Товариство "АГАПЕ" м. Надвірна

«Так бо Бог полюбив світ, що Сина Свого Єдинороднього дав, щоб хто вірує в Нього не загинув, але мав життя вічне».

Ів. 

Заснування Товариства

Товариство молоді «Агапе» (у перекладі з грецької мови – Божа Любов) було засноване 28 червня 1993 року у місті Надвірна, студентами Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного інституту: Романом Григорашем та Іваном Загайкевичем. Дані студенти катехизували у Надвірній і відчули потребу працювати з молоддю, котра більше і глибше хотіла пізнати Бога. 28 червня 1993 року, у 20-ти ліття святкування дня народження одного з засновників, на лісовій галявині за Надвірною зібралось біля 35-ти молодих людей. Їм було оголошено про заснування товариства молоді «Божої Любові» та його цілі. По дорозі назад в даному намірі було відмолено вервицю до Божої Матері.
На початках нашої діяльності, нас благословив Преосвященний єпископ Кир Павло Василик і безпосередньо парох м.Надвірної – о.м.Григорій Сімкайло, який підтримує духовний розвиток молодіжної, християнської спільноти та сприяє її утвердженні.
На даному етапі товариство «Агапе» активно співпрацює з молодіжною структурою Коломийсько-Чернівецької єпархії за благословенням Правлячого Архиєрея Кир Миколая Сімкайла.
Початок 90-х років знаменувався духовним піднесенням, зокрема молоді, яка після атеїстичного духовного голоду, хотіла насититися Божою істиною.
Самі засновники товариства на протязі 1992-93рр. обговорювали між собою потребу праці з молоддю у Надвірній та районі. Відчувалась для цього якась особлива Божа благодать, котра підказувала, що ми маємо робити і в особливий спосіб надихала.

13-14 жовтня у Марійські дні, знаменний для Надвірної покладенням куполів на новозбудований собор Благовіщення, старшій шкільній молоді було сповіщено про духовні зустрічі товариства Божої Любові у будинку Районного Центру Дитячої Творчості. Туди нас щиро і по материнськи прийняла директор закладу освіти Котів Марія Андріївна, за що ми їй особливо вдячні. На перші зустрічі приходило біля 50-70-ти молодих людей, так що зал був переповнений.
Перша поїздка товариства відбулась у жовтні 1993р. у село Дора, де молодь побувала на природі в лісі, молилась, відпочивала. Причому, в скорому часі на цьому місці був збудований монастир на честь Св. Андрея, українським місіонарем з Америки, викладачем місіонології та інших церковних предметів у семінаріях – о.Ярославом Свищуком (+помер у 2004р., та похований на території монастиря).
Молодь також побувала у монастирі Св. Пророка Іллі, де нас благословив схимонах-старець о.Петро-Порфирій Чучман (+помер у 2001р.). 20 листопада 1993р., перед святом Св. Архистратига Михаїла, молодь товариства поїхала на екскурсію до Львова, де відвідала собор Св.Юрія, інші храми та історично-культурні центри міста. 19 грудня, цього та наступних років, «Агапе» відвідує лікарні, будинок дитини у Надвірній, інтернати, куди йде Св. Отець Миколай та Його помічники з товариства і розносять подарунки, голосячи Слово Боже.
До Різдва Христового 1994р.Б. учасниками товариства «Божої Любові» був організований чудовий вертеп «Веселий господар», де молодь колядувала, ставила різдвяні сценки.

Внутрішня структура спільноти

Статус

Товариство «Агапе» (Божої Любові) – молодіжня, християнська, громадська організація, що керується засадами християнської любові. Розвиває своїх членів різносторонньо, за основу кладе духовне виховання на християнських засадах. Співпрацює з молодіжніми структурами, організаціями, провадить їх духовно.


Учасниками «Агапе» є діти тамолодь, яка умовно ділиться на вікові категорії:
Перша група (молодші) -- через катехизацію готуються до І-ої Св. Сповіді та урочистого Св. Причастя.
Друга група (середня) – залучається до більшої участі в заходах товариства (подорожі, прощі, виступи, акції та ін.).
Третя група – діяльні учасники спільноти, що займаються різньою діяльністю по зацікавленні, поглиблюють своє духовне життя.
Четверта група – активні члени спільноти зі стажем не менше 5-ти років. Вони є в управі товариства, беруть участь в організації заходів, міроприємств. Є дорадчим органом спільноти.

Духовно-катехитичні зустрічі
Кожня група учасників товариства зустрічається один раз посеред  тижня у катехитичному центрі та у недільні і святкові богослуження.
На своїх зустрічах молодь творить спільноту, котра знайомиться між собою, пізнає один однього, формуються в особистості, дружать та розвиваються. Так «Агапе» налічує 10 подружніх пар, що запізналися на товаристві. У 2007р. одружилось 5 молодих пар.

Подорожі, прощі у відпустові місця
Діти та молодь дуже люблять подорожувати і це сильно згуртовує товариство. Молодь товариства багато подорожує по обласних, культурних, історичних, духовних центрах Західньої України. У січні 1997 та в 2007роках товариство за заколядовані кошти побувало у столиці України – місті Києві, відвідали та були на Святій Літургії біля нового Патріаршого собору Христового Воскресіння на лівобережжі Дніпра. У серпні 2007р. на свято Преображення Господнє «Агапе» взяло участь у проведенні молодіжнього собору УГКЦ у м.Києві, на який зїхалася молодь з усієї України
Прощі проходять щороку з квітня по жовтень, коли на дворі тепло. Учасники товариства завжди запрошують своїх друзів у прощі, де молодь має змогу молитися, сповідатися, причащатись, слухати проповіді, спілкуватись та інше. Молодь побувала в Унівській Свято-Успенській лаврі, Зарваниці, Крехові, Гошеві, Почаєві, Дорі та ін…

 Зустрічі з цікавими людьми

На зустріч з молоддю часто запрошуюься цікаві люди різних професій: духовні особи, лікарі, психологи, люди, які побували в різних місцях планети. Їм є що розказати молоді та поділитись своїм неоціненним досвідом, показати різні експонати та просто поспілкуватись з молоддю. Молодь з цікавістю слухає розповіді гостей, ставить запитання; це помагає молодим людям краще зрозуміти та обрати професійну діяльність.

Літні християнські табори в горах
З 2000р. Агапе щороку проводить для дітей та молоді літні християнські наметові табори в горах, у селах: Бистриця, Зелена, Горгани, Чорні та Білі Ослави, Гаврилівка та інші. В програму вишкільного табору входить ранішня та вечірня молитва, виходи в гори (від 5 до 30км. в день), підкорення вершин, приготування їжі, катехизація, вечірня ватра, молитва на вервиці, співання пісень, спротивні ігри, фотографування краєвидів, конкурс рисунку на асфальті, Свята недільня Літургія та сповідь. В таборах беруть участь молоді люди з інших областей України. 

Духовне життя
Молитва
Молитовне життя тісно переплетене із товариством «Агапе». В народі кажуть :» З ким пристаєш – таким і сам стаєш!» Всі наші зустрічі розпочинаються та закінчуються молитвою. Спільнота має особливе почитання Божої Матері і кожньог тижня спільно молиться на вервиці, а це улюблена молитва Богородиці. Кожен учасник товариства має вервицю на якій молиться.
Щонеділі та свята  товариство бере активну участь в Божественній Літургії – сповідаються та причащаються.

Реколекції та віднова духа
Раз або два рази на рік члени Агапе беруть участь у духовних ре колекціях і у віднові духа, щоб поглибити своє духовне життя, краще пізнати Бога. Для цього  покидає місто, щоб віддалитись до якогось монастиря.

Різдвяні вертепи
Щороку, перед Різдвом Христовим, Агапе готує різдвяні вертепи, щоб голосити – що «Христос народився!». Підбираються костюми різдвяних сцен, виготовляється вифлиємська зоря, приготовляються дзвоники, розучуються колядки. Діти, молодь та студенти весело проводять час Різдвяних канікул.

Церковна діяльність
Товариство Агапе допомагає парохам і парохіям на місцях. Так, молодь організовує варту біля Гробу Господнього, хлопці прислуговують у вівтарі біля священика, дівчата допомагають прибирати храм перед великими святами. Часто молодь товариства зустрічає єпископа-ординарія, що приїзжає на Святу Літургію та інше.

Апостольська діяльність
Члени товариства є Апостолами серед молоді у середовищі де перебувають. Тобто серед друзів, вдома, у школах, навчальних закладах, на вулиці… Часто приводять своїх друзів, братів, сестер на молитву та інші заходи товариства, де можуть пізнати Бога. Так , у нас є старші учасники, які привели своїх братів та сестер: Шмарай, Федак, Юркевич, Гапюк, Костик Гурмак, Ментинські, Юркевич, Маковійчук, Дем’янчук та ін…

Географія діяльності
З 1993р. товариство «Агапе» діє на території м.Надвірної, а з плином часу розширило свою діяльність на Надвірнянський район та м. Івано-Франківськ. В даний період часу до нас приходить молодь з Надвірної та навколишніх сіл.
У 1995-96рр. була філія «Агапе» у с. Максимець. У 1996-98рр. у м. Івано-Франківську.2000-2002рр. у с.Красна.  З 2004р. філія у с. Гаврилівка – де о. Роман Григораш має душпастирську діяльність. З 2006р. філія у селах Чорні та Білі Ослави.

 Наші досягнення

Покликання до духовного стану
Товариство «Агапе» радіє та завдячує Господеві, що з його вихованців є покликання на дорогу служіння Богу та ближньому. Адже, це показує що наша діяльність дає плоди.
Станом на літо 2010р. товариство «Агапе» налічує у своїх рядах 10 священиків (двоє місіонерів), 1-го диякона, 1-ну монахиню, ряд семінаристів та катехитів.

Наші  священики:
1. ліценціат богослівя о.Роман Григораш – засновник та голова товариства «Агапе» з 1993р., навчався у Івано-Франківському Теологічно-Катехитичному Духовному інституті (1991-1996рр.). З 1991р. катехит м.Надвірної. 1999-2001рр. – студіював та здобув наукові ступені магістра та ліценціата богослівя у Люблінському Католицькому Університеті (Польша).Викладач катехитики та духовних дисциплін уІвано-Франківській Теологічній Академії (ІФТА) (1996-2005рр.).
У селах Білі Ослави та Гаврилівка провадив будівництва нових храмів-церков.
2. о.Іван Загайкевич – співзасновник товариства «Агапе». Викладач сакрального мистецтва у ІФТА (1996-2007рр.). На даний момент капелан при Івано-Франківській лікарні.
3. о. Іван Василенко (місіонер) – росіянин, добре володіє українською мовою. Товариство
  підготовило майбутнього священика до Св.Тайни Хрещення та інших Св. Тайн. Зараз о.Іван місіонер на Сході України у м.Димитріїв (Донецька обл.).
Будує церкву Св.Апостолів Петра і Павла, навертає людей до Бога, займається духовним виховання молодого покоління. Постійно молиться за товариство.
4. о.Андрій Григораш – священик с.Добротів, розповсюджує духовну літературу, підтримує різні заходи товариства.
5. о. мгр. Андрій Будзак – священик с.Битківчик, збудував церкву Св.Йосафата, займається акціями доброчинності у Надвірнянському Карітасі.
6. о.Микола Костик – катехит товариства -- займається підготовкою дітей до І-ої Св. Сповіді та урочистого Св. Причастя, сотрудник церкви с.Пнів.
7. о. мгр.Петро Жолобчук – студіював у Ватикані, сотрудник церкви с. Микуличин, катехит.
8. о. Микола Демянчук – священик с.Молодьків, будує церкву Різдва Пресвятої Богородиці.
9. о. Роман Жолобчук (місіонер) – на місійних теренах Чернігівської обл., м.Славутич.
10. о.Микола Винник.

Тішимося , що наше товариство дало сходинку до богопосвяченого-монашого життя Зоряні Матвійців, а зараз сестрі у Христі Марії незахідного Світла Згромадження Воплоченого Слова.
З рядів товариства виходить немало семінаристів, катехитів, вчителів християнської етики. Товариство залучає молодь та студентів співпрацювати та ділитися набутим духовним та життєвим досвідом, проходити студентську-професійну практику.