školní rok 2014/2015  Č E R V E N E C,  S R P E N    2015
          Prázdninový projekt pro náctileté
Více o tomto kopřivnickém projektu se dozvíte na


Č E R V E N    2015

                 Školní rok 2014/2015 byl ukončen

Kolem 8. hodiny se dnes (26. 6.) sešli všichni žáci se svými učiteli i asistenty na nádvoří školy, aby se společně rozloučili s uplynulým školním rokem. Hostem tohoto setkání byl místostarosta města pan Stanislav Šimíček.

Nebyla to jen chvíle setkání, jsou to tradičně i chvíle, kdy jsou ředitelem školy oceněni žáci, kteří se zasloužili o dobré jméno naší školy a dosáhli úspěchů, které přesahují rámec školy i města.

Letos bylo za úspěchy výtvarné, matematické, sportovní a za pomoc člověku oceněno 28 žáků. Byli to:

Patrik Babinec  a Tereza Bartoňová (3. B), Nikola Blažková a Elen Horatiová (5. A), Sára Knapcová a Radovan Lakomý (6. A), Lucie Chromečková, Klára Pavelková, Sára Polášková a Adéla Šeděnková (6. B), Simona Kowaliková (7. A), Adam Bělecký, Zuzana Buiová, Marek Honč, Jiří Kowalik, Vendula Nguyenová a Richard Richter (8. A), Filip Kudělka, Kristýna Šicová a Michal Šupa (8. B), Dominik Frýdl, Ondřej Kahánek, Michal Šimůnek, Antonín Telíšek a Marian Žluva (9. A), Adam Hvozdík, Michal Motúz a Bao Tran (9. B).

Přišla ale i chvilka loučení. Paní učitelka Lenka Kostelníková odchází na jiné pracoviště, Joseph Dockery se vrací do Skotska. Oběma patří za práci poděkování. Po každém z nich tu zůstane výrazná stopa.

No a deváťáci se rozprchnou do jiných škol. I jim přeji, aby se jim v nových působištích dařilo a šířili dobré jméno naší školy.

Poděkování za vše, co pro naše žáky vykonali, patří všem zaměstnancům školy, i jim přeji klidné, prosluněné a odpočinkové prázdniny.

Teď je ve škole úplný klid, nezvoní. Už zítra se ale v prostorách školy objeví řemeslníci, kteří se budou snažit zlepšit prostředí nám všem a budou se hlavně snažit, abyste byli 1. září 2015 příjemně překvapeni.

Tak hurá na prázdniny…i já se  teď na chvíli odmlčím...

                                                                                              L. PoledníkováPirátský týden
Celý tento týden (22. - 25. 6.) žily děti ve školní družině pirátskými aktivitami. Třešničkou na dortu měl být poklad ukrytý v jeskyni. Ale než se k němu naši malí piráti dostali, museli splnit nejeden úkol.
Začalo to vlajkou, pirátským zákoníkem, pak museli najít kompas, mapu k pokladu, klíč od truhlice s pokladem a až potom se vydali na pirátský výlet do jeskyně Šipka, kde měla truhlice být. Úsilí se vyplatilo a za vydatné pomoci skoro všech dětí z 1. stupně byl poklad opravdu nalezen.Výročí úmrtí dr. Milady Horákové
Dnes (24. 6.) proběhla malá vzpomínková akce u příležitosti 65. výročí úmrtí JUDr. Milady Horákové. Krátké vystoupení našeho pěveckého sboru pod taktovkou Mgr. Drahomíry Galové a Mgr. Lenky Kostelníkové přispělo k důstojnému průběhu celé akce.Turnaj kopřivnických škol
Tradiční turnaj v malé kopané se konal dnes (23. 6.) v dopoledních hodinách na našem hřišti. Mladší i starší žáci obsadili shodně 2. místo. Jiří Kowalik (8. A) byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, Dominik Hostinský (9. A) získal ocenění nejlepší hráč turnaje. Všem blahopřejeme.V soutěži TAKTIK opět úspěšní
Matematická soutěž TAKTIK, které se někteří naši žáci každoročně účastní, už zná své vítěze. Je to soutěž, do které se letos zapojilo 308 škol z České a Slovenské republiky. Mezi touto konkurencí jsme obsadili 46. místo.
Daleko zajímavější jsou ale pro nás výsledky jednotlivců. V kategorii 5. ročníků obsadily 1. místo Nikola Blažková a Elen Horatiová (obě z 5. A), v kategorii 8. - 9. ročníků byla stejně úspěšná Vendula Nguyenová z 8. A. Blahopřejeme.


Informace pro uživatele tělocvičen
Od 24. 6. budou tělocvičny v naší škole z technických důvodů uzavřeny.
Děkujeme za pochopení.


Ozvěny od moře - závěrečné
Uvala Borova "přišla o naše obyvatele" :-) Uteklo to. Ale pravdou je, že všichni, kdo navštívili letos Chorvatsko, se dnes (21. 6.) vrátili v pořádku domů.


Ozvěny od moře 8
Všichni stateční vystoupali (19. 6.) na vrchol hory Viter a vrátili se v pořádku do kempu. Dokonce i s pejskem, který jim dělal průvodce už na cestě vzhůru. Počasí se umoudřilo, je hezky a teplo. Ale jednu špatnou zprávu přece jen mám. Pobyt končí (20. 6.) a přišla chvíle balení a loučení...


Zprávy ze Pstruží
Hlásí se i naši prvňáčci (7:19). Celý týden jim přálo počasí, dnes (19. 6.) je zradilo. Ale měli ještě před sebou spoustu her a soutěží, takže se určitě nenudili. Odpoledne je ale čeká balení a cesta domů. Ale už teď slibují, že do roka a do dne jsou tam zpět :-)


Atletický čtyřboj
Ve čtvrtek (18. 6.) se zúčastnily naše atletky okresního kola v atletickém čtyřboji. Po bojovném výkonu obsadily L. Grygaříková, V. Jalůvková, S. Kowaliková, K. Ridzáková a K. Šicová nádherné 2. místo. Blahopřejeme.


Ozvěny od moře 7
Včera ( 18. 6.) podnikli v Chorvatsku další celodenní výlet. Autobus od kempu odjel v 8:00. Na hranici s Hercegovinou zažili naši pořádnou pasovou kontrolu. Po ní pokračovali ke skalnímu chrámu, kde pramení řeka Bona, která se po 6 km vlévá do Neretvy. Cílem byl také Mostar se známým mostem přes řeku Neretvu, který pochází z roku 1566, od roku 2005 je na seznamu památek UNESCO. Ten byl za války v devadesátých letech minulého století zničen, znovu zrekonstruovaný a roku 2004 slavnostně otevřený.
Další zastávka byla u vodopádů Kravica na řece Trebižat, krasovou řekou, která se 8x noří do podzemí a má na různých místech země celkem 9 jmen. Samotné vodopády vypadají jako miniatura Viktoriiných vodopádů, rozkládají se na v šířce 120 m, výška kolem 27 metrů, mají tvar vysoké podkovy. K vidění toho bylo dost, výlet byl náročný. Všichni se v pořádku vrátili do tábora kolem 19. hodiny.
Dnes ráno (19. 6.) vyrazilo 11 statečných na vrchol hory Viter, která je symbolem Zaostrogu. Čeká je náročný výstup.I Pstruží se hlásí
I naši prvňáčci mají za sebou další den. Včerejší noční hra se všem moc líbila. Dnešní (17. 6.) výlet děti zvládly na jedničku a nebylo to proto, že den je dnem čarodějným. Jsou prostě šikovné. A moc pozdravují. Jejich program ještě pokračuje.
Děti ze 2. B a 4. A se dnes ze školy v přírodě vrátily - unavené, ale zdravé a snad i spokojené.
Ozvěny od moře 6
Dnes (17. 6.) přišla ještě jedna zpráva. Počasí s našimi výletníky stále laškuje. Déšť sice ustal, ale ne na dlouho. Plánovaný výlet absolvovalo 10 dětí, vyšláply suchou botou, ale jestli se tak i vrátily, to ještě nevím. Ostatní odpočívali v kempu. Pršelo, ale na obzoru prý bylo vidět modré nebe. Snad se ještě všichni dočkají sluníčka, na které se tolik těšili. Petrova maminka nám přeposlala další fotografie, tak jednu se svolením přidávám. Petr je zřejmě milovníkem přírodních scenérií, ale fotky jsou fakt pěkné, to musím uznat. Důležitá informace - všichni jsou v pořádku.Ozvěny od moře 5
Dnes (17. 6.) k ránu se nad kempem přehnala bouřka, kolem sedmé už všude klid, pod mrakem. Na dopoledne je naplánován výšlap ke kozí farmě, odpoledne pak výlet do Zaostrogu a sportovní aktivity.Pstruží se hlásí
Také naši prvňáčci poslali sluníčkový pozdrav (16. 6.). Po dopoledním skotačení všem náležitě vyhládlo a po obědě bylo potřeba na chvíli oddechnout, protože toho je ještě dnes hodně v plánu. Připravena je pohádková sázka, zahálet nebudou ani mandaly, určitě bude pohádka a nakonec noční hra. I zde vládne spokojenost a pohoda.


Ozvěny od moře 4
Včera odpoledne (15. 6.) vzduch pročistil deštík, dnes (16. 6.) - v den fischpikniku - provází všechny na výletě nádherné počasí. V našem táboře zatím panuje spokojenost a klid. Všichni jsou v pořádku.


Pobyty v přírodě
Dnes  (15. 6.) vyrazili do přírody i naši prvňáci, druháci a čtvrťáci. První byli na místě žáci 2. B a 4. A (10:23). Cestu zvládli v pohodě a zatím jim přeje i počasí.
Pstruží, kde se ubytovali naši prvňáčci (1. B), "se ozvalo" ve 12:37. Cesta v pohodě, ubytování skvělé, oběd jako od maminky, všichni spokojeni. Co víc si přát?Ozvěny od moře 3
Oblačné počasí přeje i drobným výletům do okolí. Dnes (15. 6.) to bylo k meteostanici. Odpoledne koupání a sportovní aktivity. Jinými slovy. Počasí příjemné, voda teplá, jen trošku sluníčka některým chybí,  když už jsou u toho moře :-)   Ale jinak jsou všichni v pořádku a v pohodě.Ozvěny od moře 2
Dnes (14. 6.) se vydali naši výletníci  na malý průzkum po okolí a navštívili další turistickou lokalitu Podaca vzdálenou asi 3 km od jejich základny. Všichni jsou v pořádku, počasí příjemně oblačné, voda nemá chybu, takže odpoledne se chystá osvěžení v moři. Někde v těchto místech se dnes pohybovali:

Ozvěny od moře
I v letošním školním roce se odpíchl od školy autobus s našimi deváťáky a nabral směr Chorvatsko. Stalo se tak včera (12. 6.) po 17. hodině. Pochopitelně byl v autobuse i doprovod, který bude děti bedlivě hlídat.
První telefonát s panem ředitelem byl zcela technický - vše naloženo, vypadá to, jako bychom jeli na měsíční pobyt. Všichni v pořádku, jsme za Olomoucí...
První SMS zpráva přišla dnes (13. 6.) v 9:05 h. - "...jsme na místě, cesta bezva".
Druhá zpráva pípla ve 13:34 h.:
"Všichni ubytovaní, odpoledne koupání (voda skvělá, 25°C), v podvečer procházka do centra."
Zbývá jen popřát  klidný pobyt a pokud se něco dozvím, hned přetlumočím :-)


Ukončení školního roku 2014/2015
Vážení rodiče,
z důvodu rekonstrukce šaten a sociálního zařízení v respiriu a ve školní družině bude školní rok 2014/2015 ukončen v pátek 26. 6. 2015.


Žáci 3. A a Kletné
Z Kletné přišel pozdrav od žáků z 3. A. Všichni jsou v pořádku, počasí přeje, i včera vykukovalo sluníčko.Dopravní hřiště a pak běh
I děti ze školní družiny využily možnost zopakovat si, jak se chovají účastníci silničního provozu. Chvíli na kole, chvíli v roli chodců, a to vše za bedlivého dozoru paní Šimečkové a paní vychovatelek.
Další program děti absolvovaly na školním hřišti. Je léto a k létu patří voda. Tentokrát humorně ve lžíci. Ale zkuste si uběhnout 10 m, v ruce držet lžíci s vodou a to, co v ní zůstane, nalít do připravené sklenice. A kdo vyhrál? Děvčata. Byla prostě šikovnější.


Sešity pro školní rok 2015/2016
Připomínám, že sešity pro další školní rok si mohou žáci 1. - 8. ročníků nakoupit v respiriu školy v úterý a ve středu (9. - 10. 6.). Ceny za sady sdělí třídní učitelé.

Ani víčko nazmar
     


Chata Růža hlásí
Do této chaty odjely včera (1. 6.) děti z 2. A a 3. B. Samozřejmě s nimi i paní učitelky. Dorazili v pořádku, děti jsou spokojené, počasí přeje, nádherná příroda otevřela svou náruč. Pirátský výlet tak nabírá na obrátkách. Malí piráti už splnili mnoho úkolů.


Můj sen
Jako  bílé vrány působí jména dvou žáků naší školy ve výsledkové listině mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen. Jejich práce byly oceněny v konkurenci prací z uměleckých škol. Tereza Bartoňová získala ve své kategorii 2. místo, Patrik Babinec (oba ze 3. B) si odnesl ve stejné kategorii čestné uznání.
Blahopřejeme žákům i paní učitelce Pešové, která s nimi soutěžní díla vytvořila.


Mírový běh
Pondělí (1. 6.) bylo v naší škole rušno. Konaly se akce ke Dni dětí, žáci 2. A a 3. B odjeli do školy v přírodě a my ve škole jsme čekali na aktéry Mírového běhu, jehož trasa letos vede přes naši republiku, Polsko a Slovensko. V 11:20 h. běžci proběhli branou školního hřiště, doprovázeli je i naši žáci, a zamířili si to rovnou před tribunu, na které už netrpělivě čekali žáci 3., 4. a 6. tříd.
Připravený program "Mírový tým", v rámci kterého byly dětem představeny hlavní myšlenky tohoto běhu, určitě zaujal. Zajímavá byla chvilka zamyšlení nad mottem běhu - "Mír začíná u mě", ale i chvíle, kdy si děti předávaly pochodeň a v tichosti vyjadřovaly přání, která s běžci putovala dále. V podání běžců zazněla píseň Peace Run, kterou složil zakladatel Mírového běhu Sri Chinmoy.
Děkovný list, který naše škola na závěr obdržela, byl hezkou tečkou za celým setkáním.


Atletický čtyřboj
V pátek (29. 5.) jeli naši atleti do Frýdku-Místku, kde se konalo krajské kolo této soutěže. Pět zkušených závodníků (F. Kudělka, M. Honč, B. Tran, J. Kowalik, D. Frýdl) nezklamalo. Kromě diplomu a poháru za 3. místo si přivezli 4 osobní rekordy a předčili i očekávání pana učitele Madeckého. Ten počítal s výkony v celkovém součtu kolem 7 135 bodů. Třetí místo však kluci získali s celkovým ziskem 7 569 bodů. Blahopřejeme.Akce pro děti ve školní družině
   1. 6.               Dopravní hřiště - náhradní termín
   8. - 12. 6.     Sportovní týden
 15. 6.              BIJÁSEK - Letadla 2
 22. - 26. 6.    Pirátský týden
                         22. 6.    výroba vlajky
                         23. 6.    BIJÁSEK
                         24. 6.    bitva
                         25. 6.    pirátský výlet - Šipka   


K V Ě T E N    2015

Sbírka pro Adélku
Sběr víček - tentokrát pro Adélku - byl ukončen. I tentokrát se podařilo nasbírat přes 100 kg - přesně 103,5 kg. Víčka dnes byla převážena a odevzdána. Děkujeme všem, kteří se opět zapojili. Výsledek vašeho snažení si poděkování zaslouží.
Sbírání vršků však nekončí. I nadále je budete moci ve škole odevzdávat na stejných místech, aby opět pomohla těm, kteří pomoc potřebují.
Ráda bych poděkovala i iniciátorce sběru paní učitelce Galové a panu Chechelskému, který paní učitelce s touto aktivitou vydatně pomáhá.Vzpomínky na Anglii
...zážitky už jsou urovnány, ústně sděleny a teď je paní učitelka Neničková "vložila" i na papír. O letošní návštěvě Anglie píše:

"Vyrazili jsme ráno 14. 5. s dětmi ze ZŠ Emila Zátopka a cestou přibrali ještě další ve Velkém Týnci. Po 24 hodinách jízdy jsme vystoupili v Londýně a naše anglické putování mohlo začít.

1. den jsme strávili procházkou po hlavním městě. Nejdříve jsme spatřili slavný Big Ben, cestou k Buckinghamskému paláci jsme narazili na ovečku Shaun. Poté jsme prošli náměstí Piccadilly Circus a Trafalgar Square a v ulicích zahlédli autobus, na jehož palubě byl slavný kuchař Jamie Oliver.

Po zastávce v Národní galerii a Britském muzeu jsme se svezli na London Eye a před ubytováním v rodinách si ještě prohlédli protipovodňové bariéry na řece Temži.

2. den jsme se vydali do hrabství Kent, kde jsme si prohlédli slavného Long Man of Wilmington, prošli se po křídových útesech, projeli přímořské letovisko Eastbourne a navštívili  město Brighton s mořským akváriem.
3. den jsme opět strávili v Kentu. Tentokrát jsme viděli středověký hrad a úzké uličky ve městě Rochester, navštívili Leeds Castle s překrásnými zahradami a bludištěm a sídlo biskupa anglikánské církve Canterbury se slavnou katedrálou.

4. den nás opět čekal Londýn. Prohlédli jsme si přírodovědné muzeum, zvenčí St Paul´s Cathedral, projeli se historickým double deckerem ke hradu Tower a stejnojmennému mostu, odkud byl krásný výhled na moderní budovy, nejvyšší stavbu Shard a bývalou válečnou loď HMS Belfast. Elektrickým vláčkem jsme dojeli do Greenwich, došli ke slavnému čajovému clipru Cutty Sark a naši cestu zakončili u nultého poledníku. Pak už nás čekala jen cesta zpět."Pstruží - 4. zpráva, závěrečná
Ta přišla ve 13:03 (21. 5.). Dnešní dopoledne propršelo, dobrou náladu to nijak nepoznamenalo. Všichni si bohatý program pořádně užívají. Po obědě (řízky byly jako talíř veliké) nastal poobědový klid, po něm půjdou děti na vycházku, čekají je hry a večerní tanečky. Zítřejší návrat podle pokynů, "před školou  nás čekejte unavené, ale spokojené" - píše doslova paní učitelka :-)


Kletné se hlásí
Ve 12:41 (21. 5.) přišla zpráva, že jsou děti v pořádku, celý včerejší den se obešel bez deště, takže děti řádily venku až do večera. V noci déšť pročistil vzduch, dnes program pokračuje podle plánu a v přírodě. Zítřejší návrat beze změn. Jen malé upozornění - školní mobil je v dané časti bez signálu.


Pstruží - 3. zpráva
Včera nakonec spadlo jen pár kapek, takže byl plánovaný program naplněn do puntíku. Dnes (20. 5.) po klidné noci všechny probudilo sluníčko. Dopoledne spadlo zase jen pár kapek, děti si užívají hlavně přírody a pohybu. Úplně jim uniká, že i tady probíhá výuka :-) Na oběd si malí výletníci pochutnali na palačinkách. Odpočinek po obědě byl nutný, protože je potřeba nabrat sílu na další smršť her. Všichni jsou zdraví, zatím neukápla ani slzička. Došlé pohledy udělaly radost a radost ze "svých" dětí má evidentně i paní učitelka.Prohodili si kategorie, umístění zůstala
Včera (19. 5.) se odpoledne kolem půl páté vrátili naši atleti z Opavy, kde se konalo krajské finále Poháru rozhlasu. Přijeli vysmátí, chlapci také s medailemi. Vloni skončila starší děvčata na 6. místě, letos stejné místo získala za 5 024 bodů mladší děvčata. A u chlapců to bylo naopak. Vloni mladší žáci vybojovali místo druhé (4 737 bodů), letošních  6 047 bodů posunulo na stejné místo žáky starší.
Teď se výsledky zpracovávají a my budeme netrpělivě čekat, jestli z toho zase nebude republikové kolo...
PS:...nebude, ale 11. místo v republice není přece ostudou :-)

Také Kletné ožilo našimi dětmi
Ve 12:45 se ozvala paní učitelka Borovičková. Žáci 4. B a 5. B dnes odjeli do osady Kletné. Nahoru museli vyjet autobusem, protože zrovna pršelo, ale teď už jsou venku, je pod mrakem, ale neprší. Všichni jsou v pořádku.


Pstruží se hlásí
První noc proběhla v klidu, bez slziček a děti jsou v pořádku. I dnes (19. 5.) počasí přeje, a tak všichni zamířili do lyžařského areálu Opálená, aby viděli kus krásné přírody. Určitě to dalo trochu práce, protože Pstruží leží v n. v. 450 m n. m., areál 560 - 670 m n. m. Všichni pozdravují.
PS:
...ještě jsem si vyžádala informace o strávnících od "šéfkuchařky" paní Jiřiny Šuslíkové. Tak ta je v Jiříkově vidění. Hrnce ani talíře skoro nemusí umývat :-)


Již na našem území
SMS přišla dnes (19. 5.) v 9:15. Turisté hlásí návrat z Anglie, právě překročili naši hranici. Všichni jsou v pořádku.


V Anglii vše v pořádku
SMS (18. 5., 18:34) mluví jasně. Pobyt pomaličku končí, děti v pořádku, hodné a snad i spokojené. Dnes byl na pořadu dne Londýn - přírodovědné muzeum, Tower Bridge, Greenwitch...Prvňáčci v přírodě
Ještě ráno (18. 5.) byli tu a už v 10.42 cinkl mobil s první zprávou od paní učitelky Špačkové (Pstruží je naše).
"Dojeli jsme v poradku. Mame vybaleno, povleceno a ted uz si hrajeme. Deti jsou nadsene z pokojicku a pocasi nam zatim vychazi :-)"Velká cena Kopřivnice v šachu
Tradiční zápolení šachistů se konalo v pátek (15. 5.) v Domě dětí a mládeže.  Šachové partie odehrálo celkem 25 soutěžících ve dvou kategoriích. Z devíti našich si nejlépe vedli v mladší žácích Jan Trávníček (5. B), který zvítězil, druhé místo v kategorii starších žáků obsadil Michal Mikuš (9. A). Blahopřejeme.Program v Anglii pokračuje
Dnes (16. 5.) přišla zpráva v 17.47 h. Na pořadu dne byla prohlídka pobřeží s útesy, akvárium v Brightonu. Děti jsou hodné, některé smočily i nohy v moři, všichni nakupovali a ochutnali fish and chips - to vše se dělo za slunečného počasí.
Výsledky pythagoriády
Ve čtvrtek (14. 5.) odjelo do Nového Jičína, kde se konalo okresní kolo matematické pythagoriády, pět matematických nadšenců. Jak počítali?
V kategorii žáků 6. ročníků si ze 4 reprezentantek vedla nejlépe Lucie Chromečková, která obsadila 6. - 8. místo, a to za čtyřmi gymnazisty. Úspěšnou řešitelkou se stala i Vendula Nguyenová v kategorii žáků 8. ročníků, která obsadila 11. místo. Obě zaslouží pochvalu. Ale stejně tak i  Alice Miroszková, Jana Than Huyen a Julie Šaňková, kterým se tentokrát tolik nedařilo.


V Anglii
Ranní Anglie (15. 5.) byla chladná, ale v průběhu dne se objevilo sluníčko. Program je nabitý, čas tlačí. Každý chce vidět co nejvíce. Děti jsou v pořádku.Naši atleti ovládli dvě kategorie
Dnes ráno (14. 5.) odjížděli skoro ve stejnou dobu. Jedni nabrali směr Anglie, druzí Nový Jičín - cílem bylo okresní finále Poháru rozhlasu, kam jsme postoupili ve 3 kategoriích. Autobus z Nového Jičína se vrátil kolem 14. hodiny a v něm seděli trošku smutní mladší žáci, kteří obsadili 4. místo. Ale s nimi přijeli medailemi ověnčení vítězové. Okresní finále vyhrály možná nečekaně mladší žákyně, stejného výsledku dosáhli starší žáci, kteří pocit vítězství znají z loňského roku. A co bude dál? Obě družstva postupují do krajského finále (úterý 19. 5.) a budou bojovat o postup do finále republikového. Blahopřejeme a držíme palce.


ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY - DO 31. KVĚTNA 2015...nepřehlédněte

Připomínám rodičům budoucích prvňáčků, kteří zvažují ve školním roce 2015/2016 odklad povinné školní docházky svého dítěte, že se blíží zákonem stanovený termín odevzdání 2 doporučujících posouzení nutných pro rozhodnutí o odkladu.


O odkladu povinné školní docházky rozhoduje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů (formulář najdete i na stránkách školy po otevření záložky Zápis do I. tříd - Odklad školní docházky) a 2 písemných doporučení (podle novely školského zákona 472/2011, § 37 odst. 1), a to:

1) vyjádření poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálního pedagogického centra apod.) a

2) posouzení odborného lékaře (pediatra, klinického psychologa).


Žádost o odklad a 2 doporučující posouzení je nutné předložit  do 29 . 5. 2015  (dny 30. 5. – 31. 5. připadnou na sobotu a neděli) na sekretariátu školy.Anglie se přibližuje
A je to tady. Šest dnů cestování má před sebou šest žáků naší školy, kteří dnes  (14. 5.) pod dohledem paní učitelky Neničkové a J. Dockeryho vyrazili na poznávací zájezd. Odjezd byl plánován na 7. hodinu. A věřte nebo ne - 6.58 h. zasedl řidič za volant a přesně v 7.00 se autobus rozjel. Popřáli jsme cestovatelům klidnou cestu, hodně zážitků a šťastný návrat. Paní učitelka dostala za úkol posílat pravidelně zprávy, které hned přetlumočím na stránky školy i vám.


Bojovnost nestačila
Dnes (13. 5.) naši nejmenší bojovali v okresním finále McDonald´s Cupu v Bílovci. Odjeli s odhodláním skončit do 3. místa a vybojovat medaile i pohár. Nestalo se. V rozhodujícím zápase o 3. místo s domácími hráči vedli ještě v 1. poločase 1:0, ale ve druhém došly síly a sen se rozplynul. Určitě však zaslouží všichni hráči pochvalu za bojovnost.


Nečekaný souboj
V úterý (5. 5.) zaznamenali ve školní družině velký souboj. Utkal se dvouletý šnek africký - odchovaný ve školní družině - s domácím mazlíkem Lucie Zelinkové. Nebylo vítěze. A který je který? Hádejte. Přežili oba :-)

Akce pro děti ve školní družině
   7. 5.               Slet čarodějnic
 11. 5.               BIJÁSEK - SEDM TRPASLÍKŮ
 18. 5.              Dopravní hřiště
 25. 5.              BIJÁSEK - PADDINGTOND U B E N    2015

Cyklisté zklamali
Výsledky obvodního kola dopravní soutěže (29. 4.) nás opravdu nepotěšily. Jak jinak zhodnotit, že vítězové loňského ročníku letos uzavírají závodní pole. A mladší cyklisté na tom nejsou o moc lépe. Kde se stala chyba?


Velký den čarodějnic
Čtvrtek (30. 4.) byl ve znamení čarodějnic. Od rána byl celý program na 1. stupni přizpůsoben jejich reji, před polednem ukončen společným setkáním a zpěvem na nádvoří. Ale konec to nebyl. Děti, které navštěvují školní družinu, pokračovaly v zábavě i odpoledne. A disciplíny - jako let na koštěti, míchání lektvarů - tak ty nenechaly nikoho v klidu.McDonald´s Cup nejmladších
V úterý (28. 4.) zasáhli do semifinálových bojů naši fotbalisté z 1. - 3. tříd. Obsadili 3. místo a postoupili do okresního finále. Budeme držet palce.


Na návštěvě
Ve dvou dnech navštívily děti ze školní družiny služebnu Policie ČR.
O činnosti policistů slyšely z úst nejpovolanějších - npor. Bc. Ivana Piláta, vedoucího Obvodního oddělení Policie ČR v Kopřivnici. Všichni si také mohli prohlédnout zadržovací celu a policejní auto. Dětem se návštěva moc líbila a děkují...


Den Země 2015
Probíhal netradičně ve čtvrtek 23. 4. 2015 - ale vydařil se. Počasí ideální, program různorodý. Žáci 1. stupně odevzdali sběr a pak se pohybovali v nadmořské výšce 326 m n. m., což je poloha Sadu Dr. E. Beneše. Podle prvních zpráv - nenudili se, ale vloni to bylo lepší. Bylo více soutěží.
Šesťáci se věnovali úpravě atria, a to tedy prokouklo. Žáci 7. - 9. ročníků se zúčastnili besedy o Antarktidě a pak tvořili plakáty, fotili v přírodě, Pavel Jelič a Adam Krása z 9. A stihli převzít ocenění za umístění v literární soutěži, která byla ke Dni Země vyhlášena MÚ, a také - jako ocenění literáti - přiložili ruku k dílu, když se sázely sekvoje. Žáci z 8. B vyrazili do Ostravy na výstavu Svět techniky. Abych nezapomněla...:-) známe i vítěze ve sběru odevzdaného papíru.
Pan ředitel v pátek předal odměnu žákům 1. A, kteří odevzdali rovných 800 kg. Zabodoval i Jakub Kresta ze 2. B, který odevzdal 310 kg.
Určitě je potřeba zmínit, kolik se vlastně sešlo sběru celkem. Nebudete věřit, ale celých 5 077 kg. Děkujeme všem, kteří se této každoroční akce opět zúčastnili a podpořili dobrou věc. Výtěžek bude průběžně vložen do ekologických aktivit. Tak zase za rok - i když ekologie nespí, té se věnujeme celoročně :-)Malá kopaná
Naši fotbalisté dnes (17. 4.) nastoupili k odloženým zápasům. Chladné a deštivé počasí bylo pro všechny 4 týmy stejně nepříjemné, ale všichni se snažili o docela pohledný fotbal. Naši dojeli znovu na ono známé - nedáš, dostaneš - a skončili na čtvrtém místě.


Den Země
Letos proběhne ve čtvrtek 23. 4.  Každá třída má připraven svůj program. Připomínám, že součástí Dne Země bude i sběr papíru, který budete odevzdávat v respiriu školy. Papír musí být roztříděný a svázaný. Nejlepší budou oceněni.
    
         

Recitace v kraji
V době, kdy se naši malí vybíjenkáři vraceli, odjížděla do Ostravy Sára Knapcová, která si vybojovala účast v krajském kole recitátorů. Konkurence byla velká, výkony rozdílné, názor poroty rozhodující. Sára se neztratila, jen si tentokrát neodvezla ocenění. I tady asi dopadl smutek, ale za rok může být všechno jinak. Děkujeme za reprezentaci školy.


Vybíjená
Do okresního finále ve vybíjené - otevřená kategorie II - odjelo včera (14. 4.) 12 nejlepších žáků 4. - 5. tříd. Možná, že 5. místo bylo trošku zklamáním, ale samotná účast v okresním finále už je přece úspěchem. Blahopřejeme.


Pythagoriáda
Školního kola této matematické soutěže se v pátek (10. 4.) zúčastnilo 47 žáků z 5. - 8. ročníků. Nejlépe si vedli tito žáci:


Bojovnost nestačila
Fotbalovou soutěž McDonald´s Cup dnes (10. 4.) zahájili žáci 4. - 5. ročníků. Bojovali, ale soupeři byli tentokrát lepší. Naši fotbalisté obsadili 4. místo.


Jarní dávka vitamínů
Než přišla na řadu sladká tečka, čekalo na děti ve školní družině (9. 4.) mnoho úkolů - rébusy, puzzle a nakonec i příprava samotné dobroty :-)


Matematická olympiáda
V okresním kole nás včera (8. 4.) reprezentovala Alice Miroszková (6. B) a Vendula Nguyenová (8. A). Každá se ve své kategorii potýkala se 3 úlohami. K tomu, aby Alice dosáhla na úspěšného řešitele, jí chyběl 1 bod. 
Vendula se utkala s dalšími 24 žáky, z nichž 15 bylo gymnazistů. Zařadila se mezi 7 úspěšných řešitelů. A co víc - jako jediná zástupkyně základních škol mezi gymnazisty i proklouzla. S 12 body obsadila nádherné 3. - 4. místo, k čemuž blahopřejeme. Oběma pak děkujeme za reprezentaci školy.


Akce pro děti ve školní družině
   9. 4.               Jarní dávka vitamínů
 13. 4.               BIJÁSEK - ÚTĚK Z PLANETY ZEMĚ
 23. 4.               Beseda s Policií ČR x alternativní program
 27. 4.               BIJÁSEK - DŮM KOUZEL  B Ř E Z E N   2015


Jarní koncert povzbudil
Tři vystoupení za jeden den - to není nikdy jednoduché. Ale naši zpěváci to díky paní učitelkám zvládli. Dvě dopolední vystoupení dopadla na jedničku. Jak jinak? Taky trénovali.  Ani na odpoledním vystoupení nebyli jen do počtu.  Byli vidět, ale hlavně slyšet. Těšíme se na další nápady i vystoupení. A děkujeme...Tvořivé dílny se vydařily
Včerejší (26. 3.) jarní dílny byly opravdu tvořivé. A že je jaro kolem nás - to vidíme na výzdobě, v atriu rozkvetly narcisy, vykukují šištice hyacintů a včera ještě krásně svítilo sluníčko.
Ve školní jídelně děti stříhaly, šily, barvily, pletly - a to za pomocí paní učitelek, paní vychovatelek, maminek, tatínků i babiček. A věřte, že ty dvě hodiny utekly jako voda. Děkuji organizátorům a všem, kteří akci podpořili.Předvelikonoční pozvánka
   
   

V recitaci úspěšní
Sára Knapcová (6. A) dnes (24. 3.) odjela do Nového Jičína. Nejela na výlet, jak by si možná chvilkami i přála. Recitační soutěž postoupila do okresního kola a nastal čas zabojovat o postup do kola krajského. Nebudu nikoho dlouho napínat. Sára postoupila a zase bude mít šanci vystoupit s těmi nejlepšími v  kraji. Bude to boj, ale jak Sáru známe, jistě chytne šanci za pačesy.  
Obě spokojené - Sára i její paní učitelka.


Zpěváci ladili formu
Blíží se Jarní koncert a tak chtějí být naši zpěváci ve formě. Dvoudenní soustředění (20. - 21. 3.) ale nebylo jenom o zpěvu. Ten byl proložen skotačením, soutěžením i sportem. Nebylo divu, že někteří pak usnuli i bez pohádky :-) Jiní si naopak noc ve škole užili bez spaní. Možná, že se jen obávali, aby ráno něco nezaspali :-) Vše se dělo pod bedlivým dozorem paní učitelek - D. Galové, I. Grygaříkové a L. Kostelníkové. Děkujeme a v úterý 31. 3. se určitě budeme radovat z výkonů našich zpěváků.


Vyprovodili paní zimu
Ve čtvrtek (19. 3.) vynesly děti ze školní družiny paní zimu ze školy. Prostě se rozhodly, že už chtějí sluníčko a zimy bylo dost. Byť je to tradiční akce, která vždy přichází s jarem, přece jen pro ty nejmenší děti to byla premiéra. Ale paní vychovatelky měly vše pod kontrolou, takže se nikdo nemusel ničeho obávat. A protože bylo opravdu hezky, nakonec se všichni vyřádili na školním hřišti.Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 18. 3. 2015 se konají informativní třídní schůzky. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15.00 - 18.00 h.
KOPRSTAR  finišuje
Dnes (4. 3.) proběhlo v kinosále KDK očekávané semifinále. Odborná porota měla vybrat ty nejlepší. Měli jsme v soutěži 8 želízek, ale - jak píše paní učitelka Galová - "...konkurence byla víc než velká. Ale všech osm podalo výborné výkony - Eliška, Bára, Ema, Klára, Anička, Leonka, Daniel i Roman."
To nejlepší nakonec. Třetí místo vybojovala Klára Rýdlová. Blahopřejeme. Pochvala ale patří všem.


Vybojovali postup
První místo a postup do okresu vybojovali naši ve vybíjené. Blahopřejeme.Akce pro děti ve školní družině
   5. 3.               Kniha přítel člověka
 13. 3. - 20. 3.   Pirátský týden
 23. 3.               BIJÁSEK - LEGO PŘÍBĚH
Ú N O R   2015


Hodina hudební výchovy
Plný zrcadlový sál dětí a před nimi tentokrát nový "pan učitel". Lukáš Jadrníček se do naší školy vrátil po mnoha letech. Svou lásku k hudbě prohluboval studiem na Pražské konzervatoři i Konzervatoři Jaroslava Ježka a že umí, to ukázal žákům 1. - 4. tříd naší školy.
Dětem představil 4 hudební nástroje - kontrabas, saxofon, kytaru a klarinet. Ukázky prokládal povídáním, dětem připravil kvíz a hezké chvilky nakonec završil společný zpěv, který se  nesl zrcadlovým sálem. Děkujeme. 


V recitaci do dalšího kola
Napětí do poslední chvíle pro nás panovalo v okrskovém kole hlavně v kategorii 6. - 7. tříd. Tam totiž bojovala Sára Knapcová (6. A) o postup. Nebylo to jednoduché a nakonec rozhodl "rozstřel". Druhou báseň Sára zvládla a postup do okresního kola vybojovala. Do 25. března, kdy se okresní kolo koná, ještě může Sára ladit formu. A my budeme držet palce. Pochvalu ale zaslouží všichni.

Olympiáda v anglickém jazyce
V každé kategorii okresního kola jsme měli zástupce. V kategorii I. A obsadila Natálie Boháčová (7. A) 12. místo, v kategorii
II. A vybojovala Zuzana Buiová nádherné 4. místo. Děkujeme za snahu a bojovnost.


Zeměpisná olympiáda
V okresním kole nás reprezentovali 3 žáci - Jan Buček, Jan Bartoň a Bao Tran. Nejlépe si vedl v kategorii A  Jan Buček ze 6. B, který obsadil 11. místo. Všichni zaslouží pochvalu za snahu.


Recitátoři bojovali ve školním kole
Včera (18. 2.) se uskutečnilo školní kolo v recitaci. Každý z 35 žáků 1. i 2. stupně se snažil podat vybranou báseň tak, aby porota zbystřila svou pozornost. Do okrskového kola mohlo postoupit jen 8 recitátorů ve 4 kategoriích. Reprezentovat nás budou:
I. kategorie 2. - 3. tříd
Šárka Galiová        3. B
Samuel Mráz         2. A

II. kategorie 4. - 5. tříd
Adéla Lišková            5. A
Ema Martinásková   5. A

III. kategorie 6. - 7. tříd
Anna-Marie Krajcárová    7. A
Sára Knapcová                    6. A

IV. kategorie 8. - 9. tříd
Dorota Folwarczna            8. B
Leona Grygaříková            8. B
Nezbývá než věřit, že se našim recitátorům bude dařit i v dalším kole a v příštím roce se recitátorské pole rozroste o další milovníky poezie.


KOPRSTAR má své postupující
Dnes (17. 2.) nastal úderem 14.00 h. boj o postup do semifinále. Plná třída soutěžících i diváků, všichni prožívali výkony 31 zpěváků, kteří byli rozděleni podle věku do tří kategorií. Tradičně mezi největší bojovníky patřily děti z 1. tříd, kterých se sešlo 17. Pro mě ale jednoznačně největším překvapením byla
3. kategorie. Známou čtyřku ostřílených zpěvaček tentokrát doprovodili spolužáci Daniel Lehnert a Roman Hoang. A věřte nebo ne - příjemně překvapili a i oni vybojovali postup. Porota nakonec do semifinále poslala 8 zpěváků.
Do semifinále postoupili:
I. kategorie
Eliška Mojdlová    1. A
Bára Bémová       1. A

II. kategorie
Ema Zátopková    3. A

III. kategorie
Daniel Lehnert, Klára Rýdlová, Leona Grygaříková, Anna Blahutová a Roman Hoang - všichni z 8. B třídy
Všem zúčastněným zpěvákům blahopřejeme k předvedeným výkonům, postupujícím budeme držet palce v semifinále, které se koná 4. března v kinosále KDK. Přijďte naše zpěváky povzbudit, podporu určitě přivítají a budou ji potřebovat.


NatTech pokračuje

V rámci projektu NatTech se 16. 2. zúčastnili žáci 8. B exkurze do jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. V rámci vyčerpávajícího celodenního programu poznali, jak funguje a k čemu je vlastně dobrá jaderná elektrárna, proč jsou v ní zavedena tak přísná bezpečnostní opatření a jak vlastně „škodí“ životnímu prostředí. Ve vodní elektrárně se podívali přímo do provozu, poučili se o používaných turbínách a zjistili, jaký je skutečný význam takové elektrárny. Zkrátka a dobře, až budou danou problematiku probírat za rok ve fyzice, mají rozhodně z čeho čerpat.

                                                                                                                                                                J. Madecký                     

Olympiáda v českém jazyce
Na zkušenou jely do okresního kola Vendula Nguyenová, která si postup vybojovala ve školním kole, a Zuzana Buiová, která nahradila nemocného Adama Lapčáka. Vendula skončila ze 72 soutěžících na 24 - 30. místě, Zuzana 35 míst za ní. Za snahu zaslouží obě pochvalu.
Olympijský víceboj
Dva dny byly v naší škole věnovány sportu. V úterý a ve středu (3. - 4. 2.) plnili žáci 1. i 2. stupně šest z osmi disciplín, aby splnili zadání ČOV pro 2. pololetí. Testování proběhlo v rámci projektu Česko sportuje, do kterého jsme přihlášeni a který si klade za cíl zmapovat fyzickou zdatnost žáků. Testování proběhlo hladce díky dobré organizaci, za což děkuji zejména panu učiteli Madeckému a paní učitelce Hořákové, ale i ostatním vyučujícím, kteří se drželi daných pokynů. Výsledky jsou zpracovány, já přidám jen výkony nejlepších.

Konverzace v anglickém jazyce
Školního kola se včera (3. 2.) zúčastnilo 14 žáků. O postup do okresního kola se bojovalo ve dvou kategoriích. V kategorii žáků 6. - 7. tříd si postup vybojovala Natálie Boháčová ze 7. A třídy, na 2. místě, již nepostupovém, se umístila Anna-Marie Krajcárová ze stejné třídy. V kategorii žáků 8. - 9. tříd se počet zúčastněných značně ztenčil z důvodu nemoci. Zaslouženě však zvítězila Zuzana Buiová z 8. A, roli náhradníka zde vybojoval Petr Špirka z 8. B. Všem je potřeba poděkovat za podané výkony, porotě za spravedlivé rozhodování a postupujícím budeme zase držet palce v okresním kole.
A když už jsem u té poroty, tak ta letos byla ve druhé kategorii opravdu odborná. Posilou tu byl nejen náš školní asistent Joseph Dockery, ale přijela i paní Barbora Krpcová ze společnosti SCIO, která je jednou z garantek projektu "JANIČKA" ( dvojjazyčné vzdělávání ), o kterém jsem již na našich stránkách psala.


Před zápisem
Další děti z mateřské školy si přišly osahat, co je tento čtvrtek čeká. Nanečisto si vyzkoušely práci školáků a naše paní učitelka říkala, že se jim dařilo. Tak se na všechny děti i jejich rodiče těšíme u zápisu, který se koná tento čtvrtek (5. února) od 13.00-18.00 h. Možná, že budete muset přece jen chvíli čekat, ale na chodbě budou připraveny omalovánky, takže si děti budou mít čím krátit chvíli čekání.


Olympiáda v jazyce českém
Školní kolo za účasti 11 žáků proběhlo již docela "dávno". Do okresního kola nakonec postoupil Adam Lapčák a Vendula Nguyenová. Adama, z důvodu nemoci, nahradí v okresním kole Zuzana Buiová. A ve čtvrtek (5. 2.) budeme držet palce.


L E D E N   2015


R.U.R. nově
Nové zpracování Čapkovy hry si nenechali ujít žáci 8. - 9. tříd. Paní učitelka Jandorová napsala:
" V pátek 23. 1. 2015 se 28 žáků naší školy zúčastnilo zájezdu za kulturou do Ostravy. Osmáci a deváťáci zhlédli divadelní hru  Karla Čapka R.U.R. v novém nastudování olomouckého divadelního souboru Tramtarie.  Představení se velmi líbilo a žáci, proměnění slavnostním oděvem ve slečny a mladé muže, odjížděli z krajského města velmi spokojeni."
Zdá se, že spokojeny byly i paní učitelky, a to nejen s nastudováním hry...


Zdařilá estráda
Ve školní družině bylo zase veselo. Děti bavily samy sebe, připravily si pro své kamarády různá vystoupení. Pravda, ne všichni se zapojili, ale ti, co přípravu nepodcenili, sklidili potlesk a možná i obdiv. Téměř celou akci moderoval Samuel Mráz ze 2. A - a paní vychovatelka ho moc chválila....poděkování...
Jsou skutky, které se nedějí každý den. I když by měly být, v případě potřeby, samozřejmostí. Naše žákyně pomohly zraněnému, jak jsem psala na konci roku 2014. Možná si ani ony v danou chvíli neuvědomily, že možná opravdu zachránily život. Musím ale říct, že mě tak trochu pořád nahlodávala nejistota, co s oním starším mužem je. Odpověď na mou otázku přišla docela nečekaně dnes (19. 1.):

Dobrý den, dnes, když jsem hledal nějaké informace na školních stánkách, jsem viděl zprávu o třech žačkách Vaší školy, které pomohly v prosinci loňského roku staršímu muži. Ten starší člověk byl můj otec a dědeček jedné z žaček Vaší školy. Rád bych jim alespoň takto poděkoval i já za jejich pomoc. Jeho zranění nebyla naštěstí vážná a již se těší plnému zdraví. Otázkou ale je, jestli by to tak bylo i bez jejich pomoci.

Ještě jednou díky moc.

Karel Navrátil


Pane Navrátile, děkujeme za Vaši informaci. Věřte, že opravdu potěšila. A Vašemu tatínkovi přejeme pevné zdraví.                          


Zápis do 1. třídy se blíží

 

Vážení rodiče,

zápis do 1. tříd klepe na dveře. Letos proběhne ve čtvrtek 5. února 2015 a my se těšíme, že Vás s budoucími prvňáčky přivítáme v prostorách naší školy.

K zápisu nezapomeňte přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

U zápisu si bude paní učitelka s Vaším dítětem povídat a vyplní s ním pracovní list. Vše směřuje k tomu, aby zjistila připravenost dítěte do školy (školní zralost).

Co by mělo dítě umět:

·         pozdravit, srozumitelně říct své jméno a příjmení, bydliště,

·         zarecitovat připravenou básničku, nebo zazpívat písničku,

·         popsat jednoduchý obrázek, rozlišit podrobnosti, najít rozdíly,

·         zopakovat slova, která slyší,

·         rozpoznat základní barvy,

               ·         orientovat se v prostoru (vlevo – vpravo, nad – pod, dole – nahoře,

menší – větší, stejný - různý),

·         po jedné počítat do 10,

·         pojmenovat geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh),

·         namalovat postavu,

·         správně držet tužku,

·         umět zavázat tkaničky.

Pokud si nejste školní vyspělostí Vašeho dítěte jisti, můžete zažádat již u zápisu (nejpozději však do 31. května 2015) o odklad školní docházky.

Novela školského zákona (472/2011 Sb.) k tomuto říká:

 

§ 37 (472/2011 Sb.)

Odklad povinné školní docházky

(1) Není-li dítě po dovršení šestého roku věku tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

 

Nástup dítěte do školy ovlivní chod celé rodiny. K dobrému startu své ratolesti přispějete dodržováním pevného režimu, důsledností, nastolenými návyky, projevovanou láskou a péčí. Věnujte dítěti svůj čas – společně si hrajte, pověřujte ho drobnými úkoly, vyprávějte si, odpovídejte dítěti na otázky, naslouchejte mu, zajímejte se o to, co dítě prožilo v mateřské škole, nezapomeňte ho chválit a povzbuzovat. Pocit jistoty, že dítě školu zvládne, je pro budoucího školáka moc důležitý. Do začátku školní docházky byste měli společně také připravit místo, kde se bude Vaše dítě učit a psát úkoly.

A co by měl předškolák do 1. září 2015, kdy bude školní rok 2015/2016 zahájen, ještě zvládnout?

·         správně vyslovovat

·         naslouchat vyprávění, pohádce

·         vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat

·         vydržet nad zadaným úkolem

·         dokončit práci

·         pozdravit, poprosit a poděkovat

·         vyřídit jednoduchý vzkaz

·         dodržovat hygienu, jíst příborem

·         samostatně se oblékat a obouvat, zapínat knoflíky a zip, zavázat si tkaničky

Věřte, že čas, péče a důslednost přinesou ovoce nejen Vám, rodičům, v podobě radosti ze školních úspěchů svých dětí, ale hlavně pomohou školákům k bezproblémovému zaškolení a k adaptaci na nové prostředí.Do okresního finále se florbalisté nepodívají
...po návratu chyběla ona pověstná jiskra v oku. Pan učitel Madecký vystoupení našich zhodnotil takto:
"Na střeleckou nemohoucnost doplatili starší hoši v semifinále okresu florbalového poháru. Ve třech utkáních z pěti nedali ani branku a ve vyrovnané tabulce nakonec chyběl jediný gól k postupu do dalšího kola."
Škoda, ale bez gólů se prostě nevyhrává...


Výcvik s dešťovým rámem
Když jsem se o našich adeptech lyžařského umění zmínila poprvé, pršelo. Když se lyžaři vrátili, pršelo. Ale na horách to vyšlo. Sněhu bylo po celý týden dostatek. Podle mých  informací si snad nebylo na co stěžovat. Program byl bohatý a např.  setkání s horolezcem Markem Novotným mimořádně zaujalo. Na svahu se z učňů stávali mistři. Dvěma žákům, kteří se vrátili domů se sádrovou ozdobou, přejeme brzké uzdravení. Ale věříme, že i oni budou nakonec na lyžování v Karlovicích vzpomínat v dobrém.Sněhulakiáda
Předpověď počasí nebyla nakloněna původnímu termínu, takže se jen akce přehodily. Děti si sněhu užily, výsledkem nebyli sněhuláci, byli to sněhuláčci, ale důležité bylo, že se všichni bavili.
Na ostří nože
V úterý (6. 1.) se akce, která je v nabídce Lašského muzea, zúčastnili  žáci 7. ročníku. Propojení informací a možnosti vlastní zkušenosti je vždy lákavá. A naši žáci si to užili. Pro ty, kteří akci nezaregistrovali, jsem zaznamenala, že se během výstavy budete mít možnost seznámit s výrobky mistrů kovářů, nožířů a platnéřů (což byli  krejčí pracující s kovem a kladivem). Zlatým hřebem výstavy je kolekce nožů z damascénské oceli. Všechno to zní nějak exoticky, ale ona ta Sýrie (domovská země) není opravdu za hranicemi našeho okresu.


Lyžařský výcvik aktuálně
Včera (5. 1.) už všichni bez problémů zdolávali svah. Večer byly lyžařům promítnuty záběry jejich výkonů na svahu. Dnes ráno se zahřívali pochodem na svah, teplota klesla na -13°C. Všichni jsou v pořádku a po večeři je čeká beseda s horolezcem Markem Novotným, členem horolezeckého oddílu v Novém Jičíně.
Lyžařský výcvik se rozjíždí
Možná, že někteří včera (4. 1.) odjížděli se smíšenými pocity, i když po dešti lehce sněžilo. Dnes je všechno jinak. Naši lyžaři jsou na svahu, hustě chumelí a vypadá to, že si sněhu řádně užijí. Všichni jsou v pořádku.
Lyžařský výcvik 2015
Vypadá to možná v tuto chvíli divně (déšť buší na okna), ale...
Přihlášení žáci odjíždějí na výcvik podle daných pokynů - tuto neděli 4. ledna 2015. Nezapomeňte si nachystat kartu zdravotního pojištění, rodiči podepsaný lístek o bezinfekčnosti - budou po vás chtít před odjezdem autobusu. Nadmořská výška vašeho pobytu je vyšší než v Kopřivnici, takže přítomnost sněhu se předpokládá. Současný stav přikládám.
Příjemný pobyt, nezapomenutelné zážitky a šťastný návrat přejeme všem účastníkům zájezdu.


Akce pro děti ve školní družině
   7. 1.               Estráda
 12. 1.               BIJÁSEK - MIKULÁŠOVY PATÁLIE NA PRÁZDNINÁCH
 21. 1.               Sněhulakiáda
 26. 1.               BIJÁSEK - MRŇOUSKOVÉ V ÚDOLÍ ZTRACENÝCH MRAVENCŮ  P R O S I N E C   2014


Rok 2014 pomalu končí...
V pátek 19. 12. 2014 utichal ve škole ruch a já si zrovna říkala, co napsat závěrem roku na stránky školy. Ve dveřích se objevil pan ředitel s tím, že volal pan Hrčárek z policie. Musím říct, že ve mně docela hrklo, ale za chvíli bylo jasné, že o letošní tečku se postaral někdo jiný.
Tři spolužačky ze 6. B - Klára Pavelková, Sára Polášková a Adéla Šeděnková - odcházely společně domů, když uviděly před sebou staršího muže (ročník 1933), který upadl z kola. Krvácel a nemohl vstát. Holky se rychle rozhodly pomoci. Jedna běžela sehnat někoho dospělého, dvě zůstaly u zraněného a zavolaly záchranku. Všechny pak i s ženou, která jim pomohla, čekaly na příjezd záchranky. Netušily, že posádka záchranky informovala o telefonátu i policii, která se na místo také dostavila. Zraněný muž byl odvezen do nemocnice, ale ještě před odjezdem holky pochválil, že mu pomohly.
To všechno jsme se dozvěděli právě od pana Hrnčárka, který byl u zásahu. Mluvila jsem sice s Klárou, ale nevím, jestli by se holky samy "pochválily". Patří jim dík za pohotovou reakci a pomoc zraněnému, kterému přejeme brzké uzdravení. Taková pomoc nebývá vždy samozřejmostí. O to víc nás těší, že přišla zrovna od holek z naší školy.
      Uživatelům tělocvičen  v naší škole sdělujeme, že provoz bude obnoven od 12. 1. 2015. Důvodem je oprava povrchu. Děkujeme za pochopení.


2. ročník Memoriálu Otakara Michálka zná své vítěze. Cesta na stupně vítězů nebyla vždy jednoduchá. Ze 109 startujících zvítězili ti, kteří měli formu načasovanou přesně na pátek 19. 12. 2014. K vidění byly vybroušené skokanské styly, také styly, které překvapily i naprosté laiky. I ty ale někdy bodovaly. Co je důležité - zvítězilo sportovní nadšení. Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci této tradiční akce.

                                                         Kategorii mladších žáků zcela ovládli naši skokané.Vánoční dílny a nadílka
V tomto roce poslední akce dětí ve školní družině. Na Vánoční dílny s rodiči se děti vždy těší a také slavily opět úspěch. A protože byly celý rok hodné, našly něco i pod stromečkem.
Pozvánka na 2. ročník Memoriálu Otakara Michálka

 
   

Dlouhý den
V úterý (16. 12.) vystupoval v kulturním domě i náš pěvecký sbor. Po víkendovém soustředění měly děti natrénováno a taky se už uměli naši žluťásci mezi jednotlivými vánočními koncerty zabavit. Jejich vystoupení patřila mezi ta další zdařilá a paní učitelky měly určitě velkou radost. Všem patří poděkování.Návštěva útulku
V úterý (16. 12.) navštívila paní učitelka Mertová s několika žáky psí útulek ve Vlčovicích. A nepřijeli s prázdnou. K 724,- korunám z jarmarku se podařilo vybrat mezi žáky a zaměstnanci dalších 1476,-Kč. Za celkovou částku 2 200,-Kč pak aktéři nakoupili konzervy a granule, které s sebou přivezli. Byli za to pochváleni a taky si mohli společně vyrazit na procházku s několika pejsky, kteří se do útulku dostali a budou tam asi i přes vánoční dny. Snad jsme jim alespoň takto pobyt v útulku zpříjemnili.
Děkuji všem, kteří se na akci finančně podíleli. Paní učitelce Mertové  pak děkuji za organizaci celé akce. A taky děkuji dětem, které byly u předávání.Nic není zadarmo
V úterý (16. 12.) čeká naše zpěváky vánoční koncert. A protože tam nechtějí být jen do počtu, vrhli se do přípravy s vervou. Výsledek? Pro tuto chvíli historicky první pěvecké soustředění. Ve škole, přes noc a bez rodičů. Rodiče zastoupilo trio paní učitelek. Paní učitelka Galová napsala:

"Stihlo se všechno - zpívání, hraní, hry na boomwhackersy (nástroje vyrobené z plastu),  generálka, hry v tělocvičně  i malá noční vánoční hra ke stromečku, nocování, ranní pohádka, dobrá snídaně, zpíváníčko i úklid.

Všechny děti byly skvělé a těšíme se na vánoční koncert!"

I my se těšíme a za "přípravnou" akci pro děti děkujeme paní učitelce Galové, Grygaříkové a Kostelníkové.

 

                boomwhackersyLyžařský výcvik
V tomto školním roce se výcvik týká žáků 7. - 8. ročníků. Odjezd je plánován na neděli 4. 1. 2015 ve 13.00 h., návrat na pátek 9. 1. 2015 mezi 15.00 - 16.00 h.
O organizaci budou rodiče odjíždějících žáků informováni na schůzce, která se uskuteční v úterý 16. 12. 2014 v učebně přírodopisu od 15.00 h.

      


O vánočním jarmarku
Včerejší (11. 12.) jarmark se vydařil.
V respiriu školy se už dopoledne objevily stoly pro prodejce, které se postupně začaly plnit nádhernými výrobky. První návštěvníci na sebe nenechali dlouho čekat. A zase se bylo na co dívat. Nebylo snad jediného návštěvníka, který by odešel s prázdnou. Výrobky mizely před očima. Nejvíce jarmark prožívali ti nejmenší. Přece jen to byla pro ně premiéra. Poprvé si takový jarmark užil i náš nový kolega Joseph a zdálo se, že se mu mezi námi líbí.
Příjemný pocit jsem měla z toho, že se do jarmarku zapojili malí i velcí a že děti nezapomněly na osamělé pejsky z útulku. Na kontě sbírky se díky vám objevilo 724,-Kč, což určitě nebude částka konečná.
Potěšila mě pochvalná slova o šikovnosti dětí a paní učitelek, která jsem slyšela a ráda vyřizuji. A děkuji. Děkuji nejen těm, kteří je pronesli, děkuji i těm, kteří si v předvánočním období našli čas a přišli se podívat. Poděkování patří i těm, kteří přispěli na pejsky z útulku.
Hlavně ale děkuji organizátorům, kteří mají zásluhu na tom, že jarmark proběhl a byl opět úspěšný. Dětem, vyučujícím, paní vychovatelkám, ale i panu školníkovi Doubravovi a panu Chechelskému, kteří jarmark zabezpečili po technické stránce.


Futsalová liga

Až v semifinále krajské divize celostátní futsalové ligy poznali naši starší žáci, jak se hraje skutečný futsal. 9. prosince narazili na turnaji v Bílovci na domácí borce, tedy na několikanásobného účastníka republikového finále a ve hře i na výsledku to bylo znát. Bohužel přísná kritéria pustila do dalších bojů pouze vítěze, a tak pouť našich skončila jedinou porážkou ve dvou odehraných turnajích. Za reprezentaci školy děkujeme J. Kowalíkovi, D. Hostinskému, D. Frýdlovi, Š. Šindlerovi, F. Kudělkovi, F. Klečkovi, P. Jeličovi, D. Floreovi a M. Pítrovi.

                                                                                                                                                                 J. Madecký

 


Pozvánka na vánoční jarmark


           
Florbal Cup - starší žáci
V pondělí (8. 12.) se ve Štramberku konalo základní kolo. Jak to viděl pan učitel Madecký?
"Nevídaně vyrovnaná utkání přineslo základní kolo Florbal Cupu 2015 starších žáků konané 8. 12. ve Štramberku. 4 družstva si to od začátku do konce rozdávala v pětičlenné skupině o druhé postupové místo. Až poslední zápas dne rozhodl o tom, že to bude ZŠ Příbor, Jičínská. Chybí vám první postupující? No přece - naši!"
Starší žáci tak postupují - stejně jako mladší - z 1. místa. Blahopřejeme a v dalším kole budeme držet palce. Hráči to budou potřebovat.


Stonožkový úspěch
Osm čestných uznání přivezli letos naši malíři z Prahy (5. 12.). Uspěli ve výtvarné soutěži "Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha". Neopakovatelným zážitkem a odměnou pro ně bylo setkání s Bělou Gran Jensen a kardinálem Dominikem Dukou.


Šachisté drží formu
Mikulášské nadělení přinesla dnes (5. 12.) obě družstva. V okresním kole družstev mladší žáci vyhráli a postoupili do krajského kola, starší žáci sice nepostoupili, ale 3. místo potěšilo. Blahopřejeme.Plavci uspěli
Družstvo starších dívek i chlapců odjelo v pondělí (1. 12.) do Karviné, kde se konalo krajské kolo družstev v plavání. Družstvo chlapců si vyplavalo 1. místo (M. Žluva, M. Šupa, M. Šimůnek, D. Hoďák, A. Hvozdík. R. Klacek), dívky (E. Krákorová, D. Polášková, A. Hvozdíková, D. Hejčová, A. Matulová, E. Salvetová) skončily o stupínek níže. Blahopřejeme.Florbal Cup
V pondělí (1. 12.) se ve Štramberku konalo také 1. kolo ve florbalu mladších žáků. Tam naši nedali nikomu šanci a z 1. místa postupují do okresního semifinále.Akce pro děti ve školní družině
   4. 12.               Mikulášská besídka
 16. 12.               Vánoční dílny
 18. 12.               Vánoční besídkaL I S T O P A D    2014


NÁBOJ
Některá slova evokují různé představy. Ale toto je název matematicko-fyzikální soutěže pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií, která se letos konala v Olomouci (28. 11.).  Soudě dle výsledku, naši měli nabito. Z 15 zúčastněných škol obsadili 4. místo, porazili 6 družstev z gymnázií a za to zaslouží určitě pochvalu. Jména přečtete na diplomu. Já jen dodávám, že o úspěch se rovnoměrně podělili žáci 9. A i 9. B. Blahopřejeme.
 Advent ve školní družině
Akce střídá akci. Jedni tvořili v knihovně, jiní v družině. Děti ze všech oddělení navštívily program v místní knihovně, který byl zaměřen na aktuální předvánoční období. A v družině se zase peklo. Na programu dne byly tentokrát perníčky. Děti, které mi přinesly z družiny fotoaparát s fotkami, přiznaly, že i těsto bylo dobré :-)


Srdcem pro Stonožku
Třídní schůzky jsou "srdeční" záležitostí pro rodiče, děti a jejich vyučující. Přece jen se hodnotí práce dětí za jedno čtvrtletí. Ale ani to lehké rozechvění nebránilo rodičům, aby se na chvíli zastavili u stonožkového stolečku a přispěli. Letos bude na konto STONOŽKY díky vám zasláno 3 300,- Kč. Děkujeme.
                                                                  


Ianua Linguarum Reserata
To je název projektu společnosti SCIO a partnerské BRITISH  COUNCIL, do kterého se naše škola přihlásila. Měli jsme to štěstí, že patříme k jedné ze 40 škol v České republice, ve které v současné době působí rodilý mluvčí.
Projekt je založen na strategii dvojjazyčného vzdělávání CLIL (Content and Language Integrated Learning), což znamená propojení jazykové výuky a vyučovaného předmětu, kterým nemusí být anglický jazyk. Joseph Dockery, tak se "náš" rodilý mluvčí jmenuje, se s dětmi setkal např. v hodinách matematiky, tělesné výchovy, prvouky a pochopitelně anglického jazyka. Říká, že se mu u nás velmi líbí.
V naší škole působí od 31. října 2014 a všichni se s ním budeme setkávat až do konce školního roku 2014/2015.


Třídní schůzky
Vážení rodiče,
zítra (čtvrtek 20. 11. 2014) se konají informativní třídní schůzky. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15.00 - 18.00 h.
Od 15.00 h. se v učebně přírodopisu sejde Rada školy (zvolení zástupci tříd) - pozvánky přinesly děti domů. Pro rodiče a žáky 9. ročníků bude ve školní jídelně připravena prezentace středních škol za účasti zástupců těchto škol. Začátek v 15.30 h.


NatTech
V úterý (18. 11.) vyrazili naši sedmáci do Nošovic a Ostravy - Petřkovic. Návštěva automobilky i hornického muzea se všem líbila.


Vánoční pečení
Možná to zní divně, ale v družině se opravdu peklo. Čas hrozně letí a Vánoce budou za chvíli klepat na dveře. Nastal tedy čas k malému tréninku. "Trenéry" pečení byly paní vychovatelky, trénovali kluci i holky. Někteří se na této činnosti podíleli poprvé, ale budete doma překvapeni, jaké šikulky máte. Rozdávaly se i recepty a možná teď děti čekají, až budou mít doma příležitost ukázat, co se naučily. Tak dobrou chuť.Kaštany a žaludy odevzdány
Ve čtvrtek (13. 11.) si myslivci přijeli pro slíbené plody. Celkem jich odvezli 650 kg, za což moc děkují. Zvířátka tak budou mít díky vám v zimě i nějaké pochoutky.
Nejvíce kaštanů odevzdali žáci 3. A (156 kg), děti z 1. B nasbíraly 106 kg a za nimi skončili žáci z 1. A (76 kg). Poděkování ale patří všem, kteří se akce zúčastnili. Děkuji také paní učitelce Galové za organizaci akce.Plavecké závody družstev
Do Frenštátu odjelo ve stejný den (13. 11.) 18 plavců. V okresním finále, které vyhráli, si starší dívky i chlapci vyplavali postup. Mladší žáci skončili na druhém nepostupovém místě. K umístění a postupu blahopřejeme.Futsalová liga začala
Ve čtvrtek (13. 11.) naši hráči cestovali do Morávky a tam vybojovali 1. místo v základním kole. Tímto postoupili do krajského semifinále. Svou převahu ukázali hlavně v prvním zápase. Soupeři nasázeli 15 branek. K postupu blahopřejeme.


Zpěváčci vítali
Tradiční akce MOTÝLEK (proběhla tento víkend 8. 11.) se neobešla bez našich zpěváků, kteří měli krásnou roli. 32 dětí se postavilo do vestibulu KDK a bylo je slyšet, takže vstup pro návštěvníky akce byl veselý a příjemný. Poděkování patří dětem, paní učitelce Mgr. Galové a Mgr. Kostelníkové, ale i rodičům, kteří tuto akci podpořili. Kopretina 2014
Deset žáků z 1. - 3. tříd se zúčastnilo přehlídky lidové písně Kopretina.
2. místo si vyzpívala Eliška Mojdlová z 1. A. Zvláštní cenu získala Karolína Dejová z 1. B za vlastní doprovod písně na flétnu. Blahopřejeme.
 

O tyto plody bude až do 13. 11. velký zájem. Od pondělí (3. 11.) můžete nosit do školy nasbírané plody pro zvířátka. Kaštany i žaludy musí být suché a bez plísně. Třídní učitelé zváží a nahlásí paní učitelce Galové. Uvidíme, jak se i díky vám budou letos zvířátka v zimě mít. O těch nejpilnějších napíšu. Kaštany myslivci odvezou ve čtvrtek 13. 11.


Akce pro děti ve školní družině
   3. 11.               BIJÁSEK - RIO 2
 10. - 14. 11.       Vánoční pečení
 18. - 21. 11.       Příprava na Vánoční dílny
 24. 11.               BIJÁSEK - ZVONILKA A PIRÁTI
 25. 11.               Návštěva knihovny - 1. oddělení
 26. 11.               Návštěva knihovny - 3. oddělení
 27. 11.               Návštěva knihovny - 2. oddělení


Ř Í J E N    2014

Zima se blíží
Děti ze školní družiny využily jeden z posledních slunných a teplých dnů a připravily (30. 10.) pro ježky úkryty k přezimování. Hromady byly dost veliké na to, aby si tam mohly lebedit celé ježčí rodinky :-)Halloweenský  den
Tak by se dal nazvat včerejší den (23. 10.) žáků 1. - 4. tříd. Ráno třídy mezi sebou zabojovaly o vítězství v "oranžové soutěži" - kdy se pilně počítaly oranžové prvky ve třídě (oblečení, doplňky...), ve školní družině se pak upravovaly nejen dýně. V první soutěži nedali šanci ostatním žáci 1. B, ve druhé časti se dobře bavili všichni. Zdá se, že tento u nás ne zrovna tradiční svátek, získává na popularitě.
Tradiční je tento lidový svátek v anglosaských zemích, kde se slaví 31. října - tedy před Svátkem všech svatých. Z toho je odvozen i  jeho název, který vznikl zkrácením anglického All Hallows Eve (předvečer všech svatých).Kopřivka válela
Je to tak, sbor zpěváků prostě znovu oslovil. Narozeniny se zdařily a nechybělo vůbec nic. Trocha nervozity, "trocha" zpěvu, dort, přípitek a poděkování. Kdo přišel, určitě nelitoval.
Já děkuji paní učitelce Galové a paní učitelce Kostelníkové, že to tak hezky s dětmi zvládly. A věřím, že všem to pěvecké nadšení vydrží."KOPŘIVKA"  SLAVÍ
Ve středu 22. 10. se v kulturním domě sejdou zpěváci všech kopřivnických škol, aby oslavili 10 let trvání sboru. Nebude chybět ani kapela MAGISTR. Je jasné, že své "řeknou" i naši zpěváci...


GEMMA  2014

Ve středu a ve čtvrtek (22. - 23. 10.) se koná v Novém Jičíně tradiční akce pro žáky 9. ročníků, na které zástupci středních škol představují možnosti dalšího studia. Žáci byli o této akci informováni výchovným poradcem. Vzhledem k tomu, že se akce koná do odpoledních hodin (ve středu do 17.00 h., ve čtvrtek do 16.30 h.), není potřeba, aby žáci zameškali vyučování v dopoledních hodinách.

Také připomínám, že podobná akce se bude konat 20. listopadu od 15.30 h. v naší školní jídelně.


Svět pohádek, dobrodružství a fantazie 2014
11. ročník výtvarné soutěže věnované odkazu Zdeňka Buriana má své oceněné. Pro nás byla úspěšná kategorie komiks, ve které uspěly Tereza Bartoňová, Adéla Fialová ze 3. B a Nikol Tělíšková ze 6. B. Výstavu můžete vidět na Fojtství, určitě si ji nenechejte ujít.
    


Sbírka pro Adélku
 I potřetí bychom rádi pomohli. Ale záleží jen na vás...


Kopretina 2014
 Zpíváte rádi? Máte rádi lidovou píseň? Tak to je přesně soutěž pro vás. Podrobnosti "posílám", přihlásit se můžete do 31. 10.  v DDM, nebo u pí uč. Galové.Stolní tenis
Po pondělním (13. 10.) neúspěchu chlapců nastoupila ve středu (15. 10.) k ping-pongovým stolům trojce děvčat - Dominika Hejčová, Adéla Matulová a Markéta Mičulová. Po bojovných výkonech si z okresního kola přivezla zasloužené 3. místo. Blahopřejeme.McDonald´s Cup zahájen
O školním kole pan učitel Madecký napsal:

"V úterý 14. 10. proběhlo na našem sportovišti školní kolo  McDonald´s  Cupu, ve kterém si to mezi sebou rozdali žáci čtvrtých a pátých tříd. Celému turnaji jednoznačně dominovali žáci 5. A, kteří soupeřům nastříleli dohromady 33 branek a zcela zaslouženě turnaj vyhráli a vybojovali si sladkou odměnu. Nejlepším střelcem turnaje byl Vojtěch Janoš z 5. A. Pro někoho možná překvapivě obsadili druhou příčku žáci 4. B, když přehráli své vrstevníky z áčka a také výběr 5. B. Vítězům gratulujeme a příští týden budeme zvědaví na výkony našich nejmladších, kteří se utkají ve stejné soutěži."

Za bojovnost si kluci zaslouží pochvalu.


Česko sportuje - informace hlavně pro rodiče našich žáků

Naše škola se zapojila do projektu Česko sportuje. Cílem je mapování fyzické zdatnosti žáků a jejich motivace ke sportu. Děti budou absolvovat několik předepsaných disciplín, výkony budou zapisovány a centrálně zpracovány. Na vaši e-mailovou adresu, o kterou prosí třídní učitelé,  pak po ukončení projektu bude zasláno vyhodnocení a konkrétní doporučení pro vaše děti k nejvhodnějším fyzickým aktivitám.

K přihlášení do tohoto projektu nás vedla rostoucí nechuť žáků k pohybu, dlouhodobé poklesy výkonnosti. Prosíme rodiče, aby se zamysleli nad pohybovou aktivitou dětí a projekt podpořili. Přece jen jde o zdraví a budoucnost vašich dětí.

Více na:

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/ 
!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Vážení rodiče.

Opakovaně upozorňujeme na ustanovení § 122 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. a ustanovení § 4 odst. 4 vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování, která nedovolují odebírání obědů žákům nepřítomným ve škole za dotované ceny. Žák má nárok na dotovaný oběd pouze první den neplánované nepřítomnosti ve škole (nemoc), od druhého dne může obědy odebírat, ale jen za plnou cenu (včetně režií a mezd).

Na základě výše uvedeného jsme povinni kontrolovat docházku žáků ve škole a v případě zjištění, že nepřítomní žáci neměli obědy odhlášené, je doúčtovat (i v případě, že obědy neodebrali) v následující výši:

žáci 7 - 10 let plná cena 1 oběda 47,- Kč

žáci 11– 14 let plná cena 1 oběda 49,- Kč

žáci 15 a více let plná cena 1 oběda 51,- Kč

Z tohoto důvodu žádáme rodiče o důsledné odhlašování obědů po dobu nepřítomnosti žáků ve škole.Drakiáda se vydařila
Za krásného počasí jde všechno ještě lépe. O tom se včera (9. 10.) přesvědčily i děti z družiny. Nejprve trocha zručnosti a když bylo hotovo - hurá ven. Ne všechno sice létalo, ale modely to byly ukázkové.Přespolní běh letos bolel
Každoroční "cesta do přírody" letos (1. 10.) nebyla roubená sluncem. Nepřízeň počasí, promočený terén...Na startu úsměv a čistý dres, v průběhu odhodlání, v cíli evidentní výdej energie, oblečení promočené a dále nepoužitelné. I za těchto podmínek  naši žáci zabojovali.
Adam Raška si v mladších žácích doběhl pro 2. místo.  A 3. místo Dominiky Hejčové, tak to velmi potěšilo.  Blahopřejeme. 


Akce pro děti ve školní družině
  8. 10.       Drakiáda
 13. 10.      BIJÁSEK - HURÁ DO PRAVĚKU
 23. 10.     Halloween Z Á Ř Í    2014

Pečeníčko z podzimní úrody
...takový název měla akce ve školní družině, která proběhla včera (25. 9.). Nadšení dětí, jiskra v oku a už se rodila konkurence všem pekařům v okolí. To, že rozkvetl i vstup do školní družiny, tak to byl určitě podzimní bonus.
 
...a tak mě jen napadá, že nastala pravá chvíle připomenout všem, nejen těm, kteří už cítí zimu v kostech, že je čas postarat se i o zvířátka v lese. Dozrávají kaštany a žaludy. Nezapomeňte při procházkách v přírodě sbírat a pak doma sušit. V listopadu bude možno nasušené plody ve škole odevzdat. Vloni jsme myslivcům odevzdali 140 kg sušených plodů. A letos? Tak to napíšu až v listopadu...Před zraky olympioniků
Štafetové běhy, které se každoročně pořádají na počest Emila Zátopka, se letos konaly přesně v den narození rodáka z Kopřivnice (ale i jeho ženy Dany, která se narodila ve stejný den a oslavila neuvěřitelných 92 let). Startovací pistoli vzala do ruky právě paní Zátopková, přihlíželi i všichni bývalí olympionici.
V běhu na 5 km se našim běžcům nedařilo a skončili čtvrtí. Běžecké drama však teprve přišlo v závodě starších žáků a klidně by se mohl tento běh přejmenovat na Kudělkův závod. Pan učitel Madecký píše:

"Do starších běžců a běžkyň jsme vkládali více naděje – a oni nezklamali. Po vlažném začátku v dívčím provedení sice byla naše štafeta na úrovni svých mladších kolegů, ale pak přišli na řadu hoši – stíhači – a děly se věci. Po 10. závodníku jsme byli třetí, po 17. už druzí, ale s obrovskou ztrátou na štafetu ZŠ EZ. Poslední úsek jsme zahájili se ztrátou asi 40 m, ale nebývalé představení Filipa Kudělky znamenalo postupné stahování soupeřova náskoku až na pouhé 4 metry v cíli... Krásný závod, krásný výsledek. To se muselo líbit i paní Daně Zátopkové."

Co k tomu dodat? Přes neuvěřitelný Filipův výkon patří poděkování za reprezentaci všem, protože konečný výsledek ve štafetovém běhu je vždycky dílem celého týmu. Minizátopek letos u nás
Letos se konala tato soutěž pro děti z mateřských škol u nás. Štafetový běh absolvovaly děti z 10 MŠ za účasti vzácných hostů. Přišli se na ně podívat bývalí olympionici - včele s Danou Zátopkovou. A nejen podívat, Dana Zátopková běhy odstartovala, všichni olympionici běžce povzbuzovali a nakonec je i odměnili. Pro nás všechny určitě zážitek.


Fotbalový turnaj základních škol
Dnes (17. 9.) se konal 9. ročník a naši fotbalisté se vrátili "bronzoví". Zabojovali tentokrát pod taktovkou paní učitelky Machynové a patří jim poděkování za reprezentaci. V boji o 3. místo porazili fotbalisty ze ZŠ Emila Zátopka.


Školní psycholog
Vážení rodiče, z důvodu nemoci školní psycholožky nebudou probíhat konzultace pro žáky ani pro rodiče, a to do odvolání. Děkujeme za pochopení.


Platby obědů - informace pro rodiče od vedoucí školní jídelny
Vážení rodiče.
Měsíční platba obědů byla dosud stanovena na 25. den v měsíci. Vzhledem k tomu, že čas na zpracování inkasních plateb je nedostatečný, bylo učiněno následující opatření. S platností od měsíce září 2014 budou inkasa stravného ze všech bankovních a sporožirových účtů prováděna vždy k 20. dni v měsíci. Děkujeme za pochopení.Zahájeno
První zvonění si vyslechlo 49 dětí, ze kterých se rázem stali žáci 1. třídy naší školy. Většinou se všichni usmívali, paní učitelky si pochvalovaly, že jsou děti šikovné, takže i já přeji dětem a jejich rodičům,  aby se všem u nás líbilo a dařilo se tak, aby úsměv zůstal na tváři dětí, rodičů i paní učitelek po celý školní rok.
P.S.: Další foto najdete ve fotogalerii.


S R P E N   2014
Zítra začínáme
Je to opravdu tak, zítra - 1. září 2014 - začínáme. Nový školní rok je tu. Žáci 1. ročníku a jejich rodiče budou v 8.00 h. přivítání ve  třídách svou paní učitelkou, ředitelem školy a paní Rysovou z MÚ. Žáky 2. - 9. ročníků přivítají ve stejnou dobu třídní učitelé. U vstupu do školy je drobné omezení, v jedné části se buduje výtah, tak dávejte pozor, vstupní prostor je zúžen. Jinak také upozorňuji, že třídy ze školní družiny byly přemístěny do staré budovy (současná 3. B, 4. B), žáci 5. ročníků najdou své třídy v nové budově (1. a 2. patro). Tak ať je ten nový školní rok pro nás všechny rokem dobrým a klidným.

 
Opravné zkoušky
Prázdniny pomaličku končí. Připomínám žákům, kterým v průběhu školního roku unikly některé informace a měli si je o prázdninách najít a zopakovat, že termín zkoušek je 26. a 27. 8. 2014. Přesné termíny jste obdrželi na konci školního roku, rodiče pak byli informování písemně.


Seznamy nových žáků
Seznamy žáků 1. tříd budou vyvěšeny na vchodových dveřích školy v úterý 26. 8. 2014.
28. 8. najdete na stejném místě i informace o zařazení žáků jiných ročníků, kteří k nám např. nově nastupují apod.