Juice 

 

3 arkadaşın sahipsiz bir silahı bulmalarıyla hayatları değişir. Buldukları silahla bir adamı öldürürler. Bundan pişmanlık duyan arkadaşları polise gitmek isteyince Tupac karşı çıkar ve onları polise gitmemeleri yönünde tehdit etmeye başlar. Tehditlerine kulak asmayan arkadaşlarını da öldürür.

 

 Above The Rim

 

 Oyuncular: 

Tupac Shakur 

Duane Martin 

Marlon Wayans 

Tonya Pinkins 

 

Kyle Watson, lise takiminda oynayan cok yetenekli bir basketbolcudur. En buyuk hayali ulusal basketbol turnuvasinda oynamaktir. Fakat yasadigi cevre, aile yapisi bu genc adamin onundeki en buyuk engellerdir. Amerikan toplumunun en alt tabakasinda yasamaya mecbur birakilan zencilerin dramini anlatan filmin, bir cok ulkede 18 yasindan kucuklere izletilmesi yasaklanmisti.

 

Poetic Justice 


 

Oyuncular: 

Tupac Shakur 

Janet Jackson 

 

'Cause nobody, but nobody can make it out here alone.' 

Sevgilisinin ölümünden sonra genç Justice okulu bırakır ve hayatını kuaförlük yaparak kazanmaya başlar. Cevresindeki insanlardan iyice uzaklaşan Justice bütün hayatını şiir yazmaya adar. ‘‘En İyi Film Müziği’’ dalında Oscar'a aday gösterilen filmde ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson'ın kardeşi Janet Jackson'ın performansı eleştirmenler arasında büyük tartışma yarattı. Jackson'ın filmdeki performansı 1994 yılında MTV tarafından ‘‘En İyi Kadın Oyuncu’’ ödülüyle onurlandırıldı fakat sanatçı Razzie Awards tarafından yılın en kötü oyuncusu seçildi.

 

Gang Related

 

Oyuncular: 

Tupac Shakur 

Dennis Quaid 

James Belushi 

James Earl Jones

Lela Rochon 

Wendy Crewson 

 

Mükemmel görünen bir plan, hayatlarını düzene sokmak için mesleklerine ihaneti göze alan iki polis arkadaş... Divinci (James Belushi) ve Rodriguez (Tupack Shakur), kurdukları oyunun içinde bir başka oyun olduğunu fark ettiklerinde iş işten geçmiştir. Başları fena halde derde giren ortakların kurtulmak için buldukları her çözüm yeni bir problem doğurur.

 

 Gridlock'd

Oyuncular: 

Tupac Shakur 

Tim Roth 

Thandie Newton 

 

Spoon (Tupac Shakur) ve arkadaşı Stretch (Tim Roth), oda arkadaşları Cookie'nin (Thandie Newton) uyuşturucu komasına girmesi üzerine hayatlarını değiştirmeye karar veriyorlar. Bir tedavi merkezine giderek uyuşturucudan kurtulmak isteyen bu iki kafadar, sonunda bürokrasinin dolambaçlı yollarında buluyorlar kendilerini.. Amerika'nın arka sokaklarındaki yaşananları gerçekçi bir üslupla anlatan filmin başrol oyuncularından Tupac Shakur, "GRIDLOCK'd" gösterime girmeden öldürülmüştü.

 

Bullet 

Bu Filmde Micheal Rourke ile Beraber Rol Almıştı. Yardımcı Oyuncudur Konumundaydı.

 

 Tupac: Resurrection

 

Tupac'ın hayat hikayesini kendi ağzından dinlediğimiz belgeseli.Oscar'a da aday olmuştu.

 Çevresi - Hayatı

Ailesi

Evi 

Kız Arkadaşları 

Dostları

Grupları 

Outlawz 

Şirketleri - Gelecek Planları

Düşmanları

East-West Coast Olayları

Hakkında Açılan Davalar

Hakkında Yazılan Kitaplar

 Vurulma Olayları 

1994 New York

1996 Las Vegas

Las Vegas Olayı'nda Polisin Raporu

Tupac Yaşıyor Mu?

 Hobileri

Dövmeleri

Şiirleri

Okuduğu Kitaplar

 Medyada Tupac 

Röportajları

Tupac'ın İmajı

Tupac'ın İyi Yönü

 Özel 

Thug Life

   Machiavelli