AIMP niezależnie od preferowanego przez melomana stylu odtwarza muzykę z najlepszą jakością z PC i tradycyjnego zestawu audioWłaścicielom kolekcji płyt wyłącznie na srebrnych krążkach oferujemy tą wersję analogowo uszlachetnionego PC, jako rewelacyjny odtwarzacz i domowy serwer muzyki. Alternatywnie odtwarzacz płyt CD i muzyki transmitowanej w Internecie.

Analogowym uszlachetnieniem PC na potrzeby odtwarzania muzyki jest podłączenie do domowego zestawu audio. W tym celu warto jest korzystać z odpowiedniego kabla, którego złącze nie jest zaprojektowane z myślą o słuchawkach dousznych. Takie złącza wystarczają w standandardowym komputerze na biurku w pracy, ale muzyka to nie aplikacja biurowa.


AIMP jest bezpłatnym programem do odtwarzania i zarządzania cyfrowymi nagraniami z muzyką. Dostarczany z nim CD-Graber jest samodzielnie funkcjonującym konwerterem z imponującymi możliwościami. Pozwala to zapisać na twardym dysku wybrane utwory z kolekcji płyt, czyli zarchiwizowanać na domowym serwerze muzyki. Wówczas nie trzeba już szukać na półkach, by posłuchać muzyki z kolekcji płyt.


Program AIMP odtwarza również rewelacyjnie muzykę z radia internetowego i z funkcją nagrywania może przejąć funkcję magnetofonu z cyfrowym zapisem transmisji na twardym dysku. Nie polecamy jednak łączenia funkcji archiwizowania kolekcji płyt z odbiorem transmisji z Internetu, z którego może nastąpić zainfekowanie utworów zarchiwizowanych natwardym dysku. Ochrona antywirusowa nie wpływa korzystnie na jakość odtwarzania muzyki.


AIMP Sound PC dostarczany jest wyłącznie na zamówienie. Zbudowany jest na bazie analogowo oszlifowanego komputera z AIMP jako jedyna aplikacją Windows. Jest to  podstawowa wersja BienSound PC z adapterem BenOx dla jednej pary złączy RCA (chinch) do podłączenia z dobrym nagłośnieniem Hi-Fi.
  • Oprogramowanie ustawione w trybie WASAPI zapewnia najlepsze odtwarzanie plików muzycznych. Płyty CD może odtwarzać z precyzją 32 bit/192 kHz i buforem 250 MB, czego nie potrafią znacznie droższe urządzenia sprzedawane w salonach Hi-End audio.

  • Odtwarzanie utworów z twardego dysku zapewnia jeszcze lepszą jakość odsłuchu. Najnowsza wersja progrmu archiwizuje muzykę nawet z 32bit/384kHz i do wyboru jest wiele skórek, Jedną z nich imituje Sony ES z drewnianą obudową.

  • Komputer do odtwarzania muzyki można zamówić z drewnianą obudową w amerykańskim stylu Top Hi-Fi. Estetyka jest tylko jedną z zalet tej obudowy, która wykonana jest tak, by zapewnić jeszcze bardziej czyste odtwarzanie muzyki i w praktyce uwzględnia np. zalecania producentów legendarnych produktów Linn.

  • Utwory z domowgo serwera muzyki można przesyłać na np iPod czy cyfrowy Walkman w plikach, które zapewniają w danym urządzeniu najlepszą jakość odsłuchu muzyki

  • Skórki - wizualne dostosowanie AIMP do preferencji użytkownika

Windows
od wersji 8.1 zyskał wiele zalet dla odtwarzaniu muzyki i system rozwijany jest dla przyjaznej obsługi z naturalnym interfejsem RealSense. AIMP można potraktować jako swojego rodzaju audiofilską przystawkę do PC z fenomenalnie dopracowaną obsługą WASAPI. Mając na dysku zbiór swoich płyt możemy z czasem dowolnie dobrać do tego pasującą nam przystawkę, by sterować odtwarzanie muzyki. Chwilowo można robić myszą lub starym telefonem Sony, ale to jedynie kwestia czasu, nim pojawia się inne możliwości. Być może pojawi się kiedyś przystawka, by korygować dźwięk z PC stosownie do tego jak siedzimy na kanapie. Stworzenie takiego urządzenia do sprzedaży w salonach audio to gigantyczny koszt.

BienSound PC to komputery przystosowane do bezproblemowej pracy z dobrym sprzętem audio. Właściwy wybór i jakość użytych podzespołów pozwala zastosować w nich wypracowane w Skandynawii technologie dla profesjonalnych zastosowań ze sprzętem audiowizyjnym. Rozwiązania nawiązują do najlepszych rezultatów z wykorzystaniem technologii systemów wbudowanych (embedded) zachowując najsilniejszy atut PC, czyli otwartą strukturę z pełną swobodą wyboru najlepszego oprogramowania. 


Wersja podstawowa na domowy serwer muzyki ma wbudowany adapter BenOx dla wyjścia Intel HD Audio na złocone złącza cinch. Z AIMP na nowych Windows zapwenia najwyższą możliwą jakość odtwarzania i archwizowania muzyki z CD.

Zarchiwizowane utwory można w dowolnym formacie kopiować na iPod czy cyfrowy Walkman, albo stworzyć CD z odpowiednią korektą dla odtwarzania np w samochodzie. Kopie w stratnym formacje np mp3 mają lepszą jakość, jeżeli płyta zostanie napierw zgrana z AIMP do wav 32bit/384kHz, a następnie przekonwertowana w tym programie do potrzebnego formatu.

Adapter BenOx dla Intel HD Audio > Chinch posiada kluczowe modyfikacje analogowo oszlifowanego PC na potrzeby  domowych serwerów muzyki. Są w nim elementy nawiązujące do rozwiązań legendarnej firmy Opus3, która wydała wiele audiofilskich płyt i oferowała jedne z najlepszych kolumn. Te elementy zostały na potrzeby adaptera głębiej opracowane pod względem właściwości magnetytowych i izotopowych.


AIMP odtwarza dźwięk z 32-bitową precyzją przez: DirectSound /ASIO / WASAPI.

Ze srebrnego krążka może zgrać muzykę i zapisać do pliku WAV na twardym dysku z precyzją nawet 32 bitów i 384 kHz.

Obsługuje także wiele innych formatów:
CDA; AAC; AC3; APE; DTS; FLAC; IT; MIDI; Mo3; MOD; M4A; M4B; MP1; MP2; MP3; RPP; MTM; OFR; OGG; RMI; S3M; SPX; TAK; TTA; UMX; WMA; WV; XM.

AIMP to freeware z oficjalną stroną w Polsce, a przesłane im wsparcie finansowe będzie z pewnością dobrze zagospodarowane, byśmy mogli delektować się naszą ulubioną muzyką.


W ofercie BienSound PC jest bardzo szeroka gamę innych konfiguracji, by z cyfrowego archiwum na twardym dysku słuchać z AIMP również muzyki ze swojej kolekcji płyt winylowych czy taśm magnetofonowych.

Audiophile Music Server zapewnia najlepsze możliwości dla korzystania z AIMP3 oraz odtwarzania i archiwzowania muzyki z analogowych i cyfrowych żródeł z precyzją 32 bitów i 192 kHz. Prosta obsługa przypomina legendarny wzmacniacz NAD, który jest inspiracją dla Audiophile Music Server - MASTERZałączony w AIMP3 oprogramowanie do zgrywania z CD i konwersji plików muzycznych ma szeroką gamę możliwości precyzyjnego ustawienia formatu, w czym przypomina najbardziej ekskluzywne produkty Marantz, które są inspiracją Audiophile Music Server - MAESTRO.

Bar PA Music Server z AIMP3 poza dobra jakością dźwięku oferuje bardzo przydatne, szerokie możliwości ustawiania list odtwarzania, łącznie z własną edycją tagów, które ułatwiają wyszukiwanie utworu. Polecamy odtwarzanie muzyki dla swoich gości przez rewelacyjne kolumny aktywne Box Eletronic z neodymowymi elementami głośnikowymi SICA. Kolumny z tymi  elementami głośnikowymi świetnie sprawują się także przy stałych instalacjach nagłośnienia w klubach, barach itd

DJ PA Music Server z AIMP3 zapewnia możliwość bezpośredniego zgrywania muzyki z CD do formatu FLAC 24 bity. Nowej generacji didżeje mogą zaserwować muzykę z najlepszą jakością z np MIXXX w wersji dla 64 bitowego Windows i przez wybrane zestawy aktywnych kolumn, które również oferujemy.

Domowy serwer muzyki na PC "z odzysku".

Audiofilski test 3 najlepszych systemów operacyjnych Microsoft wykazał, że AMIP3 pod Windows 8 z legendarną kartą Sound Blaster z procesorem X-fi sprawdza się także bardzo dobrze.
AIMP3 mile zaskoczył dobrą jakością dźwięku nawet z Windows XP i lekko archaiczną kartą Sound Blaster Audigy.

Comments