ARCHIV 2012/2013
                                                                                                                                                                                                                                                        
 Č E R V E N    2013
  Prázdniny jsou tu
V životě stále něco končí a začíná. Školní život je rozdělen na dobu školní výuky a prázdnin. Jeden úsek tohoto školního života právě skončil - uzavřeli jsme školní rok 2012/2013 - druhý začal, nastal čas prázdnin. Deset měsíců práce uteklo, čas byl naplněn nejen výukou, ale i nejrůznějšími akcemi kulturními, sportovními, ozdravnými, poznávacími, pro učitele i vzdělávacími.
28. červen byl dnem, kdy aktovky byly nahrazeny složkami - na vysvědčení stačily - v rukou mnoha žáků se objevily kytičky a také mnozí deváťáci vzali svůj poslední den ve škole vážně, před námi stály nastrojené mladé slečny a doprovod jim dělali spolužáci v oblecích.
Tradičně jsme se sešli všichni na nádvoří, kde byl školní rok 2012/2013 slavnostně ukončen. Za přítomnosti Ing. Šuly, místostarosty města, převzalo 13 žáků ocenění za reprezentaci školy a aktivity nad rámec školních povinností. Deváťáci se rozloučili se svou "domovskou" školičkou (a bylo moc sympatické, že si vzpomněli i na své paní učitelky z 1. stupně) a pak přišlo jedno překvapení. Příjemné setkání završil nadějný zpěvák, kopřivnický rodák, Václav Lebeda ml., který svým vystoupením potěšil snad všechny přítomné.
Žáci odešli do svých tříd, kde převzali vysvědčení, naposled v tomto školním roce poobědvali ve školní jídelně a pak už hluk na chodbách utichl. My doufáme, že ne na dlouho. Čekáme řemeslníky.
Snad se konečně dočkáme a kabát školy opravdu prokoukne. Věříme, že se naše letité čekání naplní a škola v centru města se stane jeho chloubou. Po těch letech čekání si to zaslouží.
Protože nastal čas prázdnin, i já se tradičně odmlčím. Čtenářům těchto stránek ale slibuji, že budou zase aktuálně informováni o všem, co stojí za řeč.
Děkuji všem zaměstnancům školy za jejich práci, nebylo jí málo, nám všem přeji klidné prázdninové dny a šťastný návrat z prázdnin do školy. Ne vždy je to samozřejmostí.
                                Ladislava Poledníková
 
 
 
 
   
                                                                                                                                                        
 
Vzpomínka na dr. Miladu Horákovou
Letos uplynulo 63 let od smrti dr. Milady Horákové. Pamětníci, zástupci města i školy se sešli k uctění její památky ve středu (26. 6.) před pietním místem, které bylo vytvořeno ve vestibulu školy.
 
 
 
 
 
Učebna přírodopisu
Přesně tak si naši žáci tematicky zvelebili pracovnu přírodopisu.
 
  ...myslím, že se jim to povedlo...
 
 
 
Výlet na Javorník zrušen
To asi nikdo nečekal, ale nepříznivé počasí nás přinutilo k tomuto rozhodnutí. Jinými slovy - výlet na Javorník, který měly absolvovat děti z družiny ve středu 26/6, se z důvodu nepříznivého počasí  n e k o n á.
 
 
 
Vernisáž výstavy
Výtvarná soutěž STOP RASISMU, do které se zapojily všechny kopřivnické školy, měla včera vernisáž. Z naší školy získala ocenění tato děvčata:
1. místo    Kateřina Modlitbová
2. místo    Darina Adámková
3. místo    Šárka Galiová
Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
KOPRMAKO CUP ZŠ
14. ročník turnaje v malé kopané se konal ve čtvrtek (20. 6.). Mladší i starší žáci vybojovali 2. místo. A za to zaslouží velkou pochvalu.
 
 
 
MISS ve školní družině
Ve středu 19. června pokračovaly děti soutěžemi o MISS plavek, MISSÁKa kulturistu, MISSÁKa publika a o vítězství ve Vodní bitvě. A zde jsou výsledky:
MISS plavek 
Vendula Schneiderková
 
MISSÁK kulturista
Daniel Polák
 
MISSÁK publika
Vojta Janoš
 
Vodní bitva
18. 6.    Rozálie Šiková a Jan Trávníček
19. 6.    Natálie Frőmmerová, Natalie Dorňáková a Tomáš Bittner
 
 
 
 
 
Atletický víceboj 1. - 4. tříd
Ten se konal 19. června (středa). Předpověď se naplnila, takže naši atleti byli zahřáti nejen z výkonů. Radost nakonec měli ze 3. místa, za které donesli hezký pohár.
 
 
 
 
Olympiáda
Pro děti ve školní družině byla i letos připravena olympiáda. Tentokrát trvala celý týden. Děti musely šetřit se silami, protože letos nebojovaly jen se soupeři, ale i s mimořádně teplým počasím. Všichni byli odměněni diplomy a medailemi. Vyhráli ale opravdu všichni a všichni - i paní vychovatelky - zaslouží pochvalu za bojovnost (se soupeři i s počasím :-).
 
 
 
 
 
Omiš už jen ve vzpomínkách
Všichni žáci i jejich doprovod dnes (16. 6.)  kolem 8. hodiny vystoupili před školou z autobusu. Tím se stal letošní pobyt v Chorvatsku minulostí. Všem přejeme rychlou aklimatizaci, uchování hezkých vzpomínek a jak už to bývá - zítra začíná další den běžného školního týdne. Byť už v tomto školním roce předposledního. :-)
 
 
 
Žáci 8. A doma
...a zrovna jsem (15. 6.,13.16 h.) dostala zprávu, že i žáci z 8. A se šťastně vrátili z výletu, vše v pohodě, děti bezva. Tak klidný víkend všem.
 
 
 
Omiš - odjezd
Podle posledních zpráv (15. 6.) byla doba odjezdu stanovena na 18.00 h. Do té doby relaxační pobyt - koupání, nákupy, slunění a loučení. :-)
 
 
 
Omiš - loučení
Včerejší (14. 6.) akce se vydařily. Líbil se fish piknik na ostrově Brač, ale také závěrečný večírek. Počasí bylo nádherné, moře klidné. V tuto chvíli (15. 6. - 8.30 h.) všichni balí, nastane chvíle loučení a pak už směr - domů.
 
 
 
Výlet žáků 8. A - 2. zpráva
Všichni v pořádku (14. 6. - 12.40 h.), pozdrav přišel z Valtic, kam se děti přemístily po vlastní ose :-), čekají na prohlídku zámku a pak zpět autobusem do kempu.
 
 
 
Prvňáčci na výletě
13. 6. se vydali na svůj první školní výlet i naši prvňáčci. Čekání se vyplatilo, protože počasí konečně přálo. A co je důležité, naši malí turisté se vrátili v pořádku a s úsměvem domů.
 
 
 
 
Výlet žáků 8. A
Ve 14.05 h. (13. 6.) se ozvala paní učitelka třídní - jsou na místě, ubytovaní. Nádherné počasí vybídlo k volejbalu.
 
 
 
Omiš  6. den (13. 6.)   
Program dnes jednoznačně směřuje k načerpání sil a doladění vystoupení. Jednotlivá družstva si měla na večer připravit program, kterým pobaví i potěší. Ladí se detaily, domlouvají se maličkosti. A mezi tím relaxace - procházky, koupání, slunění. Je větrno, ale hezky. Všichni v pořádku.
 
 
 
 
Omiš ve středu (12. 6.)   
...očekávané rafty nezklamaly. Všichni nadšeni a v pořádku zpět. Ryby prý připluly až dnes, tak byly odborně vykuchány a připraveny na dnešní večer. Protože se na raftech nikdo nevykoupal - děti si pod dohledem vody užívaly odpoledne v moři. Počasí slunné. Zítra pokračuje plánovaný program. Počkáme na zprávy. :-)
 
 
 
Omiš ve fotografiích (11. 6.)   
...nám se to zdá skoro až nemožné (zvláště po nejen dnešních deštích), ale fotografie jsou opravdu z června 2013  :-)
 
 
 
 
 
Omiš píše (11. 6.)  
8.32 h. - malá změna. Dnes si 24 dětí s doprovodem vyšlápne do hradního města v Omiši, zbývající dali přednost pláži a koupání. Večer se budou grilovat ryby a zítra přijdou na řadu již zmiňované rafty. Všichni jsou v pořádku.
 
 
 
Omiš aktuálně (10. 6.)  
13.13 h. - je pod mrakem, teplo. Odpoledne procházka do Omiše, fotbálek, koupání. Všichni se připravují na čtvrteční společenský večer. Ale zítra, zítra bude troška adrenalinu. Naši výletníci se vydávají na rafting. Asi 10 km zážitků na řece Cetina.
 
 
 
 
 
Omiš se hlásí (9. 6.) 
SMS 16.35 - jedeme na prohlídku Splitu, máme průvodce, počasí skvělé.
 
SMS 8:37 - dnes den klidu, procházky - seznamování se s okolím, slunění, koupání. Obloha bez mráčků, pofukuje studený větřík. Všichni v pořádku.
 
 
 
 
Omiš telefonicky (8. 6.) 
12.05 - reprodukovaná zpráva pro rodiče
...všichni účastníci zájezdu jsou v pořádku, ubytovaní, teplota vzduchu 25°C, teplota vody (téměř všichni se již seznámili) 20°C, na obloze slunce s malým mráčkem. Odpoledne vycházka do Omiše - seznámení s okolím...
 
 
 
Omiš se hlásí (8. 6.) 
6.30 - jsme na místě.
 
 
 
Přípravy skončily
Dlouho očekávaný odjezd do Chorvatska se stal skutečností. Skupinky postávající na chodníku se rozdělily, všech 39 usměvavých žáků nastoupilo do autobusu a ten nabral v 16.35 h. směr Omiš. Popřáli jsme šťastnou cestu a až se naši cestovatelé ozvou, hned napíši.
 
 
 
  
 
Odjezd do Chorvatska se blíží
Již tento pátek (7. 6.) odjíždějí žáci 9. ročníku do Chorvatska. POZOR! Z technických důvodů byla upravena doba odjezdu. Sraz účastníků je v 16.00 h. před školou, odjezd je plánován nejpozději na 17.00 h.
 
 
 
 
Prodej sešitů
Připomínám žákům 1. - 8. ročníků, že 6. - 7. června budou mít v respiriu školy možnost zakoupení sad sešitů pro příští školní rok.
 
 
 
Vítězka
Slavnostní vyhlášení mezinárodní soutěže Můj sen proběhlo 1. června v Příboře. Počasí bylo nevlídné, ale to nemohlo zkazit radost Šárce Galiové z 1. B, která si odnesla vítězství ve II. kategorii. A s diplomem i svou prací se přišla pochlubit.
 
 
 
 
Akce ve školní družině
6. 6.               BIJÁSEK - Rebelka
10. - 14. 6.     Olympijský týden
26. 6.             Javorník - celodenní výlet
28. 6.             Družinkové vysvědčení
 
 
 
 
K V Ě T E N    2013
 
 
Další šťastný návrat
Ve 14.20 h. (pátek 31. 5.) se po týdenním pobytu v přírodě vrátili všichni žáci 2. B a 3. A. Všichni v pořádku, zdraví, paní učitelky se usmívaly. Zprávy nebyly, protože jsme měli problémy s poštou. Za to se omlouváme. Ale děti jistě popovídají, co všechno zažily.
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 29. května 2013 se budou konat informativní třídní schůzky. Všichni vyučující budou přítomni v době od 15.00-18.00 h.
 
 
 
Kletné
Z dnešního (23. 5., 9.35 h.) telefonického hovoru s paní učitelkou Borovičkovou vybírám...všichni jsou v pořádku, čerstvý vzduch děti včera rychle uspal, dnes byly mnohé v 7.30 h. buzeny. Všichni spokojeni, je pod mrakem, ochladilo se, program probíhá dle plánu...
 
 
 
Můj sen
To je název mezinárodní výtvarné soutěže, která má za sebou již 17 ročníků. Pořádá ji každoročně Společnost Sigmunda Freuda Příbor. V tvrdé konkurenci výtvarných děl, která pocházejí většinou z dílen uměleckých škol, si ve II. kategorii odnese první místo naše žákyně Šárka Galiová z 1. B. Slavnostní vyhodnocení a předání cen proběhne 1. 6. 2013 v městském parku v Příboře od 17.00 h. Vítězce blahopřejeme.
 
 
 
Školy v přírodě pokračují
Žáci 4. ročníků už mají letošní pobyt za sebou. V terénu jsou teď žáci 3. B a 5. A. V 11.00 h. se ozvala (22. 5.) paní učitelka Stočková - jsme na místě, vyrážíme ven, zatím bez deště. O 25 minut později se ozvala paní učitelka Borovičková - je tu teplo, sluníčko svítí, jdeme ven. Všechny děti jsou v pořádku.
 
 
 
Vzpomínka na Anglii
I přes zastávky na benzínových pumpách byla cesta do Anglie dlouhá a náročná. Koho by taky bavilo sedět přes 24 hodin v autobuse. Ale věděli jsme, že na konci cesty na nás čeká odměna.   Měli jsme jedinečnou příležitost jet tunelem pod průlivem La Manche. Představovali jsme si, kolik je nad námi vrstev. Byli jsme pod vodou, pod zemí, v tunelu, ve vlaku a v autobuse.  V Liverpoolu jsme navštívili spoustu krásných míst, jako je muzeum Beatles, Anglican Cathedral a Metropolitan Cathedral, jedny z největších katedrál v Anglii. Poté jsme se ubytovali v krásném zeleném hotelu Etap.   Mně osobně se na třetím dni nejvíce líbil stadion Manchester United. Byl to nezapomenutelný zážitek. Ale i procházka městem Chester byla moc krásná.

Každý den ráno jsem se nejvíce těšila na snídani v podobě švédských stolů. Čtvrtý den jsme si vyzkoušeli typické anglické počasí. Celý den jen pršelo a foukal vítr. Navštívili jsme dvě ,,nej‘‘. Nejmenší domeček na světě, je vysoký 3 metry, má 2 patra a naposledy v něm bydlel člověk, který měřil 190 centimetrů. Moc zajímavá byla i vesnice s nejdelším názvem na světě. Jmenuje se Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Nechápu, jak to někdo může přečíst.

Přes Stratford, rodiště W. Shakespeara, a Oxford jsme se dostali do Londýna. V Oxfordu jsme se podívali do jídelny, kde se natáčel Harry Potter. Jsem ráda, že jsem tam šla i přes dost vysoké vstupné. Byl to zážitek, který se vám nenaskytne každý den. Večer jsme se ubytovali v hotelu Formule 1. Zní to jako pětihvězdičkový hotel, ale pokoj byl malý a záchod a sprchy na chodbě. Ale na jednu noc to stačí.

Šestý a téměř poslední den jsme si prohlídli Buckinghamský palác a jeho park. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla na London Eye a druhá do Toweru. Já jsem šla na London Eye a musím říct, že se to mně i všem, kteří tam byli, moc líbilo. Náš poslední cíl byl nultý poledník. Jsou to vlastně jen dvě čáry. Jedna na zdi a druhá na zemi. Dělí západní a východní polokouli.

No a nakonec zase ta dlouhá cesta autobusem.

Všichni jsme si odtamtud něco přivezli - vzpomínky, zážitky, fotky, poznání. Myslím si, že mluvím za všechny, když řeknu, že to byl báječný zájezd, na který budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

   

                                                                                                                                                                                                            Veronika Borovská, 8. B

 
 
 
 
 
 
Velká cena Kopřivnice v šachu 2013
48 milovníků šachové hry se dnes (17/ 5) pustilo do bojů o přeborníka kopřivnických škol. V konkurenci se naši šachisté rozhodně  neztratili. Mezi mladšími vybojoval Jan Trávníček (3. B) 3. místo, starší obsadili celý stupeň vítězů v pořadí Filip Hladej (9. B), Michal Mikuš (7. A) a István Andási (8. A). Celkové prventví si odnesl Filip Hladej ziskem 7 bodů. Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Pythagoriáda
Dnes přišly výsledky okresního kola této matematické soutěže, která se konala v úterý (14. 5.). Z 5. třídy nás reprezentovala Barbora Tománková, ze 7. A pak Adam Lapčák. Ani jeden se sice neumístil na předních příčkách, ale za snahu zaslouží oba pochvalu.
 
 
 
SCIO testy
22 žáků 8. ročníků se sešlo (17. 5.) ve školní jídelně, aby vyplnili náročné testy, které by měly odhalit jejich schopnosti, mezery a nasměrovat je hlavně dále ve výběru studia.
  
 
 
 
 
ŘEDITELSKÉ VOLNO
Ve čtvrtek 16. 5. 2013 dojde v našem obvodu k odstávce vody vzhledem k plánované opravě kanalizačního řádu. Protože se jedná o uzavření přívodu vody po dobu celého dopoledne, bylo po konzultaci s MÚ Kopřivnice vyhlášeno ředitelské volno. Znamená to, že nebude probíhat výuka, nebude se vařit a nebude zabezpečen provoz školní družiny. Děkujeme za pochopení.
 
 
 
Pohár rozhlasu
Ve čtvrtek (16. 5.) se zase sešli v Novém Jičíně příznivci atletiky v okresním kole Poháru rozhlasu. Naši školu reprezentovali tentokrát chlapci, a to ve dvou kategoriích. Mladší žáci vybojovali 4. místo, starší dosáhli na stupně vítězů a skončili třetí. Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Dopravní soutěž
Ve středu (15. 5.) odjeli 4 žáci naší školy do Oder, kde se konalo okresní kolo v dopravní soutěži. Naděje na medailová umístění padla v jízdě zručnosti, ale i tak to byl pro naše žáky pěkný zážitek.
 
 
 
 
 
Lašská liga 2012/2013 skončila
Soutěž v házené, která je určena pro žáky 1. stupně, skončila. Naši hráči obsadili 6. místo. Určitě je na fotce poznáte.
   
 
 
 

ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY - DO 31. KVĚTNA 2013

Připomínám rodičům budoucích prvňáčků, kteří zvažují ve školním roce 2013/2014 odklad povinné školní docházky svého dítěte, že se blíží zákonem stanovený termín odevzdání 2 doporučujících posouzení nutných pro rozhodnutí o odkladu.

O odkladu povinné školní docházky rozhoduje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů (většinou jste vyplnili u zápisu) a

2 písemných doporučení (podle novely školského zákona 472/2011, § 37 odst. 1), a to:

1) vyjádření poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálního pedagogického centra apod.) a

2) posouzení odborného lékaře (pediatra, klinického psychologa).

Žádost o odklad a 2 doporučující posouzení je nutné předložit  do 31 . 5. 2013  ředitelství školy.

 
 
 
Na dopravním hřišti
Jaro vyhnalo ven majitele různých dopravních prostředků, a tak není opatrnosti a opakování znalostí dopravních předpisů nikdy dost. Děti z družiny si takové opáčko udělaly tento čtvrtek (9/5) na dopravnéím hřišti.
 
 
 
 
 
Deštivá Anglie
Deště a větry se přesunuly k našim cestovatelům. Prohlídky probíhají podle plánu, zážitek nepatrně kazí počasí. Ale to už je riziko každého cestování. Děti jsou v pořádku, paní učitelka též. 9. 5., 13.14 h.
 
 
 
V Manchesteru
Zpráva z 8. 5. (15.04 h.) mluví jasně. Děti v pořádku, počasí bez deště, i když je zcela zataženo. Děti si prohlédly část Manchesteru a stadion. Ještě je čeká prohlídka starobylé části města.
 
 
 
Cesta do Anglie začala
Pět našich cestovatelů se s paní učitelkou Neničkovou včera (6. 5.) vydalo na týdenní putování po Anglii. Podle 1. zprávy, která přišla včera v 11.04 h., se všichni setkali dle plánu, v danou dobu už uháněli směr Rozvadov. Cesta vlakem proběhla v klidu, zatím plná zavazadla dala trošku zabrat při přesunu na metro, ale vše se zvládlo. Tak teď už jen aby přálo trošku i počasí.
 
 
 
 
Májka i v družině
Někteří už měli zdobení natrénováno, takže šla dětem práce hezky od ruky. Jen to počasí se nechce umoudřit...
 
 
 
 
Akce ve školní družině
2. 5.   Stavění májky
9. 5    Dopravní soutěž
16. 5. BIJÁSEK - Sněhurka
23. 5. BIJÁSEK - Říše hraček
30. 5. Kácení májky
 
 
 
 
D U B E N    2013
 
Saxána by se divila
Už včera (29. 4.) bylo při vstupu do školy jasné, že se bude něco dít. Ranní dohled byl rozšířen o jednoho člena.
 
A dnes (30. 4.) propukl rej čarodějnic  v plné parádě. Děti se učily ve svých třídách, některé o tom ani nevěděly, připravena byla i práce v počítačové učebně a na závěr se všichni sešli na nádvoří, kde hravé dopoledne ukončili zpěvem, tanečními kreacemi a smíchem.
  
 
 
 
 
Májka postavena
Tradice stavění májek pokračuje, jen je ve městech nestaví chlapci svým děvčatům, jak bylo zvykem. Kopřivnickou májku před kulturním domem ozdobily tradičně naše děti, tentokrát z 1. B. 
 
 
 
 
Pan kardinál slavil s dětmi
Pan kardinál Duka slavil významné životní jubileum. A jaké by to byly oslavy bez stonožkových dětí, nad kterými si vzal patronát. A tak se v Arcibiskupském paláci sešli (26. 4.) zástupci nás všech. Pan kardinál dostal knihu přání, do které jsme přispěli i my. Přání doplnily krásnými kresbami  naše dvě žákyně Mila Stanojković (2. A) a Leona Grygaříková (6. B), které se také setkání zúčastnily. Podle vyjádření paní učitelky Pešové měl pan kardinál z knihy velkou radost. 
 
 
                                                                       
 
 
 
Matematická olympiáda
Dnes (26. 5.) přišly konečně dlouho očekávané výsledky z okresního kola. Ze 6. tříd nás reprezentovaly Vendula Nguyenová (10. - 12. místo) a Leona Grygaříková (21. - 26. místo). Blahopřejeme.
Trnitou cestu měl k vítězství Matouš Šugárek z 8. A. Ale 1. - 3.  místo je rozhodně zadostiučiněním za jeho snahu zúčastnit se soutěže i přes zdravotní komplikace. A určitě ho hřeje dobrý pocit, že za sebou nechal 2 studentky bíloveckého gymnázia. Blahopřejeme a držíme palce.
 
 
 
 
 
Dopravní soutěž
Včera (25. 4.) se konalo 1. kolo dopravní soutěže. Postavili jsme 2 družstva. Družstvo žáků v I. kategorii obsadilo 2. místo (ve složení V. Janošová, M. Pištěláková, J. Bartoň a M. Naleraj), ve II. kategorii však N. Molnárová, L. Földeš a sourozenci Poláčkovi vybojovali místo první a tím i postup do dalšího kola. Blahopřejeme.
 
 
 
McDonald´s CUP
V pátek (19. 4.) naši malí fotbalisté z 1. - 3. tříd naprosto přesně okopírovali své starší kamarády a získali rovněž 3. místo. Blahopřejeme.
                            
 
 
 
Den Země
Počasí nás dnes (19. 4.) trošku zradilo, ale nakonec proběhl celý program podle plánu. Pro žáky 1. stupně byly připraveny na 10 stanovištích nejrůznější úkoly, které měli zvládnout. Úkoly děti plnily v družstvech pod dohledem našich deváťáků. Ve třídách 4. - 9. ročníků zase žáci tvořili vlajky do soutěže Recyklohraní, do této soutěže se zapojily i děti ze školní družiny, žáci 1. - 3. ročníků stihli i hezké výrobky z nejrůznějších materiálů. U vchodu se shromažďoval a vážil sběr, někteří žáci přinesli i drobný elektroodpad. V počítačové učebně se finišovalo v úpravách návrhů na barevné provedení naší školy, část žáků 6. B pracovala na nádvoří, v učebně přírodopisu vznikaly náčrty nástěnných maleb.
Teď už jen zbývá zpracovat výsledky soutěží, připravit a vydat mimořádné číslo školního časopisu, které bude ohlédnutím za tímto dnem.
V tuto chvíli děkuji všem zaměstnancům školy, protože na zdárném průběhu dne se podíleli nejen učitelé, ale i správní zaměstnanci a zaměstnanci školní jídelny.
 
        
 Část žáků, jejichž rukama dnes prošlo 4 054 kg papíru. 
 
 
 
Podpořte naši snahu pomoci
  
 
 
 
McDonald´s CUP
Dnes (17. 4.) bojovali na domácí půdě žáci 4. - 5. tříd. Počasí chvilkami zlobilo, ale to našim fotbalistům nebránilo v získání 3. místa. Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Upozornění pro strávníky
Čipové klíčenky jsme se naučili používat velmi rychle. Trošku problém dělá objednávání a odhlašování obědů na internetu prostřednictvím e-stravy. Strávníci zapomínají na to, že heslo zůstává stejné, jako bylo v případě užívané karty. Takže ještě názorný příklad, jak si nyní počínat při objednávání a odhlašování stravy na internetu.
Věříme, že teď už nebudou žádné problémy.
A pokud vám staré heslo nevyhovuje, můžete si ho po přihlášení sami v hlavní nabídce změnit.  
 
 
POZOR...ZMĚNY VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ...POZOR...ZMĚNY VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ
Vzhledem k tomu, že stávající systém čipových karet, který jsme mnoho let používali, je zastaralý a již nefunkční, byli jsme nuceni přistoupit k následující změně.
V pondělí 15. 4. 2013 budou všem, kteří se stravují v naší jídelně, rozdány NOVÉ ČIPOVÉ KLÍČENKY (žáci je obdrží od svých třídních učitelů). Cena jedné klíčenky je 100,- Kč. Žáci peníze odevzdají svým třídním učitelům nejpozději v pátek 19. 4. 2013. Systém objednávání a odhlašování obědů zůstává stejný, jen budete zadávat nové číslo, které je na klíčence uvedeno a pod kterým je každý strávník veden v databázi ŠJ.
Znamená to tedy, že od pondělí 15. 4. 2013 budou obědy vydávány již pouze na čipové klíčenky. Čipové karty se tímto dnem stávají nefunkčními.
Žáci již obdrželi tuto informaci v písemné podobě. Děkujeme za pochopení a věříme, že celý systém bude zase sloužit mnoho let bez problémů.
od 15. 4. 2013
 
                                    NE                                                                    ANO 
 
 
 
Touha po jaru
Podle kalendáře je už tu jaro několik dnů, ale venku to vidět není. Na horách se lyžuje, na některých zahrádkách ještě leží sníh. Jaro se letos probouzí velmi pomalu. Děti ze školní družiny už ale zimu nechtějí, a tak se včera (11. 4.) všichni vydali s Morénou k potoku, kde ji upálili a pozvali jaro mezi nás. Při pohledu na ten odplouvající kousek, který ze symbolu zimy zůstal, si všichni přáli, aby bylo jejich přání rychle vyslyšeno. 
  
 
 
 
 
Tonda Obal na cestách
Tonda cestuje za dětmi už 16 sezón. O co se vlastně jedná? Tak se jmenuje ekologický program, kterého se v průběhu jednoho dopoledne  (10. 4.) zúčastnily postupně všechny děti z 1. stupně. Dověděly se, proč se odpad vůbec  třídí, jak je dále recyklován. Třídění odpadu si také vyzkoušely v praxi. Celý program byl proložen krátkými filmy, k vidění byly i vzorky materiálů, které byly recyklací vyrobeny. Nejšikovnější žáci dostali i malé odměny. Program byl zajímavý a získané vědomosti budou moci žáci využít příští týden v rámci našich soutěží ke Dni Země.
 
 
 
 
 
Akce ve školní družině
4. 4.   BIJÁSEK - V peřině
11. 4. Vyhánění zimy Mořenou
18. 4. BIJÁSEK - Fimfárum
25. 4. BIJÁSEK - Asterix a Obelix
 
 
 
B Ř E Z E N   2013 
 
Sálová kopaná
Nedělní dopoledne trávili někteří žáci 1. stupně netradičně na halovém turnaji v sálové kopané pod vedením pana Sazovského. Halový fotbal (nebo také futsal) naše reprezentanty pohltil, účastníci podali bojovný výkon, a tak nebylo divu, že se dnes pochlubili diplomem za 3. místo. Blahopřejeme.                 
                         
 
 
 
 
 
 
 
 
Pythagoriáda
Ve středu (20. 3.) se konalo školní kolo této matematické soutěže. Školní jídelna praskala ve švech, protože ji zaplnilo 57 soutěžících ze 6. - 8. ročníku. Postup si nakonec vybojovali:
6. ročník
Vendula Nguyenová (6. A), Lukáš Váňa (6. B), Klára Ridzáková (6. B)
7. ročník
Adam Lapčák (7. A)
8. ročník
Matouš a Šimon Šugárkovi (8. A)
O postup se bojovalo i ve třídě páté. Tam si nejlépe vedla Barbora Tománková a Michaela Thielová.
Držíme palce v dalším kole.
 
 
 
 
 
Zeměpisná olympiáda
Okresní kolo se konalo 14. března a naše škola měla zastoupení ve všech  kategoriích. Filip Kudělka (6. B),  Adam Krása (7. A)  i Tomáš Nguyen (9. B) museli prokázat své vědomosti při práci s atlasem, v testu i v praktické části. Každý z nich si vybral slabší chvilku. Filip s Adamem skončili na 17. místě, Tomáš zvládl úkoly nejlépe a umístil se na 11. místě. Blahopřejeme.
 
 
 
 
Jarní pozdrav
Dnes (20. 3.), v den jarní rovnodennosti, čekalo na všechny u vchodu milé překvapení ze školní družiny. Moc potěšilo.
                           
 
 
 
Recitátorky postupují
Dnes (19. 3.) se konalo okresní kolo v recitaci. A jak už nadpis říká, obě recitátorky - Sára Knapcová (4. A) i Veronika Paličková (8. A) - postoupily do krajského kola. Blahopřejeme.
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 20. března 2013 se budou konat informativní třídní schůzky. Všichni vyučující budou přítomni v době od 15.00-18.00 h.
 
 
 
Hádanky dráčka Fráčka a Chytrý klokan
Tentokrát (14. 3.) se děti v družině rozdělily podle ročníků a soutěžily a soutěžily. Děti z prvních tříd vytvořily 6 družstev a na "svých ostrůvcích" se snažily správně odpovědět na Fráčkovy otázky. Děti z 2. - 3. tříd brnkaly na struny svého logického myšlení a bojovaly o titul Chytrého klokana. "Fráček" ocenil družstva podle pořadí, u klokana si nejlépe vedla Veronika Kahánková ze 2. B, třeťáci měli vítěze hned tři, protože Jan Růžička, Kristýna Vidláková a Elen Horatiová (všichni ze 3. A) měli na konci zápolení stejný počet bodů. 
 
 
 
 
 
 
KOPR-STAR finišuje
Ve finále KOPR-STAR 2013 (13. 3.) získala Katka Thomková (4. B) cenu diváků. Přímo v sále ji podpořili i spolužáci, kteří k této příležitosti vyrobili pěkný transparent. Pohádce ale není konec. Teď je řada na nás, kteří chceme Katku podpořit, protože vítěz pěvecké soutěže teprve bude vyhlášen, a to na základě hlasů zaslaných prostřednictvím SMS. 1 mobil = 1 hlas. A jak na to? Jednoduše.
Vezměte své mobily, vyberte - zprávy, napsat novou - zadejte číslo 774 599 474 a napište SMS ve tvaru: 2 - Katerina Thomkova. A nezapomeňte odeslat. To můžete udělat do 22. 3. 2013 do 12.00 h. Pak bude hlasování ukončeno. Pokud ještě váháte, podívejte se na záznam finálového koncertu na kabelové televizi Kopřivnice, junior TV Kopřivnice a na youtube.com.
                                        
 
 
 
 
Stolní tenis - chlapci
Dnes (13. 3.) se pokusili chlapci o postup do okresního kola. Nepodařilo se. Ale i to je sport.
 
 
 
 
Stolní tenis
V úterý (12. 3.) se konalo okresní kolo ve stolním tenisu. Veronika Borovská (8. B), Adéla Fabrigerová (9. C) a Nikol Molnárová (9. B) ukázaly, že umí, a obsadily 3. místo. Blahopřejeme.
                      
 
 
 
Veselé zoubky zaujaly
To není ani překlep, ani nedorozumění. Tak se jmenuje preventivní program, který nám byl nabídnut pro žáky 1. tříd. Materiály pro realizaci programu byly bohaté a paní učitelky se snažily, aby si prvňáčci z hodiny, ve které hlavně opakovali, jak správně pečovat o své zoubky, odnesli co nejvíce. A to se podařilo. Práce na interaktivní tabuli zaujala, film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek se moc líbil, vyplnit pracovní list děti zvládly, a tak nebylo divu, že přišla i odměna v podobě preventivního balíčku, který obsahoval samé zajímavé věci. Paní učitelky byly spokojené a věří, že zoubky jejich dětí budou opravdu veselé.
 
 
 
 
 
Školní psycholog
 
Vážení rodiče.
Po mnohaleté snaze se podařilo rozšířit naše školní poradenské pracoviště o školního psychologa, kterým se stala Mgr. Vendula Černochová. Očekáváme, že ve spolupráci s výchovným poradcem, školním metodikem prevence a pedagogickými pracovníky dojde mj. ke zkvalitnění sociálního klimatu školy a k vytváření dalších předpokladů pro snižování neprospěchu a absence žáků.
 
                                     
                                  
 
 
Jeden za všechny, všichni za jednoho
To je název letního tábora, který pod hlavičkou DDM Kopřivnice povede naše paní učitelka Mgr. Eva Špačková. Po devět dnů (29. 6. - 7. 7. 2013) ve Valašské Bystřici budou účastníci pobývat v nádherném prostředí a zažijí dobrodružství i legraci. Přihlášky si můžete vyzvednout v DDM Kopřivnice, nebo v ZŠ dr. Milady Horákové Kopřivnice - u paní učitelky Špačkové. V případě dotazů volejte na tel. číslo 604 388 400.
 
 
 
Puzzle
Skládanky zvané puzzle jistě všichni znáte. Složit je, to dá někdy práci. Kdo nemá trpělivost a postřeh, neuspěje. A to všechno naše děti ve školní družině měly (8. 3.), protože puzzle byly složeny a vítězové vyhlášeni.
 
 
 
 
 
Nejsme lhostejní
Dnes (8. 3.) byla ve 14.00 h. ukončena sbírka, kterou jsme zorganizovali na podporu lidí postižených výbuchem ve Frenštátě pod Radhoštěm. Vybraná částka 6 000,- Kč bude v příštím týdnu předána na MÚ ve Frenštátě pod Radhoštěm. Děkujeme všem, kteří nezůstali lhostejní a podpořili tuto akci.
 
 
 
Chemická olympiáda
Okresní kolo se konalo v úterý (5. 3.) a Tomáš Nguyen (9. B), který reprezentoval naši školu, se opravdu činil. Skončil na sedmém místě a před sebe pustil pouze jednu soutěžící ze základní školy. Na 1. - 5. místě se totiž umístili jen žáci z víceletých gymnázií. Tomáši, blahopřejeme.
 
 
 
Recitátorky postoupily
Když jsme posílali naše recitátory do okrskového kola, tajně jsme doufali, že u některých to nebude konečná. A holky opravdu zabojovaly. V konkurenci si postup do okresu "vyrecitovaly" Sára Knapcová (4. A) a Veronika Paličková (8. A). Anna-Marie Krajcárová (5. A) se dostala na nevděčnou pozici náhradnice, ale i to svědčí o tom, že podala dobrý výkon. Všem blahopřejeme a držíme palce v kole dalším.
 
 
 
Stonožkové poděkování potěšilo
   
 
 
 
Zeměpisná olympiáda
34 zeměpisných znalců bojovalo ve 3 kategoriích o postup do okresního kola. Tam nás budou reprezentovat:
6. třídy    Filip Kudělka (6. B)
7. třídy    Adam Krása (7. A)
9. třídy    Tomáš Nguyen (9. B)
Držíme palce.
 
 
 
Akce ve školní družině
7. 3. BIJÁSEK - Medvídek Pú
14. 3. Hádanky dráčka Fráčka
21. 3. BIJÁSEK - Autopohádky
 
 
 
 
Ú N O R   2013
 
Nejsme lhostejní

Tragédie ve Frenštátě pod Radhoštěm se dotkla asi všech občanů naší republiky. Ještě větší hrůzu jistě prožívají občané samotného města a blízkého okolí. Naše škola je od místa tragédie vzdálena pouhých 12 km, a tak nám přijde docela logické, že i my chceme přispět finančním obnosem lidem postiženým touto tragédií.

Mezi zaměstnanci školy se již sbírka rozběhla v průběhu tohoto týdne. Jsme však přesvědčeni, že ani našim žákům není osud dětí, které přišly během chviličky o domov, své hračky, lhostejný. Proto budeme ve sbírce pokračovat i zítra (22. 2.) a v týdnu po prázdninách (4. – 8. 3.).

Chtějí-li děti přispět (nebo Vy, rodiče, prostřednictvím svých dětí), mohou finanční příspěvky odevzdat na sekretariátu školy. Všechny vybrané peníze potom pošleme do Frenštátu na zřízené konto. Věříme, že tuto mimořádnou akci podpoříte.

 

 

Rej masek

Poslední únorová akce (21. 2.) se ve školní družině opravdu vydařila. A nebyl to jen tak nějaký rej masek. Tentokrát paní vychovatelky spojily radovánky se společenskou výchovou a výukou tance. Promenáda masek byla vystřídána ukázkou tance a nácvikem mazurky. Pánská volenka a následná mazurka v podání našich dětí, tak to nemělo chybu. A pak už se čekalo na vítěze v soutěži o nejlepší masku a nemohlo chybět disco. Závěrečná sladká odměna, kterou si účastníci zasloužili, chutnala všem.

  
 
 
 

 

 
Školou se nesly verše i dnes 
Stejně tak budeme držet palce postupujícím z dnešního (21. 2.) klání recitátorů 1. stupně. 20 žáků 2. - 5. tříd předvedlo moc hezké výkony. A tleskali jim nejen spolužáci a porota. Sympatická byla přítomnost rodičů, kteří přišli podpořit své děti, ale ocenili i výkony ostatních.
Do okrskového kola postupují:
kategorie 2. - 3. tříd    Adéla Lišková, Ema Martinásková (obě 3. A),
kategorie 4. - 5. tříd    Sára Knapcová (4. A), Anna Marie Krajcárová (5. A).    
 
 
 
 
 
Školou se nesly verše
23 recitátorů z 2. stupně se sešlo (20. 2.) v naší knihovně se stejným záměrem. Postoupit do dalšího kola. Ne vždy sice záměr vyšel, někdy zklamala paměť, někdy zapracovala tréma, jindy se zrovna nepovedl výběr basně, ale boj to byl čestný a porota rozhodla.
Do okrskového kola postupují:
kategorie 6. - 7. tříd    Anna Blahutová (6. B), Barbora Hruzíková (7. B),
kategorie 8. - 9. tříd    Veronika Paličková (8. A), Jakub Jurečka (9. B).
Držíme palce.
 
 
 
 
 
Semifinále Kopr-Star skončilo
Dnešní den (20. 2.) byl pro 9 našich zpěváků důležitý. Týden ladili, pilovali a vyplatilo se. Po krátké pauze máme zase finalistu. Tedy tentokrát finalistku. Tou se stala Katka Thomková ze 4. B. Blahopřejeme a ve finále budeme určitě držet palce. Ale pochvalu zaslouží všichni, byli dobří a fakt se snažili.
 
 
 
 
Panenky se líbí
Výstava panenek oslovila nejen žáky 1. stupně, o čerstvý zážitek se podělila paní učitelka třídní 2. A. Doslova napsala:

...posílám pár fotek z návštěvy výstavy Krojované panenky. Děti zhlédly panenky v různých mužských i ženských krojích, které byly rozděleny podle krajů. U každé panenky byla fotografie původního kroje, podle ní autorka panenku oblékla. Děti pojmenovávaly jednotlivé části oděvu, a pak měly za úkol vytvořit kroj své papírové panence. A tak se stříhalo a lepilo a lepilo... Hotové krojované postavičky teď jsou na nové výstavě ve 2. A. Přijďte se podívat.

 
 
 
 
Konverzace v anglickém jazyce
V okresním kole hájily barvy naší školy dvě žákyně - každá v jedné kategorii. V kategorii I. A obsadila Sára Luongová (7. A) 18. místo, v kategorii II. A byla o stupínek horší Alena Žárská (8. A). Zkušenosti z okresního kola se budou určitě hodit v roce příštím.
 
 
 
Rodičovský bál
Vážení rodiče, přátelé školy,
pokud uvažujete o návštěvě RODIČOVSKÉHO BÁLU, který se koná zítra (16. 2. 2013) od 19.30 h. v KDK, máte ještě stále možnost zakoupit vstupenky v kopřivnickém MICu. Zbylé vstupenky pak budou k zakoupení zítra před zaháním bálu. Těšíme se na Vaši návštěvu.
                                                       
 
 
 
Olympiáda v českém jazyce
Do okresního kola postoupili dva žáci z 9. B třídy. V konkurenci 64 soutěžících si lépe vedl Tomáš Nguyen, který obsadil 31. - 36.místo, Jakub Jurečka skončil v 6. desítce.
 
 
Kopr-Star 2013 se rozjíždí
Základní kolo se v naší škole konalo včera (14. 2.). Školní družina praskala ve švech, protože se sešlo 24 výborných zpěváků, které přišlo podpořit asi 70 diváků. Porota to neměla lehké, ale rozhodnout musela. Do semifinále poslala 9 soutěžících - Emu Zátopkovou (1. třída), Vendulu Schneiderkovou, Zuzanu Navrátilovou (2. třída), Tomáše Bittnera (3. třída), Kateřinu Thomkovou, Sáru Knapcovou (4. třída), Nikitu Gánoškovou, Leonu Grygaříkovou a Kláru Rýdlovou (6. třída). Semifinále se koná ve středu 20. 2. v kině KDK - od 15.00 h. Vstupné 10.- Kč.
Dík patří organizátorům akce, porotě. Postupujícím držíme palce. Přijďte své kamarády povzbudit a podpořit. Určitě to všichni s radostí přivítají. 
 
 
 
 
K vítězství chyběl krůček
Tak už to ve sportu bývá. Naši florbalisté, vítězové okresního kola v kategorii III, včera (14. 2.) bojovali o vítězství v kraji. O to je připravila paradoxně prohra hned v 1. utkání s pozdějšími vítězi z Ostravy 2:3. Je to sport, takže je potřeba vzdát hold vítězi. Našim florbalistům blahopřejeme, 2. místo v kraji je velkým úspěchem.
   
 
 
 
Vybíjená
Týden se nesl ve znamení vybíjené. Nejprve zasáhli v okrskovém kole do bojů chlapci ze 4. - 5. tříd (7. 2.), v pátek (8. 2.) odehrála zápasy děvčata. Hoši se umístili na 3. místě, dívky byly o stupínek lepší. Na postup to ale ani v jednom případě nestačilo.
 
 
 
KOPR-STAR 2013
Milovníci zpěvu mají opět šanci. Ve čtvrtek 14. 2. 2013 se koná ve třídě 2. B od 14.00 h.  casting. O postup mohou bojovat žáci 1. - 9. ročníků. Přijďte se podívat, zasoutěžit a povzbudit své kamarády.
                         
 
 
Dějepisná olympiáda
Okresní kolo se konalo 29. ledna a naši školu reprezentovali dva žáci - Kateřina Cahelová a Tomáš Nguyen (oba z 9. B). Tomáš si vedl lépe a z 54 účastníků získal 22. místo, Kateřina pak skončila na 43. - 44. místě.
 
 
 
Akce ve školní družině
7. 2.   BIJÁSEK - Happy Feet 2
14. 2. Koprstar
21. 2. Rej masek

 

L E D E N  2013

 
Pohádkové odpoledne
Vysvědčení bylo rozdáno, půlroční snažení žáků oceněno. Na žáky ve školní družině (31. 1.) ještě čekalo relaxační odpoledne - přímo pohádkové. A to se, myslím, vydařilo. Zrcadlový sál ožil a malí tanečníci se opravdu snažili.
 
 
  
 
Školou zněla angličtina
28 žáků 2. stupně bojovalo v úterý (29. 1.) ve dvou kategoriích o postup do okresního kola. Byl to opravdu boj, ze kterého nakonec vyšly vítězně Sára Luongová a Alena Žárská. Věříme, že se v okresním kole neztratí. Držíme palce.
 
  
Na návštěvě
Blíží se zápis do 1. tříd. A to je doba, kdy se chodí děti ze školky podívat na své kamarády, kteří už jsou školáky a za půl roku se toho hodně naučili. Návštěva se uskutečnila ve čtvrtek (24. 1.), děti si prohlédly třídu 1. A, podívaly se, co už kamarádi umí, a školáci je potom pustili do svých lavic, aby si zase oni vyzkoušeli, jak jim to bude ve školních lavicích slušet.
 
 
 
   
Florbal
Ve středu (23. 1.) se další část sportovců vydala bojovat o florbalové vavříny. A tady se zadařilo. Naši hráči ve finále okresu zvítězili a vybojovali postup do krajského kola, které se bude konat 14. 2. Blahopřejeme a držíme palce. 
 
 
 
 
Krajský přebor v šachu
Ve středu (23. 1.) se vypravili naši šachisté do Frýdku-Místku. Věděli, že jdou sbírat v tvrdé konkurenci zkušenosti. Ale nevzdali to a bojovali. Vítězové okresu se sklonili před výkony svých soupeřů. Mladší žáci skončili na 12. místě, starší žáci pak na 11. místě. Ale za tu zkušenost to určitě stálo.
 
 
 
Rodičovský bál se blíží
Vážení rodiče, přátelé školy, milovníci tance a zábavy.
Srdečně Vás zveme na tradiční Rodičovský bál, který se koná v sobotu 16. 2. 2013 v Kulturním domě Kopřivnice. Začátek v 19.30 h., vstupné 175,- Kč. Do 8. února můžete vstupenky zakoupit na sekretariátu školy (v pracovní dny od 8.00 - 15.00 h.), po tomto termínu pak v Informačním centru města Kopřivnice.
 
 
 
 
Bobování
Tento oblíbený druh zimních sportů si ve čtvrtek (17. 1.) vyzkoušely i naše děti z družiny. Zima je sice ve městě letos taková divná, zamračená, ale to na kopci vůbec nevadilo. Jezdili malí i velcí.
 
 
 
 
Rodičům budoucích prvňáčků
 

Vážení rodiče,

zápis do 1. tříd klepe na dveře. Letos proběhne 7. - 8. února a my se těšíme, že Vás s budoucími prvňáčky přivítáme v rekonstruovaných prostorách naší školy.

K zápisu nezapomeňte přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. U zápisu si bude paní učitelka s Vaším dítětem povídat a vyplní s ním pracovní list.

Vše směřuje k tomu, aby zjistila připravenost dítěte do školy (školní zralost).

Co by mělo dítě umět:

·         pozdravit, srozumitelně říct své jméno a příjmení, bydliště,

·         zarecitovat připravenou básničku, nebo zazpívat písničku,

·         popsat jednoduchý obrázek, rozlišit podrobnosti, najít rozdíly,

·         zopakovat slova, která slyší,

·         rozpoznat základní barvy,

·         orientovat se v prostoru (vlevo – vpravo, nad – pod, dole – nahoře, menší – větší, stejný - různý),

·         po jedné počítat do 10,

·         pojmenovat geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh),

·         namalovat postavu,

·         správně držet tužku,

·         umět zavázat tkaničky.

Pokud si nejste školní vyspělostí Vašeho dítěte jisti, můžete zažádat již u zápisu (nejpozději však do 31. května) o odklad školní docházky.

Novela školského zákona (472/2011 Sb.) k tomuto říká:

 

§ 37 (472/2011 Sb.)

Odklad povinné školní docházky

(1) Není-li dítě po dovršení šestého roku věku tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

 

Nástup dítěte do školy ovlivní chod celé rodiny. K dobrému startu své ratolesti přispějete dodržováním pevného režimu, důsledností, nastolenými návyky, projevovanou láskou a péčí. Věnujte dítěti svůj čas – společně si hrajte, pověřujte ho drobnými úkoly, vyprávějte si, odpovídejte dítěti na otázky, naslouchejte mu, zajímejte se o to, co dítě prožilo v mateřské škole, nezapomeňte ho chválit a povzbuzovat. Pocit jistoty, že dítě školu zvládne, je pro budoucího školáka moc důležitý. Do začátku školní docházky byste měli společně také připravit místo, kde se bude Vaše dítě učit a psát úkoly.

A co by měl předškolák do 2. září 2013, kdy bude školní rok 2013/2014 zahájen, ještě zvládnout?

·         správně vyslovovat

·         naslouchat vyprávění, pohádce

·         vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat

·         vydržet nad zadaným úkolem

·         dokončit práci

·         pozdravit, poprosit a poděkovat

·         vyřídit jednoduchý vzkaz

·         dodržovat hygienu, jíst příborem

·         samostatně se oblékat a obouvat, zapínat knoflíky a zip, zavázat si tkaničky

Věřte, že čas, péče a důslednost přinese ovoce nejen Vám, rodičům, v podobě radosti ze školních úspěchů svých dětí, ale hlavně pomůže školákům k bezproblémovému zaškolení a k adaptaci na nové prostředí.

 
 
 
 
                                                           
 
 
 
 
 
                   
... tak to je první informace pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče. Zápis dětí do 1. tříd proběhne 7. a 8. února 2013. Podrobnější informace budou uveřejněny na těchto stránkách, vylepeny budou rovněž na hlavních dveřích školy.
Moc se na Vás těšíme.
 
 
 
Vzpomínka na hory
 
 
 
 
 
Pozdrav z hor 4
Včerejší (10. 1.) den proběhl v klidu, děti jsou v pořádku, což jednoznačně potvrdily na večerní diskotéce, která se moc líbila. Byla skvěle připravena a diskžokej dělal divy. Dnes (11. 1.) byli všichni ještě na svahu, teď je čeká oběd, balení a cesta domů. Odjezd je plánovaný na 14.00 h., takže před školou by se naši lyžaři měli objevit po 15.00 h.
Podle sdělení instuktorů udělali všichni velký pokrok a na svahu se chovají jako zdatní lyžaři. Mně nezbývá, než popřát klidnou cestu k domovu a poděkovat všem, kteří se na zdařilé akci podíleli - ať přípravou či při realizaci kurzu.
 
 
 
Sněhulakiáda
Už to skoro vypadalo, že se nemůže akce konat v plánovaném termínu (9. 1.). Ale nakonec se vše v dobré obrátilo, děti se vyřádily a sněhulák se povedl.
  
 
...hravé nejsou jen děti ze školní družiny, malou nadílku sněhu využili (10. 1.) i naši deváťáci...
 
 
 
 
 
Pozdrav z hor 3 
Všechny děti jsou na svahu (9. 1., 9.41 h.), jsou v pořádku, sněhové podmínky výborné. Odpoledne je naplánovaná vycházka s možností nákupu, pak turnaj ve stolním tenisu a večer beseda s horolezcem. Zítra jen a jen lyžování se závěrečnými závody.
P.S.: ...a všem chutná :-)
 
 
 
Pozdrav z hor 2
Na horách je vše v pořádku, sněhu dostatek (8. 1., 13.05 h.). Z nelyžařů se stávají lyžující, lyžaři zdokonalují styl, snowboard už děti po svazích také prohánějí. Vleky využívají všichni.
 
 
 
Pozdrav z hor
Podle aktuální telefonické zprávy (7. 1., 9.15 h.) jsou všichni v pořádku, 1. noc někteří dlouze usínali. V tuto chvíli jsou všichni na svahu, rozděleni do družstev. Sněhu je dostatek.
 
 
 
Lyžaři se hlásí
Všichni naši lyžaři odjeli za týdenním sportováním (6. 1.), jak bylo naplánováno. Už jsem mluvila i s panem ředitelem, který mi sdělil, že všichni také v pořádku dorazili na místo, jsou ubytováni a seznamují se se svým dočasným domovem. Venku je příjemně, sněží.
 
 
 
Lyžaři, nezapomeňte
Připomínám žákům 7. ročníků, že v neděli 6. ledna 2013 odjíždíte na lyžařský výcvik (přihlášení :-) ). Sraz dle pokynů (12.30 h.), věci dle seznamu, odjezd od školy 13.00 h. Před vstupem do autobusu budete odevzdávat vyplněné a rodiči podepsané potvrzení o bezinfekčnosti.
 
 
 
Akce ve školní družině
3. 1.   Povánoční besedy
10. 1. BIJÁSEK - Kocour v botách
17. 1. Sněhulakiáda
24. 1. BIJÁSEK - Jak se točí rozmarýny
31. 1. Pohádkové odpoledne
 
 
P R O S I N E C  2012
 
2012/2013
Každý rok začíná stejně. Vždy něco očekáváme a zdá se nám, že konec je v nedohlednu. Každý rok končí stejně. Jsme překvapeni, že už jsou zase Vánoce. Jen průběh se mění. Někdy si říkáme, že to byl dobrý rok, někdy - jako na houpačce, jindy jsme rádi, že je za námi. O to víc pak očekáváme od roku nového.
Když se ohlédnu za rokem, který už pomaličku předává vládu, myslím, že obsáhl všechno. Radost i smutek, úspěchy i zklamání... To ať posoudí každý sám.
Každopádně přeji všem žákům, zaměstnancům i čtenářům těchto stránek, abyste svátky vánoční prožili v klidu a pohodě. Všem zaměstnancům školy děkuji za vše, co v tomto roce udělali pro naše žáky, i pro to, aby byla naše škola zase trochu lepší a vnitřně pěknější. A nám všem přeji do roku 2013 hlavně zdraví.
Ve čtvrtek 3. 1. 2013 se určitě uvidíme. Dny sváteční budou sice za námi, ale vždyť i v každém všedním dnu může být špetka toho svátku. Ale to už bude záležet jen na nás.
Tak šťastné a veselé...
                                                                                                Ladislava Poledníková
 
 
Všichni bruslí
...tak to jsem slyšela od paní učitelky Pešové. Pár lekcí a z druháků jsou bruslaři...snad to přes Vánoce nezapomenou.
 
 
 
 
 
Na přání rodičů
Ve škole neplníme jen přání dětí, ale i rodičů. V předvánočním týdnu (19. 12.) se konalo na jejich přání malé setkání, takové malé dílny, a to ve 2. A. Maminky i tatínkové a jejich děti spolu zase tvořili. Prostě předvánoční idylka.
 
 
 
 
Zpěváčci opět nadchli
V pondělí (17. 12.) se konalo oblíbené a pravidelné předvánoční setkání pěveckých sborů z Kopřivnice. Všichni se moc snažili, a tak není divu, že se jednotlivá vystoupení líbila, všichni sklidili potlesk a byli zaslouženě
pochváleni. My jsme rádi, že součástí akce byli i ti naši zpěváci pod taktovkou paní učitelky Galové.
 
 
 
 
Florbalisté postupují
Mladší žáci dnes bojovali jako lvi a postoupili do dalšího kola. Blahopřejeme.
 
 
 
Vánoční dílny
Čtvrtek (13. 12.) patřil ve školní družině oblíbeným vánočním dílnám. Děti spolupracují s rodiči, prarodiči, vymýšlejí a tvoří. Rok od roku se tu setkává více tatínků a je třeba říci, že jsou moc šikovní a práce jim jde od ruky. Jen fotoaparát tentokrát stávkoval...
 
 
 
Ekologické programy
Ty se rozjely v tomto týdnu plnou parou. Vybrané programy jsou postupně realizovány v jednotlivých třídách 1. stupně, děti se dovídají informace nové, ptají se, sdělují své zážitky, poslouchají, soutěží, pracují.
 
 
 
 
Pes je přítel člověka
Tak se to říká. A důkaz, že nám nejsou lhostejní opuštění pejsci, je na světě. Po jarmarku věnovali žáci část výtěžku na nákup dobrot pro psy v útulku ve Vlčovicích. Dobrou věc podpořili i mnozí zaměstnanci školy. Výsledek? Vybralo se 2 240,-Kč. K tomu není co dodat. Snad jen poděkovat všem, kteří se k této akci připojili.
 
 
 
Kyčerka čeká na lyžaře
Vážení rodiče,
Vaše děti, žáci 7. ročníků, kteří se zúčastní lyžařského výcviku (6. - 11. 1. 2013), dnes dostaly podrobné instrukce s pokyny, co vzít s sebou, a potvrzení o bezinfekčnosti, které podepíšete a před odjezdem odevzdáte u autobusu vedoucímu kurzu.
 
 
 
Vánoční jarmark
Kde je hranice lidské fantazie a nápaditosti? Asi neexistuje. Studnice nápadů našich pedagogů je každopádně bezedná, a tak včerejší jarmark (10. 12.) nebyl jen setkáním tvůrců a kupujících, ale byl především ukázkou šikovnosti našich žáků, kteří pod vedením vyučujících zase kouzlili. Neviděla jsem jediného návštěvníka, který by odcházel s prázdnou, určitě nebylo jediného stolečku, od kterého by děti odešly s prázdnou kasičkou. Dílo se podařilo, krásné zážitky jsou stále v nás, chvála rodičů, prarodičů, známých, náhodných návštěvníků potěšila a zahřála. Myslím, že ti, kdo se podíleli na celé akci, odcházeli s dobrým pocitem a přesvědčením, že to stálo za to. Škola se otevřela všem, kteří si našli malou chvilku na krátké předvánoční zastavení, do otevřených tříd nakoukli nejen malí návštěvníci, ale i současní žáci, kteří se chtěli pochlubit prostředím, ve kterém tráví každé dopoledne. Chvály a poděkování není nikdy dost, a tak touto cestou děkuji všem učitelům školy za čas a trpělivost, správním zaměstnancům pak za pomoc při přípravě jarmarku a úklidu všeho, co je s takovou akcí spojeno. Dnes už je škola zase plná žáků, kteří pracují ve svých třídách, určitě se ale hlavně u těch menších o jarmarku ještě povídá. A já nejsem rozhodně sama, kdo se na ten předvánoční zázrak v příštím roce těší už teď.
 
 
 
 
 
 
Aktuálně z Prahy
Cestou nastaly sice komplikace s poruchou autobusu, ale děti dojely v pořádku a celé slavnosti byly přítomny. Paní učitelka Pešová přebrala vyznamenání a dar kardinálu Dukovi předala naše žákyně 6. B Leona Grygaříková.
 
 
 
 
Postup
Naši mladší florbalisté dnes (6. 12.) podali v okrskovém kole vynikající výkon a postoupili do kola okresního. Blahopřejeme.
 
 
Stonožka v Praze
I letos se v době předvánoční koná setkání všech těch, kteří neúnavně spolupracují se "Stonožkou". V letošním roce je pro nás setkání ještě vzácnější, protože mezi vyznamenanými bude i naše paní učitelka Mgr. Naděžda Pešová. Vyznamenání převezme v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha z rukou kardinála Dominika Duky. Celá slavnost bude vysílána v přímém přenosu v pátek (7. 12.) od 11.00 h. na programu Čt2. Blahopřejeme paní učitelce, nejpilnější děti budou v Praze u toho, a všem ostatním, kteří přispěli nějakým obrázkem, plyšáčkem či výrobkem, patří naše poděkování.
 
 
 
Mikuláš jak má být
Ve škole se nám dnes procházela skupinka "návštěvníků", kterou vídáme jen jednou ročně. Okolo MIKULÁŠE pobíhali správní ČERTÍCI, bylo je slyšet, řetězy řinčely, ale nechyběli ani ANDĚLÉ - milí a příjemní společníci. A všichni to vzali hezky od podlahy, děti často naslibovaly i nemožné (v utajení zůstaly jen sliby paní prodavačky z bufetu a pana školníka), pozornosti neunikli ani návštěvníci školy. Ve školní družině bylo odpoledne také veselo, ale to už se nikdo nebál, a tak nebylo divu, že všichni nakonec skončili v jednom kole. Vyslechla jsem mnoho chvály, takže je jasné, že se dnešní den vydařil a ta skupinka "návštěvníků" zaslouží vééééélkou pochvalu. Možná, že až zítra potkáte některé žáky z 9. B, ani si neuvědomíte, že TO JSOU ONI. Ale pozor, oni si pamatují, co od vás, děti, slyšeli...
 
 
 
 
         
 
 
 
 
Snaha nestačila
Už to tak bývá, že ne vždy dovede snaha člověka k vysněnému cíli. Ve florbalu se musí střílet branky. A těch naši florbalisté dnes (4. 12.) nastříleli málo. Do okresního kola nepostoupili, ale za snahu zaslouží pochvalu.
 
 
 
 
Akce ve školní družině
5. 12. Mikulášské odpoledne
6. 12. BIJÁSEK - Rumburak
13. 12. Vánoční dílny
20. 12. Beseda v knihovně - 3. oddělení
21. 12. Vánoční besídka
 
 
 
 
 
L I S T O P A D  2012
 
Plavci zvítězili
Až teď se mi dostal do ruky důkaz o úspěchu našich plavců v okresním finále v plavání družstev (20. 11.). Naši plavci zvítězili a postoupili do krajského kola, které se bude konat 7. prosince. Blahopřejeme a držíme palce.
     
 
 
 
Šachy
Poslední listopadový den (30. 11.) patřil našim šachistům. Byli rozděleni do tří družstev a odcházeli trochu s obavami, zda se jim podaří navázat na úspěchy v předchozích ročnících Okresního přeboru škol v šachu. Podařilo se. Mladší žáci získali 2. místo, starší žáci pak místo první a třetí. Blahopřejeme.
 
 
 
V knihovně
Ve čtvrtek (29. 11) navštívily místní knihovnu děti z dalšího oddělení školní družiny. Tentokrát se mluvilo o slavné švédské autorce Astrid Lindgrenové. A když mezi děti "přišla" hlavní postava z knihy PiPi Dlouhá punčocha, nebylo co řešit. Celý program byl moc hezky připraven a děti se vrátily spokojené.
 
 
 
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 28. listopadu 2012 se budou konat informativní třídní schůzky. Všichni vyučující budou přítomni v době od 15.00-18.00 h.
 
 
 
Kaštany a žaludy rekordně
Sběr kaštanů a žaludů byl dnes (22. 11.) ukončen. Myslivci si přijeli pro rekordních 950 kg. Je moc dobře, že děti myslí na zvířátka, zima bývá dlouhá. Protože tyto "laskominy" byly odevzdány vždy za třídu, můžu napsat, že nejlepší sběrači jsou v 5. A. Děti odevzdaly 208 kg.
 
 
 
Florbalisté postupují
Naši florbalisté z 8. - 9. tříd dnes (20. 11.) splnili to, s čím odjížděli. Postoupili do semifinále z 1. místa. Blahopřejeme.
 
 
 
Kopretina 2012
... od paní učitelky Galové mi přišla večer (6. 11.) tato zpráva:
"Ve velké konkurenci máme nádherná umístění a výborné výkony našich dětí od 1. - 6. třídy.
Celkem dvě první místa, dvě druhá a tři třetí!!! :-))
Všichni zaslouží pochvalu!
kategorie 1. - 2. třída : 1. místo - Adélka Nguyenová, David Krása
kategorie 3. - 4. třída : 2. místo - Klára Pavelková, 3. místo - Adam Žluva, Kateřina Thomková
duety: 2. místo - Bára Valchářová + Sabina Salvetová
kategorie 5. - 6. třída: 3. místo - Leona Grygaříková
Moc gratulujeme!"
A kde ty naše děti vlastně byly? Přece na pěvecké soutěže lidových písní Kopretina 2012. Více není potřeba dodávat. Snad jen to, že se všichni přidáváme ke gratulaci. Ta patří i paní učitelce.:-))
 
 
 
 
 
Preventivní bloky začaly
Dnes (6. 11.) začaly besedy se zástupci Policie ČR. Policejní uniforma ve škole určitě zaujala, až se někteří lekli, že se něco stalo. Čtvrťáci v tom ale měli jasno a přijali policistu s úsměvem.
 
 
 
 
Akce ve školní družině
1. 11.   BIJÁSEK - Ukradená vzducholoď
8. 11.   BIJÁSEK - Modrý tygr
15. 11. Beseda v knihovně - 1. oddělení
15. 11. Příprava na Vánoční jarmark - 2. a 3. oddělení
22. 11. BIJÁSEK - Mupeti
29. 11. Beseda v knihovně - 2. oddělení
29. 11. Příprava na Vánoční jarmark  1. a 3. oddělení
 
 
 
Ř Í J E N  2012
 
 
!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!

Vážení rodiče.

Kontrolou České školní inspekce (ČŠI) ve školní jídelně bylo zjištěno porušení ustanovení § 122 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. a ustanovení § 4 odst. 4 vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování, která nedovolují odebírání obědů žákům nepřítomným ve škole. Žák má nárok na dotovaný oběd pouze první den neplánované nepřítomnosti ve škole (nemoc), pak může obědy odebírat, ale jen za plnou cenu (včetně režií a mezd).

Na základě výše uvedeného jsme povinni od 1. 11. 2012 kontrolovat docházku žáků ve škole a v případě zjištění, že nepřítomní žáci neměli obědy odhlášené, je doúčtovat (i v případě, že obědy neodebrali) v následující výši:

žáci 7 - 10 let plná cena 1 oběda 47,- Kč

žáci 11– 14 let plná cena 1 oběda 49,- Kč

žáci 15 a více let plná cena 1 oběda 51,- Kč

Z tohoto důvodu žádáme rodiče o důsledné odhlašování obědů po dobu nepřítomnosti žáků ve škole.

 
 
 
Na letišti
V úterý (30. 10.) v odpoledních hodinách odjeli žáci 8. ročníků (v rámci praktik z fyziky) do Mošnova. I tam se bylo na co dívat a prý i tam fungovaly fyzikální zákony.  
 
 
 
 
 
U hasičů
V úterý (30. 10.) se vydali žáci 4. A mezi hasiče, kteří jsou nedílnou součástí integrovaného záchranného systému. Bylo se na co dívat, co obdivovat a nakonec se podařila i záchrana paní učitelky. Děti byly hodné a naši hasiči - jak taky jinak - opět nezklamali. Děkujeme.
 
 
 
 
 
Halloween ve školní družince 
Proutí, masky, čepice, dýně (neboli tykve), pěkné počasí, nadšení a děti... Co to má všechno společného? Jedno vydařené odpoledne (18. 10.), které pro děti ve školní družině připravily paní vychovatelky.
 
 
 
 
 
Za lesními skřítky
Že jste je ještě neviděli? Tak to jste se měli vydat v pátek (12. 10.) na procházku s žáky 2. tříd. Ona to vlastně nebyla procházka. To byl boj proti zlému obrovi za záchranu lesa. Aby se záchrana podařila, musely se skupinky dětí vydat na cestu, na které potkávaly skřítky, kteří jim rozdávali úkoly, které ale bylo potřeba splnit. Znalosti ze školy se opravdu hodily. :o) Všichni úkoly zdárně zvládli, obra vyhnali, les zachránili a za to byli po zásluze odměněni. Skřítkové dostali jména a slíbili, že teď budou pomáhat dětem ve škole. Žáci 9. C, kteří se na akci podíleli, zaslouží pochvalu, děti byly spokojené a paní učitelky se radovaly, že se den vydařil a děti zvládly vše, co pro ně připravily.
 
 
 
 
 
 
 
Na letišti
Malý restík z loňského roku vymazali ve čtvrtek (10. 10.) žáci dnes už 3. A. Návštěva mošnovského letiště se vydařila, a tak bylo jasné, že se čekání vyplatilo. Prohlídka letiště, zázemí, přechod přes bezpečnostní rám, ukázka odbavování a kontroly zavazadel. To vše na vlastní oči. Skoro se zdálo, že nám někteří žáci i odletí. Ale nebojte se, všichni se zase vrátili do školy.
 
  
 
 
 
 
Lego ve škole
Legohrátky ve 4. A se konaly ve středu (9. 10.). A děti ukázaly, že umí. Zaujetí, fantazie, trpělivost, spolupráce a malá dílka byla na světě. 
 
 
 
 
 
Basketbalisté bez postupu
Původní sestava se z nejrůznějších důvodů rozpadla, a tak jen 3. místo basketbalistů (11. 10.) ani nepřekvapilo. Hráči, kteří nastoupili, však odvedli dobrou práci. Pochvalu zaslouží nejen oni, ale za pomoc při organizaci a za hladký průběh okrskového kola basketbalistů 8. a 9. tříd i Filip Hladej a Tomáš Nguyen.
 
 
 
Mount Everest zdolán
Sobotní (6. 10.) nádherné počasí vybízelo k pobytu venku. Žáci 3. A a 5. A ale tento den pojali velmi sportovně. 33 žáků a 24 rodičů se rozhodlo zdolat jeden z nejvyšších vrcholů světa, 8 848 metrů vysoký Mount Everest. Kolektivní výstup se podařil a obě třídy vrchol zdolaly. Nebylo to jednoduché a ani se nechce věřit, že někteří cestu od lyžařské chaty na samý vrchol sjezdovky absolvovali 2x, protože ke zdolání bylo potřeba 39 startujících, a to neměla ani jedna třída. Obdiv zaslouží nejen děti, ale i paní učitelky a rodiče. Námaha byla oceněna, všichni dostali od pořadatelů (DDM Kopřivnice) pěkné pamětní listy a medaile.
 
 
 
 
Drakiáda trochu jinak
Ve čtvrtek (4. 10.) bylo v družině zase živo. Chystaná drakiáda dostala nový kabát, a tak létali nejen draci, ale pracovalo se s přírodninami, lepilo se i malovalo.  Také přálo počasí, takže se odpoledne opravdu vydařilo. 
     
 
  
 
 
Třídní schůzky a "Stonožka"
Zdánlivě nespojitelné. Pravdou je, že v době třídních schůzek si mohli rodiče zakoupit drobnou keramiku, kterou vyrobili naši žáci. Výtěžek prodeje bude zaslán na konto Stonožky. Částka je překvapivá a potěšila. Vybralo se 2 525,- Kč. Hezký příspěvek, který bude sloužit dobré věci. Rodiče, děkujeme.
 
 
 
 
 
 
Seiferos
Jedni byli v divadle, jiní v přírodě. Žáci naší školy se v úterý (2. 10.) prošli na hřiště ZŠ 17. listopadu, kde už čekali dravci. Celý program byl hodnocen velmi pozitivně dětmi i dospělými.
 
 
 
 
 
V divadle
V úterý (2. 10.) se zúčastnilo 26 žáků 7. - 9. ročníku veřejné generálky představení Josef a jeho pestrobarevný plášť v ostravském divadle. Pro všechny to byla nová zkušenost a jak už to v umění bývá, někteří se bavili, jiní byli zklamaní.
 
 
 
Akce ve školní družině
4. 10.        Drakiáda
11. 10.      BIJÁSEK - Tady hlídám já
18. 10.      Halloween ve školní družince  
 
 
 
Z Á Ř Í  2012
 
 
Vlaštovkiáda
Ještě než se děti ve čtvrtek (27. 9.) rozešly na prodloužený víkend (pátek 28. 9. - Den české státnosti), prověřovaly dolet svých vlaštovek. Počasí neumožnilo využít našeho hřiště, a tak se všichni přemístili do tělocvičny, což určitě nezkazilo radost z celé akce. Vítězem se stal každý, kdo se vlaštovkiády zúčastnil.
  
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 3. října 2012 se budou konat třídní schůzky, které se uskuteční ve třídách od 15.30 h. Potřebné informace předají třídní učitelé. V 16.00 h. proběhne v přírodopisné pracovně schůzka rodičů, kteří budou zvoleni do Rady rodičů. V případě potřeby získáte informace o svých dětech, přítomni budou všichni pedagogičtí pracovníci školy.
 
 
 
Pomáháme zvířátkům
Každoroční sběr kaštanů a žaludů již určitě začal. Kdo chce pomoct zvířátkům, může se zapojit do soutěže o nejlepšího "sběrače". Kaštany a žaludy dobře usušte, aby neplesnivěly, a v průběhu měsíce listopadu, až paní učitelky řeknou, se můžete pochlubit s výsledky své snahy. Vloni se nasbíralo 620 kg. Budeme letos lepší?
 
 
 
 
Jak si správně čistit zoubky
Tak nějak by se dala nazvat akce, která se pořádala v naší škole v rámci preventivních programů. V pátek (21. 9.) se mnohé zajímavé dověděly děti 1. a 2. tříd, také si pod odborným dohledem vyzkoušely, jak si ty své zoubky mají správně čistit. Byť se mluvilo o zubech, které snad každého někdy potrápily, bylo to zásluhou dvou sympatických studentek zubního lékařství setkání příjemné. V akcích, které byly velmi kladně hodnoceny dětmi i učiteli, budeme pokračovat i v dalších ročnících.
 
 
 
 
 
Zátopkova desítka
Ani přeložení závodů nepomohlo. Počasí dnes (19. 9.) bylo k běžcům kruté. Ale nebránilo v tom, aby naši osmáci a deváťáci vybojovali v dešti 2. místo. A to se za takových podmínek cení dvakrát.
 
 
 
Zkouška orientace a znalostí
V družině to vzali hezky od podlahy. Pátek (14. 9.) byl ve znamení hledání, orientace a postřehu. Nejprve se děti "rozcvičily" ve třídách, hledaly shody a rozdíly na obrázcích, cestu z bludiště. A pak se vydaly na cestu po škole. Paní vychovatelky už ráno rozmístily na různých stanovištích lístečky s úkoly a děti měly podle pokynů najít další stanoviště - tělocvičnu, kancelář paní sekretářky, informační místnost apod. Vždycky musely trošku zapřemýšlet, protože v pokynech byly jen indicie (náznaky), podle kterých měly poznat, o jaké místo ve škole se jedná. Starší děti si opakovaly, "nováčci" se orientovali. A jaký byl výsledek? Nikdo se neztratil, nejlepší dostali diplomy a odměnou pro všechny byly krásné chvilky na dětském hřišti.
 
 
 
 
 
 
Školní stravování
Vážení rodiče, strávníci,
vedoucí školní jídelny sděluje, že s platností od 1. 10. 2012 bude cena obědů následující:
 7 - 10 let 11 - 14 let   od 15 let  zaměstnanci  důchodci  cizí strávníci
 21,- Kč 23,- Kč   25,- Kč  25,- Kč  41,- Kč  57,- Kč

 
 
Zatím jen Zátopkova pětka
Nepříznivé počasí letos zatím znemožnilo starším žákům běžet Zátopkovu desítku, ale čtvrťáci a páťáci si to ve štafetovém běhu na 5 km  dnes (14. 9.) rozdali. U startu byla opět Dana Zátopková, což všechny potěšilo. Naši se letos na bednu nedostali, přece jen těch páťáků tolik nemáme, ale co není letos, může být za rok. I 4. místo je hezkým umístěním.
 
 
 
Vědomostní soutěž
Dnes (11. 9.) se konala pod záštitou města Kopřivnice a Základní školy Emila Zátopka vědomostní soutěž pořádaná u příležitosti 10. ročníku Běhu rodným krajem Emila Zátopka. A naše družstvo ve složení Petra Davidová, Nikol Molnárová, David Hykl a Jakub Jurečka zvítězilo. Blahopřejeme.
 
 
 
Čínština pro začátečníky

Kroužek ,,Čínština pro začátečníky“ je zaměřen nejen na získání znalostí základních frází mluvené Čínštiny a čínského znakového písma zábavnou formou, ale také na získání základního povědomí o kultuře Číny a Dálného východu. V lekcích budou žáci seznámeni se vším, co je pro Evropana zajímavé a nové, tedy s čínskými zvyky a tradicemi, kuchyní, architekturou, čínskou faunou a florou, popřípadě samozřejmě s čímkoliv, co bude žáky zajímat.

Kroužek povede lektorka, která přednáší čínský jazyk na pedagogické fakultě v Olomouci.   

Kroužek byl již v minulém školním roce realizován na ZŠ Alšova, kde se setkal s velice kladným ohlasem a zájmem žáků.

Kdy:   1x týdně – 45 minut (přesný den a čas kroužku bude upřesněn po dohodě s vedoucí výuky).
Cena: 1. pololetí 250 Kč (začátek 1. říjnový týden), 2. pololetí 300 Kč.

 
 
 
Informace pro rodiče
Vážení rodiče, v letošním roce budou mít děti opět možnost navštěvovat zdravotní tělesnou výchovu. Máte-li doporučení lékaře, neváhejte a pošlete třídnímu učiteli, který předá doporučení paní učitelce Hořákové. Doba cvičení bude žákům sdělena v nejbližších dnech.
 
 
Bodovali v KoKoSu
Že je nadpis nějaký divný? Není. To je jen humorná zkratka pro Korespondenční Koperníkův Souboj, matematickou soutěž, která se konala na konci loňského školního roku v Bílovci. Mezi gymnazisty, jak jsem již informovala dříve, naši žáci bodovali. Dnes (6. 9.) přišly výsledky nejlepších. V soutěži žáků 8. ročníků se umístil Tomáš Nguyen na 8. místě a Tomáš Bajer na 13. místě (oba dnes žáci 9. B). Blahopřejeme.
 
 
 
Druháci na výletě
Včera (5. 9.) si vyrazili žáci 2. A do přírody. Vyšlápli si na Šostýn. A prý to bylo příjemné dopoledne. Paní učitelka Grygaříková doslova píše: 
"Pověděli jsme si něco o historii, o hradech, přečetli jsme si pověst o Šostýnu, obešli jsme zříceninu, nasvačili se v novém altánu, nakrmili jsme ryby v rybníce, na Rozcestí čarodějnic jsme tančili ježibabí rej, soutěžili a šli zpátky do školy."
 
 
 

 

 
 
Akce ve školní družině
14. 9.        Soutěž o šikulku ze ŠD
27. 9.        Vlaštovkiáda
 
 
 
Školní rok 2012/2013 zahájen
Nechce se tomu ani věřit, ale nový školní rok je zase tu. Prázdniny utekly, nakonec jako každý rok, a od 7 hodin začali do budovy školy přicházet první žáci. Nejprve ti starší, kteří už to tu znají  a kteří se nemohli dočkat, až kamarádům vylíčí své prázdninové zážitky. Prvňáčci, které přivítal pan ředitel Pospěch a pan  místostarosta Šula, si svou premiéru prožili se svými rodiči i prarodiči. Někteří sice přiznali, že se do školy ani moc netěšili, což vzala paní učitelka s humorem a řekla, že to se určitě brzy změní. Tašky vonící novotou se začaly plnit prvními učebnicemi, rodiče i žáci si odnášeli i první úkoly. Pak už jen oběd, který paní kuchařky vařily poprvé v nově rekonstruované kuchyni, a hurá domů. I učitelé třídili dojmy z prvního dne, někteří se seznámili s novými svěřenci, jiní se mnohdy nevěřícně dívali na "své" děti, jak o prázdninách vyrostly. A také jsme zaznamenali, že letos jsme v této škole začali 40. školní rok. Všem žákům i zaměstnancům přeji, aby to byl rok příjemný, plodný na úspěchy, rok, na který budeme rádi vzpomínat.
 
...a ještě pohled do kuchyně, který byl pro všechny strávníky nový...kuchyň je sice nová, ale zvyky zůstávají; takže, strávníci, do jídelny je potřeba nosit průkazky, bez kterých nemůže být oběd vydán
         
 
 
                                    Školní rok 2012/2013 bude zahájen
v pondělí 3. září 2012 v 8.00 h.

Podzimní prázdniny čtvrtek 25. 10. a pátek 26. 10. 2012.

Vánoční prázdniny připadnou na sobotu 22. 12. – 2. 1. 2013.

Vyučování začne ve čtvrtek 3/1 2013.

Vyučování v 1. pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2013.

Pololetní prázdniny pátek 1. 2. 2013.

Zápis do 1. tříd proběhne v termínu – od 15. ledna – do 15. února 2013. (Termín sdělí MÚ.)

Jarní prázdniny se uskuteční od 25. 2. – 3. 3. 2013.

Velikonoční prázdniny připadnou na 28. 3. – 29. 3. 2013.

Přijímací pohovory na střední školy dle vyhlášky č. 86/2012 Sb.

v termínu od 22. 4. – 30. 4. 2013

Vyučování ve 2. pololetí bude ukončeno v pátek 28.června 2013.

Hlavní prázdniny budou trvat od 29. června do 1. září 2013.

Školní rok 2013/2014 začne v pondělí 2. září 2013. zase