"Lepiej zapalić jedną małą świeczkę
                                                                                         niż przeklinać ciemność."
                                                                                                                        Konfucjusz
 
  
                                   Witamy!
 
 
    Polonia w Chicago ma bardzo zróżnicowane zainteresowania - od polityki, poprzez sport, sztukę, muzykę, aż do tych bardziej intelektualnych.

Odpowiedzią na te ostatnie stał się Polonijny Klub Filozoficzny działający od roku 2008 w siedzibie Stowarzyszenia Emigracji Polskiej w Chicago. Działalność klubu polega głównie na czytaniu i omawianiu filozoficznych tekstów źródłowych. W 2012 roku skład członków klubu powiększył się o grono chicagowskich pisarzy i poetów. Wielu z nich, obok ciekawych głosów w dyskusji, zaprezentowało również swe teksty o charakterze filozoficzno-literackim. Postanowiono zatem powiązać talenty literackie z zamiłowaniem do filozofii, a owocem tego jest właśnie periodyk o nazwie Apeiron.

Apeiron Polonijny Przegląd Filozoficzno - Kulturalny, bo tak brzmi pełna jego nazwa, zawiera artykuły o treści filozoficznej, teksty literackie oraz fragmenty filozoficznych tekstów źródłowych. Na naszej stronie internetowej polecamy również ciekawe książki, filmy, inne godne uwagi wydarzenia ze świata filozofii i kultury, a także zamieszczamy linki do ciekawych stron internetowych. 

Zapraszamy do publikowania na naszych stronach wszystkich, ktorzy chcą wymienić swoje poglądy w dziedzinie filozofii i nauk jej pokrewnych.
                                                                                                                      Redakcja

                                                                                                                                                                                         

Comments