Adapter BenOx dla złączy chinch (RCA)

Adapter powstał z myślą o właścicielach dobrej klasy kart muzycznych, które są zgodne ze standardem Intel HD Audio, a nie mają gniazd dla podłączenia kabli ze złączami RCA zwanymi chinch lub phono, by zapewnić optymalne połączenie z zestawem Hi-Fi. Unikalna konstrukcja powoduje, że adapter zapewnia lepsze podłączenie od tradycyjnych rozwiązań, gdzie gniazda RCA zamontowane są w "gołym śledziu" .
Intel HD Audio nazywane jest również Azailia i działa z większością systemów opercyjnych jak OS X od Apple, czy Windows od Microsoft, a także z różnymi klonami na bazie niezależnego Linux, ale jest nadal słabo udokumentowane w j. polskim.

Ten standard pozwala optymalnie korzystać z możliwości ASIO, czy DirectX, ale najlepszą jakość odtwarzania muzyki można uszyskać z pomocą WASAPI (Windows Audio Session API), którego zasadę działania pokazuje schemat poniżej.


Z czasem okazało się, że z HD Audio i WASAPI jeszcze lepiej sprawują się procesory dźwięku, które zostały wbudowane na płycie głównej.


Układ dźwiękowy wbudowany na płycie głównej może skutecznjej przetwarzać sygnał cyfrowy na analogowy. Sygnał HD Audio nie potrzebuje w
trakcie przetwarzania czekać w kolejce np szyny PCI, by trafić do procesora karty muzycznej.

Ilustruje to schemat AMD dla chipsetu A85X i CPU montowanych w gniazda FM2.


2 gniazda chinch

wystarczają np w AIMP Sound PC
, który powstał z myślą właścicielach kolekcji płyt wyłącznie na srebrnych krążkach lub w Brodcasted Music PC Reciver, by odtwarzać sygnał z muzyka transmitowany przez Internet.

4 gniazda chinch
znajdują zastosowania np w
audiofilskim serwerze muzyki, który dedykowany jest dla właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i ekskluzywnego sprzętu.

Druga para chinch pozwala na cyfrową archiwizację analogowego sygnału z muzyką. Adapter zapewnia dla ADC w PC najlepszą możliwa jakość analogowego sygnału z dobrej klasy wzmacniacza, który jest niezbędny przy odtwarzaniu płyt winylowych. Dostępne na rynku odtwarzacze winylu na USB są w większości przypadków tandetnymi gadżetami.

6 gniazd chinch
zwiększa możliwość połaczeń, gdy płyta główna lub karta muzyczna ma dodatkowe wejście AUX.