Життя...

                    

                                         

                          

             Сенс людського життя...

                                    

Найбільший дарунок від Бога,воно коротке й швидкоминуче.Часто ми забуваємо для чого воно нам,чому воно є?

Чому народжуємось і помираємо?-напевно щось спричинює цю смерть:так,- це гріх.Саме через гріх ми помираємо,але маємо надію на життя вічне.Перебуваючи на цій водночас прекрасній землі ми часто забуваємо що перебуваємо у вигнанні.

Щоправда кому зараз яка справа до життя вічного будучи прив'язаними до справ щоденних

світу цього?

Всі якось метушаться,збирають,нагромаджують багатства світу цього не знаючи хто це збере та забуваючи що є ще й Царство Небесне і потрібно збирати скарби саме для нього.Живучи в цьому матеріальному світі,людина часто забуває за Бога-Творця всього видимого й невидимого,Він є початок і кінець,Він є любов бо створив нас на подобу Свою.І полюбив нас перед віками і Сина свого Єдинородного послав щоб спасти нас від гріха та диявола смертю смерть подолавши і дарувавши нам Життя Вічне відчинивши ці двері Неба-Царства Небесного.

Людина часто забуває цю любов Отця Небесного до нас грішних.Далеко не всі йдуть тією стежкою яка веде до Царства Небесного.Саме гріх нас віддаляє від Бога і Життя Вічного і зближає з дияволом та пеклом..Звичайно людині не просто збагнути цього будучи тут на землі,вона настільки немічна що навіть не може пізнати світ цей,а що тоді говорити про світ духовний-Небо-Царство Небесне.

Саме наша смерть нам повинна нагадувати що життя-це подарунок і воно не належить нам,якщо б належало нам то хіба ми не могли б його продовжити до вічності,але не можемо бо воно належить Богу-Творцю Небесному.А смерть з'явилась саме через гріх,перебуваючи в стані гріха неможливо наблизитись до Бога.Маємо чудову нагоду позбавитись гріха через Св.Тайну Сповіді і Св.Причастя Тіла й Крові Ісуса Христа.

І ми повинні все робити для того щоб мати Життя Вічне.Смерть зупиняє наше життя тут на землі,але наша душа вічна,через яку ми уподібнюємось до Бога.Для справедливого суду Бог створив Рай і пекло,в Рай ввійдуть праведні,в пекло-грішники які не хотіли позбутися гріха й чинили зло в очах Господніх до кінця життя і не хотіли покаятись.

Через смерть пройшли всі, навіть -Син Божий-Ісус Христос і на третій день Воскрес! Саме Воскресінням Ісус Христос-Агнець Божий смертю смерть подолав і диявола знищив і подарував нам можливість навіть вмерши мати життя вічне!

Важко уявити нам перебуваючи тут на землі, яке воно Життя Вічне.Якщо людина християнин усвідомлює що вона покликана до вічності,то повинна робити все для того щоб успадкувати вічне щастя-Небо.

На щастя маємо таку нагоду будучи ще тут на землі,для цього усвідомлення життя вічного і спасіння існує Біблія-Святе Письмо.Воно відкриває нам очі на істину бо натхненне Святим Духом через пророків та євангелистів.Саме Біблія допомагає нам пізнати Бога через Слово Боже,і таким чином наблизитись до Нього.

Проблема в тому що дуже багато людей нехтують Святим Письмом, вважаючи його як якусь «художню книгу».Це велика помилка вважати втраченим часом читання Біблії. Кожна людина відчуває у серці спрагу за Словом Божим.Навіть якби кожного дня читала уривок Біблії,то всього б не збагнула, бо там виявляється Мудрість Божа.

...Однак життя швидко проминає.Памятаю себе в школі,а вже закінчив університет,було колись 15 а зараз 24 і не знаю якої хвилини мені доведеться з ним розпрощатись.Смерть як знаємо приходить як злодій,не знаєш якої хвилини наступить.

Одних смерть забирає в зовсім юному віці,а інших навпаки в сивині літ які бачили своїх внуків правнуків.А щодо смерті в юному віці то нам це дуже складно зрозуміти і сприйняти що і на це Воля Божа.Припустимо одна людина грішила в молодості,а інша навпаки жила праведно,то першій як правило Бог продовжує життя щоб покаялась і мала життя вічне.Тому що Бог не хоче смерті грішника,а його спасіння То в багатьох випадках Він впродовж життя чекає на навернення грішника даючи йому нагоду навернутися.Всемогутній Бог не хоче примушувати людину йти до Нього,бо Бог дав нам волю вибирати добро або зло.Бог постійно кличе й чекає як люблячий Батько.Мудра та людина яка відгукнеться на Господній заклик. «Наверніться й вірте!» таким чином стає на дорогу спасіння.

Щоб нагадати у чому полягає шлях до спасіння-потрібно пригадати

10 Божих Заповідей,даних Богом всьому людству через пророка Мойсея.

Ось вони:


 1. Не знай інших богів крім Мене.

 2. Не взивай марно ім'я Господа Бога свого.

 3. Памятай день святий святкувати.

 4. Шануй батька твого й матір свою,щоб було добре тобі і щоб довго прожив на землі.

 5. Не вбивай.

 6. Не чужолож.

 7. Не кради.

 8. Не свідчи ложно на ближнього свого.

 9. Не пожадай жінки ближнього свого.

 10. Не пожадай ніякого добра,що є ближнього твого.

Зробивши іспит сумління,християнин повинен би покаятись у кожному грісі який являє собою переступ з котроїсь із Божих Заповідей.


Тільки щире покаяння висловлене перед священником у Св. Сповіді прощає гріхи і наново об'єднує людину з Богом.Однак жоден християнин не йде до Бога сам,але зростає у чеснотах у спільноті віруючих людей яку називаємо церквою.

Церква як добра мати вчить що слід,а що не слід робити.І нагадує що конче необхідно вірити.

І показувати свою віру на практиці щоденного життя.


Ось перелік гріхів яких аж ніяк не повинен християнин допускатись і чесноти до яких потрібно прагнути:


 1. Гордість. - 1. Покора

 2. Захланність- 2. Щедрість.

 3. Нечистота- 3. Чистота.

 4. Зависть- 4. Любов.

 5. Обжирство й п'янство- 5. Поміркованість у їжі та спиртних напоях.

 6. Гнів- 6.Терпеливість.

 7. Лінивство- 7. Ревність.-Працьовитість.

Гріхи що кличуть пімсти з Неба:


 1. Навмисне чоловіковбивство.

 2. Содомський гріх.(гомосексуалізм,лесбіянство,педофілія).

 3. Покривдження вдів й сиріт.

 4. Задержання наємничої,добре заслуженої зарплати.


П'ять умов доброї Сповіді:


 1. Обрахунок сумління.

 2. Жаль за гріхи.

 3. Постанова поправити життя.

 4. Визнання гріхів.

 5. Відправлення покути.


Щирий жаль є тоді,коли ми жалуємо за наші гріхи не зі страху перед карою,а з любові до Бога,що ми тими гріхами тяжко образили Бога,найвище Добро,гідне всякої любови.


Шість церковних заповідей:


 1. Установлені свята святкувати.

 2. В неділю й свята Службу Божу відвідувати і брати в ній активну участь.

 3. Пости приховувати(не показувати всім що ти постиш).Дотримуватись приписаних церквою постів, але без демонстрації цього всім.

 4. Кожного року хоч один раз сповідатись й і в Великодному часі причащатись.

 5. Весіль і забав у заборонені часи не справляти.

 6. Злих книжок і часописів не читати(гороскопи,магія,окультизм,спірітизм).

   

Крім того церква вчить що треба вірити щоб спастися.Точний зміст знаходимо у «Символі Віри» який починається Вірую в Єдиного Бога Отця...

Церква навчає,що душа людська є безсмертна,однак диявол намагається засліпити людину до тієї міри,щоб вона зовсім не думала про душу і про потойбічне життя.

Наведемо один приклад:

хоча кожна статистика відносна,користуємось однією анкетою проведеною в одному з університетів США.Студентам і викладачам дали 2 запитання.

 1. Чи віриш ти що людська душа людська є безсмертною?

40% відповіли так,біля 35% відповіли не знаю,не задумовувався,а інших 35% сказали ні.

 1. На запитання чи віриш ти у потойбічне життя?

45% відповіло так, 35% не задумовувались,а 20% сказало ні.

Це показує,що злим духам вдалося звести на дорогу у пропасть дуже велике число людства.

З яких деякі вважають себе християнами.

Закінчуючи ці наші роздуми про сенс життя людини,мусимо собі усвідомити,що кожен з нас мусить визначитись,чи буде цілковито довіряти Богу,як джерелу життя і любові у всесвіті,а також вірити і слухняно виконувати те,що церква навчає,або навпаки буде віддаватися спокусам диявола і сенс свого життя бачити в грошах,у славі,насолодах тілесних,тощо.

Ясно що тільки та людина, яка стоїть на стороні Божій на стежині добра і шляху до щастя, може допомогти людині яку диявол обманув.

Ісус Христос дав своїм послідовникам виразне завдання в тому числі і нам з вами:

«Ідіть по всьому світу і зробіть моїми учнями усі народи» 

 

Отож сенс нашого життя має два виміри:

 1. Спасти свою душу і стати на шлях спасіння,щоби у потойбічному житті втішатися навіки небесною радістю.

 1. Своїм прикладом,своєю молитвою та іншими засобами комунікації, і усним переконанням допомогти чим більшому числу людей які живуть у полоні диявола, тобто у тяжкому грісі.

Або,ще взагалі не знають про Ісуса Христа,про Бога,перейти на сторону Божу і стати поруч з нами,щоб таким чином стати на шлях спасіння.

 

Слава Ісусу Христу!

 

 contacts