Nowości                 

Absolwenci z 1976 roku również się bawią....
      Z ogromną radością i wzruszeniem uczestniczyliśmy w niezwykłym i jakże ważnym dla nas wydarzeniu, jakim był zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej w Jankowie. Trudno uwierzyć, ale czterdzieści jeden lat szybko minęło, a czas przemawiał do nas w przeróżnych językach: w języku miłości, wiary, doświadczenia, historii i wspomnień.  I 14 – 15 lipca 2017r. nadszedł czas wspomnień tych, którzy pierwszą edukację zakończyli w roku 1976. Spośród 45 z nich na spotkanie przybyło 23 absolwentów.
Zapraszamy na film z tej imprezy tutaj
    
  Program obejmował kilka części: w piątek złożyliśmy znicze na grobach naszych zmarłych pięciorga absolwentów, natomiast w sobotę o godzinie 17.00 w restauracji ADM w Jankowie rozpoczęła się część oficjalna, a następnie uroczysty obiad połączony fetą.
     W gronie gości przybyłych na uroczystość nie zabrakło ówczesnego wychowawcy klasy 8b pana Mieczysława Nowaka, któremu w czasie okolicznościowego przemówienia podziękowaliśmy za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy,  gdy nic się nie udawało i pochwałę, jak wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym byliśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że mogliśmy zawsze na niego liczyć. Pan Mieczysław się niezmiernie cieszył z zaproszenia i w pięknych słowach nam za wszystko podziękował. Wyrazy wdzięczności za trud i cierpliwość przekazaliśmy również pani Czesławie Kopale, która nie mogła uczestniczyć w spotkaniu, a z pewnością myślami i sercem była w tych dniach z nami. W trakcie tego wieczoru, oprócz wspomnień z lat szkolnych - poniedziałkowe apele na korytarzu, uczniowski strój -
fartuszki i wywiązane pod szyją kokardy, biwaki w Piskorach i Gołuchowie, lekcje chemii i wkuwanie symboli chemicznych, rozmowy o nauczycielach, wspólnie śpiewaliśmy piosenki z lat młodości (pod batutą… mrugnięcia naszej koleżanki Jolanty Kopały). 
Minutą ciszy uczciliśmy również pamięć naszych koleżanek i kolegów, którzy pozostawili po sobie niezatarty ślad swego istnienia: bo kto żyje w sercach tych, którzy pamiętają, nie umiera.

                      Nieobecni, ale usprawiedliwieni byli ś.p.: Renata Bora, Jolanta Szczegielniak, Piotr Szurek, MichOlenderek oraz Grzegorz Grygiel.
      W czasie tych dwóch dni przywołaliśmy wiele osób, miejsc i zdarzeń, które w wyniku upływu lat uległy zapomnieniu. Wspomnieniom , wzruszeniom i nostalgii nie było końca, czego dowodem była wspaniała atmosfera panująca podczas spotkania.Wierzymy, że wkrótce znów wspólnie powrócimy do lat sielskich, anielskich, do czasów młodości górnej i durnej, a następne spotkanie będzie okazją nie tylko do wspomnień, refleksji i wzruszeń, ale także do wesołej zabawy, czego wszystkim życzymy.
    Organizatorkami spotkania były i relację przygotowały:
                                         Zofia Szkiełka i Maria Bednarek                                 
  
                                                                     Na zdjęciu z prawej inicjatorka tego spotkania.

Po dwudziestu latach znowu razem....

      Przed wakacjami 2014 r. spotkali się w Jankowie absolwenci naszej szkoły z roku 1994.
Już niedługo zamieścimy więcej informacji i zdjęć ..Zapraszamy ..

___________________________________________________________________________________

Uwaga !
W dziale 
na wesoło jest kolejny zestaw filmów, a w nowej zakładce "Hity z dzieciństwa" nasz pierwszy elementarz. Będzie więcej, prosimy zaglądać do nas...!       
 • W restauracji ADM w Jankowie
     Spotkanie uczniów z lat 1960-70                                                                              

  16 listo
  pada 2013 r. wrócili do miejsca swojej nauki po ponad 40 latach absolwenci Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym. Tym razem zjechała z całej Polski grupa 38 koleżanek i kolegów z trzech klas, która rozpoczęła swoją naukę w latach 1960, 61 i 62. Z wielką przyjemnością spotkali się oni ze swoimi wychowawczyniami  z tamtych lat Panią Kazimierą Szablewską-Macieik, Wiesławą Kościelak-Ptasznik, a także nauczycielami z lat
  trochę późniejszych Joanną i Mieczysławem Nowakami oraz Heleną Jędrusiak-Krauze.  Choć główne spotkanie odbyło się w restauracji  to wychowankowie nie omieszkali odwiedzić także swoich klas i usiąść po latach w innych już ławkach szkolnych. Mile była tą propozycją zaskoczona obecna dyrektor szkoły Pani Halina Litwa, która pokazała gościom jak zmieniło się przez ostatnie lata miejsce ich edukacji  
  oraz  opowiedziała o wielu sukcesach obecnych uczniów. Po godzinie 17 w restauracji w Jankowie organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele niespodzianek. Był szampan, kwiaty i podziękowania  dla wychowawców, pokaz starych zdjęć, wspólne wykonanie przygotowanych piosenek o szkole, wiele odświeżonych  anegdot, tańce w rytm starych i nowszych przebojów, a przede wszystkim rozmowy i wspomnienia przyjaciół po wielu latach. Minutą ciszy uczczono także tych, którzy odeszli. Nie wszyscy  z różnych powodów mogli przybyć, wielu z nich jednak przysłało pozdrowienia i swoje zdjęcia, aby choć w części przypomnieć się kolegom z tamtych lat. Wszyscy znakomicie się bawili i postanowili  odnowić od tego spotkania  kontakt ze sobą. Impreza zakończyła się o 2-giej po północy  i już do organizatorów przychodzą sms-y  kiedy będzie następna. Było to już czwarte w ciągu 5 lat tego typu spotkanie i mamy nadzieję, że inni  absolwenci podtrzymają w przyszłości tę tradycję.  Miłym akcentem na zakończenie biesiady było postanowienie, że kilkaset złotych, koleżanki i koledzy przeznaczą także na pomoc jednej z nich, która w ostatnim czasie znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji.
  Oby wiele było takich imprez i solidarności przyjaciół.

  Więcej w galerii zdjęć  lub w zakładce uczniowie z lat 1960-70  (film 50 minut !). Artykuł w Ziemi Kaliskiej oraz inne ciekawe pliki są do dyspozycji w zakładce "do pobrania". Szczególnie zapraszamy na materiał  w zakładce   "na wesoło" gdzie można obejrzeć występy naszych nauczycieli i absolwentów.  Kto się zagadał i nie zobaczył ma teraz okazję....

  Opublikowane: 4 lis 2014, 12:58 przez: Elita Jankowa
Wyświetlanie postów 1 - 1 z 1. Zobacz więcej »
 • W restauracji "U Romana" na Wesółkach
        Spotkanie  uczniów z lat  1957-64 - 26 09 2009                                                        

  Pewnego świątecznego dnia spotkało się w kościele w Blizanowie kilka osób z naszej klasy.

  Może tak miało być... Po mszy zatrzymałyśmy się przed świątynią. Zaczęłyśmy wspominać dawne lata i zastanawiać się „co się
  stało z naszą klasą ?  Przecież w tym roku mija 45 lat od zakończenia nauki w szkole podstawowej. Wtedy padła propozycja, aby zorganizować spotkanie klasowe.
  Razem z Halinką podjęłyśmy wyzwanie, gdyż nie ma t
  akiego wielkiego czynu, który by nie powstał z jakiegoś wielkiego marzenia. Poprosiłyśmy Ulkę i Henia o ocenę tego pomysłu. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami entuzjastycznie zadeklarowali swój udział w przygotowaniach.
  Trudno sobie wyobrazić jaką pracę wykonaliśmy, aby dotrzeć do jak największego grona kolegów. Poszukiwania odbywały się w różny sposób, najczęściej pomocną w tym okazywała się rodzina. Ile trzeba było wykonać telefonów, tego już Ulka nie zliczy. W końcu lista była kompletna. Ustaliliśmy, że spotkanie odbędzie się w lokalu „U Romana” w Jankowie Drugim.
  Zofia Kmieć
  Więcej w dziale  uczniowie z lat 1957-64
  Opublikowane: 23 mar 2014, 10:27 przez: Elita Jankowa
Wyświetlanie postów 1 - 1 z 1. Zobacz więcej »
 • Dwa zjazdy po 40-tu latach
     Spotkanie uczniów z lat 1963-73                                                                                

  15-tego listopada  2008-go i ponownie 10 listopada 2012 roku spotkali się w Jankowie uczniowie,
  którzy zakończyli nauk
  ę w latach 1971,72 i 73. Za organizację imprezy było odpowiedzialnych  kilka koleżanek, ale jak zwykle wiodła prym tryskająca energią Jola Janusz-Cyl. Odnalezienie wszystkich uczniów było nie lada wyzwaniem, ale udało się i większość absolwentów stawiła się na tych imprezach. Zaproszono również nauczycieli z tamtych lat, a mianowicie : Kazimierę Szablewską-Macieik, Wiesławę Kościelak- Ptasznik, Janinę i Mieczysława Nowaków, Helenę Jędrusiak-Krauze, Barbarę Cichą-Taterka oraz Romana Skobyrandę. Wspomnieniom nie było końca i po wspaniałej biesiadzie wszyscy grubo po północy wrócili zadowoleni do domów. Jak zwykle w takich przypadkach uczestnicy mają nadzieję, że niebawem znów się spotkają. Życzymy im tego serdecznie.
  Więcej pamiątek w zakładkach "galeria zdjęć starych i nowych" oraz "uczniowie z lat 1963-73"

  Opublikowane: 23 mar 2014, 10:27 przez: Elita Jankowa
 • Trzeci rocznik w nowej szkole
        Spotkanie uczniów z lat 1954-61                                                                          

  W jedną z wrześniowych sobót 2004 roku, po 50 latach od rozpoczęcia nauki w Szkole Podstawowej w Jankowie, odbyło się spotkanie rocznika 1954-1961. W „Barze Felicja” (dziś „Bar u Romana”) w Jankowie Drugim
  stawili się praw
  ie wszyscy uczniowie z Polski, a nawet ze świata, ponieważ jedna z koleżanek na stałe mieszka w Paryżu. Niestety dwoje absolwentów już nie żyje. Organizatorami imprezy była Wanda Kędra - Wrzesińska i Mirosław Włodarczyk. Zaproszona została również wychowawczyni klasy Pani Maria Pabiszczak z mężem. Wszyscy znakomicie się bawili i obiecali sobie, że jeszcze kiedyś zorganizują kolejny taki zjazd.
  Więcej starych i nowych fotek ze spotkania znajdziecie w zakładce  "uczniowie z lat 1954-61
  Serdecznie dziękujemy organizatorom  za relację i pamiatki.

  Opublikowane: 20 sie 2014, 00:39 przez: Elita Jankowa
Wyświetlanie postów 1 - 2 z 2. Zobacz więcej »