Suge Knight: Gerçek adı Marion Knight olan 'Suge', Death Row Şirketi'nin sahibiydi. Tupac hapishanedeyken kefalet borcunu ödedi ve onu şirketine katarak birçok albümünü şirketinden çıkardı. İkili birçok yerde beraber görülüyordu; Tupac'ın öldürüldüğü gün de arabasını kullanan kişi Suge'dan başkası değildi. Birçok insan Tupac'ın ve Biggie'nin ölümünde Knight'ın da rolü olduğunu düşünüyor.


Snoop Dogg: Tupac'ın en yakın arkadaşlarından biriydi. Beraber birçok şarkı yaptılar.Bunların en tanınmışları da '2 Of Amerika's Most Wanted' ve 'Wanted Dead or Alive' oldu. Tupac'a Snoop'a hem bir şarkıcı hem de bir insan olarak saygı duyuyordu. Beraber bir albüm yapmaya başlamışlardı ama Tupac ölünce albüm tamamlanamadı.

 

Outlawz: Bu grup Tupac'ın kankalarından oluşuyordu.Tupac'ın East coast rapperlarıyla olan çatışmasında da yanındaydılar. Efsane diss 'Hit Em Up' da eşlik ettiler. Tupac'a çok yakındılar,her zaman destek olup, arkasında durdular. Tupac'ın ölümünden sonra çıkan 'Still I Rise' albümünde de ona eşlik etmişlerdi.

 

Chuck D: Chuck D Tupac'la Digital Underground grubunda tanışmıştı. İlerleyen zamanla beraber iki iyi arkadaş oldular. Chuck, uzun zaman önce tüm zamanların en iyi rap grubu 'Public Enemy' sayesinde ünlü olmuştu. Tupac'ın anısına ölümünden sonra birçok röportajda sahip çıktı.


Shock G: Shock G; Snoop,Chuck D,The Outlawz ve Treach'le birlikte Tupac'ın en yakın arkadaşlarından biriydi. Shock D, Pac'a müzik endüstirisine girmesinde yardım eden tek kişiydi. Ve tahmin edebilirsiniz ki zamanla dost oldular. Pac için "If pac phoned you would drop whatever you were doing and fly to wherever he was, I always felt like Tupac was special, it was like I was putting music to a Malcolm X or a Huey Newton!" demişti.


Madonna: Bu yakın ilişkiyi Pac'ın hayatının son yarım yılını anlatan kitabında Frank Alexander yazmıştı. Beraber bir şarkı yaptılar ( I'd Rather Be Your Lover ) İki iyi arkadaştılar ve belki de ilişkilerini daha ileriye götürebilirlerdi ama olmadı..

 

Omar Epps: Aktör Omar Epps birçok büyük filmde oynadı ama siz onu Tupac'la beraber oynadığı Juice filminden hatırlayabilirsiniz.Tupac'la bu filmde tanışan Epps sonradan Tupac'ın çok iyi arkadaş oldu.


John Singleton: John Singleton, Amerika'nın en iyi yönetmenlerinden biridir. 'Juice' filmini yönetirken tanıştılar ve Poetic Justice çekimleri sırasında dost oldular. Tupac aslında Poetic Justice'de oynamayı hiç istemediğini ama Singleton'ın hatrına kabul ettiğini söylemişti.

 

Treach: Treach, Tupac'ın çok iyi arkadaşıydı. 'Naughty By Nature' grubunun üyelerinden biriydi. Grubun diğer üyeleri de Pac'ın arkadaşıydı ama ona en yakın olanı oydu. Öldükten sonra Tupac için "My man 'Pac, he didn't have a criminal record until he had a record.Once you get into  the light, a lot of stuff comes on to you! One thing I can say, he was one of the realest niggaz that lived.He said whatever was on his mind. he never  bit his  tongue for nuthin" diyerek saygısını gösterdi. Ayrıca Treach'in kolunda bir Tupac dövmesi var.

 

Marlon Wayans: Marlon Wayans, Wayans kardeşlerden biri,onu "Don't Be A Menace To South Central While Drinking Your Juice In The Hood" adlı filmden hatırlayabilirsiniz,bir klasiktir.Ama daha sıkı Tupac fanları onu "Above the Rim"den hatırlar.Omar Epps gibi, Tupac onunla da film çekimleri sırasında arkadaş olmuştu.


Frank Alexander: Frank, Tupac'ın bodyguard'ıydı. Tupac ona çok güveniyordu ve çok yakın arkadaştılar. Tupac öldükten sonra Death Row'daki işini kaybetti. Yıllar sonra, Tupac hakkında bir kitap yazdı - 'Got Your Back' - ve bu kitapta dürüstçe Tupac'ın son yıllında yaşadıklarını yazdı.

 


Dipnotlar:

Wanted Dead Or Alive Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın

2 Of Amerika'z Most Wanted Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın

 Çevresi - Hayatı

Ailesi

Evi 

Kız Arkadaşları 

Dostları

Grupları 

Outlawz 

Şirketleri - Gelecek Planları

Düşmanları

East-West Coast Olayları

Hakkında Açılan Davalar

Hakkında Yazılan Kitaplar

 Vurulma Olayları 

1994 New York

1996 Las Vegas

Las Vegas Olayı'nda Polisin Raporu

Tupac Yaşıyor Mu?

 Hobileri

Dövmeleri

Şiirleri

Okuduğu Kitaplar

 Medyada Tupac 

Röportajları

Tupac'ın İmajı

Tupac'ın İyi Yönü

 Özel 

Thug Life

   Machiavelli