Motto pro letošní školní rok: 
Psalm 86:4 Lord, bring joy to your servant, for I put my trust in You.

Informace o kurzu


Pro koho: pro kohokoliv, kdo má chuť se učit americkou variantu angličtiny.
Kdy: každé úterý 18:45 – 19:30 hodin.
Kde: klubovna Církve bratrské v Olomouci.
Cena: zdarma (pořízení učebních materiálů na vlastní náklady)


Výuka americké angličtiny 
pro falešné začátečníky a mírně pokročilé

Kalendář angličtiny

Při výuce používáme učebnici Pavla Strejce AMERICAN ENGLISH. Učebnice (nejen) americké angličtiny. K učebnici je možné zakoupit i audio CD s poslechy ke cvičením. Doporučuje se také vlastnit a nosit do výuky oboustranný anglicko-český a česko-anglický slovník, média pro poznámky a domácí úkoly (např. sešit, blok, tablet). Slovní zásobu je vhodné si opisovat do vlastního slovníčku.

Začali jsme od adama abecedou. Do hodin je pravidelně zařazeno lexikum z křesťanské oblasti a krátká čtení z anglických překladů Bible.

Vyučování probíhá v přátelské atmosféře s otevřeným a upřímným vztahem ke studentům. Na konci výukového cyklu dostanou úspěšní absolventi potvrzení o absolvování kurzu. Cílem kurzu je nejen schopnost studenta se vyjádřit a porozumět psanému i mluvenému textu na mírně pokročilé úrovni, ale také zažívat příjemné společenství s ostatními v naší skupince.

Během uplynulých let jsme probrali 4 bloky v učebnici. Po přerušení začneme souhrnným opakováním a budeme se soustředit na konverzační témata. Nezapomeneme ani probírat z učebnice. Procvičíme jednak slovní zásobu a mluvnické jevy z učebnice, jednak si po­povídáme o angloamerických reáliích, poslechneme si a zazpíváme si křesťanské písně nebo zahrajeme hry. Součástí bude i několik speciálních hodin, které spojíme s občer­stvením i mimo klubovnu. Podle zájmu je možné se dohodnout rovněž na společných vý­letech.

Během studia studenti dělají domácí úkoly, aktivně pracují v hodinách a píší průběžné testy. Na konci výukového cyklu dostanou úspěšní absolventi potvrzení o absolvování kur­zu.

Cílem kurzu je nejen schopnost studenta se vyjádřit a porozumět psanému i mluvenému textu na mírně pokročilé úrovni, ale také zažívat příjemné společenství s ostatními v naší skupince.

Těším se na vás a žehnám vám!

Jakub

O nás
  • Sbor Církve bratrské v Olomouci je různorodá skupina křesťanů. Společně jsme se zavázali následovat Pána Ježíše Krista, a to láskou a pomocí všem bližním, a sdílením dobré zprávy evangelia. Jsme otevřené a přátelské společenství, a všichni jsou srdečně mezi nám vítáni.
Domácí úkol
Úkol
p. 9, ex. 5 
Americká abeceda - ke stažení v materiálech ve všeobecných informacích 
Zobrazuje se 2 položek ze stránky Domácí úkol seřazených podle Datum splnění, čas úpravy. Zobrazit více »
Materiály
  • weather forecast.pdf   231 kB – 2. 12. 2016 3:27, Americká angličtina (v.2)
  • Program pro převod řeči na text   0 kB – 29. 9. 2016 0:19, Americká angličtina (v.2)
    ‎Výborná pomůcka, jak si ověřit správnou výslovnost. Doporučuji používat. Nastavte si jazyk United States, klikněte na odkaz "Start dictation" a začněte mluvit. Pokud budete vyslovovat správně, zobrazí se daný text v tabulce. Lze ho i zkopírovat nebo uložit.‎
  • Výuka výslovnosti (britské) angličtiny!   0 kB – 21. 6. 2016 0:23, Americká angličtina (v.2)
Zobrazuje se 3 souborů ze stránky Materiály.