Sprzęt‎ > ‎

Gaśnice

opublikowane: 19 paź 2009, 17:09 przez Mieczysław Cymbalak   [ zaktualizowane 13 gru 2013, 11:30 ]
Gaśnice proszkowe GP-1z
do samochodów osobowych przeznaczona do gaszenia pożarów z grupy BC lub ABC.

A - ciała stałe palne żarzące się
B - substancje ciekłe tworzące płomienie 
C - substancje palne gazowe 
Gaśnice proszkowe GP-2x
do samochodów ciężarowych, biur, przeznaczona do gaszenia pożarów z grupy ABC.

A - ciała stałe palne żarzące się
B - substancje ciekłe tworzące płomienie 
C - substancje palne gazowe 


Gaśnica pianowa GWP-2x AF
przeznaczona jest do gaszenia pożarów olejów i tłuszczów jadalnych - grupa pożarów A i F. Ze względu na swoje właściwości gaśnicze jest szczególnie zalecana w gastronomii oraz w kuchniach domowych, wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z gorącymi olejami i tłuszczami. Specjalny środek gaśniczy zastosowany w gaśnicy GWP-2x AF


Gaśnica proszkowa GP-4x
do zabezpieczenia przeciwpożarowego samochodów, warsztatów mechanicznych, magazynów, hal przemysłowych, zakładów energetycznych. Gaśnica przeznaczona jest do gaszenia pożarów z grupy ABC, oraz urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V.

Gaśnica proszkowa GP-6x ABC
znajduje szczególne zastosowanie do zabezpieczenia przeciwpożarowego warsztatów, magazynów, hal produkcyjnych, prac górniczych, zakładów energetycznych i chemicznych.
Gaśnice śniegowe GS-5x
przeznaczone są do gaszenia pożarów z grupy BC.

B - substancje ciekłe tworzące płomienie
C - palne substancje gazowe 

zastosowanie w przemyśle oraz w laboratoriach chemicznych, składach aptecznych, halach przemysłowych, wytwórniach i magazynach cieczy i gazów palnych, stacjach paliwowych, lakierniach. Przeznaczona jest do gaszenia cieczy i gazów palnych oraz instalacji i urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V.
Urządzenie gaśnicze śniegowe UGS-2x
zaprojektowane z myślą o gaszeniu urządzeń wrażliwych na pyły i zabrudzenia. Specjalnie zaprojektowana dysza eliminuje zjawisko szoku termicznego. Szczególnie polecane dla zabezpieczania urządzeń elektronicznych w tym komputerów, rozdzielni i szaf sterowniczych, serwerowi itp. Urządzenie nie pozostawia śladów użycia środka gaśniczego.
Agregat przewoźny typ AS-20 x
B znajduje szczególne zastosowanie w energetyce, przemyśle petrochemicznym, chemicznym, do zabezpieczania magazynów cieczy i gazów palnych. Lakierni, hal przemysłowych.


Agregat proszkowy AP-25z
przewoźny przeznaczone są do gaszenia pożarów z grupy ABC.

A - ciała stałe palne żarzące się
B - substancje ciekłe tworzące płomienie 
C - palne substancje gazowe