Firefox

Link do najnowszej wersji firefoxa i różnych wtyczek - z opisami 

Strona główna 

Sciaganie Filmikow z Youtube

Meebo - pogadajmy

Księga Gości

Pocket Firefox - strona z której można ściągnąć dystrybucje firefoxa nie wymagającą instalacji na komputerze - po prostu rozpakowujesz i uruchamiasz. Jeśli nie możesz wyciągnąć proxy z ustawień sieci to możesz to znaleźć w rejestrze. (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings); wkrótce pełen manual

Rozszerzenia do Firefoxa - [strona po angielsku]

Moje Ulubione Rozszerzenia:
posortowane według użyteczności

Fasterfox - wtyczka usprawniające wczytywanie stron w FF całkeim zgrabna, nie wymaga od użytkownika większego zaangażowania. Plug and Play.

Gmail Notifier - jesli masz konto na gmailu, to jest obowiązkowe rozszerzenie. Nie musisz mieć otwartego okna, można ustawić jak często będzie sprawdzać pocztę. Wyskakujące okienko z informacją o nowych wiadomościach i mała estetyczna ikonka do wywołania strony z gmailem.

Google Bookmarks Button - świetne rozwiązanie do przechowywania swoich ulubionych stron. Juz nie stracisz podczas reinstalacji systemu swoich "ulubionych". Wtyczka prosta i w swojej prostocie genialna.

Crash Recovery - bardzo przydatne jak FF padnie (czasem się zdarz...) wtedy odpalając go po raz kolejny CR pootwiera wszystkie ostatnio otwarte panele.

Adblock Plus - :) jak sama nazwa wskazuje służy do blokowania nie chcianej treści - idealny w blokowaniu wszelkich flashowych popupów. Jednocześnie łatwo można ustawić w nim wyjątki.

Minimize to Tray - jeśli nie chcemy by FF po zminimalizowaniu zajmował nam miejsce na pasku zadań to wyślijmy go do Traya systemowego...

Stealther - jeśli chcemy połazić po stronach i nie zostawiać na komputerze zadnych śladów w postaci historii, czy plików cookie. jeden przycisk załatwia wszystko.

Searchbar Autosizer - wygodny patent - powiększa pole wyszukiwarki w miare wpisywania tekstu. Pole nie używane jest malutkie, ale jeśli potrzeba to zmieści się w nim całe zdanie.

Przydatne ale już nie tak niezbędne: 

Gmail Space - wykorzystuje konto gmaila jako podręczny dysk. Dobre gdy nie mamy dostępu do pen-drive'a, a mamy dostęp do netu i chcemy coś sporego przenieść.

Fission - pasek postępu w pasku adresu. Bardziej estetyczne niż użyteczne.

Tiny Menu - gdy lubimy jak wszystkie paski narzędzi zajmuja minimalną ilość miejsca. Tiny Menu sprawia że to co do tej pory widzimy na pasku narzędzi: Plik, Edycja, Widok... zamienia się w jeden przycisk "Menu", który możemy rozwinąć i mieć dostęp do pozostalych zakładek starego menu.

Video Downloader - pozwala na ściąganie na dysk filmików z większości serwisów typu YouTube, czy GoogleVideo i zapisywanie ich w ludzkim formacie. Manual jak to robić dostępny TU!

Google Notebook - proste narzędzie ze stajni Google - jeśli chcesz sobie na później zapisać coś ze strony to wrzucasz to do notatnika. Potem takie notatki można nawet upóblicznić :D

ColorZilla - narzędzie do pobierania kolorów ze stron internetowych - taka znana z większości programów graficznych pipeta, tylko w FF. Przydaje się przy tworzeniu stron internetowych.

View Source Chart - również przydatne narzędzie dla webdesignerów - pozwala obejrzeć źródło strony w postaci tektstu z pozaznaczanymi różnymi obszarami w postaci kolorowych pól.

Colorful Tabs - typowo estetyczne rozwiązanie - nadaje przyjemne kolory poszczegolnym zakładkom. Ułatwia nawigacje, szczególnie jeśli masz pootwierane dużo paneli.