školní rok 2013/2014  aktuálně
 


Č E R V E N E C  -  S R P E N  2014


Č E R V E N  2014

Na závěr...

Školní rok 2013/2014 dnes (27. 6.) skončil, žáci viděli černé na bílém, jak byli pilní a snaživí, a 2 měsíce prázdnin jsou před námi. Tento školní kolotoč se v naší škole odehrává již 40 let. Každý rok byl a je jiný. A já teď marně uvažuji, kam zařadit ten letošní.
Určitě to byl jeden z roků nejtěžších. "Stavební" začátek, výuka v jiných školách, ale také nečekané zdravotní problémy některých z nás. Před prázdninami se ale začalo zase vše vracet do starých kolejí...
Slavnostní ukončení školního roku proběhlo v novém atriu, kde letos získalo ocenění ředitele školy 19 žáků, a to za aktivity a úspěchy, kterými svou školu reprezentovali. Tady jsme se také rozloučili s paní učitelkou Lípovou, která se rozhodla po 19 letech práce v naší škole odejít do důchodu.
Svá vystoupení si nenechali ujít deváťáci a závěrečná prázdninová přání jsme všichni slyšeli z úst pana ředitele Pospěcha i zástupce města Ing. Šuly. Zbývá otázka, co s načatými prázdninami :-) Ale na to už si odpoví určitě každý sám.
Všem, kteří se v tomto školním roce podíleli na jeho nakonec celkem hladkém průběhu, děkuji. Přeji krásné, slunečné a klidné prázdniny, načerpání nových sil a za 2 měsíce, které utečou jako voda, se na všechny, i naše prvňáčky, budeme těšit.


Uživatelům tělocvičen
Všem sportovním nadšencům, kteří v průběhu školního roku využívali naše tělocvičny, přejeme slunečné a teplé léto a zároveň upozorňujeme, že obě tělocvičny budou v průběhu prázdnin uzavřeny (1. 7. - 31. 8. 2014).Vzpomínková akce
Malá vzpomínková akce u příležitosti zítřejšího (27. 6.) smutného výročí, kdy uplyne 64 let od popravy JUDr. Milady Horákové, dnes proběhla ve škole u obou pietních míst.  K důstojnému průběhu přispěl svým vystoupením i náš sboreček pod vedením Mgr. Drahomíry Galové.

VANAIVAN? Úžasné.
Poslední letošní akce, která byla pořádána pro děti v družině, ale které se zúčastnily i další děti, byla opravdu zdařilá. Děti se za celý den vyřádily, nebály se lezecké stěny, počasí přálo, všichni se vrátili v pořádku. Co více si přát? Asi jen gril budeme muset pořídit. Největší problém celé akce - opékání špekáčků na ohni. :-)Sbírka pro Tomáška skončila
Jsem ráda, že Vám ani osud Tomáška není lhostejný. Sbírka vršků byla i tentokrát úspěšná. Dnes (24. 6.) jich bylo odvezeno 100,5 kg. Děkuji všem, kteří se do akce zapojili.


Pohár rozhlasu ještě jednou
Počasí letos tomuto tradičnímu závodu v základních kolech nepřálo. Proto se organizátoři rozhodli uskutečnit okresní finále až nyní. Nějak zpětně, jen tak, aby si sportovci změřili síly. Nás jely reprezentovat mladší žákyně a je hezké, že dovezly prvenství. Blahopřejeme.


Závěrečný výlet - informace pro rodiče
Školní rok už pomaličku končí, pro děti v družině je připravena závěrečná akce - družinový výlet. Uskuteční se v úterý 24. 6. 2014 a jeho cílem je skautské středisko VANAIVAN v Kopřivnici. Sraz účastníků je v 8:00 h., předpokládaný návrat kolem 15:00 h. Potřebných 100,- Kč na dítě bude vybíráno den předem (23. 6. 2014).
S sebou budou děti potřebovat jídlo na celý den, dostatek pití, obuv s pevnou patou, vhodné sportovní oblečení, špekáček na opékání a chleba, pokrývku hlavy a dobrou náladu.
Rodiče dětí, které se akce zúčastní, prosíme, aby svým dětem na 24. 6. odhlásili obědy.


Hry bez hranic
Celých sedm dní teď žily naše děti ve školní družině programem, který pro ně připravily paní vychovatelky. Nazvaly ho Hry bez hranic. Počasí přálo, takže netradiční disciplíny dostávaly každý den svou konkrétní podobu a po boji byli jasní vítězové i poražení. V disciplínách jako např. vodní bitva, brčkománie, hopsanda, šlapanice, lovci drahokamů, stěhováci, propast, sumo apod. ale poražených nebylo. Všichni se bavili, snažili, takže vyhrál každý, kdo se do soutěží zapojil.
Paní vychovatelky zaslouží pochvalu za přípravu akcí a děti děkují i panu Doubravovi a Chechelskému, kteří pro ně vyrobili labyrint, a paní Strnkové za zapůjčení důležitých věcí, bez kterých by se hry nemohly konat.


Zprávy z Chorvatska/11 - informace pro rodiče
Podle poslední zprávy se podařilo odjet dříve, než bylo původně plánováno. Děti by se proto mohly u školy objevit už kolem 2. hodiny ranní. Jistě se Vám včas ozvou.Zprávy z Chorvatska/10
Pobyt utekl, je čas se vrátit. Dnes (14. 6.) nastala chvíle balení a loučení. Odjezd je plánován na 15:00 h. Příjezd ke škole zítra (15. 6.) okolo 6:00 h. V případě, že dostanu nové informace, napíšu.


Další ročník v miniházené ukončen
Čtvrtým kolem dnes (13. 6.) skončil letošní ročník v miniházené žáků 4. - 5. tříd. A naši malí házenkáři nepřišli s prázdnou. Vybojovali nakonec 3. místo. Blahopřejeme.
Zprávy z Chorvatska/9
Po trajektu, lodi a raftu jsou dnes (13. 6.) v kurzu vlastní nohy. Pěší túra začala v 5:30 h. (vstávání bylo asi kruté). Trasa vede ze zátoky Mala Luka, kde jsou naši turisté ubytovaní, do Omiše - Starého Gradu - a zpět. V Omiši, jehož patronem byl Jan Nepomucký, už všichni byli. Pokud vystoupají do nadmořské výšky 311 m n. m., dostanou se k troskám pevnosti Stari Grad, která měla v minulosti velký strategický význam. Je z ní nádherný rozhled, takže odtud bylo možno sledovat pohyb v mořském kanálu mezi Splitem a Makarskou. Prameny jen nehovoří o tom, zda toho využívali více obyvatelé, nebo piráti :-) Jelikož cesta k pevnosti je strmá, mezi skalami a vede stále do kopce, jistě bude i teplo, přijde po návratu určitě vhod osvěžení v moři. Tady někde se dnes naši pohybují:
Zprávy z Chorvatska/8
Rafting na řece Cetina už mají naši rekreanti za sebou. Jsou nadšeni a v pořádku. Obloha je zatažená, ale jinak teplo, takže koupání je v plném proudu. Pobyt se krátí. Zítra všechny čeká poslední výlet a v sobotu přijde chvíle loučení a odjezdu. Fotografie je z 12. 6. 2014, 11:09 h.


Zprávy z Chorvatska/7
Dnes (12. 6.) přišla SMS v 7:03 h. V noci trochu sprchlo, ráno už je zase hezky. Dnes je čeká rafting - adrenalin na řece Cetina. Všichni jsou v pořádku.Zprávy z Chorvatska/6
Fischpiknik si ve středu (11. 6.) všichni náležitě užili, počasí bylo nádherné, všichni jsou v pořádku. To je přetlumočený telefonát s panem ředitelem, ještě dodal, že jinak se děti věnují hlavně koupání a slunění.Zprávy z Chorvatska/5
Dovolenkové počasí dnes (10. 6.) všichni využívali opravdu k odpočinku. Nádherné počasí a k tomu pohoda a klid panuje v našem táboře. Teplota vody s letními parametry, jak píše pan ředitel, zlomila nakonec i ty, kteří ji zatím až tak nevyhledávali. Zpráva přišla v 16:03 h.Zprávy z Chorvatska/4
U nás se tomu říká extrémní horko, v Chorvatsku - nádherné počasí :-) Včerejší den byl ve znamení koupání, slunění, rozehraného turnaje ve stolním tenisu. Program zpestřila návštěva večerního Splitu, kde prý bylo nádherně a bezva. Všichni jsou v pořádku a děti stále hodné. Zpráva přišla dnes (10. 6.) v 8:36 h.Zprávy z Chorvatska/3
Dnešní den (8. 6.) proběhl v naprostém klidu, všichni jsou v pořádku. Počasí přeje. Zítra je na pořadu mj. výlet do Splitu. Uvidíme, jaké zprávy přijdou. Hned dám vědět.


Zprávy z Chorvatska/2
První noc byla klidná. Náročná cesta uondala všechny. Děti jsou chváleny. Dnes (8. 6.) je na programu procházka a prohlídka Omiše, malého přístavního městečka, které leží mezi Splitem a Makarskou. Snad tam nepotkají naši cestovatelé piráty, protože Omiš byl v minulosti centrem pirátů, kteří byli nejnebezpečnější v celém Středomoří :-) Po návratu přijde jistě vhod koupání a pak bude hlad. Ale to už všichni zvládnou podle připraveného jídelníčku z dovezených ingrediencí.


Chorvatsko aktuálně/1
...všichni výletníci jsou ubytovaní (7. 6.). Přišlo i na první vaření, takže předpokládám, že jsou i částečně vybaleni. Za letního počasí se všichni seznámili s okolím jejich dočasného domova a pak přijde prý na řadu koupání. Nebylo specifikováno kde, ale myslím si, že to bude ochutnávka moře :-). Noční klid byl dnes stanoven na 23:00 h. SMS přišla v 15:08 h.


Chorvatsko i letos
Včera (6. 6.) se vydalo 25 deváťáků s doprovodem na tradiční ozdravný pobyt v Chorvatsku. Dnes se pan ředitel ozval již z místa jejich pobytu (9:25 h.). Všichni jsou v pořádku na místě, přivítala je azurová obloha, teplota vody kolem 21°C. Děti čeká ubytovávání a co se bude dít dál, to zase napíšu, až dostanu informace od pramene.


Prodej sešitů
Připomínám žákům naší školy, že budou mít v úterý a ve středu (10. - 11. 6.) v prostoru respiria možnost nákupu sešitů pro příští školní rok. Ceny za jednotlivé sady Vám sdělí třídní učitelé.


Atletický víceboj 1. -4. tříd
Ve středu (4. 6.) se 28 atletických nadějí zúčastnilo tradičního atletického víceboje. V konkurenci žáků z osmi škol dokázali vystrčit drápky. Na medaile dosáhli:
Lucie Kremlingová        skok z místa                3. místo        150 cm
Filip Raška                      běh přes překážky      1. místo        7.82 s
Šimon Růčka                  běh přes překážky      3. místo        9.79 s
Vojtěch Janoš                 běh přes překážky      3. místo        9.11 s    (celkově ve své kategorii 3. místo)
Lenka Vrbancová (2. A) však vypálila rybník všem. Získala 2 zlaté medaile, 2 bronzové medaile a zlato za celkové 1. místo v kategorii závodnic ročník 2006.
Všem sportovcům blahopřejeme.Republikové finále 46. ročníku Poháru rozhlasu
6. místo v kategorii mladších žáků, nezapomenutelné zážitky, diplom, startovní čísla, štafetový kolík, upomínkové předměty, ale hlavně dobrý pocit z výsledků dosažených v republikovém finále Poháru rozhlasu 2014. To si dovezli naši sportovci včera (3. 6.) z Plzně. A pokud svazová koordinátorka soutěží mládeže paní Iveta Rudová prohlásila, že dlouho takové pěkné finále poháru neviděla, kdoví jestli  kdy vůbec, mohu já jen dodat - jsme rádi, že jsme byli u toho.
Děkujeme všem žákům, kteří se finále zúčastnili, za vzornou reprezentaci školy. Poděkování patří i tomu, který žáky k finále dovedl - Ing. Jiřímu Madeckému.
Příjezd se blíží
V 9:40 h. je hlášen odjezd z Prahy, plánovaný příjezd do Kopřivnice mezi 15. - 16. hodinou.Již na území České republiky
Anglie i Francie jsou již jen ve vzpomínkách, všichni naši cestovatelé se blíží k domovům. V 7:23 h. se ozvali od Plzně. (Tam mimochodem zítra zamíří 10 našich sportovců na republikové finále Poháru rozhlasu.)Akce dětí ve školní družině
 5. 6.                  BIJÁSEK - Letadla
 9. 6. - 20. 6.    Hry bez hranic     
24. 6.                 Výlet (VANAIVAN) s překvapením

K V Ě T E N  2014

Návrat se blíží
Prohlídka Paříže skončila, nastal čas návratu. Po celou dobu přálo počasí. Děti bezva, prý zaslouží pochvalu. Všichni jsou v pořádku a vracejí se plní zážitků. Tak to je stručný přepis zprávy od paní učitelky Kapsové, která přišla dnes (31. 5.) ve 20:18 h.Zprávy z Francie
Ze zprávy, která přišla dnes (31. 5.) v 6:24 h., je jasné, že se naši cestovatelé přesunuli do Francie a míří do Paříže. Doprovází je slunce. Děti jsou v pořádku.Městská knihovna oceňuje
I letos vyhlásila Městská knihovna Kopřivnice výtvarnou soutěž, tentokrát s podtitulem Kopřivnické pexeso. Mezi oceněnými autory je i Alexandra Košárková z 2. B. Blahopřejeme.
Vyhodnocení proběhne v knihovně 11. 6. 2014 v 15:00 h.


Zprávy z Anglie
Včerejší program (29. 5.) byl náročný, ale všichni ho zvládli na výbornou. Naši cestovatelé viděli zvedací most nad Temží - Tower Bridge, navštívili přírodovědné a technické muzeum, metrem se potom přemístili ke Královské greenwichské observatoři, kterou prochází nultý poledník. Chvilkami je doprovázelo i sluníčko.
Dnes (30. 5.) je čeká přístavní město Dover a pak už hurá do Francie. Děti jsou v pořádku, skvělé a v rodinách, kde jsou ubytované, se jim líbí.


Pozdrav z Londýna
Významné londýnské památky už naši turisté dnes (28. 5.) zvládli a v tuto chvíli by se měli zabydlovat v rodinách, které jim poskytnou dočasný domov. S paní učitelkou jsme v kontaktu a věřte, že děti jsou v pořádku - poslední zpráva přišla dnes (28. 5.) v 18:42 h.Účastníci zájezdu Londýn - Paříž se hlásí
11 žáků včera (27. 5.) odjelo s paní učitelkou Kapsovou, která zastoupila nemocnou paní učitelku Neničkovou, na poznávací zájezd. V 10:36 h. přišla 1. zpráva, že jsou již před Prahou, trošku se zdrželi v koloně na dálnici. Dnes (28. 5.) v 5:48 h. už přišla zpráva z Anglie. Všichni se přesunuli trajektem ke břehům Anglie a míří autobusem do Londýna. Děti jsou v pořádku a hodné.
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 28. května 2014 se konají informativní třídní schůzky. 
Od 15.00 - 18.00 h. Vám přítomní vyučující podají informace o prospěchu a chování Vašeho dítěte v jednotlivých předmětech.


Testování
15 žáků 8. ročníků dnes (26. 5.) zasedlo v učebně přírodopisu k testům z českého jazyka, matematiky a všeobecných studijních předpokladů. Výsledky by jim měly pomoci při výběru dalšího studia.Pohár rozhlasu 2014 - krajské finále
Výkony, které podali naši sportovci 6. 5., je posunuli až do krajského finále, které se konalo v úterý 20. 5. v Třinci. Na tuto příležitost čekali naši atleti osm let. Třinecký tartan vyzkoušeli mladší žáci a starší dívky a nebyli jen do počtu - jak píše Ing. Madecký. Přesto, že soupeři byli často členy atletických oddílů, vybojovala naše děvčata krásné 6. místo. Soupeřů se nelekli ani naši chlapci, kteří po slabším začátku zabojovali a obsadili nádherné 2. místo za opavským atletickým oddílem ziskem 4 737 bodů. K postupu do republikového finále jim chybělo pouhých 20 bodů. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a všem k dosaženým výsledkům blahopřejeme.
Velká cena Kopřivnice v šachu
41 šachistů kopřivnických škol bojovalo v pátek (16. 5.) o prvenství ve dvou kategoriích. Naši hráči byli v obou úspěšní. V kategorii mladších žáků zvítězil Jiří Musil, žák 4. B, v kategorii starších žáků obsadil István Andrási (9. A) 2. místo a hned za ním se umístil Radim Výborný (9. B). Blahopřejeme.
ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY - DO 31. KVĚTNA 2014

Připomínám rodičům budoucích prvňáčků, kteří zvažují ve školním roce 2014/2015 odklad povinné školní docházky svého dítěte, že se blíží zákonem stanovený termín odevzdání 2 doporučujících posouzení nutných pro rozhodnutí o odkladu.


O odkladu povinné školní docházky rozhoduje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů (formulář najdete i na stránkách školy po otevření záložky Zápis do I. tříd - Odklad školní docházky) a 2 písemných doporučení (podle novely školského zákona 472/2011, § 37 odst. 1), a to:
1) vyjádření poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálního pedagogického centra apod.) a

2) posouzení odborného lékaře (pediatra, klinického psychologa).

Žádost o odklad a 2 doporučující posouzení je nutné předložit  do 31 . 5. 2014  ředitelství školy.Pythagoriáda
Okresní kolo matematické soutěže pro žáky 5. a 7. ročníků se konalo 6. 5. v Novém Jičíně. V kategorii 5. tříd nás reprezentoval Vojtěch Stacha, úspěšný řešitel, který obsadil 19. - 22. místo. V kategorii 7. tříd sice Anna Blahutová na úspěšného řešitele nedosáhla, ale zabojovala Vendula Nguyenová, která obsadila 3. - 4. místo. Blahopřejeme.Jarní kolo E.ON City Cupu
V pondělí 5. 5. nastoupilo do turnaje 30 žáků 1. - 5. ročníků. Jednotlivé minitýmy si odehrály svá utkání a výsledkem bylo celkové 3. místo. Hráči si odnesli nové zážitky, získali pohár, netradiční diplom, zůstala jim turnajová trička a pro školu navíc získali 10 fotbalových míčů.


Akce dětí ve školní družině
15. 5.      BIJÁSEK - Zataženo, občas trakaře 2
22. 5.      BIJÁSEK - Ptačí úlet
29. 5.       Dopravní hřiště

D U B E N  2014

Soutěž skončila
Soutěž pro školy o 100 000,- Kč, kterou pořádalo TESCO, 30. dubna skončila. Umístili jsme se na 108. místě se 4 054 kupóny. Děkujeme všem, kteří kupóny dodávali, ale i těm, kteří čísla za naši školu do soutěže zadávali.Vážení rodiče,
ve dnech 2. a 9. května 2014 nebude probíhat výuka z důvodu ředitelského volna, které je schváleno zřizovatelem. V těchto dnech nebude v provozu ani školní družina a školní jídelna.McDonald´s  Cup - semifinále
Vybaveni novými a slušivými dresy odjeli v úterý žáci 4. - 5. tříd za fotbalem do Hodslavic. Možná, že za rok kluci svou šanci využijí lépe...
Pan učitel Madecký o jejich vystoupení píše:

"Ve zbrusu nových, zářivě žlutých dresech vyběhli 29. dubna 2014 naši čtvrťáci a páťáci na fotbalové hřiště v Hodslavicích, aby v rámci okresního semifinále změřili své síly s vrstevníky z dalších škol. Zatímco čtvrťáci v útoku v zápasech dominovali a za svůj výkon zaslouží maximální pochvalu, páťáci v obraně a brance zůstali svými výkony bohužel poněkud za svými možnostmi, z čehož pak rezultovaly smolně obdržené branky a konečné 6. místo. Potenciál pro příští ročník však tady určitě je."
Dopravní soutěž
Ve čtvrtek (24. 4.) se konala na dopravním hřišti soutěž o postup do okresního kola. Naši bojovali ve dvou kategoriích. Družstvo z 5. tříd se umístilo na 4. místě, starším žákům se podařilo obhájit loňské prvenství a 14. května se vydají do Oder. Budeme držet palce. Street hockey
Ve čtvrtek (24. 4.) jeli naši hokejisté do Ostravy s představou, že snad nebudou poslední. O tom, jak to dopadlo, píše pan učitel Madecký: 

„Po slavnostním nástupu 64 družstev bylo 24. 4. 2014 v ostravské ČEZ Aréně zahájeno Velké finále ČEZ street hockeye, tedy turnaj nejlepších týmů severní Moravy, jehož se zúčastnili i reprezentanti naší školy (Jan Bartoň, Adam Bělecký, Adam Raška,  Šimon Šindler a Daniel Žabenský).  V prvním kole si naši hoši poradili s hráči ZŠ Dolní Lutyně (4 : 1), ve druhém si na nich vylámali zuby hráči ZŠ Bulharská z Ostravy (4 : 2) a rázem byli mezi 16 nejlepšími.

Skupina elitních 8 týmů však pro naše borce zůstala uzavřena poté, co jim nemilosrdný los přisoudil za soupeře tým ZŠ Alšova. Porážka 2 : 5 se rodila po tuhém boji a díky šťastnější koncovce protivníka. Přesto můžeme být na výkon našich právem hrdí.“

Já jen dodávám, že naši přemožitelé se stali nakonec celkovými vítězi turnaje a našim sportovcům k 9. místu blahopřejeme.Sběr papíru - výsledky
V rámci Dne Země se uskutečnil i letos sběr papíru. Rekord jsme nepřekonali, ale celkových 2 443,5 kg je slušný výsledek. Tradičně mají na výsledku největší podíl žáci 1. stupně. Nejvíce odevzdali žáci 4. A - 587 kg, na 2. místě se umístili s 385 kg žáci 3. B, 3. místo obsadili žáci 5. A, odevzdali 250 kg papíru. Odměnu tentokrát obdrží vítězná třída.McDonald´s  Cup
Co dnes (22. 4.) žákům 2. - 3. tříd, kteří nastoupili v 1. kole turnaje, vyšlo 100% - tak to bylo počasí. Před začátkem turnaje kapky deště, snad 2 minuty po jeho ukončení pořádný déšť. Kdyby se hrálo na chycené penalty, turnaj by naši vyhráli. Ale...
Rozhodující pro postup byly získané body a skóre, takže 3. místo ukončilo vystoupení našich malých fotbalistů v soutěži. Co se jim však upřít nedá, tak to byla snaha.


Den  Země 
Aktivity ke Dni Země proběhnou v naší škole v úterý 22. 4. 2014. Součástí bude i sběr papíru, který bude z organizačních důvodů realizován ve středu 23. 4.  v době od 8.00 - 10.45 h. v respiriu školy.
Jarní koncert
S jarem přichází i tradiční koncert kopřivnických sborů. Naši zpěváci dnes (15. 4.)  vystupovali v novém. Že jim to zpívalo, o tom jste se mohli přesvědčit na vlastní uši. Že jim to slušelo, na to se můžete podívat :-)Velikonoční jarmark
Začalo se netradičně zpěvem a pak už se bavili malí i velcí. Netradiční velikonoční jarmark - tentokrát s názvem Jarní tvoření - byl pestrý, zajímavý a zase jiný. Na každém stole byl připraven jiný materiál - a tak se stříhalo a lepilo, malovala se vajíčka, děti pletly tatary a košíky, navlékaly se korálky a také se prodávalo. Prostě jarmark se vším všudy. Děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci této akce podíleli  a opět potěšili.
A pokud náhodou uvidíte v televizi na stanici TV POHODA - RELAX nějaký šot z jarmarku ZŠ dr. Milady Horákové, není to shoda jmen, je to opravdu z naší školy :-). Vysílat by se měl v neděli a v pondělí v 6.00 h., 8.00 h. a v 11.45 h.


Matematická olympiáda
Pět žáků ze 7. - 8. ročníků odjelo o den později (9. 4.) do okresního kola MO. Úspěšnými řešiteli se stali dva z nich. Na 9. - 11. místě skončila Kristýna Šicová (7. B). Vendula Nguyenová (7. A) zabojovala a okresní kolo s plným počtem bodů vyhrála. Blahopřejeme.


Biologická olympiáda
Okresní kolo se konalo v úterý (8. 4.). Klára Rýdlová, která do tohoto kola postoupila, obsadila 29. místo. Patří jí poděkování za reprezentaci školy. 


Plazi ve škole
Chovatel pan Richard Valko přijel mezi sedmáky po dvou letech (9. 4.). A opět nadchl - svými znalostmi, projevem i přístupem. Ve dvouhodinových blocích se sedmáci z posluchačů postupně stali "ošetřovateli" a mnozí neváhali seznámit se s dovezenými exponáty osobně.KOPR-STAR 2014 finišuje
Máte poslední 2 dny (konec hlasování je v pátek 11. 4. 2014 ve 12:00 h.) na posílání SMS zpráv = hlasů svým favoritům. Naší favoritkou je Leona Grygaříková, žákyně 7. B, která se probojovala do finále této soutěže. Jaké bude pořadí, to už záleží jen na vás.


McDonald´s  Cup
...jednoduše řečeno minifotbal. Soutěž pro žáky 4. - 5. tříd se konala včera (8. 4.) na našem hřišti. Sešlo se 6 družstev fotbalistů, kteří přišli s jediným cílem - postoupit do dalšího kola. Za pěkného počasí běžel jeden zápas za druhým a po 13. hodině bylo rozhodnuto. Do dalšího kola postupují z 1. místa fotbalisté ZŠ Lubina, kteří porazili v boji o 1. místo žáky ZŠ Emila Zátopka (také postupující). A jak si vedli naši?
Nepostoupili, tentokrát se museli sklonit před lepšími. Ale 3. místo bylo odměnou za jejich obrovské nasazení a bojovnost a za svůj výkon zaslouží velkou pochvalu. (Pochvala patří i Mgr. Hořákové - výběr týmu, Ing. Madeckému - příprava akce a vedení hráčů, ale i panu Doubravovi a Chechelskému, kteří pomohli při přípravě turnaje.)Matematická olympiáda - krajské kolo
Koncem týdne také přišly dlouho očekávané výsledky krajského kola 63. ročníku MO kategorie Z9. Matouš Šugárek se mezi soutěžícími neztratil. Ze 63 soutěžících obsadil 22. - 24. místo a stal se úspěšným řešitelem. Blahopřejeme.


Miniházená
Další kolo proběhlo ve čtvrtek 3. 4. v hale ZŠ Emila Zátopka. Naši házenkáři ze 4. a 5. tříd vybojovali krásné 2. místo. Blahopřejeme.


NatTech
V rámci tohoto projektu odjelo 22 žáků ze 7. B na dvoudenní poznávací výlet (1. -2. 4.) do Mladé Boleslavi a Prahy. Nejenže odjeli, ale také se v pořádku a nadšeni všichni vrátili. Připravený program zaujal.

 
P O Z V Á N K AVybíjená dívek - krajské kolo
Klukům ještě neoschl pot na čele a už tu byla SMS zpráva od našich vybíjenkářek, které ráno (1. 4.) odjely do Opavy do krajského kola. Holky se umístily na krásném 3. místě. Blahopřejeme.Minifotbal - okresní finále
5 družstev  a každé chtělo vyhrát (1. 4.). Možná i naši fotbalisté ve skrytu duše doufali v lepší umístění. Ale bez gólů, běhání a nasazení se nevyhrává, takže 5. místo je asi zklamáním pro hráče i fanoušky, kteří je přišli podpořit. Za přípravu a organizaci turnaje děkuji panu učiteli Madeckému.
 Akce dětí ve školní družině
3. 4.        BIJÁSEK - Šmoulové 2
10. 4.      BIJÁSEK - Turbo
24. 4.       BIJÁSEK - Já, padouch 2
 
 
 
B Ř E Z E N  2014
 

Pohádkové odpoledne a konec se zimou

...tak nějak to pojaly děti na konci minulého týdne ve školní družině. Ve čtvrtek (27. 3.) si udělaly opravdu pohádkové odpoledne a v pátek (28. 3.) šly zatočit s Morenou, vládkyní zimy, aby už konečně všichni mohli přivítat jaro, na které se tak těšíme...
 
Soutěž o 100 000,- Kč
 
Na stránkách třídy 3. B se objevila zajímavá informace:
 
"Tesco zahájilo soutěž pro školy :-), do které bychom se rádi zapojili. Je dobrovolná a samozřejmě závislá na nákupech v Tescu. Pokud v období 5. 3. - 22. 4. 2014 budete nakupovat v prodejnách Tesco, pošlete, prosím, soutěžní kupón naší škole (můžete poslat sami, nebo donést do školy).
Soutěžní kupón můžete registrovat na: www.pohadkovetesco.cz v sekci Školmánie. Děkujeme :-)"
Pokud budete mít příležitost soutěž podpořit, neváhejte. V případě, že pošlete soutěžní kupón do školy, stačí ho vhodit do schránky v respiriu, nebo předat paní učitelce Galové či paní učitelce Stočkové. Žáci 1. stupně již pilně sbírají.
 
  ...schránka na soutěžní kupóny v respiriu vedle bufetu
K 31. 3. jsme poskočili z 500. místa na 150. místo s počtem 674 kupónů. Soutěž ale pokračuje...
K 10. 4. jsme poposkočili na 130. místo s počtem kupónů 1 693. Soutěž pokračuje...
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 26. března 2014 se konají informativní třídní schůzky. 
Od 15.00 - 18.00 h. budou přítomni všichni vyučující (kromě nemocných), kteří Vám podají informace o prospěchu a chování Vašeho dítěte v jednotlivých předmětech.
 
 
 
 
 
Vybíjená dívek - okres
Oproti smutné Sáře se v úterý (25. 3.) vrátily vysmáté naše vybíjenkářky z 5. tříd. Nečekané vítězství si za bojovný výkon zasloužily a postoupily tak do krajského kola, které se koná 1. 4. 2014. Blahopřejeme a vůbec bychom se nezlobili, kdyby holky zase překvapily.
 
 
 
 
Recitační soutěž - okresní kolo
V úterý (25. 3.) jela bojovat o postup do dalšího kola naše jediná zástupkyně Sára Knapcová (5. A). Krásná recitace, ale konkurence byla velká, názor poroty rozhodující, a ten znamenal letos pro Sáru stop v další soutěži. I tak k výkonu gratulujeme.
 
 
 
 
Pythagoriáda žáků 5. - 8. tříd
Ve školní jídelně se sešlo ve středu (19. 3.) 57 žáků, kteří měli šanci postoupit do okresního kola této matematické soutěže. Postup si vybojovalo ve 4 kategoriích šest z nich.
5. třídy    Vojtěch Stacha (5. A)
6. třídy    Jan Bartoň (6. A)
                Barbora Tománková (6. A)
7. třídy    Vendula Nguyenová (7. A)
                Anna Blahutová (7. B)
8. třídy    Adam Lapčák (8. A)
Postupujícím blahopřejeme a budeme držet palce v okresním kole.
 
 
Marťanský týden
...probíhal ve školní družině, jak už nadpis říká, celý týden (od 17. 3.). Každý den byl v jiném znamení (výroba čelenek, den naruby, vševědoucí oko, výroba Marťanské lodi a den naopak) a přinesl dětem nové zážitky a hodně veselí...
 
 
 
Semifinále KOPR-STAR
Ve středu (19. 3.) po 19. hodině už bylo jasno. Semifinále bylo minulostí, 44 zpěváků slyšelo rozhodnutí poroty. A je třeba říci, že se ti naši neztratili. V kategorii S získala Ema Zátopková 3. místo, v kategorii M se na stejném místě umístil Jan Miroszka, v kategorii L slyšely bouřlivý potlesk Kristýna Matulová  a Adéla Šindlerová, v kategorii XL získala cenu poroty Klára Rýdlová, Leona Grygaříková si vyzpívala 2. místo a postup do finále (1. dubna v kinosále KD). Všem blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Street hokej
Dvě výhry nad hráči ze ZŠ Emila Zátopka dnes (18. 3.) stačily k postupu do dalšího kola. Našemu výběru (hráči 6. - 7. tříd) blahopřejeme a držíme palce v kole dalším.
 
 
 
Vybíjená - okrsek
V úterý a ve středu (11. a 12. 3.) bojovali žáci 4. - 5. ročníků o vítězství, které jediné zajišťovalo postup do okresního kola. Podařilo se to jen dívkám. Chlapci prohráli opravdu těsně a skončili  na 2. místě. K postupu blahopřejeme a budeme držet palce v dalším kole.
 
 
 
 
 
Akce dětí ve školní družině
13. 3.       Hádanky Dráčka Fráčka
20. 3.       Kniha - přítel člověka
27. 3.       Pohádkové odpoledne
 
 
 
 
Ú N O R  2014
 
 
Recitační soutěž - okrsek
Ve čtvrtek (27. 2.) bojovali o postup do okresního kola naši recitátoři. Snažili se opravdu všichni, ale konkurence byla veliká. Postup si nakonec vybojovala Sára Knapcová (5. A) a nevděčné místo náhradníka obsadila Anna-Marie Krajcárová (6. A). Všem děkujeme za reprezentaci školy a v dalším kole budeme zase držet palce.
 
 
 
Zeměpisná olympiáda
Jan Bartoň, Jiří Kowalik a Matouš Šugárek odjeli v úterý 18. 2. do Nového Jičína, kde se konalo okresní kolo. Statečně bojovali s atlasem, s testem i v praktické části, ale na nejlepší tentokrát nestačili. Nejlépe si vedl Matouš Šugárek (9. A), který si odvezl ve své kategorii 12. místo.
 
 
 
KOPR-STAR 2014 zahájen
V pondělí (24. 2.) se konal v naší škole casting, tedy jakési 1. kolo oblíbené pěvecké soutěže. V zrcadlovém sále se sešlo 27 soutěžících, kteří byli povzbuzování 54 diváky. Postup do dalšího kola si v 1. kategorii vyzpívali Jan Miroszka (3. A) a Ema Zátopková (2. A). Ve 2. kategorii postupuje 5 zpěvaček - Leona Grygaříková (7. B), Kristýna Matulová (5. A), Klára Rýdlová (7. B), Adéla Šindlerová (5. B) a Anna Blahutová (7. B).
Pochvalu ale zaslouží určitě všichni. A to teď myslím soutěžící i porotu.
Postupujícím budeme držet palce v semifinále, které proběhne 19. března 2014 v kinosále KDK. Začíná se v 15.00 h., vstupné 10,- Kč.
P.S.: Škoda, že se ze soutěže na poslední chvíli někteří odhlásili...
 
 
 
Zlato na talíři
Tentokrát nešlo o karáty. Neseli, nesklízeli, nemlátili, nevázali, přesto vážili, drtili, zkoumali, hnětli, pekli a chutnali. Rébus? Skoro to tak vypadá. Jinak jde jen o slovní vyjádření ekologické akce, která proběhla ve 4. třídách a měla název Zlato na talíři. O co tedy vlastně šlo? Děti si jen vyzkoušely jiný způsob, jak přijít k chlebu, který je takovou samozřejmostí, a vrátily se trochu do minulosti. Dověděly se něco z historie, vyzkoušely si drcení zrní, hnětly těsto, ze kterého pak "upekly" placky, a ochutnaly. Bylo to trošku jiné, než chleba z obchodu, asi to i trochu jinak vypadalo a chutnalo. Ale každopádně bylo jasné, že bez práce nejsou koláče a i tady byl nakonec chleba o dvou kůrkách.
 
 
 
 
Akce ve školní družině
Při poslední akci Karaoke (6. 2.) se taneční sál proměnil v improvizované studio, včera (20. 2.) se tam kreslilo, prověřovaly se znalosti o těle a zdraví. Děti si protáhly pořádně své tělo a aby uměly kamarádům pomoci při drobných zraněních - zopakovaly si i základy 1. pomoci.
 
 
 
 
O recitaci
Ve středu (19. 2.) se ve 3. A sešli všichni z 2. - 5. tříd, kteří rádi recitují. 24 recitátorů bedlivě sledovali spolužáci, porota, ale i řada rodičů, kteří si tuto událost nenechali ujít. Nebylo to lehké na obou stranách. Recitátoři bojovali s trémou, porota musela rozhodnout. Hodnotila se znalost textu, recitace, výslovnost i  celkový projev. V 1. kategorii porotu nakonec přesvědčila Karolína Činčalová (2. A), do okrskového kola postupuje rovněž Karolína Jalůvková (3. A), připraven bude i Daniel Marek (3. B).
Ve 2. kategorii žáků 4. - 5. tříd zopakovala postup Sára Knapcová (5. A), postoupil i Richard Červenka (4. B) a připravena bude také Jana Cao Thanh Huyen (5. B). Budeme držet palce.
 
 
 
 
Konverzace v anglickém jazyce
Okresní kolo probíhalo ve čtvrtek (13. 2.) v Novém Jičíně. V 1. kategorii obsadila Zuzana Buiová krásné 7. místo, Pavel Jelič ve 2. kategorii 19. místo. Oběma děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
 
Zápis 2014
K zápisu do 1. tříd letos přišlo se svými rodiči 65 dětí. Do lavic by mělo v příštím školním roce zasednout 51 prvňáčků. Děti byly u zápisu šikovné. To, co trošku vázlo, jistě do září docvičí a my se budeme v pondělí 1. září 2014 na nové žáky moc těšit.
Rozhodnutí o přijetí najdete v záložce Zápis do I. třídy, rovněž jsou zde uvedeny informace o odkladu povinné školní docházky.
 
 
 
Hledáme nejlepšího mladého chemika
Nadějní chemici musí projít třemi koly, aby se mohli zúčastnit 2. ročníku celostátního finále, které se letos koná v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Ze školního kola do regionálního postoupili tři žáci - Petra Kuchařová a bratři Šugárkovi - a v pátek (7. 2.) odjeli změřit své síly do Hranic. Regionálního kola se zúčastnilo celkem 75 soutěžících a do regionálního finále postupovalo 10 nejlepších. Šimonovi postup utekl o fous - obsadil 14. místo. K hezkému umístění blahopřejeme.
 
 
 
Olympiáda v českém jazyce
69 žáků 8. - 9. tříd bojovalo v pátek (7. 2.) o postup do krajského kola. Naši dva reprezentanti se neztratili. Petra Davidová obsadila 14. - 22. místo, Adam Lapčák udržel střed tabulky.
Děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
Recitační soutěž
16 recitátorů z 2. stupně dnes (5. 2.) bojovalo o postup do okrskového kola. V kategorii 6. - 7. tříd si postup vybojovaly Leona Grygaříková a Anna Marie Krajcárová, v kategorii 8. - 9. tříd postoupily Simona Goralová a Ena Krákorová. Budeme držet palce.
 
 
 
Informace o zápisu do 1. tříd

 

Vážení rodiče,

zápis do 1. tříd klepe na dveře. Letos proběhne 6. - 7. února a my se těšíme, že Vás s budoucími prvňáčky přivítáme v rekonstruovaných prostorách naší školy.

K zápisu nezapomeňte přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. U zápisu si bude paní učitelka s Vaším dítětem povídat a vyplní s ním pracovní list.

Vše směřuje k tomu, aby zjistila připravenost dítěte do školy (školní zralost).

Co by mělo dítě umět:

·         pozdravit, srozumitelně říct své jméno a příjmení, bydliště,

·         zarecitovat připravenou básničku, nebo zazpívat písničku,

·         popsat jednoduchý obrázek, rozlišit podrobnosti, najít rozdíly,

·         zopakovat slova, která slyší,

·         rozpoznat základní barvy,

            ·         orientovat se v prostoru (vlevo – vpravo, nad – pod, dole – nahoře, menší – větší, stejný - různý),

·         po jedné počítat do 10,

·         pojmenovat geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh),

·         namalovat postavu,

·         správně držet tužku,

·         umět zavázat tkaničky.

Pokud si nejste školní vyspělostí Vašeho dítěte jisti, můžete zažádat již u zápisu (nejpozději však do 31. května) o odklad školní docházky.

Novela školského zákona (472/2011 Sb.) k tomuto říká:

 

§ 37 (472/2011 Sb.)

Odklad povinné školní docházky

(1) Není-li dítě po dovršení šestého roku věku tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

 

Nástup dítěte do školy ovlivní chod celé rodiny. K dobrému startu své ratolesti přispějete dodržováním pevného režimu, důsledností, nastolenými návyky, projevovanou láskou a péčí. Věnujte dítěti svůj čas – společně si hrajte, pověřujte ho drobnými úkoly, vyprávějte si, odpovídejte dítěti na otázky, naslouchejte mu, zajímejte se o to, co dítě prožilo v mateřské škole, nezapomeňte ho chválit a povzbuzovat. Pocit jistoty, že dítě školu zvládne, je pro budoucího školáka moc důležitý. Do začátku školní docházky byste měli společně také připravit místo, kde se bude Vaše dítě učit a psát úkoly.

A co by měl předškolák do 1. září 2014, kdy bude školní rok 2014/2015 zahájen, ještě zvládnout?

·         správně vyslovovat

·         naslouchat vyprávění, pohádce

·         vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat

·         vydržet nad zadaným úkolem

·         dokončit práci

·         pozdravit, poprosit a poděkovat

·         vyřídit jednoduchý vzkaz

·         dodržovat hygienu, jíst příborem

·         samostatně se oblékat a obouvat, zapínat knoflíky a zip, zavázat si tkaničky

Věřte, že čas, péče a důslednost přinesou ovoce nejen Vám, rodičům, v podobě radosti ze školních úspěchů svých dětí, ale hlavně pomohou školákům k bezproblémovému zaškolení a k adaptaci na nové prostředí.

 
 
 
 
 
 
Akce dětí ve školní družině
  6. 2.       Příprava na Koprstar - karaoke
13. 2.       BIJÁSEK - SNÍŽEK BÍLÝ KOŽÍŠEK
20. 2.       Zdravověda
27. 2.       BIJÁSEK - CESTA ZA VÁNOČNÍ HVĚZDOU
 
 
 
L E D E N  2014
 
 
 
Sněhulakiáda
Ve čtvrtek (30. 1.) bylo po vysvědčení a venku bylo trošku sněhu. Děti z družiny toho využily a vyrazily stavět sněhuláky. Abych řekla pravdu, o stavění nemohla být ani řeč, ale malá změna - a sněhuláci byli na světě. Stačily 3 obruče, lopatka na shrabování sněhu. A pak se také na sněhu objevily obtisky "sněhuláků". Všichni se vraceli spokojeně do tepla, a to je důležité.
 
 
 
Konverzační odpoledne
Ve středu odpoledne (29. 1.) se ve škole sešlo 28 milovníků anglického jazyka. V konverzační soutěži bojovali o postup do okresního kola. V 1. kategorii se to podařilo Zuzaně Buiové, ve 2. kategorii bylo rozhodování poroty náročnější - ale byl to nakonec Pavel Jelič, který postoupil. Blahopřejeme.
 
 
 
Město v proměnách času
...to bylo téma letošní dějepisné olympiády. Do okresního kola odjeli (28. 1.) Šimon a Michal s tím, že jeden z nich nebude určitě poslední. Stalo se. Šimon Šugárek se stal úspěšným řešitelem a obsadil 9. místo, Michal Mikuš vybojoval  25.  místo (z 47). Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
38 sekund
Právě tolik dělilo starší žáky (24. 1.) od postupu do dalšího kola ve florbalu. Bohužel inkasovali branku. A tak se postup nekoná, žáci obsadili 4. místo. Bojovnost nestačila. Hráčům ke konci utkání docházel dech, a tak je nezachránil ani fakt, že vstřelili nejvíce branek.
 
 
 
Matematická olympiáda
Ve středu (22. 1.) odjel do Nového Jičína obhajovat prvenství Matouš Šugárek. Nepodařilo se, ale důležité je, že zabodoval v každém ze 4 příkladů. Matouš se stal  úspěšným řešitelem a obsadil 4. místo. Blahopřejeme.
 
 
 
Šachisté si zahráli
12 družstev, tvrdá konkurence. 7 partií - 1 výhra, 1 remíza, 5 porážek. Tak to vypadalo ve středu (22. 1.) v krajském kole starších žáků ve Frýdku-Místku. 11. místo mezi "profesionály" není ostudou.
 
 
 
 
Florbal mladších žáků
V pátek (17. 1.) nastoupili v okresním semifinále do bojů o postup naši mladí florbalisté. Vylučování hráčů, beznaděj střelců, ve dvou zápasech obdržené branky v posledních vteřinách, hra bez kolektivního ducha - tak se dá ve stručnosti shrnout vystoupení našich hráčů. Výsledek potom nepřekvapil - ze 4. místa se nepostupuje.
 
 
 
 
Dílny plné vitamínů
 
Ve čtvrtek (16. 1.) museli v družině měnit program. Sněhuláky bez sněhu stavět nelze. A tak přišly na řadu vitamíny. Skládaly se puzzle s vitamínovou tematikou, děti poznávaly ovoce a zeleninu, aniž by viděly, z ovoce a zeleniny tvořily nejrůznější výrobky. A na závěr? Co si připravily, to také děti s chutí snědly.
 
 
 
 
Výstava prací ve vestibulu městského úřadu
 
 
 
 
 
!!! LYŽAŘSKÝ  VÝCVIK  ZRUŠEN  !!!
Upozorňuji rodiče žáků, kteří měli odjet v neděli 5. 1. 2014 na lyžařský výcvik, že z důvodu nedostatku sněhu je výcvik zrušen. Pan ředitel byl ještě včera (1. 1.) prohlédnout terén přímo v Karlovicích, prokonzultoval situaci s místními vlekaři a na základě zjištění rozhodl o zrušení kurzu. O případném náhradním termínu, či jiných možných řešeních, budete včas informováni.
V pondělí 6. ledna 2014 se tedy sejdeme všichni v naší škole a budeme pokračovat ve výuce dle platného rozvrhu.
 
 
 
Upozornění pro veřejnost
Od 1. 1. 2014 lze rezervace sportovního areálu, tělocvičen a zrcadlového sálu dojednat pouze s panem Petrem Chechelským, telefon 734 236 596.
 
 
 
 
 
Akce dětí ve školní družině
  9. 1.       BIJÁSEK - Legendární parta
16. 1.       Sněhulakiáda
23. 1.       BIJÁSEK - Neuvěřitelná dobrodružství...
30. 1.       Dílny plné vitamínů
 
 
 
P R O S I N E C
 
 
 
Memoriálu, který se konal v pátek (20. 12.), se zúčastnilo 15 desítek závodníků (přesně 153 z 11 škol), kteří bojovali o vítězství v 10 kategoriích, z toho dvě byly novinkou. Byly to kategorie těch nejmenších - z atletické přípravky. Kategorie dorostenek nakonec nebyla obsazena. Nezklamal ani Jaroslav Bába, který splnil slib a přijel. V hale ZŠ Emila Zátopka, kde se akce konala, to žilo. Byli tam nejen startující, ale také diváci, kteří fandili pochopitelně hlavně těm svým závodníkům, ale ocenili i výkony jiných. Často i netradiční styly, které byly k vidění.
Z  našich 18 reprezentantů dosáhlo na stupně vítězů šest.
přípravka
2. místo    Adéla Sochová
3. místo    Natálie Frömmerová
 
nejmladší žáci
3. místo    Martin Tománek
 
mladší žákyně
2. místo    Veronika Jalůvková
 
mladší žáci
1. místo    Marek Honč
 
starší žákyně
2. místo    Veronika Borovská
 
Přehlídka sportovních výkonů, někdy originálních stylů, často i originálních sportovních oděvů skončila. Jaroslav Bába přijel přímo ze zimní přípravy, a tak jeho 210 cm bylo dobrým počátkem nové tradice memoriálu.
Diplomy a ceny byly předány. Organizátoři odvedli dobrou práci. A tak už jen chci poděkovat všem, kteří se na organizaci akce podíleli - organizátorům, pomocníkům, komentátorům, sponzorům, skokanům i divákům.
Myslím, že by měl ze všech soutěžících pan učitel Michálek radost, protože zapálené sportovce měl vždycky rád.
 
 
 
 
 
Olympiáda z českého jazyka
Zdánlivě starší informace. Ale vyhodnotit práce 28 žáků zase není legrace. Zprávu o školním kole  přeposlala paní učitelka Jandorová

"Ve čtvrtek 12. 12. se 28 žáků osmých a devátých tříd zúčastnilo školního kola olympiády z českého jazyka. Během 120 minut museli zvládnout pět úkolů jazykovědné části a napsat slohovou práci na zadané téma.

Největší obtíže žákům nečinilo splnit úkoly, které se letos týkaly slovotvorby, ale pochopit vůbec samotné zadání. Opět se potvrdilo, že učitelé českého jazyka musí i nadále věnovat velkou pozornost práci s textem a čtení s porozuměním.

A výsledky snažení? Na 1. místě skončila Petra Davidová z 9. A a na 2. místě Adam Lapčák z 8. A. Oba budou reprezentovat naši školu v okresním kole, do kterého jim přejeme hodně štěstí."

 
 
 
 
Vánoční družina
Dnes (19. 12.) zněl zpěv i v družině. Vánoční besídka se vydařila a teď už všichni netrpělivě čekají na prázdniny. Ještě 5x se vyspíte a už tu bude i Štědrý den...
 
 
 
Sbory vystupovaly
Každý týden chodí děti, které se přihlásily do sboru, pilně trénovat pod vedením paní učitelky Galové. Několikrát ročně mají zpěváci příležitost ukázat, co se naučili. Jedna z nich přišla tradičně v čase předvánočním. V úterý (17. 12.) se konalo setkání všech sborů kopřivnických škol. Vánoční čekání, tak se akce jmenuje, umožnilo vystoupení samostatných sborů. Už to je pro děti, hlavně ty, které ve sboru začínají, zážitek. Ale když se pak spojí všechny sbory dohromady a vystoupí najednou 160 dětí - tak to jde mráz po zádech všem. Jste moc šikovní a určitě jste se neztratili.
 
 
 
 
V psím útulku
Ruch kolem Vánočního jarmarku pomalu utichá, ale přece jen se konala ještě malá "dotočná".  Již třetí rok totiž jarmark končí peněžní sbírkou určenou opuštěným psům umístěným v útulku ve Vlčovicích. Sbírku podpořili všichni žáci a učitelé 1. stupně, něco přidali i žáci a učitelé z 2. stupně a správní zaměstnanci. A pak už zbývalo jen to, aby organizátorka akce - paní učitelka Mertová - proměnila peníze za masové konzervy, psí granule a pamlsky, vše za pomoci několika děvčat naložila do auta a všichni odjeli do Vlčovic. Tam bylo krmivo předáno, s některými pejsky si ještě všichni užili pořádnou procházku a pak hurá domů. Zbývá poděkovat všem, kteří se do akce zapojili, těm, kteří vše předali, ale hlavně Vám, kteří jste přispěli. Letos se vybralo rekordních 2 560,- Kč.
 
 Předání nebylo jednoduché, omluvte sníženou kvalitu fotografie.
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 18. prosince 2013 se konají třídní schůzky. Od 15.00 - 18.00 h. budou přítomni všichni vyučující, kteří Vám podají informace o prospěchu a chování Vašeho dítěte v jednotlivých předmětech.
Součástí schůzek bude i schůzka s rodiči žáků, kteří odjíždějí 5. 1. 2014 na lyžařský výcvik. Pozvánku již děti obdržely.
 
 
 
 
Vánoční dílny
 
Ve čtvrtek (12. 12.) v odpoledních hodinách ve školní družině probíhala oblíbená akce, která na několik hodin zastavila předvánoční shon a spojila rodiče a děti ve společné aktivitě.
V jednom oddělení se tvořilo z keramické hlíny, v dalších odděleních se vyráběly rámečky na fotografie ubrouskovou metodou. Všichni snad byli spokojeni, výrobky, které vznikly za pomocí dětí, rodičů i paní vychovatelek, se líbily, čas utekl jako voda a skoro by se chtělo říct, škoda, že to zastavení nebylo delší.
 
 
 
 
 
Předvánoční Rožnov
Ve čtvrtek (12. 12.) se vydali žáci 2. a 4. ročníků do Rožnova. Program, který dětem přibližuje vánoční dny v minulosti, už léta táhne a mnohé děti vždy překvapí. Za vše mluví vyjádření jedné paní učitelky - "kéž by to i dnes probíhalo v takovém poklidu a skromnosti..." K tomu asi není co dodat.
 
 
 
 
Pozvánka
         
 
 
 
 
Jarmark 2013
Krásné, nápadité, překvapivé, milé a zase jiné. Pečlivá příprava se vyplatila a každý přinesl něco nového. Děti, které se dnes (10. 12.) staly prodávajícími, okukovaly, co je na vedlejších stolech. Přece jen to byla konkurence. Výrobky jsou rok od roku dokonalejší, vynalézavější. Často se divíte, že to, co vidíte, dělaly děti. Pravda, paní učitelky asi nejednou utřely z čela pot, ale ten pohled do vánočního respiria byl úžasný. A to už návštěvníci minuli stánek před školou, který byl už tradiční vlaštovkou oznamující, že se za dveřmi školy něco děje. Jarmark bývá doménou těch menších, ale ani žáci 2. stupně se nenechali zahanbit a přispěli k předvánoční atmosféře svými výrobky. Já mám někdy pocit, že už jsem o šikovnosti paní učitelek a dětí řekla snad všechno. Přejde rok a já stojím opět v němém úžasu a dívám se na tu krásu vytvořenou z materiálů, které jsou často běžně kolem nás. Myšlenka, nápad a šikovnost. To je přesně to, co je potřeba k tomu, aby se z jednotlivostí stal celek. A to Vy, kteří jste se na jarmarku podíleli, umíte dokonale. Ono ve výsledku nejde o výdělek, ale o tu radost malých prodejců, když se jejich výrobky líbí a mizí pod rukama. Tak zase za rok. Už teď se těším. A všem děkuji. Bylo to opravdu pěkné.
Jarmark by ale nebyl bez našich správních zaměstnanců, kteří připravili "prodejní místa", ale také budou mít trošku více práce s úklidem. I jim patří dík. Zrovna tak děkuji všem, kteří nezapomněli na to, že ne všude se mají děti tak dobře. Na stonožkové konto jste tentokrát přispěli částkou 1 520,- Kč.
 
 
 
 
Lašská liga miniházené 2013 - 2. kolo
V úterý (10. 12.) proběhlo 2. kolo této soutěže. Naši hráči udrželi 3. místo.
 
 
 
 
Mikuláš nezklamal
Stonožkové děti byly odměněny v Praze, šachisté se odměnili sami a ve škole naděloval (6. 12.) hlavně MIKULÁŠ. Čerti prý letos neměli moc práce. Kniha těch zlobivějších nebyla zcela zaplněna. Dopolední procházku po třídách uzavřeli všichni ve školní družině a tam to rozjeli. Chválili, kárali, rozdávali sladkosti. Přišlo i na taneček, recitace. A jak jsem slyšela, mám moc pochválit. Mikuláš, andělé i čerti byli dobří. Ráda pochvalu vyřizuji. A děkujeme.
 
 
 
 
Úspěšné tažení šachistů
Jedni směřovali ku Praze, jiní k šachovnicím. V okresním přeboru škol družstev předvedli naši šachisté (6. 12.) nádherné výkony, za které byli po zásluze posláni do krajského kola. Kategorii mladších žáků vyhráli, starší žáci postoupili ze 2. místa. Blahopřejeme.
 
 
 
 

Stonožka odměňovala

 

Každoroční předvánoční návštěva Prahy se pro "stonožkové děti" zdá už samozřejmostí. Ale není tomu tak. Pozvání přichází jen těm, kteří se celý rok snaží. A protože se naše děti opravdu snaží, pozvání je neminulo a v pátek (6. 12.) odjely do Prahy. Počasí bylo nevlídné, ale za ten zážitek to určitě stálo.

 

Pozvánka na Vánoční jarmark

 

 

 
FLORBAL Cup 2014

Dnes (3. 12.) se pustilo 7 starších žáků do boje o postup ve FLORBAL Cupu 2014. A stejně jako mladší žáci vybojovali 1. místo. Blahopřejeme.
 
 
 
Akce dětí ve školní družině
  5. 12.       BIJÁSEK - Kovář z podlesí
  6. 12.       Mikulášská besídka
10. 12.       Vánoční jarmark
12. 12.       Vánoční dílny (14.30 - 16.00)
19. 12.       Vánoční besídka
 
 
 
L I S T O P A D
 
FLORBAL Cup 2014
V 1. kole, které se konalo v pátek (29. 11.) ve Štramberku, naši mladší hráči nezaváhali a odvezli si 1. místo. Blahopřejeme.
 
 
 
Odemykání slabikáře
V pátek (29. 11.) si děti obou prvních tříd trošku užívaly. 3 měsíce práce - a jsou z nich čtenáři. "Úředně" potvrzeno - všichni si převzali, odemkli a slavnostně otevřeli své SLABIKÁŘE.
 
 
 
 
Předvánoční družina
Ani tento týden nezůstaly děti bez mimořádného programu. Ve čtvrtek (28. 11.) se v družině peklo, jarmark se blíží, jedno oddělení navštívilo místní knihovnu, kde se tentokrát nečetlo, ale vyrábělo. Dětem se program moc líbil.
 
 
 
 
TGM očima dětí
I v loňském školním roce se zúčastnili naši žáci již 6. ročníku soutěže vyhlášené Masarykovým demokratickým hnutím. Zadání znělo TGM - život, dílo a odkaz pro současnost a budoucnost. Vyhlášení se konalo 15. 11. v Praze a zúčastnily se ho 4 naše dnes již absolventky školy, ale i ta, která jejich práce vedla - Mgr. Marcela Šmiřáková. A nepřijely s prázdnou. Sára Poláčková a Barbora Hamerníková získaly v 1. kategorii (10 - 15 let) - 2. místo, mimořádnou cenu si ve stejné kategorii odvezly Lucie Hadámková a Jana Kahánková. A nebylo to všechno. Paní učitelka Šmiřáková obdržela Medaili TGM. Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
 
 
 
Sběr kaštanů ukončen
Včera (26. 11.) bylo myslivcům odevzdáno 140 kg sušených plodů. Není to rekord, ale letošní rok se prostě neurodilo. Pochvalu zaslouží všichni, kteří se na akci podíleli. Nejvíce odevzdali žáci 1. B - 31,5 kg, za nimi se umístili žáci 2. A - 25 kg, třetí místo obsadili sběrači z 5. B - odevzdali 21 kg.
 
 
 
 
 
Poděkování
Paní učitelka Galová, iniciátorka akce Sběr vršků pro Karolínku v naší škole,  se včera (20. 11.) zúčastnila setkání s představiteli města, na kterém obdržela poděkování za aktivní přístup. Sběr bude pokračovat, budu o tom informovat. Nyní již můžete vršky nosit. Sběrná místa jsou stejná.
 
 
 
Halová kopaná - okresní semifinále mladších žáků
Před chvílí se naši mladí fotbalisté vrátili (19. 11.). Asi zklamaní. Zdálo se, že se z chyb v minulém kole poučí. Ale fotbalový zápas se bez běhání a využívání šancí vyhrát prostě nedá. Čtvrté místo znamená stop v soutěži.
 
 
 
 
Slavnostní otevření zrekonstruované školy

Včera (17. 11.) byla neděle, ale ve škole panoval od rána čilý ruch. Slavnostní okamžik otevření zrekonstruované školy se blížil.

Přesně v 17.35 h. jsme před školou zahlédli čelo průvodu, který tentokrát nekončil před kulturním domem, ale před naší školou. Ze tmy protkané stovkami světélek se začaly objevovat jasné obrysy všech, kteří se přišli na otevření podívat.

Po krátkých proslovech pana ředitele Lumíra Pospěcha a starosty města pana Josefa Jalůvky byla v 17.50 h. přestřižena stuha a všichni tak mohli vejít do respiria, kde bylo připraveno malé pohoštění. Mnozí návštěvníci se zastavili u stolu „Stonožky“ a koupí přáníčka přispěli na stonožkové konto. Celkem bylo vybráno a na konto bude zasláno 2 200,- Kč, za což děkujeme. Značná část návštěvníků také u vstupu využila příležitost a podepsala se do Pamětní knihy města Kopřivnice.

Velká část návštěvníků – od předškoláků po prarodiče – využila možnosti nahlédnout do tříd. Zaslechli jsme mnoho chvály, která potěšila. Starší návštěvníci vzpomínali, jak vypadala škola a třídy v době, kdy zde chodily jejich děti. Zejména babičky se přišly podívat do tříd, kde se učí jejich vnučky a vnuci.

Zajímavé bylo setkání s panem Šustalou, který v ruce držel malou fotografii z rodinného alba ze svatby své maminky. Na fotografii je i babička Anna Šustalová, která byla ve škole školnicí a ve škole, dnešní 5. B třídě, s rodinou bydlela.

Mnohá setkání známých, povídání a vzpomínání se dělo za doprovodu úžasných muzikantů HTK bandu.

Otevření školy si nenechali ujít ani ti, kteří se především zasloužili o to, aby se rekonstrukce zahájila a realizovala. Poděkování patří zejména vedení města Kopřivnice, pracovníkům Odboru rozvoje města Kopřivnice, vedení a zaměstnancům stavební firmy MH STAVBY, s.r.o.  z Ostravy, vedení a zaměstnancům firmy MEROPS, spol. s.r.o. z Havířova, která realizovala výměnu oken a také všem z místní firmy JAPSTAV MORAVA, s.r.o., která v neuvěřitelně krátkém čase naprosto změnila vzhled našeho nádvoří. Poděkování patří určitě stavebnímu dozoru, který zabezpečovala firma Martinák a Zajíc, spol. s.r.o. Myslím, že na tomto místě se sluší poděkovat i panu řediteli, který vedl dlouhá jednání týkající se tohoto projektu a byl to také on, kdo za pochodu řešil nenadálé situace, které se v průběhu takto náročné rekonstrukce objevily.

Obrovský dík patří našim správním zaměstnancům, kteří po dobu stavby neúnavně uklízeli nánosy prachu a špíny. Děkuji i pedagogickým zaměstnancům školy, kteří měsíc učili v náhradních prostorách jiných škol a zařízení (za poskytnutí učeben ještě jednou děkujeme), děkuji i zaměstnancům školní jídelny, kteří připravili pro naše včerejší hosty do respiria pohoštění.

 

Dnes (18. 11.) začal nový týden, běžný pracovní den a škola vypadá, jako by se tu 3 měsíce nic mimořádného nedělo. Rychle jsme si na nové změny zvykli. Nezbývá, než si přát, aby nám to pěkné prostředí také dlouho tak hezké vydrželo.

 
 
 
MFnáboj

V pátek (15. 11.) se konal 2. ročník mezinárodní soutěže v řešení příkladů z fyziky a matematiky určené žákům ZŠ a víceletých gymnázií.

V České republice:                             114 družstev

V České a Slovenské republice:        272 družstev

Naši školu reprezentovala 3 družstva.

KAMIKAZE

Ve složení:      D. Hejčová, A. Krása, A. Lapčák, M. Mikuš

Umístění:        celkově                       50. místo

                        v rámci ZŠ                   8. místo

                        v rámci ČR a SR          88. místo

 

ZELENÁČI

Ve složení:      V. Borovská, H. Tranová, O. Kahánek, M. Šugárek

Umístění:        celkově                       54. místo

                        v rámci ZŠ                   10. místo

                        v rámci ČR a SR          114. místo

 

SALÁTI

Ve složení:      P. Davidová, P. Kuchařová, A. Žárská, Š. Šugárek

Umístění:        celkově                       72. místo

                        v rámci ZŠ                   19. místo

                        v rámci ČR a SR          158. místo

Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
 
Jdeme do finále
Už jen pár dnů zbývá do chvíle, kdy zmizí poslední část lešení a naši školu opustí i poslední řemeslníci. Ani se nechce věřit, že je za námi čtvrt roku. Přesně 82 dnů, které znamenaly 82 proměn. Každý den se totiž něco změnilo.
 
 
 
 
Kopretina 2013
V úterý (5. 11.) proběhla přehlídka lidové písně, která je určena žákům 1. - 9. ročníků. Z naší školy se soutěže zúčastnilo 9 žáků. Všichni zaslouží pochvalu, ale přece jen 2 soutěžící zabodovaly. V kategorii 4. a 5. tříd obsadila Sára Knapcová (5. A) 2. místo, v kategorii 3. tříd se na 3. místě umístila Vendula Schneiderková (3. B).
 
 
Lašská liga miniházené 2013 zahájena
V úterý (5. 11.) proběhlo 1. kolo této soutěže, které se zúčastnili i naši žáci. Obsadili 3. místo, ale boj pokračuje.
 
 
Od pondělí vstup hlavním vchodem
Měsíc jsme používali ke vstupu do školy náhradní vchod. Přes víkend bude tento vchod uzavřen a v pondělí 4. 11. budeme zase využívat vchod hlavní, kterým se dostanete do jídelny, školní družiny, k šatnám, do staré budovy a do části respiria. Vracíme se tedy téměř do původního režimu. Od 6.00 h. dveře po zazvonění ovládají paní vychovatelky ze školní družiny. Dojíždějící žáci budou od 7.00 h. zvonit na paní sekretářku. Od 7.40 - 8.00 h. bude škola otevřena. Hlavní dveře pak budou v 8.00 h. uzamčeny a do školy se dostanete po zazvonění na sekretariát školy. Respirium bude ještě na konci uzavřeno, protože bude realizována poslední stavební část - spojovací krček do nové budovy, který dosud sloužil jako přístupová cesta na nádvoří, kde byly tento týden úpravy, ke kterým bylo potřeba techniky, dokončeny. Do nové budovy se proto dostanete stále jen cestou kolem šaten, tělocvičen, chodbou kolem pracovny přírodopisu, jako tomu bylo doposud. Čeká nás snad posledních 14 dnů do chvíle, kdy se celá škola zbaví lešení, uzávěr a provoz se vrátí do normálních kolejí ale ve zcela novém prostředí. 
 
 
Setkání s hudbou

Setkání s našimi absolventy nebývá vždy jen plánované. Vracejí se i náhodně, aby si popovídali, sdělili, jak se jim daří, přicházejí k nám na praxi - jako budoucí kolegové. V pátek (1. 11.) přišel mezi žáky 2. B a 3. B Dennis Schneiderka, nyní posluchač brněnské konzervatoře. A na svých housličkách snad ukázal vše, co je možné. Děti si v doprovodu houslí zazpívaly, poslechly klasiku i lidovky, ale pak přišel malý koncert. To si spolu střihli několik skladbiček Dennis s Lukášem Vyvialem, žákem 3. B.

 
 
 
 
 
Halová kopaná startuje
První listopadový den se vydalo 11 fotbalistů ze 6. - 7. tříd pod vedením pana učitele Madeckého bojovat o postup do semifinále. Vyzkoušeli si všechno. Pocit vítězství, podcenění soupeře i boj o postup. Že naši fotbalisté nakonec postupují ze 2. místa - to zatím nic neznamená. Věříme, že se z chyb poučili a 19. listopadu v semifinále budou ve formě a mezi postupujícími do okresního finále. Držíme palce.
 
 
 
 
 
 Halloween v družině
 I když jde o anglosaský lidový svátek (název snad vznikl zkrácením anglického „All-Hallows-eve“, tedy „předvečer všech svatých“, jak jsem se dočetla), děti ve školní družině ho pojaly hezky česky (31. 10.). České dýně se měnily pod rukama šikovných dětí ve strašidelné hlavičky (nejlépe šlo dlabání třeťákům). Ale to nebylo vše. Vrcholem odpoledne byla halloweenská štafeta - běh s dýní. A ten se podařil, s chutí si zaběhali všichni, a tak byli po zásluze také všichni odměněni.
 
 
 
 
 
  
 
Akce dětí ve školní družině
  7. 11.        BIJÁSEK - Čtyřlístek ve službách krále
13. 11.        Návštěva knihovny - I. oddělení
14. 11.        Návštěva knihovny - II. oddělení
21. 11.        BIJÁSEK - Groodsovi
28. 11.        Návštěva knihovny - III. oddělení
 
 
 
Ř Í J E N
 
 
Další pohled 
Dnes (23. 10.) ranní slunce poprvé osvítilo od nádvoří i novou tvář nové budovy.
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 23. října 2013 se konají třídní schůzky. Společné schůzky ve třídách budou v době od 15.00 - 15.30 h., kde budete informováni třídními učiteli o aktuálním dění ve škole i ve třídě, kam chodí Vaše dítě. Od 15.30 - 18.00 h. budou přítomni všichni vyučující, kteří Vám podají informace o prospěchu a chování dítěte v jednotlivých předmětech.
Od 15.00 - 18.00 h. bude k dispozici rovněž školní psycholožka (kab. VV, 1. patro v nové budově)
 
 
 
 
Přírodovědný klokan ve výsledcích 
Osmáci tentokrát deváťákům vytřeli zrak. Podle bodového hodnocení je první deváťák až na 7. místě. Kdo si tedy vedl nejlépe:
1. Adam Krása (8. A), 2. David Hoďák (8. A), 3. Michal Mikuš (8. A). Možná by stálo za úvahu, kde se vytratilo přírodovědné vědění.
 
 
 
 
Než začalo pršet
Ještě než začalo pršet (18. 10.), byla odkryta další část školy.
 
 
 
 
Přírodovědný klokan
Ve středu (16. 10.) se v naší jídelně konala tradiční soutěž PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN. Nejprve se zapotili deváťáci, pak je vystřídali žáci 8. ročníků. Kdo byl z 86 žáků nakonec nejúspěšnější, uvidíme za pár dnů.
 
 
 
 
V hasičské zbrojnici
Naši prvňáčci si vyrazili do zbrojnice na prohlídku i  pro poučení. Nadšené se vrátily děti i paní učitelky.
 
 
 
 
 
 
Další nový pohled
 Dnešním dnem (15. 10.) jsou také všichni naši žáci ve svých třídách.
 
 
 
 
Ukaž, co umíš
Tak se jmenovalo vědomostní odpoledne ve školní družině. Někdy děti pracovaly samy, někdy ve skupinkách. Práce je bavila, a když dali všichni hlavy dohromady, šlo to jako po másle.
 
 
 
 
 
Další změna
Nezměnilo se jen roční období... Dnes (11. 10.) okolo poledne bylo demontováno další lešení a tím byl odkryt nový kabát budovy školní družiny - tentokrát od nádvoří.
 
 
 
 
 
Překvapení z družiny     
Paní vychovatelky to vzaly s dětmi stylově. V prostoru před ředitelnou, který je teď takovou křižovatkou, máme nového pomocníka v podzimním kabátu. Moc se povedl. Děkujeme.
 
 
 
 
 
!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Vážení rodiče.

Opakovaně upozorňujeme na ustanovení § 122 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. a ustanovení § 4 odst. 4 vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování, která nedovolují odebírání obědů žákům nepřítomným ve škole za dotované ceny. Žák má nárok na dotovaný oběd pouze první den neplánované nepřítomnosti ve škole (nemoc), od druhého dne může obědy odebírat, ale jen za plnou cenu (včetně režií a mezd).

Na základě výše uvedeného jsme povinni kontrolovat docházku žáků ve škole a v případě zjištění, že nepřítomní žáci neměli obědy odhlášené, je doúčtovat (i v případě, že obědy neodebrali) v následující výši:

žáci 7 - 10 let plná cena 1 oběda 47,- Kč

žáci 11– 14 let plná cena 1 oběda 49,- Kč

žáci 15 a více let plná cena 1 oběda 51,- Kč

Z tohoto důvodu žádáme rodiče o důsledné odhlašování obědů po dobu nepřítomnosti žáků ve škole.

 
 
 
 
 
Už se to klube
První část budovy školní družiny je odkryta, ještě chybí dokončit rampu a sokly. Tak jen malé srovnání, protože člověk zapomíná...
 
 
Sběr kaštanů a žaludů
Zprávy o počasí se mění, ale jedno je jisté - podzim je tu. Všichni se pomaličku chystáme na zimu, uklízíme zahrádky, teplota klesá, listí se krásně barví a tak přišla i doba, kdy stromy odevzdávají své plody. Je čas vyrazit do přírody a ještě si užít té podzimní krásy. A při té příležitosti si vzpomenout na zvířátka. Zkrátka sběr kaštanů a žaludů začal. Všichni, kdo chcete pomoci, sbírejte a sušte. Paní učitelky vám včas řeknou, kdy máte nasbírané plody přinést do školy. Výsledky vašeho snažení určitě zveřejním.
 
 
 
 
Školní psycholog
V tomto školním roce bude v naší škole pracovat nová školní psycholožka Mgr. Kristýna Babincová Jurková. Informace od ní jste již dostali. Vzhledem k rekonstrukci školy začne pravidelně působit v týdnu od 7. října 2013 v uvedených konzultačních hodinách. Museli jsme pozměnit e-mail, kterým se můžete domlouvat na schůzkách. Ten, který bude fungovat, je
Telefonický kontakt je možný jen přes sekretariát na čísle 556 802 288.
 
 
 
 
 
Akce dětí ve školní družině
  3. 10.        BIJÁSEK - O myšce a medvědovi
10. 10.       Ukaž, co umíš
17. 10.        BIJÁSEK  - Raubíř Ralf
24. 10.        BIJÁSEK - Království lesních strážců
31. 10.        Halloween
 
 
 
Z Á Ř Í
 
Od pondělí všichni pod jednou střechou
Pondělí 30. září bude dnem, kdy se nám vrátí všichni žáci "domů". Třídy v nové budově jsou připraveny k výuce. Ve třídách školní družiny zůstanou jen třídy 1. A, 1. B, 3. B a 4. A, žáci ostatních tříd se přemístí do nové budovy. Hlavní vchod, který jsme dosud používali, bude dočasně uzavřen, protože dojde ke kompletní výměně dveří, úpravě prostoru před školou, a tak se vstup do školy přesune. Od pondělí bude možné do školy vcházet jen od ulice Čs. armády, kde je uvolněno jedno plotové pole, přímo naproti autobusové zastávce. Zejména dojíždějící žáky žádáme, aby dbali na svou bezpečnost a přecházeli vozovku na vyznačených přechodech.
Koridor vybudovaný přes školní hřiště vás navede přímo do školy. Všechny cesty, po kterých se můžete pohybovat, jsou řádně označeny. Dočasný vstup je jediný, kterým se žáci, strávníci i návštěvníci do školy dostanou. S ohledem na vlastní bezpečnost se nepohybujte v jiných částech budov, kde ještě probíhají stavební práce.  
V pondělí budou na děti ze školní družiny čekat od 6.00 h. paní vychovatelky, aby pomohly našim nejmenším. Mladším žákům pak pomohou třídní učitelé. Budete-li potřebovat, obraťte se na kteréhokoliv učitele, rád poradí. Třídní učitelé seznámí všechny žáky s možnostmi pohybu ve škole, aby byla zaručena bezpečnost. Respektování stanovených zásad by mělo být ve vlastním zájmu samozřejmostí. Výuka bude probíhat dle rozvrhu, který žáci obdrželi v tomto týdnu.
Ať se vám všem ve škole líbí. Společně teď budeme sledovat postup prací a čekat, až se naše škola ukáže v celé kráse.
Ráda bych na tomto místě poděkovala všem, kteří poskytli v měsíci září našim žákům a vyučujícím prostory k výuce.  
                           
Vstup uzavřen do konce rekonstrukce                Náhradní vstup od ulice Čs. armády
 
 
 
Výuka 23. - 27. 9.
Práce ve škole probíhaly i přes víkend. Některé úpravy však ještě stále vyžadují přítomnost řemeslníků v nové budově. Z důvodu bezpečnosti žáků bude proto výuka probíhat ještě tento týden v dosavadních náhradních prostorách. Jen žáci 7. A se přemístí do DDM. Rozvrh zůstává. Do příchodu žáků bude upraven i vstup do školy, který bude od komerční banky, a to právě z důvodu bezpečnosti žáků i návštěvníků školy. O změnách budete zase včas informováni. Děkujeme za pochopení.
 
 
 
 
Finiš
Běžci finišovali na dráze, finiš probíhá i v naší škole, hlavně v nové budově, ve které by měla být v nejbližší době zahájena výuka. Střecha nad školní družinou už má nový plášť a na střechu nové budovy dnes jeřáb dopravoval polystyrenové desky potřebné k zateplení.
 
 
 
V tělocvičnách chybí vyměnit poslední pás oken, ve staré budově dnes vyměňovali v 1. patře okna v poslední učebně. Třídy v nové budově jsou již téměř připraveny k zahájení výuky. Tak si jen přejeme, aby práce finišovaly i ve zbývajících pavilónech školy, přálo počasí, aby mohly být dokončeny práce na střechách a zateplení budov, a už tu byl den, kdy se provizorium změní v běžný režim.
 
 
 
 
 
 
Zátopkova pětka a desítka
Dnes (20. 9.) bojovali naši běžci na tradičním podzimním štafetovém běhu Emila Zátopka. Přes "výpadek" v tréninku zabojovali a obě družstva si odnesla 3. místo. Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Fotbalový turnaj žáků

Družstvo žáků 6. a 7. tříd ve složení Lukáš Folta, Daniel Žabenský, Šimon Šindler, Martin Pítr, Filip Klečka (nahoře), Roman Kučera, Adam Raška, Marko Stanojkovič, Jan Bartoň a Tomáš Hykl (dole) se dne 11. září 2013 zúčastnilo osmého ročníku fotbalového turnaje pořádaného ZŠ 17. listopadu.

Naši borci ve skupině postupně zdolali ZŠ 17. listopadu výsledkem 2 : 0, ZŠ Jičínská Příbor výsledkem 5 : 0, aby hráli s reprezentací ZŠ Štramberk o 1. místo ve skupině a možnost utkat se ve finále s vítězem druhé skupiny, ZŠ E. Zátopka. Dobrá věc se podařila a naši bojovníci, i když s notnou dávkou štěstí a díky vynikajícím zákrokům brankáře, odolali úvodnímu tlaku soupeře a porazili jej 3 : 0. Skupinu vyhráli bez ztráty bodu s celkovým skóre 10 : 0.

Ve finálovém utkání nakonec i přes obětavý výkon všech nasazených podlehli soupeřově drtivému náporu, když obdrželi 7 branek, aniž by sami nějakou vstřelili.

V turnaji postupně nastoupili všichni jmenovaní hráči, aby společnými silami vybojovali na úvod nového školního roku pohár za celkové 2. místo v konkurenci 8 škol, k čemuž jim nezbývá než pogratulovat.

Pro úplnost – 7 z našich 10 branek vstřelil neudržitelný Marko Stanojkovič a stal se druhým nejlepším střelcem turnaje, zbývající 3 branky zaznamenal mladík s velkou budoucností Adam Raška.

Hráči se jednomyslně shodli, že získaný úspěch věnují památce pana učitele Otakara Michálka.

Jiří Madecký

 
 
 
 
 
Pracovali všichni
Naši žáci už se zabydleli ve svých přechodných učebnách a začali se svými učiteli pracovat. Prvňáčci vzorně vyplňovali pracovní listy, byla radost se dívat, jak jim jde práce hezky od ruky. Počasí dnes nepřálo, ale pracovali i ti, kteří nám zkrášlují školu. Budova školní družiny už je téměř celá zateplená, nové dveře dnes byly zabudovány na konci respiria, malá tělocvična má nová okna, dnes už byl zabudován 2. pás oken v tělocvičně velké. Chvíli jsem se dívala a musím říct, že výměna oken (zvláště v tělocvičně) je fyzicky docela náročný "sport". Spojený šplh, kladina i vzpírání.
 
 
 
 
 
Sběr plastových uzávěrů ukončen
Včera (10. 9.) byl ukončen sběr plastových uzávěrů, které jsme pro Karolínku sbírali od jara loňského školního roku. Akci jste vzali opravdu zodpovědně a celkem nasbírali 105 kg uzávěrů. Když si vezmeme, že na 1 kg je potřeba nasbírat asi 450 uzávěrů, tak je to výkon hodný pochvaly. A tu zaslouží všichni, kdo se do akce zapojili. Poděkování, které přišlo od bratra a babičky Karolínky, nás moc potěšilo, tak se o tu radost hned s vámi podělím.
 
 

Základní škola Dr. Milady Horákové

Mgr. Lumír Pospěch – ředitel

Obránců míru

Kopřivnice

 

   

V Kopřivnici dne 05. 09. 2013

 

 

Vážený pane řediteli,

 

chtěli bychom touto cestou poděkovat žákům a učitelům Vaší školy a dalším účastníkům i v okolních obcích, kteří se podíleli na sběru vršků od PET lahví pro Karolínku Dejovou, aby mohl být zakoupen speciální vozík.

 

Děkuje bratr Petr a babička Veselská

 
 
 
 
 
 
A už to běží...
Víkend uběhl jako voda a žáci naší školy se dočkali zahájení nového školního roku. Vše proběhlo podle plánu. Naše prvňáčky a jejich rodiče přivítal kolem osmé hodiny pan ředitel Lumír Pospěch, starosta města pan Josef Jalůvka a místostarosta pan Miroslav Kopečný v opravených prostorách školní družiny. Všichni tři pak ve velkém sále kulturního domu přivítali přítomné rodiče, žáky a učitele 2. - 9. ročníků.
Netradiční bylo zahájení, netradiční datum prvního dne školního roku, ale tradiční byly úsměvy na tvářích dětí i učitelů. Vždyť oni se všichni do školy těšili, jen to někdy nechtějí přiznat. Letos si na tu svou školičku budou muset žáci vyšších ročníků ještě chvíli počkat, čeká je ještě pár dnů výuky v netradičních prostorách. Ale po dnešním dnu jsem optimista a věřím, že to všichni zvládneme. Při troše snahy, pochopení a porozumění budeme za chvíli na toto netradiční zahájení školního roku s úsměvem vzpomínat.
 
      
                                                     ZAHÁJENÍ V KDK
 
 
 
V pondělí začínáme
Připomínám, že školní rok 2013/2014 začne v naší škole v pondělí 9. září 2013.
Žáci 1. tříd mají zahájení v 8.00 h. ve třídách školní družiny, kde je i rodiče přivítají jejich paní učitelky, pan ředitel s hosty.
Žáci 2. - 9. ročníků mají sraz před kulturním domem (u kašny) v 8.40 h., kde na ně budou čekat jejich třídní učitelé. Společně pak odejdou do velkého sálu v kulturním domě. Zde bude v 9.00 h. školní rok slavnostně zahájen panem ředitel a našimi hosty.
Buďte, prosím, dochvilní. Pokud byste nemohli svého třídního učitele najít, obraťte se na kteréhokoliv učitele či žáka, určitě vám rádi poradí. Po ukončení třídní učitelé žákům rozdají první informace, které se týkají organizace v následujících dnech, a žáci budou odvedeni (pokud se stravují) do školní jídelny. Obědy budou vydávány od 9.30 h.
Všem - zejména pak našim prvňáčkům a jejich rodičům - přeji klidný a pohodový poslední prázdninový víkend. A v pondělí s úsměvem vykročíme do nového školního roku.
 
 
Pomozme Karolínce
Již od loňského školního roku sbíráme plastové vršky pro Karolínku. Poslední možnost odevzdat vršky, které jste přes prázdniny nasbírali, máte 9. - 10. září. Jedna krabice bude umístěna u schodů do družiny vedle hlavního vchodu, druhá potom v družině. 10. září odpoledne bude sběr ukončen a nasbírané vršky budou odvezeny.
 
 
Vedoucí školní jídelny informuje
Žáci, kteří se již v naší jídelně stravovali, se nemusí od 9. září ke stravování přihlašovat. Mají automaticky možnost se dále stravovat. Výběr jídel a odhlášky je možno provádět dle zvyklostí - přímo v jídelně, nebo přes internet.
Přihlásit ke stravování se musí jen žáci, kteří jsou v naší škole noví - prvňáčci, přistěhovalí apod.
 
 
Informace pro návštěvníky školy
V průběhu pondělí budou zprovozněny kanceláře vedení školy. Budete-li potřebovat cokoliv vyřídit, dbejte při pohybu v prostorách školy na svou bezpečnost. Žáci mají přísný zákaz pohybovat se v prostoru staveniště a v místech, kde se pracuje. Pohyb po respiriu je zatím možný jen v doprovodu dospělých.
 
 
 
 
Rozmístění nových žáků

1. A

1. B

třídní učitelka: Ivana Grygaříková, Mgr.

třídní učitelka: Lenka Kostelníková, Mgr.

1.

Barková

Barbora

1.

Geryková

Karolina Wika

2.

Ferencová

Kateřina

2.

Krakovská

Julie

3.

Jalůvková

Barbora

3.

Mechlová

Izabela

4.

Kudličková

Ester

4.

Petrášová

Stella

5.

Matyášková

Jana

5.

Štefaníková

Vendula

6.

Oravcová

Nela

6.

Vyšinková

Tereza

7.

Pagáčová

Adriana

7.

Zabloudilová

Adriana

8.

Pituchová

Karolína

8.

Zelinková

Lucie

9.

Strejčková

Klára

9.

Žigová

Adéla

 

 

10.

Holinka

Viktor

10.

Adamský

Radim

11.

Hrab

Jindřich

11.

Anlauf

Filip

12.

Jurečka

Filip

12.

Bezděk

Denis

13.

Mráz

Samuel

13.

Gábor

Petr

14.

Musil

Jan

14.

Halacz

Ondřej

15.

Němec

Václav

15.

Hlaváček

Miroslav

16.

Tobola

Daniel

16.

Klempar

Samuel

17.

Tomáš

Jáchym

17.

Kresta

Jakub

 

 

 

18.

Sváček

Matěj

Noví žáci školy -  přijati k 2. 9. 2013

1. stupeň

2. stupeň

2. A

Schmidt Michael

 

        6. A

Glogarová Denisa

 

3. A

Rýcová Adéla

 

6. A

Procházka Patrik

 

3. B

Pištěláková Hana

 

6. A

Boháčová Natálie

 

5. A

Šaňková Julie

 

6. A

Drulák Rostislav

 

5. A

Čepelák Jakub

 

6. A

Kowaliková Simona

 

5. B

Hodulák Tomáš

 

6. A

Křístek Matěj

 

5. B

Šafářová Sabina

 

6. A

Mikesková Karolína

 

               5. B Goral Martin

7. B

Drexlerová Adriana

 

7. B

Hoang Roman

 

7. B

Urban Martin

 

9. A

Šaněk Antonín

 

 
 
 
Třídní učitelé
 
1. A    Mgr. Ivana Grygaříková                    
1. B    Mgr. Lenka Kostelníková
2. A    Mgr. Jitka Lípová
2. B    Mgr. Naděžda Pešová
3. A    Mgr. Hana Stočková
3. B    Mgr. Drahomíra Galová
4. A    Mgr. Eva Špačková
4. B    Mgr. Eliška Borovičková
5. A    Mgr. Marcela Šmiřáková
5. B    Mgr. Helena Mertová
6. A    Mgr. Miroslav Hykl
7. A    Mgr. Marcela Morysová
7. B    Ing. Jiří Madecký
8. A    Mgr. Alena Jandorová
8. B    Mgr. Zdenka Kapsová
9. A    Mgr. Martina Machynová
9. B    Mgr. Eurydika Tichá 
 
 
 
Kopřivnická laťka
Všem příznivcům skoku vysokého sdělujeme, že z důvodu rekonstrukce školy byl avizovaný termín soutěže zrušen. Náhradní termín bude včas sdělen.
 
 
 
 

Informovat Vás o aktuálním dění ve škole mi nedělalo nikdy žádné potíže. Musím říct, že mi to dělalo dokonce i radost. Dnešek je výjimkou.

Jsou zprávy, které člověka nepotěší, zarmoutí, či zasáhnou. Zpráva, která přišla poslední srpnový den, ale ťala do živého.

Otu, jak jsme mu všichni říkali, jsem znala přes čtyřicet let. Mým kolegou byl tři desítky let. Lidé, kteří se s ním potkávali, mi vždycky říkali – ten Ota je pořád stejný. A na to jsem mohla jen přitakat. Nadšený sportovec, rybář, milovník přírody, kolega, který nezkazil žádnou zábavu, žádnou legraci. A když hrábl do strun kytary, věděli jsme, že zábava teprve začíná.

Sportu propadl a snažil se k němu přivést i své žáky. Nadchnout, naučit pravidla, dodržovat duch fair play a bojovat. Obětavec, pro kterého den nekončil poslední hodinou v rozvrhu. Byl ochotný kdykoliv s žáky ve škole zůstat a ještě potrénovat – jak říkával. Byl to on, kdo čekával s připravenými šachovnicemi na vyznavače tohoto sportu a trpělivě také čekal, často do setmění, až byly šachové partie dohrány. Radoval se z nově opraveného hřiště a věřil, že v nových podmínkách dosáhnou jeho žáci dalších úspěchů.

Když na jaře onemocněl, jako by si jen odskočil s chřipkou. Byl s námi stále v kontaktu. Zajímal se pochopitelně hlavně o to, jak si jeho sportovci vedou v soutěžích. Poradil se sestavami týmů, zajímal se o výsledky, pokud mohl, využil každou příležitost a přišel se podívat.

Mohl být pyšný na tisíce žáků, které ke sportu vedl, na stovky úspěchů, kterých s nimi dosáhl a ze kterých měl vždycky nelíčenou radost. Pýcha ho obešla obloukem, protože po každém úspěchu už měl před sebou další metu. K jejímu dosažení bylo potřeba žáky znovu připravit. A tak po atletice přišla košíková, po košíkové fotbal, po fotbalu florbal…

To vše je minulostí.

Bude mi chybět jeho barvité líčení utkání, ze kterých se právě vrátil a kterými stále žil. Stejně tak jeho hlas, kterým nominované žáky nabádal k dodržování taktiky, udílel pokyny a strhával k výkonům. Bude mi chybět jako člověk, jako kolega. A vím, že nejen mně.

Snad tam, kam odešel, najde klid, rybníky i potoky, ve kterých je dost kaprů a pstruhů, krásnou přírodu, kterou měl tak rád…

 

                                                                                              L. Poledníková

 
 
 
 
 
 
S R P E N
 
 
 
Pomozme Karolínce
Již od loňského školního roku sbíráme plastové vršky pro Karolínku. Poslední možnost odevzdat vršky, které jste přes prázdniny nasbírali, máte 9. - 10. září. Jedna krabice bude umístěna u schodů do družiny vedle hlavního vchodu, druhá potom v družině. 10. září odpoledne bude sběr ukončen a nasbírané vršky budou odvezeny.
 
 
 
Školní družina - 2. 9.
Na přihlášené děti se již těší paní vychovatelky. S dětmi vcházejte do budovy bočním vchodem (brankou - vchod k tělocvičnám). Příchod bude označen orientačními tabulkami.
 
 
 
Prázdniny končí 

Blíží se konec prázdnin a tedy i zahájení nového školního roku. Jak jsem již psala, jeho začátek se nám o týden posunul, ale věřte, že ve škole panuje čilý ruch. Pracovníci firem dělají všechno pro to, aby byly práce hotovy dle harmonogramu a všichni jsme se mohli vrátit do naší školy, která zcela změní svůj vzhled.

 
 

Jak to bude dále vypadat?

 

1. ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Pro všechny žáky začne školní rok 2013/2014 v pondělí 9. září 2013.

Žáci 1. ročníku budou mít připraveny třídy ve školní družině, kde je v 8.00 h. přivítají jejich paní učitelky a ředitel školy. Paní učitelky také všechny seznámí s organizací výuky prvňáčků v nejbližším období. Seznamy budou vyvěšeny po 3. září na www stránkách, bude-li to možné, tak i na vstupních dveřích školy.

Žáci 2. – 9. ročníků budou mít 9. září sraz v 8.40 h. před kulturním domem, kde se setkají se svými třídními učiteli, a společně pak odejdou do velkého sálu v kulturním domě. Zde bude školní rok slavnostně zahájen a žáci obdrží další informace týkající se výuky od 10. – 20. září.

 

2. PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Protože víme, že posunutí začátku školního roku může rodičům zejména menších dětí způsobit problémy, budou mít žáci 1. – 4. ročníku možnost od 2. – 6. září navštěvovat školní družinu v době od 6.00 – 15.30 h. Máte-li o tuto službu zájem, je potřeba přihlásit Vaše dítě v době od 26. 8. do 29. 8. na tel. čísle 737 263 891, které bude v tyto dny k dispozici od 8.00 – 14.00 h. Zároveň sekretářce školy sdělte, zda využijete celého provozu družiny, nebo jen určité doby (např. od 8.00 – 12.00 h.). Děti, které budou školní družinu navštěvovat, se mohou stravovat ve školní jídelně. Pak je ale potřeba je ke stravování přihlásit přes internet, nebo telefonicky - na číslech 556 811 343, 739 446 833, a to rovněž od 26. 8. – 29. 8.

 

3. STRAVOVÁNÍ

Od 2. 9. je stravování zajištěno pro žáky, kteří budou navštěvovat školní družinu.

Od 9. 9. pak budou obědy připraveny pro všechny žáky školy, kteří o stravování projeví zájem a přihlásí se přes www stránky, nebo telefonicky (556 811 343, 739 446 833), a to od 2. – 5. září v době od 8.00 do 14.00 h.

Nové žáky školy (prvňáčci, přestupující apod.) je potřeba přihlásit ke stravování v kanceláři vedoucí školní jídelny.

 

4. OPRAVNÉ ZKOUŠKY

Srpnové termíny opravných zkoušek byly přesunuty na 3. a 4. září – rodiče byli telefonicky informováni. Termíny zářijové jsou platné a zkoušky proběhnou tak, jak byly domluveny.

 

5. ZAHÁJENÍ VÝUKY

Po slavnostním zahájení (9. 9.) začne výuka v úterý 10. 9. Tento den budou žáci trávit se svými třídními učiteli, seznámí se s učebnami, ve kterých se budou do 20. 9. učit, dostanou rozvrh hodin na období 11. – 20. září.

 

6. VÝUKA OD 10. – 20. ZÁŘÍ

Žáci budou vyučováni v upraveném režimu.

1. ročník               dle pokynů, které rodiče obdrží od třídních učitelek 9. září,

2. – 5. ročník        denně 4 vyučovací hodiny,

6. – 9. ročník        denně 5 vyučovacích hodin.

Od 23. 9. bude výuka probíhat dle rozvrhu platného pro školní rok 2013/2014.

 

7. KDE BUDE VÝUKA 10. – 20. 9. PROBÍHAT

V průběhu prázdnin probíhala jednání o uvolnění prostor k výuce našich žáků s řediteli škol a zástupci dalších subjektů. Všechny uvolněné prostory jsou pro výuku v tomto mimořádném režimu vhodné. Žáci budou po celou dobu pobytu v náhradních prostorách (umístění ještě může doznat změn) pod dohledem našich pedagogů, vyučujícími bude rovněž zajištěn jejich přesun do místa výuky a zpět.

 

·         žáci 1. a 2. ročníku            učebny ve školní družině naší školy

·         žáci 3. ročníku                    školní jídelna v naší škole

·         žáci 4. A                               keramická učebna v naší škole

·         žáci 4. B                               školicí místnost CPR

·         žáci 5. ročníku                    učebny v ZŠ Emila Zátopka

·         žáci 6. A                               učebna v DDM Kopřivnice

·         žáci 7. A                               klubovna házené

·         žáci 7. B                               klubovna hokeje

·         žáci 8. ročníku                    ZŠ sv. Zdislavy

·         žáci 9. ročníku                    ZŠ Alšova

      

Od 23. září bude výuka probíhat jen v prostorách naší školy.

 

Vážení rodiče,

věříme, že pochopíte tuto mimořádnou situaci, vše společnými silami zvládneme a o to víc se budeme těšit na návrat do naší opravené školy. Všichni zaměstnanci se pečlivě připravují na tuto novou situaci a udělají všechno, aby byl zářijový provoz i ve ztížených podmínkách plynulý a bezproblémový.

 

 

 

Úvodní pedagogická rada proběhne 2. září od 9.00 h. v prostorách staré budovy.

 
 
 
Vážení rodiče,
z důvodu realizace energetických opatření (výměna oken a zateplení) v naší škole dojde k posunu zahájení školního roku 2013/2014, který schválila Rada města Kopřivnice dne 2. srpna 2013.
Školní rok 2013/2014 bude v naší škole zahájen v pondělí 9/9 2013 netradičně ve velkém sále kulturního domu. Výuka bude zahájena 10. září - podrobnosti budou včas sděleny. Další informace budou zveřejňovány na stránkách školy, v Kopřivnických novinách a v Kabelové televizi Kopřivnice.
 
 
 
 
 
 
                                 
 
 
 
Č E R V E N E C