Strona główna

Gdzie ja jestem ?

Strona, na której aktualnie się znajdujesz zawiera najlepsze gry i dema na komputer

Commodore Amiga 500.

Za pomocą odpowiedniego emulatora zagrasz w nie lub pooglądasz je na swoim PC !

Wszystkie gry są udostępniane na licencji Abandonware

Co muszę zrobić ?

Podstawowy plik instalacyjny, który znajdziesz na podstronie "baza" zawiera emulator WinUAE służący do emulacji komputera Amiga 500 a także skonfigurowane 3 gry.

Ze względu na ścieżki bezwzględne w plikach konfiguracyjnych emulator trzeba zainstalować na partycję "C:" instalator domyślnie sam zainstaluje program w odpowiednim miejscu na dysku twardym.

O co chodzi z paczkami ?

Pozostałe działy "Paczka #numer_paczki" zawierają aktualizacje podstawowego pliku instalacyjnego. Każda paczka zawiera kilka gier wraz z plikami konfiguracyjnymi.

Wszystko instaluje się automatycznie, na czas instalacji paczek zaleca się wyłączenie programu WinUAE. Paczki można instalować w dowolnej kolejności i nie są one od siebie zależne, instalujemy to co nam się podoba (wyjątek stanowi tu podstawowy instalator zawierający emulator z podstrony "baza").

Dlaczego ta strona jest atrakcyjna ?

Ponieważ dostępne tu pliki są już skonfigurowane, jedyne co musi zrobić każdy użytkownik to zainstalować w/w program wraz z wybranymi przez siebie paczkami i wczytać interesującą go grę wybierając z listy dział "Configurations" i kliknąć dwukrotnie na wybraną grę bez przejmowania się ustawianiem wielu opcji.

Przed zabawą zalecam zapoznać się z układem klawiszy dostępnym w opcjach emulatora (w programie dział host/input).