Vítáme vás na stránkách angličtiny v Církvi bratrské v Olomouci.

Informace o kurzu


Pro koho: pro kohokoliv, kdo má chuť se učit americkou variantu angličtiny
Kdy: každé úterý 18:45 – 20:00 hodin
Kde: klubovna Církve bratrské v Olomouci
Cena: zdarma (pořízení učebních materiálů na vlastní náklady)


Výuka americké angličtiny 

pro falešné začátečníky a mírně pokročilé

Kalendář angličtiny

Při výuce používáme učebnici Pavla Strejce AMERICAN ENGLISH. Učebnice (nejen) americké angličtiny. K učebnici je možné zakoupit i audio CD s poslechy ke cvičením. Začali jsme od adama abecedou. Do hodin je pravidelně zařazeno lexikum z křesťanské oblasti a krátká čtení z anglických překladů Bible.

Během uplynulých let jsme probrali 4 bloky. Při výuce procvičujeme jednak slovní zásobu a mluvnické jevy z učebnice, jednak si povídáme o angloamerických reáliích, posloucháme a zpíváme americké křesťanské písně nebo hrajeme naučné hry. Zaměřujeme se na čtení, psaní, mluvení i poslech. Součástí je několik speciálních hodin, které jsou spojeny s občerstvením i mimo klubovnu. Míváme rovněž společné výlety.

Vyučování probíhá v přátelské atmosféře s otevřeným a upřímným vztahem ke studentům. Na konci výukového cyklu dostanou úspěšní absolventi potvrzení o absolvování kurzu. Cílem kurzu je nejen schopnost studenta se vyjádřit a porozumět psanému i mluvenému textu na mírně pokročilé úrovni, ale také zažívat příjemné společenství s ostatními v naší skupince.

Těším se na vás a žehnám vám!

Jakub

O nás
  • Sbor Církve bratrské v Olomouci je různorodá skupina křesťanů. Společně jsme se zavázali následovat Pána Ježíše Krista, a to láskou a pomocí všem bližním, a sdílením dobré zprávy evangelia. Jsme otevřené a přátelské společenství, a všichni jsou srdečně mezi nám vítáni.
Domácí úkol
Úkol
Zobrazuje se 0 položek ze stránky Domácí úkol seřazených podle Datum splnění, čas úpravy. Zobrazit více »
Materiály
  • weather forecast.pdf   231 kB – 2. 12. 2016 3:27, Americká angličtina (v.2)
  • Program pro převod řeči na text   0 kB – 29. 9. 2016 0:19, Americká angličtina (v.2)
    ‎Výborná pomůcka, jak si ověřit správnou výslovnost. Doporučuji používat. Nastavte si jazyk United States, klikněte na odkaz "Start dictation" a začněte mluvit. Pokud budete vyslovovat správně, zobrazí se daný text v tabulce. Lze ho i zkopírovat nebo uložit.‎
  • Výuka výslovnosti (britské) angličtiny!   0 kB – 21. 6. 2016 0:23, Americká angličtina (v.2)
Zobrazuje se 3 souborů ze stránky Materiály.