AHD

AHD je další z technologií jak se vyhnout složitému IP. Složitost IP nespočívá v pouze v protokolu samotném, který samozřejmě zbytečně zatěžuje systém jak na straně kamery, ta na straně serveru, ale i v zapojení. Jinými slovy zapojit dva dráty, je jednodušší než čtyři. 
AHD samotné je bohužel od začátku zatížené normami. Na druhou stranu kamery jsou cenově srovnatelné jako běžné analogové. Momentálně existují 3 AHD systémy
AHD-L AHD-M AHDH zatím to vypadá že budou kompatibilní směrem dolů, znamená, že zařízení které umí M umí i L, ale naopak ne. Existují kamery, které lze manuálně přepnou z M na L i na běžný analogový režim. Exstují videa které umí jen L a tudíž nevidí kamery M. Existují DVR, které automaticky rozliší mezi AHD-L M i analogem. Zpravidla ale s nějakým omezení, například nemou být na protu 1 analogová a na portu 2 AHD. (musí být v párech. DVR videu také trvá déle, než  AHD kameru přepočítá do streamu. To znamená při vzdáleném dohledu trvá déle, než se AHD kamery zobrazí.
Porovnání obrazu z běžné a AHD kamery
Běžná kamera


Snímek ze záznamu AHD kamery má takové rozlišení, že se nám do našeho webového editoru nevejde. Proto Je třeba ho rozkliknout. 


AHD kamera