לשפר את אוצר המילים למבחן אמי"ר/אמי"רם?

אוצר מילים למבחן אמי"ר ומבחן אמיר"ם
מבחן אמי"ר בראש ובראשונה בודק את השליטה שלכם באוצר מילים באנגלית. מדובר במילים שגם דוברי אנגלית שפת אם לא תמיד מכירים, מילים ברמה אקדמית. על מנת להכיר כמה שיותר מילים כאלה מומלץ לקרוא מאמרים וכתבות מעיתונים באנגלית, אפשר גם לקרוא ספרים. פתרון של כמה שיותר תרגילים ירחיב את אוצר המילים שלכם. בקורס אמי"ר של ביה"ס האמריקאי תוכלו לקבל מילון מיוחד של מילים רלוונטיות למבחן אמי"ר. מבחנים לדוגמה וסימולציות גם הן יעזרו לכם בנושא מאוד.

איזה מילון מתאים ללימוד למבחן אמי"ר?
כשאתם בוחרים מילון ללמוד ממנו למבחן אמי"ר לא מומלץ לקחת מילון רגיל ולהתחיל לשנן אותו. אם היה מציאותי ללמוד את כל המילים בו, זה היה עוזר ללא ספק. אך בהעדר זמן וכשהזיכרון מוגבל יעזור לכם להתמקד במילים שהכי רלוונטיות לבחינה. ביה"ס האמריקאי מציע לתלמידים מילון מיוחד למבחן אמי"ר בו תוכלו למצוא את המילים הכי חדשות, הכי נפוצות והכי חשובות למבחן אמי"ר או אמיר"ם.

איך ללמוד מילים למבחן אמי"ר?
ללא ספק קשה ללמוד הרבה מאוד מילים חדשות בשפה זרה בפרק זמן מוגבל. יש כמה שיטות שיוכלו לעזור לכם.

אפשר להשתמש בפתקים. תרכזו מילים שהכי קשה לכם לזכור ותרשמו אותם על פתקים. את הפתקים תדביקו בכל מיני מקומות בבית. כל פעם שתיתקלו בפתק תנסו לבדוק אם אתם זוכרים כבר את המילים.

תנסו לדבר אנגלית כמה שיותר. תגייסו את כל החברים שלכם שדוברים את השפה ותקבעו שעד המבחן אתם מדברים איתם רק באנגלית. במהלך השיחה תשתדלו להכניס כמה שיותר מילים חדשות שלמדתם.

תלמדו את המילים החדשות עם חבר. אם אין לכם חברים שלומדים למבחן אמי"ר וודאי תפגשו כאלה בקורס אמי"ר של ביה"ס האמריקאי. מאוד עוזר ללמוד בזוגות. כך תוכלו לבחון אחד את השני והמילים החדשות ייכנסו לזיכרון מהר יותר.

באופן כללי כדאי שתכירו שיטות שונות ללימוד מילים חדשות, לדוגמה שיטת האסוציאציות. ברגע שמילה מסויימת תעלה בראש שלכם אסוציאציה יהיה לכם קל יותר לזכור אותה.

Comments