Ohlasy workshopu afrického tance - Turnov 8.11.2014

Tančili jsme guinejský tanec Kassa a naučili se do něj zpívat tradiční písničku. Kassa se tančí při sklizni nebo i při předcházejících zemědělských pracech. Při samotné sklizni obvykle bubnují bubeníci rytmus Kassa, ostatní pánové tvrdě pracují a dámy jim k tomu nosí jídlo a chodí jim zpívat.

A tady můžete najít jedno motivační video. Není na něm žádný tanec, zato je vidět, jak bubeníci svojí hrou motivují ostatní k lepším pracovním výkonům:) Jestlipak bychom to neměli taky aplikovat občas u nás třeba na zahrádce:)

https://www.youtube.com/watch?v=8rQhwWIguU4&index=4&list=PLAEEB6C236D7C6435

O historii rytmu Kassa a jeho použití a tradici semůžete dozvědět také z následujícího pořadu. Ve videu jsou vidět i krátké ukázky tradičních kroků.

https://www.youtube.com/watch?v=tt_3GNqp3LY

Taneční workshop doprovázel na sólové djembe Jakub Severin, profesionální bubeník, který se perkusemi zabývá od roku 1998. Jakub je člen kapely Deneb a M3. Hrál v kapelách Dún an Doras, Pararingapatam, TiDiTaDe, Bran, Létající koberec a dalších. Aktivně se věnuje doprovodu kurzů a workshopů českých i západoafrických lektorů.

Na basové bubny hrála při workshopu Tereza Havránková (Tichá), která se zabývá také výukou hry na djembe pro děti a dospělé zejména v Libereckém kraji.

Poděkování patří také Lubošovi Průchovi, který hrál na doprovodné djembe..

Zápis rytmu pro bubeníky: http://www.paulnas.eu/wap/kassa.html

Workshop se uskutečnil v sobotu 8.11. od 15:00 v Turnově v zrcadlovém sále Kulturního centra, Markova 311.

Informace a dotazy k workshopu zasílejte na khudova@gmail.com nebo na telefonní číslo 728 572 184.