školní rok 2015/2016
 
            

Č E R V E N,  S R P E N     2016 
 

Výběrové řízení
Město Kopřivnice vyhlašuje výběrové řízení na pozici školní psycholog. Zájemci najdou podrobnosti na stránkách města v sekci Volná místa.


Č E R V E N     2016


Jaký byl?
Už v minulém čase lze psát o školním roce 2015/2016, protože ten včera (30. 6.) skončil. Odpověď by mohla být stručná - těžký. Ale on byl i zajímavý, přinesl mnoho vítězství i porážek. Rozhodně byl hektický, bohatý na úspěchy.
48 prvňáčků včera uvolnilo lavice svým následovníkům, kteří začali užívat své poslední dětské prázdniny. Rozloučili jsme se s 55 absolventy, kteří zavzpomínali ve svých vystoupeních na 1. krůčky v této škole, ale padlo i slovo hrdost na školu, ze které odcházejí. A to potěšilo.
Na nádvoří bylo za úspěchy v soutěžích oceněno 34 žáků. Někteří si pro ocenění přišli opakovaně. Postupně se tak představil Vojtěch Stacha, Zuzana Buiová, Jana Cao Thanh Huyen, Adéla Nguyenová, Lucie Chromečková, Alice Miroszková, Kamil Klusák, Jiří Kowalik, Richard Richter, Vendula Nguyenová, Nikola a Adam Kollegovi, Leona Grygaříková, Klára Rýdlová, oceněno bylo 12 vybíjenkářek - Anna Balatková, Adriana Holinková, Sára Janáková, Romana Klubalová, Lucie Kremlingová, Petra Lipovská, Adéla Rýcová, Míla Stanojković, Rozálie Šiková, Adéla Špačková, Klára Tománková a Lenka Vrbancová. Defilé úspěšných uzavřeli atleti - Adam Bělecký, Dominik Florea, Marek Honč, David Kašpar, Jiří Kowalik, Filip Kudělka, Richard Richter a Daniel Žabenský.
Předat ocenění a rozloučit se se školním rokem přišel bývalý ředitel školy Mgr. Lumír Pospěch.
Po oceněných přišli na řadu pedagogové, kteří z naší školy odcházejí. Mgr. Lucie Vymětalová brzy zahájí mateřskou dovolenou, Mgr. Blanka Frendlová, Mgr. Tereza Krausová Kelnarová a Bc. Tomáš Kocián budou působit na nových pracovištích. Potlesk, který sklidili, si určitě za svou práci zasloužili.
Setkání na nádvoří bylo velmi příjemné. Jedna kaňka se ale objevila. Nějak se zapomnělo na fotoaparát :-)
Ve třídách žáci převzali vysvědčení, která vypovídala o snaze a píli každého z nich, a ruch ve škole začal slábnout. Teď už si všichni užívají první den prázdnin, které ale utečou jako všechny předešlé, a my se opět ve škole setkáme.
Škola je jedno velké soukolí, které funguje jen tehdy, když všechny jeho části pracují tak, jak mají. Odchodem pana ředitele se soukolí narušilo a bylo potřeba chybějící článek nahradit. Vzala jsem tento úkol na sebe s tím, že dovedu školní rok 2015/2016, snad bez ztráty kytičky, do konce. A to se, myslím, povedlo. Povedlo se to právě proto, že ostatní články onoho zmiňovaného soukolí pracovaly. Za to všem děkuji. Zvláště pak paní sekretářce Monice Machů, protože ta byla se mnou celou dobu v centru dění a z koláče úkolů ukrajovala velkou část.
Co říci na závěr?
Moje úloha končí, je čas vrátit se ke své práci a předat pomyslné žezlo. Od 1. srpna nastoupí do funkce ředitelky školy Mgr. Jana Neničková. Doplní chybějící článek, soukolí bude kompletní a může znovu nabrat dech.
Pro čtenáře našich stránek - a bylo jich v tomto školním roce téměř 47 000 - jen malá poznámka. V tuto chvíli se odmlčím a ozvu se zase na konci prázdnin. Ať jsou pro nás všechny příjemné, slunné, veselé a hlavně odpočinkové.
                                                                                                                                                                      L. Poledníková


Vanaivan
Poslední akce, kterou pořádaly paní vychovatelky ze školní družiny (28. 6.), se zúčastnilo 107 dětí. Pomohly i paní učitelky z 1. - 3. tříd, do akce se zapojili i někteří deváťáci. V průběhu 4 hodin si všichni mohli vyzkoušet své dovednosti v 10 disciplínách. Počasí přálo a výlet se i díky pěknému počasí vydařil. Zase bude na co vzpomínat.


Atletický víceboj
Boj o medaile probíhal také v atletických disciplínách (27. 6.) Naši žáci 1. - 5. tříd opravdu bojovali a získali jich 34. Celkově se mezi zúčastněnými školami umístili na 2. místě. Blahopřejeme. Po obdržení výsledků sdělím bližší informace.
    Jen zlato chybí
Dnes (27. 6.) se konal na našem hřišti Turnaj základních škol v malém fotbalu. Pro dva naše týmy turnaj úspěšný. Mladší žáci obsadili 2. místo, starší žáci místo třetí. Z mladších žáků si navíc Patrik Babinec odnesl ocenění nejlepší hráč turnaje. Blahopřejeme.
      


Vzpomínka na dr. Miladu Horákovou
Chvíle zamyšlení a setkání u příležitosti 66. výročí úmrtí JUDr. Milady Horákové se konala v pátek (24. 6.) u pietních míst před naší školou. Vzpomínkovým aktem, kterého se zúčastnili členové MDH, představitelé města i žáci školy, přítomné provázel Mgr. Ladislav Cvíček. Příjemným osvěžením bylo vystoupení školního pěveckého sboru pod vedením paní učitelek Drahomíry Galové a Hany Stočkové.Netradiční olympijské hry
Tak takové hry jsme u nás ve škole snad ještě nezažili (23. 6.). Akci připravily paní učitelky z 1. stupně a zapojily do ní opravdu všechny děti z 1. - 4. tříd. Bylo už jen na nich, zda absolvují všech 10 disciplín, nebo se někde "ulejí". Uspět mohl jenom ten, kdo absolvoval všechno. Některá stanoviště navštívili i žáci 9. B, kteří pomáhali v roli měřičů, stavitelů kuželek, plničů vody či třeba zapisovatelů a zjistili, že ti nejlepší malí závodníci byli opravdu dobří. Nebylo to totiž tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Všech 10 disciplín (např. běh přes překážky, skok z místa, skoky přes švihadlo, shazování kelímků pomocí proudu vody, hod na cíl a další), které byly poctivě měřeny či počítány a také pečlivě zapisovány, nejlépe zvládli tito žáci:
1. třídy
1. Stanislav Jabůrek    
2. Sára Valašíková 
3. Laura Klemparová  

2. třídy     
1. Jiří Douda
2. Nela Štefková
3. Lukáš Géryk

3. třídy     
1. Viktor Holinka
2. Jáchym Tomáš
3. Jana Matyášková

4. třídy     
1. Sára Kladivová
2. Filip Raška
3. Martin Červenka
Vítězům blahopřejeme a možná, že se z netradiční olympiády stane v budoucnu tradiční akce na závěr školního roku. Děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci akce podíleli.


Šmoulí balónkování
Šmoulové vymýšlejí stále něco nového. Tento týden (23. 6.) to byly hry s balónky. Nejprve se Šmoulové pokoušeli naplnit balónky vodou, pak je přenášeli štafetovým způsobem, také se honili a vše ukončila vodní bitva. A to bylo něco. Plno křiku, radosti, ale v tom horku i úžasné osvěžení :-)Chorvatsko? Už jen ve vzpomínkách...
Plánovaný program byl naplněn, vymezený čas pobytu skončil. V 19:24 (18. 6.) cinkla SMS zpráva - "Právě jsme vyjeli, vše v pořádku." Věřím, že cesta zpět proběhne bez problémů a zítra už budou naši cestovatelé doma...Šmoulí měsíc pokročil
Děti ve školní družině už mají za sebou šmoulí hádanky, výrobu vlajek, boj o vlajky a teď přišla na řadu vodní bitva. Vyhrál ten, kdo byl nejméně mokrý. A to se podařilo Daniele Petrášové, Tereze Vyšinkové a Karolíně Pituchové. Šikovné holky :-)

 
Den v Chorvatsku
Dnes (15. 6.) počasí opět přálo. Několik statečných vyšláplo na vrchol hory Viter, ostatní užívali slunce a vodu. Zítra (16. 6.) všechny čeká výlet do Omiše a raftování po řece Cetina. Na pátek je naplánován fischpiknik. Všichni jsou v pořádku a děti hodné.Boj o vlajku
Šmoulí měsíc ve školní družině zdárně pokračuje. Dnes (14. 6.) začal boj o vlajku. Šmoulové ji statečně bránili, ale Gargamelové byli přece jen několikrát úspěšní. Boje však budou pokračovat, tak uvidíme...


Výlet do ZOO
Celý rok naši zpěváci úspěšně reprezentovali školu, a tak si dnes (14. 6.) za odměnu odskočili do ZOO. Počasí přálo, výlet se vydařil a určitě byl zasloužený.Chorvatsko dnes
Dnešní den (14. 6.) ukázalo Chorvatsko našim výletníkům slunnou tvář. Konečně se všichni dočkali počasí, které k moři patří. A to rozdělilo naše deváťáky na dvě skupiny. Jedni podnikli plánovanou túru, druzí ochutnali krásu sluníčka a moře. Všichni jsou v pořádku
 
 
Chorvatsko aktuálně
Zprávy (13. 6.) jsou příznivé, děti jsou v pořádku a spokojené. Jen to počasí nějak kopíruje to, co panuje i u nás. I tam bylo během dne pod mrakem, odpoledne spadla nějaká ta kapka. Proto byla dnes na pořadu procházka do Drveniku, přímořského letoviska, které je i centrem jachtingu.
 

 
 
Chorvatsko 2016
Včera (10. 6.) nastal den D a naši cestovatelé začali svou devítidenní pouť za sluníčkem. Malé zpoždění na počátku, ale pak už šlo vše jako po másle. Autobus se od školy "odpíchl" v 17:40 h. a dnes  (11. 6.) po 10. hodině už byli všichni v kempu, kde se ubytovávají a nasávají první dojmy. Je pod mrakem, neprší a všichni jsou v pořádku. Další zprávy dodám ihned po obdržení :-)
    ...očekávaný příjezd...                         ...stačí jen nastoupit...
 
 
Mé toulky za zvěří
Úspěch ve 14. ročníku této výtvarné soutěže, kterou pořádá Českomoravská myslivecká jednota, z.s., zaznamenali naši prvňáčci. Jiří Ryšálek (1. B) získal ve 2. kategorii 1. místo, Adam Kollega (1. B) ve stejné kategorii 5. místo. Blahopřejeme.
 
 
V Pecce dobojováno
Dnešní den byl jako přes kopírák. Děvčata bojovala, ale na to, aby zvítězila ve všech utkáních, to nestačilo. Stejný počet prohraných utkání mělo 6 družstev. Naše vybíjenkářky ale díky většímu počtu vybitých skončily na 15. místě v republice. Všechny zaslouží pochvalu za bojovnost, reprezentaci školy i města Kopřivnice. Paní učitelce Hořákové děkuji za přípravu děvčat v průběhu celé soutěže.

Ty krásné dresy oblékly naše vybíjenkářky  díky panu Wojkovskému a firmě FOTO MORAVA. Děkujeme.

 
 
 
Vybíjená v Pecce
První zprávy jsou tu. Všichni dojeli v pořádku, ubytovali se a holky odehrály 3 zápasy. V tuto chvíli vím, že 2 nebyly úspěšné, ale jeden naše holky vyhrály. Večerní procházka na hrad jim možná udělá dobře a zítra je čekají další 3 zápasy. Aktuální informace pochopitelně ihned sdělím.
 
 
Sešity pro školní rok 2016/2017
Připomínám, že sešity pro další školní rok si mohou žáci 1. - 8. ročníků nakoupit v respiriu školy v úterý a ve středu (7. - 8. 6.). Ceny za sady sdělí třídní učitelé.
 
 
Můj sen
Tato mezinárodní výtvarná soutěž má i letos své oceněné. Jsme rádi, že mezi ně opět patří i žáci naší školy. Ve 2. kategorii obsadila 2. místo Petra Tobolová (1. B), čestná uznání pak spolužáci - Adam Kollega a Matyáš Rusňák. Blahopřejeme.
 
 
Zprávy ze Pstruží pokračují...
...stále na klidné vlně. Indiáni válí. Dnešní informace (2. 6.) jsou opět sluníčkové. I když každý den teď nějakou dobu mrholilo, nebo lehce zapršelo, program to našim "INDIÁNŮM" z 2. B nijak nenarušilo. Dnes došlo i na cukrárnu, hodila se indiánská pohádka, tvořily se výrobky. Pobyt se ale krátí. Zítra (3. 6.) se v plánovaném čase všichni vrátí domů a věřte, že děti budou mít zase co vyprávět. V tuto chvíli jsou všichni v pořádku a spokojeni.
 
 
 
Zprávy ze Pstruží
Zpráva je opravdu čerstvá, dnes ráno (1. 6.) jsem v 7:00 h. ještě mluvila s paní učitelkou Galovou, abych se přesvědčila, že je vše v pořádku. Zatímco my jsme včera zažili průtrže a kroupy, děti zastavila jen krátká přeháňka a pak pokračovaly v dalších hrách venku. Počasí mají nádherné, program se líbí, všichni jsou v pořádku. A také dětem chutná, říkala paní učitelka. Dnes se těší na palačinky.
 
 
Akce pro děti ve školní družině - ŠMOULÍ  MĚSÍC
 Průběžně:
1. Šmoulí hádanka
2. Šmoulí tanec
3. Šmoulí vlajka - výroba
4. Hra - Gargamel loupí vlajku
5. Výlet Vanaivan - náhradní termín 28. 6.
 
 
K V Ě T E N     2016
 
 
Pstruží se hlásí
Dnes (30. 5.) odjely do přírody děti z 2.B. V 10:45 h. volala paní učitelka. Jsou na místě, mají vybaleno, povlečeno a chystají se na procházku - první seznámení s novým prostředím. Sluníčko krásně svítí, všichni jsou v pořádku. Paní kuchařka už se také zabydlela ve svém království a chystá první oběd.
 
 
Atletický čtyřboj
V pátek (27. 5.) odjeli naši starší žáci do Frýdku-Místku, kde proběhlo krajské finále. A naši atleti pokračovali v medailovém tažení. Adam Bělecký, Marek Honč, Filip Kudělka, Richard Richter a Daniel Žabenský získali za 8 203 bodů nádherné 3. místo . Blahopřejeme.
 
 
 
V Kletné nastane loučení
Dnes (27. 5.) dopoledne čeká na děti poslední část plánovaného programu. Svítí sluníčko, děti jsou spokojené a v pořádku. Po obědě nastane chvíle balení a  cesta domů. Děti budou mít jistě co vyprávět.
 
 
Návštěva ve školní družině
Byli u nás z policie. S těmito slovy mi předávaly děti ze školní družiny fotoaparát (26. 5.). Kdybych netušila, asi bych se lekla. Ale opravdu se nic nestalo, to jen 2 zástupci Policie ČR přišli dětem popovídat o své práci. Děkujeme.
 
 
Matematická pythagoriáda - okres
Dnes také přišly výsledky soutěže, která se konala včera (25. 5.) v Novém Jičíně. Pět žáků - Jan Trávníček (6. B), Jana Cao Thanh Huyen, Lucie Chromečková, Alice Miroszková (7. B), Jan Bartoň a Dominik Schindler (8. A) - soutěžilo ve třech kategoriích. Taje čísel nejlépe zvládly holky ze 7. B, které obsadily 3.,  4. a 5. místo v pořadí Lucie, Alice a Jana. Blahopřejeme.
 
 
Pet víčka
Dnes (26. 5.) byla odvezena další várka víček. Naši sběrači se činí a pro Karolínku nasbírali dalších 43 kg. Děkujeme.
 
 
Kletné aktuálně
Včerejší den (25. 5.) proběhl ve víru her - Duha, Pohádka červená x černá, Terminátor... - v rámci kterých se ale pochopitelně plnila i řada úkolů, podotýkám,  vše za slunného počasí. Den ukončil Večer tanečních variací. Ve 22:00 h. už se z pokojů neozýval ani hlásek. Dnes (26. 5. - 8:50) je pod mrakem, ale sluníčko už vykukuje, je teplo a děti čeká zase řada pracovních radovánek - Skalní golf, Magie, Barevný maraton a další. V Kletné vládne spokojenost, všichni jsou zdraví a v pořádku.
 
 
 
 
Kletné zabydleno
Žáci 3. B dnes ráno(25. 5.) odjeli do školy v přírodě a už v 11:20 h. volala paní učitelka Borovičková, že jsou na místě, ubytovaní a v pořádku. Cestou začalo vykukovat sluníčko a ve chvíli, kdy jsme spolu mluvily, viděli už jen nádherně modrou oblohu. Připomínám rodičům, že signál v dané lokalitě není. Pokud se dozvím něco nového, hned vás budu informovat.
 
 
 
 
Pohár rozhlasu - krajské finále
Do Opavy se rozjeli naši atleti (24. 5.) v dobrém rozmaru a víře, že by to alespoň v jedné kategorii mohlo vyjít do republikového finále. Mladší žákyně obsadily místo šesté, starší žákyně skončily páté. Starší žáci dovezli pohár za 3. místo, které získali za 6 082 bodů. A jsou to právě oni, kdo budou čekat, zda jim tento výkon přece jen na republiku nebude stačit.
Všichni byli za své výkony pochváleni, protože v konkurenci se sportovními školami to neměli lehké. Svou bojovností a výkony ale dokázali, že si postup do krajského kola opravdu zasloužili.
 

 

Tonda Obal
Ekologická akce, které se postupně zúčastnili (24. 5.) všichni žáci 1. stupně a 6. B, byla zajímavým propojením informací se znalostmi, které již děti v tomto odvětví mají. Povídání lektora, krátké videoukázky, zapojení dětí, třídění odpadu. A co dětem nejvíce zamotalo hlavu? Obyčejný sáček od čaje, ten všichni vhodili do krabice s papírem. Ale správná odpověď byla jiná. Víte, kam sáček od čaje patří?
   
       
 
 
Svět pohádek, dobrodružství a fantazie 2016
Této výtvarné soutěže se tradičně zúčastňují i žáci naší školy. Letos na výsledkové listině figuruje jméno Dagmar Janišové (2. B), která byla oceněna v kategorii plošné práce - malba. K úspěchu blahopřejeme. Všichni ocenění se sejdou 31. 5. ve vestibulu radnice, kde také bude instalována výstava nejlepších prací.
 
 
 
Zabydleni v Malenovicích
Milí rodiče, v 10:45 h. (23. 5.) volala paní učitelka Stočková, že děti z 1. A jsou na místě, všichni jsou v pořádku, jsou ubytováni a už si užívají čerstvého vzduchu. Zatím paní učitelka řeší připojení na internet, pokud se nepodaří, zase zavolá a já vám její slova přetlumočím.
 
 
Atletický čtyřboj - okres
Obrovské nasazení, boj o každý bod. Tak vypadal páteční (20. 5.) souboj o postup do krajského kola. Pět atletů - Marek Honč, Jiří Kowalik, Richard Richter, Daniel Žabenský (9. A) a Filip Kudělka (9. B) - to dokázali. Jestli vloni v krajském kole získali 3. místo za 7 569 bodů, tak letos už v okrese nasbírali 8 108 bodů. A určitě se v pátečním (27. 5.) krajském kole budou snažit o překonání. A my budeme opět držet palce.
 
 
Havajské odpoledne
Svým milým vystoupením zpestřily středeční (18. 5.) odpoledne v družině tanečnice, které chodí do aerobiku. Ono to všechno vypadá jednoduše, ale dá to práci. Za své vystoupení si holky vysloužily potlesk a rozhodně zaslouží pochvalu.
 
 
Pohár rozhlasu - okres
Plný autobus sportovců dnes (18. 5.) odjížděl od školy do Nového Jičína, kde se konalo okresní finále Poháru rozhlasu. Naši tam postoupili ve 4 kategoriích a ve všech obhájili umístění z okrsku. 2. místo mladších žáků však tentokrát znamenalo konec bojů, vítězství v kategoriích mladší žákyně, starší žákyně a starší žáci naopak postup do krajského kola v Opavě.
Dnešní chladné počasí bránilo v překonávání rekordů, takže nezbývá než věřit, že si je naši atleti nechali do Opavy, kde budou bojovat o postup do republikového finále. Budeme držet palce a blahopřejeme k úspěchu.
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 18. 5. 2016 se konají třídní schůzky. Na 1. stupni většinou společné - třídní učitelé informují na stránkách třídy, v 5. - 9. třídách pak informativní. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15:00 - 18:00 h.
 
 
Vybíjená dívek
Další sportovní akce za účasti našich se dnes (13. 5.) konala v Opavě. Do krajského kola odjelo 12 mladších dívek s přáním - jen nebýt poslední.
Výsledek? Přání se jim splnilo, poslední nebyly. Pod taktovkou paní učitelky Hořákové zvítězily a postoupily do republikového finále. O úspěch se zasloužily:
4. A
Lucie Kremlingová, Adéla Špačková, Lenka Vrbancová
4. B
Petra Lipovská
5. A
Adriana Holinková, Sára Janáková, Adéla Rycová, Míla Stanojkovic´, Klára Tománková, Anna Balatková, Romana Klubalová
5. B
Rozálie Šiková
 
Blahopřejeme k velkému úspěchu a v republikovém kole budeme držet palce.
 
                                                                Pokud budou chtít naše vybíjenkářky bojovat
                                                                v republikovém finále, čeká je  6. 6. 16 266 km
                                                                do kempu Pecka.
 
 
Pěvecká vystoupení
Leona Grygaříková a Klára Rýdlová se znovu objevily v roli zpěvaček. Jejich vystoupení jste mohli slyšet v pátek (13. 5.) před kulturním domem, kde vystoupily v rámci programu Dne sociálních služeb.
 
 
 
Velká cena mládeže v šachu
Šest šachistů dnes (13. 5.) odešlo do DDM s cílem uhrát co nejlepší výsledky v této královské hře. Ve starších žácích bodovala Vendula Nguyenová (9. A), která obsadila 5. místo, v mladších žácích si nejlépe vedl Jiří Musil (6. B), ten vybojoval místo deváté. Blahopřejeme.
 
 
Na návštěvě
Stalo se tak opět v pátek 13. Děti z 1. A a 1. B vyrazily za kopřivnickými hasiči v rámci programu Den požární bezpečnosti. A přišly moc spokojené.
 
 
 
Indiánský měsíc
...ten úspěšně probíhá ve školní družině. Tento čtvrtek (12. 5.) se pletly náramky a děti malovaly plachty na indiánské týpí...
 
 
 
 
Almanach 2016
Ve středu 11. 5. proběhlo vyhodnocení literární a výtvarné soutěže Taková normální rodinka, kterou vyhlásila Městská knihovna Kopřivnice. Oceněným žákům, kterých bylo z naší školy 21, poblahopřál místostarosta pan Šimíček. Z vybraných prací byl vytvořen nádherný almanach. Mezi oceněnými byli:
1. A
Vendula Kotoučková, Klára Prašivková, Alice Šupová, Pavla Vaculíková
1. B
Daniel Bortl, Karolína Jašková, Nikola Kollegová, Adam Kollega, Vojtěch Liška, Elena Macháčková, Petra Tobolová
3. A
Samuel Mráz, Ester Kudličková, Jana Matyášková, Klára Strejčková
4. A
Lucie Bémová, Sára Kladivová, Daniel Růžička, Adéla Špačková
4. B
Adam Bohumínský
7. A
Sára Knapcová
Oceněným blahopřejeme, poděkování zaslouží i paní učitelky, které děti do soutěže přihlásily.
 
 
 
Dopravní výchova
V pátek (6. 5.) se konalo na místním dopravním hřišti okrskové kolo. Naše barvy hájila družstva ve dvou kategoriích. Ti menší cyklisté se ještě budou muset něco doučit. Zástupci 2. stupně ale zabojovali. Celkově družstvo získalo 2. místo, v jednotlivcích si prvenství odnesl Dominik Schindler a druhé místo obsadil Jan Bartoň (oba z 8. A). Blahopřejeme.
 
 
Okresní finále McDonald´s Cupu - MŽ B
Ve čtvrtek (5. 5.) vyjeli naši fotbalisté do Bílovce. V sázce byl postup do dalšího kola. Podle slov pana učitele měla jejich hra vysokou úroveň, hráči předváděli neskutečné kousky, ale právě jeden kousek chyběl k tomu, aby se sen proměnil ve skutečnost. Zatím přijeli s 2. místem, k čemuž blahopřejeme, a budou čekat, zda se přece jen nenaskytne příležitost, ještě si zahrát.
 
 
Příprava na Den matek
V úterý (3. 5.) se děti ze školní družiny zúčastnily mimořádné akce, kterou pořádali zaměstnanci knihovny, zaměřené na Den matek. Ten budou maminky slavit tuto neděli (8. 5.) Každý si mohl pro tu svou maminku vyrobit 2 - 3 dárečky. Akce potěšila a dětem se moc líbila.

 
Prostřední Bečva se hlásí
Včera se krátce ozvala paní učitelka a veselým hlasem mi sdělila, že je všechno v pořádku, děti jsou zdravé a spokojené. Program, který mají připravený, se jim líbí.

 

 
 
První výlety
Jak už to v květnu bývá, i letos vyjeli první žáci do školy v přírodě. Vzali to útokem, protože včera (2. 5.) odjely hned 4 třídy směr Prostřední Bečva. Mám jen dobré zprávy. Všichni jsou na místě, jsou v pořádku, mají moc hezké ubytování, velmi jim chutná a hned se pustili do plnění úkolů. Včera se vydali za pokladem Nilu.
 
 
Akce pro děti ve školní družině - INDIÁNSKÝ MĚSÍC
 Průběžně:
- výroba týpí
- výroba náramků
- indiánský odznak zdatnosti
   2. 5.              BIJÁSEK - Sněhová královna 2
 16. 5.             BIJÁSEK - Králové hor
 30. 5.              BIJÁSEK - Robinson Crusoe na ostrově zvířátek
 
 
D U B E N     2016

 
Májka nazdobena
Poslední dubnový pátek vyrazili naši prvňáci z 1. B za důležitým úkolem. Měli nazdobit májku, která byla dovezena před kulturní dům. Do úkolu se pustili s vervou a výborně ho zvládli.
 
 
 
 
 
V Praze
Deváťáci si po přijímacích zkouškách užívají. V pondělí (25. 4.) byli mnozí v ostravském divadle, v úterý (26. 4.) si zajeli do Prahy. Historická Praha každoročně osloví a věřte, že i letos byl program bohatý - Pražský hrad, Zlatá ulička, bazilika sv. Jiří, chrám sv. Víta, Vladislavský sál či malebná Malá Strana. Určitě inspirace pro dlouhodobější pobyt. Nikdo se neztratil, paní učitelky žáky chválily, dětem se v Praze líbilo - co více si přát?
 
 
 
Fotbal , fotbal, fotbal
Fotbalové zápasy v soutěži McDonald´s Cupu možná byly inspirací pro žáky ve školní družině. Paní vychovatelky našim sportovcům také uspořádaly turnaj (26. 4.). Vítězství vybojoval tým ve složení - L. Geryk, J. Kresta, R. Hývnar, L. Wolf, D. Grulich.
 
 
Stop v semifinále
Včerejší (26. 4.) zápasy našich nejmenších fotbalistů byly vysilující. Do bojů dali všechno, přesto pro ně 19. ročník McDonald´s Cupu skončil. Za bojovnost, nasazení a předvedenou hru ale zaslouží velkou pochvalu.
 
 
 
O Dni Země
Pátek (22. 4.) bylo ve škole od rána rušno. Den Země přináší tradičně do školy ruch a aktivity.
Letos většina třídních učitelů zvolila návštěvu akcí, které se konaly pod hlavičkou MÚ Kopřivnice. Adam Kollega (1. B) si přinesl odměnu za 2. místo, oceněna byla jeho výtvarná práce. Uspěla i Klára Tománková (5. A) ve II. kategorii, v níž dokonce zvítězila. Žáci čtyř tříd zhlédli zajímavý dokument Z popelnice do lednice a žáci dalších 2 tříd odjeli na výstavu do Brna.
Pochvalu určitě zaslouží naši sedmáci, kteří se pustili do odplevelení záhonů v atriu školy. Stejně tak chválím ty, kteří pomáhali u sběru, protože přemístit
7 264 kg na váhu a pak do kontejneru, to není určitě žádná legrace.
Už delší dobu jsme tušili, že byl mezi třídami vyhlášen boj o vítězství ve sběru. Tradičně nejzodpovědněji pojali tento úkol žáci 1. stupně, ale tentokrát zabodovali i šesťáci. Celkových 7 264 kg je v jedenáctileté historii 4. nejlepší výsledek. A teď k vítězům.
Soutěž tříd
1.    2. A    1 400 kg
2.    4. A    1 092 kg
3.    6. A       897 kg   
 
V soutěži jednotlivců obhájil na 1. stupni vítězství Jakub Kresta (3. B) s 530 kg, na 2. stupni zaslouží ocenění  Patrik Procházka (8. A) za 220 kg sběru.
Všechny jmenované kolektivy i jednotlivci budou odměněni.
Pochvalu ale zaslouží všichni, kteří se snažili, za pomoc děkuji panu školníkovi, pracovníkům ŠJ, kteří museli upravit výdej stravy, rovněž děkuji správním zaměstnancům, kterým jsme přidali trošku práce.
 

 

Cesta do finále
Dnes (20. 4.) se konalo další kolo McDonald´s Cupu mladších žáků B. Postoupili jako náhradníci, ale nezklamali a jsou jedni ze tří postupujících do okresního finále. Blahopřejeme.
 

 
Pythagoriáda
Školní kolo matematické soutěže určené pro žáky 6. - 8. ročníku se konalo v pátek 15. 4.  a celkem se ho zúčastnilo 28 žáků. Nejlépe si vedli:
6. ročník
        1.    Jan Trávníček (6. B)
2. - 3.     Lukáš Podolský (6. A)
                Radek Pištělák (6. B)
7. ročník
1. - 2. místo    Jana Cao Thank Huyen (7. B)
                         Alice Miroszková (7. B)
8. ročník
1. - 2. místo    Jan Bartoň (8. A)
                         Dominik Schindler (8. A)
 

 

Spolupráce s myslivci
Tentokrát nešlo o sběr kaštanů, ale o výtvarnou soutěž, kterou pořádal Okresní myslivecký spolek Nový Jičín pod záštitou města Oder. Naši prvňáci se moc snažili a výsledkem je 1. a 3. místo. Zasloužili se o to žáci 1. B Nikol Kollegová (3. místo) a Jiří Ryšálek (1. místo). Při nedělním předávání cen byli pyšní naši žáci, rodiče i paní učitelka Pešová. Blahopřejeme.
 
 
Vybíjená dívek
...a to je opravdu žhavá informace. Ráno (15. 4.) odjely naše vybíjenkářky do okresního kola soutěže. Sestava se ještě ráno měnila. Ale stálo to za to. Ve 12:04 h. volala paní učitelka Hořáková - jsme první, postupujeme do krajského kola. Blahopřejeme a přejeme, ať se daří i v Opavě, kde se bude krajské kolo konat.
 
 
Duben - měsíc bezpečnosti
Čtvrteční program (14. 4.) ve školní družině byl zaměřen na bezpečnost. A ta, jak uznáte, je velmi důležitá. Probrala se nebezpečí, která na děti číhají, dopravní značky. První zkouškou děti procházely ve vědomostně-pohybové hře a pokud chtěly opravdu bezpečnostní odpoledne projít bez ztráty kytičky, pak ještě musely absolvovat zkoušku u paní vychovatelky. A výsledek? Nepropadl nikdo, ale prvňáčci se ještě budou muset od svých starších kamarádů něco přiučit.
 
 
Zasloužený postup
V úterý (12. 4.) pokračovaly fotbalové zápasy. Tentokrát na trávník nastoupili naši nejmladší. Je to kolektivní sport, a to naši ukázali. Touha po vítězství, nasazení a bojovnost připravila divákům hezké zážitky a našim zajistila postup z 2. místa do dalšího kola. Blahopřejeme.
 
 
Matematická olympiáda
Teprve v pondělí (11. 4.) přišly předběžné výsledky krajského kola MO žáků 9. tříd, ve kterém nás reprezentovala Vendula Nguyenová (9. A). Ze 103 účastníků obsadila 33. místo. Blahopřejeme.
 
 

Vážení rodiče,

vzhledem k opakovanému výskytu pedikulózy (vši dětské) u žáků školy, Vás žádáme o důslednou kontrolu hlav dětí. V případě výskytu vší u Vašeho dítěte proveďte důsledně následující opatření, která byla konzultována s Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje v Ostravě, se kterou škola navázala spolupráci při řešení této situace.

 

  1. V případě zjištění výskytu hnid – asi 1 mm veliký útvar ve tvaru kapky přilepený k vlasu, přibližně ve vzdálenosti 1 cm od hlavové pokožky, (nelze zaměnit s lupy, které samovolně padají při protřepávání vlasů) použít přípravek z lékárny ev. drogerie.
  2. U všech přípravků nutno dodržet návod výrobce! Po době působení přípravků provést důsledné mechanické odstranění hnid (ručně stáhnout z jednotlivých vlasů).
  3.  Tento úkon provádějte opakovaně do té doby, než se hnidy ve vlasech přestanou vyskytovat (i jedna hnida po ukončení svého vývojového cyklu představuje další vznik zavšivení), po této nákaze nevzniká imunita.
  4. Nutné je vyprat veškeré pokrývky hlavy (čepice, šály, čelenky, gumičky apod.), taktéž ložní prádlo – polštáře.
  5. Odvšivení proveďte u všech příslušníků rodiny. V některých případech se doporučuje ostříhání – zkrácení vlasů.
  6. Léčebnou kúru nutno opakovat po 8 – 10 dnech, aby byly zničeny i larvy, které se mezitím vylíhly z přežívajících hnid.
  7. Při opakujících se problémech se prosím s vaším dítětem obraťte na svého dětského ošetřujícího lékaře, který v případě nutnosti předepíše recept na přípravky event. doporučí další postupy.
  8. Aby opatření byla účinná, je nutno ve chvíli, kdy se o výskytu vší ve třídě Vašeho dítěte dozvíte, je provést současně ve všech rodinách. V případě opakovaného zavšivení Vašeho dítěte bude nákaza řešena individuálně přímo v rodinách pracovníky hygienické stanice.

Upozorňujeme, že odvšivení dítěte je povinnost rodičů nebo zákonných zástupců dítěte.

 

V případě nejasností se můžete kontaktovat s ošetřujícím lékařem Vašeho dítěte nebo pracovníky KHS (tel. 556 770 384  MUDr. Ludmila Máslová)

 

 

Další informace

Co je veš dětská?

Je to bezkřídlý parazitický hmyz, který žije pouze ve vlasech lidí, bez  ohledu na jejich věk. Způsobuje zavšivení neboli pedikulózu. Živí se sáním krve svého hostitele. Její přítomnost je vnímána jako  nadměrné svědění hlavy, které je způsobné bodáním a pohybem larev či dospělých vší. Samička vši dětské, která je dlouhá 2 - 3,5 mm, klade vajíčka (hnidy) velikosti 0,8 mm a přilepuje je na vlasy těsně u pokožky hlavy. Z nich se během 1 týdne vylíhnou světlé larvy velké cca 1 mm, podobné dospělým vším, které ihned bodají a sají krev. S růstem vlasů se hnidy vzdalují od kůže a obecně platí, že hnidy vzdálené více než 1 cm od pokožky jsou vylíhlé nebo mrtvé. Stále však zůstávají přilepené na vlasech a odrůstají s nimi. Celý proces od vajíčka po dospělce trvá 17 - 25 dní. Samička žije 3 - 5 týdnů a za tuto dobu naklade 50 - 150 vajíček.

Jak se veš dětská přenáší?

Veš nelétá ani neskáče. Přenáší se těsným kontaktem osob v rodině, v kolektivu dětí, zejména ve školách nebo při rekreačních pobytech. K přenosu přispívá také půjčování hřebenů, čepic, šátků, vlasových ozdob, spon, apod.

Jak postupovat při výskytu vši dětské v dětském kolektivu?

Pokud při prohlídce hlavy dítěte zjistíme přítomnost dospělých vší, můžeme je z vlasů vyčesat hustým hřebenem (tzv. všiváčkem) a to tak, že dítě skloní hlavu nad umyvadlo nebo čtvrtku bílého papíru a hřebenem táhneme od týla směrem k podložce. Vyčesáváme 3 - 5 minut. Můžeme jednotlivé vlasy s hnidami vystřihat. Veš dětská není schopna žít ve vlasech kratších 0,8 cm.

U dítěte, které momentálně nevykazuje známky zavšivení, je třeba po dobu výskytu vší v dětském kolektivu opakovat prohlídku hlavy každé dva dny. V případě dítěte, u něhož byl výskyt vši dětské zjištěn, je potřeba prohlédnout také ostatní členy rodiny, případně provést jejich odvšivení.

Při nálezu vší u svého dítěte je třeba tuto skutečnost nahlásit škole a dítě omluvit z výuky na dobu nutnou k jeho odvšivení. Učitel pak na základě tohoto upozornění informuje rodiče ostatních dětí, aby mohla být včas zahájena všechna opatření proti dalšímu šíření vší.

Proto Vás prosíme - prohlédněte vlasy svých dětí a v případě nálezu oznamte tuto skutečnost třídnímu učiteli. Není to ostuda, je to jen ochrana proti dalšímu šíření. Děkujeme.

 
Minifotbal
Pátek (8. 4.) plný nejistoty. Nejisté počasí, nejisté výkony našich. Stejně jako ve středu v Mc Donald´s Cupu skončili naši fotbalisté na 3. = nepostupovém místě. Ale... Zatímco ti menší dali do bojů naprosto vše, osmáci a deváťáci se zachovali k fotbalu macešsky. Vlažný přístup, nevýrazný výkon, minimální nasazení, žádné nadšení. Na tom jsme se s panem učitelem Madeckým shodli. Škoda, kluci, promarněné šance.
 
 
 
Recitační soutěž
Co má Klára a Sára společného? Lásku k poezii. Obě to potvrdily v okresním kole (6. 4.) recitační soutěže. Do krajského kola nepostoupily, ale za své výkony zaslouží pochvalu.
 
 
 
Fotbalisté bez postupu
První jarní klání mají za sebou (6. 4.) v McDonald´s Cupu naši fotbalisté 4. a 5. tříd. Viděli jsme vynikající útočné akce, skvělé obranné zákroky, ale stačila jedna chyba v obraně... I když dali naši fotbalisté do dalších zápasů všechno, na postup už nedosáhli. Snad zase za rok.
 
 
Matematická olympiáda
Čtyři želízka jsme vyslali do okresního kola této soutěže. Ve 3 kategoriích nás reprezentovali Radek Pištělák (6. B), Lucie Chromečková (7. B), Alice Miroszková (7. B) a Simona Kowaliková (8. A). Nejlépe si vedla Lucie Chromečková. která ve své kategorii obsadila 2. místo. Blahopřejeme a všem děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
Akce pro děti ve školní družině
  4. 4.                BIJÁSEK - Popelka
 14. 4.             DUBEN - Měsíc bezpečnosti
 18. 4.              BIJÁSEK - V hlavě
 28. 4.              Sportovní turnaj
 
 
B Ř E Z E N     2016
 
Vynášení zimy
Zvýšená bezpečnost, uctivá vzdálenost, dobrá nálada a nádherné počasí. To vše panovalo na včerejší (31. 3.) akci dětí z družiny, při které se i verši loučily se zimou. I když dnes ještě zima vystrčila drápky, věříme, že se to včera dětem opravdu povedlo a v dalších dnech už pocítíme jen teplo slunečních paprsků.
 
 
 
Konverzační soutěž
Zuzaně Buiové (9. A) se asi ještě dlouho bude zdát o počasí. Právě toto nevděčné téma si vytáhla v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyce. Statečně se s tím poprala, ale ze 6. místa byla asi trochu zklamaná. Ale řekněte sami, kdo z vás byl někdy v nějaké disciplíně šestý v kraji? Je to hezké umístění. Blahopřejeme.
 
 
Vážení rodiče,
z důvodu odchodu Mgr. Lumíra Pospěcha z místa ředitele školy došlo s okamžitou platností k úpravě kontaktních adres. Informace určené vedení školy zasílejte na adresy:
Telefonický kontakt je možný jen přes sekretariát školy. Ostatní kontakty zůstávají v platnosti.
 
 
Matematická  Pythagoriáda
Z okresního kola (22. 3.) zatím přišly jen výsledky kategorie žáků 5. tříd. A vůbec se nečetly špatně. Na 1. - 3. místě je uvedeno jméno naší žákyně Adély Nguyenové z 5. B. Blahopřejeme.
 
 
 
Matematický klokan
Školní kolo této soutěže proběhlo v pátek 18. 3. a účastníky byli žáci 2. - 9. ročníků. Zde jsou výsledky:
 
KATEGORIE  CVRČEK
1. - 2. místo    Barbora Barková a Dan Pokusiňski (oba 3. A)
      3. místo    Denis Bezděk (3. B)
 
KATEGORIE  KLOKÁNEK
1.  místo        Karolína Jalůvková (5. A)
2. místo        Adéla Nguyenová (5. B)
3. místo        Adéla Rýcová a Julián Petráš (5. A)
 
KATEGORIE  BENJAMÍN
1.  místo        Lucie Chromečková (7. B)
2. místo        Jana Cao Thank Huyen (7. B)
3. místo        Alice Miroszková (7. B)
 
KATEGORIE  KADET
1.  místo        Vendula Nguyenová (9. A)
2. místo        Petr Špirka (9. B)
3. místo        Kristýna Šicová (9. B)
 
Všichni účastníci zaslouží pochvalu, vítězům blahopřejeme.
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 23. 3. 2016 se konají třídní schůzky. Na 1. stupni většinou společné, třídní učitelé informují na stránkách třídy, v 5. - 9. třídách pak informativní. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15:00 - 18:00 h.
 
 
Jarní koncert
Dlouhý den dnes (22. 3.) čekal na naše zpěváky. Tři vystoupení za jeden den, to je docela náročné. Ale oni zvládli nejen vystoupení, ale i chvíle čekání. Paní učitelky byly s výkony velmi spokojené a všichni prý zaslouží pochvalu.
Součástí koncertu bylo i vyhlášení výsledků pěvecké soutěže KOPRSTAR 2016. Možná byli někteří zklamaní, že naše Klára Rýdlová nezískala nejvíce hlasů, ale ona už vyhrála tím, že postoupila do finále. Že zpívat umí, to dokázala i dvěma sóly na samotném koncertě.
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. A děkuji také paní učitelkám, které svou hudební radost předávají našim dětem.
 
 
Březnové setkání s knihou
Dnes (21. 3.) byly děti ze 4. oddělení na besedě v knihovně. Děti z dalších oddělení budou besedy absolvovat v měsíci dubnu. Povídání o životě a dílu Astrid Lindgrenové zaujalo, děti uspěly i v závěrečném testíku. Za hodinku v knihovně ale toho všichni stihli daleko více. Někteří slíbili, že se do knihovny vrátí i s rodiči. Návrat k četbě by všem dětem opravdu prospěl.
 
 
 
Ponožkový den
Podpořit ty, kteří trpí Dawnovým syndromem, se dnes (21. 3.) rozhodli všichni žáci 1. - 4. tříd. A pojali to po svém. Obě ponožky, každá ponožka jiná, nebo alespoň jedna pruhovaná ponožka. Tak to byl dnešní pohled na nožky našich mladších žáků.
Dobrá myšlenka, děkujeme za podporu.
PS: ... paní učitelky přišly také s nějakým tím proužkem, to jen pro úplnost :-)
 
 
 
Projekt Krokus dokončen
S projektem jsem vás seznámila v říjnu loňského roku. Židovské muzeum v Praze ho vyhlašuje k uctění památky jednoho a půl milionu židovských dětí, které byly zavražděny v koncentračních táborech. Cibulky žlutých krokusů byly na podzim zasazeny  i na našem nádvoří a v březnu tohoto roku opravdu vykvetly. Žluté nádhery jsou prvními posly jara a snad nás budou těšit i jara následující.
 
 
Velikonoční tvoření
Děti, maminky a tatínkové, babičky i dědečkové, paní učitelky a paní vychovatelky dnes (17. 3.) ve školní jídelně snad opravdu vítali jaro. Po dlouhé době zase svítilo sluníčko. Byť jsme si ho v poslední době moc neužili, mnozí dali přednost svým dětem a podpořili myšlenku - pracujeme společně. Rozzářená očka dětí byla jasným důkazem toho, že spolupracovat s rodiči přece není slabost, ale radost. A mnohdy se rodiče museli hodně snažit, aby svým potomkům stačili. Někteří malovali vajíčka, jiní vajíčka lepili, viděla jsem i tvoření jarních květů, pochlubili se příznivci keramiky. Jednoduše se bylo zase na co dívat a s radostí si také vyzkoušet. Takže také jednoduše - děkuji organizátorům za přípravu této akce, rodičům, kteří se aktivně zapojili, dětem, které dělaly zázraky na počkání, ale i zaměstnancům školní jídelny, kteří akci podpořili.
 
 
 
Ano, tušíte správně. Tato zpráva je určena všem, kteří neúnavně podporují sbírku pro Karolínku a dodávají další a další vršky. Včera (10. 3.) byly převáženy a připraveny k odvozu. Váha se zastavila na čísle 92 kg. A to, jak uznáte, zaslouží velkou pochvalu.
 
 
              
 
 
Pozvánka
   
                      
OVOCENTRUM s Kubíkem
Nečekanou návštěvu měly děti ve školní družině přesně 1. března. Navštívil je maskot OVOCENTRA (dodává dětem na 1. stupni každý měsíc ovoce) Kubík. Děti si s ním zacvičily, zaskotačily a za odměnu dostaly sušená jablka, Kubíkův nápoj a balónky. S těmi pak pokračovaly v dalších radovánkách. Takovou návštěvu by děti přivítaly určitě častěji. Děkujeme.
 
 
Boj o postup
Přestože je recitace poetická disciplína, včera (3 . 3.) to byl v okrskovém kole celkem boj. Zejména kategorie nejstarších recitátorů dala porotě docela zabrat. Obsadili jsme všechny 4 kategorie, ve 3 z nich jsme bodovali.
V 1. kategorii (žáci 2. - 3. tříd) obsadila 2. místo Klára Strejčková (3. A). Ve 3. kategorii (6. - 7. tříd) se umístila Sára Knapcová (7. A) na 1. místě, Barbora Strejčková (7. A) je čekatelkou v roli náhradnice. Stejně nevděčná role připadla ve 4. kategorii (8. - 9. tříd) Leoně Grygaříkové (9. B).
Přímo se do okresního kola probojovala Klára Strejčková a Sára Knapcová. Porota však doporučila k postupu i náhradníky. Takže teď budeme čekat, kolik pozvánek do okresního kola přijde.
Pochváleni byli všichni, porota nezapomněla ani na učitele a rodiče, kteří se podíleli na výběru textů a jejich nácviku. Okresní kolo se koná 6. 4. v Novém Jičíně a my budeme určitě držet palce.
 
 
Sebeobrana a výživa
Akci pořádal (2. 3.) Městský úřad v Kopřivnici pro žáky 8. ročníku, kteří byli rozděleni do dvou skupin a prošli za dopoledne dvěma bloky. Jeden byl zaměřen na sebeobranu, druhý na stravování a životosprávu.
V případě stravování byla náplň od počátku jasná. Kdo si myslel, že v případě sebeobrany nacvičí nějaké hmaty, tak ten byl asi velmi překvapen. Žáci se totiž právě v tomto bloku rychle přesvědčili, že sebeobrana má základ v držení těla, postoji, těžišti, dýchání a v celkovém vnímání vlastního těla. Chvilkami to sice v tělocvičně vypadalo jako při pódiových skladbách v moderní gymnastice, ale vše bylo nasměrováno právě k vnímání reakcí vlastního těla na dva protichůdné podněty - podnět bezpečný a ohrožující.
Blok, který se týkal stravování a životosprávy, vedla paní Kristýna Malinowská, výživová poradkyně. Do základů sebeobrany žáky zasvětil pan Lukáš Planka, fyzioterapeut. Oběma děkujeme. Věřím, že akce žákům přinesla nové informace i zážitky. A také doufám, že jsme se neviděli naposled.
Já sama jsem byla překvapena z toho, jak se někteří osmáci ponořili sami do sebe a reagovali na pokyny. A pak také z toho, co jsem slyšela od samotného pana Planky. Ne nadarmo se říká, že i z řeči těla se dá leccos vypozorovat. A věřte, že některé postřehy člověka, který s dětmi pracoval 2 hodiny a nikdy před tím je neviděl, byly velmi přesné a výstižné. Ještě jednou děkujeme.
 
 
Vzpomínka
Pamatujete na Skota Joa? Vloni působil v naší škole pan Joseph Dockery a občas zpestřil některé z hodin, kde vás učil základům angličtiny, nebo vedl hodiny konverzace. Dnes přišel od něj pozdrav. Pokud čekáte, že byl ze Skotska, tak to se pletete. Toulavé boty Joa zanesly do Tokia, kde se věnuje opět výuce angličtiny. Vzpomíná, pozdravuje. Nemá moc času na cestování, ale poslal fotku. Prý se blíží sakurový festival, začíná jaro a sakury brzy vykvetou (máme je na nádvoří). Sníh prý viděl jen v horách u kláštera Nikko. Takže mu posíláme za nás všechny pozdrav a aby nezapomněl, jak sníh vypadá, i jednoho ze sněhuláků, kterého dnes (2. 3.) postavili žáci 7. třídy.
 
 

 

Akce pro děti ve školní družině
   7. 3.                Návštěva knihovny - 1. oddělení
 10. 3.              Návštěva knihovny - 3. oddělení
 14. 3.              BIJÁSEK - Konečně doma
 17. 3.               Návštěva knihovny - 2. oddělení
 21. 3.             Návštěva knihovny - 4. oddělení
 31. 3.              Vynášení zimy
 
 
 
Ú N O R     2016
 
Turnaj vítězů
I v tomto turnaji nechyběly pingpongové pálky a míčky, ale nebyly potřeba stoly. V rámci soutěže v driblování ukázaly děti (25. 2.) svůj postřeh a obratnost. Do bojů se pustili žáci 1. - 3. tříd, ale jen děvčata ze 2. tříd našla odvahu se do soutěže zapojit.
I. třídy
1. Š. Trávníček
2. D. Liss
3. S. Jabůrek
II. třídy
děvčata                                        chlapci
1. A. Babincová                          1. L. Géryk
2. B. Dvořáková                         2. V. Matyášek
3. T. Kružliaková                       3. P. Socha
III. třídy
1. J. Kresta
2. V. Holinka
3. S. Mráz
Někteří prý byli opravdu moc šikovní. Ale sladká odměna na závěr potěšila každého... :-)
 
 
Recitační soutěž
Nejlepší recitátoři ze všech tříd se sešli včera (25. 2.) v odpoledních hodinách, aby ukázali svůj um i dalším příznivcům poezie. Nebyli to jen "soupeři", ale také maminky, babičky a kamarádi, kteří si vystoupení svých favoritů nechtěli nechat ujít. Musím ale říct, že potleskem spravedlivě ocenili výkon každého ze 44 recitátorů. Spravedlivá byla i porota a ta nakonec rozhodla o tom, kdo postoupí do okrskového kola. Tady jsou výsledky:
I. kategorie, 2. - 3. třídy
Klára Strejčková (3. A)
Samuel Mráz (3. A)
II. kategorie, 4. - 5. třídy
Šárka Galiová (4. B)
Vendula Schneiderková (5. B)
III. kategorie, 6. -7. třídy
Sára Knapcová (7. A)
Barbora Strejčková (7. A)
IV. kategorie, 8. - 9. třídy
Dorota Folwarczna (9. B)
Leona Grygaříková (9. B)
Mě, jako posluchače, některé výkony velmi potěšily. Také bylo příjemné vidět mezi soutěžícími ty, které častěji vídám spíš mezi účastníky sportovních klání, ale hlavně, že ani chlapci nezlomili nad poezií hůl. Výkony některých, hlavně v mladších kategoriích, byly opravdu velmi pěkné.
Všichni, kteří se soutěže zúčastnili, zaslouží pochvalu. Postupující mají před sebou ještě týden, aby výkony vybrousili a pokořili další stupínek, což je cesta do okresního kola. Budeme držet palce.
 
 
KOPRSTAR 2016 - cesta do finále
Mohla bych čerstvou informaci na stránkách rozvíjet, ale proč? Rychlá a aktuální svodka (24. 2.) paní učitelky Galové vysvětlí vše: "
- všichni výborní - 9 našich zpěváků
- vyrovnané výkony semifinalistů
- velká konkurence
- všichni zaslouží pochvalu
- nejvíce vyrovnaná kategorie XL - tam 3 naše želízka - Leonka Grygaříková, Klárka Rýdlová a Anička Blahutová - profi výkony
- nakonec:
2. místo - Klárka Rýdlová, která zároveň postoupila do finále (10 nejlepších), které bude 8. 3. v kinosále KDK."
...rozumím-li tomu dobře, Klára Rýdlová bude nejen 8. 3. potřebovat naši podporu, protože je jedna z deseti finalistů...nastudujte podmínky hlasování a pokusíme se Kláře pomoci. Ale pěvecký výkon je jen na ní...
                                                                                         finalistka
 
 
V anglickém jazyce s postupem 
Před chvilkou se vrátily (24. 2.) z okresního kola Jana Cao Thanh Huyen (7. B) a Zuzana Buiová (9. A). Jana soutěžila v nepostupové kategorii 1A a přivezla si 3. místo. V postupové kategorii 2A Zuzana zvítězila a 29. března odjede do krajského kola, které se bude konat v Ostravě. Konkurence bude velká, ale my věříme, že se ani tam neztratí. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 
 
 
Vybíjená dívek
Dnešní (23. 2.) zápasy v okrskovém kole nebyly jednoduché, ale měly dobrý konec. Dívky zabojovaly a to jim přineslo postup do dalšího kola. Budeme držet palce.
 
 
Zeměpisná olympiáda
Do okresního kola nakonec odjeli jen 2 žáci (16. 2.). V kategorii C obsadil Dominik Müller (9. B) 29. místo. V kategorii B zabojoval Vojtěch Stacha (7. A) a mezi 26 účastníky získal nádherné 4. místo. Blahopřejeme. Oběma děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
Vybíjená chlapců
Žáci 4. - 5. tříd se utkali se svými soupeři v úterý (16. 2.). Tentokrát to na postup nebylo. Pochvalu však zaslouží za bojovnost.
 
 
Olympiáda v českém jazyce
Okresní kolo se konalo v pondělí (15. 2.) v Novém Jičíně. O vítězství bojovalo celkem 70 účastníků, mezi kterými byla i naše Anna Blahutová (9. B) a Vendula Nguyenová (9. A). První jmenovaná obsadila 8. - 12. místo, Vendula uzavírala první polovinu startovního pole. Oběma děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
Piškvorky
V pátek (12. 2.) odjelo 6 našich hráčů do Příbora zahrát si na turnaji, který pořádali v tamějším gymnáziu, piškvorky.  Zdánlivě jednoduchý úkol - do čtvercové sítě nakreslit 5 koleček za sebou. Jde to jednoduše, pokud proti sobě nemáte zdatného soupeře, který vám v tom brání. Potom musíte prokázat velkou "šachovou" předvídavost. Adéla Jadvidžáková (8. A), Jan Kratina (9. B), Patrik Procházka (8. A), Dominik Schindler (8. A), Vojtěch Stacha  (7. A) a Michal Šupa (9. B) tvořili jedno z devíti družstev. Skončili pátí. Blahopřejeme.
 

      

Vážení rodiče,

den zápisu je tady. Tento čtvrtek - 11. února 2016 - se budeme těšit na budoucí školáky, které jistě rádi doprovodíte. Nezapomeňte vzít s sebou svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Zápis do 1. třídy bude probíhat od 13:00 – 18:00 h.

 

Matematický expres
Představujete si nějaký vlak plný matematických nadšenců? Tak něco podobného tato soutěž je. Jenže nadšenci nesedí ve vlaku, ale u počítačů. A mají 90 minut na to, aby ve spolupráci se svými kamarády co nejrychleji vyřešili matematické lahůdky. V tu chvíli však někde u dalších počítačů sedí jejich soupeři a čtyřčlenné týmy, aniž by se viděly, soupeří o vítězství. Týmy z České a Slovenské republiky (letos se jich přihlásilo 332) bojují v šesti kategoriích. Naši žáci obsadili kategorie dvě, a to kategorii 7 a 9. Milaďáci, Horáci, Lubiňáci a Mrňavci - tak se pojmenovali - rozhodně nezklamali. A tady jsou výsledky:
 
Kategorie 7
Tým Milaďáci - 9. místo     ve složení Jan Buček, Lucie Chromečková, Alice Miroszková (ze 7. B) a Barbota Strejčková (7. A)
Tým Mrňavci - 20. místo   ve složení Julie Šaňková, René Kamenský, Daniel Nguyen a Vojtěch Stacha (7. A)
 
Kategorie 9
Tým Lubiňáci - 4. místo    ve složení Vendula Nguyenová, Kamil Klusák, Jiří Kowalik a Richard Richter (9. A)
Tým Horáci - 50. místo     ve složení Tomáš Hykl, Filip Klečka, Petr Špirka a Lukáš Váňa (9. B)
 
A musím ještě doplnit, že v kategorii 7 se vlajka České a Slovenské republiky na prvních místech celkem pravidelně střídala.
V kategorii 9 se - možná symbolicky - mezi prvními devíti objevila  vlajka České republiky jen jednou, a to právě díky týmu Lubiňáci.
Blahopřejeme.
 
 
 
KOPRSTAR 2016
Školní kolo dnes (9. 2.) absolvovalo 20 nadějných zpěváků. Soutěžní atmosféru jim vytvořilo asi 80 diváků, kteří jednotlivé výkony dokázali ocenit . Do semifinále, které se bude konat 24. 2. 2016 v kinosále KDK, postupují:
1. kategorie
Matěj Bortlik (1. A)
Lucie Kahánková (1. A)
2. kategorie
Barbora Bémová (2. A)
Karolína Dejová (2. B)
3. kategorie
Mila Stanojković (5. A)
4. kategorie
Anna Blahutová (9. B)
Leona Grygaříková (9. B)
Klára Rýdlová (9. B)
Ještě 15 dnů mohou postupující ladit formu, pak se může stát, že některé porota pošle do finále.
 
 
Pythagoriáda
Patnáct žáků pátého ročníku dnes (9. 2.) zasedlo do lavic a začal boj o postup do okresního kola. S čísly si nejlépe poradila Adéla Nguyenová (5. B). Musím ale říct, že dobře si vedla i Vendula Schneiderková (5. B), Klára Tománková (5. A) a Lukáš Klusák (5. B). Všem jmenovaným blahopřejeme a Adéle budeme držet palce v dalším kole.
 
 
Akce pro děti ve školní družině
   9. 2.                KOPRSTAR
 15. 2.               BIJÁSEK - Byl jednou jeden ostrov
 25. 2.               Turnaj vítězů
 29. 2.               BIJÁSEK - Mráček Bill
 
 
L E D E N    2016
 
 
 
 
Pingpongový turnaj
Ve čtvrtek po vysvědčení (28. 1.) probíhal družinový program poklidně. Po chvíli se ale vše změnilo a rozpoutalo se pravé sportovní zápolení. Již delší dobu je totiž zásluhou pana školníka přímo ve školní družině pingpongový stůl a děti za vydatné pomoci paní vychovatelek opravdu trénovaly. A právě ve čtvrtek měly ukázat, co se naučily. Vzájemné souboje probíhaly v tělocvičně. Některé možná zmátl větší prostor, větší stoly, ale všichni se opravdu snažili.
 Ti nejlepší postoupili do dalších bojů, které proběhnou po prázdninách.  Zatím mají děti ještě dost času potrénovat. A jak souboje těch nejlepších dopadnou - o tom budu určitě informovat.

 
Biologická olympiáda
Školní kolo  v kategorii žáků 6. - 7. tříd se konalo tuto středu (27. 1.). S úkoly se nejlépe vypořádali Vojtěch Stacha (7. A), Alice Miroszková (7. B) a Klára Pavelková (7. B). Ti mezi sebou ještě svedou boj o postup do okresního kola.

 

Olympiáda v anglickém jazyce
Školní kolo, které dnes (26. 1.) proběhlo, mělo celkem rychlý průběh. Postup do okresního kola si vybojovaly dvě dívky. V 1. kategorii to byla Jana Cao Thanh Huyenová (7. B), ve 2. pak Zuzana Buiová (9. A). V záloze jsou připraveni Michal Kutáč (7. B) a Natálie Boháčová (8. A). Budeme držet palce.
 
 
Zeměpisná olympiáda
Školní kolo se konalo v pátek (22. 1.) a mělo dvě části. Jedna část byla spíš "teoretická", ve druhé  měla hlavní slovo práce s mapou. O postup do okresního kola se bojovalo ve 3 kategoriích. S úkoly si nejlépe poradili tito žáci:
   I. kategorie    Jan Horkel (6. A)
 II. kategorie    Vojtěch Stacha (7. A)
III. kategorie    Dominik Müller (9. B)
Blahopřejeme a věříme, že to vítězům půjde stejně dobře i v okresním kole.
    
 
 
Dějepisná olympiáda
Hned ve středu (20. 1.) se do okresního kola vydala opět Vendula Nguyenová (9. A). Tentokrát ve společnosti Doroty Folwarczne (9. B). Obě se snažily, ale na nejlepší to nestačilo. Z 50 soutěžících si Vendula odnesla 22. místo, Dorota skončila na 42. - 44. místě. Obě ale zaslouží pochvalu.
 
 
 
Vitamínová party
Včera (21. 1.) se ve školní družině děti snažily podpořit svou imunitu a vyhlásily boj nemocen. Přísun vitamínů je k tomu jako stvořený. Nejprve byla ale práce, potom teprve zábava spojená s ochutnáváním všech těch zdravých dobrot. Děti se pobavily, zasmály  a ta zdravá tečka nakonec, ta neměla chybu.
 
 
Řeč čísel
Pro někoho pohroma, pro jiné hra s jasným výsledkem. K těm, kteří si s čísly rozumí, patří i sestry Nguyenovy. A ve včerejším (19. 1.) okresním kole matematické olympiády určené žákům základních škol a víceletých gymnázií to bylo znát.
Adéla získala v kategorii 5. tříd, které se zúčastnilo 30 soutěžících, 4. - 6. místo a stala se úspěšnou řešitelkou. Vendula byla mezi 11 úspěšnými řešiteli v kategorii 9. tříd a obsadila 1. - 4. místo. Všichni dosáhli plného počtu bodů, ale Vendula byla mezi vítěznou čtyřkou jedinou žákyní základní školy.
Blahopřejeme.
 
 

Rodičům budoucích prvňáčků

 

Vážení rodiče,

zápis do 1. tříd klepe na dveře. Letos proběhne 11. února a my se těšíme, že Vás s budoucími prvňáčky přivítáme v naší škole.

K zápisu nezapomeňte přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. U zápisu si bude paní učitelka s Vaším dítětem povídat a vyplní s ním pracovní list.

Vše směřuje k tomu, aby zjistila připravenost dítěte do školy (školní zralost).

Co by mělo dítě umět:

·         pozdravit, srozumitelně říct své jméno a příjmení, bydliště,

·         zarecitovat připravenou básničku, nebo zazpívat písničku,

·         popsat jednoduchý obrázek, rozlišit podrobnosti, najít rozdíly,

·         zopakovat slova, která slyší,

·         rozpoznat základní barvy,

            ·         orientovat se v prostoru (vlevo – vpravo, nad – pod, dole – nahoře, menší – větší, stejný - různý),

·         po jedné počítat do 10,

·         pojmenovat geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh),

·         namalovat postavu,

·         správně držet tužku,

·         umět zavázat tkaničky.

Pokud si nejste školní vyspělostí Vašeho dítěte jisti, můžete zažádat již u zápisu (nejpozději však do 31. května) o odklad školní docházky.

Novela školského zákona (472/2011 Sb.) k tomuto říká:

 

§ 37 (472/2011 Sb.)

Odklad povinné školní docházky

(1) Není-li dítě po dovršení šestého roku věku tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

 

Nástup dítěte do školy ovlivní chod celé rodiny. K dobrému startu své ratolesti přispějete dodržováním pevného režimu, důsledností, nastolenými návyky, projevovanou láskou a péčí. Věnujte dítěti svůj čas – společně si hrajte, pověřujte ho drobnými úkoly, vyprávějte si, odpovídejte dítěti na otázky, naslouchejte mu, zajímejte se o to, co dítě prožilo v mateřské škole, nezapomeňte ho chválit a povzbuzovat. Pocit jistoty, že dítě školu zvládne, je pro budoucího školáka moc důležitý. Do začátku školní docházky byste měli společně také připravit místo, kde se bude Vaše dítě učit a psát úkoly.

A co by měl předškolák do 1. září 2016, kdy bude školní rok 2016/2017 zahájen, ještě zvládnout?

·         správně vyslovovat

·         naslouchat vyprávění, pohádce

·         vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat

·         vydržet nad zadaným úkolem

·         dokončit práci

·         pozdravit, poprosit a poděkovat

·         vyřídit jednoduchý vzkaz

·         dodržovat hygienu, jíst příborem

·         samostatně se oblékat a obouvat, zapínat knoflíky a zip, zavázat si tkaničky

Věřte, že čas, péče a důslednost přinesou ovoce nejen Vám, rodičům, v podobě radosti ze školních úspěchů svých dětí, ale hlavně pomohou školákům k bezproblémovému zaškolení a k adaptaci na nové prostředí.

 
 
Děti se dočkaly
Nejen naši sedmáci brázdili svahy. I děti ze školní družiny se dočkaly a ve čtvrtek (14. 1.) vyrazily za zimními radovánkami. Nahoru to dalo trochu práce, ale dolů to svištělo jako po másle :-)
 
 
Olympiáda v jazyce českém
Své znalosti českého jazyka vyzkoušeli ve školním kole osmáci i deváťáci. Všichni se shodli, že olympiáda byla velmi těžká. Nejlépe ji nakonec zvládla Vendula Nguyenová (9. A), na 2. místě se umístila Anna Blahutová (9. B), která přesvědčila ve slohové části, a místo náhradnice tentokrát zůstalo pro Zuzanu Buiovou. V okresním kole budeme držet palce.
 
 
KOPRSTAR 2016
 
 
 
Školní kolo této oblíbené pěvecké soutěže se bude konat 9. února 2016 od 13:00 h. ve 2. B třídě. Soutěžící si mohou vybrat svou oblíbenou píseň, na žánru nezáleží, mohou zpívat s doprovodem i sami. 9 semifinálových míst (semifinále se bude konat 24. 2. 2016) je zatím volných a možná čekají právě na vás. Porota se už teď těší na všechny zpěváky, kteří se pustí do boje o postup.
                                                                                     
 
Kyčerka - závěr
V pátek (8. 1 .) se všichni lyžaři vrátili domů. Bez ztráty kytičky, plni dojmů a nadšeni z toho, že se něco naučili (mnozí se také hned rodičům pochválili), nebo se zdokonalili. Počasí vyšlo, což je důležité. Možná, že tento týden už by to bylo podstatně horší. Vše, co se dělo na svahu, bylo zdokumentováno a výběr toho nejlepšího najdete ve fotogalerii. Našim sedmákům tak můžeme už jen popřát, aby to, co se naučili, měli možnost každou zimu ještě vybrousit a našli v tomto sportu zalíbení.
 
                                                                                         
 
 
 
 
Z Kyčerky
Lyžaři využívají každou chvilku ke zdokonalování. Viděli jsme je (7. 1.) i na web kamerách a opravdu se snažili. Teplota vystoupala na +2°C, takže i na svahu je celkově příjemněji. Večer je na pořadu diskotéka, na kterou se všichni určitě těší. No a pátek - tak to už je den návratu.
 
 
 
Jak na Kyčerce?
Dobře :-)
Podle posledních zpráv mrazy polevily, netaje. Všichni se viditelně zlepšili, učni na snowboardu se stávají skoro mistry, ti prý udělali pokrok největší. Jídlo je velmi chutné, děti poměrně hodné. Dnes večer (6. 1.) je připravena beseda s horolezcem Markem Novotným. Všichni jsou v pořádku.
 
 
Kyčerka se hlásí
Po včerejším (3. 1.) odjezdu, ubytování a organizačních záležitostech již dnes všichni řádí na svahu. Vrstva umělého sněhu je dostatečná, zprovozněna byla i poslední část svahu, která je určena pro zdatné lyžaře.
Teplota je -8°C a naši lyžaři zažívají i první letošní seznámení se sněhem přírodním. Sněží hustě, ale vločky jsou jemné a nebrání lyžařům v rozhledu :-)
 
 
Akce pro děti ve školní družině
  4. 1.                BIJÁSEK - Houba na suchu
 14. 1.               Zimní hrátky
 21. 1.               Vitamínová party
 28. 1.              Pingpongový turnaj
 
 
P R O S I N E C    2015
 
 
Z M Ě N A ... Z M Ě N A ... ZMĚNA
AKTUÁLNÍ ZPRÁVA PRO LYŽAŘE - středa 30. 12. 2015, 12:38 h.
 
Vážení rodiče, milí lyžaři,
všechno je jinak. Ráno jsem psala ne zrovna optimistickou zprávu, že kurz se ruší, sníh prostě nebyl. Panu řediteli to ale nedalo a odjel se podívat na místo samé. Zasněžovací děla jsou v plném provozu a sjezdovky dostávají bílou podobu. Předpověď je příznivá, proto se domluvil na místě samém, že lyžařský výcvik proběhne v původním termínu, což znamená - SRAZ U ŠKOLY V NEDĚLI 3. 1. 2016 NEJPOZDĚJI 12:45 H., ODJEZD VE 13:00 H. Nezapomeňte si nachystat potvrzení o bezinfekčnosti, kartu pojištěnce.
Počasí si s námi zahrává, ale snad už teď bude vše tak, jak má být. Děkujeme za pochopení.
PŮJČOVNA LYŽÍ V KASÁRNÁCH U PANA OPAČITÉHO BUDE PRO VÁS OTEVŘENA I V SOBOTU DOPOLEDNE.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V družině se nadělovalo
Každý rok děti v družině našly těsně před Vánocemi něco pod stromečkem. Dárky, které jim zpříjemnily chvilky zase v tom roce novém. Bylo tomu tak i letos. Vánoční pohoda, zpěv, chvilka napětí, stromeček a pod ním opravdu dárky. Tak hezké Vánoce...
 
 
Memoriál Otakara Michálka ve výsledcích
164 účastníků z 15 škol a sportovních oddílů bojovalo v pátek (18. 12.) ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka o vítězství v 10 kategoriích. 3. ročník Memoriálu Otakara Michálka byl opět přehlídkou bojovnosti i stylů. V některých kategoriích byly výkony tak vyrovnané, že rozhodl počet pokusů. Z našich 24 závodníků uspěla v konkurenci celá třetina.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy, děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci akce jak v přípravné fázi, tak při samotné soutěži. Poděkování zaslouží i Jaroslav Bába, který věnoval svůj čas a přijel se podívat, podepsal se svým fanouškům, ale také ukázal, kam až to mohou mladí skokané dotáhnout. Přestože byl nedávno zraněn, skákal. Na výšce 165 cm zavzpomínal na styl nůžky, další výšky už skočil flopem. Zastavil se na 200 centimetrech.
              
 
 
Vánoce v útulku
Možná jsem měla napsat předčasné Vánoce. Ale vše je tak, jak má být. Sbírka pro pejsky ve vlčovickém útulku byla ukončena. Nastala chvilka přemýšlení, co s vybranými penězi. Ono se jich totiž nesešlo tak málo. Po konzultaci s pracovníky útulku bylo rozhodnuto. Za 3 400,-Kč byly zakoupeny konzervy, 2 000,-Kč bylo předáno jako peněžitý dar. Čtete dobře. Dohromady to je celých 5 400,-Kč. Na vybrané částce se podíleli nejen návštěvníci jarmarku a zaměstnanci školy, oni přispěli i ti, kteří šli v době jarmarku kolem školy. A za to všem patří velký dík. Děkuji paní učitelce Mertové, organizátorce akce, dětem, které díky své aktivitě mají na výsledku sbírky lví podíl, ale hlavně těm, kteří neváhali a přispěli. Pejsci měli z návštěvy našich dětí (16. 12.) velkou radost a moc děkují. Děti je totiž nejen obdarovaly, ony si s nimi i pohrály a také se společně proběhli. Každá tato aktivita byla dárkem navíc...
 
 
 
Žluťásci v akci
Tradiční předvánoční setkání kopřivnických sborů ze základních škol se konalo téměř 2 měsíce (15. 12.) po té, co si zpěváci vyzkoušeli chlebíček profesionálů a natočili DVD. Už jsem ho viděla a je moc pěkné.
Tentokrát to bylo bez kamer, ale v záři reflektorů to našim opět zpívalo a určitě neubrali v nadšení. Malí za podpory zkušenějších se opravdu snažili a jak se paní učitelky shodly, všichni zaslouží velkou pochvalu. Jejich žlutá trička zářila nejen při vystoupení našeho sboru, hlasy našich se neztratily ani při společném vystoupení všech sborů, při kterém se na jevišti sešlo přes dvě stovky zpěváků.
Věřím, že ti naši zpěváci nepoleví a za vedení paní učitelek nám připraví i další zážitky. Děti už pochvalu dostaly, ale ta, spolu s poděkováním, patří pochopitelně i paní učitelkám - Drahomíře Galové a Haně Stočkové. 
 
 
Pozvánka
                           
 
 
 
 
O jarmarku
Vánoční jarmark 2015 je za námi. Slovo vánoční bylo navozeno krásnými výrobky, rozsvíceným stromečkem a výzdobou na oknech. Počasí bylo spíš podzimní, což je škoda. Ale ani tato kaňka paní přírody nevzala našim dětem a paní učitelkám chuť tvořit. Ještě za světla se začaly plnit stoly výrobky, které děti dlouho před jarmarkem za pomoci paní učitelek připravovaly. Znovu tu byly novinky, po kterých se jen zaprášilo, i výrobky, které každoročně sklízejí úspěch. Rodiče vybírali, pokukovali zcela jasně hlavně po výrobcích svých dětí, ale poctivě navštívili a zastavili se i u stánků dalších. Paní učitelky mnohdy jen v pozadí, ale s jiskrou a pýchou v oku, sledovaly ty "své" prodávající. Tak hezky jim to šlo. Nezapomnělo se tradičně ani na pejsky v útulku (o tom budu informovat později, až bude sbírka ukončena). Sem tam zazněla respiriem koleda, za okny se setmělo a čas vymezený jarmarku vypršel.
Tak zase za rok. Do té doby paní učitelky něco nového vymyslí a my návštěvníci budeme opět nad jejich vynalézavostí nechápavě kroutit hlavou. Nakonec i letos jsem slyšela slova chvály, která ráda tlumočím. A že byla oprávněná, o tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii.
Děkuji touto cestou všem vyučujícím, kteří se do akce zapojili, dětem, které vyráběly, i těm, které do poslední chvíle stály a prodávaly ve svých "obchůdcích". Děkuji panu školníkovi za zabezpečení technické stránky jarmarku i ostatním správním zaměstnancům, kterým jsme přidali trošku práce.
 
 
 
Pozvánka
        
 
Vánoce na dědině
První ze tří skupin včera (8. 12.) vyrazila do Rožnova pod Radhoštěm na oblíbenou předvánoční akci. Návrat do minulého století tady vždy zaujme. Děti z 2. a 3. B viděly stará řemesla, školu, kterou snad někteří znají z vyprávění, možná z filmů. Cestou všichni potkali čerty i Lucie a návrat do minulosti uzavřeli posezením u bylinkového čaje a domácího perníčku - jak už to bývalo, tak jen za svitu svíček. Předvánoční doba by si už zasloužila sníh a mráz, který k ní patří, tak jsem jen slyšela - bylo to moc pěkné a hlavně jsme nezmokli.
 
 
Lyžařský výcvik
Vážení rodiče,
schůzka týkající se lyžařského výcviku bude v úterý 8. prosince 2015 v pracovně přírodopisu. Začátek v 16:00 h.
 
 
Zážitek
Ve čtvrtek (3. 12.) se vydali naši páťáci do ostravského planetária, které je součástí Hornicko-geologické fakulty VŠB-TU Ostrava. A je třeba říct, že po rekonstrukci nabízí návštěvníkům opravdu zážitky. Naši páťáci se v experimentáriu "pohybovali" v místech, která jsou obyčejným smrtelníkům nedostupná. Např. se "dostali" na měsíční povrch, řídili na Marsu vozítko. No řekněte, komu se to podaří?
 
 
Akce pro děti ve školní družině
  4. 12.                Mikulášská besídka
 10. 12.              Vánoční jarmark
 14. 12.               BIJÁSEK - Hurá na fotbal
 21. 12.               Vánoční besídka
 
 
L I S T O P A D    2015
 
Olympiáda v dějepisu
Školního kola olympiády se zúčastnilo 13 žáků 8. - 9. ročníku. 11 z nich se stalo úspěšnými řešiteli. Do okresního kola postoupily Vendula Nguyenová  (9. A) a Dorota Folwarczna (9. B), místo náhradnice vybojovala Klára Ridzáková (9. B).
 
 
 
Karierní poradenství
Na jedné straně klepe na dveře zápis do 1. tříd, na straně druhé si naši deváťáci volí směr svého dalšího vzdělávání. A právě oni měli možnost podstoupit testy, které by jim napomohly ke správnému rozhodnutí. V pátek (27. 11.) testy podstoupilo 16 žáků. Možná si ani nepředstavovali, že jim to dopoledne dá docela zabrat. Čtyři hodiny testování, které obsahovalo inteligenční test, test zájmového zaměření, dotazník volby povolání, osobnostní dotazník i test kresby stromu, byly opravdu náročné. Teď všichni čekají na vyhodnocení. Rozhodnutí už pak ale bude jen na nich.
 
 
 
Vánoční dílny
Oblíbená akce, při které se sejdou děti s rodiči u společné práce, proběhla včera (26. 11.) ve školní družině. Své výtvarné vidění, cítění a talent mohli všichni přítomní projevit při malování skla, při práci s hlínou, výrobě dárkových sáčků i stromečků. V příjemné atmosféře tak vznikala malá výtvarná dílka, která si autoři hrdě odnesli domů.
 
 
Kaštany a žaludy odvezeny
Dnes (26. 11.) si myslivci přijeli pro plody, které jste nasbírali a usušili. Celkem si odvezli 895 kg. Nejvíce odevzdali žáci z 1. B - 147 kg, za nimi se umístili žáci z 2. B - 136 kg a třetí místo si zaslouženě odnesly děti z 1. A se 126 kg.
Pochvalu ale zaslouží všichni, kdo se na sběru podíleli. I paní učitelky, zejména pak organizátorka akce - paní učitelka Galová.
PS: ...deváťáci nesbírali, ale pomohli. Děkujeme.
 
 
 
Předvánoční překvapení
Jedním z těch, kteří se stravují v naší jídelně, je i pan Miloš Jeřábek. Jak sám prohlásil, je se službami a stravou velmi spokojen a hledal způsob, jak svou spokojenost vyjádřit. Přišel s nápadem, že by dal jednomu dítěti z naší školy, které nemá možnost se v jídelně stravovat, předvánoční dárek a zaplatil mu na jeden měsíc obědy. Jak řekl, tak i udělal. V tuto chvíli není vůbec důležité, které dítě to je. O nějakém zveřejnění svého činu nechtěl pan Jeřábek nejdříve ani slyšet.
Pro nás má ale tento dar dvě roviny pohledu. Spokojenost strávníka a dobrý skutek, se kterým se tak často nesetkáváme. Děkujeme, pane Jeřábku.
 
 
Uzavření tělocvičen
Upozorňujeme uživatele tělocvičen, že 27. 11. - 29. 11. 2015 budou tělocvičny z důvodu celorepublikové akce uzavřeny.
 
 
Kopretina 2015
Tradiční setkání těch, kteří chtějí zpívat a mají rádi lidovou píseň, se konalo v úterý 24. 11. 2015. Z naší školy se přihlásilo pět vynikajících zpěvaček a v příjemné, ale přece jen soutěžní atmosféře rozhodně nezklamaly.
Bára Bémová, Eliška Mojdlová (2. A), Magdalena Vašutová (2. B) a Andrea Čípová (4. A) obdržely účastnické listy, Karolína Dejová (2. B) vyzpívala ve své kategorii 2. místo. Blahopřejeme.
 
 
KAREL IV. - OTEC VLASTI
Tak se jmenoval výtvarný projekt českých a slovenských škol pořádaný u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. hnutím Na vlastních nohou a Arcibiskupstvím pražským. Dnes (23. 11.) jsme obdrželi výsledky. V konkurenci základních, ale hlavně uměleckých škol, se naši malíři neztratili. Ve 2. kategorii (8 - 11 let) získali Cenu A. Košárková, K. Freislerová, T. Bartoňová, B. Silliková, S. Synková (dnes žákyně 4. B), J. Musil (6. B). Čestné uznání pak D. Purmenský, P. Babinec, R. Valalík, K. Nekvapilová, A. Fialová (4. B), M. Mikel, A. Jadvidžáková, K. Modlitbová (6. B). Blahopřejeme.
 
 
V pátek (20. 11.) se v Ostravě konal 4. ročník mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior. Soutěž je určena žákům ZŠ a víceletých gymnázií.
Z 35 zúčastněných týmů vybojovali naši deváťáci (T. Hykl, J. Kowalik, F. Relovský a P. Špirka) 21. místo. Není to málo, jak by se mohlo zdát. Z 20 družstev, která naše porazila, bylo 13 z gymnázií. Blahopřejeme.
     
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 18. 11. 2015 se konají třídní schůzky. Na 1. stupni většinou společné, na 2. stupni pak informativní. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15:00 - 18:00 h.
 
 
Sladké pečení
Tak, milé maminky, o těchto Vánocích jste bez práce. Pokud budete chtít upéct jablka v županu, jablka v čokoládové košilce nebo medovníky, obraťte se na své děti. Včera (12. 11.) jim to šlo v družině hezky od ruky a co si děti upekly, to taky snědly :-)
 
Tradice podzimu v naší škole 
Začal říjen a já jsem psala o sběru kaštanů a žaludů. Je tu listopad, počasí se moc nezměnilo, ale zvířátka volají o pomoc. Pokud jste nezapomněli, sbírali a sušili, přišla vaše chvíle. Od 23. 11. můžete nosit vysušené kaštany a žaludy do svých tříd. Prosíme o opravdu suché plody, které rozdělte na kaštany a žaludy. Myslivci přijedou ve čtvrtek 26. 11. A jak jste na zvířátka mysleli, tak to po zvážení odevzdaných plodů hned napíši.
 
 
 
Poděkování
Tento e-mail si pan ředitel rozhodně nemohl nechat pro sebe, protože je určen všem, kteří se podílejí na sbírce vršků pro Karolínku. Sbírku jsme zahájili bezprostředně po ukončení sbírky pro Adélku (na konci loňského školního roku), pro kterou jste nasbírali, jak si jistě pamatujete, 103,5 kg.
Snaha znovu pomoci je velká a už v této chvíli bylo odvezeno přes 50 kg vršků.
 

Vážený pane řediteli,

chtěli bychom poděkovat všem "vrškosběračům", žákům i zaměstnancům Vaší školy, ale také Vám, za umožnění sbírky. Ze školy jsme odvezli 51,9 kg vršků.:-D

 

Velice si pomoci všech vážíme. Výtěžek z výkupu bude připsán na Karolínčin transparentní účet.

Teď Karolínka šetří na přídavný motor k vozíčku, aby byla samostatná nejen v interiérech, ale i v exteriérech.

I když Karolínka by raději speciální taneční vozík, protože tanec je pro Karolínku její další sen, který se snaží ze všech sil naplnit.:-)

 

Zveme Vás všechny v neděli 13. 12. 2015 v 15 hodin do velkého sálu Kulturního domu v Kopřivnici na Taneční benefiční koncert. 

 

S pozdravem, poděkováním a přáním všeho dobrého

 

Daniela a Dalibor Seidlovi

 
 
 
Školní futsalová liga se rozjela
Mladší i starší žáci odehráli 1. kolo, o kterém pan učitel Madecký napsal:
"Se stejným obrovským nasazením, ale s různými výsledky, se prezentovala naše reprezentační družstva v základním kole Školní futsalové ligy v Bílovci. Obě družstva narazila ve skupinách na domácí favority. Zatímco starší je 27. 10. zle potrápili a vybojovali cennou remízu, mladší 5. 11. utržili drtivou porážku. Po předvedených výkonech v dalších utkáních pak obě reprezentace obsadily ve svých skupinách shodné druhé místo. Regule soutěže však byly nastaveny tak, že starší hoši, aniž by okusili hořkost porážky, svou účast v lize skončili, zatímco mladší půjdou dál. Nezbývá než politovat starší a poděkovat všem za předvedené výkony a obrovskou bojovnost."
 
Akce pro děti ve školní družině
  2. 11.                BIJÁSEK - Sputnik
 12. 11.               Sladké pečení
 16. 11.               BIJÁSEK - Asterix a Obelix
 26. 11.               Předvánoční Dílny s rodiči
 30. 11.               BIJÁSEK - Ovečka Shaun ve filmu
 
 
Ř Í J E N    2015
 
Natáčeli DVD
V úterý (27. 10.) měly děti ze sboru velký den. 49 zpěváků věnovalo celé dopoledne natáčení vánočního DVD. A že to dalo práci. Poprvé si děti vyzkoušely, že to není žádná legrace, 4 kamery snímaly naprosto vše. A co se nelíbilo kameramanům nebo zvukařům, tak to se muselo natočit znovu.
A co napsaly paní učitelky? "Naši zpěváčci to zvládli a natočili 4 písně s Kopřivkou (seskupení všech sborů kopřivnických škol, tentokrát 160 dětí) a 2 písně jako samostatný sbor. Chvíle čekání zpěváčci vyplnili stolními hrami nebo malováním. Všem zpěvákům moc děkujeme a těšíme se na DVD, které bude v prodeji na Vánočním koncertě, který se uskuteční 15. 12. 2015."
Zvládly to i paní učitelky. Děkujeme.
 
 
 
Halloween
Předprázdninové dny (26. - 27. 10.) děti ve školní družině - a nejen tam - věnovaly halloweenskému programu. Začalo to dlabáním dýní, na řadu přišla strašidla, kreslení na obličej, ale také třeba halloweenská bašta. Všechno děti zvládly s nadšením a úsměvem.
 
 
Bristol 6
Dnes (18. 10.) přišla zpráva ve 13:09 h. Všichni vyrazili z Rozvadova domů. Čeká je asi 500 km cesty. Věřím, že ve chvíli, kdy se budou blížit ke Kopřivnici, dají o sobě vědět. Děti jsou spokojené, unavené, ale v pořádku. Jistě budou mít doma o čem povídat.
 
 
Bristol 5
Včerejší den (17. 10.) se naši výletníci věnovali návštěvě různých muzeí. Únava všech je citelná, také je čeká dlouhá cesta domů. Ve 21:57 h. čekali všichni na trajekt, který měl zpoždění.
 
 
 
Bristol 4
Dnes (16. 10.) v 9:56 h. jsem přijala hovor z Bristolu. Musím říct, že to byl chvíli monolog, který se dobře poslouchal. A když k tomu přidám, že v pozadí bylo slyšet smějící se naše děti, je jasné, že tam vládne pohoda.
Děti jsou v pořádku, dnes dostaly certifikáty, které potvrzují, že se opravdu výuky v Anglii zúčastnily. Byly opět pochváleny za znalosti i chování. S ubytováním jsou spokojeny. Nestrádají hladem, v rodinách je o ně dobře postaráno. Pochopitelně, ne všichni "domácí" jsou mluvky, takže možná tento kontakt bude některým žákům chybět. Z hovoru bylo jasné, že jediná, která už chce domů, je paní učitelka Neničková. Ale to se zase v pozadí ozval smích. I děti to vyhodnotily jako legrácku.
Ale čas letí, návrat se blíží.  Věřím, že bude na co vzpomínat.
 
 
 
 
Ježci pozlobili
Skoro se zdálo, že se uspávání ježků dětem ve školní družině podařilo.  Ale listí bylo málo, tak si další uspávání, vzhledem k nepřízni počasí, děti trénovaly tentokrát ve školní družině. Jestli se jim to nakonec podaří, tak to se zase dozvíme, pokud bude počasí přát. Včerejší (15. 10.) radovánky s neuspanými ježky byly ale určitě příjemným a veselým zpestřením jednoho odpoledne. 
 
 
 
Bristol 3
Včerejší den (15. 10.) byl zcela podzimní - střídala se zima, teplo a déšť. Po splnění školních povinností naši odjeli na výlet do Glastonbury, malebného městečka, na jehož území se nacházejí zbytky kláštera. Dalším místem, které navštívili, byla katedrála ve městě Wells.
Dnes (16. 10.) je po vyučování čeká lázeňské městečko Bath. Všichni jsou v pořádku, děti jsou již hovornější - nebylo specifikováno, zda v jazyce českém či anglickém :-o)
 
 
Bristol 2
Dnes (14. 10.) v 10:52 h. zazvonil mobil a v něm zaznělo: "Hlášení z Anglie..." Ať vás dlouho nenapínám. Volala paní učitelka Machynová a řekla mi zhruba následující. Děti včera byly ubytovány trošku později, ale všichni to zvládli. Ubytování je v podstatě v centru. Dnes ráno děti odešly do školy, kde mají být do 12 hodin. Odpoledne je čeká prohlídka města. Děti jsou nadšené, naše paní učitelky velmi spokojené. Je chladno, ale obloha je nádherně modrá, bez mráčků. Všichni jsou v pořádku.
Ve 12:52 h. přišla SMS:
"Deti prave opustily skolu, jsou nadsene. Lektorky je chvalily, ze jejich anglictina a chovani je naprosto uzasne. Mame radost. Ted vylet na lod a pak nakupy."
 
 
 
Bristol přivítal nové obyvatele
Dnes v 6:53 (13. 10.) byla odeslána SMS, ve které se píše, že děti, které vycestovaly do Anglie, jsou na místě a vyrážejí do města. Venku je 10°C, všichni jsou v pořádku.
 
 
Den D
...v jistém úhlu pohledu zase dnes (12.10.) nastal. Po poradě s třídními učiteli, kteří obdrželi klíče od šatních skříněk, byly  skříňky předány žákům. Každý žák naší školy dostal v průběhu dopoledne klíč od té "své" skříňky. Není důvod nepřezouvat se, pořádek ve skříňce si udržuje každý žák sám, odpadá vymlouvání se na spolužáky, odpadá služba, která uzamykala a odemykala šatny...vstupní prostor se provzdušnil, vylepšil se interiér školy, barvy korespondují s barevností fasády školy...
Není vše ideální. Ale právě proto jsme si možná také uvědomili, že žáci nosí do školy naprosto zbytečné věci, učebnice a sešity, které v ten den nepotřebují, plno zbytečností plní jejich aktovky.
Teď nastala chvilka pro rodiče. Zkuste se někdy do aktovek svých dětí podívat. Možná budete překvapeni, co všechno tam najdete. Zkuste se také podívat na rozvrh hodin svých dětí a porovnejte to s tím, co mají v aktovce. Možná budete také překvapeni. Popřemýšlejte se svými dětmi, kde bude Vaše dítě nosit klíč. Ve škole teď potřebuje čip na obědy a klíč od šatní skříně. Jsou to takové vstupní klíče, jako by šly děti domů. Když ztratí dítě klíče od bytu, budete to přednostně řešit s jedním dítětem celý den. My máme takových klíčů "od bytu" 403... 
Pro nás všechny jen malé srovnání.
 
 
Mezinárodní projekt KROKUS
V průběhu dopoledne (8. 10.) se naši žáci zapojili do projektu KROKUS. Projekt organizuje Židovské muzeum v Praze k uctění památky jednoho a půl milionu židovských dětí, které byly zavražděny v koncentračních táborech. Přesně tolik cibulek žlutých krokusů je každý rok rozesláno do škol, které se do projektu přihlásí.
A až uvidíte v únoru - březnu na nádvoří kvést žluté krokusy, tak si vzpomeňte, že 27. ledna byl Mezinárodní den památky holocaustu, který byl v roce 2005 vyhlášen Organizací spojených národů.
 
 
 
 
 
Ranní překvapení
Po sedmé hodině ranní (8. 10.) se na chodníku u školy objevil kamion a během chvíle z něho zaměstnanci firmy začali vynášet dlouho očekávané šatní skříňky. Zítra by měli závoz dokončit a pak nastanou chvíle montování a ustavování. A pokud všechno dobře dopadne, měli by naši žáci v průběhu pondělí dostat klíč od své skříňky. Ve škole tak konečně nastane běžný režim spojený s přezouváním a převlékáním. Rodiče zejména menších dětí mohou do pondělí uvažovat, kde bude zrovna jejich dítě klíč od skříňky nosit, aby nedocházelo ke ztrátám.
 
 
 
Akce pro "STONOŽKU"
V rámci třídních schůzek jsme uspořádali sbírku pro STONOŽKU. A rodiče pochopili, že toto hnutí si podporu opravdu zaslouží. Díky nim předáme na konto hnutí 3 030,- Kč. Za příspěvky děkujeme.
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 7. 10. 2015 se konají první třídní schůzky v tomto školním roce. Přivítají Vás třídní učitelé ve třídách. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat i u jednotlivých vyučujících. Společné schůzky začínají v 15.30 h. 
 
 
Uspávání ježků
Ve čtvrtek (1. 10.) nastala chvíle loučení. Zima se blíží, bylo potřeba uložit ježky k zimnímu spánku. Děti se na tuto chvíli pečlivě připravily, listí nasbíraly - což byla letos největší fuška, stromy se svých lístků zatím drží zuby nehty - a toho největšího ježka, tak toho si schovaly u vchodu školy :-)

Radostné chvíle strávené s ježky nebyly to jediné, co děti zažily. Pan Mojmír Kahánek dětem věnoval 2 míče. Dárek moc potěšil a my panu Kahánkovi děkujeme.
 
 
Inspirace pro podzimní vycházky
            
 
 
Akce pro děti ve školní družině
  1. 10.                Výroba ježků
  5. 10.                BIJÁSEK - Píseň moře
 15. 10.               Uspávání ježků
 22. 10.               Halloween
 
 
Z Á Ř Í    2015
 
Atletický víceboj žáků 1. stupně
V pátek (25. 9.) se k hřišti ZŠ Alšova, kde se akce konala, vydali mladí sportovci (ročníky 2004 - 2008). Ráno soutěžili ti nejmladší (4 disciplíny), v 11:00 h. je měli vystřídat starší žáci (5 disciplín). Soutěž neměla hladký průběh, jak přiznali i sami organizátoři, a v celkem chladném počasí nabírala časový skluz.
K našim reprezentantům lze poznamenat, že si v některých disciplínách poradili s favority a přinesli cenné skalpy. Za bojovnost patří poděkování většině atletů, kteří se ctí zvládli nejen závody, ale i časový skluz. Děkuji paní učitelce Mertové, která se dobře zhostila role vedoucího družstva, děkuji i paní kuchařkám, které na naše sportovce trpělivě čekaly s obědem.
 
 
Prostory čekají
Ne všechno jde vždy tak, jak si představujeme. V tuto chvíli se toto konstatování týká šaten, na které tolik čekáme. Prostory jsou připraveny od konce prázdnin, výroba skříněk však zatím není ukončena. Nastaly nějaké problémy na lince, kde se vyrábějí. Velmi nás tato situace mrzí, způsobuje řadu problémů. Ztěžuje práci správních zaměstnanců. Snad se všichni brzy dočkáme. Jakmile nastane očekávaná chvíle a skříňky budou na svém místě, budete první, kdo se to dozví. 
 
 
Vědomostní a sportovní turnaj
...tak ten ukončil ve školní družině velké akce v měsíci září. Každé oddělení po svém, ale všichni šli za stejným cílem - prokázat, že umí. Nakonec se děti ze všech oddělení sešly na hřišti a tam proběhlo sportovní klání.
Děti prokázaly, že jsou nejen obratné, ale i znají, mají postřeh, luštily, doplňovaly, kreslily a nakonec na hřišti dováděly s lanem. Byl to boj, ve kterém ale vyhrál každý, kdo se zapojil.
 
Zátopkova pětka a desítka
Den před svými 93. narozeninami se Dana Zátopková postavila na start a  výstřelem, jak se na pořádné závody sluší, odstartovala štafetový běh mladších žáků. Odměnou jí byl určitě zápal všech běžců, kteří kroužili po tartanu. Naši si v obou kategoriích vybojovali 3. místo. Blahopřejeme.
 
 
Turnaj kopřivnických škol
Tradiční turnaj ve fotbale se letos netradičně přesunul do podzimního období. Přesto letní počasí, touha po vítězství, ale také nesehranost - to vše ovlivnilo výkon našich fotbalistů. Trenéři, vedoucí družstva, ti všichni mají tendenci spíš své svěřence za výkon kritizovat. Tentokrát ze slov pana učitele Madeckého (vedoucího družstva i fotografa) ale cítím přece jen pochvalu. Posuďte sami:

"Již 10. ročníku fotbalového turnaje pro školy z Kopřivnice a okolí se 16. 9. zúčastnilo i družstvo reprezentující naši školu. Do bojů vypsaných pro ročník 2002 a mladší jsme až na 2 výjimky poslali právě ty mladší a oni se vůbec neztratili. Ve skupině prohráli s pořádající ZŠ 17. listopadu, porazili ZŠ Příbor Jičínská a v přímém souboji o postup ze skupiny remizovali se ZŠ Štramberk, což rozhodlo, že díky skóre (o 1 branku) přišli o možnost hrát o umístění na stupních vítězů. Z pořízených fotografií  je však patrné, že bojovali jako lvi..."

 
 

 
Vítání občánků
Naši žáci už jsou několik let nedílnou součástí slavnostní chvíle, kdy v Kopřivnici vítají nové občánky. Pochválit musím nové posily. "Výměna generací" nastala a do akce se zapojili naši prvňáčci.

 
 

Hra na průzkumníky
Vyzbrojeni plánkem školy, tužkou, papírem s úkoly a obklopeni kamarády. Takto se ve čtvrtek  (10. 9.) vydaly děti z družiny na průzkumnou akci po škole. A prošly ji celou. Musely např. najít paní sekretářku, aby zjistily, kolik je v naší škole žáků, nebo zjistit, kolik je ve velké tělocvičně laviček, nebo do plánku školy zakreslit, kde se vlastně tělocvičny nacházejí. Všichni to zvládli a určitě se ve své škole neztratí.
 
 

 
Včelařský den
V pátek 4. 9. se 6 žáků pátých ročníků zúčastnilo zajímavé včelařské akce. V rámci ní se stali soutěžícími a prověřili své znalosti, ale i zručnost a dovednost, protože si vyzkoušeli, jak se sestavuje úl, stloukají včelařské rámky, či zdobí perníčky. Družstvo ve složení R. Klubalová, M. Stanojkovič, K. Tománková, M. Bystroň, L. Klusák a L. Vyvial sice nevyhrálo, ale určitě se všichni pobavili a mnoho nového dověděli od přítomných včelařů. 

 
Omluva
Omlouváme se všem čtenářům stránek naší školy. V minulých dnech došlo k výpadku, což znamenalo, že jste se na stránky školy nedostali. Nový poskytovatel služeb intenzívně pracuje na odstranění potíží. Věříme, že brzy vše poběží tak,  jak jste byli zvyklí.
Děkujeme za pochopení.

 
Akce pro děti ve školní družině
 10. 9.                Hra na průzkumníky
 14. 9.                BIJÁSEK - Zvonilka a tvor Netvor
 24. 9.                Vědomostní a sportovní turnaj

 

První den ve škole
Ani se tomu nechce věřit, ale dva měsíce prázdnin jsou nenávratně pryč. Pro 49 dětí to byly poslední předškolní prázdniny. Dnes v 8:00 h., teď už školáci, začali ukrajovat první hodiny prvního dne z celkového počtu 3 285 dnů, po dobu kterých budou našimi žáky.
Děti i rodiče se usmívali, děti pozorně naslouchaly svým paní učitelkám Naděždě Pešové a Haně Stočkové, bezchybně odpověděly na otázku pana místostarosty Šimíčka, které známky budou ve škole sbírat nejraději. Poslední zbytky pochybností rozptýlil pan ředitel, když slíbil, že prázdniny zase budou. Možná, že právě v tu chvíli si hlavně rodiče uvědomili, že se z jejich dětí stávají opravdu školáci.
Přejeme si, aby se všem prvňáčkům v naší škole líbilo, každý den se těšili na své spolužáky, paní učitelku, ale i na to, co nového se naučí. Možná to někdy nepůjde všechno napoprvé, každý bude muset v určitou chvíli překonat překážku, za kterou je teprve pomyslný cíl. Ale ta radost z úspěchu za to úsilí stojí.
Klidný školní rok 2015/2016 přejeme samozřejmě i těm ostříleným žákům 2. - 9. ročníků a všem zaměstnancům školy. Zejména správním zaměstnancům pak děkujeme za přípravu školy. Uklidit prostory po stavebních úpravách nebylo jednoduché.
Nám všem pak přeji, abychom si za 10 měsíců mohli říct - byl to dobrý rok.

 
S R P E N    2015
 

Pronájem sportovišť

Zájemci o pronájem (rezervaci) některých ze sportovišť školy tak mohou učinit od 1. září 2015 u správce sportovišť pana Chechelského

na tel. čísle 734 236 596.

 
Seznamy nových žáků

Seznamy žáků, kteří nastupují do 1. třídy, budou vyvěšeny na vchodových dveřích školy ve středu 26. 8. 2015.

V pátek 28. 8. najdete na stejném místě i informace o zařazení žáků jiných ročníků, kteří se přistěhovali, změnili školu apod.

 

 

Opravné zkoušky
 

Prázdniny pomaličku končí. Připomínám žákům, kterým v průběhu školního roku unikly některé informace a měli si je o prázdninách najít a zopakovat, že termín zkoušek je ve středu 26. a ve čtvrtek 27. 8. 2015. Přesné termíny jste obdrželi na konci školního roku.

 

Prázdniny v naší škole ale neměli řemeslníci. Díky jejich úsilí se během dvou měsíců změnilo k nepoznání sociální zařízení v respiriu školy a ve školní družině. Zmizely staré šatny, prostory pro nové skříňky jsou připravené. Budeme si na ně muset ale ještě chvíli počkat. Tak jen malá ochutnávka - všechno prozradit nemůžu :-)

        
 
 

 
 
 

VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY INFORMUJE
Rodiče našich nových žáků (1. třída apod.) mohou své děti přihlásit ke stravování již v posledním prázdninovém týdnu (24. - 31. 8. 2015) v době od 8:00 - 12:00 h. v kanceláři vedoucí školní jídelny. Využijte této možnosti, ušetříte svůj čas.
 
 
ÚŘEDNÍ HODINY sekretariátu školy
        20. - 31. 8. 2015 v době od 10:00 - 12:00 h.
 
        
 
 
9++++