İlk başlarda Doğu-Batı ayrımı yoktu. Bütün bunlar 94 olayından sonra başladı. Tupac BIG'yi destekledi, beraber birkaç şarkır yaptılar. ( Download bölümünde bunları bulabilirsiniz. ) . Resimden de anlayacağınız gibi iki rapper iyi arkadaştılar.[ Tupac'ın evinde akşam yemeği yerken görülüyorlar. ] Tupac Biggie'ye yarım etti, 'Thuglive' ile tanıştırdı ve Biggie'nin ilk rolexini aldı. Ama 94'nün sonunda ikili arasında sözlü kavga çıktı ve daha da sonra bu durum doğu-batı yakası savaşlarına dönüştü.

Biggie, Pac'ın stilini kopyalamaya ve onun gibi giyinmeye başladı,'Hit 'Em Up" şarkısında Tupac bunu söylüyor zaten: "Sen bir müzik çalıcısısın, bir pac stil alıcı / Taklitçiden başka bi bok olmadığını yüzüne söylücem / Mezeyle içilmiş bir Alize'den daha yumuşaksın / Para için öldürülmek üzeresin" 1994 New York vurulmasında, Tupac Bad Boy & Biggie' yi bildikleri halde onu uyarmadıkları ve hiçbirşey yapmadıkları için suçladı, sonra Junior Mafia(Biggie'nin grubu) da pac ı suçlamaya başladı. Pac şarkı sözlerinde Bad Boy'dan şikayet etmeye başladı, Bad Boy'a diss attı,Biggie ona diss attı..

Sonra Chino XL Tupac'ın hapishanede tecavüze uğradığı gibi şeyler söyledi.Kavga, Death Row ve bazı Doğu yakası rapperları arasında doğdu. Kaliforniya'da yaşayan; Snoop, Pac, diğer Death Row rapperları ve bazı Batı yakası rapperlarla beraber Bad Boy ve Doğu rapperlarına diss attılar. Strech Walker, Pac'ın uzun yıllardır bir arkadaşı (2pac vurulduğunda yanında olan ama yardım etmeyen, korkudan altına yapan)taraf değiştirerek Biggie'nin yanına geçti. Pac MTv HipHop'da gerçek gangsta rap'i kendilerinin yaptığını ve Doğu yakası rapperlarının onları taklit ettiğini söyledi. 

NY olayından bir yıl sonra, Strech Walker vuruldu.Pac hapishaneden çıktığında, herkes bunun NY olayının intikamı olduğunu söylüyordu.Çünkü Strech Pac'a yardım etmemişti.

13 Eylül 1996'da Tupac  vuruldu, 6 ay sonra 03-09-1997'de Biggie Los Angeles'da Pac'ın vurulduğu yerin yakınlarında öldürüldü.Büyük kavga şimdilik duruldu ama gelecekte neler getirebileceği bilinmez..

 Çevresi - Hayatı

Ailesi

Evi 

Kız Arkadaşları 

Dostları

Grupları 

Outlawz 

Şirketleri - Gelecek Planları

Düşmanları

East-West Coast Olayları

Hakkında Açılan Davalar

Hakkında Yazılan Kitaplar

 Vurulma Olayları 

1994 New York

1996 Las Vegas

Las Vegas Olayı'nda Polisin Raporu

Tupac Yaşıyor Mu?

 Hobileri

Dövmeleri

Şiirleri

Okuduğu Kitaplar

 Medyada Tupac 

Röportajları

Tupac'ın İmajı

Tupac'ın İyi Yönü

 Özel 

Thug Life

   Machiavelli