HABERLER
DOĞRU DÜŞÜNCE OLMADAN DOĞRU DÜŞÜNCE FAALİYETİ DE OLMAZ"

 TÜRK DÜNYASI'NDAN HABERLER

 

 

http://groups.google.com/group/milli-maksat/web/trk-dnyasindan-haberler

 

--------------------

AZERBAYCAN VİZEYİ KALDIRIYOR
Azerbaycan resmi haber ajansı "AzerTAc" ın bildirdiğine göre, Azerbaycan, 2008'de Türk vatandaşlarına vizeyi kaldırıyor.
Türkiye'nin aralarında Azerbaycan'ın da bulunduğu Orta Asya ülkelerine vize muafiyetini getirmesi bu ülkelerin de Türk vatandaşlarına vize kaldırması jestini gündeme getirdi. Bu çerçevede Azerbaycan'ın bu yılın sonunda Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldıracağı bildirildi.
Azerbaycan resmi haber ajansı "AzerTAc" ın bildirdiğine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Vagif Sadıgov, Türk vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılmasını ön gören karar bu yılın sonunda çıkacak.
Ajansın haberine göre Sadıgov, "Şu an bu konuda görevlendirilen devlet komisyonu çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların gidişatına göre sonucun olumlu olacağını söyleyebilirim." diye konuştu. Azeri yetkili ayrıca, Türk vatandaşlarına vize uygulamasının kaldırılması konusunda Mili İstihbarat Teşkilatı, İçişleri Bakanlığı, Devlet Gümrük Hizmetleri, Devlet Sınır Hizmetleri, Azerbaycan Hava Yolları ve başka kurumların da olu olumlu görüş bildirmeleri gerektiğini söyledi. Sadıgov, Dışişleri Bakanlığı'na bu kurumların görüşlerinin alınması talimatı verildiğini bildirdi.
 
 

Misyoner Örgütlerin Kürt Operasyonu 

 http://tdtkb.org/index.php?option=com_content&task=view&id=249&Itemid=43

 

Gagauzça bir site (Bir Gazeta)
http://www.anasozu. com

Gagauz (Gök Oğuz) Türklerinin Türküleri
http://www.youtube. com/profile_ videos?user= mariagagauz&p=v

 

 ----

 

http://www.uzbekistanerk.org/index.php?newlang=turkish

 

Özbekistanlı bilimadamları: Taşnak Ermenileri binlerce Kokandlıyı katletmişti.

Geçen asır başında Osmanlı Türkleri tarafından binlerce Ermeni’nin kırılması bugün yine muhakeme edilmekte. Mesele gelecek ay Temsilciler Meclisi’nde oya sunulacak. ABD ve Türkiye arasındaki siyasî ilişkiler gerginleşti. Amerika’nın Sesi, Özbekistanlıların bu konudaki fikirlerini araştırdı.

 

Kars-Bakü-Tiflis projesi

http://www.uzbekistanerk.org/modules.php?name=News&file=article&sid=2787

 

 

AZERBAYCAN, OZBEKISTAN VE TURMENISTAN ICIN ANKARA'NIN ViZE MUAFiYETi

 

 Türkistan ve bugünkü gerçekler

http://www.birlik.net/index-single-6.tr