Esileht

2.-3. aprill toimus juba kolmeteistkümnendat korda arheoloogide kevadkool  "Arheoloogia mineviku ja tuleviku vaated".

Kevadkool on Tartu Ülikooli arheoloogiamagistrantide poolt aastast-aastasse korraldatav kahepäevane interdistsiplinaarne seminar, mille eesmärk on luua sidemeid teiste erialadega. Tänu selle püsivusele on kevadkoolist saanud üks tugevamaid traditsioone Tartu Ülikooli arheoloogide seas. Varasematel aastatel on mõtteid vahetatud keeleteadlastega, ajakirjanikega, semiootikutega ning seekord kutsusime külla Tallinna Ülikooli arheoloogid. Kevadkool aitab tihendada sidemeid Eesti arheoloogide vahel, kes igapäevaselt eriti kokku ei puutu. Ürituse peamiseks eesmärgiks on tihendada kontakte kahe ülikooli tudengite ja teadlaste vahel, luues seeläbi soodsa pinna perspektiivikaks koostööks. Osalema on oodatud kõikide õppeastmete üliõpilased ja tegevteadlased nii Tallinna kui ka Tartu Ülikoolist.

Ettekandmisele tulid erinevad arheoloogia valdkondi puudutavad teemad alustades juba olnud või käimas olevatest projektidest, laboratoorsest arheoloogiast, linnaarheoloogiast, osteoarheoloogiast, viikingiaegsest kommunikatsioonist ja palju muud.

Kevadkooli korraldamsel oli abiks MTÜ Arheopolis ja üritust toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikooli Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond ja Tartu Ülikooli arheoloogia osakond.