ŠKOLNÍ  ROK   2018/2019 
Z Á Ř Í   2018...a už je tu zase podzim, chvíle, kdy začínáme myslet na zvířátka v lese. Plody, které mají tak ráda, začínají padat. Při sběru kaštanů a žaludů dbejte na svou bezpečnost, plody sušte v jedné vrstvě. Nesmí být plesnivé. V listopadu je potom donesete usušené do školy a myslivci je, jako každý rok, dovezou zvířátkům v zimě do lesa...S přehledem a s úsměvem
Tak proběhla první akce ve školní družině. Naši prvňáčci "pod dozorem" starších kamarádů zkoumali školní prostory, učili se, jak a kde získat informace, které jim zadaly paní vychovatelky. Nikdo se neztratil, informace byly získány. A za to si všichni zasloužili pochvalu. V odděleních se pak děti připravují na projekt vyhlášený MÚ v Kopřivnici - Příprava na zdravý a kvalitní život. V 1. oddělení zpracovávali informace o pohybu, ve druhém o vodě, třetí oddělení se zabývalo stravou, děti ze 4. oddělení vzaly do parády informace o vzduchu. Všichni se pobavili, ale dověděli i něco nového...
  Malířské dozvuky
Ještě v průběhu minulého školního roku zasílaly paní učitelky Pešová a Tománková práce žáků do dvou soutěží. V obou, jak jsme se dověděli, byli naši žáci úspěšní.
V mezinárodní soutěži "Krásná jako kvítka je ta země naše..." se práce našich žáků neztratily - a to mezi konkurencí 1 314 hodnocenými obrázky. Své zástupce jsme měli ve 3. a 5. kategorii. 
3. kategorie (zasláno 272 prací)
V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí jsou vystaveny práce Báry Kahánkové, Martina Kalického, Adama Kollegy a Petry Tobolové (dnes žáci 4. B).
5. kategorie (zasláno 336 prací)
Ve stejné výstavní síni je i práce Mily Stanojković (dnes žákyně 8. A).

Zástupce budeme mít i ve výstavních prostorách Městské knihovny Havířov, Šrámkova 2, kde najdete práce Martina Kalického (4. B) a Karly Bučkové (9. B).
Blahopřejeme autorů i jejich vyučujícím.

Druhou soutěží byla Výtvarná soutěž v rámci XXVI. ročníku Evropských dnů handicapu v Ostravě. 189 prací bylo zasláno z 26 škol. Odborná komise vybrala v každé kategorii 3 obrázky. Mezi vybranými byly i práce Radima Šimůnka (obrázek O koze) a Báry Kahánkové (obrázek O létajícím koni) - oba jsou žáky 4. B.
Ocenění převezmou  3. října v Multifunkční aule Gong v Ostravě-Vítkovicích. 
Blahopřejeme a nebudeme se vůbec zlobit, když se úspěchy ve výtvarných soutěžích budou opakovat i v roce letošním :o)

   


Školní rok 2018/2019 zahájen

...a nebudete tomu věřit, už je to týden...
Prvňáčci byli přivítání 3. září ředitelkou školy Mgr. Janou Neničkovou, pozdravit je a jejich rodiče přišel i místostarosta Mgr. Lumír Pospěch. Pak už naše prvňáčky čekaly chvíle očekávání. Nové paní učitelky, nové prostředí, nový režim a první úkoly :o). Ale jsou prý šikovní, tak si jen přejeme, aby našim prvňáčkům vydrželo nadšení, zvídavost i radost z poznávání nového.
Chvilky setkání jsme zažili i u žáků, kteří prostředí školy znají. Radost, úsměvy a hlavně štěbetání - bylo co o prázdninách vyprávět. A ti, co přišli zamračení, se nakonec přidali k těm usměvavým :o)
Ke konci 1. týdne už se vše rozběhlo, zamávali jsme prázdninám a směřujeme ke školní práci. A všichni věříme, že školní rok 2018/2019 bude v poklidu plynout. Sem tam se tok určitě zčeří, ale to společnými silami zvládneme...
  


Akce pro děti ve školní družině

ZÁŘÍ - MĚSÍC ZDRAVÉHO A AKTIVNÍHO STYLU
 13. 9.  Zdravý styl - příprava projektu
 17. 9. Bijásek -LEGO NINJAGO
 27. 9. Zdraví - realizace projektu

...prázdniny končí...

Už je to tak. V pondělí 3. září se opět rozezní zvonek a v 8:00 h. začne školní rok 2018/2019.