Puff Daddy / Yeni Soyadıyla Diddy: Tupac'ın yaralanmasıyla sonuçlanan New York soygunu ve vurulmasının ardından Tupac bu olayın arkasında Bad Boy Records firmasının elemanlarının yattığını iddia etmişti. 

 

 

Biggie Smalls: Tupac ve Biggie bir zamanlar iyi dosttular, hatta Biggie'yi şöhret edenin Tupac olduğu söylenirdi. Tupac Biggie'nin New York'ta vurulması olayını önceden bildiğini, ama kendisine haber vermediğini iddia etmişti. 

 

 

Lil Kim: Bad Boy Records'ta oluşu ve 2pac'a çatışmaya çalışması düşman olmalarına yetmişti.'Hit Em Up''ta gereken cevabı alanlardan oldu.

 

 

Jay-Z: Jay-Z Biggie Smalls'la birlikte "Brooklyn's Finest" diye bir şarkı yapıp da aklınca Tupac'la dalga geçince Tupac'ın düşmanları listesinde yerini aldı. 

 

 

Chino XL: Tupac'ın hapisteyken tecavüze uğradığını söyleyerek gündeme gelmeye çalıştı. Tupac da 'Hit 'Em Up''ta onu da anmadan geçmedi.

 

 

LL Cool J: Tupac "Me Against The World" albümünün 'Old School' şarksında aslında LL Cool J için hoş laflar etmemişti ama asıl gerginlik Moop Deep davasında karşı tarafı tutması üzerine çıkmıştı. 

 

 

Dr. Dre: Tupac Dre'nin Death Row tayfasından ayrılma biçimini sevmemişti, sonra Dre, Snoop'un mahkemesine tanık olarak katılmayı da reddedince, Tupac bunu hakaret olarak kabul etti ve düşmanlık başladı.Dre'yi 'gay'likle itham etti ve Twista'yla beraber 'Fuck Dre' diye bir şarkı yaptı.Ama yıllar sonra, Dr.Dre Up In Smoke Tour konserinde Tupac'ı saygıyla andı.  

 


Nas: Nas'ın Tupac'ı sürekli bir biçimde taklit edip durduğu, hatta video kliplerinde onun kilerdeki gibi görüntüler kullandığı konusunda ikisi her zaman bir tartışma konusu olarak kaldı. Nas "Hate Me Now" şarksının video klibinde tıpkı Tupac'ın"The 7 Day Theory" albümünün kapağındaki ve "Smile" klibindeki gibi kendini çarmıha germesi bardağı taşıran son damla olmuştu. 

 

 

Mobb Deep: Aslında bu grup "Thug Life" ı sahiplenene kadar ortada hiçbir sorun yoktu ama Tupac hapishanedeyken bu duruma sinir oldu ve adamlarını göndererek Mobb Deep'in konserinde "Thug Life!" diye bağırttı.

 


C. Delores Tucker: Rap müziğin genelde pornografik bir rezalet olduğunu iddia ederek ve "All Eyez On Me" albümünün kendisini strese sokarak cinsel yaşamını olumsuz etkilediği iddiasıyla Tupac'a 10 Milyon Dolarlık bir dava açmasıyla gündeme gelmişti. 

 


Wendy Williams: Chino XL gibi, Tupac'ın hapisteyken tecavüze uğradığını iddia edince Tupac "Why U Turn On Me ? " diye bir şarkı yazdı ve dissini attı.

 

 

Dan Quayle: Kendisi ABD Başkan Yardımcısıyken "2Pacalypse Now" albümü yüzünden Tupac gibilerin Amerikan toplumunda yeri olmadığını söylediğinde Tupac'sa "Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z." albümünden 'Letter To The President' şarkısıyla Quayle'e yanıtını verdi.

 


The Fugees: The Fugees üyeleri ise ortada bilinen hiçbir neden yokken nedense yaptıkları tüm söyleşilerinde Tupac'a ağızlarına geleni söylediler. Muhtemelen onun adını basamak olarak kullanmak ve ünlü olmak istiyorlardı. Tupac da ölümünden sonra çıkan albümü "Better Dayz"de 'When We Ride On Our Enemies' adlı şarkısında Mobb Deep'le beraber bu gruba da ağızlarının payını verdi.

 

 

*Dipnotlar 

Hit 'Em Up Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın 

Old School Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın

Fuck Dre Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın 

Why U Turn On Me Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın

When We Ride On Our Enemies Şarkısını İndirmek İçin Tıklayın

 

 Çevresi - Hayatı

Ailesi

Evi 

Kız Arkadaşları 

Dostları

Grupları 

Outlawz 

Şirketleri - Gelecek Planları

Düşmanları

East-West Coast Olayları

Hakkında Açılan Davalar

Hakkında Yazılan Kitaplar

 Vurulma Olayları 

1994 New York

1996 Las Vegas

Las Vegas Olayı'nda Polisin Raporu

Tupac Yaşıyor Mu?

 Hobileri

Dövmeleri

Şiirleri

Okuduğu Kitaplar

 Medyada Tupac 

Röportajları

Tupac'ın İmajı

Tupac'ın İyi Yönü

 Özel 

Thug Life

   Machiavelli