Apie mane‎ > ‎

Apie mane

Aloyzas Romualdas Mitrikevičius

                                                                                                                                                                         

Esu Lietuvos kailinių žvėrelių ir triušių augintojų draugijos narys. 1997 metais mano augintinius Žemės ūkio ministerija įregistravo kaip veislinę bandą.

Bandai suteiktas numeris-L 4.  Už  geriausias parodose eksponuotas triušių kolekcijas man penkis kartus suteiktas Veislinės triušininkystės meistro vardas- 2010,2011,  2012 ir 2014 metais. Daug kartų mano eksponuotos atskiru veisliu kolekcijos buvo pripažintos geriausiomis, o mano triušiai iškovojo čempionų diplomus

Veislinius triušius auginu nuo 1963 metų. Tuomet veislinius triušius atsiveždavau iš Maskvos, LŪAP. 1996 metais pradėjau  veisti europines veisles : Vienos mėlynuosius, Vokietijos dėmėtuosius milžinus, Prancūzijos avinus, Belgijos milžinus, Naujosios Zelandijos baltuosius ir raudonuosius, Reksus, Vienos baltuosius ir Satinus. 

Labiausiai pamėgau ir šiuo metu veisiu Belgijos milžinus ir Vienos mėlynuosius.

Dalį veislinių patelių laikau patalpoje, o dauguma triušių gyvena atvirame ore. Visi jaunikliai auga nuo pavasario iki žiemos poravimo lauko sąlygomis. Daugiau nei pusė veislinių patelių, laikomų lauke, triušiuojasi žiemą.Tokiomis sąlygomis gimę triušeliai per kelias kartas gerai veisiasi žiemą be jokių papildomų priemonių. Daugiau pasaugoti tenka naujai iš Vakarų šalių įvežtas pateles, tačiau pastaraisiais metais dėl patirtų nuostolių vengiu pateles vežti iš užsienio parodų.