Google gmail hesabı nasıl açılır
Google gmail nasıl alınır ? Nasıl kullanılır ? Gmail eklentileri nelerdir ? Gmail hesabı nasıl açılır ?

Bilgisayar dünyası hepimizin bildiği gibi MS-Dos ekranları 1980 senesinde kullanımdaydı. Windows 95Microsoft'un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows'un MS-DOS üzerinde yükselen dördüncü ana sürümüdür.

Bu sistemlerin oluşumu bugün ki bilgisayar ve internet teknolojisini de beraberinde sürükleyerek hem insanlığa hizmet, hemde ticareti geliştirdi.

Halen kullanmakta olduğumuz proğramlar, yazılımlar, geliştiriciler tarafından devamlı yenilenmekte, önümüze bir hizmet olarak sunulmakta.İşte kısaca  internet dünyası ve bilgisayar hayatından bahsettim.


Asıl konumuz günümüz koşullarında , geliştiricilerin sunduğu ve halen kullanmakta olduğumuz Google gmail, e-mail sistemini nasıl kullanacağız.


Adım : 1

Öncelikle Google'un vermiş olduğu bu güzel hizmetten yararlanmak için Google hesaplarına girerek kendimize bir gmail hesabı alıyoruz. Gmail hesabına  aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ulaştığımızda önce hesap oluştur butonuna tıklıyoruz.Bize sorulan İlgili alanları dolduruyoruz.

Not:Resime tıklayarak büyük izleyiniz.


Gmail hesabını alırken güvenlik koruması için Google sizden telefon bilgilerinizi isteyebilir.Bu bilgileri veriyoruz.Cep telefonunuzu verdikten sonra cebinize gelecek bir mesaj doğrulama kodudur.Bu kodu girmeniz istenebilir.Tüm işlemleri tamamladıysanız, artık Google gmail posta ve diğer işlem eklentilerinizi göreceksiniz.

Anlatımımızı bölüm bölüm yazacağım.Tüm konuyu tek seferde anlatmak, konuyu bilenler tarafından sıkıcı olabilir.Bu nedenle tüm eklentileri ayrı ayrı anlatmayı düşündüm.

Tekrar görüşmek üzere..


 Comments