ARCHIV 2011/2012
 
 
 Č E R V E N   2012 
 
 
 
...a co dál? 
...v celku nic zvláštního. Začaly prázdniny, od kterých si každý něco slibuje, po jejich skončení nastoupí do školy noví prvňáčci, letošní deváťáky přivítají někde jinde a pro všechny začne školní rok 2012/2013. Ale my jsme teprve na počátku prázdnin. Takže znovu.
Budoucí prvňáčci si užívají poslední předškolní prázdniny a my se na ně moc těšíme, žáci naší školy si začínají zvykat na prázdninový režim, deváťáci si postupně zvyknou na myšlenku, že po prázdninách bude všechno trochu jinak, zaměstnanci školy začali čerpat dovolenou, po které by měli být zase v plné síle, a školní jídelna se začíná měnit v moderní zařízení. Jediné, co zůstává při starém, je provoz školního hřiště. Tam je živo stále.
A co já? Já teď poděkuji všem zaměstnancům školy za jejich práci, nebylo jí málo a úspěchy se dostavily (o tom jsem informovala průběžně), poděkování patří pochopitelně i správním zaměstnancům a zaměstnancům školní jídelny, protože bez nich by to nešlo, děkuji čtenářům těchto stránek za přízeň (více než 28 000 návštěvníků od února 2012 zase není tak špatné skóre) a všem vám popřeji klidné, pohodové a usměvavé prázdniny. A když dovolíte, tak se skoro na dva měsíce odmlčím. A pak? V celku nic zvláštního. Začne školní rok 2012/2013... (viz výše :-))
                                                                                                                                                                                                                                                    Ladislava Poledníková
 
 
 
 
 
Školní rok 2011/2012 skončil 
V pátek (29. 6.) se od rána vše točilo jen kolem slavnostního ukončení školního roku. Ladily se detaily, kontrolovaly seznamy, diplomy a odměny, na nádvoří se instalovala technika. Přišel i host slavnostního dopoledne Ing. Šula, místostarosta města, a tak už stačilo jen začít. Počasí přálo, technika na chvíli stávkovala (jak jinak), ale pak, pak už šlo skoro vše jako na běžicím pásu. Ti, kdo reprezentovali školu v nejrůznějších soutěžích, byli oceněni a odměněni, vítězové Sportovních her byli představeni a odměněni, s odcházejícími pedagogy jsme se důstojně rozloučili a naši deváťáci si v různých podobách zavzpomínali na školní léta. Potěšili, pobavili, zaslzeli.
   
 
 
 
 
 
 
Sportovní hry se vydařily
V tuto chvíli nevím, zda z toho bude tradice, ale ve čtvrtek (28. 6.) se hřiště proměnilo v téměř olympijský areál. 119 žáků školy, kteří hájili barvy svých tříd, bylo rozděleno do 4 družstev a ve třech disciplínách bojovalo o vítězství. A byl to urputný boj. Tradiční disciplínou byl jen skok daleký, běh (žáci 1. - 5. tříd běželi 1 kolo, žáci 2. stupně kola dvě) byl na jedné straně dráhy "vyšperkován" třemi překážkami, které často rozhodovaly o vítězi, a hod na cíl, tak to byl nečekaný oříšek (ze 119 závodníků se 3x do krabic od banánů trefilo jen 10 startujících).
Tato oficiální část byla ukončena v 10.45 h.  a na fotbalové a volejbalové hřiště nastoupila 2 družstva učitelů (a přátel školy) a 2 družstva žáků. Volejbal (záležitost dívčí) se stal kořistí paní učitelek, fotbalové hřiště (záležitost chlapců) ovládli naši žáci.
Bylo to vydařené dopoledne, a tak si asi v tuto chvíli přejeme, aby se Sportovní hry staly tradicí. Pokud tomu tak bude, tak už se bude bojovat nejen o prvenství, ale i překonání těchto rekordů:
 
      
                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Družina má svůj talent
I v posledním týdnu školního roku čekala na děti v družině zajímavá akce. Děti předvedly svým spolužákům něco, co se ve škole neučí, ale čemu se rády ve volných chvílích věnují. Vítězství si odnesly za svůj tanec Kateřina Thomková a Sára Knapcová a za gymnastické vystoupení Vendula Schneiderková. 2. místo vybojovali Jan Trávníček a Tomáš Bittner za ukázku capoeiry (brazilské bojové umění), za 3. místo byl odměněn Josef Németh, který zahrál na housle.
Ve čtvrtek děti dostaly v družině vysvědčení a pak už jen čekaly, jak to dopadne v pátek ve třídách. 
 
 
 
 
 
 
 
Vzpomínka
V tomto roce uplynulo 62 let od popravy dr. Milady Horákové. Vzpomínková akce k tomuto výročí se konala v pátek (22. 6.) za přítomnosti členů MDH i vedení města. Pietní vzpomínkou provázel ředitel školy pan Lumír Pospěch. Účastníci akce, ale i všichni návštěvníci školy, si jistě povšimli změn, které pietní místo zásluhou našich správců doznalo. Pěvecké vystoupení našich malých zpěváků pod vedením paní učitelky Stočkové a paní učitelky Kostelníkové bylo velmi milé a příjemné.
 
 
 
 
 
 
 
Ekologie
Do Štramberka se v uplynulém týdnu (18. - 22.6.) vydali i naši deváťáci. Ti však pátrali v jiných "vodách". Žáci 9. A k tomu napsali:

"V pátek 22. 6.  jsme navštívili město Štramberk  a s panem Daliborem Kvitou se  vydali po stopách nerostů,  hornin a tajemství v nich ukrytých. Během prohlídky jsme se dozvěděli spoustu cenných informací z geologie, ekologie, paleontologie. Hodně informací bylo věnováno vápencům  a také jsme si mohli na závěr zkusit najít v nich ukryté tajemství  -  zkameněliny."

 
 
 
 
 
 
 
Olympijské hry 
Celý týden (18. - 22. 6.) probíhala ve školní družině sportovní zápolení našich žáků. Závodilo se v rychlé chůzi, sprintu, běhu na 50 m, hodu, skoku do dálky, přeskocích přes švihadlo, ale na řadu přišel i fotbal a vybíjená. V pátek (22. 6.) vše vyvrcholilo výletem do Štramberka, kde bylo připraveno vystoupení "neandrtálců", krátké loutkové divadlo i pečení štramberských uší. Po návratu se hodnotilo, rozdávaly se medaile i sladkosti. Celý týden žáci bojovali nejen se soupeři, ale i s počasím, které mimořádně přálo. Právě to však v pátek nakonec zradilo. K opékání buřtů už k vůli dešti nedošlo. Ale i tak to byl povedený týden.
 
 
 
 
 
 
Finišujeme
Prázdniny klepou na dveře, a tak se finišuje na všech frontách. Myslím, že fotografie je toho jasným důkazem. :-) Možná, že chtěl tento "závodník" před sportovním dopolednem, které čeká naše žáky příští týden, ukázat, jak vypadá ten správný finiš běžecký.
 
 
 
 
Velké Karlovice
Přesně tam se vydali na týdenní pobyt naši prvňáci s třeťáky. Vše bylo do puntíku naplánováno, ale 192 metrů výškového rozdílu zhatilo plány pravidelně informovat rodiče o dění na místě samém. Jediné, co funguje, je telefon s číslem 731 609 852. Takže pokud se potřebujete kontaktovat s paní učitelkou té či oné třídy, volejte na toto číslo.
Tato informace se ke mně dostala právě teď (19. 6.) s dodatkem, že děti jsou v pořádku a hodné, počasí nádherné.
 
 
 
 
 
Zaostrog 6
Všechno jednou končí. I letošní pobyt našich žáků v Chorvatsku je minulostí. Dnes (17. 5.) v 11.55 h. zastavil u školy autobus, ze kterého vycházeli všichni naši výletníci. Zdraví, opálení. Rodiče čekali, takže určitě bude chvilka na sdělení prvních dojmů. Na nás ostatní se snad dostane zítra.  
 
 
 
 
Zaostrog 5
Aktuální zpráva - dnes (16. 5.), 6.59 h. Stále krásné počasí, děti hodné, začíná loučení a balení. Večerní odjezd je neodvratně tu.
 
 
 
 
Zaostrog 4
Zpráva přišla dnes (15. 6.) v 7.30 h. Všichni jsou v pořádku, výlet do Makarske se vydařil, dnes koupání, stolní tenis, šachy, nejzdatnější se vydávají na túru.
 
 
 
Zaostrog 3
Přijato dnes (13. 6.). "Vse je v poradku, akce dle programu, pocasi nadherne."
 
 
 
Kletné
Dnes (11. 6.) v 9.31 h. jsem přijala zprávu od paní učitelky Mertové, která je s žáky 5. B na Kletné. Vyplývá z ní, že jsou všichni v pořádku na místě, neprší, nemrholí. Tak snad jim bude počasí přát celé 3 dny.
 
 
 
 
Zaostrog 2
Čerstvé zprávy - dnes (11. 6.) 8.30 h.: Noc klidná, děti zdravé a hodné, pár kapek deště vyčistilo vzduch, teď vykukuje sluníčko, teplo. Všichni se chystají na menší výšlap do okolí, večer volejbal.
 
 
 
 
Zaostrog se hlásí
První telefonát s panem ředitelem  dnes (9. 6.) 10.20 h. - jsou na místě, ubytovaní, vše v pořádku, teplota 30°C, začíná plánovaný program - seznámení s místem pobytu, 1. koupání. Další informace, které se ke mně dostanou, ihned předám. Slibuji.
 
 
 
Šesťáci v Kroměříži
Ve čtvrtek 7. června uskutečnili žáci 6. A školní výlet do hanáckých Athén – Kroměříže. Počasí vyšlo na výbornou a akce se vydařila přesně podle plánu. Žáci si užili cestu vlakem a ve městě zapsaném do seznamu UNESCO navštívili zámek, vystoupali na zámeckou věž a prošli se podzámeckou a Květnou zahradou. Domů si dovezli spoustu zážitků a už teď se těší na závěr sedmé třídy.  
 
 
 
 
 
 
Mezi hasiči
Na pozvání tatínka jednoho z žáků 1. B dnes (8. 6.) zavítali žáci této třídy mezi hasiče. A že to byl zážitek. Děti vyzkoušely všechno - dýchací přístroje, prohlédly si auto, hasily, 1. pomoc raněnému, projížďku autem, ale viděly i ukázku toho, jak to u hasičů chodí v době poplachu. Prostě paráda. Všem hasičům, kteří se akce zúčastnili, za děti děkujeme.
 
 
 
 
 
 
Jazyková učebna je skutečností
Pro mnohé to bude pořádné překvapení. To, po čem jsme dlouho toužili, se totiž stalo ve čtvrtek (7. 6.) skutečností. Téměř nikdo si nevšiml, že se v jedné z učeben něco děje. Technici ze třídy skoro nevycházeli a pracovali tak intenzivně, že v 18.00 zahlásili - hotovo. Učebna je připravena k provozu. Následovalo krátké zaškolení, aby se mohla technika ihned vyzkoušet ve školním režimu.  Jsme přesvědčeni, že o výuku v této učebně bude v příštím školním roce velký zájem ze strany vyučujících i žáků. Tak ať zejména vám, našim žákům, dobře a léta slouží.
 
 
 
 
 
 
Kácení májky
A aby toho nebylo ve středu 6. 6. dost, tak v tento den ještě naše děti z družinky kácely májku. Odpoledne plné zpěvu, soutěžily děti i paní vychovatelky, ceny pro nejzdatnější byly připraveny, všude smích a radost. A za pokřiku - stojí "májka" na nádvoří, její dřevo dobře hoří, my tu "májku" pokácíme, s dřevem pěkně zatopíme a za rok novou postavíme - byla opravdu "pokácená".
 
 
 
 
 
 
Bartošovické zastavení
Do bartošovické Záchranné stanice se vydali naši třeťáci (6. 6.). Žáci 3. A vyhráli pobyt za vítězství v soutěžích, které byly pořádány v rámci Dne Země, žáci 3. B se přidali v rámci plánované exkurze. Počasí přálo a den v přírodě se líbil.
 
 
 
 
Fotbalový turnaj
Ve chvíli, kdy na našem hřišti bojovali malí atleti, probíhal na hřišti ZŠ 17. listopadu 7. ročník fotbalového turnaje kopřivnických škol. Pohár za 2. místo byl pěknou odměnou. Blahopřejeme.
 
 
 
 
Atletický víceboj
Ten byl připraven pro žáky 1. a 2. tříd (6. 6.) na našem hřišti. Malí sportovci soutěžili v těchto disciplínách - běh na 50 metrů, hod míčkem, skok z místa a běh přes překážky. Byl to boj. A kdo si z naší školy vedl nejlépe? Josef Németh se umístil nejlépe mezi prvňáky (6. místo), družstvo prvňáků pak obsadilo 5. místo. V kategorii 2. tříd obsadila Natálie Hřívová 2. místo a Eliška Smahelová 4. místo (obě ročník 2003), o rok starší Natálie Frömmerová byla třetí, Vojtěch Janoš ve stejné věkové kategorii druhý. Družstvo druháků pak získalo za 3. místo pohár. Blahopřejeme. Ceny vítězům předal náš pan ředitel Pospěch a ředitel ZŠ Emila Zátopka pan Jan Mužík. Všechny potěšilo, že čas na malé sportovce si našel i místostarosta města Ing. Kopečný.
 
 
                       
 
 
 
 
Testování 5. ročníků
Probíhalo ve dnech 4. - 6. června a mělo stejný průběh jako u deváťáků. Že obě testování (žáků 5. a 9. ročníků) probíhala bez problémů, tak to je zásluha pana učitele Paly.
 
 
 
 
 
Akce ve školní
družině
6. 6.   Kácení májky
13. 6. BIJÁSEK - ALVIN a CHIPMUNKOVÉ 3
20. 6. Družinková olympiáda
27. 6. Předprázdninové rozloučení
29. 6. Družinkové vysvědčení
 
 
 
K V Ě T E N   2012
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
jen připomínám, že dnes (čtvrtek 31. 5.) se konají informativní třídní schůzky. O prospěchu a chování svých dětí budete informováni v době od 15.00 - 18.00 h.
 
 
 
 
Testování
V úterý (29. 5.) probíhalo testování dvojí. Osmáci, kteří si chtěli ověřit, zda jejich plány o budoucnu jsou reálné, kam směřovat, kde přidat, vyplňovali SCIO testy z českého jazyka, matematiky a studijních předpokladů. Deváťáci si naopak ten den prověřovali, jak jsou na tom v matematice. V obou případech někteří s úsměvem, jiní s přehledem, další ustaraně, někteří odevzdaně. Ale všichni se snažili.
 
 
 
 
 
 
Výběrové řízení

Město Kopřivnice vyhlašuje výběrové řízení  na pozici

 

Školní psycholog

Tato činnost bude vykonávána současně na dvou základních školách Města Kopřivnice: ZŠ Emila Zátopka a ZŠ Milady Horákové.

 

Pracovní poměr:      na dobu neurčitou

Pracovní doba:         pružná

Plat :                           platové zařazení dle současné platné legislativy

Předpokládaný nástup:   1.9.2012, případně dle dohody

 

Náplň práce:

dle Vyhlášky 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních

 

Diagnostika, depistáž

1)  Depistáž specifických poruch učení v základních a středních školách.

2)  Diagnostika při výukových a výchovných problémech žáků.

3)  Depistáž a diagnostika nadaných dětí.

4)  Zjišťování sociálního klimatu ve třídě.

5)  Screening, ankety, dotazníky ve škole.

 

Konzultační, poradenské a intervenční práce

1) Individuální případová práce se žáky v osobních problémech (konzultace, vedení).

2) Krizová intervence a zpracování krize pro žáky, pedagogické pracovníky a zákonné zástupce.

3) Kariérové poradenství u žáků.

4) Techniky a hygiena učení (pro žáky).

5) Skupinová a komunitní práce s žáky.

6) Individuální konzultace pro pedagogické pracovníky v oblasti výchovy a vzdělávání.

7) Konzultace se zákonnými zástupci při výukových a výchovných problémech dětí.

8) Pomoc při řešení multikulturní problematiky ve školním prostředí.

 

Metodická práce a vzdělávací činnost

1) Metodická pomoc třídním učitelům.

2) Koordinace poradenských služeb mimo školu a spolupráce se školskými poradenskými zařízeními, zdravotnickými a dalšími zařízeními.

3) Metodické intervence z psychodidaktiky pro učitele, včetně podpory při tvorbě školního vzdělávacího programu.

4) Besedy a osvěta (zákonným zástupcům).

5) Prezentační a informační činnost.

6) Participace na přípravě přijímacího řízení ke vzdělávání ve střední škole.

 

 

 Požadujeme:

    vysokoškolské (magisterské) vzdělání v oboru jednooborová psychologie

    praktické zkušenosti v oboru výhodou    

    zodpovědný přístup k práci, samostatnost, komunikativnost, flexibilita, kreativita

    trestní a morální bezúhonnost

    základní znalosti právních předpisů pro výkon této pozice

 

 

Uchazeči předloží:

1. písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti:

      přesné označení výběrového řízení,

      jméno a příjmení, případně titul

      datum a místo narození,

      státní příslušnost,

      místo trvalého pobytu (uveďte prosím telefon, e-mail),

      číslo občanského průkazu,

      datum a podpis

 

2.    strukturovaný životopis

3.    motivační dopis

4.    kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

 

 

 

 

Výše uvedené materiály zašlete (nebo doručte na podatelnu městského úřadu) nejpozději

do 27.6.2012 na adresu:        Městský úřad Kopřivnice

VŘ 5/2012 – školní psycholog

Štefánikova 1163

742 21  Kopřivnice

 

Přihlášky doručené po tomto datu nebudou do výběrového řízení zařazeny.

 

Zaměstnavatel si vyhrazuje právo pracovní místo neobsadit, případně zrušit výběrové řízení.

 

 

Kontaktní osoba:

Ing. Hana Zelníčková

vedoucí oddělení personálního         

MÚ Kopřivnice

tel: +420 556 879 424
e-mail:
hana.zelnickova@koprivnice.cz

 
 
 
 
Pohádky pokračují
V úterním Regionu (29. 5.) vyšly další pohádky. Tentokrát byly tři a všechny napsaly děti z 1. B. Paní učitelka je jistě dá na stránky třídy. Ještě nám chybí poslední třída, která se pohádkové akce zúčastnila, a to 2. B. Pohádka by měla vyjít zase v úterý (5. 6.). 
 
 
 
 
 
Jak na Horní Bečvě?
Tak tam se vydaly na ozdravný pobyt (28. 5. - 1. 6.) děti z 1. B a 2. A. Podle zpráv jsou všichni v pořádku, spokojeni s jídlem i ubytováním. A děti - ty jsou skoro hodné, psaly paní učitelky. No prostě si žijí všichni jako v pohádce.  A že by to tak mohlo být, to už naznačili při odjezdu.
 
 
 
 
Almanach 2012 je na světě
Každoročně vyhlašuje Městská knihovna Kopřivnice literární a výtvarnou soutěž. Z nejlepších prací sestavuje almanach - letos na téma Jablko nepadá daleko od stromu. Vyhodnocení proběhne 1. 6. 2012 v 15.30 h. v knihovně. A kdo je pozván z naší školy? V literární části uspěl Tomáš Bittner (2. B), ve výtvarné části pak Jiří Musil (2. B) a Pavel Veřmiřovský (6. C). Blahopřejeme.
 
 
 
Jak je na Kletné?
Podle sdělení paní učitelky Borovičkové nádherně. Ráno (24. 5.) sice bylo zataženo, spadlo pár kapek, ale po obědě už zase svítilo sluníčko a děti se chystaly na vycházku do okolí.  
 
 
 
Dětská pouť
Oblíbená akce našich dětí proběhla na školním hřišti (23. 5.). Krásné počasí a jak už to na poutích bývá - všeho bylo dost. Atrakcí, zábavy, soutěží i odměn. 
 
 
 
 
 
 
Čtenáři
Tak v naší škole v tuto chvíli 100%. Zvládli to i ti nejmenší. Prvňáčci už složili čtenářský slib, a to je odměna za práci nejen jim. Paní učitelky sklízely plody své celoroční práce. Dětem přeji, aby to, co slíbily, dodržely. A paní učitelky? Tak ty si teď budou užívat  čtenářských dovedností "svých dětí".
    
 
 
 
 
 
Oblíbená destinace
Kletné a naši žáci - to už je klasika. Dnes (23. 5.) se na známé místo vydali žáci 5. A. První zpráva přišla v 10.41 h. Všichni jsou v pořádku na místě, svítí slunce, kterého si už děti užívají.
 
 
 
Přečetli jsme v REGIONU
...pohádkový příběh o autu, sportovci, mamutovi a kopřivě v podání žáků 1. A vyšel v REGIONU dnes - 22. 5. 2012. Nestihli jste koupit? Nevadí. Určitě si pohádku přečtete na stránkách třídy 1. A.
 
 
 
 
Richard Červenka opět úspěšný
10. ročník výtvarné soutěže Svět dobrodružství a fantazie přinesl Ríšovi (2. B) opět vavříny. Ocenění získal v kategorii komiks a odměnu si odnese z vernisáže ve čtvrtek 24. 5. 2012. Blahopřejeme. Poděkování zaslouží i paní učitelka Pešová, která práce žáků pro výstavu připravila a také je ve výstavní síni muzea Fojtství - za pomoci pana Sazovského - instalovala.
 
  
 
 
 
Den prevence
21. 5. 2012 proběhl v naší škole den prevence. Žáci devátých ročníků se nejdříve seznámili s metodami antikoncepce, s nebezpečím pohlavních chorob, AIDS a zásadami první pomoci. V praktické části pak tyto nabyté poznatky využili při plnění různých úkolů. Celé dopoledne bylo velmi příjemné pro učitele i žáky, kteří si kromě nových poznatků odnesli i netradiční zážitky....a já děkuji všem (pí uč. Machynové, Morysové a p. uč.  Hyklovi) za přípravu a realizaci této akce.
 
 

 
 
Ocenění nejlepších
Každý rok pořádá Středisko volného času FOKUS akci, na které jsou odměňováni žáci, kteří se v okresních kolech umístili na 1. - 3. místě. Z naší školy jsou letos pozváni žáci dva, a to Eva Kissová, žákyně 7. A, za 3. místo v Konverzační soutěži v AJ a Tomáš Nguyen, žák 8. B, za 1. - 2. místo v Matematické pythagoriádě 8. ročníků. Předávání se uskuteční 28. 5. 2012 v 9.00 h. ve velkém sále SVČ FOKUS. Blahopřejeme.
 
 
 
 
Velká cena Kopřivnice v šachu 2012
33 zapálených šachistů z naší školy dnes odešlo na přebor kopřivnických škol. A uspěli. Na prvních 10 místech je 8 žáků naší školy. Nejlépe si vedl Tomáš Káňa (1. místo) a Jan Lasovský (2. místo) - oba žáci 9. B. Blahopřejeme.
 
 
 
Pohár rozhlasu
Do okresního finále postoupily naše mladší žákyně. Závodilo se v Novém Jičíně (16. 5.) v šesti disciplínách - běhu na 60 m a 600 m, skoku vysoké a dalekém, v hodu míčkem a ve štafetě 4 x 60 m. Naše družstvo obsadilo 2. místo s celkovým počtem 4 243 body. A nebudete tomu věřit, ale za vítězi holky skončily o pouhé 2 body. I to je sport. Blahopřejeme.
 
 
 
Andersen by se divil
Začalo to návštěvou redaktorky Novojičínského deníku, která přišla s nabídkou pro děti 1. a 2. tříd. Ta nabídka spočívala v tom, že by děti vymyslely pohádku, která by pak byla otištěna ve zmíněném deníku. Mělo to jen jedno ale. Protože bydlíme v Kopřivnici, musela se v pohádce objevit 4 zadaná slova, která jsou s Kopřivnicí nějakým způsobem spojována. Ta slova zněla - auto, sportovec, kopřiva a mamut. Proč zrovna tato slova, to určitě nemusím vysvětlovat. A naši malí pohádkáři se dali do práce. Paní redaktorka si pohádky odvezla a v úterý (15. 5.) byla v příloze Region vytištěna první z nich - pohádka žáků 2. A. Kdo nestihl koupit úterní noviny, může si ji přečíst, pokud otevře stránku 2. A třídy. Pohádka je pěkná a jmenuje se Nemocná královna.
 
 
 
Dopravní soutěž
Čtyři zdatní cyklisté z 5. A (Marie Buttková, Vendula Nguyenová, Pavel Bém a Daniel Podolský) , kteří postoupili do okresního kola, dnes (16. 5.) bojovali v Odrách. Soutěž nebyla vůbec jednoduchá. Skládala se z testů, zdravovědy a jízdy zručnosti. První 2 úkoly naši závodníci zvládli celkem dobře. Ale jízda zručnosti se moc nepovedla. Celkově naši páťáci skončili na 4. místě. Ale i to se počítá, protože ta nešťastná jízda zručnosti prý byla opravdu těžká. Blahopřejeme.
 
 
 
Kletné a 4. A
Školy v přírodě začínají. První dnes (16. 5.) za dobrodružstvím vyrazili žáci 4. A. A už mám i první informace. Paní učitelka Stočková v 11.05 h. volala, že jsou na místě, v pořádku a neprší.
 
 
 
Mc Donald´s Cup - finále
Naši malí fotbalisté odcházeli na finále hlavně s tím, aby neskončili na chvostu startovního pole. Svůj cíl splnili, a tak 5. místo není určitě zklamáním.
 
 
 
Svět dobrodružství a fantazie
Soutěžní práce 10. ročníku výtvarné soutěže, která je věnována odkazu malíře Zdeňka Buriana, byly instalovány v MUZEU FOJTSTVÍ. O šikovnosti kopřivnických malířů, hlavně těch našich, se v muzeu můžete přesvědčit od 4. 5. - 10. 6. 2012, otevřeno je v úterý - neděli, vždy od 9.00 - 17.00 h. Zajímavosti také na www.fojtstvi.wz.cz. Možná se při pohledu na práce vašich vrstevníků budete inspirovat a příští rok budou návštěvníci obdivovat  i vaše práce.
 
 
 
POHÁR ROZHLASU
Minulý týden byl sportovně bohatý. Kromě fotbalu žáci kopřivnických škol ovládli také atletická sportoviště (9. - 10. 5.). Z naší školy se do okresního finále (15. 5.) probojovalo družstvo mladších dívek. Blahopřejeme.
 
 
 
 
Mc Donald´s Cup - semifinále
Dnes (10. 5.) do bojů nastoupili fotbalisté nejmenší. Do finále sice nepostoupili, ale za bojovnost si určitě zaslouží pochvalu.
 
 
 
 
 
 
MODANCE v družině
...nebo to bylo naopak? Včera (9. 5.) se konala v zrcadlovém sále oblíbená akce. Taneční skupina MODANCE, která v tomto sále trénuje, připravila pro děti ze školní družiny ukázky toho, co umí. Naše děti nejdříve pozorovaly, ale za chvíli už i ony byly vtaženy do víru tance a na parketu to pěkně roztočily. Za uskutečnění akce děkujeme vedoucímu skupiny MODANCE panu Vítkovskému a těšíme se opět příští rok.
 
 
 
 
 
 
Letiště Leoše Janáčka
Vždy se říká, že letadla létají do Ostravy, ale všichni víme, že dané letiště máme vlastně tady "za humny" v Mošnově. Ve čtvrtek (3. 5.) se tam vydali žáci 3. B. Exkurze prý byla skvělá a třeťáci přijeli nadšení.
 
 
 
 
Mc Donald´s Cup - semifinále
Žáci 4. a 5. tříd vybojovali včera (3. 5.) postup do finále. Blahopřejeme.
 
 
 
 
ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY - DO 31. KVĚTNA 2012
 
Připomínám rodičům budoucích prvňáčků, kteří zvažují ve školním roce 2012/2013 odklad povinné školní docházky svého dítěte, že se blíží zákonem stanovený termín odevzdání 2 doporučujících posouzení nutných pro rozhodnutí o odkladu.
 
O odkladu povinné školní docházky rozhoduje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů (většinou jste vyplnili u zápisu) a
2 písemných doporučení (podle novely školského zákona 472/2011, § 37 odst. 1), a to:
1) vyjádření poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálního pedagogického centra apod.) a
2) posouzení odborného lékaře (pediatra, klinického psychologa).
 
Žádost o odklad a 2 doporučující posouzení je nutné předložit  do 31 . 5. 2012  ředitelství školy.
 
 
 
 
 
Rej čarodějnic
Středa (2. 5.) byla v družině dnem reje čarodějnic. Před odletem bylo potřeba vyzkoušet, zda dopravní prostředky fungují, zda je také umí "čarodějnice" ovládat a pro letošní rok se rozloučit. Májové počasí nepřálo, a tak se celá akce konala v zrcadlovém sále, kde si tak mohli všichni přítomní v zrcadlech prohlédnout i styl nasedání, letu či sesedání z "dopravního prostředku".
 
 
 
 
 
 
Házená
Ve středu (2. 5.) se konalo okresní finále v házené. Účast soutěžních týmů se "scvrkla" na tři. Naši házenkáři bojovali, ale stačilo to jen na 3. místo.
 
 
 
Provoz na hřišti a v tělocvičnách v době státních svátků
Všechna sportoviště školy zůstávají  pro návštěvníky otevřená.
 
 
 
ŘEDITELSKÉ VOLNO
Upozorňujeme rodiče našich žáků, že v pondělí 7. 5. 2012 bude i v naší škole ředitelské volno. V úterý pak následuje Den vítězství - státní svátek.
 
 
 
Akce ve školní
družině
2. 5. Rej čarodějnic
9. 5. Vystoupení taneční skupiny "MODANCE"
16. 5. BIJÁSEK - Kung - Fu Panda 2
23. 5. Dětská pouť
30. 5. BIJÁSEK - Nesmrtelná teta
 
 
 
 D U B E N 2012
 
 
Dopravní soutěž
Dnes ráno (26. 4.) se vydali někteří žáci naší školy na dopravní hřiště, aby ukázali svůj cyklistický um. V soutěži, které se zúčastnilo 6 družstev, bylo nejlepší to naše složené z žáků 5. A třídy. Marie Buttková, Vendula Nguyenová, Daniel Podolský a Pavel Bém si vybojovali postup do okresního kola, které proběhne 15. 5. v Odrách. Blahopřejeme a držíme palce.
 
 
 
Běla Gran Jensen ve škole
Na hřišti byly sváděny urputné boje o postup a jen pár kroků dál došlo k setkání žáků (25. 4.) naší školy a ZŠ Emila Zátopka s "matkou" STONOŽKY - Bělou Gran Jensen, kterou do školy doprovodil místostarosta města Ing. Šula. Paní Jensen navštívila Kopřivnici u příležitosti 15. ročníku akce "Myšlenky TGM a současnost" ... a dál? (24. 4.), kde přítomné seznámila s historií a přínosem Hnutí na vlastních nohou a kde také ocenila ty, kteří s tímto hnutím dlouhodobě spolupracují. Byli jsme rádi, že dva ze tří oceněných jsou z naší školy - pan ředitel Pospěch a paní učitelka Pešová.
Beseda ve škole byla příjemným zastavením, pohlazením pro ty žáky, kteří svými pracemi prostřednictvím tohoto hnutí nezištně pomáhají kamarádům na celém světě. Bezprostřednost, humor, ochota odpovídat na jakékoliv otázky dětí, ale i vysoké ocenění toho, co děti dělají - toť stručná charakteristika atmosféry, která besedu s paní Jensen provázela.
                                                          
 
 
 
 
 
Mc Donald´s Cup
Včera (25. 4.) nastoupili k zápasům i fotbalisté z 2. - 3. tříd. A jako by chtěli kopírovat své straší kamarády - obsadili rovněž 2. místo a postupují do dalšího kola. Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
 
Preventan Cup
Okresní kolo soutěže ve vybíjené se konalo také v pátek 20. dubna. Mladší žáci přivezli 3. místo. Blahopřejeme.
 
 
 
Den Země
Tento den sice připadá na 22. dubna, ale my už jsme ho oslavili dnes (20. 4.). Počasí přálo, program pro 1. stupeň byl připraven, váha na vážení papíru stála na svém místě, program pro žáky na 2. stupni byl v rukou třídních učitelů. Co všechno se dělo, tak to se dovíte ve speciálním čísle našeho časopisu, které vyjde do konce měsíce dubna. Já jen prozradím vítěze. Soutěž pro žáky 1. stupně byla rozdělena do 2 kategorií (1. a 2. ročník, 3. - 5. ročník). Žáci každé třídy pak byli ještě rozděleni do skupin po 5 žácích. Soutěžilo se v poznávání bylin, jehličnanů, stromů, ptáků a lesních plodů, skákalo se do dálky, házelo se šiškami a míčky, menší děti skládaly ekologický obrázek, větší pak vyplňovaly ekologický test. Testy byly ihned vyhodnoceny, často pod přísným dohledem soutěžících.
1. kategorie
V kategorii 1. - 2. tříd zvítězilo družstvo 2. B, které vedla Natálie Frömmerová. Žáci nasbírali 76 bodů.
 
2. kategorie
V kategorii 3. - 5. tříd zvítězili žáci 3. A, které vedl Vojtěch Stacha. Ti získali neuvěřitelných 97 bodů.
 
Sběr
V jednotlivcích si odnesla vítězství Michaela Štefková z 1. A, která odevzdala 160 kg papíru. Soutěž tříd pak vyhráli žáci 2. A, kteří přinesli 611 kg papíru.
 
Já jsem se v průběhu dne ptala těch, kteří byli na jednotlivých stanovištích. Zajímalo mě, co dělalo dětem největší potíže. Dověděla jsem se, že děti měly problémy s poznáváním hub, jedle, jiřičky a lípy. Někteří slyšeli poprvé, že bílý kontejnér je určen pro textil, ale jinak prý byly děti moc šikovné. A to ráda slyším.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě Dne Země podíleli, a těším se na příspěvky, které si budeme moci všichni přečíst v našem časopisu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Žijeme zdravě, hravě
To je název akce, kterou připravilo město (19. 4.) v rámci projektu Zdravé město Kopřivnice ke Dni Země. Program si nenechaly ujít děti dopoledne, ale ani děti v družince odpoledne. Zítra (20. 4.) nás čekají v rámci Dne Země akce ve škole. Bude to pestré - od sběru papíru, přes soutěže, ankety, reportáže, výlety do přírody s ekologickými programy, exkurze či ukázky zručnosti.
 
 
 
 
 
 
Dopravní hřiště ožilo
Pěkné počasí vylákalo děti ze školní družiny ven. Všichni se ve středu (17. 4.) vydali na kopřivnické dopravní hřiště. Něco si zopakovali z pravidel, ověřili si, že přes zimu nezapomněli jezdit na kole a koloběžkách a radostně se vrátili zase do své družinky.
 
 
 
 
 
Mc Donald´s Cup
Ranní mrazivé počasí se začalo měnit ve slunečný den, a tak se turnaj v malé kopané mohl konat na našem novém hřišti (18. 4.). Do bojů o postup zasáhli žáci pěti škol. Bojovali všichni, ale postoupit mohla jen 2 družstva. Pro naše fotbalisty ze 4. a 5. tříd, kteří bojovali pod taktovkou pana učitele Michálka, byl tak postup sladkou odměnou. Blahopřejeme.
 
 
 
                        
 
 
 
 
 
22. ročník Kopřivnické laťky je minulostí
Úderem 15.00 hodiny skončil 22. ročník této tradiční soutěže ve skoku vysokém. Ještě autogramiáda nakonec a všichni účastníci se rozcházejí domů. Dojmů je určitě mnoho. Dobré výkony, bouřlivá atmosféra a jako třešnička na dortu přichází Jaroslav Bába, aby přece jen ukázal, že umí. 170 cm si střihl stylem "nůžky" a pak už se laťka zvedala a na pořad přišel pochopitelně flop. Skoky byly ukončeny na výšce 210 cm - je před olympiádou a riskovat zranění opravdu nikdo nechtěl. Na závěr pak byly předány diplomy a ceny. Vítězství si letos odnesli:
 
kategorie                            jméno                        výkon v cm                    škola
nejmladší žákyně        Chalupová, Anna                     115                     ZŠ Alšova, Kopřivnice
nejmladší žáci             Šupa, Michal                           120                     ZŠ dr. Milady Horákové, Kopřivnice
mladší žákyně             Buzková, Dominika                  135                     ZŠ 17. listopadu, Kopřivnice
mladší žáci                  Štrbavý, Josef                         140                     ZŠ sv. Zdislavy, Kopřivnice
starší žákyně               Zátopková, Nikol                      140                     ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice
starší žáci                    Jurečka, Jakub                        160                     ZŠ dr. Milady Horákové, Kopřivnice
dorostenky                   Vaňková, Markéta                    140                     ZŠ Mořkov
dorostenci                    Kroupa, René                          165                     SŠ Frenštát pod Radhoštěm
                                
Skokanům děkujeme za předvedené výkony, divákům za vytvoření atmosféry závodů, všem organizátorům za přípravu akce a vzácným hostům - Jaroslavu Bábovi a Tomáši Krásovi, který přišel kamaráda podpořit - za to, že si našli čas a přijeli. Tak zase za rok na shledanou.
 
 
 
 
Výsledková listina  22. ročníku Kopřivnické laťky
konané dne  17. 4. 2012  v  ZŠ dr. M. Horákové v Kopřivnici
Nejmladší žákyně: ročník 2001 a ml.
1. Anna Chalupová ZŠ Alšova 115 cm
2. Victoria Milfaitová ZŠ M. Horákové 105 cm
3. Karolína Štefková ZŠ Alšova 105 cm
Nejmladší žáci ročník 2001 a ml.
1. Michal Šupa ZŠ M. Horákové 120 cm
2. Tomáš Křížek ZŠ Mořkov 115 cm
3. František Hezký ZŠ Alšova 115 cm
Mladší žákyně ročník 1999 až 2000
1. Dominika Buzková ZŠ 17.listopadu 135 cm
2. Vanesa Chromečková ZŠ M. Horákové 135 cm
3. Daniela Závadová ZŠ E. Zátopka 135 cm
Mladší žáci ročník 1999 až 2000
1. Josef Štrbavý ZŠ sv. Zdislavy 140 cm
2. Petr Holáň ZŠ TGM Jistebník 135 cm
3. David Kramoliš ZŠ E. Zátopka 130 cm
Starší žákyně ročník 1997 - 1998
1. Nikol Zátopková ZŠ E. Zátopka 140 cm
2. Veronika Borovská ZŠ M. Horákové 130 cm
3. Lucie Svobodová ZŠ Mořkov 130 cm
Starší žáci ročník 1997 - 1998
1. Jakub Jurečka ZŠ M. Horákové 160 cm
2. Pavel Střelec ZŠ M. Horákové 155 cm
3. Jan Sviderek ZŠ Štramberk 145 cm
Dorostenci ročník 1995 - 1996
1. René Kroupa SŠ Frenštát 165 cm
2. Pavel Herman Gymnázium Příbor 160 cm
3. Josef Číp Gymnázium Příbor 155 cm
Dorostenky ročník 1995 - 1996
1. Markéta Vaňková ZŠ Mořkov 140 cm
2. Kateřina Teglová Gymnázium Příbor 135 cm
3. Tereza Sopuchová ZŠ E. Zátopka 125 cm
Muži
1. Jaroslav Bába 210 cm
 
 
 
Jaroslav Bába přijel
Přesně v 11.15 h. se otevřely dveře do ředitelny a v nich - Jaroslav Bába. Jako vždy usměvavý a příjemný. V tělocvičnách, kde zatím nemají o přítomnosti našeho olympionika ponětí, se skokani posunuli na výšku 110 a 115 cm.
            
 
 
 
22. ročník Kopřivnické laťky zahájen
193 přihlášených skokanů ze všech kopřivnických základních škol, ale i ze Štramberka, Mořkova, Jistebníku, příborského gymnázia a SOŠ EDUCA v Novém Jičíně se sešlo i s diváky ve velké tělocvičně naší školy. 22. ročník zahájil ředitel školy pan Lumír Pospěch. Rozhodčí, ceny i soupisky - vše bylo připraveno - takže se skokani rozdělili do dvou skupin a v 10.00 h. se začalo skákat v obou tělocvičnách. V 10.45 h. skákali mladší žáci na výšce 100 cm, starší žáci právě končili skoky na výšce 110 cm. 
  
 
 
 
 
Prázdniny a sport
Dětem právě začaly velikonoční prázdniny (5. - 6. 4.), ale sportoviště školy zůstávají otevřena všem, kteří je (tělocvičny i hřiště) pravidelně navštěvují.
 
 
 
 
Velikonoční jarmark
Od včerejšího dne se začaly v centru města objevovat stánky, první signál, že jarmark opravdu bude. Dnes (4. 4.) svítí slunce, stánky se zaplnily prodejci a před nimi se pohybovalo množství lidí - pozorujících, okukujících i nakupujících. I naše děti měly možnost ukázat svou šikovnost, a tak se před devátou hodinou začaly i naše dva stánky plnit nádhernými výrobky. Zájem o ně byl veliký, prodávající vypadaly spokojeně a spokojené budou určitě i děti, protože jim do školní kasičky přibudou nějaké koruny, které zase budou moci využít k jiným aktivitám. Krásný ale na tom všem je hlavně dobrý pocit, že se výrobky líbí a úsilí nebylo zbytečné. Děkujeme za prezentaci šikovnosti dětí i paní učitelek.
 
 
 
 
 
Jarní koncert
V úterý (3. 4.) naši zpěváčci naladili hlásky a šli ukázat, co se ve sborečku naučili. Dopoledne si je (ale nejen je) přišli poslechnout spolužáci a odpoledne podali nádherný výkon, když zpívali pro rodiče. Byli jste opravdu dobří a paní učitelka Galová z vás musela mít určitě radost.
 
 
 
 
 
Den Země
Akce ke Dni Země by se měly konat v pátek 20. dubna 2012. Program bude přizpůsoben počasí. Za každého počasí však proběhne sběr papíru. Nejlepší sběrači budou odměněni.
Papír je potřeba roztřídit (zvlášť novinový, zvlášť časopisy a letáky, zvlášť kartony) a svázat.
 
 
 
 
Kopřivnická laťka se blíží
 

Základní škola dr. Milady Horákové Kopřivnice 

pořádá

22. ročník 

soutěže ve skoku vysokém

 

KOPŘIVNICKÁ  LAŤKA

Datum a místo konání:           úterý 17. dubna 2012 v 10.00 hodin,

v případě příznivého počasí školní sportovní hřiště, za deště tělocvična ZŠ dr. Milady Horákové v Kopřivnici   

Ředitel závodu:                      Lumír Pospěch

Hlavní rozhodčí:                    Otakar Michálek

Prezentace závodníků:           9.00 – 9.45 hod.        

Startovné:                               zdarma

   Ceny:     závodníci na prvních místech v každé kategorii obdrží diplom a pohár, na druhém a třetím místě diplom a věcnou cenu

     Povrch: TARTAN školního hřiště (tretry nelze použít), případně dřevěná palubovka s protiskluzovým lakem (tretry nelze použít)
 

Šatny:                                     v prostorách tělocvičen

Občerstvení:                           je zajištěno v prostorách ZŠ 

Závodí se dle pravidel atletiky a ustanovení tohoto rozpisu.

Závodníci a doprovod se účastní závodu na vlastní nebezpečí.

Pořadatelé neručí za uložené věci a cennosti.

Počet účastníků za každou školu není omezen

kategorie                       ročník                    základní výšky                    zvyšování

Nejmladší žákyně  2001 a mladší                   85 cm                                  po 5 cm

Nejmladší žáci        2001 a mladší                   85 cm                                  po 5 cm

Mladší žákyně         1999 – 2000                     100 cm                                 po 5 cm

Mladší žáci               1999 – 2000                     105 cm                                 po 5 cm

Starší žákyně            1997 – 1998                     110 cm                                 po 5 cm

Starší žáci                  1997 – 1998                     115 cm                                 po 5 cm

Dorostenky               1995 – 1996                     120 cm                                 po 5 cm

Dorostenci                1995 – 1996                     125 cm                                 po 5 cm

I letošního ročníku se v rámci exhibice zúčastní dva reprezentanti ČR.

Jaroslav Bába, v současné době náš nejlepší skokan do výšky, bronzový olympijský medailista z Atén a dorostenecký přeborník Tomáš Krása.

 

Srdečně zveme všechny příznivce skoku vysokého. 

                                                                                                    Mgr. Lumír Pospěch

                                                                                               ředitel ZŠ dr. M. Horákové

 
 
Velikonoční jarmark
Rok utekl, Velikonoce jsou opět tu a s nimi i tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK, který se koná 4. 4. před KDK. Přijďte se podívat, co hezkého naši žáci vyrobili. A vše, co se Vám zalíbí, můžete ihned zakoupit, a to od 9.00 - 17.00 h.
 
 
 
Akce ve školní
družině
4. 4.   Těšíme se na Velikonoce
11. 4. BIJÁSEK - Spy Kids 4D: Stroj času
18. 4. Dopravní soutěž
25. 4. BIJÁSEK - Freonový duch
 
 
B Ř E Z E N  2012
 
 
 

Nežádoucí návštěvníci

 

Jak jste se možná dočetli, vážení rodiče, na jiném místě našich www stránek, objevili se ve škole neohlášení návštěvníci - vši. Odborníci z KHS (krajské hygienické stanice) píší:

"Nová vlna výskytu vší je způsobena především zvýšenou rezistencí tohoto hmyzu vůči insekticidum, které jsou obsaženy i v odvšivovacích přípravcích.

 

Co je veš dětská  ?

Je to bezkřídlý parazitický hmyz, který žije pouze ve vlasech lidí, bez  ohledu na jejich věk. Způsobuje zavšivení neboli pedikulózu. Živí se sáním krve svého hostitele. Její přítomnost je vnímána jako  nadměrné svědění hlavy, které je způsobné bodáním a pohybem larev či dospělých vší. Samička vši dětské, která je dlouhá 2-3,5 mm, klade vajíčka (hnidy) velikosti 0,8 mm a přilepuje je na vlasy těsně u pokožky hlavy. Z nich se během 1 týdne vylíhnou světlé larvy velké cca 1 mm, podobné dospělým vším, které ihned bodají a sají krev. S růstem vlasů se hnidy vzdalují od kůže a obecně platí, že hnidy vzdálené více než 1 cm od pokožky jsou vylíhlé nebo mrtvé. Stále však zůstávají přilepené na vlasech a odrůstají s nimi. Celý proces od vajíčka po dospělce trvá 17-25 dní. Samička žije 3-5 týdnů a za tuto dobu naklade 50-150 vajíček.

Jak se veš dětská přenáší ?

Veš nelétá ani neskáče. Přenáší se těsným kontaktem osob v rodině, v kolektivu dětí, zejména ve školách nebo při rekreačních pobytech. K přenosu přispívá také půjčování hřebenů, čepic, šátků, vlasových ozdob, spon, apod.

Jak postupovat při výskytu vši dětské v dětském kolektivu ?

Pokud při prohlídce hlavy dítěte zjistíme přítomnost dospělých vší, můžeme je z vlasů vyčesat hustým hřebenem (tzv. všiváčkem) a to tak, že dítě skloní hlavu nad umyvadlo nebo čtvrtku bílého papíru a hřebenem táhneme od týla směrem k podložce. Vyčesáváme 3-5 minut. Můžeme jednotlivé vlasy s hnidami vystřihat nebo nechat vlasy s hnidami odrůst. Veš dětská není schopna žít ve vlasech kratších 0,8 cm.

K likvidaci vší je možné použít např. léčebný přípravek Parasidose šampon, který je volně prodejný v lékárnách.

U dítěte, které momentálně nevykazuje známky zavšivení, je třeba po dobu výskytu vší v dětském kolektivu opakovat prohlídku hlavy každé dva dny. V případě dítěte, u něhož byl výskyt vši dětské zjištěn, je potřeba prohlédnout také ostatní členy rodiny, případně provést jejich odvšivení.

Při nálezu vší u svého dítěte je třeba tuto skutečnost nahlásit škole a dítě omluvit z výuky na dobu nutnou k jeho odvšivení. Učitel pak na základě tohoto upozornění informuje rodiče ostatních dětí, aby mohla být včas zahájena všechna opatření proti dalšímu šíření vší.

Zbavit děti vší je ze zákona povinností rodičů, nikoliv školy nebo samotných pedagogických pracovníků."

Proto Vás prosíme - prohlédněte vlasy svých dětí a v případě nálezu oznamte tuto skutečnost třídnímu učiteli. Není to ostuda, je to jen ochrana proti dalšímu šíření. Děkujeme.

 
 
Poznej své tělo
Přírodopisně-tělovýchovná akce byla připravena pro děti v družině na středu 28. března. Všichni využili krásného počasí a přesunuli se na školní hřiště. O vítězství (celkem 6 družstev) rozhodovaly vědomosti, paměť a smysly.Odměněni byli tentokrát jen nejlepší. A aby se jen nepovídalo, celá akce byla ukončena pořádnou dávkou pohybu.
   
 
 
 
 
 
Jaro je tu
A to nejen podle kalendáře či při pohledu z okna. A tak se naše děti ze školní družiny vydaly v pátek (23. 3.) ke Kopřivničce. S sebou měly Morénu (nebo také Mořenu, Moranu) - symbol zimy a smrti - a tu právě v Kopřivničce pod dozorem paní vychovatelek zapálily a nechaly ji odplavat, aby jaro mohlo vypuknout v celé své kráse. A na cestu Moréně volaly: "Zimo, zimo, jdi už pryč, nebo na tě vezmem bič. Jaro chceme míti tady a užívat školní zahrady."
 
 
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
v úterý 27. března 2012 se budou konat informativní třídní schůzky. O prospěchu a chování svých dětí budete informováni v době od 15.00 - 18.00 h.
 
 
 
 
Basketbal
Starší žáci bojovali o postup (16. 3.) z okrskového kola. Ten jim nakonec unikl, ale 3. místo potěšilo.
 
 
 
Kniha přítel člověka
Březen byl vždy měsícem knihy. Děti čtou ale rády stále méně, což je moc smutné. Že to nemusí vždy platit, to se všichni přesvědčili ve školní družině. Ve středu (14. 3.) bylo v družince plno knih a děti o nich nejen povídaly, ale také ve znalostech soutěžily. Tvořila se slova, hádaly se názvy pohádek podle indicií, doplňovaly se názvy knih a v závěru pak děti tvořily pohádkové leporelo. Vyhráli všichni a proto byli i všichni odměněni. Akce měla úspěch. Takže věříme, že se okruh čtenářů zase rozšíří. 
 
 
 
 
 
Vybíjená žáků 4. a 5. tříd
Okrsková kola proběhla i za účasti našich žáků. Začínala děvčata (8. 3.), obsadila 2. místo, chlapci vyhráli (9. 3.), a tak postupují do dalšího kola. Blahopřejeme a chlapcům držíme palce v dalších bojích.
 
 
 
Cestou necestou
Nebavíme se teď o písni, kterou občas můžete slyšet v rádiu, ale o devíti dnech, které můžete prožít ve Valašské Bystřici. A o čem to vlastně píši? Letní tábor pro děti ve věku 8 - 13 let pořádá paní učitelka Špačková především pro žáky naší školy. Tábor se uskuteční v termínu od 30. 6. do 8. 7. 2012. Chcete-li vědět více, volejte číslo 604 388 400 - "na druhém konci drátu" bude právě paní učitelka Špačková, a ta odpoví na všechny vaše dotazy. Na dotazy osobně určitě ráda odpoví i o přestávce, před a po vyučování. 
 
 
 
1. ročník školního turnaje ve stolním tenisu a šipkách
Že jste o turnaji neslyšeli?  Většinou informuji o výsledcích v žákovských soutěžích. Tentokrát si ve svém volnu dali v tělocvičně dostaveníčko milovníci sportu z řad zaměstnanců školy. Dvě jmenované disciplíny byly doplněny ještě o třetí - hod na koš. A vítězové? Prozradím :o)  Všechno vyhrály paní učitelky. Šipky - paní učitelka Marková, stolní tenis - paní učitelka Kapsová, hod na koš - paní učitelka Neničková. Vítězům blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Akce ve školní
družině
7. 3.   BIJÁSEK - Šmoulové
14. 3. Kniha přítel člověka
21. 3. BIJÁSEK - Pan Tau a cesta kolem světa
28. 3. Poznáváme své tělo
 
 
 
 
Ú N O R 2012
 
Hádanky dráčka Fráčka
Boj o žetony se rozpoutal ve středu ve školní družině. K jejich získání byla potřeba správná odpověď na danou hádanku. Boj to byl urputný. Nakonec zvítězilo družstvo vedené Pepíkem Némethem. A protože se v názvu odpolední akce objevil drak, nabízela se i další činnost - kresba onoho dráčka Fráčka. Akce to byla povedená, snad se nebude vzhledem k datu konání (29. 2.) opakovat až za 4 roky :o)
 
 
 
 
 
 
Žáci 1. stupně recitovali
Ve čtvrtek 16. 2. se sešli mladí recitátoři z 1. stupně. Šlo o hodně. Hledali se postupující do dalších kol. A tak byla znát nervozita. Vše se snažily rozptýlit paní učitelky, recitátoři byli podporováni spolužáky, rodiči i samotnou porotou. Porota nakonec rozhodla.
V dalším kole nás budou reprezentovat:
I. kategorie
Kateřina Thomková (3. B), Sára Knapcová (3. A), šikovný byl i Richard Červenka (2. B),
II. kategorie
Leona Grygaříková (5. B), Anna Marie Krajcárová (4. A).
Určitě budeme držet v dalším kole palce.
 
 
 
 
 
Konverzace v anglickém jazyce
Do okresního kola odjeli dva soutěžící. Evě Kissové se v kategorii I. A dařilo a obsadila krásné třetí místo. Honza Jelen už tak úspěšný nebyl, ale i tak předvedl hezký výkon. Oběma děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
 
 
URČENO RODIČŮM BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ - ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY - DO 31. KVĚTNA 2012
 
O odkladu povinné školní docházky rozhoduje ředitel školy na základě písemné žádosti rodičů (většinou jste vyplnili u zápisu) a
2 písemných doporučení (podle novely školského zákona 472/2011, § 37 odst. 1), a to:
1) vyjádření poradenského zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálního pedagogického centra apod.) a
2) posouzení odborného lékaře (pediatra, klinického psychologa).
 
Žádost o odklad a 2 doporučující posouzení je nutné předložit do 31 . 5. 2012 na ředitelství školy.
 
 
 
 
Zápis do 1. tříd - ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ
 
Najdete v záložce vlevo - Zápis do I. třídy 
 
 
 
 
Provoz tělocvičen nebude přerušen
Upozorňujeme návštěvníky, kteří mají  v naší škole zamluvené tělocvičny v odpoledních hodinách, že provoz tělocvičen nebude v době pololetních (3. 2.) a jarních prázdnin (20. 2. - 24. 2.) přerušen.
 
 
 
TECHNO 2012
41 žáků šestých ročníků dnes (14. 2.) zasedlo k počítačům, aby v rámci TECHNA 2012 prošlo testováním svých vědecko-technických zájmů. Výsledky by je měly nasměrovat k výběru vhodné životní profese.
 
 
 
 
 
Zimní olympiáda
Ta pro dospělé, ta bude až za 2 roky v Soči. Ta pro děti a mládež - tak ta byla letos. Pořadatelem Zimních olympijských her pro děti a mládež byl tentokrát Moravskoslezský kraj. Při zahajovacím ceremoniálu vedl výpravu Moravskoslezského kraje hokejista David Moravec, olympijský vítěz z Nagana (1998). Možná tak i předurčil výsledek hokejového turnaje, který vyhrál právě tým našeho kraje. Nás moc těší, že ve výběru tohoto týmu byl i náš žák 9. C třídy Ivo Dohnal, střední útočník HC Kopřivnice. A vedoucím celého hokejového týmu Moravskoslezského kraje pak kopřivnický trenér pan Libor Polášek. Blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Maškarní ples 
Jen co utichly pěvecké souboje, proměnila se školní družina (8. 2.) v prostory plesové. Maškarní ples měl vše, co má ples mít - promenádu, tanec, tombolu i vítěze. Body mohly jednotlivé "masky" získat u poroty i svým vtipným projevem, když se představovaly.
Nejlépe se dařilo maskám, za nimiž se skrývala Barbora Strejčková, Mila Stanojkovič a David Krása. Speciální ceny pak byly uděleny Anetě Raškové, Sáře Janákové, Vojtěchu Koudelovi, Marii Zapletalové, Veronice Zelinkové a Anetě Kubínové. Tak zase za rok...
 
 
 
 
 
 
...casting je historie
To je přesná citace ze zprávy, kterou poslala paní učitelka Galová. O postup do semifinále pěvecké soutěže KOPR-STAR 2012 včera (7. 2.) bojovalo 21 pěveckých talentů, které povzbuzovalo asi 50 posluchačů. Každý z účinkujících si odnesl účastnický list a sladkovinku. Do semifinále nakonec postoupilo 6 zpěváků, kteří budou 29. února v místním kině bojovat o finále. Jsou to:
Marek Bystroň (1. A), Veronika Kahánková (1. B), David Krása (1. B), Adéla Šindlerová (3. B), Barbora Krestová (4. A)  a Klára Rýdlová (5. B). Držíme palce. 
 
 
 
 
 
 
 
Konverzace v anglickém jazyce
19 účastníků školního kola zaměnilo mateřský jazyk za jazyk anglický a každý chtěl (2. 2.) porotu přesvědčit, že on je ten pravý pro postup do kola okresního. Nakonec se to v 1. kategorii podařilo Evě Kissové ze 7. A, na 2. místě (nepostupovém) se umístila Alena Žárská a Petra Davidová, obě ze 7. A. Ve 2. kategorii zvítězil Jan Jelen z 9. A, druhé místo obsadil Jakub Jurečka z 8. B. Okresní kolo se koná 14. 2. v Novém Jičíně, a to budeme určitě držet palce.
 
 
 
 
 
1. pomoc
Využili jsme možnosti a pro žáky 8. ročníků objednali program První pomoc - šance pro život, který je hrazen z evropského sociálního fondu. Šest hodin trvající program pro každou třídu zvlášť -  zahrnující teorii i praxi - neměl chybu. A zásluhu na tom měl bezesporu ten, který celou akci vedl - Bc. Lukáš Žáček, DiS. - aktivní zdravotnický záchranář. Děkujeme.
 
 
 
 
 
2. B na bruslích
 
Ani letos si děti z 2. B neodpustily bruslení a pravidelně využívají možnosti navštěvovat zimní stadion. A snaží se všichni - děti i paní učitelka.
 
 
 
 
 
Na 2. stupni se recitovalo
Další soutěž byla  dnes (1. 2.) v odpoledních hodinách. Nevím, zda je to zimou, kumulací soutěží v krátkém časovém období, či nechutí, ale recitátorů se letos opravdu moc nesešlo. Ti, kdo se zúčastnili, bojovali o postup do okrskového kola. Reprezentovat nás budou tito žáci:
III. kategorie
Barbora Hruzíková z 6. A a Veronika Paličková ze 7. A
 
IV. kategorie
Jakub Jurečka z 8. B
 
Milovníkům poezie děkujeme za účast, postupujícím blahopřejeme.
 
 
 
 
 
Florbalové trápení pokračuje
Oslabeni, přesto bojovně naladěni odcházeli ráno (1. 2.) starší žáci vstříc okresnímu finále. Ale bojovnost, chuť i nasazení vždycky nestačí. To se dnes potvrdilo. 6. místo vypadá hrozivě, ale někdy k tomu stačí jen horší skóre.
 
 
 
Akce ve školní
družině
1. 2.   BIJÁSEK - Auta 2
8. 2.   Rej masek
15. 2. BIJÁSEK - Páni kluci
29. 2. Hádanky dráčka Fráčka
 
 
 
 L E D E N   2012
 
Návštěva u prvňáčků
Zápis do 1. tříd už klepe na dveře, a tak se dnes (26. 1.) budoucí prvňáčci z mateřské školy přišli podívat na ostřílené žáky 1. ročníku. Mohli se podívat, co za půl roku jejich starší kamarádi umí, vyzkoušeli si lavice, ale také společně s našimi žáky pracovali. Věříme, že se jim u nás líbilo. Rok uteče jako voda a pak to budou zase oni, kdo budou ukazovat svým mladším kamarádům, co se naučili.
 
 
 
 
 
Florbalové trápení
Dnes (26. 1.) se vrátili naši mladší florbalisté velmi smutní. Dobře rozehrané okresní kolo nakonec nedopadlo podle očekávání a sen o krajském kole se rozplynul. 3. místo na postup nestačilo.
 
 
 
Pohádkové odpoledne
Před týdnem odpoledne na sněhu, ve středu (25. 1.) odpoledne s pohádkou. V hlavní roli děti. Ty skládaly puzzle s pohádkovou tematikou, vystupovaly s připravenou pohádkou, zpívaly se pohádkové melodie, součástí odpoledne byl i "Šmoulí tanec". Pobavily a potěšily se děti i paní vychovatelky.
 
 
 
 
 
 
TECHNO 2012 - Den technických středních škol
V úterý (24. 1.) byli naši deváťáci na exkurzi. V rámci TECHNA 2012 navštívili Střední průmyslovou školu stavební ve Valašském Meziříčí, SŠ nábytkářskou a obchodní v Bystřici pod Hostýnem a Střední průmyslovou školu v Hranicích. Podle reakcí nejvíce zaujala škola nábytkářská. Bylo se prý na co dívat.
 
 
 
 
 
Boj na šachovnicích
Na krajské kolo (19. 1.) asi nebudou naši šachisté vzpomínat v dobrém. Nedařilo se. Ale mně se nezdá, že by bylo 7. místo v kraji zase tak špatné. Co říkate?
 
 
 
 
Matematická pythagoriáda
V okresním kole (18. 1.) jsme měli 3 želízka v kategorii 6. a 8. tříd. Úspěšným řešitelem se však stal jen Tomáš Nguyen z 8. B, který se ve své kategorii dělí o 1. a 2. místo. Úspěšným řešitelem se stal žák, který získal minimálně 9 bodů. Kristýně Kohoutové (8. A) k tomu chyběly 4 body, Davidu Gřesíkovi (6. B) - v kategorii 6. tříd - jen jeden. Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
Sněhulakiáda
Nejen naši lyžaři si uživali sněhu. Koulení, stavění, házení - to byly hlavní disciplíny středečního (17. 1.) odpoledne dětí ze školní družiny. Stavění sněhuláka je dřina, o tom se všichni přesvědčili na vlastní kůži, ale důležitější byla radost z pohybu, koulování a vůbec z toho, že se děti konečně dočkaly sněhu. 
 
 
 
 
Lyžaři se budou vracet 
Týden uletěl jako voda a naši lyžaři se chystají domů. Sice se oteplilo, ale sněhu je stále dostatek, děti jsou v pořádku. Návrat by se měl uskutečnit v plánované době - tedy dnes (20. 1.) okolo 16.30 h.
 
 
 
 
 
 
Lyžaři se hlásí
První zprávu jsem dostala ve 12.54 h. Z telefonu se ozvalo sněží, sněží, sněží a sněží. Už to skoro vypadalo, že je konec telefonátu, ale to se jen paní učitelka Borovičková nadechla a jedním dechem dodala - všichni v pořádku, děti jsou zatím opravdu hodné, chutná jim. Jen toho sněhu začíná být i dost. Tak snad budou příznivé i zprávy další.
 
 
Zápis do 1. tříd
 

Vážení rodiče,

zápis do 1. tříd klepe na dveře. Letos proběhne 9. - 10. února a my se těšíme, že Vás s budoucími prvňáčky přivítáme v rekonstruovaných prostorách naší školy.

K zápisu nezapomeňte přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. U zápisu si bude paní učitelka

s Vaším dítětem povídat a vyplní s ním pracovní list. Vše je nasměrováno k tomu, aby tak nenásilně zjistila připravenost dítěte do školy (školní zralost).

Co by mělo dítě umět:

·         pozdravit, srozumitelně říct své jméno a příjmení, bydliště

·         zarecitovat připravenou básničku, nebo zazpívat písničku

·         popsat jednoduchý obrázek

·         zopakovat slova, která slyší

·         rozpoznat základní barvy

·         orientovat se v prostoru (vlevo – vpravo, nad – pod, dole – nahoře, menší – větší, stejný - různý)

·         po jedné počítat do 10

·         pojmenovat geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh)

·         namalovat postavu

·         správně držet tužku

·         umět zavázat tkaničku

Pokud si nejste školní vyspělostí Vašeho dítěte jisti, můžete zažádat již u zápisu (nejpozději do 31. května) o odklad školní docházky.

Novela školského zákona (472/2011 Sb.) k tomuto říká:

 

§ 37 (472/2011 Sb.)

Odklad povinné školní docházky

(1) Není-li dítě po dovršení šestého roku věku tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte do 31. května kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

 

Nástup dítěte do školy ovlivní chod celé rodiny. K dobrému startu své ratolesti přispějete dodržováním pevného režimu, důsledností, nastolenými návyky, projevovanou láskou a péčí. Věnujte dítěti svůj čas – společně si hrajte, vyprávějte, odpovídejte dítěti na otázky, naslouchejte mu, ale také ho chvalte a povzbuzujte. Pocit jistoty, že dítě školu zvládne, je pro budoucího školáka moc důležitý.

A co by měl do 3. září 2012, kdy bude školní rok 2012/2013 zahájen, ještě zvládnout?

·         správně vyslovovat

·         naslouchat vyprávění, pohádce

·         vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat

·         vydržet nad zadaným úkolem

·         dokončit práci

·         pozdravit, poprosit a poděkovat

·         vyřídit jednoduchý vzkaz

·         dodržovat hygienu, jíst příborem

·         samostatně se oblékat a obouvat, zapínat knoflíky a zip, zavázat si tkaničku

Věřte, že čas, péče a důslednost přinese ovoce nejen Vám, rodičům, v podobě radosti ze školních úspěchů svých dětí, ale hlavně pomůže školákům k bezproblémovému zaškolení a k adaptaci na nové prostředí.

 

INFORMACE O ZÁPISU DO PRVNÍCH TŘÍD

kopřivnických základních škol pro školní rok 2012/2013

 

Zápis se uskuteční:

v Kopřivnici ve čtvrtek 9. února 2012 od 1500 do 1800 hodin

                        a v pátek 10. února 2012 od 1400 do 1700 hodin,

v Lubině a Mniší pouze ve čtvrtek 9. února 2012 od 1400 do 1700 hodin.

 

K zápisu se dostaví děti, které k  31. 8. 2012 dosáhnou věku 6 let.

Děti, které měly odklad povinné školní docházky, a děti, u nichž rodiče odklad plánují,

 se rovněž dostaví k zápisu.
 
 

Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června je doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.

 

Zákonní zástupci mohou pro dítě zvolit k plnění povinné školní docházky jinou než spádovou školu.

Dítě bude přijato v případě, že to dovolí kapacita školy.

 

 

Naší škole byl stanoven tento školský obvod:

 

Základní škola dr. Milady Horákové Kopřivnice, Obránců míru 369, okres Nový Jičín:

ulice Sokolovská, Dukelská, Panská, Dělnická, Pod Morávií, Lidická, Krátká, Mírová, Štefánikova, 1. května, Kpt. Jaroše, Kadláčkova, Na Luhách, Obránců míru – pouze domy po pravé straně ulice směrem k Závišicím až po ulici Příčnou (č. p. 369, 1046 – 1050, 1305 – 1307, 398 – 403), Dolní, Záhumenní – pouze č. p. 1151, Francouzská – domy po pravé straně ulice od křižovatky na ul. Obránců míru (č. p. 1016 – 1018, 1022 – 1025, 1317 – 1318, 1182 – 1190), Československé armády, Nádražní

 

K zápisu vezměte svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

 

Bližší informace poskytne vedení všech základních škol

a oddělení školství, kultury a cestovního ruchu MÚ Kopřivnice.

 

 
 
Lyžařský výcvik
Letos v řádném termínu, který se nezadržitelně blíží (15. - 20. 1.). Naši lyžaři dostali veškeré instrukce domů (na 1 listu), přesto připomínám. Odjezd je v neděli 15. 1. v 10.00 h. od školy. Před odjezdem budou kontrolovány průkazy zdravotního pojištění, potvrzení o bezinfekčnosti a potvrzení o seřízení lyží (pokud již žáci neodevzdali) - vše najdete na zmiňovaném listu. Lyžařům přejeme dostatek kvalitního sněhu, hezké počasí a šťastný návrat (pátek mezi 16.00 - 16.30 h. před školou). Ti, kteří se kurzu nezúčastní, budou vyučování podle rozvrhu 7. A třídy.
 
 
Šachy
Mladší i starší žáci nakonec bojovali na kopřivnických šachovnicích (4. 1.). Obě družstva v okresním finále zvítězila, a tak naši šachisté ladí formu do krajského kola. Držíme palce.
 
 
Akce ve školní
družině
4. 1.   BIJÁSEK - Autopohádky
11. 1. Sněhulakiáda - přesouvá se na únor (sněhové podmínky)
11. 1. Příprava na Pohádkové odpoledne
18. 1. BIJÁSEK - Fimfárum 3
25. 1. Pohádkové odpoledne
 
 
 
 P R O S I N E C  2011
 
Olympiáda v českém jazyce
Dostaly se mi do rukou výsledky školního kola, které se konalo 15. 12. 2011. Zúčastnilo se 13 žáků z 9. tříd a 8. B. Do okresního kola postupují Petr Bartoň (9. C) a Michaela Hončová (9. B). Nevděčná role náhradníka připadla na Jana Rozsívala z 9. C třídy. Postupujícím blahopřejeme a držíme palce v kole okresním, které se bud konat v březnu 2012.
 
 
Zimní prázdniny
Prázdniny utíkají stejně rychle, jako utekl celý rok 2011. Příroda se brání tradici bílých Vánoc. Snad si užíváte alespoň klidu a pohody v kruhu svých blízkých.
Přeji nám všem, aby rok 2012 byl dobrým rokem, rokem splněných přání, který prožijeme ve zdraví a s úsměvem na tváři. A dobrá zpráva na konec. Prázdniny sice nemají se zimou nic společného, sníh není, ale pokračují.  :o) Těšíme se na vás v úterý 3. ledna 2012.
 
 
Vánoční dílny
Odpoledne (14. 12.) pak pro mnohé prvňáky (a děti z družinky vůbec) pokračoval den další akcí. V družince proběhly oblíbené Vánoční dílny. To je akce, kdy rodiče přijdou za svými dětmi a společně potom vyrábějí a tvoří. Paní vychovatelky všechno vymyslí a připraví, děti se moc snaží, rodiče často říkají, že se taky snaží to dětem nepokazit, a výsledkem je společná radost nad hotovým dílem. A ta radost byla opravdu vidět na každém, kdo se zdařilé akce zúčastnil.
 
 
 
Prvňáci v Rožnově
Ve středu (14. 12.) se naši prvňáčci vydali do předvánočního Rožnova. Už před sedmou hodinou byl u vchodu školy nezvyklý ruch, protože nedočkavé děti, mnohé i se svými rodiči, čekaly na svůj první velký výlet. Informace od paní učitelky Grygaříkové byly po návratu jasné - vrátili jsme se v pořádku, děti byly hodné, čerti neměli šanci a v rožnovské škole jsme byli panem řídicím pochváleni. Co více si přát.
 
 
 
 
Vánoční jarmark 2011
Marně uvažuji, čím začít. Asi tím, že Vánoční jarmark 2011 je minulostí :o) A jaký byl? Skvělý, jiný, usměvavý, fajn. Procházela jsem několikrát respiriem, kde se letos (12.12.) jarmark konal, a stále objevovala nové a nové věci, skvělé nápady, jednoduchost, ale přitom dětskou dokonalost. Za výrobky, kterými se děti prezentovaly, se rozhodně nemusely stydět. Jarmark proběhl tradičně v režii vyučujících a dětí 1. stupně, školní družiny, ale přidali se i někteří žáci 2. stupně se svými vyučujícími. Radost by měla ze svých prvňáčků i nemocná paní učitelka Galová, zvládli to a určitě by svou paní učitelku potěšili.
Poutač, vánoční hudba a první nabídka před školou - to vše lákalo kolemjdoucí ke vstupu do respiria, a tak přišli i ti, kteří to původně rozhodně neměli v plánu. Jedna maminka mi říkala, že neví, kam se dříve podívat a co vlastně koupit (ruce měla plné výrobků a stále pokukovala po dalších). Prý neví, jestli tu máme tak nápadité paní učitelky, nebo tak šikovné děti. Já to vím. Jedno bez druhého by nebylo. Máme tu moc šikovné a nápadité paní učitelky, které své nadšení dovedou přenést na šikovné děti. A proto se sluší závěrem všem, kteří se na této zdařilé akci podíleli (dětem, vyučujícím, správním zaměstnancům, kteří zabezpečili jarmark po technické stránce), poděkovat. Bylo to opravdu hezké, inspirativní a milé předvánoční zastavení. 
 
 
 
 
 
A znovu florbal
Mladší florbalisté se vrátili (8. 12.) s úsměvem (pan učitel Michálek také), do finále postoupili z prvního místa. Co k tomu dodat? Jen tak dál :o)
 
 
Mikuláš
Ten letošní si vybral perfektní čertíky i anděly. A tak se přesně na Mikuláše (6. 12.) dopoledne všichni společně vydali nejprve mezi děti ve třídách a odpoledne pak do školní družiny. Děti recitovaly, zpívaly, a protože bylo všem spolu dobře, ukončili odpoledne pořádnými tanečky. Takže velká pochvala a poděkování od dětí i paní vychovatelek, což ráda vyřizuji.
 
 
 
 
Florbalisté postupují
Infarktové semifinálové boje (6. 12.) - říkal pan učitel Michálek. Ale v závěru spokojenost. Postup do finále je náš. Starší florbalisté tak vhodili rukavici těm mladším, protože ti jdou do boje o finále ve čtvrtek.
 
 
Předvánoční zastavení
Při pohledu z okna se to nezdá, ale Vánoce klepou na dveře. A protože patříme mezi ty, kteří tradice dodržují, pořádáme i letos VÁNOČNÍ JARMARK.
Vážení rodiče, žáci, absolventi, známí i přátelé školy.
Jarmark se koná 12. prosince 2011 v respiriu školy, a to od 14.30-17.00 h.  Přijďte se podívat, co dokáží děti pod vedením paní učitelek. Moc se na vás těšíme.
 
 
Školní jídelna informuje
Naše paní kuchařky se snaží nabídnout strávníkům několikrát týdně 2 jídla, ze kterých si může každý vybrat to, co  mu chutná. Ale jak se říká - 100 lidí = 100 názorů. A tak se někdy stane, že některé jídlo si vybere opravdu jen pár dětí a ty pak mají u okýnka pocit, že se na ně zapomnělo, protože ony si vybraly přece něco jiného, než dostanou na talíři. Nebojte se, paní kuchařky nezapomněly. Jen se musí v tomto případě řídit takovým svým řádem (vnitřními směrnicemi), kde se píše:
"pokud na druhé jídlo nebude přihlášeno alespoň 25 strávníků, tak toto jídlo se nebude z důvodu rentability nákladů připravovat". A aby těch překvapení bylo co nejméně, bude jídelníček denně aktualizován, což znamená, že pokud se na určité jídlo nepřihlásí alespoň 25 strávníků, najdete v jídelníčku (na stránkách školy) u jídla, které se nebude vařit, slovíčko zrušeno. Vy už od této chvíle budete vědět, proč se tak stalo, a je jen na vás, co s tím uděláte. Buď si oběd odhlásíte (tak, jak je zvykem), nebo si přijdete pochutnat na tom, co si objednali spolužáci či kamarádi. A věřte, že pokud zrovna toto jídlo chce většina strávníků - asi nebude opravdu  špatné.
 
 
Stonožka odměňovala
Pomoci kamarádům ve válečných zónách - to je asi podstata myšlenky hnutí Na vlastních nohou. Děti z celé republiky malují, jejich práce jsou prodávány po celém světě a díky tomu se daří myšlenku hnutí realizovat již 21 let.
U příležitosti 800. výročí narození svaté Anežky České byla letos vyhlášena výtvarná soutěž "Svatá Anežka Česká", které se zúčastnili i žáci naší školy. 11 z nich bylo pozváno prezidentkou hnutí Na vlastních nohou Bělou Gran Jensen do Prahy. Tradičně v předvánočním období (2. 12.), poprvé však do katedrály sv. Víta. I když byla katedrála plná, naše děti se neztratily. 10 našich žáků si odneslo Pamětní listy, nebo Čestná uznání, ale také si před zraky všech v katedrále zatancovalo.
Kateřina Modlitbová, žákyně 2. B, však dosáhla na ocenění nejvyšší. Její práce byla vyhodnocena jako jedna z nejlepších, a proto dostala spolu s paní učitelkou Pešovou a panem ředitelem osobní pozvání na setkání s Mons. Dominikem Dukou, arcibiskupem pražským.
Pro všechny byl den v Praze určitě nevšedním zážitkem. A stačilo tak "málo". Nakreslit obrázek...
 
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
v úterý 6. prosince se budou konat informativní třídní schůzky. O prospěchu a chování svých dětí budete informováni  v době od 15.00-18.00 h. Pro rodiče a žáky 9. ročníků bude v tuto dobu ve školní jídelně připravena akce k volbě povolání. Přítomni budou zástupci některých středních škol.
 
Akce ve školní
družině
6. 12.   Čertovské odpoledne
7. 12.   BIJÁSEK - Máma mezi Marťany
14. 12. Vánoční dílny
21. 12. Vánoční besídka s tombolou
 
 
 
L I S T O P A D   2011
 
Pythagoriáda
Matematická soutěž pro žáky 6. - 8. ročníků letos (30. 11.) přilákala 48 dětí. V okresním kole nás budou reprezentovat ti nejlepší. David Gřesík (6. B), Matouš Šugárek (7. A) a Tomáš Nguyen (8. B). Držíme palce.
 
 
Florbalisté uspěli
Titulek se opakuje, postup také (29. 11.). Změnila se jen kategorie. Tentokrát vyhráli a postupují mladší žáci. I vám budeme držet palce v dalším kole.
 
 
Dějepisná olympiáda 
Minulý týden (25. 11.) se konalo školní kolo dějepisné olympiády. 26 žáků bojovalo o postup do okresního kola. Úspěšnými řešiteli se stali -
Tomáš Nguyen, Jakub Jurečka a Jiří Moucha, všichni žáci 8. B třídy. Blahopřejeme a držíme palce.
 
 
Florbalisté uspěli
Dnes (25. 11.) vyrazili do boje naši starší žáci. V okrskovém kole soutěže Orion florbal cup si zajistili postup. Blahopřejeme.
 
 
Sběr kaštanů a žaludů
Dobrá zpráva pro zvířátka. Naše děti z 1. stupně na ně nezapomněly a dnes myslivcům odevzdají 620 kg kaštanů a žaludů. Nejvíce přinesli žáci 4. A - 164 kg, 2. A - 129 kg a žáci 1. A -  76 kg. Zima může začít. Pochvalu zaslouží všichni, kteří se sběru zúčastnili.
 
 
Plavci uspěli 
Včera (22. 11.) se kolem 13. hodiny objevily ve škole rozesmáté a spokojené plavkyně. Přišly se pochlubit. V okresním finále v plavání družstev obsadily 2. místo. A kluci prý byli stejně dobří. Blahopřejeme. 
 
Vážení rodiče,
v rámci lepší dostupnosti jsme rozšířili možnost telefonického kontaktu se školou. Od 21. 11. 2011 můžete v případě potřeby volat na tato mobilní čísla:
   sekretariát       737 263 891
   vedoucí ŠJ       739 446 833
    školní družina  731 609 852
    správce hřiště 731 609 528
Stávající čísla na pevnou linku zůstávají v platnosti.
    
 Upozornění pro rodiče
Připomínáme rodičům našich žáků, že v pátek (18. 11.) je v naší škole ředitelské volno z důvodu konání celorepublikové akce Poslední puchýř.
  
Deváťáci v Praze 
Ve čtvrtek (10. 11.) se vydalo 30 deváťáků se svými vyučujícími dějepisu do Prahy.  Po menším ranním zádrhelu (místní vláček kolejáček měl nějaké zpoždění :o) ) už bylo celý den vše v pořádku, památky stály na svém místě, paní průvodkyně věděla mnoho zajímavostí, zaujala Zlatá ulička, v centru se objevil i kus podzimní přírody, a tak se  největším nepřítelem našich cestovatelů nakonec stala  zima. 
  
   
Podzimníčci
Krásné podzimní dny umožnily dětem nasbírat dostatečné množství přírodnin, a tak se ve středu (9. 11.) ve školní družině vymýšlelo, lepilo i veršovalo. Sedm skupinek dětí mezi sebou soutěžilo o to, kdo vytvoří hezčího podzimníčka, dá mu vtipný název a ještě k tomu vymyslí básničku. Úkol zvládli všichni, nejlépe však "Lísteček".
 
 
 
TGM a současnost
14. ročník této tradiční akce Klubu Masarykova demokratického hnutí v Kopřivnici se konal včera (8. 11.) netradičně v naší školní jídelně, před kterou byla mj. instalována výstava portrétů T. G. Masaryka, které namalovaly naše děti. Setkání moderoval Mgr. Ladislav Cvíček a organizátoři byli rádi, že přítomni byli nejen zástupci města, pozvaní hosté, ale i ti, kteří snad nevynechali jediný ročník - paní Jiřina Šiklová a pan Pavel Pecháček.
Po zahájení a krátkém hudebním vystoupení převzal cenu za republikové vítězství v soutěži TGM absolvent naší školy Václav Veřmiřovský. A pak už se debatovalo na téma "Co je politická zodpovědnost".   
  
 
 
 
Halloween
V naší škole proběhl včera (2. 11.) v podvečer. Všude tma, nebylo vidět na krok, jen sem tam problikla baterka nebo svíčka. Vše měly pod dohledem paní učitelky Machynová a Neničková za vydatné pomoci žáků 7. a 9. ročníku. Úkoly byly splněny, vítězové odměněni, všichni oceněni, na závěr bylo i zásluhou paní učitelky Neničkové napečeno, čaj uvařily paní kuchařky. O odměny se postarala Revírní bratrská pokladna. Děkujeme. Dík patří všem, kteří tuto oblíbenou akci pro naše šesťáky zorganizovali.  
 
Přírodovědný Klokan
Tuto soutěž letos provázely velké problémy. Termín vypracování byl 19/10, což jsme dodrželi, ale hned další den přišel mejlík, že došlo k úniku informací, a tak se v rámci objektivity bude psát jiné zadání. Osmáci a deváťáci tedy zasedli k testům znovu. Nejlépe si vedli Marek Antes (9. B), Nikol Molnárová (8. B) a Michaela Hončová (9. B).
  
 
Výtvarníci bodují
Sotva jsem dnes (2. 11.) otevřela poštu, hned se na mě smály 2 dobré zprávy. Ve výtvarné soutěži Život v lese očima 100letého stromu se na 1. místě v kategorii mladších dětí umístili žáci 1. B třídy. Drobné dárky dostanou i žáci 2. B, neumístili se, ale zaujali.
A v soutěži Svět dobrodružství a fantazie 2011 zaujal svou prací v kategorii komiks Richard Červenka z 2. B, který bude oceněn dnes na vernisáži. Blahopřejeme.
 
    ...práce žáků 1. B...                ...z vernisáže...
P.S.:
...ale zapomněla jsem napsat, že už dnešní vstup do školy byl pro mě příjemným překvapením. V respiriu se mezi květinami objevila nová výstava výkresů, které byly vytvořeny do soutěže Tatrovky očima dětí. Inspiraci hledali žáci 1. stupně nejdříve v muzeu a pak už přišly na řadu barvy, ale i vlnitý papír, víčka, knoflíky, lepenky. Máme ve škole opravdu šikulky.  
  
  
Akce ve školní 
družině
2. 11.   BIJÁSEK - RIO
9. 11.   Podzimníčci
16. 11. Návštěva knihovny - Těšíme se na Vánoce, 1. skupina
23. 11. BIJÁSEK - MÁMA MEZI MARŤANY
30. 11. Návštěva knihovny - Těšíme se na Vánoce, 2. skupina
 
 
 
Ř Í J E N   2011
 
Přírodovědný Klokan
Ve středu (19. 10.) ráno se scházeli žáci 8. a 9. ročníků ve školní jídelně. Nečekala je tam snídaně, připravena byla slušná porce přírodovědných otázek. Každý se zařídil po svém. Někteří neztráceli humor a celou akci pojali sportovně ve stylu - není důležité zvítězit... - někteří po přečtení první otázky zabořili hlavu do dlaně a nevěřícně se dívali na zadání, jiní využili každou minutu a zodpovědně se snažili ze sebe vyždímat vše, co věděli. A co nevěděli, tak se snažili odvodit. A jak to dopadlo? Tak to v tuto chvíli ještě nevím. Ale výsledky určitě zveřejním. 
 
       
 
 
 
Žákovské práce a TGM
V pátek (14. 10.) odjel pan ředitel a pan učitel Cvíček do Prahy, aby na Magistrátu hl. města Prahy převzali za naše žáky (dnes již absolventy) Poděkování za kvalitní soutěžní práci, kterou napsali na téma T. G. Masaryk za vedení učitele Mgr. Ladislava Cvíčka (opsáno z originálu). Oceněno bylo 10 žáků, jedenáctý - Václav Veřmiřovský - získal v kategorii základních škol a víceletých gymnázií 1. místo, a tak obdržel nejen Poděkování, ale i finanční obnos. Vše bylo dovezeno do Kopřivnice a našim absolventům bude při slavnostní příležitosti v listopadu předáno.  
  
 
 
Turnaj v malé kopané
Dnes (13. 10.) se na našem hřišti konal turnaj v malé kopané, kterého se zúčastnili hráči šesti základních škol. Nultý ročník byl zahájen v 9.00 h. a ve 13.15 h. byl již  znám vítěz. Finále sehráli hráči ze ZŠ 17. listopadu a domácí (tedy ZŠ dr. Milady Horákové). V normální hrací době byl stav 1:1, a tak přišly na řadu penalty. První série (5 penalt kopali hráči z každého družstva) však o vítězi nerozhodla. Až na 2. pokus se to podařilo. Vítězem se stali žáci pořádající školy. Bylo sice chladno, ale hřejivý pocit z dobrých výkonů měli všichni. Tak zase za rok na shledanou při 1. ročníku tohoto turnaje. Našim hráčům děkujeme za nasazení a bojovnost.
 
 
                                                                                              1. branka našich v turnaji
 
Drakiáda
Než rodiče zvládli třídní schůzky, měly děti z družinky za sebou významnou podzimní akci. Počasí se umoudřilo, sportovní areál byl připraven. Děti si donesly draky, ale tentokrát nešlo jen o ně. Soutěžilo se v běhu, ve štafetách, děti skákaly přes lano, které i podlézaly, a vše zakončily během po nové dráze. Vyhodnocení se konalo už v teple družinky a odměněny byly všechny děti.
 
 
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 12. října 2011 se konají třídní schůzky, které povedou ve svých třídách třídní učitelé. Začátek je v 15.00 h. V 15.30 h. bude v přírodopisné pracovně schůzka zvolených zástupců tříd 1. - 8. ročníků, kterou povede ředitel školy Mgr. Lumír Pospěch. Pro rodiče žáků 9. ročníků je schůzka plánovaná na 15.30 h. ve školní jídelně. Výchovný poradce - Mgr. Miroslav Hykl - zde bude informovat o dalších krocích týkajících se volby povolání  vašich dětí.
 
Dopravní hřiště a žáci 4. A
Žáci 4. A měli ještě to štěstí, že mohli využít pěkného počasí a ve čtvrtek (6. 10.) bylo dopravní hřiště jen jejich. Něco si zopakovali, projeli se na kolech dle pravidel silničního provozu a pak se vydali na přírodovědnou vycházku do okolí Kopřivnice. Nasbírali přírodniny, které využijí v hodinách výtvarné výchovy, pokochali se krásami přírody a spokojeně se vrátili do školy.
  
  
   
Den otevřených dveří
Zájemců o prohlídku školy bylo opravdu dost. A to je dobře, protože se bylo na co dívat. A nejen dívat. Děti zaujaly interaktivní tabule a chtěly si něco vyzkoušet. V 1. B tak před zraky rodičů vznikaly drobné kresbičky. Děti byly nadšené, rodiče překvapeni.
Ještě musím opravit jednu informaci, kterou jsem napsala, když jsem vás zvala na otevření našeho sportovního areálu. Tu stuhu nakonec přestřihl opravdu pan starosta, ale společnost mu dělal hokejista Václav Varaďa. Pan ředitel byl u toho také, ale věnoval se raději svému oblíbenému moderování.
  
 
 
Školní sportovní areál byl slavnostně otevřen
Když aktuálně - tak aktuálně. Vše, co se ještě nedávno zdálo neskutečné, to dnes (1. 10.) dostalo reálnou podobu. Škola se otevřela všem, kteří se chtěli podívat na nové hřiště, do nových a kmenových učeben, ale potkali jsme i rodiče, kteří se tu vrátili hlavně proto, že tu vodili děti třeba před 30 lety. Setkali jsme se také s našimi bývalými žáky, které doprovodily už  jejich děti. Byli příjemně překvapeni změnami ve škole. Nebudeme zakrývat, že i nám bylo s nimi příjemně. 
 
 
  
 
Slavnostní otevření školního sportovního areálu, Den otevřených dveří
Zveme rodiče, žáky, přátele školy - jednoduše všechny, kteří chtějí vidět, jakých změn doznalo naše školní hřiště. Do provozu hřiště uvede starosta města Ing. Jalůvka a ředitel školy Mgr. Pospěch, a to v sobotu 1. října 2011 v  9.00 h.  Celé dopoledne pak budete moci sledovat fotbalový a volejbalový turnaj, představí se malí atleti, je připraven i bohatý doprovodný program. Zajištěno je také občerstvení. 
Při této příležitosti si můžete prohlédnout i nově upravené prostory školy, zvláště pak zrekonstruované odborné učebny. Těšíme se na společné setkání.
Z průběhu rekonstrukce:
 
 
  
               
 
 
Akce ve školní 
družině
5. 10.   BIJÁSEK - Čertova nevěsta
12. 10. Drakiáda
19. 10. BIJÁSEK - Gulliverovy cesty
 
Z Á Ř Í   2011
 
Na Pustevnách 
28. září byl státní svátek, ale to nebránilo žákům 2. A, rodičům a paní učitelce v tom, aby si vyšlápli. Ti, kdo měli čas, si tentokrát vybrali Pustevny. Nebyl to první takový výlet. Přálo počasí, nálada byla výborná, takže se všichni vrátili s úsměvem na tváři a s přesvědčením, že to zase někdy zopakují.
 
  
 
Běh Emila Zátopka
Tradiční štafetový běh se konal dnes - v pátek - 16. září. Štafety odstartovala sama Dana Zátopková, všichni se snažili a bojovali. Naše štafety skončily "na bedně", i když možná hlavně mladší běžci pomýšleli na lepší umístění. 3. místo bylo trošku zklamáním. Ale zklamání odeznělo, protože atmosféra na stadionu byla výborná, Dana Zátopková nezklamala ani při startu štafet, ale ani po doběhu. Podepisovala se všem, kteří ji o to požádali. Nepotřebovala žádný stůl, stačila jí záda běžců.  
   
 
 
 
 
Lyžařský výcvik
Sotva jsme zahájili školní rok, už myslíme na zimu. Ale čas letí, to dobře víte. Letošní výcvik se uskuteční 15. - 20. 1. 2012, cena do 3 000,- Kč. Lyže si můžete vypůjčit za výhodných podmínek "v kasárnách" v půjčovně pana Opačitého.
 
 
Vlaštovkiáda
Ve středu (14. 9.) se měly kolem školy prohánět děti se svými vlaštovkami. Déšť ale tyto plány neumožnil uskutečnit, a tak se všichni přemístili do zrcadlového sálu a tam vlaštovky létaly o sto šest. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Hodnotila se krása vlaštovek, jejich dolet a pak už bylo jen potřeba doletět do určeného cíle a ve skupinkách pak "usednout na rybníku". Všichni se přesvědčili, že úkoly nebyly až tak jednoduché. V tuto chvíli není vůbec důležité, kdo zvítězil, bavili se všichni. 
  
 
 
 
Beseda s mistry
Akce byla připravena 12. 9. v hale ZŠ Emila Zátopka pro všechny příznivce sportu - hlavně pak hokeje. Radek Bonk a Václav Varaďa trpělivě odpovídali na dotazy, každý z účastníků, který toužil po jejich podpisu, si ho odnesl. Celé setkání odmoderoval - stylově v dresu - náš pan ředitel. A bylo to setkání příjemné a zdařilé.
 
  
 
 
Projektový den
Ten připravila pro žáky 2. A paní učitelka, která je v naší škole na praxi. Cestu na Šostýn a zpět vyplnily zajímavé úkoly, byl čas na svačinu i na legraci. A co je důležité, všichni se vrátili v pořádku do školy.
  
 
 
 
Akce ve školní
družině
14. 9.    Vlaštovkiáda
21. 9.    BIJÁSEK
 
Organizace školního roku 2011/2012

Školní rok bude zahájen ve čtvrtek 1. září 2011.

 

Podzimní prázdniny - středa 26. 10. a čtvrtek 27. 10. 2011.

Vánoční prázdniny - připadnou na pátek 23. 12. – 2. 1. 2012.

                            Vyučování začne v  úterý 3/1 2012.

Vyučování v 1. pololetí bude ukončeno  v úterý  31. ledna 2012.

Pololetní prázdniny pátek  3. 2. 2012.
Zápis do 1. tříd  proběhne v termínuod 15. ledna – do 15. února  2012.

(Termín sdělí MÚ.)

Jarní prázdniny             se uskuteční od 20. 2. – 26. 2. 2012.

Velikonoční prázdniny připadnou na 5. 4. – 6. 4. 2012.

Přijímací pohovory – dle vyhlášky č. 671/2004 Sb.

Vyučování ve  2. pololetí bude ukončeno  v pátek 29. června 2012.

 

Hlavní prázdniny        budou trvat od 30. června do 2. září 2012.
Školní rok 2012/2013 začne v pondělí 3. září 2012.
 
 
Začátek školního roku
Prázdniny utekly. Ve škole i na hřišti byl ale po celou dobu jejich trvání čilý ruch. Vystřídali se tu řemeslníci snad všech profesí. Kdo školu navštívil ještě v úterý, nevěřil, že školní rok 2011/2012 bude ve čtvrtek zahájen. Ale díky obrovskému úsilí se to podařilo. Není ještě všechno takové, jako bychom si přáli, ale to se doladí i za pomoci vás, žáků.
O tom, že jste se do opravené školy těšili, svědčí fakt, že se tu už od sedmé hodiny ranní objevovaly skupinky žáků. Někteří přiznali, že se do školy těšili, někteří se mlčky lehce začervenali, jiní to svedli na to, že je venku zima :o)  Před osmou hodinou už tu byli i naši prvňáčci. Dnes v doprovodu rodičů, prarodičů i sourozenců. Jak už to bývá, za některé se báli rodiče, někteří jen pozorovali, ale většina nových školáčků se usmívala a bylo znát, že se do školy moc těšili. Paní učitelky, které je budou provázet po celý školní rok, vstoupily do třídy společně s panem ředitelem Pospěchem a místostarostkou paní Rysovou, která dnes byla naším hostem. Po přivítání prvňáčků a jejich rodičů jsme se ještě pochlubili tím, co se ve škole během prázdnin udělalo, a zdálo se nám, že se naše "vylepšená" škola paní místostarostce líbila. Věříme, že i vy, naši žáci, jste pěknější prostředí uvítali a že se budete snažit, aby třídy i chodby byly dlouho tak pěkné a čisté.  
 
.