školní rok 2017/2018 


P R O S I N E C


Futsalová liga letos skončila v Třinci

V pondělí 11. prosince se žáci 6. a 7. třídy vydali až do Třince, aby se pokusili probojovat do krajského finále školské futsalové ligy. Na domácí palubovce nádherné sportovní haly je přivítali domácí žáci ZŠ D. a E. Zátopkových a po urputném boji jim uštědřili porážku 4 : 2 (zase ti Zátopci!). Ve druhém zápase se naši utkali s výběrem ZŠ Stěbořice (přijeli až od Opavy), který po kolektivním výkonu nakonec udolali v poměru 7 : 5. Protože do finále mohl jen vítěz turnaje (a tím byla domácí parta), futsalová sezóna našim hochům právě skončila.

                                                                                                                                                        Ing. Jiří Madecký


PozvánkyMikulášský den
V úterý (5. 12.) se ve škole konal i mikulášský den. To je vždy parketa deváťáků a nebylo tomu jinak ani letos. V dopoledních hodinách, upraveni a vyzbrojeni potřebnými informacemi, navštívili jednotlivé třídy, kde chválili, ale věnovali se i neposlušným. Odpoledne pak navštívili děti ve školní družině. Tam se společné chvíle nakonec změnily v radostné skotačení, které všechny potěšilo a udělalo za mikulášským dnem krásnou tečku. Děkujeme.


Stříbrná Karviná
V úterý (5. 12.) odjela naše děvčata do Karviné s přáním vylovit ze zdejšího bazénu medaili. Díky jejich nasazení se vše vydařilo. Neporazitelná byla jen děvčata z ostravské plavecké třídy. Na úspěchu se podílely: Šárka Jadrníčková, Amálie Polívková a Simona Lakomá (6. A), Daniela Csapaiová a Michaela Štefková (7. A) a Jana Richterová ze 7. B.
Ke stříbrné medaili blahopřejeme.


Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC  PLNÝ PŘEKVAPENÍ
  4. 12.  Bijásek - STRAŠIDLA
  5. 12.  Mikulášská besídka
14. 12.  Vánoční jarmark
18. 12.  Bijásek - ŠPUNTI NA VODĚ
21. 12.  Vánoční besídkaL I S T O P A D

Pozvánka - Memoriál Otakara Michálka


Plavání družstev
V úterý (28. 11.) odjeli naši plavci do Frenštátu pod Radhoštěm, kde se konalo okresní kolo. Holky nedaly nikomu šanci a zvítězily, kluci si doplavali pro 3. místo. Holky si vítězstvím vyplavaly postup na kraj a těšíme se, že i z Rožnova dovezou nějakou mikulášskou nadílku :o) Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.Vážení rodiče,
ve středu 29. 11. se konají informativní třídní schůzky. O průběhu na 1. stupni vás informovaly paní učitelky třídní. Vyučující na 2. stupni vám budou k dispozici od 15:00 - 18:00 h.


Od prvních chvil, co začaly kaštany padat, si je děti hlídaly jako oko v hlavně. Bylo jasné, že letos bude úroda slabší, ale pro zvířátka je potřeba udělat maximum. A to se dětem z 1. stupně podařilo. Celkem odevzdaly 664 kg. Nejvíce se snažily děti z 2. A (135 kg), těsně za nimi skončili žáci 3. A (131 kg), na 3. místě pak děti z 3. B (119 kg).
Myslivci si pro kaštany přijeli ve čtvrtek (23. 11.) a byli mile překvapeni. Všem dětem moc děkují. Já děkuji paní učitelce Galové, která akci tradičně zorganizovala, ale i našim deváťákům, kteří všech 664 kg pomohli naložit.Lampa svaté Cecílie
O této soutěži jsem na stránkách naší školy dosud nikdy nepsala. Zasvěcení vědí, že svatá Cecílie je patronkou muzikantů, zpěváků, básníků a slepců a že Lampa Sv. Cecílie je setkání kopřivnických hudebníků. Co ale určitě nikdo nevěděl, že se letos v této společnosti objeví i naši žáci. Stalo se. V úterý 21. 11. vystoupil na pódiu Katolické besedy se svou paní učitelkou sbor složený z žáků 2. stupně, který se rozhodně nenechal zahanbit. Za dvouměsíční úsilí sklidilo 26 zpěváků, z nichž tři žákyně se předvedly i jako hudebnice, zasloužený potlesk a paní učitelka Moravčíková obdiv, co za tak krátkou dobu s žáky dokázala. Všem patří poděkování a my si přejeme, abychom takových vystoupení viděli v příštím roce více :o)
Fotky, které uvidíte ve fotogalerii, jsou z velké části dílem paní Stanislavy Slovákové, která dala k jejich zveřejnění souhlas. Děkujeme.

Barevný podzim 2017
Tak to je název výtvarné soutěže, která byla v letošním roce vyhlášena po třiadvacáté. Z prací, které byly zaslány z naší školy, bodovala ta, kterou vytvořila Andrea Čípová, žákyně 6. A. Andrea obsadila v kategorii 6. - 7. tříd 2. místo. Blahopřejeme.
K ukázce její práce přidávám i pozvánku na vernisáž.Vánoce se blíží
...a tomu odpovídal i čtvrteční (16. 11.) družinkový program. V každém oddělení se bylo na co dívat. V jednom se chystaly perníčky, v jiném háčkovaly čepičky, další skupinka vyráběla vánoční ozdoby, či vánoční stromečky. Víc neprozradím. Jak se to dětem povedlo? Tak to uvidíte 14. 12. na Vánočním jarmarku...


Plochonožky
Tak se jmenovala soutěž, kterou absolvovaly ve čtvrtek (9. 11.) všechny děti ve školní družině. A protože byla zaměřena na procvičení chodidel, mohla se klidně jmenovat třeba pro zdravé nožky :o) A pro ty děti udělaly tento den opravdu hodně - nejprve nožky procvičily, pak se pokoušely napsat své jméno, prsty na nohou lovily třeba kostky... K soutěži patří porota a v té se tentokrát objevili naši asistenti. Vítězem nakonec vyhlásili děti z 1. oddělení - na papíře měly nejvíce čitelných podpisů. Soutěže pak probíhaly i v jednotlivých odděleních, a protože byla celé odpoledne u her legrace, věřím, že si děti na své nožky vzpomenou každý den a něco pro jejich zdraví udělají...Halová kopaná - kategorie H III
Naši fotbalisté zahájili halovou sezónu a pochopitelně toužili po postupu. K tomu jim chybělo 5 minut - více napsal pan učitel Madecký:

"Ve středu 8. 11. se ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka za účasti kopřivnických škol doplněných ZŠ Frenštát Záhuní uskutečnilo okrskové kolo v halové kopané. Naši borci vstoupili do turnaje impozantně, evidentně gólově naladění, což se projevilo i na průběžných výsledcích, když po třech odehraných utkáních měli plný počet bodů a uznání zasluhující skóre 9 : 0. V posledním zápase s pořadatelskou školou stačilo našim borcům neprohrát a slavili by velký úspěch v podobě postupu do okresního finále. Vědomi si své síly, chlapci na soupeře vletěli a záhy vedli 1 : 0. Jenže soupeř zvýšil otáčky svého motoru, usadil se před naší brankou a bylo otázkou času, kdy se stav změní. Po srovnání skóre se hra opět vyrovnala, naši se dostávali znovu do šancí, výsledkem snažení však byla pouze nastřelená tyč. V závěru pak soupeř v zoufalém tlaku přece jen rozhodl ve svůj prospěch… Je to škoda, ale přesto, chlapci, díky."Kopretina
V každoroční přehlídce lidových písní bývají naši žáci úspěšní. Jinak tomu nebylo ani letos (7. 11.). Ze čtyř zástupců si nejlépe vedla Nela Čubová ze 2. B, která obsadila 3. místo. Blahopřejeme.
Škoda, že svou příležitost zahodili další 4 zpěváci, kteří boj vzdali dřív, než vůbec začal...


Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC  PŘEDVÁNOČNÍCH RADOSTÍ
  9. 11.  Plochonožky
16. 11.  Příprava na vánoční jarmark
20. 11.  Bijásek - LETÍME
30. 11.  Vánoční dílny


Ř Í J E N

Karolína vítězkou
Až z Kopřivnických novin jsme se dověděli o celostátní soutěži Rekordy handicapovaných hrdinů 2017, kterou vyhlásil časopis Vozka. V prvním ročníku byla mezi úspěšnými i naše žákyně Karolína Dejová. Stala se absolutní vítězkou v kategorii Hrdinové handicapu. Protože ji známe jako velkou bojovnici, ocenění, které převzala z rukou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje, jí moc přejeme a blahopřejeme.


Bez dýní by to nešlo
Řeč není o ničem jiném než o Halloweenu. Nikdo se neměl bát, ale z některých masek šel opravdu strach. Mnohé si děti ve školní družině vyráběly (24. 10.) samy, kostýmy přinesly z domu, k tomu troška strašidelných dekorací a atmosféra byla tu. Bez soutěží a her by to ale určitě nešlo, protože v družině je vždycky veselo. A co se neslo celým odpolednem? No přece úprava dýní, o kterých byla řeč. Pod šikovnýma rukama našich dětí se z nich staly hezké dekorace. A za to si všichni zasloužili sladkou odměnu.Podzim a příšery naruby
...v družině bylo zase veselo. Dětem se podařilo parádně využít podzimních darů - v kurzu byly hlavně listy, šišky a kaštany, které si děti poctivě nasbíraly. A nebylo to všechno. Pobavilo odpoledne nazvané Příšery naruby. A věřte, že to byla jízda. Malování na obličej, oblečení naruby, oběd naruby, soutěže na školním hřišti....a nakonec došlo i na strašidelné básničky...
"Příšera má velké rohy, každý den i rychlé nohy.
Straší u nás v domově, často loví v obchodě.
Je to zvíře hotové, miluje jen fazole." :o)V rámci třídních schůzek proběhla akce pro "STONOŽKU". Děkujeme všem, kteří si zakoupili drobné dárky a přispěli tím na dobrou věc. Na konto hnutí Na vlastních nohou nakonec bude odeslána částka 3 050,-Kč.
Děkuji také Mgr. Pešové a Mgr. Tománkové za přípravu této akce.Šek je ve škole
Slibovaný šek za vítězství v doprovodné soutěži Běhu rodným krajem Emila Zátopka (jak jsem již informovala) dnes (6. 10.) přinesl do školy místostarosta Mgr. Lumír Pospěch. A měl velkou radost, že zvítězila právě naše škola...


Vážení rodiče,
ve středu 4. 10. se konají třídní schůzky, tentokrát společné s třídními učiteli, kteří Vám podají informace týkající se tohoto školního roku.  Začátek v 15:30 h. Přítomni ale budou všichni vyučující, kteří Vás - v případě zájmu - budou v době od 16:00 - 17:30 h. informovat o prospěchu a chování Vašich dětí.


Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC  PLNÝ  PŘÍŠER
  2. 10.  Bijásek - LEGO BATMAN FILM
12. 10.  Příšery naruby
16. 10.  Bijásek - DOKTOR PROKTOR A PRDÍCÍ PRÁŠEK
26. 10.  Halloween
30. 10.  Bijásek - PŘÍŠERY POD HLADINOU


Z Á Ř Í

Vážení rodiče.

Ředitelka Základní školy dr. Milady Horákové Kopřivnice vyhlašuje podle § 24 odst. 2, zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, na pátek 29. září 2017 pro žáky školy volný den (tzv. ředitelské volno).

Školní jídelna a školní družina nebudou v tento den v provozu.


Vítězný tým
Vypadá to sice na sraz našich zpěváků, ale tito žáci "zazpívali" v soutěži o nejpočetnější tým, která byla součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Odměnou jim bylo vítězství, dobrý pocit, tato slušivá trička a snad dorazí i slibovaný šek, který by pokryl nákup sportovních potřeb pro naše zejména malé sportovce, kteří se na vítězství v soutěži podíleli největší měrou...


Běh dětí Kopřivnicí
Doprovodný závod, který je už po osmé součástí Běhu rodným krajem Emila Zátopka, se konal v sobotu 16. září. I když počasí nebylo právě ideální, zaběhat si přišlo 424 dětí, které byly rozděleny tentokrát do kategorií podle věku narození. Tři třetí místa patřila našim žákům - Marku Hoďákovi z 1. B, Michalu Matulovi z 8. B a Adéle Hrnčárkové z 9. B. Někteří zůstali těsně pod stupněm vítězů. Co je ale velmi příjemné  - našich 76 závodníků (nejvíce /12/ jich bylo ze třídy 2. A) zvítězilo v soutěži o nejpočetnější školní tým. Blahopřejeme.Určeno rodičům
I v letošním roce pořádají pracovníci MÚ Kopřivnice vzdělávací akce pro rodiče, na které se můžete přihlásit.


Zátopkova pětka a desítka
Štafetových běhů se naši žáci zúčastňují každoročně. Letos se sestava štafet upravovala do poslední chvíle, nastoupit museli i náhradníci. Běžecké boje si nenechala ani ve svých 95 letech ujít paní Dana Zátopková. Její přítomnost všechny potěšila a nikdo ze závodníků se nechtěl nechat zahanbit. Naši mladší žáci obsadili 4. místo, starší žáci nakonec vybojovali místo třetí. Všem, kteří do bojů zasáhli, děkujeme za reprezentaci školy.Recyklace hrou
Ve středu (13. 9.) proběhla v naší škole akce pro 1. stupeň, která byla připravena v rámci ekologického programu Recyklojízdy. A tak se přemýšlelo, kam s daným odpadem, jak ho třídit, co udělat, abychom neničili přírodu. Někdy to dalo trošku práce, ale protože máme žáky šikovné, všichni to zvládli...


Festival medu
V pátek (8. 9.) se v rámci tohoto festivalu konala soutěž týmů ze základních škol. Medové téma bylo jasné, soutěž se skládala z vědomostního kvízu i ze zkoušek zručnosti a dovednosti. A tak se sestavovaly úly, stloukaly rámky, zdobily perníčky...Tým složený z žáků 6. A (Natálie Křepelková, Tereza Formánková, Simona Lakomá, Michaela Sopuchová, Martin Červenka a Šimon Růčka) nebyl vůbec špatný. Ale každé zaváhání se v soutěži trestá, takže možná malé zklamání, které trošku napravila medová odměna.


První zkouška
První velká zkouška čekala ve čtvrtek (7. 9.) na nové děti ve školní družině. Procházely zkouškou orientace v naší škole. Podle plánku museli všichni projít stanovišti, na kterých plnili zadané úkoly. Starší kamarádi jim pomohli, takže se všichni setkali zase v družině, dostali sladkou odměnu a my doufáme, že se v naší škole opravdu neztratí :o)


...a bylo vítání...
Po dvou měsících odpočinku zasedlo do lavic téměř 400 žáků. Z toho 37 prvňáčků. Na chodbách se ráno míjeli malí i velcí, viděli jsme i dospělé, kteří doprovázeli své děti. Byli tu i naši bývalí žáci, tentokrát v roli rodičů.
Kamarádi z vyšších ročníků se radostně vítali. Prvňáčci šli sice s úsměvem, ale pořád pod křídly rodičů. Ve třídě už to ale byli žáci, kteří si pozorně prohlíželi nejen své nové kamarády, ale i krásně vyzdobenou třídu. A pak také zvědavě pokukovali  po nové paní učitelce, která jejich první krůčky ve světě školáků povede. Na chvilku je navštívila i paní ředitelka s místostarostou panem Šimíčkem a popřáli jim to, co máme na srdci všichni - aby se dětem v naší škole nejen líbilo, ale i dařilo, a dělaly tak radost sobě i svým rodičům. To přejeme i žákům vyšších ročníků, kteří vstoupili do naší školy poprvé, ale i žákům, kteří jsou už v naší škole jako doma.
První den ve škole byl krátký, ale přinesl mnoho zážitků. Měli jsme ze zahájení školního roku dobrý pocit. A přejeme si, aby nás všechny tento pocit provázel po celý školní rok...
 

Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC  PŘÁTELSTVÍ
  7. 9.    Den orientace ve škole a na hřišti
14. 9.    Navázání přátelství s dětmi ve ŠD ZŠ E. Zátopka
18. 9.    Bijásek - Pes RO(C)KU

    BIJÁSEK-  podzim 2017


S R P E N
PRÁZDNINY KONČÍ
... A V PONDĚLÍ 4. 9. 2017 ZAČÍNÁME NOVÝ ŠKOLNÍ ROK.
V 8:00 h. - na vás ve třídách budou čekat třídní učitelé...

Nabídka práce - hledáme - místo obsazeno

Pozice:                                    asistent pedagoga

Požadované vzdělání:         v souladu se zákonem

                                                 o pedagogických pracovnících

Nástup:                                  září 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.czSeznamy nových žáků

Seznamy žáků, kteří nastupují do 1. třídy, jsou vyvěšeny na vchodových dveřích školy. 

V pátek 1. 9. najdete na stejném místě i informace o zařazení žáků jiných ročníků, kteří se přistěhovali, změnili školu apod.