Esileht

Kevadkool toimus 15.–16. märtsil.

Kevadkool on Tartu Ülikooli arheoloogiamagistrantide poolt juba üheteistkümnendat aastat korraldatav kahepäevane seminar, mille käigus luuakse kontakte teiste erialadega. Kui varasemalt on kogemusi vahetatud näiteks ajaloolaste, etnoloogide, geograafide ja pedagoogidega, siis 2014. aastal toimub kevadkool koostöös geoloogidega. Eesmärgiks on edendada arusaama mõlema teadusala uurimistulemustest ja metoodikast ning nende vastastikustest rakendamisvõimalustest.

Ettekannetes leiavad käsitlemist inimeste ja keskkonna omavahelised suhted ning nende nähtavus arheoloogilises ja geoloogilises materjalis.

Senine geoloogide ja arheoloogide koostöö on toimunud peamiselt tegevteadlaste vahel. Kindlasti võidaksid mõlemad distsipliinid  ka tudengite senisest tihedamatest kontaktidest. Niisiis on osalema oodatud mõlema eriala kõikide õppeastmete üliõpilased ning muidugi ka professionaalsed arheoloogid ja geoloogid.
                                                                                                                                                                                                                                                      
Kevadkooli toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus ja Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Kultuuriteooria tippkeskus).