ARCHIV 2010/2011

 

Č E R V E N   2011


Konec školního roku
...tak ten proběhl netradičně již 24. 6. Na školním hřišti řádil bagr (zatím jen bagr), ve škole to už ale celý týden vypadalo jako stěhování národů - balilo se, stěhovalo, převáželo. Ale hlavní je, že naši žáci v pátek dostali vysvědčení, deváťáci se rozloučili se školou a všichni společně vykročili již 24. 6. vstříc prázdninám. 1. září by se měli naši žáci vrátit do zcela nového prostředí a všichni si přejeme, aby revitalizace školy proběhla bez problémů, v termínu a ke spokojenosti nás všech. Co na závěr? Snad jen přání klidných, slunečných a příjemně prožitých prázdninových dnů.Školní hřiště
Ještě nedávno děti na hřišti sportovaly, první fotografie je z 30. 5. 2011. Dnes (20. 6.) je všechno jinak. V 8.42 h. se lžíce bagru zakousla do první porce asfaltu a výstavba sportovního areálu tak započala. 
 
 
 
 Chorvatsko - návrat - 19. červen
Poslední zpráva informuje o tom, že zmeškání se podařilo dohnat a děti by měly být kolem poledne u školy.
P.S.: ... a poslední zprávy nelhaly. V 11.45 h. zastavil autobus s našimi žáky u školy, všichni jsou v pořádku, unaveni, ale spokojeni. První reakce budou sondovat rodiče, na nás ostatní se dostane snad zítra. :o) 

 Chorvatsko - návrat
Zpráva přijata 14.22 h. - autobus dorazil, odjezd z kempu plánován kolem 22.00 h. Tak snad už bude vše v pohodě. Přejeme šťastný návrat.


P O Z O R  Chorvatsko - 7. zpráva   P O Z O R  
I v dnešní zprávě se píše o tom, že počasí stále přeje, všichni jsou v pořádku. Ale...
Autobus, který jel pro naše výletníky, měl cestou poruchu. Jeho příjezd je v tuto chvíli (18. 6., 9.10 h.) opožděn o 8 hodin. Znamená to, že při zachování tohoto posunu děti nepřijedou kolem poledne, ale až ve večerních hodinách. Další upřesnění napíši hned, jak další informace dostanu.
 
 
Chorvatsko - 6. zpráva
Podle dnešní (17. 6.) SMS zprávy - počasí stále přeje, výlet lodí se vydařil, odpoledne jsou připraveny plavecké závody. A protože všechno jednou končí, i tento pobyt se chýlí ke  svému závěru. Zítra už se bude balit a všichni se vydají na zpáteční cestu.

Chorvatsko - 5. zpráva
Zpráva byla přijata dnes (16. 6.) v 7.38 h. Opět je krásně, volný den, koupání, slunění. Večer plujeme lodí do Makarské.
 
 
Chorvatsko - 4. zpráva
V podvečer (15. 6.) přišla zpráva i od našich výletníků. Je tam vedro, fish piknik byl ukončen v 17.00 h. Večer bude opět ve znamení sportu - asi je potřeba vyběhat kalorie z ryb  - takže fotbal, volejbal a na závěr dne zmrzlinové hody.
 
 
Předprázdninové hrátky
Tanec, zpěv, hry, soutěže, tombola a sladká odměna. Tak to byl ve stručnosti středeční (15. 6.) program ve školní družince. Neklamné znamení, že prázdniny jsou opravdu za dveřmi. Ale děti to braly vážně.
  
 
 
Bartošovice - záchranná stanice
Ve středu (15. 6.) se dočkali své odměny za aktivity ke Dni Země žáci 1. B, 5. B a 5. C. Směřovali jsme do Bartošovic,  a protože přálo počasí, program byl naplněn do posledního puntíku. Nejprve nás bartošovičtí prvňáci provedli po Zámecké naučné stezce, díky panu Kašinskému jsme se mnohé dověděli a také viděli v záchranné stanici a jako bonus? Tak to byla prohlídka bartošovického zámku, kterým nás provedla paní starostka. Bylo to časově náročné, ale děti to zvládly a po návratu vypadaly spokojeně. 
 
 
 
Chorvatsko - 3. zpráva
V úterý (14. 6.) se opravdu konal výšlap do okolních hor, byl vyhlášen 2. turnaj smíšených dvojic ve stolním tenisu, podvečer byl věnován volejbalu a fotbalu, paní učitelka Machynová se zájemci proběhla Zaostrogem. A jinak si všichni užívali slunce a čisťoučkého moře.
 
 
Chorvatsko - 2. zpráva
Dnes (13. 6.) turnaj ve stolním tenise, koupání, opalování a volno. (Zdá se mi, že se schyluje k nějaké túře, takže je potřeba načerpat sílu. :o)). V SMS se dále píše, že se děti seznamují s okolím, na přivítanou dostal každý od místního zmrzlináře 2 kopečky zmrzliny, koupání je skvělé.
 
 
PŘIPOMÍNÁME

Připomínáme rodičům našich žáků, že letošní školní rok končí v pátek 24. 6. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce v budovách školy. Žáci mají možnost stravování i ve dnech 27. - 29. 6. Podmínkou je, aby se ke stravování do 15. 6. přihlásili u vedoucí školní jídelny a obědy ihned zaplatili v hotovosti. Pokud se žáci ke stravování nepřihlásí a obědy neuhradí, obědy jim budou na dny 27. - 29. 6. automaticky odhlášeny.


Chorvatsko - 1. zpráva
Přijata dnes (11. 6.) v 8.29 h.
"Jsme stastne na miste. Cesta byla skvela, deti vzorne. Budeme ubytovavat." Takže přejeme sluníčko, klid, pohodu a šťastný návrat.


Chorvatsko 
V pátek (10. 6.) začalo být po 16. hodině před školou rušno. Děti, rodiče, část pedagogického sboru, kufry, tašky, autobus. Pro zasvěcené jasný signál, že odjezd žáků a doprovodu do Chorvatska je tu. Nakládání zavazadel, loučení s rodiči, nastartovaný autobus, poslední pokyny z úst řidiče a 16.50 h. autobus nabral směr Chorvatsko.


 
Korálkování 
Ve čtvrtek (2. 6.) si vyzkoušeli žáci 2. A a 5. C svou trpělivost. Pod odborným dohledem vyráběli náramky z droboučkých perliček. A byli šikovní.
 
 
 
 
Kresba na asfalt
Předprázdninové kreslení probíhalo (1. 6.) na tradičním asfaltovém povrchu letos naposled, protože tato plocha přes prázdniny ustoupí umělému povrchu nového sportovního areálu. Děti se pustily do kreslení s vervou a pohádkové bytosti, které malovaly, byly moc hezké. Nejvíce bodů získala za svou kresbu Klára Oprštěná, na 2. místě se umístil Dominik Köllner a 3. místo obsadil Radek Pištělák.
 
 
 
 
Den dětí
Všechno nejlepší k dnešnímu svátku. :o)
Oslavy probíhají před kulturním domem a - jako každoročně - na pomoc přispěchali i naši deváťáci.
                      
 
 
 
 
Pstruží
Tak přesně tam jsou naše děti z 1. A a jejich paní učitelka. Dnes (1. 6.) přišel pohled, který nás moc potěšil, a proto víme, že se všem dobře daří, děti pokořily Ondřejník, jsou hodně venku a ověřují si v jiném prostředí, co znají a umí. A hlavně se učí samostatnosti - a to je někdy, bez pomoci maminek, docela fuška. A také mám vyřídit, že jim moc chutná.
 
 
Sportovní víkend - Spálov 
Minulý víkend (27. - 29. 5.) trávili žáci z 5. C a jejich paní učitelka ve Spálovském mlýně. Počasí jim v pátek a v sobotu nepřálo, ale ani to moc nevadilo, protože program byl i přes tuto přírodní "kaňku" bohatý. Alespoň byl čas na hry, soutěže, nakonec došlo i na vycházku k zázračnému pramenu. A večer to zase byla soutěž v přípravě vaječiny. V neděli si děti všechno vynahradily, bylo nádherné počasí a nové hry čekaly - všichni si s chutí zahráli bollo ball (házecí zábavnou hru) a brännball (kolektivní pálkovací hru). A protože bylo opravdu nádherně, posunul se i návrat domů. Konec dobrý - všechno dobré.
  
 
 
 
Prodej sešitů
 
Ve čtvrtek a v pátek (2. - 3. 6.) budou mít naši žáci možnost koupit si sady sešitů pro příští školní rok. Prodej je zajištěn v dopoledních hodinách v prostoru respíria školy.

 
Akce ve školní
 družině
1. 6.    Kresba na asfalt
8. 6.    BIJÁSEK - Kouzelná chůva a velký třesk
15. 6.  Předprázdninové hrátky 
 
 
K V Ě T E N   2011
 
61 let od popravy dr. Milady Horákové
Toto smutné výročí jsme vzpomněli dnes (30. 5.) ve vestibulu školy. Přítomné přivítal ředitel školy Mgr. Pospěch, krátký pietní akt moderoval Mgr. Cvíček. Přítomni byli členové Klubu Masarykova demokratického hnutí Kopřivnice a zástupci vedení města. 
   
  
 

 
Rybolov - plavaná
Krajský přebor juniorů v této disciplíně se konal v Křemani u Přerova (28. - 29. 5.). 33 účastníků - a mezi nimi i náš Karel Kapica. Jak to dopadlo? Karel zvítězil a "vysloužil" si tím postup do družstva MILO LOŠTICE - tým C - které chytá ve 2. lize.  Blahopřejeme.


 
Pobyt v přírodě
Krásné počasí (25. - 27. 5.), úžasný program, šťastný návrat. Co více si mohli žáci 4. A a jejich paní učitelka přát? Vzpomínky na Kletné budou patřit určitě mezi ty nejpěknější.
  
 
  
Polytechnická učebna slavnostně otevřena
Současně - přesně v 10.08 h. (25. 5.) - přestřihli  starosta města Ing. Jalůvka a ředitel školy Mgr. Pospěch zelenou mašli a tím symbolicky otevřeli novou polytechnickou učebnu, která vznikla díky projektu TECHNO 2012. Přítomno bylo 25 hostů z okolních škol, vedení města i Centra podnikání a rozvoje, zastoupen byl tisk a kabelova televize. Přítomní byli seznámeni s tím, jak projekt vznikal, zhlédli ukázku zachycující stěžejní chvíle z období budování učebny. Všichni projevili přání, aby tato nejmodernější učebna sloužila svému účelu a polytechnická výchova se vrátila do škol. Hosté si pak mohli učebnu prohlédnout, viděli i praktickou ukázku využití v podání žáků ze ZŠ Emila Zátopka, kteří dostali jako první příležitost některé vybavení vyzkoušet. V tuto chvíli bude učebna ve zkušebním provozu a od nového školního roku začne sloužit k výuce žáků čtyř kopřivnických škol.
 
 
 
 
Adam v Torontu
Včera (24. 5.) se ke mně dostala zajímavá informace, která se týkala právě zmíněného žáka 3. A - Adama Rašky. Minulý týden byl v kanadském Torontu na hokejovém turnaji May Madness & Future Star. GooolTeam, za který Adam hraje, byl přihlášen do nejvyspělejší divize Elite AAA pro ročníky 2001 a celý turnaj vyhrál. Ve finále rozhodly o vítězi nájezdy. Druhý nájezd proměnil právě Adam, a to rozhodlo o vítězství. Blahopřejeme.
 
 
 
Velká cena Kopřivnice v šachu 2011
Přeboru škol jednotlivců v této královské hře, jak jsou šachy nazývány, se zúčastnilo celkem  40 nadšenců, 28 jich bylo z naší školy. V první desítce se umístilo 8 žáků. Nejlépe si vedli:
Jan Lasovský    z 8. B
Tomáš Káňa     z 8. B
Jan Jelen          z 8. A
 
 
Fotografování - náhradní termín
Náhradní termín pro fotografování tříd 6. A, B, 8. A, C a 9. C byl domluven na 7. června.
 
 
Doba výletů
Konec školního roku je typický také tím, že nám postupně začínají žáci odjíždět na školní výlety. Druhý školní výlet v životě zažili naši druháci včera (19. 5.). Navštívili nejen Planetárium - jak poznáte z fotografií. Vrátili se spokojení, ale hlavně v pořádku.
 
 
 
 
Vybíjená
Naši malí vybíjenkáři byli včera (19. 5.) trochu zklamaní. Postup do republikového klání jim unikl o jednu příčku. Ale 2. místo v kraji je krásné. Blahopřejeme.
 
 
Kytičkování
Venku všechno kvete, tak proč by to nekvetlo i ve školní družině. To si asi řekly děti a jejich paní vychovatelky a družina opravdu ve středu (18. 5.) rozkvetla. 7 družstev plnilo postupně 3 úkoly. Znalostní část vyhrálo družstvo "Vlčí máky", malířskou část družstvo "Narcisů" a ve skládání byli nejlepší členové družstva "Kosatců". Sladkou odměnu ale dostali všichni.
 
 
 
SCIO a osmáci
Před osmou hodinou se sešlo (18. 5.) všech 20 osmáků, kteří se k testování přihlásili, před školní jídelnou. V následujícím dopoledni odpověděli na 130 otázek, které se týkaly jejich studijních předpokladů, znalostí z matematiky a českého jazyka. Teď budou čekat na výsledky, které by jim měly pomoci při výběru té správné profesní dráhy.
  
   

Prvňáci u hasičů
Jsou nabídky, které se neodmítají. A díky tomu se mohli naši prvňáčci dnes (18. 5.)  setkat s hasiči na jejich základně. A nejen setkat, oni se mohli na všechno podívat, na všechno se zeptat a ještě si mnohé vyzkoušet. Všichni byli nadšeni a celé dopoledne tak díky skvělé organizaci patří k nezapomenutelným.
    
  
    
 
ANGLIE - závěr
Všechny děti se v pořádku vrátily domů, plné dojmů a jak to bývá po pořádném výletu - unavené. Ale určitě budou mít na co vzpomínat.
 
 
 
 
ANGLIE - 6. zpráva
Přijata dnes (pondělí 16. 5.) v 6.30 h. - všichni dorazili do  Rozvadova, děti pospávají. Předpokládaný návrat mezi 14.00 - 15.00 h. Děti by se Vám měly, vážení rodiče, ozvat tak, abyste si pro ně mohli přijet.
 
 
 
Rok 2011 - Mezinárodní rok lesů
Díky pracovníkům MÚ si naši páťáci (12. 5.) vychutnali pěknou akci připravenou k roku lesů. Trasu - škola - koupaliště - Janíkova louka - škola - nejen prošli. V průběhu trasy na ně čekaly hry a soutěže, v průběhu nichž si zopakovali, jak se v lese správně chovat, co všechno vlastně slovo les zahrnuje - vzali to od založení lesa, přes škůdce, ochranu lesa - po rostliny a živočichy. 
Příjemné a poučné dopoledne - na tom se shodly děti i jejich paní učitelky.
   
 

ANGLIE - 5. zpráva
V neděli (15. 5.) byla na pořadu dne Paříž. Bylo to prý náročné, ale stihli i Eiffelovku a loď po řece Seina.

ANGLIE - 4. zpráva
V sobotu se naši výletníci pohybovali na venkově, večer se přemístili trajektem do Francie, nocleh měli ve Formuli u Paříže. Všechny děti jsou v pohodě.
 
ANGLIE - 3. zpráva 
Dnes (13. 5.) - 8.43 h. - ve zprávě se psalo - volný překlad: ...včera jsem byli na London Eye, Prošli Westminster, Trafal gar a Covent garden, všichni se po prohlídkách setkali (=naše děti + paní učitelka) a pokračují vesele dále. Počasí proměnlivé, ale zatím nezmokli.
 
ANGLIE - 2. zpráva 
Dnes (12. 5.) 6:02 - aktuálně. SMS přetlumočím - plavbu všichni přežili, sladkosti z domu přišly vhod, jedou do Londýna a je jasno. :o)
 
ANGLIE - 1. zpráva 
Paní učitelka Neničková ji odesílala (11. 5.) kolem půl druhé. Ve zprávě stálo: "Za chvili opoustime Ceskou republiku, deti najezene, zatim hodne. Pruvodkyne prima." 
 
 
Pohár rozhlasu
Atletická soutěž se konala včera (10. 5.). Bojovaly mezi sebou děti z kopřivnických škol. Výsledky potěšily. V družstvech zvítězili naši mladší i starší žáci, mladší žákyně se umístily na 3. místě a straší žákyně byly čtvrté.
 
 
ANGLIE 
Období příprav a balení skončilo, dnes (11. 5.) v 7:07:32 h. odvážel stříbrný autobus všech 14 našich cestovatelů (13 dětí a paní učitelku Neničkovou) - směr Anglie, Paříž. Sympatičtí řidiči slíbili, že všechny dovezou v pořádku zpět. Děti se vlažně rozloučily se svými rodiči a rozechvěle, ale s výrazem očekávání, nastoupily do autobusu a odjely. Další informace dodám, jen co je dostanu. :o)
  
 
            
 
 
Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 18. 5. proběhnou poslední informativní třídní schůzky v tomto školním roce. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15.00 - 18.00 h. 
 
 
Fotografování
Zdá se to skoro nemožné, ale pravdou je, že školní rok 2010/2011 finišuje. První termín fotografování žáků je stanoven na 16. 5. Záleží na počasí.
 
 
MODANCE
Rok se sešel s rokem a MODANCE byly opět na scéně. Ve středu (4. 5.) přišla tato taneční skupina pod vedením pana Vítkovského potěšit děti v družině. Všichni ukázali, jak se v tancích zdokonalují, svá vystoupení předvedli s radostí a plným nasazením. A aby to malým divákům nebylo líto, na konci už byli v jednom kole všichni. Akce byla velmi dobře připravena a moc se líbila.
 
 
 
 
Plazi 
Tak to bylo dnešní (5. 5.) téma pro žáky 7. ročníků. Pan Richard Valko k nám přijel po kratší přestávce, byl zase skvělý, žáci byli spokojeni a ještě pochváleni, že o dané problematice něco věděli. 
  
 
 
 

Zápis do 1. tříd - odklad

Připomínáme rodičům dětí, které byly letos u zápisu a u kterých budou zákonní zástupci žádat o odklad povinné školní docházky, aby dle zákona 561/2004 Sb. - § 37 odst. 1 dodrželi termín a do školy, pokud tak ještě neučinili, dodali do 31. 5. 2011 doporučení k odkladu povinné školní docházky vystavené buď ošetřujícím lékařem dítěte, nebo školským poradenským zařízením (PPP, SPC).

 
 
Život dětem
To je název občanského sdružení, které pomáhá nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem. Dnes (3. 5.) přišel krásný mejlík s poděkováním za účast a finanční částku 1 900,- Kč, kterou jsme díky vám, žákům, získali za prodej předmětů s logem o.s. Život dětem a mohli na toto konto zaslat. Děkujeme.
    
 
Rybaření 
Abych řekla pravdu, moc o něm nevím. Ale měla jsem tu dnes (2. 5.) návštěvu - pan učitel Michálek byl za mnou s Karlem Kapicou (9. B), který se závodně věnuje jedné z disciplín - oboru plavaná (dalším oborem je např. muškaření, rybolovná technika...). O víkendu se Karel zúčastnil 2. závodu v letošním roce (14. ročníku Poháru Výškovských tůní) a umístil se na 2. místě. Donesl krásný pohár, diplom a trochu mě poučil. A tak jsem se dověděla, že v prvním závodě skončil třetí a čeká ho ještě jeden závod, a to rozhodující, protože tam se rozhodne o celkovém vítězi. Vítěz získá Pohár Moravskoslezského kraje a zdarma povolenku pro lov na rok 2012. Je tedy o co bojovat a my budeme držet palce.
 
 
 
Akce ve školní družině
4. 5.    Taneční skupina MODANCE
11. 5.  BIJÁSEK - Kuky se vrací
18. 5.  Kytičkování  
25. 5.  BIJÁSEK - Já, padouch
 
 
D U B E N   2011
 
Dopravní soutěž mladých cyklistů
O dopravní výchově se na našich stránkách občas zmiňuji. O dopravní soutěži je to asi poprvé. Mladí cyklisté si dali v pátek (29. 4.) dostaveníčko na kopřivnickém dopravním hřišti. Ve dvou kategoriích bojovali o postup do okresního kola. A tam mohou jen vítězové. No a v I. kategorii (10 - 12 let) se to podařilo - 1. místo je naše. Ve II. kategorii (13 - 15 let) získali naši cyklisté 2. místo. Gratulujeme, hezký úspěch.
 
 
Ekovýstava
Podpořili jsme i akci města v rámci Dne Země (27. 4.). Práce dětí z družinky byly instalovány na vyhrazeném místě a byly moc pěkné - posuďte sami.
 
 
 
Kopřivnice očima našich žáků - projekt ke Dni Země
Jak bylo plánováno, tak se stalo. Dopoledne se sešla komise složená z vyučujících 1. i 2. stupně. Jednoznačně jsme se shodli na tom, že pochvalu zasloužíte opravdu všichni. Každá práce něčím zaujala a nebylo vůbec jednoduché z toho množství vybrat, natož vybrat jednu práci vítěznou. Nakonec jsme přistoupili k tomu, že jsme vybrali tři práce z 1. stupně a 3 práce z druhého stupně, ale bez určení pořadí. Hodnotila se originalita, zpracování zadaného tématu i využití a použití dostupných materiálů. Vybrány byly práce žáků:
1. stupeň 
1. B    oceněna byla pracnost, způsob zpracování fauny v Kopřivnici
5. B    zaujalo zpracování tématu osobnosti - využití získaného materiálu
5. C    porotu oslovila zejména prezentace zpracovaného tématu osobnosti
2. stupeň
7. B    zajímavé srovnání minulosti a současnosti v obrazech i číslech
9. A    originalita zpracování - forma prezentace - tématu odpady a životní prostředí - pozitiva, negativa
9. C    nápaditost, hravost, propojení tvořivosti a faktů
Z celé akce jsem měla dobrý pocit, ve všech třídách panoval pracovní ruch a po rozhovorech s vyučujícími snad mohu říct, že se Den Země vydařil. Už začínám sbírat nápady - co za rok, protože to určitě zase něco zorganizujeme. A nebojte se, na odměny jsem nezapomněla. Zítra (27. 4.) o velké přestávce bude v pracovně přírodopisu odměněna vítězka a nejlepší třída ve sběru - dostaví se 2 zástupci třídy (viz níže) a rovněž odměníme žáky, kteří vytvořili nejlepší projekty (z každé třídy - viz výše - rovněž po 2 zástupcích).   
                
 
 
  
 
Den Země
...tak to byl hlavní cíl středečního (20. 4.) dne. Jinými slovy - především uzavření vyhlášeného projektu Kopřivnice očima našich žáků. Témata pro jednotlivé ročníky byla včas zadána, my jsme jen čekali, protože jsme tuto formu zvolili poprvé, jak se s úkoly žáci vypořádají. A musím říci, že jsme se nestačili divit. Kreativita je opravdu nevyčerpatelná. O vítězích budu informovat - protože komise se sejde po Velikonocích - a ta vítěze určí. Určitě se budete mít možnost v průběhu úterý (26. 4.) do učebny přírodopisu, kde jsou práce shromážděny, podívat. Nebudete litovat.
O čem ale mohu informovat už nyní - to jsou výsledky doprovodné akce - sběru papíru. Tuto část měl pod palcem pan učitel Hykl a žáci z 9. A třídy. Celkem jste donesli 3 209,5 kg. Rekord z roku 2009 (10 377 kg) jste nepřekonali, ale co není letos, může být za rok.
Jednotlivci
1.    Šarlota Tomšíková    2. A    114 kg
2.    Jakub Szabó              9. A    52,5 kg
3.    Adéla Lysová             6. B    30 kg
 
Třídy
1.    4. A        414 kg
2.    1. A        387,5 kg
3.    5. B        324,5 kg
Zase se potvrdilo, že nejlepšími sběrači jsou žáci z prvního stupně a určitě zaslouží pochvalu. 
  
 
 
 
Velikonoční jarmark
Jednou ze středečních akcí (20. 4.), jak jsem již avizovala, byl i jarmark před kulturním domem. A to by nebyly naše paní učitelky, aby si tuto akci nechaly ujít. Dva stánky s velikonočními výrobky byly naše (stánky z jiných základních škol jsme nějak nenašli), počasí přálo a zájemců o koupi výrobků našich žáků bylo dosti. Za realizaci zaslouží poděkování hlavně paní učitelky Grygaříková, Lípová, Špačková a Dočkalová - a ty zase určitě pochválí děti, které jim celý den pomáhaly.
 
 
 
Radim Výborný obhájil
KOPR-STAR 2011 má za sebou finále - a Radim to zvládl. Obhájil své loňské prvenství. Podrobnosti se budu snažit vypátrat během dne.
 Z rozhovoru
Tak jsem hned ráno (20. 4.) Radima požádala o rozhovor a on s úsměvem souhlasil. A co mi řekl? Ve zkratce asi toto:
Pocit má skvělý, i když ví, že konkurence byla větší než vloni a zpěváci dobří. Moc ho podpořila rodina a kamarádi. Bližší mu byla loňská píseň (Proměny). Teď upřednostňuje školu (a zpěv), fotbal pustil k vodě. Na otázku, zda bude za rok obhajovat, řekl, že 2x stačilo, ale prozradil, že by to za 2 roky rád zkusil v Česko-Slovenské Superstar a maminka mu to slíbila. Co dodat? Blahopřejeme a držíme palce, Radime, ať se Ti pěvecký sen splní.
 
 
Dopravní výchova
Každý rok naši čtvrťáci absolvují cyklistický kurz - nejprve v učebně, kde zápolí s pravidly, potom na dopravním hřišti, kde se snaží teorii použít v praxi. Jinak tomu nebylo ani letos. Právě se vrátili (19. 4.) a všichni pod vedením paní Valové a dohledu zástupce Městské policie Kopřivnice uspěli a vědí, jak se mají na silnici chovat.
 
 
 
Velikonoční jarmark
...a aby toho nebylo ve středu (20. 4.) málo, ještě se můžete jít podívat před kulturní dům. Tam uvidíte, co naše děti pod vedením svých vyučujících připravily k Velikonocům. A bude se opravdu na co dívat. A nejen dívat, výrobky si můžete také koupit.
 
 
Den Země
Na středu 20. dubna chystáme uzavření projektu připraveného ke Dni Země (připadá na 22. dubna). Žáci jednotlivých tříd představí své práce k zadaným tématům, k nimž již delší dobu shromažďují materiály. V dalším týdnu připravíme prezentaci a určitě vyhlásíme vítěze. 
Taky připomínám, že součástí Dne Země je sběr papíru. Papír musí být tříděný a dobře svázaný. Odevzdávat se bude v respíriu školy a i z této části dopoledního programu bude vyhlášen vítěz. Jsme zvědavi, zda překonáte rekord z roku 2009. Kolik se odevzdalo kilogramů? To si můžete zjistit ve vitrině v respíriu školy.
 
 
Certifikát od společnosti ASEKOL s.r.o.
Díky projektu Recyklohraní se žáci naší školy dovídají zajímavosti o recyklaci odpadů, mají možnost třídit drobné vysloužilé spotřebiče. Škola vloni také předala
k recyklaci staré televize a monitory z počítačové učebny. Nyní lze přesně vyčíslit, kolik elektrické energie, ropy, primárních surovin a vody jsme ušetřili životnímu prostředí, o kolik jsme snížili produkci skleníkových plynů nebo nebezpečného odpadu. Informace nám poskytla nezisková společnost ASEKOL, která pro nás sběr zajišťuje. Jen pro zajímavost - zpětný odběr a recyklace jedné televize uspoří tolik energie, kolik spotřebuje žárovka za 4 měsíce nepřetržitého svícení.
 
 
Školní jídelna a průkazky
V naší školní jídelně se rozmáhá nešvar. Žáci přestávají nosit průkazky na oběd. Je to jen malá kartička, která nezabere místo, skoro nic neváží, ale má funkci peněženky. Jinými slovy, když přijdete do obchodu a nemáte peníze, nemůžete nakupovat. V jídelně to bez stravovací průkazky taky nepůjde. Chce to jen jediné, myslet na tuto "drobnost" a spokojenost bude na obou stranách.
 
 
TECHNO 2012
Skoro přesně před rokem jsem vám na těchto stránkách ukazovala vizualizaci nové učebny. Dnes je učebna před dokončením. Podívejte se.
  
 
 
Matematická olympiáda 
V okresním kole nás (6. 4.) reprezentovali Matouš Šugárek (6. A) a Milan Ridzák (7. C). Milanovi se v kategorii Z7 tolik nedařilo, ale Matouš to v kategorii Z6 všechno vynahradil. Umístil se na 1. - 2. místě a z toho máme velkou radost. Blahopřejeme.
 
 
Den zdraví
To je název akce (7. 4.), kterou připravila paní učitelka Lukešová ve spolupráci s paní učitelkou Machynovou a panem učitelem Hyklem pro žáky 9. ročníku. A probrali vše, co by dospívající děti tohoto věku měly vědět, znát a umět. Však se svých deváťáků zeptejte.
  
  
 
 
Vybíjená dívek - okres
Bramborová medaile (7. 4.). Tak se říká umístění těsně pod stupněm vítězů. Umístění, které nejvíce bolí. Víme, že holky nenastoupily v nejsilnější sestavě. A není to výmluva. Ale 4. místo v okrese zase není důvodem ke smutku. Za bojovný výkon patří holkám poděkování. 
 
 
Hledáme SUPERSTAR
Nešlo ani o vítězství, šlo o pobavení a hezké odpoledne (6. 4.). To ale neznamená, že malí zpěváci akci podcenili. Díky panu školníkovi byla místnost poprvé ozvučena a zpěváci dostali opravdový mikrofon. A ono se nejen zpívalo, také se tancovalo, moderovalo, jiní vystoupili jako baviči a komici. Někteří svá vystoupení zvládli bravurně, někteří si museli pomoci textem, ale zvládli to nakonec všichni. Někteří dostali sladkou odměnu za výkon, někteří za statečnost. Podle potlesku se nejvíce libily tyto holky - Bára Strejčková, Míša Krištofová, Sára Knapcová, Klára Rýdlová, Anička Blahutová, Katka Thomková a Adéla Hrnčárková. Na další superstar ale určitě nemusíte čekat, zazpívat si pro radost můžete přece každý den.
  
 
 
 
Vybíjená chlapců - okres
Před chvílí (6. 4.) přijeli naši malí vybíjenkáři. Nebudu dlouho napínat - zvítězili a postoupili do krajského kola. Blahopřejeme.
 
 
Akce ve školní družině
6. 4.    Hledáme superstar
13. 4.  BIJÁSEK - Poslední vládce větru
27. 4.  BIJÁSEK - Zahrada
 
 
 
B Ř E Z E N   2011
 
Konverzace v anglickém jazyce
Včera (23. 3.) si to namířil do krajského kola Adam Kiss z 9. A. Na stupně vítězů sice nedosáhl, ale i tak podal dobrý výkon a rozhodně se nemá za co stydět. Děkujeme za reprezentaci školy.
 
 
Recitační soutěž - okres
Dnes (28. března) slaví učitelé svůj svátek. Moc dětí si nevzpomnělo, což je určitě škoda, ale 3 naše recitátorky nám daly krásný dárek. Sára Knapcová z 2. A a Veronika Paličková ze 6. A porotu tak zaujaly, že je poslala hned do krajského kola. A Alžbětě Bortlové z 9. B přímý postup utekl jen o vlásek a je tedy náhradnicí. Recitátorkám blahopřejeme a budeme držet palce 19. dubna, kdy se má konat krajské kolo.
 
 
KOPR-STAR 2011 - semifinále
Včera (23. 3.) proběhlo semifinále této pěvecké soutěže. Podle informací se castingů v Kopřivnici zúčastnilo 300 dětí. Z naší školy jsme poslali do semifinále 10 žáků a dva z nich byli úspěšní. Do finále postoupila Barbora Krestová ze 3. A a Radim Výborný z 6. B.
Finále se bude konat za 14 dnů, vysílání zabezpečí kabelová televize a diváci mohou i tentokrát hlasovat pomocí mobilních telefonů. Budeme držet palce a určitě posílat i hlasy, Barboro a Radime.
 
 
 
Olympiáda v českém jazyce
V úterý (22. 3.) se konalo okresní kolo. Naši školu reprezentovala Michaela Hončová z 8. B. Z 62 soutěžících se umístila na 33. - 40. místě. Příští rok to bude ostřílená soutěžící a jistě se posune o nějaký stupínek výše. Blahopřejeme.
 
 
Zdraví a my
Dnešní akce (23. 3.) ve školní družině byla hlavně poučná. Ať ji nazveme jakkoliv, společným tématem bylo naše tělo. A děti to vzaly pěkně od podlahy. Nejprve si v jednotlivých skupinkách nakreslili lidské tělo v životní velikosti (jeden ze spolužáků se vždycky ochotně nechal obkreslit) a pak už děti dokreslily jednotlivé orgány a části těla popsaly. Protože tělo musí z něčeho také žít, nakreslili naši malí malíři talíř s jídlem zdravým a nezdravým. Jak to chodí, když tělíčko nefunguje, to si vyzkoušeli v krátkých scénkách, jejichž obsahem byla návštěva u lékaře a péče o nemocného. A na samý závěr si ještě vyzkoušeli první pomoc "zraněnému". Byla to naštěstí jen drobná zranění.  A protože byli všichni šikovní, čekala je tradiční sladká odměna.
 
 
Den profesí
Čtyři dny jsou vyhrazeny pro žáky 8. a 9. ročníků k exkurzím. Každý den si může skupina žáků prohlédnout provoz ve dvou firmách. Dnes (23. 3.) byla na řadě TATRA a.s. a BIKE FUN Int.s.r.o. Podle reakcí žáky více zaujala výroba jízdních kol. Dá to práci, než se z těch jednotlivých výrobků smontuje nablýskané kolo.
   
 
Třídní schůzky 
Vážení rodiče, ve čtvrtek 24. března v době od 15.00 - 18.00 h. se můžete u vyučujících informovat o prospěchu a chování svých dětí.
 
 
Matematická pythagoriáda
V pondělí (21. 3.) odjely do Nového Jičína naše matematické naděje. Nakonec bojovaly jen ve dvou kategoriích, ale stálo to za to. V kategorii 6. tříd se Matouš Šugárek umístil na 3. místě, Daniel Tallo obsadil 19. příčku, v kategorii 7. tříd si Karolína Buiová a Tomáš Nguyen "vypočítali" 4. - 8. místo, Nikol Molnárová pak místo 25. Všem blahopřejeme.
 
 
Zeměpisná olympiáda
Tento měsíc nežijeme jen sportem. Březen je měsícem mnoha soutěží. V okresním kole zeměpisné olympiády nás reprezentovali čtyři žáci a rozhodně se neztratili. V kategorii A se Matouš Šugárek umístil na 8. místě, v kategorii B získal Tomáš Nguyen 5. - 6.  místo a Jakub Jurečka 17. místo, v kategorii C obsadil Marek Cochlar 15. místo. Blahopřejeme.
 
 
Kopřivnická laťka
V sobotu (19. 3.) praskaly naše stařičké tělocvičny ve švech. Kopřivnická laťka se po roce vrátila zase "domů". Soutěžilo se v 8 kategoriích a každý chtěl vyhrát. Nakonec se to v jednotlivých kategoriích podařilo těmto skokanům:
kategorie                    jméno                            výkon            škola
nejmladší žákyně          Natálie Šiková                105 cm            ZŠ dr. M. Horákové
nejmladší žáci               Filip Kudělka                  115 cm            ZŠ dr. M. Horákové
mladší žákyně               Nikola Zátopková           140 cm            ZŠ E. Zátopka
mladší žáci                    Daniel Marák                 145 cm            ZŠ dr. M. Horákové
straší žákyně                Kristýna Michálková       130 cm            ZŠ 17. listopadu
starší žáci                     Jan Demel                      155 cm            ZŠ Butovice
dorostenky                   Zuzana Shäferová          130 cm            ZŠ 17. listopadu
dorostenci                    Roman Fila                     155 cm            VOŠ SOU a SOŠ Kopřivnice
První tři závodníci stáli při vyhlašování symbolicky opravdu na bednách (švédských) a ceny nepředával nikdo jiný než místostarostové paní Dagmar Rysová a pan Alois Janek a také náš vzácný host - Jaroslav Bába.
Trošku jsme se báli, že náš reprezentant po úspěchu na evropském šampionátu nepřijede, ale ten opět nezklamal. Nejenže přijel, přivezl s sebou další dva výborné skokany - Tomáše Krásu a nově i Marka Navrátila, byl příjemný, ochotně se nechal fotografovat s dětmi i dospělými, trpělivě se podepisoval všem, kteří o podpis projevili zájem, ale co je hlavní - překonal svůj rekord Kopřivnické laťky. Stylově. 21. ročník - tak ke dvěma metrům přidal 21 cm. Prozradím, že mu k tomu hrála jeho oblíbená skupina Kabát.
Sportovní dopoledne se vydařilo nejen zásluhou výborných výkonů, skvělého publika, příjemné hudby, ale i díky všem, kteří se na přípravě a pořádání této akce podíleli. Poděkování patří Jitce Hořákové, Otakaru Michálkovi, Monice Machů, manželům Resnerovým, Ivaně Kysilkové, Václavu Lípovému, Marku Doubravovi, zaměstnancům školní jídelny, Kateřině Strnkové, ale i našemu panu řediteli, v sobotu řediteli a moderátorovi závodu.
 
 
 
 
Hádanky Dráčka Fráčka
Ve hře byly hádanky, klobouk, papíry, pastely, žetony a chytré hlavičky našich dětí v družince. A jak to jde dohromady? Jednoduše. Ve středu (16. 3.) bylo v družině zase veselo. Děti se rozdělily do šesti družstev a pod vedením svého kapitána bojovaly o vítězství v kategorii rozpočítadla a hádanky Dráčka Fráčka. Za každou správnou odpověď dostaly žeton a ten pak byl platidlem pro zisk sladké odměny. Protože jim některé hádanky daly zabrat, pokusili se všichni vymyslet a nakreslit, jak asi ten Dráček Fráček vypadal. A jestli se jim to povedlo? Tak na to se můžete přijít podívat do družinky. 
 
 
 
Lyžařský výcvik aktuálně
18. 3.
Na lyžování to už nebylo, ale dětem to ani nevadilo. A jak uvidíte, včera večer se všichni dobře bavili. Dnes už jsou doma a mají určitě o čem vyprávět. Děkuji všem vedoucím družstev za péči o své svěřence, děkuji MUDr. Boháčovi za pečlivý lékařský dozor a majitelům chaty Kyčerka za bezchybný servis.
 
 
17. 3.
Dnes mají lyžaři plánovaný odpočinkový den. Dopoledne je připravena instruktážní filmová projekce, pak kratší túra a příprava na večerní karneval. V pátek lyžování, večeře, balení a odjezd domů. Děti jsou stále hodné. Dle sdělení lékaře - přítomné děti jsou zdravé. Vše rádi slyšíme. Tak už popřejeme jen klidných posledních pár hodin a šťastný návrat. Plánovaný příjezd mezi 18.30 - 19.00 h. je potvrzen.
 
16. 3.
Zprávy od lyžařů zní: Lyžujeme, sněhu dosti. Následující fotky nejsou fotomontáží.
P.S.: ... a pan ředitel říkal, že dětem čerstvý vzduch svědčí, chutná jim a že jsou naši lyžaři hodní... 
   
14. 3.
Při pohledu z okna to vypadá jako vtip. Ale první zprávy od našich lyžařů mluví jasně. Jsme rozděleni do pěti družstev a lyžujeme. V provozu jsou všechny čtyři vleky.
 
 
PREVENTAN CUP
...kluci se dnes (10. 3.) nenechali zahanbit a vyhráli také. Blahopřejeme.
 
 
!!! LYŽAŘSKÝ VÝCVIK !!!
Na základě aktuálního stavu sněhové pokrývky bylo rozhodnuto o realizaci lyžařského výcviku. Jinými slovy. Sraz žáků - lyžařů - je v neděli 13. 3. 2011 ve 13.30 h. před školou, návrat v pátek 18. 3. 2011 mezi 18.30 - 19.00 h. rovněž před školou. Nezapomeňte vše potřebné, před nástupem do autobusu budou kontrolovány karty pojištěnce a vybírána podepsaná potvrzení o bezinfekčnosti. 
 
 
PREVENTAN CUP
Už je to tak. Naše děvčata 5. tříd dnes (9. 3.) porazila všechny soupeře ve vybíjené a zvítězila. Blahopřejeme a věříme v úspěch i v dalším kole.
 
 
Kopřivnická laťka
 

Základní škola dr. Milady Horákové Kopřivnice

 

pořádá

 

21. ročník

soutěže ve skoku vysokém

 

KOPŘIVNICKÁ  LAŤKA

 

Datum a místo konání:           v sobotu 19. března 2011 v 10.00 hodin,

                                                  tělocvična ZŠ dr. Milady Horákové v Kopřivnici 

Ředitel závodu:                        Lumír Pospěch

Hlavní rozhodčí:                      Otakar Michálek

Prezentace závodníků:             9.00 – 9.45 hod.         

Startovné:                                 zdarma

Ceny:                                        závodníci na prvních třech místech v každé kategorii obdrží  diplom a věcnou cenu

Povrch:                                     dřevěná palubovka s protiskluzovým lakem (tretry nelze použít)

Šatny:                                        v prostorách tělocvičen

Občerstvení:                            je zajištěno v prostorách ZŠ

 

  • Závodí se dle pravidel atletiky a ustanovení tohoto rozpisu.
  • Závodníci a doprovod se účastní závodu na vlastní nebezpečí.
  • Pořadatelé neručí za uložené věci a cennosti.

 

kategorie                       ročník                    základní výšky                    zvyšování

 

Nejmladší žákyně  2000 a mladší                   85 cm                                  po 5 cm

Nejmladší žáci        2000 a mladší                   85 cm                                  po 5 cm

Mladší žákyně         1998 – 1999                     100 cm                                 po 5 cm

Mladší žáci               1998 – 1999                     105 cm                                 po 5 cm

Starší žákyně            1996 – 1997                     110 cm                                 po 5 cm

Starší žáci                  1996 – 1997                     115 cm                                 po 5 cm

Dorostenky               1994 – 1995                     120 cm                                 po 5 cm

Dorostenci                1994 – 1995                     125 cm                                 po 5 cm

 

I letošního ročníku se v rámci exhibice zúčastní dva reprezentanti ČR.

Jaroslav Bába, v současné době náš nejlepší skokan do výšky, bronzový olympijský medailista z Atén, nově držitel stříbrné medaile z ME, a Tomáš Krása, dorostenecký přeborník. Oba skokani poskytnou žákům nejednu cennou radu, jak se v této disciplíně zlepšovat.

 

Srdečně zveme všechny příznivce skoku vysokého.

                                                                                                   

 

Lyžařský výcvik
Informace pro rodiče a žáky. 10. března bude definitivně rozhodnuto o tom, zda se letos bude konat lyžařský výcvik. Rozhodnou sněhové podmínky v místě konání výcviku.
 
 
Terakotová armáda
Ve čtvrtek 3. 3. byli naši osmáci v Brně. Navštívili výstavu Terakotová armáda. Musela jsem trochu studovat, protože o tuto zajímavost se musím podělit. Název není odvozen od jména nějakého vládce, jak by se mohlo zdát, ale je odvozen od názvu materiálu, ze kterého jsou sochy vyrobeny. Terakota neboli "terra cotta" znamená doslovně vypálená hlína.
2 200 let leželo více než 8 000 terakotových válečníků, koní a více než 100 dřevěných vozů pod zemí. A jak už to bývá, objev byl dílem náhody. V roce 1974 se zachtělo dvěma rolníkům nové studny a při jejím hloubení narazili na několik podivných hliněných lidských postav a na bronzové hroty šípů. V průběhu následujících let byly postupně odkryty 3 podzemní objekty, které zabírají plochu přes 20 000 metrů čtverečních (a to nejsou ještě odkrývací práce u konce). Kompletní armádní sbor má symbolizovat neporazitelnost armády 1. císaře Jing Čenga, kterému se podařilo zemi sjednotit. Terakotová armáda je považována za 8. div světa. Postavy válečníků jsou vysoké okolo 180 - 200 centimetrů a podle těch, kteří je zkoumali, nenajdete v tom množství 2 stejné postavy, sochaři si dali záležet na dokonalosti, přirozenosti i detailu. Vybrané postavy válečníků jsou vystaveny ve 30 zemích světa, a proto není divu, že když výstava dorazila do Brna, naši osmáci neodolali. Byli nadšeni a vůbec jim nevadilo, že součástí exkurze byl i znalostní test, ze kterého dostali známky. Prý ho zvládli dobře, říkala paní učitelka. :o)
                                      
   
  
 
Pohádkové odpoledne
Ve středu 2. března si děti ve školní družině - možná inspirované zápisem dětí do 1. tříd - zopakovaly pohádky. Nejprve se snažila paní vychovatelka, ale děti se nenechaly zahanbit. Jednotlivá družstva si vylosovala pohádku a pak se ji děti snažily hezky zahrát. Na řadu přišlo pohádkové kreslení a na samý závěr pohádkové puzzle. Všichni byli šikovní a sladká odměna přišla vhod. Pohádkové odpoledne se líbilo a zaujalo.
  
 
 
Recitační soutěž
1. březen byl dnem kultury. Ve škole bojovali zpěváci, o kousek dál recitátoři. Do okrskového kola jsme vyslali osm zástupců a představte si, čtyři z nich postupují do okresního kola.
1. kategorie
Sára Knapcová a Anna-Marie Krajcárová
3. kategorie
Veronika Paličková
4. kategorie
Alžběta Bortlová
Nevídaný úspěch. Snad se bude dařit i v okresním kole. Blahopřejeme a držíme palce.
 
 
KOPR-STAR 2011
1. března se 23 zpěváků naší školy pustilo do nelítostného boje o postupová místa do semifinále této soutěže. Za mohutné podpory diváků si nakonec postup vybojovali tito soutěžící:
Katka Thomková, Sára Polášková (2. třída), Barbora Krestová, Klára Sváčková, Vendula Janošová (3. třídy), Leona Grygaříková, Klára Rýdlová (4. třídy), Nikol Chromečková (5. třída), Alena Žárská a Radim Výborný (6. třídy). 23. března budeme držet palce. Pochvala ale patří všem, kteří svým zpěvem potěšili sebe, porotu i diváky.
 
 
Akce ve školní družině
2. 3.    Pohádkové odpoledne
9. 3.    BIJÁSEK - DOBRODRUŽSTVÍ ROBINSONA CRUSOE
16. 3.  Hádanky Dráčka Fráčka
23. 3.  BIJÁSEK  - TOY STORY 3
30. 3.  Co dělat, abychom byli zdraví a šťastní?
 
Ú N O R   2011
 
TECHNO 2012
Další akce v rámci tohoto projektu proběhla 25. a 28. 2. Byla určena žákům 6. ročníků a dala by se stručně nazvat - co vy a technické myšlení.
 
 
 
Konverzace v anglickém jazyce
Vítězové školního kola se dnes (22. 2.) vydali s paní učitelkou Neničkovou do Nového Jičína, aby ukázali, že jejich úspěch ve škole nebyl náhodný a že opravdu umí. Možná tomu nebudete věřit, ale opravdu umí. Karolína Buiová ze 7. A třídy získala 2. příčku v kategorii 1 A a je náhradnicí pro krajské kolo. A Adam Kiss z 9. A? Tak ten pojede do krajského kola přímo jako vítěz své kategorie 2 A. Hezký úspěch, blahopřejeme.
 
 
Zápis do prvních tříd
Jak bylo plánováno, ve čtvrtek a v pátek (10. a 11. 2.) probíhal zápis dětí do prvních tříd. Někteří přišli statečně, někteří se drželi za ruku - hlavně maminek. Ale to jen do chvíle, než začali s paní učitelkou procházet třídu - tu se zastavili u obrázků pohádek, vedle poznávali barevné tvary, kousek dál zase ukázali, že umí počítat, na tabuli zkoumali obrázky, které měly být stejné, ale paní učitelky to nějak popletly. Jako každý rok - většina dětí byla pochválena, někteří budou ještě muset potrápit svůj jazýček a hlavně docvičit vázání mašliček. To byl pro mnohé oříšek. Ale my věříme, že děti všechno do září zvládnou a přijdou nám do prvních tříd samé šikulky.
  
 
 
Pythagoriáda
Ještě před prázdninami (11. 2.) si 51 žáků 6. - 8. ročníků přišlo započítat do školní jídelny. Nepočítali židle, talíře, příbory ani paní kuchařky. Plnili úkoly školního kola matematické soutěže, která se jmenuje PYTHAGORIÁDA. A jednoduché to nebylo. Úspěšnými řešiteli se stali:
6. třídy    Matouš Šugárek, Daniel Tallo
7. třídy    Karolína Buiová, Nikol Molnárová a Tomáš Nguyen
8. třídy    Jan Jelen, Veronika Dobiašová, Marek Antes a Jan Rozsíval
Blahopřejeme.
 
 
Ideální manžel
...tak tuto komedii napsal Oscar Wilde a hrála se před prázdninami v ostravském divadle; ujít si ji nenechali hlavně naši deváťáci a rozhodně nebyli zklamaní...
  
 
 
Konverzace v anglickém jazyce
18 statečných, některé už jsem viděla včera na recitaci, se dnes (3. 2.) pustilo do boje o místo nejlepšího "angličtináře". Poroty to neměly vůbec jednoduché, v kategorii starších žáků rozhodovalo dokonce půl bodu. Verdikt ale padnout musel, i když se porota shodla, že pochvalu zaslouží všichni. V první kategorii 6. - 7. tříd zvítězila Thi Le Quyen Buiová, v kategori 8. - 9. ročníků si vítězství odnesl Adam Kiss. Blahopřejeme a držíme palce v okresním kole.
  
 
 
Recitační soutěž 
Na Hromnice o hodinu více. Tak se to říká vždy 2. 2. V původním irsko-keltském pojetí se jedná o svátek jara a návratu světla. A když se dívám, že je únor, tak to jsem se také dočetla zajímavost. Měsíc únor prý má název podle ledových ker, které se začínaly na řekách lámat a ponořovat pod vodu. Říkalo se, že se unořují - a tak vznikl název měsíce únor. Ale ať se vrátím k recitační soutěži. Já jsem dnešní odpoledne nazvala - na Hromnice básní více. 40 recitátorů soutěžilo ve 4 kategoriích. Povbuzovali rodiče, sourozenci, kamarádi i spolužáci. Porota se tvářila různě - někdy přísně, někdy překvapeně, někdy vážně, ale nakonec vždy vesele. Zvítězil každý, kdo našel odvahu, přišel a zarecitoval. Ale do okrskového kola mohou z každé kategorie postoupit jen dva. A porota letos rozhodla takto:
1. kategorie 
Sára Knapcová a Anna-Marie Krajcárová
2. kategorie
Leona Grygaříková a Štěpánka Némethová
3. kategorie
Veronika Paličková a Kristýna Veřmiřovská
4. kategorie
Alžběta Bortlová a Markéta Korená
Blahopřejeme a držíme palce. A slovo na závěr? Bude.
Nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že nám na 2. stupni zapálených recitátorů ubývá. A to je velká škoda. Je to práce - naučit se text, pilovat recitaci a pak se ještě třást trémou, aby vše vyšlo, jak si člověk představuje. Ale věřte, že to stojí za to. Přijďte to příští rok zkusit. Možná pak bude platit - na Hromnice recitátorů více.
  
   
 
 
Rej masek 
Kdo dnes (2. 2.) přišel do školní družiny, potkal břišní tanečnici, čaroděje, lékaře, princezny i krále a mnoho dalších pohádkových postav. Děti už se nemohly dočkat, až bude REJ MASEK zahájen. Každý dostal prostor, aby se představil, a pak se tančilo, zpívalo a vše završila oblíbená tombola. Nebylo divu, že se některým nechtělo ani domů. Ale co se dalo dělat, zítra je taky den.  
   
 
 
Akce ve školní družině
2. 2.    Rej masek
9. 2.    BIJÁSEK - Doba ledová - úsvit dinosaurů
23. 2.  BIJÁSEK  - Jak vycvičit draka
 
 
Zápis do prvních tříd
Vážení rodiče budoucích prvňáčků.
Zápis dětí do 1. tříd bude probíhat ve čtvrtek 10. 2. 2011 od 15.00 - 18.00 hodin a v pátek 11. 2. 2011 od 14.00 - 17.00 hodin. K zápisu je nutné vzít svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.
Jsme spádovou školou pro školský obvod:

ulice Sokolovská, Dukelská, Panská, Dělnická, Pod Morávií, Lidická, Krátká, Mírová, Štefánikova, 1. května, Kpt. Jaroše, Kadláčkova, Na Luhách, Obránců míru – pouze domy po pravé straně ulice směrem k Závišicím až po ulici Příčnou, Dolní, Záhumenní – pouze č. p. 1151, Francouzská – domy po pravé straně ulice (směrem od křižovatky na ul. Obránců míru).

Další informace budou vyvěšeny v budově školy. V případě dotazů se obraťte na vedení školy.

 
L E D E N   2011
 
Matematická pythagoriáda 
V pátek 28. ledna bojoval v okresním kole za všechny páťáky Jan Hodulák z 5. C. Přivezl 6 bodů a zkušenosti, které se mu budou příští rok určitě hodit. Blahopřejeme. 
 
 
Poprvé
Tak takto vypadají naši prvňáčci, kteří si 31. 1. 2011 odnesli domů své první vysvědčení.
 
 
TECHNO 2012
V rámci tohoto projektu se 28. ledna žáci naší školy zúčastnili Dne technických středních škol. Tentokrát si prohlédli SPŠ v Hranicích a SPŠ nábytkářskou v Bystřici pod Hostýnem. Prohlídka byla spojena i s informacemi o možnostech studia, uplatnění absolventů v praxi, na vlastní oči žáci viděli práce studentů těchto škol. Další zajímavá zkušenost pro naše deváťáky.
  
 
 
Centrum města
To je název výtvarné soutěže, kterou vyhlásilo město Kopřivnice. Dnes (28. 1.) přišly výsledky a my máme radost z toho, že v kategorii 4. - 5. tříd - individuální plošné práce - se porotě nejvíce líbila právě práce od Petra Kozlovského z 5. A třídy, kterou vytvořil pod vedením své paní učitelky - Mgr. Heleny Mertové. Blahopřejeme.
Ti, kdo si nechcete nechat ujít zahájení výstavy nejlepších prací, podívat se i na tu Petrovu, máte možnost přijít v úterý 1. února 2011 ve 14.00 hodin do vestibulu radnice.
 
 
Sněhuláci
Tak jednoduše se jmenovala dnešní (19. 1) akce ve školní družině. Měla ještě podtitul - soutěž o nej...sněhuláka. Všichni si představovali, že budou pěkně venku tvořit sněhuláky z bílého sněhu. Příroda to zařídila jinak. Venku prší, po sněhu ani památky. Ale to by nebyly naše paní vychovatelky, aby si neporadily. Místo stavění sněhuláků připravily pro děti odpoledne se zpěvem, tancem, malováním i skládáním. Rázem bylo po smutku. Vyhrál sněhulák VLOČKA. A já věřím, že si děti ještě letos postaví i toho sněhuláka skutečného.
  
 
 
 !!!  LYŽAŘSKÝ VÝCVIK - upozornění pro rodiče !!!
Všechno je jednou poprvé. Tentokrát nám počasí v době termínu lyžařského výcviku mimořádně nepřeje. Pan ředitel byl dnes (13. 1.) na místě samém a osobně se přesvědčil, že sněhové podmínky jsou opravdu špatné. Protože není příznivá ani předpověď počasí, rozhodl na základě těchto faktů o odložení výcviku. Náhradní termín je domluven na 13. - 19. 3. 2011. Každý přihlášený žák dnes donese tyto informace na lístku domů. Prosíme o podpis. Zítra budou třídní učitelé lístky vybírat, abychom si byli jisti, že jste opravdu o této skutečnosti informováni.
 
 
Lyžařský výcvik
V letošním roce bude probíhat od 16. do 22. ledna. Přihlášení žáci 7. ročníků mají sraz před školou v neděli 16. 1. ve 13.30 h. Pokyny k odjezdu dostanou prostřednictvím třídních učitelů. Před nástupem do autobusu budou kontrolovány průkazy zdravotních pojišťoven, které musí mít žáci s sebou, a budou odevzdávat potvrzení o zdravotním stavu, která musí být podepsána rodiči.
Příjezd je plánován na sobotu 22. 1. v době mezi 11.30 - 12.00 h.
 
 
Olympiáda v českém jazyce
Školní kolo se konalo v prosinci loňského roku. Zúčastnilo se 20 žáků z 8. a 9. tříd. V okresním kole nás bude reprezentovat Michaela Hončová z 8. B, o druhé postupující se rozhodne mezi Barborou Jonákovou (9. B) a Anetou Mikšovskou (9. C). Budeme držet palce.
 
 
Akce ve školní družině
12. 1.    BIJÁSEK - Dešťová víla
19. 1.    Sněhuláci - soutěž o nej...sněhuláka
26. 1.    BIJÁSEK  - Percy Jackson - zloděj blesku
 
P R O S I N E C   2010
 
Rok 2010 končí 
S oblibou říkám - za rok na shledanou. Ale vážně. Mějte se hezky, užijte si vánočních dnů, volna, snad i sněhu. 3. ledna 2011 se ve škole uvidíme. A bude-li se dít něco zajímavého, určitě zase napíšu. Všem čtenářům těchto stránek, a nejen jim, přeji krásné Vánoce. Ladislava Poledníková
 
 
Vánoční besídka
Poslední akce ve školní družině v tomto roce. Kalendářním roce. Poslední, ale opět pěkná. Děti sice trochu váhaly, copak že to máme za vánoční zvyky, ale pak to společnými silami opravdu zvládly. Tak teď už jen hurá domů - budou Vánoce. A tam si ty vánoční zvyky zase zopakujete.
   
 
 
Prvňáčci a 3D
Jistě ne první, ale rozhodně silný  předvánoční zážitek si odnesli naši prvňáčci dnes (22. 12.) z kina. Shrek v projekci 3D prostě oslnil.  
   
 
 
Vánoce na dědině 
V úterý (14. 12.) si většina žáků 1. stupně užívala zpěvu a tepla v kulturním domě, ale žáci 4. A a 5. B vyrazili do pravé rožnovské zimy, aby poznali, jak to bývalo v tomto období na dědině. Viděli práci řezbáře, podívali se na zdobení perníčků, mnozí asi poprvé viděli kolovrátek v akci a zpracování vlny, zasedli do školních lavic z 19. století, narazili na kováře, mikuláše, čerta... Spokojeni a plní dojmů se všichni v pořádku  vrátili domů.
  
 
 
Vánoční čekání
Tak to byl vánoční program připravený pro děti z kopřivnických škol (14. 12) a večer pro všechny rodiče. Zpívání není nikdy dost. A naši zpěváčci z 1. - 6. ročníků si teď zpěvu opravdu užili a potěšili všechny, kteří do kulturního domu zavítali. A když se na závěr spojily sbory ze všech kopřivnických škol - byla to síla.
 
 
 
Vánoční STONOŽKA
V době, kdy škola žila přípravou jarmarku, byla paní učitelka Pešová (garant hnutí v naší škole) na tradičním vánočním setkání "stonožkářů" v Praze. Přivezla si pěkné zážitky a vám, kteří jste se letos podíleli svými pracemi na prodejních akcích pro STONOŽKU, dovezla krásná přání a poděkování.
 
       
 
Vánoční koncert
Jarmark skončil. Stačilo jen sejít do respíria a usadit se, protože respírium se dnes, i zásluhou pana školníka, proměnilo v koncertní sál. Od půl páté pokračovala ukázka šikovnosti - tentokrát v oboru zpěv, hra na hudební nástroj a recitace. Tradiční koncert uváděla tradičně paní učitelka Stočková, omlazený pěvecký sbor vedla a doprovázela paní učitelka Nedjalková, svá vystoupení si připravili žáci pod vedením dalších vyučujících - paní učitelky Galové, Mertové, Resnerové a Stočkové. Snad jsem na nikoho nezapomněla. No a po skončení se všichni rozešli vánočně naladěni domů. Bylo to opravdu vydařené odpoledne. Ještě jednou děkuji všem vyučujícím, účinkujícím, prodávajícím, ale i Vám - rodičům a prarodičům. Věřím, že se Vám toto krátké předvánoční zastavení líbilo.  
 
  
  
 
Vánoční jarmark
Ve školní jídelně dnes (13. 12.) bylo rušno. Sotva odešli poslední strávníci, nastaly přípravy na dlouho očekávaný jarmark. Stoly byly rychle přemístěny a už se na nich začaly objevovat výrobky, které děti - pod vedením svých učitelů - vyráběly. Ještě se všechno rychle upravilo - a to už ti menší netrpělivě pokukovali po dveřích a čekali na příchod svých rodičů, aby se mohli pochlubit. A měli čím, protože se bylo opravdu na co dívat. Začali přicházet první obdivovatelé. Nakupovali všichni - maminky, tatínkové, babičky, dědečkové i sourozenci. Nakupoval pan ředitel, zahlédli jsme i pana starostu a všechny místostarosty. Nakoupili, pochválili a nám se zdálo, že se jim u nás líbilo. A nejen jim. S úsměvem odcházeli všichni, kteří se na náš jarmark přišli podívat. Ten úsměv byl pro všechny, kteří se na přípravě jarmarku podíleli, takovým malým poděkováním. Protože věřte, že to všechno stálo hodně sil a času. I já chci poděkovat všem, kteří tuto krásnou akci připravili. I já jsem odcházela s úsměvem. Jednak se mi na jarmarku moc líbilo, ale také proto, že jsem si všimla,  že v okamžiku, kdy začala v průběhu jarmarku opadávat nervozita, tak paní učitelky už dávno zapomněly na všechno, co před jarmarkem zažívaly, a začaly přemýšlet, čím nás se svými žáky překvapí příští rok. Já se těším a myslím, že nejsem rozhodně sama.
 
  
 
  
 
 
Žáci 1. B v akci
...to se řekne - jdeme bruslit. Ale když ono to fakt klouže... :o)
 
 
 
Betlém
Tak to zase překvapili naši sedmáci a žáci z 8. C. Opravdu povedené. Více ve vánočním čísle časopisu VLNY.
 
 
 
Florbal - okresní finále
 Včera (8. 12.) se vrátili naši mladí florbalisté možná trochu zklamaní, Ale vzhledem k tomu, že sestava byla značně prořídlá, vytěžili v této situaci maximum - 3. místo. Být třetí v okrese přece není vůbec málo. Blahopřejeme.
 
Mikuláš
 
Tak ten přišel do školy přesně 6. prosince. Přivedl s sebou anděly i čertíky a všichni dělali přesně to, co mají "v popisu práce". Tu pochválili, tu pohrozili, tu rozdali sladkosti. Odpoledne nezapomněli ani na děti ve školní družině. Tam si nakonec společně všichni zatancovali a dětem nezbývá nic jiného, než se těšit, že za rok to bude stejně pěkné, jako to bylo letos.
VZKAZ PRO MIKULÁŠE, ANDĚLY I ČERTÍKY: ...byli jste bezvadní. Děkujeme...
 
              
  
 
Vánoční jarmark
 
Další oblíbená předvánoční akce se blíží, vážení rodiče. Děti se se svými vyučujícími moc snaží, aby vás všechny něčím novým překvapili. Přesvědčíte se o tom 13. prosince. Neváhejte a přijďte se podívat. Jarmark začíná ve školní jídelně ve 14.30 h. Vánoční koncert rozezvučí respirium od 16.30 h.
 
Vánoční dílny
Hned 1. prosince bylo ve školní družině rušno. Děti nespěchaly domů, rodiče usedli vedle nich a už to začalo. Společnými silami tvořili, zdobili, vymýšleli. Paní vychovatelky měly všechno pěkně připravené, a tak byla radost se dívat. Myslím, že se všem toto předvánoční setkání moc líbilo.
 
   
  
 
Informativní třídní schůzky
Třídní schůzky jsou plánovány na 9. prosince v době od 15.00 - 18.00 h.
 
Akce ve školní družině
 1. 12.    Vánoční dílny
 6. 12.   Čertovské odpoledne 
 8. 12.   BIJÁSEK - Alvin a Chipmunkové 2
22. 12.  Vánoční besídka
 
L I S T O P A D   2010
 
Byli jsme v divadle
Na pátek 26. 11. připravila paní učitelka Galiová pro žáky 2. stupně zájezd do divadla v Ostravě. Všech 45 přihlášených odjelo na muzikál Zvoník u Matky boží a také se 45 spokojených účastníků v pořádku vrátilo. Zážitek to byl nejen pro žáky, ale i pro paní učitelky, protože děti byly hodné a věřte nevěřte, najednou se před nimi objevilo 45 nastrojených mladých lidí, na které byla radost pohledět.
   
 

Florbal

Oblíbená hra našich žáků. Trénink a nadšení přináší své ovoce. Starším chlapcům se sice letos nedařilo, ale mladší to všechno napravili. Dnes (26. 11.) přinesli diplom za vítězství v semifinále. Blahopřejeme a ve finále držíme palce.

 
 

Den pro dětskou knihu 

Už je to tak, blíží se Mikuláš a Vánoce. První mikulášské setkání bylo letos připraveno pro děti z družinky v místní knihovně (25. 11.). Byly to příjemné chvilky poučení i zábavy.

 
 
 
 

Nežádoucí návštěvníci

Jak jste se možná dočetli, vážení rodiče, na jiném místě našich www stránek, objevili se ve škole neohlášení návštěvníci - vši. Odborníci píší:

"Nová vlna výskytu vší je způsobena především zvýšenou rezistencí tohoto hmyzu vůči insekticidum, které jsou obsaženy i v odvšivovacích přípravcích. Přesná čísla nejsou známa, protože pedikulóza, jak zní odborný název nepříjemného zavšivení, nepodléhá povinnému hlášení lékarů o přenosných nemocech. Je proto velmi pravděpodobné, že se s touto svědivou nepříjemností potkáte i vy.

Nejčasteji a nejlépe se pedikulóza rozšiřuje v chladnějších měsících, kdy děti začínají nosit čepice. V těch se vši snadno udrží a navíc mohou přelézat z jedné čepice na druhou, protože v šatně obvykle bývá oblečení blízko u sebe. Jenže ani v teple nejsme rizika nepříjemného svědění ušetřeni, i na slunce se nosí kšiltovky, a děti si na různých táborech, školách a školkách v přírodě a jiných společných akcích bez přemýšlení půjčují navzájem hřebeny či ručníky."

Proto Vás prosíme - prohlédněte vlasy svých dětí a v případě nálezu oznamte tuto skutečnost třídnímu učiteli. Není to ostuda, je to jen ochrana proti dalšímu šíření. Děkujeme.

 
Pozvánka na Den technické kariéry pro rodiče a žáky 9. tříd
Uskuteční se v pondělí 29. 11. 2010. Více se dozvíte po kliknutí na následující odkaz.
 
 
Planetárium
Včera (23. 11.) se naši páťáci vypravili do PLANETÁRIA. Oblíbená akce měla i letos velký ohlas, líbilo se i v ZOO. Jediná připomínka - byla zima. :o)
 
   
  
Kaštany
I letos se žáci 1. stupně pustili do sběru kaštanů. Byl to boj s přírodou. Úroda byla velmi malá, a tak má 53 kg sušených kaštanů cenu zlata. Nejvíce nasbírali žáci 1. B - 18 kg, 14,5 kg donesli žáci 5. A a devíti kilogramy přispěli žáci 3. A. Jste šikulky a zvířátka si, až přijde zima, jistě pochutnají.
 
 
Preventivní bloky 
Probíhaly tento týden (8. - 12. 11.) v 6. - 9. ročnících. Kontaktní hra zaujala hlavně žáky 8. B. Podívejte se.
 
  
 
 
MS SYNCHRO DANCE LIBEREC 2010
Dostala se mi do rukou fotografie, na které je 16 usmívajících se tváří a výše uvedený text. Co se stalo? Na mistrovství světa v juniorské kategorii byla mezi vítězkami i naše dvě děvčata - Radka Eliášová a Alena Kladivová ze 7. B (když se dobře podíváte, jsou vpravo dole). Blahopřejeme, opravdu hezký úspěch.
P.S.: Opravuji. Nejsou dvě, jsou tři. :o) Pátá zprava stojí i naše Klára Lichnovská z 8. C.
 
 
 
Halloween
Původně pohanský svátek, který je oblíbený hlavně v anglicky mluvících zemích, byl i letos slaven v naší škole. Objevily se halloweenské dýně, tradiční znak svátku, po 16. hodině se začaly ve škole pohybovat zvláštní postavy ve strašidelných kostýmech. Většinou to byli ochotní žáci 8. a 9. ročníků, kteří pod taktovkou paní učitelky Lukešové, Machynové a Neničkové dohlíželi na svých stanovištích nad regulérností plněných úkolů, které žáky 6. ročníků čekaly. Žáci byli za vynaloženou námahu, díky sponzorům, RBP, zdravotní pojišťovna a fmy Gopala - Příborské oříšky, odměněni a spokojeně odcházeli domů. Udělám to za vás, šesťáci, a poděkuji všem, kteří pro vás halloweenský podvečer připravovali. Škoda, že jste se o radost z celé akce se svými učiteli nepodělili. Určitě by je to potěšilo.
 
  
  
  
Svět dobrodružství a fantazie
V 8. ročníku výtvarné soutěži jsme opět slavili úspěch. V kategorii - plošné práce - byl oceněn Tomáš Bittner, žák 1. B třídy. Blahopřejeme a věříme, že pod vedením paní učitelky Pešové vytvoří ještě hodně pěkných prací.
 
 
 
Podzimníčci
Podzim se dnes (3. 11.) nastěhoval do družinky. Venku je spíš babí léto, ale přesto se našla spousta přírodního podzimního  materiálu, který se pod rukama našich malých výtvarníků postupně stávat součástí uměleckých děl. Bílé plochy výkresů se rychle začaly plnit a výsledky nakonec posoudili i diváci nejvěrnější - rodiče. Po práci sice nebyly koláče, ale sladká odměna na děti opravdu čekala.
 
   
 
Akce ve školní družině
 3. 11.    Podzimníčci - práce s přírodninami
10. 11.    BIJÁSEK - ASTROBOY
24. 11.    BIJÁSEK  - ŠEST MEDVĚDŮ S CIBULKOU
25. 11.    Den pro dětskou knihu - návštěva knihovny
 
Ř Í J E N   2010
 
Přírodovědný KLOKAN 
Dnes (22. 10.) proběhlo v dopoledních hodinách školní kolo soutěže Přírodovědný klokan. Žáci soutěžili v kategorii KADET, která je určena pro  8. a 9. ročníky. S úkoly se popral každý po svém - někteří s úsměvem, jiní v plném soustředění, u některých zavládlo chvilkami zděšení nad tím, jaký úkol to mají splnit. Výsledky určitě zveřejníme.
 
   
 Výsledky: Bylo možno získat maximálně 120 bodů.
1. Adam Kiss                100 bodů
2. Barbora Blahutová      94 body
3. Lukáš Klučka            93 body
 
 
Exkurze pro talentované
12 vybraných žáků 8. a 9. ročníků se 20. 10. zúčastnilo (v rámci projektu TECHNO 2012) Exkurze pro talentované žáky. Navštívili ostravskou VŠB, a to hned ve 3 objektech. Zavítali do přidružené firmy EkoCar, do Geologického pavilonu VŠB a na závěr přišlo to nejzajímavější - Centrum robotiky VŠB, kde si mohli vyzkoušet ovládání robotů, které využívají v montážních halách či u pyrotechniků.
 
  
  
Stonožka
 ... vyslyšeli jsme přání dětí... Poslední šanci zakoupit si nového "mazlíčka" budete mít, děti, zítra (středa 20/10 2010) o velké přestávce, opět v respiriu školy. Zítra se také dozvím celkovou částku, která byla prodejem získána, a hned vás budu informovat.
P.S.: Na konto "STONOŽKY" odešleme z této "plyšákové" akce 1771,- Kč. Děkujeme všem, kteří akci podpořili.
 
Vítání občánků
Možná nevíte, že se naše děti podílejí i na pěkné akci pořádané MÚ v Kopřivnici - vítání občánků. S paní učitelkou Pešovou tak svým vystoupením obohatí program hned 7 sudiček.
 
  
 
Tělocvičny v provozu 
Není to tak dávno, co jsme nakoukli do nových sprch u tělocvičen. Tělocvičny a sprchy jsou již dnes v provozu, konečnou podobu - zásluhou pana Doubravy a Kotrse -  získávají i šatny.
Ve chvíli, kdy jsem navštívila tyto prostory, zrovna se cvičení oddávaly naše děti ve zdravotní tělesné výchově. Vzkaz pro rodiče. Pokud má Vaše dítě doporučení od lékaře na tento druh cvičení, neváhejte a pošle ho za paní učitelkou Hořákovou. Určitě mu cvičení prospěje.
 
   
 
Stonožka 
Zítra (19. 10.) proběhne v respiriu školy 2. ze tří akcí pro "STONOŽKU". Plyšové hračky jsou připraveny, budete-li mít zájem, můžete si v průběhu přestávek hračku vybrat a zakoupit. Veškerý vybraný obnos poputuje opět na konto Hnutí na vlastních nohou.
P.S.: ...nakupovali hlavně malí, pak i větší a největší :o)
 
  
 
Drakiáda
 
Včera odpoledne (13. 10.) naše hřiště opět ožilo. Děti z družinky si zde daly sraz i se svými dráčky. Soutěže probíhaly  v části "letecké", části "estetické" i v části "zábavné". Ti, kterým draci létali nejlépe, a ti, kteří je měli nejpěknější, dostali sladkou odměnu a všichni na závěr, za přítomnosti mnoha rodičů, znovu dokazovali, že i ten jejich drak přece jen umí létat.
 
   
   
Stolní tenis - okrsek
 
Naši stolní tenisté se dnes (12. 10.) vrátili smutní. Nedařilo se. Šimon Borovský, náš nejlepší hráč, sice vyhrál všechna svá utkání, ale na postup to nestačilo. Každý den není posvícení.
 
 
logo stonožka.jpg
 
Logo STONOŽKY dobře znáte. V průběhu třídních schůzek proběhla první ze tří plánovaných akcí, které jsou zaměřeny na toto humanitární hnutí. Výrobky žáci naší školy sami tvořili a potom i prodávali. Kolik se vybralo? Celých 2 700,- Kč, které budou zaslány na konto hnutí Na vlastních nohou. Všem rodičům, kteří koupí přispěli, děkujeme.
 
Akce ve školní družině
 
 6. 10.    BIJÁSEK - Pan Tau a cesta kolem světa
13. 10.    Drakiáda
20. 10.    BIJÁSEK  - Artur a Maltazardova pomsta
 
Třídní schůzky
 
První  podrobnější informace o prospěchu a chování svých dětí v tomto školním roce získáte, milí rodiče, na třídních schůzkách, které proběhnou 6. 10. 2010 od 15.00 h.
 

Z Á Ř Í   2010

 

Přebor kopané mladších žáků

 

Naši mladí fotbalisté včera (23. 9.) po pěti letech zvítězili v přeboru  škol z Kopřivnice a blízkého okolí. Jejich touha po vítězství byla ohromná. V dramatickém zápase porazili ve finále žáky ZŠ Emila Zátopka 3:0 a zaslouženě si odnesli pohár určený vítězům. Blahopřejeme. 

 

 

 

Běh Emila Zátopka

 

Štafetový běh kopřivnického rodáka odstartovala (17. 9.) legendární oštěpařka paní Dana Zátopková. Počasí moc nepřálo, ale nám pršelo štěstí, jak prohlásil pan učitel Michálek. Štafetu na 5 km naši žáci z 1. stupně vyhráli, ve štafetě na 10 km žáci 2. stupně vybojovali krásné 3. místo. Blahopřejeme.

 

Zítra - v sobotu 18/9 - odstartuje běh  pro zdraví Jarmila Kratochvílová. Prezentace je od 8.30 - 9.40 h. před kulturním domem. Čekat na vás bude i sportovní nadšenec - pan učitel Michálek. Nejlepších 120 dětí dostane kromě pamětního listu i tričko.

 

 

Finišujeme

 

Celková rekonstrukce sociálek u tělocvičny se blíží ke konci. Na zprovoznění se těší všichni sportovci, kteří navštěvují naše tělocvičny. Tak jen malá "ochutnávka".

 

   
 

     

 

Novinka

 

Ráno (17. 9.) to vypadalo, že si pan učitel Hykl přinesl větší svačinu. Ze svačinky se vyklubaly nové přírůstky do terária. Dvě krásné "holky" - agamy vousaté - se budou mít u nás určitě dobře.

 

   

Vlaštovkiáda

 

Ve středu 15. září nám nelétali po školním hřišti jen dravci. V odpoledních hodinách je vystřídaly vlaštovky. Tentokrát se však jednalo o papírová dílka žáků z družinky. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. O nejpěknější vlaštovku - tu volily děti samy a někdy musely uznat, že ta od kamaráda je pěknější, ve druhé kategorii pak záleželo na doletu vlaštovky, takže se zase projevily "konstrukční schopnosti výrobce" i šikovnost při odhodu. Vítězové byli odměněni a všichni se už dnes těší na další povedenou akci.

 

 
 
 

 

Sokolníci

 

Stalo se již tradicí, že jednou za dva až tři roky přijedou za námi sokolníci se svými opeřenými kamarády. Nikdy se neopakují, vždy dovezou ukázat i nové přírůstky dravců. Všechny děti dobře viděly i slyšely a zábavnou formou se dověděly mnoho zajímavostí, viděly i ukázky lovu. Prozkoušeny byly tentokrát i paní učitelky, což se dětem velmi líbilo. A dva žáci prošli "rychlokurzem" sokolníka. A co je důležité - naši žáci byli pochváleni, že byli dobrými posluchači, a dravci ukázali, že umí své "pány" poslouchat.

 

 
   
 

Akce ve školní družině

 

15. 9.    Vlaštovkiáda   

22. 9.    BIJÁSEK (tento školní rok bude filmový klub bývat ve středu)

 

 

Organizace stravování

 

Škody způsobené zloději byly odstraněny, objednávání i odhlašování obědů přešlo do obvyklého režimu (již opět můžete používat internet).

 

 

1. září – školní rok byl slavnostně zahájen

 

 Nedá se nic dělat. Dnešním dnem už můžeme říci, že prázdniny prostě byly. Jejich hodnocení, líčení zážitků bylo předmětem mnoha hovorů mezi staršími spolužáky, a to na chodbách i ve třídách. Počasí bylo dnes velmi nevlídné, ale nezdálo se, že by to nějak bránilo úsměvům na tváři našich žáků, na některých bylo vidět, že se do školy i těšili. A co teprve naši prvňáčci. Slavnostní oblečení, čisťoučké nové aktovky, zářící očička a  výraz ve tváři, který byl jasně plný očekávání. 39 prvňáčků dnes statečně překročilo práh své školy a poprvé zasedlo do lavic. Pocit klidu dodávali rodiče, kteří stáli stále blízko svých dětí, takže to trochu vypadalo jako na návštěvě. Všichni byli přivítáni ředitelem školy, přítomen byl i starosta města. Děti i rodiče poznali tu "svou paní učitelku", dověděli se vše potřebné a zase se rozutekli domů. Ale zítra, zítra už z dětí budou opravdoví školáci. Všichni si přejeme, aby se jim ve škole líbilo a dařilo.

 

 

 
    
 
 
 

       

 

Organizace školního roku 2010/2011 

 

                                                             Školní rok bude slavnostně zahájen  – ve středu 1. září 2010 v 8.00 h.  

Podzimní prázdniny  - středa 27. 10. a pátek 29. 10. 2010.

 

Vánoční prázdniny - připadnou na čtvrtek 23. 12. – 2. 1. 2011.

 

Vyučování začne v  pondělí 3/1 2011.

 

Vyučování v 1. pololetí bude ukončeno  v pondělí  31. ledna 2011.

 

Pololetní prázdniny –  pátek  4. 2. 2011.

 

Zápis do 1. tříd  proběhne v termínu – od 15. ledna – do 15. února  2011.    (Termín bude upřesněn.)

 

Jarní prázdniny – se uskuteční od 14. 2. – 20. 2. 2011.

 

Velikonoční prázdniny – připadnou na 21. 4. – 22. 4. 2011.

 

Přijímací pohovory – dle vyhlášky č. 671/2004 Sb. 1. kolo  - 

 

Vyučování ve  2. pololetí bude ukončeno  ve čtvrtek 30. června 2011.

 

Hlavní prázdniny budou trvat od 1. července do 31. srpna 2011.

 

Školní rok 2011/2012          začne ve čtvrtek 1. září 2011.
 D