Saldırı Planı

Saldırıları Nasıl Yapacağız?

1. http://tr.wikipedia.org adresine giriniz.

2. 


"Rastgele sayfa" bağlantısına farenizin orta tuşu ile on kere tıklayınız. Bunu yapamıyorsanız farklı şekilde on sekme açınız. Bunun sonunda tarayıcınızda on farklı tr.wikipedia sayfası açılmış olmalı.

3.


Ana sayfa ile birlikte on farklı sekmeyi açtık. Internet Explorer kullandığınızı varsayarak tarayıcınızda sekmeler bu şekilde açılmış olmalı.

4.


Şimdi açtığımız bu on farklı sayfanın her birinde bulunan "değiştir" bağlantısına tek tek tıklıyoruz.

5.


Açtığınız her on sayfanın sayfa içeriğini görmüş olmalısınız. Şimdi bu içeriği boşaltacağız.

6.


Sayfa içeriğinde herhangi bir yere tıklayın. Daha sonra Ctrl ve A tuşlarına aynı anda basınız. Sonra da Backspace tuşuna basıp tamamını siliniz. Yaptığımız işlem sayfa içeriğini boşaltmak. Bunu yapabilirsiniz sanırım.

7.


Sayfa içeriğini bu şekilde boşalttık. Açtığınız tüm on farklı sayfaya bu işlemi yapınız ve bekleyiniz.

8.


İçeriği boşaltılan her on sayfanın özetine 'sentinals' yazınız. Bu şekilde imzamızı da atmış olacağız. Eğer organize bir saldırı yapılıyorsa emrin gelmesini ya da saldırı zamanını bekleyin. Her şey uygun olduğu durumda tüm on farklı sayfada bulunan "Sayfayı kaydet" bağlantısına tıklayın ve eserinizi tamamlayınız.

9. 


Örnek olarak gösterdiğimiz sayfamızın yeni görünümü bu şekilde olacaktır. Diğer sayfalarınız da bu şekilde gözükecektir. Bu bir sentinal saldırısıydı. Saldırı şekillerini sitemizin sol konsolunda bulabilirsiniz.

10. Şimdi eserinize http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel:RecentChanges adlı adresten bakabilirsiniz. (-4687) gibi sayılar maddelerde sildiğiniz karakter sayısını göstermektedir.

11. Son ve en önemli işlem olarak modeminizi tekrar baştan başlatın. Bu şekilde IP adresiniz yenilenecek başka bir sentinal dalgasına hazır duruma gelecektir.

NoT: Kurallara bağlı olarak yapacağımız tüm işlemlerin sonucunda IP adresimizin engellenmesinden başka herhangi bir sakınca olmayacaktır. İçiniz rahat olsun.
Comments