורש, יישור שיניים, רפואת שיניים לילדים ועוד (כמו שיש תחומי התמחות ברפואה הכללית: אורתופדיה, קרדיולוגיה, עיניים וכו').

מומחה ברפואת שיניים לילדים, רוכש את הכלים המיוחדים והמקצועיים העדכניים  ביותר הנחוצים לטיפול בילדים.

 

מיהו מומחה?

רופא שיניים שסיים שש שנות לימודים כלליים ברפואת שיניים, ובנוסף ארבע שנים של הכשרה באקדמיה בתחום רפואת שיניים לילדים, מקבל תואר מומחה מטעם משרד הבריאות.

 

מה כוללת ההתמחות?

ארבע  שנים של עבודה בטיפולי שיניים ילדים תחת השגחה של מיטב המומחים באקדמיה.

עבודה במחלקת ילדים בבית חולים לילדים (אבחון וטיפול ברפואת ילדים).

עבודה במכון להתפתחות הילד (אבחון וגנים מיוחדים).

עבודה בחדר ניתוח בית חולים לילדים (הרדמה כללית וסדציה ).

עבודה באוניברסיטה במחלקת יישור שיניים לילדים.

השתלמויות בתחומי מחקר , פסיכולוגיה ועוד....

 

במה זה שונה?

נקודת המוצא של מומחה ברפואת שיניים לילדים היא חינוך ומניעה על סמך הכשרתו בתחומי גדילה והתפתחות פיזית ורגשית. 

המומחה רוכש ידע רחב, מקצועיות, ומיומנות גדולה בטיפול בילדים, ומשתמש בטכניקות  מיוחדות ומגוונות לבקרת התנהגות, המסייעות לילד להתמודד עם הטיפול ומדריכות אותו בשמירה על בריאות הפה והשיניים.

 

מהן התוצאות?

מחקרים שונים מעידים על אחוזי הצלחה גבוהים בטיפולי שיניים שנעשים אצל מומחים מוסמכים ( וזאת בהשוואה לטיפולים אצל רופאי שיניים כללים).  מספר  רופאי השיניים המומחים לטיפול בילדים  הוא קטן (מתוך כ-9000 רופאי שיניים רק כ-70 מומחים לרפואת שיניים בתחומים שונים), ולכן  מרבית רופאי השיניים המטפלים בילדים אינם בעלי הכשרה ומומחיות בנושא.

 

למה זה כדאי?

גם אם נדמה בהתחלה כי טיפול אצל מומחה יקר יותר, הרי שלטווח הארוך הוא משתלם יותר. גישה מקצועית המתמקדת בצרכיו של הילד מביאה לתוצאות טיפוליות טובות יותר, ולשיתוף

פעולה התורם להמשך שמירה על שיני הילד.

 

מקצוען אמיתי:

ד"ר אריק שטיינברגר, מומחה בטיפול שיניים בילדים, שרכש ניסיון רב בעבודה עם ילדים הן במסגרת פרטית והן במסגרת ציבורית, מיישם במרפאתו שיטות מיוחדות מתחום הרפואה הליצנית כדי לתקשר עם הילד ולרכוש את אמונו. כל ילד הוא עולם בפני עצמו ולכל אחד מותאמת שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורו. מקצועיותו ומיומנותו הגבוהה של דר' אריק מובילים לתוצאות טובות ולקבלת טיפול איכותי, יעיל ומוצלח.