Domov

Táto stránka obsahuje niekoľko mojich pokusov s Arduinom. Stránka slúži ako môj zápisník počas experimentovania. Obvykle na nejakej téme pracujem pár týždňov, takže informácie na rozpracovanej stránke pribúdajú postupne. Na experimentovanie používam Arduino UNO, Mega 2560, DUE a kôpku ATtiny85, ATmega328P a ATmega8. Ak v texte nie je uvedené inak, tak všetko bolo skúšané v IDE 1.0.5 a 1.0.6.
Zapojenie obvodu sa snažím popísať priamo v programe, aby sa nemuselo komplikovane hľadať, ktorý konektor patrí kam. Všetky programy na stránke môžete do sýtosti študovať, modifikovať a používať ako inšpiráciu pre vlastnú tvorbu. Kto si potrpí na formality, môže sa riadiť GNU General Public Licence.

Prechod na novú stránku www.arduinoslovakia.eu

Začínam presúvať aj všetky stránky. Tu už nebudem dopĺňať zmeny a všetko sa bude aktualizovať tam. Tu ostanú texty dovtedy, pokiaľ ich poriadne nezaindexuje Google na novom mieste. Presunuté stránky budú doplnené hypertextom na novú adresu, pretože cesty nebude možné úplne napodobniť.

Čo kde nájdete

Pomaly sa to tu rozrastá, takže som stránky usporiadal podľa tematických celkov:
  • ATmega328P - Tento mikrokontrolér je základom Arduina.
  • ATtiny85 - S miniatúrnou verziou Arduina sa dá toho veľa podniknúť.
  • DisplejeRôzne druhy LCD displejov.
  • LED - Rôzne projekty s LEDkami.
  • Merania pomocou Arduina - Zatiaľ som prevažne niečo meral s Arduinom, takže tu sú sústredené veci, ktoré umožňujú čosi odmerať.
  • Pod kapotou Arduina - Najmä v začiatkoch je zložité pochopiť, ako čo funguje. Tu vysvetľujem súvislosti.
  • Ostatné - Ostatné články sú zatiaľ na rôznych miestach. Keď sa nazbiera viac samostatných článkov, vytvorím z toho spoločnú sekciu.

Čo tu nenájdete

Google Sites nepodporuje komentáre pre verejnosť, preto nie je v mojej moci to na jednotlivých stránkach urobiť. Ale čítam fórum arduino.sk, takže sa tam snáď niekedy nad problémom stretneme.

Sprievodné videá

Videá nájdete na Youtube. Nepýtajte sa ma, prečo má ten kanál také šialené meno. Dakedy v minulosti som sa tým hral a to meno tam už prischlo. Keby niekto hľadal súvislosti, tak si treba prečítať knihu Zvonodrozdovo.

Čo mám momentálne rozrobené

Pomaly dokončujem všetky experimenty pre I2C komunikáciu medzi dvomi Arduinami. Snažil som sa tam napísať zmysluplné príklady, aby to nebolo len o poslaní jedného znaku, ale aby podľa toho aj menej skúsený programátor dokázal urobiť svoju komunikáciu.
A chystám sa vrhnúť na simulátor svätojánskych mušiek v pohári. Sekvencie blikania sú navrhované podľa živých mušiek a experimenty naznačujú, že by to malo aj dobre vyzerať.

Úpravy dizajnu a prepojenie so svetom

Experimentujem teraz trochu s vytváraním stránky na Facebooku. Ak sa mi to podarí, tak sa budú dať aj tam nájsť nejaké podrobnosti, súvisiace s touto stránkou.

Zoznam zmien na stránke: