Gelecek Planları ve Şirketleri

  

Euphanasia 

Tupac,  film işlerini düzenlemek ve yardım merkezlerine finansal destek sağlamak için bu şirketi kurdu. Sorunlu çocukların ücretsiz ulaşabileceği bir telefon hizmeti ve şehrin merkezinde fakirlerin oturdukları yerlerde spor takımları kurdu.

Aynı zamanda müzik ve video işleri için 24/7 adında bir şirketi daha vardı.

Ayrıca okullara ücretsiz konserler vermeyi de planladı. Bu konserlere katılabilmenin tek yolu derslerden en az 'C' almaktı. Aynı zamanda Kaliforniya'da özellikle rapperların bulunduğu bir 'Pop Warner' gençler ligi kurdu. Bu organizasyona da katılabilmek için çocukların derslerinden en az 'C' almaları gerekiyordu.

Joshua's Dream 

1993’te, Tupac ölmek üzere olan bir çocuğun anne babasından bir mektup aldı. Çocuğun son dileği Tupac’la tanışmaktı. Mektubu okuduktansonra Tupac Maryland’a Joshua -çocuk- ile tanışmaya gitti. Joshua öldükten sonra şirketinin adını Ghetto Ghetto Gospel Music’ten Joshua’s Dream’ine çevirdi. 

Makaveli Records 

Makaveli Records Tupac'ın kendi labeline sahip olup Death Row'dan ayrılması, Makaveli The Don Killuminati: The 7 Day Theory ise kendi şirketinden çıkan ilk albümü özelliğini taşıyordu. Asu, Big Syke, Ghetto Stars, Nice & Smooth ve Outlawz'ın bu şirkete katılmasını planlıyorlardı. Devam albümleri East-West ayrımı olmadan birçok rapper tarafından yapılmış 2 cdlik One Nation albümü olacaktı. İlk albüm Makaveli Records'dan, ikinci albümse New York tabanlı Duck Down Records'dan yayımlanacaktı. Albüme eşlik eden sanatçılar arasında Bone Thugs-N-Harmony, Boot Camp Clik, D.P.G., Greg Nice, Kokane, Melle Mel, Scarface, Scorpio, Snoop Dogg, Spice 1, the Luniz ve tabii ki Tupac olacaktı.

Şirketin logosu yanda resmedilmiş. 

Out Da Gutta Records 

Out Da Gutta Records Interscope Records’la beraber Thug Life Vol. 1 ve Me Against The World albümlerini yayınladı. Tupac hapishaneye girip sonra da Deat Row’la anlaşınca şirkete hiçbirşey olmadı. 

Amaru Records 

Amaru Records, Tupac’ın annesi Afeni Shakur tarafından Tupac öldükten sonra kuruldu. Tupac’ın yayımlanmamış şarkıların yasal hakları öncelikli olarak Deathrow ve Interspoce’un elindeydi Amaru Records, Jive Records tarafından dağıtıldı. Thug Nation Diğer şirketlerinin yan kolu olan bir müzik şirketiydi.96’da Tupac’ın ölümünün ardından kuruldu.

Outlaw Records

Outlawz grubu tarafından kurulmuştu. Şirketin labeli grubun elindeydi.

 Çevresi - Hayatı

Ailesi

Evi 

Kız Arkadaşları 

Dostları

Grupları 

Outlawz 

Şirketleri - Gelecek Planları

Düşmanları

East-West Coast Olayları

Hakkında Açılan Davalar

Hakkında Yazılan Kitaplar

 Vurulma Olayları 

1994 New York

1996 Las Vegas

Las Vegas Olayı'nda Polisin Raporu

Tupac Yaşıyor Mu?

 Hobileri

Dövmeleri

Şiirleri

Okuduğu Kitaplar

 Medyada Tupac 

Röportajları

Tupac'ın İmajı

Tupac'ın İyi Yönü

 Özel 

Thug Life

   Machiavelli