Фізика в школі

        Знати фізику - означає розуміти багатогранний та неповторний світ природи           
    
 
Фізика  — природнича наука, яка досліджує загальні властивості матерії та явищ у ній, а також виявляє загальні закони, які керують цими явищами; це наука про закономірності Природи в широкому сенсі цього слова. Фізики вивчають поведінку та властивості матерії в широких межах її проявів, від субмікроскопічних елементарних частинок, з яких побудоване все матеріальне (фізика елементарних частинок), до поведінки всього Всесвіту, як єдиної системи (космологія). Людство вже звикло до того, що наука може пояснити все що завгодно. Та навіть сучасна наука іноді не в змозі пояснити факти, які спостерігали десятки, а то й сотні людей. Роззирніться довкола - ви зрозумієте, що й сьогодні таємниць не поменшало. Звісно, загадки природи   трапляються не на кожному кроці, але на те вони й загадки... Іноді ці загадки такі цікаві, що навіть не хочеться шукати їм пояснення. Вони нагадують нам про те, що світ - дивовижний і безмежний, і чудес у ньому не забракне ще на багато поколінь.

16.05.2019
Наука навколо нас. Запрошуємо на міське свято "наука навколо нас", яке відбудеться 18 травня в сквері "Б. Хмельницького" з 11:00 до 15:00. 

14.05.2019
Результати міського конкурсу "Астроквест-2019".
Серед учнів 8-11 класів:
 • Яцентюк А, 9 кл., 54 бали, 3 рейтингова позиція, золотий сертифікат;
 • Сердюк Є., 11 кл., 50 балів, 5 рейтингова позиція, золотий сертифікат;
 • Овод Н., 8 кл., золотий сертифікат;
 • Романенко Е., 11 кл., срібний сертифікат;
 • Кононенко А., 9 кл., бронзовий сетрифікат;
 • Капля К., 9 кл., бронзовий сетрифікат;
 • Черниш В., 11 кл., бронзовий сертифікат.

10.05.2019
Результати Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня-2019". 
Вітаю переможців! Так тримати та перемагати!

10.04.2019
Астроквест-2019.
 
Мільйони років, вдивляючись у зоряне небо, людство намагалося відгадати загадки Всесвіту, зрозуміти рух зірок, розкрити таємниці космічних просторів. Спочатку людина винайшла телескоп, потім ракету і, нарешті, здійснила політ в космос. А на що здатний ти заради того, щоб відкрити загадки зірок? Запрошуємо взяти участь у конкурсі "Астроквест-2019", завдяки якому кожен стане дослідником. Учасники знайдуть відповіді на безліч цікавих запитань, продемонструють свої знання, кмітливість. 
Реєстрація 10-11 квітня 

08.04.2019
Безкоштовне пробне ЗНО з фізики.
 
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького проводить у форматі зовнішнього незалежного оцінювання пробне тестування з фізики. Тестування безкоштовне. Відбудеться 14 квітня, у неділю, об 11:00. <<Детальніше>>


22.03.2019

11.03.2019
Всеукраїнська олімпіада з фізики ЧНУ 
ім. Б. Хмельницького. Оліміада проводиться в 2 тури: перший дистанційний, другий - очний. Учасникам ІІ туру Олімпіади, які набрали не менше, ніж 90% від максимального балу, нараховуються від 1 до 20 додаткових балів до сертифіката ЗНО з предмету при вступі на навчання до ЧНУ. Щоб стати учасниками Олімпіади потрібно заповнити реєстраційну анкету на сайті університету. Більш детальна інформація на сторінці www.cdu.edu.ua "Олімпіада ЧНУ 2019"

05.03.2019
Результати дозиметричних вимірювань радіаційного фону на території школи. 
Кожного року учні 9-тих класів в рамках навчального проекту проводять дозиметричні вимірювання радіаційного фону на території школи. Цього року дослідження проводили: Курбака М, та Слінін Б. Вимірювання показали, що радіаційний фон на території школи є в нормі.  Чиста екологія - запорука здоров'я нації


  За даними вчених Агенства з охорони навколишнього середовища США на частку батарейок припадає понад 50% токсичних викидів з усіх побутових відходів.
          У складі використаних батарейок міститься ртуть, кадмій, магній, свинець, нікель, цинк.
          Якщо люди викидають батарейки у відро для сміття, то, як наслідок, токсичні речовини потрапляють на міські звалища. А так як полігони для захоронення відходів не оснащені захистом фільтрації від шкідливих домішок і важких металів, всі ці супер-шкідливі речовини потрапляють у ґрунтові води.


  Шановні учні, батьки, вчителі шкільної родини!
  Приєднуйтеся до акції "Чиста екологія - запорука здоров'я нації".  
  Не викидайте відпрацьовані батарейки у смітник! 
  Відпрацьовані батарейки для централізованої утилізації збираються біля кабінету фізики.

  Слідкуємо за радіаційним фоном на території школи

  Вся наша планета, в тому числі вся жива природа, яка її заселяє, постійно піддаються впливу так званого природного і техногенного радіаційного фону, що обумовлено явищем радіоактивності.
  Встановлено, що радіаційний фон Землі формується під впливом трьох основних компонентів: космічного випромінювання; випромінювання розсіяних у земній корі, повітрі та інших об'єктах нашого середовища природних радіонуклідів; випромінювання штучних (техногенних) радіонуклідів.
  Починаючи з 50-х років ХХ ст. радіаційний фон помітно підвищився через вплив безлічі техногенних джерел радіоактивності (у середньому до 10–15 мкР/год).
  Дозиметричні вимірювання 05.03.2019 року, під час підготовки до навчального проекту з фізики у 9 класах показали, що радіаційний фон на території школи є в нормі.