Ailesi

| Ana SayfaBiyografisi | Diskografisi | Filmografisi | Şarkı Sözleri | Multimedya | Ekstra | Download |

Tupac Amaru Shakur'un Ailesi 

 

Afeni Shakur(Annesi): Bazı bankalara ve büyük mağazalara bomba koyduğu suçlaması nedeniyle daha Tupac'a hamileyken hapisteydi.Diğer aile üyeleri gibi Afeni de bir 'Kara Panter'di. Tupac ona olan sevgisini bir şarkısında "Ain't no woman alive that cantake my mama's place" diyerek göstermiştir. Tupac'ın R U Still Down, Greatest Hits ve şiir albümlerini yayınladı.

 

William Garland(Biyolojik Babası): Tupac biyolojik babasının ölmüş olduğunu bilerek büyüdü. Ancak 1995 yılında New York'ta uğradığı silahlı saldırının ardından hastaneye gelen ziyaretçilerden biri Tupac'a babası olduğunu söylediği zaman, Tupac'ın hayatında yeni bir dönem başlamış oldu(Filmlerdeki gibi). William Garland da Tupac'ın çevresindeki birçok kişi gibi, Kara Panterler'in bir üyesiydi.Tupac son yılında babasıyla görüşmüş olsa da gerçek babasını Mutulu Shakur olarak kabul etti.(Filmlerdeki gibi)

 

Mutulu Shakur(Üvey Babası): Afeni Shakur'un eşi.1981 yılında karıştığı iddia edilen üç ölümlü silahlı soygun suçundan hüküm giyerek cezaevine girdi ve hala çıkmadı. Tupac'ın ölümünden sonra dostlarıyla bir araya gelerek "Dare To Struggle" adlı bir anma albümü yayınlanmasına yardımcı oldu. Albüm ABD'de bulunan siyasi tutuklulara ithaf edilmişti. 

 

Geronimo Pratt(Vaftiz Babası): Tupac'ın büyükbabası. Kara Panterlerden biriydi. 

 

Assata Shakur(Yengesi): Nam-ı diğer arıza kadın.1973 yılında Assata ve Zayd Shakur New Jersey'de polis tarafından durduruldular. Çıkan silahlı çatışmada Zayd ve polis ölünce Assata yakalanarak hapse gönderildi. Kendisinin hapiste öldürüleceği ihbarı üzerine 1979 yılında Kara Panter'ler tarafından hapishaneden kaçırıldı ve Küba'ya götürüldü(Filmlerdeki gibi). Şuanda Küba'da Fidel Castro'nun özel himayesinde bulunan bir korunakta yaşıyor. 

 

Set Shakur(Kız Kardeşi): Tupac'ın kız kardeşi. "Coast Trippin" filminin müzikleri olan "Snake Eyez" albümünde şarkı söylemişliği de vardır.

 

Mopreme(Erkek Kardeşi): Mopreme, Tupac'ın üvey kardeşi Maurice Harding'in takma adı(Yoksa kimse çocuğuna mopreme diye seslenmek istemez zaten).Thug Life grubunda Tupac'la birlikteydi.2005'te kendi albümü olan Evolution of A Thug Life Nigga 1.1'yı çıkardı.(Download bölümünde bulabilirsiniz). Bu albümdeki şarkıların bir kısmında Outlawz ve Tupac'la featuringleri bulunuyor.

 

Keisha Morris(Boşandığı Eşi): İlk kez 1994 Haziranında tanışan çift 3 ay çıktıktan sonra evlendiler.Tupac hapisteyken Arizona'ya taşınmak ve Star adında bir kız ya da Michelangelo adında bir erkek çocuğa sahip olmak istediğini söylüyordu. Tupac tahliye olduktan bir süre sonra ayrıldılar. 

 

Kidada Jones(Nişanlısı): Kidada Jones, çok ünlü bir müzisyen ve yapımcı olan Quincy Jones'un kızıdır.Kidada, Tupac öldürüldüğü sırada onunla nişanlıydı ve yakında evlenmeyi planlıyorlardı.Quincy Jones, Tupac'ın ölümünün ardından Tupac Amaru Shakur 1971-1996 adlı bir anma kitabının düzenlenmesine yardımcı oldu.

Lumumba Shakur(Amcası): Afeni Shakur'un ilk kocası.Mutulu Shakur'un kardeşi. Kara Panterler'in aktif bir üyesiydi. Mutulu'nun tutuklanıp hapse girmesinden önce Louisiana'da vurularak öldürüldü. 

Zayd Shakur(Amcası): Mutulu Shakur'un erkek kardeşi. O da ailenin birçok üyesi gibi, Kara Panter'di. New Jersey'de bir silahlı çatışmada öldürüldü. 

 Çevresi - Hayatı

Ailesi

Evi 

Kız Arkadaşları 

Dostları

Grupları 

Outlawz 

Şirketleri - Gelecek Planları

Düşmanları

East-West Coast Olayları

Hakkında Açılan Davalar

Hakkında Yazılan Kitaplar

 Vurulma Olayları 

1994 New York

1996 Las Vegas

Las Vegas Olayı'nda Polisin Raporu

Tupac Yaşıyor Mu?

 Hobileri

Dövmeleri

Şiirleri

Okuduğu Kitaplar

 Medyada Tupac 

Röportajları

Tupac'ın İmajı

Tupac'ın İyi Yönü

 Özel 

Thug Life

   Machiavelli