školní rok 2016/2017 


Č E R V E N E C  -  S R P E N   2017

Nabídka práce - hledáme - místo obsazeno

Pozice:                                    vychovatel/vychovatelka

Požadované vzdělání:         v souladu s § 16 zákona 563/2006 Sb.

                                                 o pedagogických pracovnících

Nástup:                                  1. 9. 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.czČ E R V E N   2017Nabídka práce - hledáme - místo obsazeno 

Pozice:                                    učitel/učitelka

Aprobace:                              1. stupeň

Požadované vzdělání:         v souladu s § 7 a § 8 zákona 563/2006 Sb.

                                                 o pedagogických pracovnících

Nástup:                                  1. 9. 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.czŠkolní rok 2016/2017 skončil
...aby bylo vítání, musí být loučení...
To jsem si jen půjčila slova od pana Svěráka. A stejně pravdivě zní konstatování, že je to ve škole vždy stejné, ale přesto pokaždé jiné...(...autor neznámý...:o))
I letošní školní rok měl něco z toho ideálního, ale i z toho, co už by se nemuselo opakovat. A také nemohu říct, že by to bylo, jak se říká, jako přes kopírák. Život přináší každý rok něco nového. Škola je "živý materiál", opakuje se jen stanovený rytmus výuky a prázdnin. Opakuje se zdánlivě i poslední den školního roku, z prvňáků se stávají mazáci, deváťáci si užívají poslední chvíle ve škole. A právě ti najednou zjišťují, že v září - po devíti letech - už ne tady a už ne spolu. Na druhou stranu jsme tu dnes viděli i některé naše bývalé deváťáky. Vrátili se do "své školy" - vypadali spokojeně a vlastně se přišli pochlubit, že se jim daří... I to je každoroční příjemné opakování.
A také jsme dnes, stejně jako každý rok, odměňovali. Před tím, než si žáci odnesli černé na bílém výsledky svého snažení, jsme se všichni setkali na nádvoří. Mraky nás honily, ale nakonec vše proběhlo podle původního plánu.
V letošním roce bylo ředitelkou školy odměněno 21 žáků, kteří uspěli v soutěžích, které v dosahu překročily "území"  školy. Oceněni byli:
Pavla Vaculíková (2. A) - vítězka KOPRSTAR 2017,
Karolína Jašková (2. B) - za 3. místo v mezinárodní výtvarné soutěži Můj sen,
Michaela Sopuchová (5. A), Adéla Nguyenová (6. B), Jana Cao Thanh Huyen (8. B), Alice Miroszková (8. B) a Lucie Chromečková (8. B) - za úspěchy v matematických soutěžích na úrovni okresu, kraje, republiky i mezinárodní,
Adéla Lišková (7. A) - za pečlivost, pracovitost a vynikající prospěch,
Simona Kowaliková (9. A) - skvělá atletka, držitelka rekordu školy ve skoku vysokém,
Jana Matyášková (4. A), Andrea Čípová, Natalie Dorňáková, Tereza Formánková, Sára Kladivová, Lucie Kremlingová, Natálie Křepelková, Adéla Špačková a Lenka Vrbancová (5. A), Tereza Bartoňová, Adéla Fialová a Petra Lipovská (5. B) - vybíjenkářky, které letos obsadily 4. místo v republice.

Poděkovali jsme všem, kteří se podíleli na úspěšném průběhu tohoto školního roku, ale také těm, kteří už nebudou v září u vítání.
Paní učitelka Pospěchová, pan učitel Ošmera a paní Strnková budou působit na nových pracovištích, paní učitelky Pešová a Smolíková si začnou užívat zaslouženého důchodu.

V danou chvíli mohu mimořádně vzpomenout i na žáky 9. ročníku, kteří si udrželi vyznamenání a byli pozváni na setkání s vedením města. Mimořádně z toho důvodu,  že se letos podařilo udržet pracovitost těchto deváťáků i po přijímacích zkouškách. A to jsme byli opravdu rádi.
Závěr?
4. září 2017 bude zase vítání....Přijdou noví prvňáčci, na které se moc těšíme. Vrátí se naši žáci. Oni to sice nepřiznají, ale i oni se budou na své spolužáky těšit celé prázdniny. A já věřím, že se na "svou školičku" budou těšit i všichni zaměstnanci školy.
Děkuji za přízeň všem čtenářům našich stránek a koncem srpna už zase aktuálně ke školnímu roku 2017/2018.
Klidné a slunečné prázdniny nám všem přeje
                                                                                                                 L. Poledníková

 


Atletický víceboj

Ve středu 21. 6. se konala 2. část atletického víceboje. O prvenství bojovali žáci – ročník 2008 -2010. Až nyní jsme obdrželi oficiální výsledky. Naši sportovci nastoupili oslabeni, protože ti nejmenší byli ve škole v přírodě.

Ale i oni přinesli pohár za celkové 3. místo, protože i tady to cinkalo medailemi. Blahopřejeme.Sportovní dopoledne
Nádherné počasí, dobrá příprava, skvělí pomocníci a radost z pohybu. Tak by se dalo charakterizovat dnešní dopoledne (28. 6.) na našem hřišti. Paní učitelky z 1. stupně - zejména paní učitelka Stočková - připravily pro naše žáky 1. - 5. ročníku netradiční disciplíny, které si vyzkoušeli všichni. Některé úkoly byly o rychlosti, jiné o postřehu, citu, obratnosti či trpělivosti. Někdy si s našimi soutěžícími pohrál i vítr. Na jednotlivých stanovištích, která měla pod palcem zase paní učitelka Hořáková, pracovali v roli poradců i rozhodčích naši osmáci a deváťáci, oni i soutěžící se snažili. A tak se i paní učitelky, přestože je konec školního roku, spokojeně usmívaly. Všichni zaslouží velkou pochvalu.Vzpomínka

V úterý (27. 6.) se konal pietní akt u příležitosti 67. výročí úmrtí JUDr. Milady Horákové. Moderování se ujal Mgr. Ladislav Cvíček. Za politické vězně promluvil pan Zdislav Zima. Vystoupení pěveckého sboru pod vedením Mgr. Galové a Mgr. Stočkové bylo příjemným oživením tohoto krátkého setkání.Na ranči
Poslední velká akce byla pro děti připravena v družině na pondělí 26. 6. Celodenní výlet na ranč byl událostí. Výletu se zúčastnily hlavně děti z družiny, ale přidali se tentokrát i spolužáci. Aby cesta nebyla dlouhá, už během ní se plnily úkoly, hrály hry. Na ranči se zahajovalo prohlídkou stájí, děti viděly, jak se kůň sedlá. A pak, kdo chtěl, se mohl projet. Dostat se do sedla nebylo vždy až tak jednoduché, ale potom ta projížďka, tak ta stála za to.


Vodnická škola zahájila

Přesně ve 12.00 h. se ozvali z Velkých Karlovic (19. 6.). Účastníci této vodnické školy - děti z 1. A a 1. B - jsou na místě, ubytovaní, provětraní a právě se chystali k obědu. Všichni mají před sebou 5 dnů školy hrou. Děti jsou v pořádku.Hon na mamuta

Ve čtvrtek (15. 6.) se děti vyřádily na školním hřišti. Probíhal boj o sladkou odměnu. Ta ale nebyla zadarmo. Nejprve se bojovalo s palicí, kterou bylo potřeba dopravit do brány, a pak mohl pomoci k sladké odměně ještě pokřik. Ten si děti musely vymyslet a naučit se. Odpoledne se vydařilo a bylo zase veselo...Atletický víceboj

Ve středu 14. 6. se konala 1. část atletického víceboje. O prvenství bojovali žáci – ročník 2006/2007.

Naši za své výkony obdrželi pohár, protože v celkovém hodnocení získali 2. místo. Nejvíce se o tento úspěch zasloužily starší dívky. Blahopřejeme.


Asi přijedou trošku smutné
Medaile byla blízko, holky prý měly smůlu. Podrobnosti neznám. Jen výsledek. Naše vybíjenkářky dovezou letos z Pecky 4. místo. Probojovat se do republikového finále - to už je úspěch. Být 4. v republice - to je paráda. Úspěšné družstvo tvořily:
Jana Matyášková - 4. A, Andrea Čípová, Natalie Dorňáková, Tereza Formánková, Sára Kladivová, Lucie Kremlingová, Natálie Křepelková, Adéla Špačková, Lenka Vrbancová - 5. A, Tereza Bartoňová, Adéla Fialová a Petra Lipovská - 5. B.
Holkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy, paní učitelce Hořákové děkuji za přípravu celého družstva. A třeba za rok... :o)
Děkujeme všem, kteří drželi palce, ale také těm, kteří finančně, či formou daru naše děvčata podpořili.
    Pecka ještě jednou
Tři výhry a jedna prohra - tak to byla cesta do zítřejších (13. 6.)  bojů. A jak píše paní učitelka Hořáková (12. 6., 18.57) - cesta na hrad sice započala, ale hned na náměstí také skončila. Holky toho mají dost, takže sbírají sílu. Budou ji potřebovat. Počasí prý je úžasné. Takže, holky, krásné sny a zítra se do toho opřete. :o)


Král družiny
Před nedávnem soutěžila ve školní družině děvčata, v pondělí (12. 6.) se střetli v boji o krále družiny hoši. Pod dohledem přísné poroty, do které tentokrát zasedly holky, plnili nejrůznější úkoly.  Vítězem se stal Vojta Douda, další místa obsadili Adam Jalůvka a Daniel Bortl.


Pecka se hlásí
Šťastně dojeli a zabodovaly. Ta "i" jsou v pořádku. Holky vezl skvělý pan řidič, ale na hřišti už to musely vyválčit jen ony. SMS od paní ředitelky cinkla v 17.22 - "Zítra hrajeme o 1. - 4. místo..." Snad to letos cinkne i na hřišti. Paní učitelka cestou na hrad, dnešní (12. 6.) vycházka po večeři, bude jistě "přednášet" strategii a taktiku boje...Tak držme palce!


Nabídka práce - hledáme  - místa obsazena

Pozice:                                    učitel/učitelka

Aprobace:                              český jazyk, hudební výchova  

Požadované vzdělání:         v souladu s § 7 a § 8 zákona 563/2006 Sb.

                                                 o pedagogických pracovnících

Nástup:                                  1. 9. 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.cz

Pozdrav z Velkých Karlovic
Včera večer (7. 6.) psala paní učitelka Grygaříková. Mám vyřídit, že je vše v pořádku, děti jsou zdravé a stále vyvíjejí nějakou činnost. Z bohatého programu, který byl pro děti připraven, jsou odkrojeny skoro 4 dny, ale ještě pořád něco zůstává. No a zítra se děti vrátí a jistě budou mít o čem vyprávět. Ze stránek třídy, pokud jste ještě neobjevili, jsem si "půjčila" fotografii, aby byl pozdrav úplný...


Mé toulky za zvěří
To není nějaké mé vyprávění, ale název výtvarné soutěže, kterou organizovala Českomoravská myslivecká jednota, z. s. Své práce zaslali žáci z 2. B a tři  z nich byli oceněni. Diplom obdržela Petra Tobolová za 8. místo a také Matyáš Rusňák za 10. místo. Ve stejné kategorii se na 3. místě umístil Adam Kollega, který byl pozván na vyhlášení do Lysé nad Labem. Je to trochu z ruky, takže se Adam vyhlašování nezúčastnil a na své ocenění zatím čeká.


Žáci 4. A ve Velkých Karlovicích
Dnes (5. 6.) odjeli žáci 4. A na ozdravný pobyt do Velkých Karlovic. Všichni jsou v pořádku, s chutí snědli první oběd a za hezkého počasí začali plnit program, který je opravdu bohatý.


Můj sen
V sobotu (3. 6.) nastal den D a v rámci Freudova folklorního festivalu byly oficiálně vyhlášeny výsledky 21. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže Můj sen. Mezi oceněnými byla i naše Karolína Jašková (2. B), která si v zahradách piaristického kláštera převzala diplom a drobnou odměnu za 3. místo, které obsadila ve II. kategorii soutěže. Blahopřejeme.

Den dětí
Nádherné počasí, které tento den panovalo, jen nahrálo vycházce před kulturní dům, kde byly pro dětské oslavence připraveny některé atrakce. A kdo se nebál, ten si mohl svět prohlédnout i z koňského hřbetu...


Nabídka práce - hledáme - místo obsazeno

Pozice:                                    uklízeč/uklízečka

Nástup:                                  1. 8. 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.cz


Akce pro děti ve školní družině

HURÁ DO PRAVĚKU
  1. 6.    Neandrtálské hry s kamínky
  5. 6.    Bijásek - ČERVENÁ ŽELVA
15. 6.    Neandrtálská dobrodružství
19. 6.   Bijásek - KUBA A KOUZELNÝ MEČ
26. 6.   Výlet na rančK V Ě T E N   2017

Sešity pro školní rok 2017/2018
Připomínám, že sešity pro další školní rok si mohou žáci 1. - 8. ročníků nakoupit v respiriu školy ještě zítra (2. 6. ) .
Ceny za sady žákům sdělili třídní učitelé.FOKUS odměňuje
Středisko volného času FOKUS v Novém Jičíně každoročně vyhlašuje výsledky předmětových soutěží, které organizuje MŠMT v končícím školním roce. Tato slavnost je vždy setkáním těch nejlepších. V letošním roce budeme mít na této akci 3 zástupce. Adéla Nguyenová (6. B) si pojede pro odměnu za 1. -4. místo v Matematické olympiádě, kategorie Z6, a 1. - 3. místo v Matematické olympiádě (6. ročník). Jana Cao Thanh Huyen (8. B) převezme odměnu za 1. - 4. místo v Matematické olympiádě, kategorie Z8, a také za 2. - 4. místo v Matematické olympiádě (8. ročník). Třetí oceněnou pak bude Lucie Chromečková (8. B) za 1. - 4. místo v Matematické olympiádě (8. ročník). Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Blahopřání a poděkování patří také vyučujícím - Mgr. Zdence Kapsové a Mgr. Michaele Lukešové.


Talentová soutěž dívek
V pondělí (29. 5.) proběhla ve školní družině soutěž určená dívkám, při které mohly ukázat své umění taneční, pěvecké, gymnastické, recitační, nebo se projevily jako skvělé vypravěčky vtipů. Jejich výkony bedlivě sledovala porota sestavena ze spolužáků. Předvedená vystoupení byla hezká, ale vyhrát nemohly všechny soutěžící. Porota nakonec vybrala Hanu Chalupovou, Petru Tobolovou, Kristýnu Konvičkovou a Zuzanu Veřmiřovskou. Holky dostaly sladkou odměnu, diplom a královské korunky. Brzy se situace otočí. Kluci budou soutěžit, holky bodovat :o)


Nabídka práce - hledáme

Pozice:                                    učitel/učitelka

Aprobace:                              1. stupeň

Požadované vzdělání:         v souladu s § 7 a § 8 zákona 563/2006 Sb.

                                                 o pedagogických pracovnících

Nástup:                                  1. 9. 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.cz


Je to pecka - opět Pecka
Čtenáři stránek a milovníci sportu už vědí, která bije. Krajské finále ve vybíjené (26. 5.) bylo opět naše. A jak přiznali poražení - zaslouženě. Holky do toho daly vše, zápasy byly těžší, měnila se loňská sestava, ale příprava pod taktovkou paní učitelky Hořákové sklidila své ovoce. Takže v republikovém finále se naše holky budou prát o co nejlepší umístění. Blahopřání je na místě a palce budeme určitě držet všichni.


Můj sen 2017
21. ročník mezinárodní výtvarné soutěže zná své vítěze. Ve II. kategorii získala Karolína Jašková (2. B) 3. místo a v sobotu 3. 6. si do Příboru přijede převzít diplom a malou odměnu. Blahopřejeme.Potěšili seniory
Ve čtvrtek (25. 5.) se vydaly děti z  družiny do Domova důchodců, aby potěšily svými vystoupeními. Všichni se moc snažili a sklidili zasloužený potlesk. Navíc si připravili malé dárečky, kterými přítomné obdarovali a také udělali radost. Určitě zaslouží pochvalu. A to i paní vychovatelky - za dobrý nápad...Kletné 1
Ve dvě hodiny volala paní učitelka Borovičková. Na Kletné neprší, teď odpoledne vysvitlo sluníčko. Po odpoledním klidu je pro děti opět připraven program v přírodě. Čerstvý vzduch dělá dětem dobře a moc jim chutná. Vracejí prázdné talíře - a to i od polévky :o) Všichni jsou v pořádku.


Kletné ožilo
Na známá místa se vrátili žáci 4. B, kteří dnes zahájili svůj pobyt v přírodě. Venku je polojasno a teplo, všichni jsou v pořádku.Na skok v Polsku
Navštívit místa, která znají jen z filmů a dokumentů. To byl důvod, proč vyrazilo ve čtvrtek (18. 5.) 35 osmáků a deváťáků za hranice republiky. Cíl jejich cesty - Osvětim a Krakov.
Návštěva neblaze proslulých koncentračních táborů Auschwitz I a Auschwitz II (Březinka), ve kterých zemřelo kolem jednoho a půl miliónu lidí, patřila mezi nejsilnější zážitky. Zejména pak vnitřní expozice, která jen poodkryla hrůzy, které se zde za války udály.
Za zmínku však stojí i pochvala průvodce, který naše žáky ocenil jako velmi vnímavé návštěvníky a pochválil jejich chování v průběhu celé prohlídky.
Na jiné myšlenky pak všichni přišli při návštěvě Krakova - procházka po nábřeží řeky Visly, prohlídka areálu hradu Wawel, který patří mezi nejnavštěvovanější památky v Polsku a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Vynechat nebylo možné Rynek Glówny - největší středověké náměstí v Evropě, které se zachovalo v původní podobě. Uprostřed je známá tržnice Sukenice, původně místo, kde se obchodovalo se suknem. Dnes si tam přijdou na své turisté, protože Sukenice je místem, kde je soustředěno množství krámků s nejrůznějším zbožím - a to byla také tečka za návštěvou Polska...


Pythagoriáda
V úterý (16. 5.) vyjela do Nového Jičína další skupina matematiků. Okresní kolo bylo určeno žákům 5. a 8. ročníků. V obou kategoriích jsme měli svá želízka, ale nemoc a souběh dvou soutěží v jednom dni nakonec rozhodly o tom, že soutěžit odjelo jen trio osmaček. Všechny  tři se staly úspěšnými řešitelkami. Jana Cao Thanh Huyen obsadila 2. - 4. místo (první ze základních škol), Lucie Chromečková získala 6. - 8. místo a Alice Miroszková si vypočítala 9. - 10. místo. Blahopřejeme.Žáci 3. A a Kletné
V 11:03 h. přišla SMS zpráva, že jsou děti na místě, cestu zvládly, jsou v pořádku, počasí nádherné, takže hned všichni vyráželi do terénu.


Štafetový pohár
Ostravský tartan přivítal v úterý (16. 5.) i naše běžce, kteří se probojovali při své první účasti do krajského kola. 2 sekundy chyběly k tomu, aby získali 3. příčku. Mrzí to, ale být čtvrtí v kraji (výkonem 8:46,6) je moc hezké umístění. Blahopřejeme.

Pythagoriáda
V pondělí (15. 5.) vyjela první skupina matematiků do Nového Jičína, kde se konalo okresní kolo Pythagoriády 6. ročníku. Tam postoupilo 38 úspěšných řešitelů základního kola. Jana Richterová a Tomáš Janák (6. B) tentokrát na úspěšného řešitele nedosáhli. Adéla Nguyenová (6. B) ale zabojovala a získala - spolu se dvěma soutěžícími se shodným počtem bodů - 1. místo. Blahopřejeme.U záchranné služby
V projektu Zdravé město pamatovali i na naše čtvrťáky. Proto i ti měli možnost navštívit (12. 5.) pracoviště záchranné služby, zblízka se podívat na moderní vybavení a z role diváků přejít do role aktérů. Někteří se stali záchranáři - jiní zachraňovanými. Věříme, že všem žákům zůstanou v paměti některé důležité informace, které od profesionálních záchranářů vyslechli. Děkujeme.Velká cena Kopřivnice v šachu
Čtyři žáci z naší školy zasedli (12. 5.) s dalšími 24 soutěžícími k šachovnicím, u kterých se bojovalo ve dvou kategoriích o nejlepší žákovské přeborníky v Kopřivnici. A nezklamali. Jan Trávníček (7. B) získal 3. místo v kategorii starších žáků, o jeden bod méně získali ve stejné kategorii Jan Bartoň (9. A), Jiří Musil (7. B) a Vendula Janošová (9. A). Blahopřejeme.Den matek
Celý týden (9. - 12. 5.) se děti pilně připravovaly - stříhaly, lepily, vyšívaly, psaly vzkazy. To všechno pro své maminky, kterým chtěly popřát k jejich svátku a k přání přidat malý dáreček. Dárečky byly moc hezké, s láskou vytvořené, takže věříme, že potěšily...


Štafetový pohár
4. ročník se poprvé neobešel bez našich běžců. Soutěž je určena pro žáky 1. - 5. ročníků. Družstvo tvoří 16 žáků, kteří jsou rozděleni do 3 štafet, časy se sčítají - nejrychlejší škola vítězí. Tolik stručně z pravidel. Okresní kolo proběhlo dnes (11. 5.) v Novém Jičíně.
Výsledky?
   ZŠ dr. Milady Horákové Kopřivnice - 1. místo
  ZŠ dr. Milady Horákové Kopřivnice - 1. místo
  
   ZŠ dr. Milady Horákové Kopřivnice - 1. místo
             (započítává se lepší čas)
Asi vás nepřekvapí, že naši běžci okresní kolo vyhráli a postoupili do kola krajského. Blahopřejeme.Pohár rozhlasu
Středa (10. 5.) nám nebyla nakloněna ani v atletickém klání. 30 atletů, kteří postoupili ve třech kategoriích do okresního kola, odjelo do Nového Jičína s odhodláním rvát se o postup. Běhy však byly začarované a několik pádů - i při štafetě - nakonec rozhodlo, že ani v této soutěži družstev do dalšího kola nepostoupíme.
kategorie - mladší žáci
5. místo - zisk 3 197 bodů (vítěz  3 612 bodů)

kategorie - mladší žákyně
2. místo - zisk 4 321 bodů (vítěz  5 325 bodů)

kategorie - starší žákyně
2. místo - zisk 4 717bodů (vítěz  4 736 bodů)


McDonald´s Cup - B
Ve středu (10. 5.) odjeli fotbalisté na odložené zápasy do Mořkova. Možná týdenní odklad soutěže, možná chladné počasí, možná smolný den...v každém případě se našim hráčům nedařilo a z dalších bojů byli vyřazeni...Dopravní soutěž
V pátek (5. 5.) se konala dopravní soutěž. Nepřízeň počasí zahnala soutěžící do místnosti MÚ, kde proběhla teoretická část. Malí i velcí se snažili, zdravovědu zvládli na výbornou, ale testy už byly horší. Mladší žáci získali 4. místo, starší místo druhé. Letos tedy bez postupu...


Jarní úklid
Tak, jak si to všichni naplánovali, tak také udělali. Děti z družiny si chodí často hrát na školní hřiště. Tentokrát (4. 5.) to spojily i s menším úklidem. I když je hřiště každý den pečlivě uklizeno panem správcem, přece jen se našly polámané větvičky, děti vysbíraly papírky a vůbec všechno, co na hřiště nepatří. Šikulky...


Anglie 7 - závěrečná
Poslední zpráva je ta nejdůležitější - všichni účastníci zájezdu do Anglie 2017 jsou doma. 19.45 h. byly předány všechny děti rodičům a paní učitelkám asi spadl velký kámen zodpovědnosti ze srdce. Snad i ony docestují v pořádku do svého bydliště. Patří jim velký dík....


Velké Karlovice 1
Dnes (4. 5.) musely děti trávit dopoledne v chatě. Chlad a déšť je ven nepustil, ale při hravém učení čas rychle ubíhal. Odpoledne je na programu vycházka do Velkých Karlovic. Mám vyřídit pozdravy a pro rodiče informaci, že jsou všichni v pořádku.


Anglie 6
Téměř přesně v pravé poledne (4. 5.) přejel autobus přes hranice. Ještě pár stovek kilometrů na českém území a naši cestovatelé budou opět doma v Kopřivnici.


Anglie 5
Poslední den v Londýně byl opravdu bohatý. Pozornost byla dnes (3. 5.) věnována východní části Londýna, katedrále sv. Pavla, monumentu na Bakery street, galerii moderního umění, nejvyššímu mrakodrapu Shard. Potom se všichni lodí přemístili do části Greenwich, zaujalo námořní muzeum i hvězdárna. Kolem 20. hodiny nastalo loučení a autobus se vydal na cestu domů. Ve 22.37 h. přišla zpráva, že autobus právě najíždí na trajekt. Všichni jsou v pořádku.


Protidrogový vlak
Žáci 7. a 9. ročníku dnes (3. 5.) dostali příležitost podívat se na problematiku závislosti trochu jinak. Protidrogový vlak, který byl přistaven na 2. koleji kopřivnického nádraží, možná nepřinesl až tak nové informace, jako spíš zážitek z prostředí. Žáci se zapojili do průzkumu, který je součástí akce, v průběhu projekce zodpovídali další dotazy, které se ke zhlédnutému vztahovaly. Byli vtaženi i do prostředí vyšetřovací místnosti, ordinace, cely i drogového doupěte. Mnohé znali určitě z filmů, besed, hodin, ale projekce, příběh i reálné prostředí závislých bylo přece jen jiné. Mnozí odcházeli zamyšleni...


Velké Karlovice
Z Karlovic dnes (3. 5.) přišel slunečný pozdrav, všechny děti jsou v pořádku, spokojené, odpoledne je čeká vycházka na Soláň.


Anglie 4
V Anglii se dnes (3. 5.) finišuje. V tuto chvíli jsou všichni na posledním výletu v Londýně a nasávají atmosféru města, které za krátkou dobu opustí, a všichni se vydají na cestu domů. V našem "táboře" vládne pohoda, klid a spokojenost.


Anglie 3
Dnešní program (stále 2. 5.) byl opět bohatý. Co všechno bylo k vidění? Městečko Rochester. Místní katedrála, hrad, muzeum a nečekaný bonus - výuka náboženství stejně starých dětí... Potom zámek Leeds s přilehlými zahradami. Zážitek. To vše pod modrou oblohou a 20°C to jistilo. Pohoda pokračovala v městečku Canterbury. Nádhernou katedrálu teď činí nepřitažlivou lešení, ale rozhodně to na celkovém dojmu neubralo. Jen fotografové zaúpěli. Náladu jim snad spravily nákupy v Primarku...Zpráva končí informací, která snad ani nepřekvapí - všichni jsou unaveni  "...děti jsou hodné, řidiči i pan průvodce je moc chválí"...I 2. A se hlásí
Dopolední zpráva (2. 5.) z Velkých Karlovic je jasná - cesta v pohodě, ubytování pěkné, Kaňka? Bohužel. Počasí... Prší...Ale i to se může změnit...A pokud ne? Paní učitelka je připravena...Děti jsou v pohodě...Anglie 2
I dnešní (2. 5.) zpráva je velmi příznivá. Děti přijely z rodin vyspané i nasycené, s dobrou náladou, a tak se všichni za doprovodu modré oblohy vydali na výlet. Některé holky už se nechaly slyšet, že by si rády pobyt prodloužily. A navíc je návštěva Cambridge natolik oslovila, že by tu i rády studovaly. Zpráva pro rodiče těchto studentek - začněte šetřit - roční studium zde vyjde asi na 530 000,-Kč :o)


Anglie 1
Dnes ráno se ozvala paní učitelka Machynová. V SMS píše, že díky skvělému průvodci včera (30. 4.) viděli všechny známé památky, na které si jen vzpomenete, ale i místa neznámá, leč zajímavá. Všichni měli čas na oběd, tentokrát navštívili v čínské čtvrti - jak jinak - čínskou restauraci. Večer předaly paní učitelky znavené děti dočasným rodinám.
První májový den mají naši cestovatelé v plánu Cambridge, letecké muzeum, snad i nějaké nákupy. Počasí hezké, sluníčko i mráčky, neprší. Děti zdravé a hodné.Nabídka práce - hledáme

Pozice:                                    učitel/učitelka

Aprobace:                              anglický jazyk, český jazyk, tělesná výchova, hudební výchova, 1. stupeň

Požadované vzdělání:          v souladu s § 7 a § 8 zákona 563/2006 Sb.

                                                 o pedagogických pracovnících

Nástup:                                  1. 9. 2017

Kontakt:                                motivační dopis s životopisem zasílejte na adresu

                                               reditel@zsmilhor.cz


Anglie se hlásí
Včera (29. 4.) ráno vyrazilo 13 našich turistů - směr Anglie. Ještě kolem 13. hodiny se hlásili z České republiky. Dnes už se ozvali od Londýna. Asi kolem 9. hodiny by měli v Londýně zaparkovat a čeká je jeho prohlídka. Večer poznají rodiny, kde budou mít po dobu pobytu zázemí a kde se budou stravovat. Paní učitelky Machynová a Lukešová, které mají letos děti na starost, zatím píší samé hezké věci - děti se pěkně chovají, jsou spokojené, cesta proběhla v klidu, všichni jsou v pořádku, průvodce je příjemný, řidiči skvělí, počasí hezké. Co více si přát...


Slet čarodějnic
Páteční (28. 4.) dopolední program byl na 1. stupni věnován čarodějnicím a čarodějům. Všichni - téměř všichni ve stylovém oblečení - si dali pro nepřízeň počasí dostaveníčko v respiriu školy. Chvilka zpěvu i kouzel byla příjemným zastavením a zpestřením pátečního dopoledne...
 

Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC RADOSTÍ A DOBRÝCH SKUTKŮ
  4. 5.   Úklid hřiště
11. 5.    Dárek pro maminku
15. 5.    Bijásek - DĚDA
25. 5.   Návštěva Domova důchodců


  

D U B E N   2017

Den na zelené louce
....trošku je to o představách, protože o zelených kvetoucích loukách si můžeme zatím nechat jenom zdát. Ale děti to v družině nevzdaly a tu zelenou louku si prostě vyrobily :o)


Den Země

Letošní Den Země provázelo nevlídné a chladné počasí. Předpověď nelhala, ale protože byl páteční (21. 4.) program připraven i pro tuto variantu, vlastně nás nic nepřekvapilo.

Pro žáky 1. stupně byl připraven sportovně-vědomostní okruh se zastávkami na 10 stanovištích, na kterých týmy (4 – 5 žáků jedné třídy) plnily nejrůznější úkoly. V roli průvodců se představili žáci 8. ročníku a musím říct, že se svého úkolu zhostili velmi dobře. Soutěžícím nejprve vysvětlili, co je jejich úkolem, a pak na nich bylo také spravedlivé ohodnocení a přesné zaznamenání výkonů.

Na 2. stupni měli žáci připravené ekologicko-přírodovědné soutěže a deváťáci se tradičně věnovali sběru.

Soutěž pro žáky 1. – 5. ročníků byla rozdělena do 4 kategorií a je pravdou, že rozdíly mezi nejlepšími byly opravdu minimální. Vítězství si odnesla tato družstva:

kategorie 1. tříd

1. A – K. Konvičková, H. Chalupová, A. Jalůvka, V. Kadlec

kategorie 2. tříd

2. B – A. Kollega, L. Klemparová, V. Liška, J. Ryšálek, J. Tušl

kategorie 3. – 4. tříd

3. A – S. Kneblová, J. Horkel, A. Drgáč, K. Šumná

kategorie 5. tříd

5. A – F. Raška, T. Čabla, M. Červenka, Š. Růčka

Sběr papíru je každoročně doménou žáků 1. stupně. Zatímco v soutěžích se vítězilo o prsa, ve sběru papíru to bylo o celý parník :o)

Celkem bylo odevzdáno 5 981 kg a vítězství si letos odnesli žáci 3. A (1 563 kg), 2. místo obsadila 2. A (1 008 kg), 3. místo patří žákům 1. A (803 kg).

Pro vítězné třídy ve sběru jsou připraveny příspěvky do škol v přírodě, vítězná družstva v jednotlivých kategoriích si odnesou sladké odměny.

Pochvalu zaslouží nejen vítězové, ale všichni, kdo se na organizaci a realizaci Dne Země podíleli. Zvláště pak paní učitelka Čajánková za přípravu soutěží, pan učitel Hykl za organizaci sběru, všichni kolegové, kteří byli nápomocni při realizaci soutěžního dopoledne, pan školník, správní zaměstnanci, ale také osmáci za zodpovědný přístup, deváťáci, kteří ze tříd sváželi, vážili a přemístili do přistaveného kontejneru zmiňovaných 5 981 kg.

Den Země ve školní družině
V letošním roce ovlivní všechny aktivity v rámci Dne Země počasí. Teplota se drží kolem několika málo stupňů nad nulou, občas poletuje sníh...Kreativní paní vychovatelky proto připravily pro děti (20. 4.) takový program, který měl v teple školní družiny ke Dni Země blízko.
Pro každé oddělení byl připraven jiný program - ale všude se tvořilo, soutěžilo, třídil se odpad, na programu byly i vědomostní soutěže a do země byla vložena i nějaká semínka dýní, o která se budou teď děti starat. Hezké odpoledne bylo ukončeno i odměnami za aktivitu či vědomosti...Zázrak se nekonal
Mc Donald´s Cup pokračoval úvodním kolem nejmladších fotbalistů. Jak rádi by následovali v postupu své starší kamarády. Nestalo se. Na postup mohou dosáhnout možná v příštím roce, letošní výkony nestačily...Ve skupině A naši hráči skončili... A komentář pana učitele Madeckého?

"V pětičlenné skupině bojovali, ale účast v dalším kole nevybojovali. Na výkonu družstva bylo citelně znát, že kluci jsou hraví, ale ne fotbaloví. Poslední místo bez vstřelené branky i pořízené fotografie o lecčems vypovídají."Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 19. 4. 2017 se konají třídní schůzky. Na 1. stupni dle informací třídních učitelů, které najdete na stránkách třídy, v 5. - 9. třídách pak formou informativní. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15:00 - 18:00 h.


Šťastná devítka
...a ještě něco se včera (11. 4.) událo. Večerní vystoupení pěveckých sborů je již několik let neodmyslitelně spojeno s vyhlašováním kopřivnické KOPRSTAR. Devítka byla pro Pavlu Vaculíkovou (2. A) šťastným číslem a na základě hlasování diváků KTK letošní ročník Pavla vyhrála. Všichni máme z tohoto úspěchu radost. Na vítězství jsme museli čekat dlouhých 7 let. To v roce 2010 vyhrál KOPRSTAR Radim Výborný. Pavla věděla, že jí drží palce i její spolužáci. A jak jsme se přesvědčili - dnes je za jejich podporu odměnila a rozdělila se s nimi o  dort, který dostala za vítězství. Věříme, že Pavla bude v pěveckém snažení pokračovat a třeba si za pár let vítězství ještě zopakuje. Blahopřejeme.

Předvelikonoční odpoledne
Jedni včera (11. 4.) předváděli své pěvecké schopnosti, jiní svou šikovnost. V odpoledních hodinách to na plné pecky rozjely děti ve školní družině, kde se peklo, modelovalo, malovalo, stříhalo, lepilo...a to všechno proto, aby se na závěr mohly děti pochlubit hezkými velikonočními vajíčky nebo třeba zajíčky či přáníčky. Zkrátka - naše děti jsou na Velikonoce připraveny :o)


Jarní koncert
Na pěvecký maraton jsou naši zpěváci zvyklí, takže dnešní (11. 4.) Jarní koncerty zvládli na jedničku. Paní učitelka Stočková napsala:
"Zpěváčci naší školy přivítali jaro dnešní sérií koncertů. Zazpívali písničky Kudy chodí jaro, Už ty pilky dořezaly, Viju viju věneček, Myší říkadlo a Kdybys měla má panenko. Zvládli dvojhlasy, kánon a doprovod na boomwhackers, v závěru i zpěv s Kopřivkou, která už má 230 členů. O tom, že se jejich vystoupení líbilo, svědčila chvála z řad rodičů i dalších diváků."
...a my nejen chválíme, ale také děkujeme všem účinkujícím i paní učitelkám za krásný zážitek...


Nabídka práce - místo obsazeno

Hledáme:       kuchařku/kuchaře  

Nástup:          ihned

Trvání:            zástup na dobu určitou

Požadované vzdělání: vyučen/-a  v oboru

Kontakt:        739 446 833Matematická olympiáda
Na zveřejnění výsledků krajského kola soutěže, která je určena žákům 9. tříd, jsme si zvykli trpělivě čekat. A letos se toto čekání opět vyplatilo.
Lucie Chromečková se stala úspěšnou řešitelkou. K tomuto vynikajícímu úspěchu ale ještě patří tři dodatky. Lucka je "teprve osmačka", nebyl to první úspěch v tomto roce a tak si tímto za mimořádné výsledky v matematických soutěžích vysloužila nominaci na týdenní prázdninový pobyt pro úspěšné řešitele matematických a fyzikálních olympiád pořádaným Katedrou matematiky a deskriptivní geometrie VŠB - TU Ostrava. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.Chvilka s myslivci
I v letošním roce pořádali myslivci z Nového Jičína pod záštitou města Kopřivnice výtvarnou soutěž na téma Myslivost a lesní zvěř. Vyhodnocení probíhalo v neděli (9. 4.) v Obecním domě v Kateřinicích a naši malíři - Bára Kahánková, Nikol Kollegová a Adam Kollega (všichni z 2. B) - si opět odnesli ocenění a pěkné ceny. Myslím, že na naše malíře byli pyšní rodiče i jejich paní učitelka Mgr. Naděžda Pešová. Blahopřejeme.


Sportovní odpoledne
Co se dělo v pátek (7. 4.) v družině? Tak o tom napsala paní vychovatelka Vavrošová následující:

Ve školní družině to opět žilo. Všechna čtyři oddělení ŠD se zúčastnila různých sportovních disciplín. V prvním oddělení žáci skákali přes švihadlo, ve druhém oddělení se točilo s obručí kolem pasu, ve třetím oddělení kluci i holky házeli kroužkem na terč a ve čtvrtém oddělení byl přichystán bowling. Soutěž probíhala v různých kategoriích. Nakonec si vítězové odnesli sladkou odměnu. A kdo vyhrál?

Skákání přes švihadlo:

1.třída - Sarah Borucinská, Dominik Mana

2. třída - Lucie Kahánková, Matěj Bortlík

3. a 4. třída - Aneta Babincová, Radim Hývnar

Obruče:

1. třída - Petra Tichavská, Zuzana Polívková, Adam Jalůvka

2. třída - Nikola Kollegová, Klára Prašivková, Branko Čakloš

3. a 4. třída - Tereza Kružliaková, Tadeáš Veřmiřovský

Kroužky:

1. třída - Petra Tichavská, Jakub Jaroš

2. třída - Karolína Jašková, Daniel Bortl

3. a 4. třída - Berenika Dvořáková, Filip Javorka

Bowling:

1. třída - Petra Tichavská, Adam Jalůvka

2. třída - Lucie Seidlová, Branko Čakloš

3. třída - Vendula Štefániková, Martin HanzelkaZačal nový ročník Mc Donald´s Cupu

Ve čtvrtek (6. 4.) se konalo v našem sportovním areálu pod taktovkou pana učitele Madeckého 1. kolo. Sám o tom napsal:

"Jasno a slunce, ale také zataženo, vítr, déšť i sníh – zkrátka typické aprílové počasí provázelo naše mladíky ročníku 2005 – 2007 spanilou jízdou prvního kola soutěže. Hoši hráli sebevědomě, trpělivě a hlavně týmově, což se ve srovnání se soupeři ukázalo jako rozhodující. V začátcích obou utkání měli notnou dávku štěstí, díky němuž po střelách soupeřů pouze zvonily brankové tyče, ovšem postupem času opanovali hřiště a zcela suverénně šli za postupem do dalšího kola. Patrik, Pavel a Petr dali shodně po třech brankách a podělili se o titul nejlepšího střelce turnaje. Martin byl pro změnu králem mezi tyčemi. Do hry se postupně zapojilo všech deset nominovaných borců a svými výkony si řekli o pozvánku do dalšího kola turnaje, na které se už nyní všichni těšíme." K postupu i výkonům blahopřejeme.Matematikové na vlně úspěchů
V únoru - jak jsem informovala - proběhlo ve škole 1. kolo mezinárodní soutěže Pangea. Nyní přišly výsledky, které zpracovala paní učitelka Kapsová, a napsala:

"Pro připomenutí - Pangea není jen název pro dávný superkontinent, překlad slova znamená „všechny země“ a skutečně od roku 2007, kdy soutěž vznikla v Německu, se do ní zapojily na dvě desítky evropských zemí. Letos poprvé byla soutěž nabízena všem českým školám, a tuhle příležitost jsme si tedy nemohli nechat ujít. Zajímavé úlohy řešilo 33 žáků naší školy a v obrovské konkurenci se věru neztratili.

Nabízíme vám nejlepší výsledky našich matematických nadějí.

Alice Miroszková (8. B) obsadila 2. místo v kraji, v republikovém srovnání se umístila na 56. místě – celkový počet soutěžících žáků českých škol byl 5 951, a je velká škoda, že ji jen těsně minul postup do ústředního kola v Praze.

 Lucie Chromečková (8. B) skončila na 15. místě v kraji.

Vendula Štefaníková (4. B) byla v kraji 18. z celkového počtu 582 žáků.

Adéla Nguyenová (6. B) se umístila na 28. místě v kraji z 632 soutěžících.

 Děkuji všem zúčastněným za chuť a nasazení při řešení netradičních úloh, skvělou reprezentaci školy a v neposlední řadě také za to, že dokázali svými výsledky aspoň částečně zvrátit mýtus o tom, že matematika je tak trochu nuda…"

Blahopřejeme.             

Vážení rodiče,

den zápisu je tady. Ve čtvrtek – 6. dubna 2017 - se budeme těšit na budoucí školáky, které jistě rádi doprovodíte.

Nezapomeňte vzít s sebou svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Zápis do 1. třídy bude probíhat od 13:00 – 18:00 h.Matematická olympiáda
Jsou situace, které se opakují, jsou situace, které jsou nové, jsou situace, které bychom rádi zažili opakovaně...
Dnes (5. 4.) přišly výsledky okresního kola matematické olympiády, kam jsme v úterý (4. 4.) vyslali 4 želízka v kategorii 6. a 8. ročníků. Jana Richterová posbírala zkušenosti, zbývající 3 účastnice zabodovaly.
Adéla Nguyenová vyhrála kategorii 6. tříd (28 účastníků), osmačky Lucie Chromečková a Jana Cao Thanh Huyen si "vypočítaly" mezi 23 účastníky se shodným počtem bodů rovněž 1. místo. Všem účastnicím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy...a věřte, že tuto situaci bychom opravdu rádi zažili opakovaně :o)Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC OCHRANY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
 3. 4.   Bijásek - LICHOŽROUTI
10. 4.  Příprava na Velikonoce
20. 4.  Den Země
27. 4.  Den na zelené louce


B Ř E Z E N  2017

Nanečisto
I druhá skupina budoucích školáků - a bylo jich přesně 17 - zasedla dnes (29. 3.) poprvé do lavic. Scénář se s různými obměnami opakoval, protože i tento týden si rodiče chtěli své děti "vyzkoušet". A zatímco oni si prohlíželi školu, jejich děti pilně pracovaly. Jen co se seznámily s paní učitelkou, už se to úkoly jen hemžilo. Padly první jedničky, opět zaujala interaktivní tabule, někdy musely paní učitelky ještě trošku pomoci...A když uplynula vyučovací hodina, děti byly překvapeny, že je konec. Za práci byly odměněny malou pozorností, kterou opět věnovala Revírní bratrská pokladna (děkujeme) a pak už se běžely pochlubit svým rodičům. Ti nečekali jenom na ně, ale se zájmem si prohlédli první školní práci svých dětí a stejnou pozornost věnovali postřehům paní učitelek. Tak 6. dubna nezapomeňte, to už bude opravdu u zápisu načisto :o)Finále KOPRSTAR
"Dnešní finále se Pavlínce povedlo!" Tak začíná zpráva (psána po skončení finále) od paní učitelky Galové. Jinými slovy - naše finalistka Pavla Vaculíková (2. A) si ve včerejším (28. 3.) finále vedla velmi dobře. Jsme rádi a blahopřejeme. Záznam z finále bude od pátku 31. 3. ve vysílání KTK a od 3. 4. ještě i na youtube pod názvem Koprstar 2017.
Pokud se vám vystoupení Pavlínky líbilo, můžete jí poslat svůj hlas - z jednoho mobilního telefonu 1 hlas. Hlasuje se formou SMS ve tvaru číslo soutěžícího, mezera, jméno (v případě Pavlínky zní SMS: 9 Pavla Vaculíková) a zašlete na číslo 774 599 474.
Kdo bude nakonec vítězem se dozvíte na jarním koncertě, který se koná v úterý 11. 4. v KDK a začíná v 17 hodin. Držíme palce.
 


Postup
Moc jsme si přáli, aby omlazené družstvo vybíjenkářek dnes (28. 3.) v okresním kole v Bílovci uspělo. Stalo se. Holky zvítězily a postoupily do krajského kola. Lepší dárek ke Dni učitelů paní učitelce Hořákové dát nemohly. Blahopřejeme.
     


Vítání jara
První jarní den je za námi, sice se v noci ochladilo, ale to nebránilo dětem z družiny, aby se definitivně rozloučily se zimou (27. 3), Morenu upálily a daly tak najevo, že už zimy bylo dost a rády by sluníčko. Zatím to vypadá, že byly vyslyšeny :o)Sběr vršků ukončen
Děkujeme všem, kteří po tři roky sbírali a odevzdávali vršky na podporu Karolínky. Zároveň sdělujeme, že z technických důvodů bude sběr vršků k 31. 3. 2017  ukončen.Poprvé v lavicích
Ve středu (22. 3.) využili někteří rodiče budoucích prvňáčků možnost ověřit si, jak jsou jejich děti připraveny na práci ve škole. Děti byly rozděleny do dvou tříd. Po vzájemném seznámení děti poprvé usedly do skutečných školních lavic současných prvňáčků a pak už to jelo - rytmus, postřeh, určování směrů (nahoře, vlevo...), barvy, pracovní list, interaktivní tabule a na závěr také první jedničky. Vyučovací hodina uběhla jako voda. Program měly paní učitelky připravený moc dobře, takže děti ani nepostřehly, že zkušené oko i při té zábavě vidí :o) Ale děti byly šikovné a zasloužily si malé odměny, které poskytla Revírní bratrská pokladna.
A rodiče? Ti si v průběhu hodiny prohlédli školu, někteří se přesvědčili, že se od dob, kdy k nám chodili, mnohé změnilo. A kdo chtěl, pohovořil na závěr s paní učitelkou. Obě - paní učitelka Galová i Špačková - jim měly co říci. Většinou to byla chvála, někde je ještě drobnost, kterou by bylo dobré do zápisu procvičit. Věříme, že stejně radostně budou odcházet i další děti, které si školu nanečisto vyzkouší 29. 3.


Vybíjená
Družstva dívek i chlapců začala ve středu (22. 3.) boj o postup do okresního kola. Favorizované dívky, loňské účastnice republikového kola, si to namířily do tělocvičny ZŠ Alšova, chlapci, kteří toužili po postupu, do tělocvičny ZŠ 17. listopadu. Holky, i když se sestava oproti loňsku změnila, úlohu favoritek zvládly, vyhrály a postoupily do okresního kola, které se uskuteční 28. 3. v Bílovci. Blahopřejeme.
Kluci to měli těžší. Pan učitel Madecký jejich boj nazval všichni za jednoho - jako 10 mušketýrů. Průběh pak popsal takto: 

"Vyhrát pětičlennou skupinu a postoupit do dalšího kola – to je poměrně těžký úkol, zvlášť když v přípravě nestačíte ani na holky…:o). Viktor, Filip, Petr, Jakub, Patrik, Filip, Manuel, René, Pavel, Šimon, Martin a Jiří, žáci čtvrtých a pátých tříd se této výzvy však nezalekli a v okrskovém kole turnaje ve vybíjené všechny překvapovali. Los a nečekaně dobré výkony přispěly k tomu, že se až v závěrečném utkání utkali s druhým neporaženým celkem – žáky z Mořkova. Těm nakonec ve vyrovnaném dramatickém souboji těsně podlehli, protože jim znatelně docházely fyzické síly. Všichni naši borci však během dne předvedli velmi dobré výkony a bojovnost, za které zaslouží pochvalu. V celém turnaji se však výrazně prosadili dva z nich – v první půli představoval smrtonosnou zbraň pro soupeře Petr, ve finále pak tíhu zodpovědnosti na sebe vzal Manuel, který téměř všechny míče pochytal a před jeho obrovskými ranami prakticky nebylo úniku."

 


Ponožkový den
Možná se vám zdálo, že v úterý (21. 3.) to hrálo v papučích dětí některých tříd až moc barvami...ale ono to mělo svůj účel. Takto naše děti podpořily děti s Dawnovým syndromem a my jsme moc rádi, že nezapomínáte...Nabídka práce - místo obsazeno

Hledáme asistenta pedagoga.

Nástup:          ihned

Trvání:            zástup na dobu určitou

Požadované vzdělání: absolvent školy pedagogického směru, nebo kvalifikačního kurzu pro asistenty

Schopnosti a předpoklady: kladný vztah k dětem, empatie, umění komunikovat s rodiči žáků, schopnost pracovat pod vedením učitele, trpělivost a důslednostMatematický KLOKAN

V pátek (17. 3.) probíhalo školní kolo matematické soutěže KLOKAN. Je určena žákům 2. - 9. ročníků, kteří jsou rozděleni do čtyř kategorií - CVRČEK (2. - 3. třídy), KLOKÁNEK (4. - 5. třídy), BENJAMÍN (6. - 7. třídy) a KADET (8. - 9. třídy). Žáci 2. - 4. ročníků soutěžili všichni, z 5. - 9. ročníků bylo vybráno 58 matematických talentů. A tady je přehled těch nejúspěšnějších:

Za snahu zaslouží pochvalu všichni, těm nejlepším blahopřejme. Zvlášť oceňujeme výkon Lucie Chromečkové, za 101 získaných bodů si toto ocenění zaslouží.Vitamínová nadílka

Dnes (16.3.) se v družině rozdávaly vitamíny. Paní vychovatelky připravily dětem mísy plné ovoce a zeleniny.  Servírovaly se jahody, banány, mandarinky, hroznové víno, jablka, rajčata, papriky a další. Na připravených mísách všechno vypadalo moc hezky, jenže poznat jednotlivé druhy podle chuti a bez "pomoci očí", to už byl trošku oříšek. Mísy se vyprazdňovaly, bříška všech dětí se postupně naplnila. Soutěž, a nebyla jediná, byla velmi vyrovnaná a děti si to opravdu užily. Nejlépe si vedla např. Ester Kudličková, Štěpán Trávníček a Jakub Horkel.

A aby toho nebylo málo, tak v jiném oddělení se zase připravoval džus. Tuto dobrotu z pomerančů a mrkve budou děti ochutnávat zítra. Já už jsem ochutnala a musím říct, že vynaložené úsilí se určitě vyplatilo :-)

No a po práci se soutěžilo venku, kde děti získanou energii využily při sportovních soutěžích.Semifinále KOPRSTAR

Ve středu (15. 3.) se konalo semifinále pěvecké soutěže o kopřivnickou star 2017. Našich 8 semifinalistů bylo připraveno poprat se o finále. Jenže o totéž se snažilo i dalších 34 zpěváků. A konkurence byla opravdu velká. Naši uspěli. V kategorii S obsadila Nela Čubová 3. místo, v kategorii M byla o stupínek lepší Pavla Vaculíková. A právě ta se probojovala svým výborným výkonem i vizáží krásné princezny - kuchařky mezi 10 nejlepších, kteří 28. března budou usilovat o vítězství v celé soutěži.

Finále proběhne od 15.30 h. v kině KDK. A my budeme určitě držet palce. Přijďte se podívat, bude to stát za to.Okres bez nás

Včera (14. 3.) se konalo okrskové kolo v recitaci. Obsadili jsme všechny čtyři kategorie a podle sdělení paní učitelek se naši recitátoři opravdu snažili a podali pěkné výkony. Tentokrát to ale na postup nestačilo. Nevadí, za rok to zkusíme znovu. Všichni zaslouží pochvalu a děkuji za reprezentaci školy.Rodičům budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,

zápis do 1. tříd klepe na dveře. Letos proběhne 6. dubna 2017 a my se těšíme, že Vás s budoucími prvňáčky přivítáme v naší škole.

K zápisu nezapomeňte přinést svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. U zápisu si bude paní učitelka s Vaším dítětem povídat a vyplní s ním pracovní list.

Vše směřuje k tomu, aby zjistila připravenost dítěte do školy (školní zralost).

Co by mělo dítě umět:

·         pozdravit, srozumitelně říct své jméno a příjmení, bydliště,

·         zarecitovat připravenou básničku, nebo zazpívat písničku,

·         popsat jednoduchý obrázek, rozlišit podrobnosti, najít rozdíly,

·         zopakovat slova, která slyší,

·         rozpoznat základní barvy,

            ·         orientovat se v prostoru (vlevo – vpravo, nad – pod, dole – nahoře, menší – větší, stejný - různý),

·         po jedné počítat do 10,

·         pojmenovat geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kruh),

·         namalovat postavu,

·         správně držet tužku,

·         umět zavázat tkaničky.

 

Odklad povinné školní docházky

 

§ 37 odst. 1 školského zákona, ve znění účinném od 1. 1. 2017  

(1) Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce podle § 36 odst. 4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře, nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

 

Co přispěje k dobrému startu ve škole

 

Nástup dítěte do školy ovlivní chod celé rodiny. K dobrému startu své ratolesti přispějete dodržováním pevného režimu, důsledností, nastolenými návyky, projevovanou láskou a péčí. Věnujte dítěti svůj čas – společně si hrajte, pověřujte ho drobnými úkoly, vyprávějte si, odpovídejte dítěti na otázky, naslouchejte mu, zajímejte se o to, co dítě prožilo v mateřské škole, nezapomeňte ho chválit a povzbuzovat. Pocit jistoty, že dítě školu zvládne, je pro budoucího školáka moc důležitý. Do začátku školní docházky byste měli společně také připravit místo, kde se bude Vaše dítě učit a psát úkoly.

A co by měl předškolák do 4. září 2017, kdy bude školní rok 2017/2018 zahájen, ještě zvládnout?

·         správně vyslovovat

·         naslouchat vyprávění, pohádce

·         vybarvovat jednoduché tvary a příliš nepřetahovat

·         vydržet nad zadaným úkolem

·         dokončit práci

·         pozdravit, poprosit a poděkovat

·         vyřídit jednoduchý vzkaz

·         dodržovat hygienu, jíst příborem

·         samostatně se oblékat a obouvat, zapínat knoflíky a zip, zavázat si tkaničky

Věřte, že čas, péče a důslednost přinesou ovoce nejen Vám, rodičům, v podobě radosti ze školních úspěchů svých dětí, ale hlavně pomohou školákům k bezproblémovému zaškolení a k adaptaci na nové prostředí.U záchranné služby

V rámci projektu Zdravé město navštívili v pátek (10. 3.) naši osmáci pracoviště záchranné služby. To, co se zdálo nejprve jasné a lehké, si po několika cenných radách zkušené profesionálky mohli všichni vyzkoušet. A úsměv z mnoha tváří zmizel, protože provádět správně účinnou resuscitaci není opravdu žádná legrace. Akce se všem líbila a my věříme, že si rady, které žáci obdrželi, dobře zapamatují.Recitační soutěž

Recitátoři se pustili do bojů o postup do okrskového kola ve čtvrtek 2. března, a to na obou stupních. Členové porot pečlivě naslouchali a do dalšího kola, které se bude konat 14. 3., vyslali:

I. kategorie (2. - 3. třída)

Sáru Valašikovou (2. A) a Petru Tobolovou (2. B)

II. kategorie (4. - 5. třída)

Janu Matyáškovou (4. A) a Samuela Mráze (4. A)
III. kategorie (6. - 7. třída)
Adélu Liškovou (7. A) a Emu Martináskovou (7. A)
IV. kategorie (8. - 9. třída)
Julii Šaňkovou (8. A) a Sáru Knapcovou (8. A)
Pokud chcete sledovat boj o postup do okresního kola v přímém přenosu, tak přijďte povzbudit naše recitátory v úterý 14. března do malého sálu v kulturním domě. Kategorie první a druhá začíná ve 13.30 h., třetí a čtvrtá kategorie v 16.00 h.


Taneční soutěž

Minulý týden se děti ve školní družině seznámily se základy tance. A ve středu (1. 3.) si už tanečníci troufli soutěžit. Moderní hudba roztančila děvčata, která dbala na ladnost pohybu, ale i kluky, kteří získali obdiv za své taneční kreace. Vítězem se stal zaslouženě Vojta Liška, který okouzlil svými tanečními kousky. Soutěž se moc líbila, a tak se bude brzy opakovat.Pythagoriáda

Školní kolo proběhlo ve středu 1. března. Celkem se zúčastnilo 47 žáků z 5. - 8. ročníku. Do okresního kola postoupili:

5. ročník  (13 soutěžících)

Tereza Bartoňová (5. B)

6. ročník  (14 soutěžících)

Jana Richterová (6. B)

Adéla Nguyenová (6. B)

Tomáš Janák (6. B)

7. ročník  (9 soutěžících)

Jan Trávníček (7. B)

8. ročník  (11 soutěžících)

Alice Miroszková (8. B)

Lucie Chromečková (8. B)

Jana Cao Thanh Huyen (8. B)

Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC CESTY KE ZDRAVÍ
 6. 3.   Bijásek - AŽ NA SEVERNÍ PÓL
16. 3.   Vitamínová nadílka
20. 3.  Bijásek - PŘÍBĚH LESA
30. 3.  Sportem ke zdraví
Ú N O R  2017


Boj o KOPRSTAR 2017 začal

Školní kolo se konalo poslední únorový den. 26 soutěžících nezůstalo osamoceno, protože vynikající kulisu jim vytvořili diváci. Ti ocenili výkony, povzbudili, zatleskali, zpívali a pomohli tak soutěžícím překonat strach, vyburcovali je k nádherným výkonům, ale "pofoukali" také bolístku, když se zrovna nezadařilo. Porota, jak jinak, neměla lehký úkol, ale nakonec se členové domluvili na těchto postupujících:

1. místo

Jana Rašková (8. A), Stanislav Jabůrek (2. A)

2. místo

Jiří Douda (3. A), Václav Sedláček (1. B)

3. místo

Pavla Vaculíková (2. A), Tereza Tomšů (1. B), Eliška Holáňová (1. A)


Ocenění za výkon obdržely:

Nela Čubová (1. B), Beata Štalmachová (2. A), Barbora Pituchová (2. A), Stella Petrášová (4. B) a Michaela Štefková (6. A).

Z těchto oceněných dostaly divokou kartu 3 zpěvačky a rovněž postupují do semifinále. Jsou to:

Nela Čubová, Karolína Pituchová a Michaela Štefková.


Co dodat?

Pochvalu zaslouží všichni soutěžící, přece jen je to odvaha vystoupit před tak početným publikem. Pochvalu zaslouží i porota, paní učitelka Galová nejen za moderování, publikum za atmosféru, kterou vytvořilo.

Pro mě osobně byly silné 2 momenty. Jednak chvíle, kdy někteří, původně nepřihlášení, našli odvahu a přišli před publikum jen tak, bez přípravy, chopili se mikrofonu a zazpívali. A pak to bylo vystoupení Jany Raškové. Nevěřila jsem vlastním uším a bylo mi i líto, že se tento hlas neobjevil v KOPRSTAR už dříve...Soutěž amatérských zpěváků se blíží. I ty můžeš být účastníkem. Stačí si připravit jednu písničku, kterou rád zpíváš, a přijít 28. února 2017 do 1. B, kde bude od 13.00 h. probíhat školní kolo. Možná to budeš právě ty, kdo půjde změřit síly i do dalšího kola. A třeba z toho bude i finále. Každý, kdo se bude pilně připravovat, se může stát vítězem. Zkusíš to? Organizátoři školního kola se na všechny zpěváky z 1. - 9. tříd těší. Čím je letos překvapíte?


PřipravujemeKubík opět na scéně

Žáci 1. stupně dostávají již několik let zdarma ovoce v rámci projektu Ovoce do škol. Vloni přišel za dětmi do školní družiny maskot Kubík poprvé. Dnes (27. 2.) se s Kubíkem všichni v družině setkali znovu. A byla to chvilka veselá a radostná. Kubík s dětmi nejen zaskotačil, ale také pro ně připravil chvilku soutěžní. Odměny, které měl připraveny, ale nedával zadarmo. Děti byly odměněny jen tehdy, když znaly správnou odpověď na Kubíkovy hádanky. Děkujeme.Zeměpisná olympiáda

Dnes (27. 2.) přišly výsledky okresního kola, kde jsme měli v každé kategorii (6., 7. a 8. ročník) vždy jednoho zástupce. Výsledky nejsou až tak povzbudivé, ale za snahu zaslouží všichni jistě pochvalu. V kategorii 6. tříd obsadil Tomáš Janák 15. místo (27 soutěžících), v kategorii 7. tříd skončil Jan Trávníček na 24. místě (27 soutěžících), osmačka Alice Miroszková vybojovala 28. místo (42 soutěžících).
Ledové království

Vláda ledového království bude brzy předána, ledové sochy a trůny roztály, a tak přišel čas přerodu. Ve čtvrtek (23. 2.) se v odděleních školní družiny děly věci...Kde se člověk podíval, všude se míhaly postavy z království, vidět bylo hlavně princezny a královny. Ledový nádech vdechly malby na obličeji. A pak už atmosféra jen roztávala díky základům společenského tance, dámské a pánské volence, základům etikety, které byly proloženy promenádou, a vše pečetil závěrečný volný tanec.I v angličtině umí

Ve středu (22. 2.) odjela do okresního kola Jana Cao Thanh Huyen (8. B), aby porovnala své znalosti s dalšími 25 soutěžícími. Ve výsledném součtu jí chyběly necelé 4 setiny k zisku 3. místa. A to asi Janu mrzí. K úspěchu blahopřejeme a věříme, že příští rok na medailové umístění dosáhne.
Sbírka pokračuje

Sbírka pet víček pro Karolínku pokračuje a vy se opravdu činíte. Za výdrž i nasbírané množství zasloužíte velkou pochvalu. Ve středu 22. 2. jich bylo odvezeno 95,5 kg. A pochvala přišla i od babičky Karolínky:

"Dobrý den, paní ředitelko,

dnes jsem si odvezla další sbírku víček. Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo pro Karolínku víčka sbírají a tak nám pomáhají. Velký dík patří paní učitelce Galové.

 

S pozdravem a přáním všeho dobrého, Daniela Seidlová"
PANGEA

Zaváhala jsem, když jsem toto slyšela poprvé z úst paní učitelky Kapsové. Co to je? Superkontinent, který existoval před 300 miliony lety, nebo superpočítač, který snad pracuje i v Ostravě? Omyl.

Pangea je také matematická soutěž. A jak jsem se dočetla, nechali se organizátoři soutěže (sídlo společnosti je v Německu) inspirovat historickým vývojem naší planety a stanovili si jasný cíl - znovusjednocení kontinentů. A tak se snaží od roku 2007 propojit a porovnat znalosti žáků z různých zemí, žáků, kterým dělá radost zkoumat a řešit matematické úkoly.  Soutěž je určena žákům 4. - 9. ročníků, je do ní zapojeno 18 evropských států. V České republice je registrováno přes 30 000 matematických nadšenců.

Ve škole proběhla soutěž v úterý 21. 2. Ze 4. - 9. tříd se jí zúčastnilo 33 žáků, kteří se snažili během 45 minut vyřešit 15 úkolů. Odpovědní listy byly odeslány a nyní čekáme na výsledky.
Netradiční zakončení

Plavecký výcvik má v aktivitách našich žáků léta své místo. Na pár týdnů vymění tělocvičnu za bazén a většinou jsou s vodou nakonec všichni kamarádi. Na závěr dostanou vysvědčení, které ocení jejich snahu. Letošní závěr byl pro děti ze 2. A a 3. A tak netradiční, že jsem přesvědčena, že se zapíše mezi ty nezapomenutelné. Co o tom napsala paní učitelka Stočková?

"V pondělí 20. 2. 2017 děti z 2. A a 3. A zakončily plavecký výcvik netradičně. 
Tatínek Amálky Dvořákové (žákyně 2. A) společně se svým kamarádem pro děti  připravili ukázku potápěčského vybavení a samotné potápění. Všichni zjistili, co potápěči potřebují při práci, mohli si vyzkoušet tíhu celé výstroje (25 - 30 kg, dle objemu jedince, potápěče) a bot (1 ks boty váží 8 kg) potřebných při chůzi a práci pod vodou, ale hlavně prakticky zkoušeli dýchání a plavání s dýchacím přístrojem pod vodou.
K překvapení paní učitelky i trenérů plavání se děti vůbec nebály a počínaly  si velice dobře.
Paní učitelka Stočková děkuje panu J. Dvořákovi a panu D. Hynštovi za iniciativu a přípravu, plavecké škole za umožnění celé akce."Piškvorky

V pátek (10. 2.) odjelo pět deváťáků do Příbora, kde místní gymnázium pořádalo tradiční soutěž v piškvorkách. Z 8 zúčastněných družstev zůstala pro naše (A. Jadvidžáková, J. Bartoň, L. Fišan, P. Procházka a D. Schindler) nepopulární bramborová medaile, ale podle slov Mgr. Tiché - bojovali jako lvi. Blahopřejeme.
Ledové království

Mrazivé počasí inspirovalo paní vychovatelky k přípravě ledového odpoledne (9. 2.). Prostory družiny se tak změnily v dílny, kde se "vyráběly ledové sochy" z kostek, ledítka z vody, soutěžilo se o kartičky z pohádky Ledové království... A věřte, že si toto odpoledne před prázdninami zase všichni užili.
Návštěva z Křenovic

Ve čtvrtek (9. 2.) jsme měli ve škole návštěvu z Křenovic u Slavkova. Skoro 150 km cesty vážili učitelé i zástupci obce, aby se podívali na učebnu TECHNA v naší škole a dověděli se něco u budování i využívání učebny v současné době. Podobnou učebnu by rádi vybudovali. Informace o provozu dostali od Mgr. Zdeny Kapsové, informace o budování a realizaci projektu pak z úst nejpovolanějších - Ing. Huškeho a Mgr. Pospěcha.
Aktivity pro rodiče
Vážení rodiče.
Zaměstnanci MÚ Kopřivnice připravili vzdělávací projekt, který obsahuje několik aktivit, které jsou určeny vám, rodičům (viz níže). V případě zájmu se můžete na kurzy přihlásit prostřednictvím internetu www.koprivnice.cz/prihlaska-map-rodic


Zimní radovánky

Jedni se potili nad úkoly z jazyka českého, jiní dováděli venku a radovali se z toho, že opět vidí, jak vypadá sníh. Ti skotačiví - to byly naše děti z družinky. Dny před prázdninami tak odpoledne všichni trávili na hřišti a kromě koulovačky se snažili stavět bunkry, sněhuláky i královský trůn. A když spojili síly, šlo to jako po másle...
Olympiáda v českém jazyce

Den po vysvědčení (1. 2.) odjela Dita s Julií do Nového Jičína, kde se setkaly se 62 "soupeři". Tentokrát se bojovalo v jazyce českém a naše reprezentantky vyšly z tohoto boje se ctí. Vítězka okresního kola získala 20 bodů, Dita Matějková (9. A) i Julie Šaňková (8. A) jich nasbíraly shodně 14 a obsadily 21. - 30. místo. Blahopřejeme.
Školní družina - BIJÁSEK - jaro 2017


Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC LEDOVÉHO KRÁLOVSTVÍ
 2. 2.   Zimní radovánky
 9. 2.   Výroba ledových soch
20. 2.  Bijásek - Akce Arktida
28. 2.  KOPRSTARL E D E N  2017

Zeměpisná olympiáda

Pondělního (30. 1.) školního kola se zúčastnilo 16 žáků, z nichž si nejlépe vedli a do okresního kola postupují:

KATEGORIE A (6. TŘÍDY)

Tomáš Janák (6. A)

KATEGORIE B (7. TŘÍDY)

Jan Trávníček (7. B)

KATEGORIE C (8. - 9. TŘÍDY)

Alice Miroszková (8. B)

V úterý 21. 2., kdy se koná okresní kolo, budeme držet palce.
Matematická olympiáda

Do okresního kola (24. 1.) odjely dvě matematické naděje. A výsledky, které přišly, potěšily.

V kategorii 5. tříd obsadila Michaela Sopuchová (5. A) 7. - 9. místo, Lucie Chromečková (8. B) v kategorii 9. tříd 16. - 17. místo. Obě zaslouží pochvalu. V kategorii 5. tříd soutěžilo 30 žáků, z nichž 16 se stalo úspěšnými řešiteli, v kategorii 9. tříd to bylo 23 žáků, z nich pak 17 úspěšných řešitelů. Lucka, jako jediná osmačka, prokázala, že umí a pro příští rok má nakročeno k určitě lepšímu umístění.
Zemětřesení na ledovci

Měsíc tučňáků ve čtvrtek (27. 1.) skončil. Malé zemětřesení prožily prostory školní družiny, ale s tím se při hrách, soutěžích a tvoření počítá. Vše, co se děti o těchto tvorech dověděly, mohly nakonec prokázat v závěrečném testu, který dopadl na jedničku.
Týden s tučňáky

Kam se člověk podíval, samý tučňák... Tak to vypadalo minulý týden (16. - 20. 1.) ve školní družině. Nejprve se děti o nich a jejich životě něco dozvěděly, pak si je vyrobily, nakonec s nimi i zazávodily. Tučňáci se museli za podpory svých tvůrců dostat "na ledové ploše" co nejrychleji do cíle. A komu se to podařilo? Vítězi v jednotlivých ročnících se stali:

1. třída    Adam Jalůvka

2. třída    Daniel Formánek

3. třída    Dominik Lebeda

4. třída    Jan Musil

                      Dějepisná olympiáda

Dnes (20. 1.) přišly výsledky okresního kola, kterého se v úterý (17. 1.) zúčastnila Jana Rašková (8. A). Tématem letošního kola se stala Marie Terezie - žena, matka, panovnice...

Na maximální počet 100 bodů nedosáhla ani vítězka soutěže, Jana Rašková jich získala 62,5, obsadila 20. místo (ze 44 soutěžících) a stala se úspěšnou řešitelkou. Blahopřejeme.
Anglický jazyk ve škole

Dnes (19. 1.) nastala chvíle, kdy mohli naši žáci změřit síly v jazyce anglickém. Do konverzace, poslechu a testu se pustilo 14 žáků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií. V kategorii žáků 6. - 7. tříd si nejlépe vedl Radek Kunc (7. A), na paty mu šlapala Alice Merendová (6. A), v kategorii 8. - 9. tříd úkoly nejlépe zvládli osmáci - Jana Cao Thanh Huyen a Michal Kutáč.

Vítězům blahopřejeme, všem účastníkům děkujeme za účast a snahu.
Provoz školního bufetu ukončen
Vážení rodiče,
provoz ve školním bufetu bude v pátek 20. 1. 2017 ukončen. Proto žádáme, abyste dohlédli na pitný a stravovací režim svých dětí.


Den otevřených dveří - informace pro deváťáky
Střední škola informačních technologií, s.r.o. Frýdek-Místek pořádá zítra (12. 1.) DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - viz odkaz:


Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC TUČŇÁKŮ
- tučňáci na ledovci
- výroba tučňáků
- den u tučňáků


P R O S I N E C

Všem čtenářům

První den prázdnin

V pátek (23. 12.) se ve škole ještě sportovalo. Pan učitel Madecký, organizátor turnaje ve stolním tenisu, o tom píše:

"Devatenáct sportovních nadšenců (chlapců i děvčat) od 5. do 9. třídy se sešlo první prázdninový den ve školní tělocvičně, aby poměřilo své síly a umění s pálkou v ruce nad zelenými stoly. Účastníci byli rozděleni do dvou věkových kategorií a šesti skupin, z nichž pak po oťukávacích pokusech postoupilo nejlepších 16 do vyřazovacích bojů. V nich prokázal největší um a nejpevnější nervy Šimon Růčka z 5. A v kategorii mladších a Matyáš Naleraj z 9. A v kategorii starších. Spolu s nimi se pak na pomyslné stupně vítězů probojovali Adéla Kutáčová ze 7. A a Lukáš Klusák ze 6. B mezi mladšími a Jan Bartoň z 9. A spolu s Janem Bučkem z 8. B mezi staršími. V průběhu turnaje byly k vidění velmi zajímavé a místy i hodnotné výkony. Po vyhlášení vítězů se pak utkali premianti svých kategorií v exhibičním souboji, z něhož vyšel jako překvapivý vítěz ten mladší. Jeden by neřekl, jaké se v našich lavicích skrývají talenty…"Ve Vídni

Poslední den výuky v roce 2016 (22. 12.) nasedlo 21 deváťáků do autobusu a vydalo se do Vídně. Vídeň historická a předvánoční, to byl jasný cíl. Přes všechny problémy, které předcházely, se výlet vydařil a těsně po 17. hodině se všichni vydali na cestu zpět...

U pejsků

Včera (21. 12.) se vydala paní učitelka Mertová se třemi milovnicemi psů do útulku, aby opuštěným pejskům trošku zpříjemnily vánoční dny. A nejely jen tak. V kufru byly dobroty, které byly zakoupeny ze sbírky, kterou jste podpořili mnozí z vás (celkem bylo vybráno 4 380,-Kč, jak jsem již informovala). 2 100,-Kč bylo ještě předáno v hotovosti, protože jsou i jiné věci, než konzervy, které pejskové potřebují. Ale to už nejlépe vědí ti, kteří se o ně starají. Podvečer nebyl jen o předávání. V danou chvíli měli pejskové možná ještě větší radost z toho, že se mohli proběhnout a pohrát si...

Ještě jednou děkujeme všem, kteří sbírku podpořili, paní učitelce pak za organizaci celé akce.Vánoční čekání

Koncerty kopřivnických dětských sborů patří neodmyslitelně k předvánočnímu období. A pro zpěváky i paní učitelky to bývá opravdový celodenní maraton. Paní učitelka Stočková o tom napsala:

"Vánoční čekání 2016 dopadlo úspěšně. 46 dětí naší školy zaslouží velkou pochvalu. Po dopoledních generálkách a vystoupeních pro školy je čekal koncert pro rodiče, prarodiče a jiné blízké, kteří se dostavili opravdu ve velkém počtu a zaplnili celý sál a balkon KD. Vánoční kánon, Vánoce jak z pohádky,  O Vánocích a Vánoce hrajou gloria byly písničky, které zazpíval sbor naší školy. Další 3 písničky pak zazněly opravdu ve velkém. Sbor Kopřivka má už více než 200 zpěváčků. Velký potlesk byl všem odměnou."
Děkuji našim zpěvákům, paní učitelkám Drahomíře Galové a Haně Stočkové, a to nejen za tato vystoupení, ale za všechna vystoupení, kterými jste potěšili v roce 2016.


Nadílka

Ani letos si děti v družině nenechaly ujít to, co k Vánocům neodmyslitelně patří. Zdobily perníčky, vyráběly vánoční ozdoby. A v úterý (20. 12.) našly pod stromečkem dárky. Radost to byla veliká, přece jen jim nové hry budou zpříjemňovat chvilky, které ve školní družině tráví. Došlo i na koledy, povídání o vánočních tradicích. Nedá se nic dělat, Vánoce jsou tu...Vánoční jarmark

Ve čtvrtek (15. 12.) ráno se mnozí naši žáci věnovali sportu, odpoledne prezentovali svou snahu a píli na Vánočním jarmarku. Každý rok přinese jarmark něco nového, i když už se zdá, že snad vše bylo vyrobeno, použity byly všechny techniky a všechen materiál. Studnice nápadů nevysychá. A tak i letos se mezi stoly plnými výrobků pohybovaly zejména maminky, babičky, ale byli tam i tatínkové, dědečkové, malí sourozenci i ti, kteří se každoročně na jarmark vracejí, protože se jim u nás líbí, a společně obdivovali, co děti vyrobily. Odměnou za snahu dětí byla slova chvály, úsměvy a plnící se kasičky u stánků jednotlivých tříd. 

Jedna kasička ale byla navíc - do té mnozí účastníci přispívali také rádi, protože byla určena opuštěným pejskům.  Po otevření v ní bylo 4380.-Kč. Za část peněz bylo nakoupeno krmivo, část bude předána v hotovosti. Vše předají děti s paní učitelkou Mertovou, která akci organizuje, do útulku ve Vlčovicích.

Sluší se poděkovat všem, kteří se na jarmark pilně připravovali, těm, kteří snahu dětí přišli podpořit, a všem, kteří nezapomněli ani na opuštěné pejsky. Děkuji správním zaměstnancům za přípravu jarmarku i úklid po něm, pracovnicím školní jídelny pak za výborný dětský punč, po kterém se jen zaprášilo. A pedagogům nejen děkuji, těm hlavně přeji, aby za rok své nápady znovu přenesli na své žáky a nás - diváky - přivedli opět k němému úžasu, co všechno se dá, často z běžných materiálů, vytvořit.O skoku vysokém

Čtvrtý ročník Memoriálu Otakara Michálka se konal v tradičním předvánočním období (15. 12.). Dostal lehce nový kabát. Poprvé se konal v hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, poprvé byl ředitelem závodu Ing. Madecký, poprvé soutěž zaštítila Asociace školních sportovních klubů. A díky této asociaci byly poprvé rozdány sady medailí, které by se panu učiteli Michálkovi určitě líbily. Tradiční - kromě dobrých sportovních výkonů - byla dotace města na zakoupení odměn pro vítěze.

Do závodu bylo přihlášeno 121 skokanů (66 chlapců, 55 dívek) z 11 základních a středních škol. Soutěžilo se v deseti kategoriích.

Z kopřivnických škol si nejlépe vedli závodníci ZŠ Emila Zátopka, pomyslnou stříbrnou příčku obsadili žáci ZŠ dr. Milady Horákové, třetí skončili skokani ze ZŠ sv. Zdislavy.

Pouze ve dvou kategoriích byly překonány loňské výkony.

Z našich si medailová místa ve svých kategoriích vybojovali Simona Kowaliková (zlato), Roman Uhlář, Julie Krakovská (stříbro), Vanesa Hidalgová a Mila Stanojković (bronz).

Všem, kteří podstoupili boj s laťkou, děkujeme za účast, medailistům blahopřejeme.

Touto cestou také děkuji Ing. Madeckému a Mgr. Hořákové za organizaci, vedení VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice za zapůjčení haly, vedení města za dotace a Mgr. Antonínu Slezákovi za zajištění medailí.

 
 
               
     
                        Pozvánky

   


                                        

Povedený Mikuláš

V úterý, přesně na Mikuláše, se začala po chodbách pohybovat pětice známých postaviček. Andělé chválili, čertíci strašili a Mikuláš vše jistil. Podle rozdaných bonbónů máme ve škole samé hodné děti, ale některé musely přece jen ukázat, že hodné umí být. V družině bylo jasné, že se sem tam někdo trošičku bál, ale když se děti přesvědčily, že jejich hosté jsou z masa a kostí, bylo po strachu. Jinými slovy - naši deváťáci to zvládli na jedničku a za to dostali pochvalu.

     


Stonožková Praha

Projekt „Věda, která léčí“ vznikl na podporu diagnostiky, léčby a výzkumu Crohnovy choroby – chronického onemocnění trávicího traktu. Stonožka – jak jinak – pomohla kresbami dětí. Tentokrát se jich sešlo 1 621 a řediteli Fakultní nemocnice v Plzni MUDr. Šimánkovi byl díky nim předán šek na 500 000,-Kč.

Možná to zní až neskutečně, ale 3 práce našich dětí byly v rámci tohoto projektu oceněny. A to byl důvod, proč se i letos vydalo 12 žáků naší školy do Prahy (2. 12.). Tři z nich byli oceněni, ostatní byli tímto odměněni za svou snahu pomoci, protože i jejich práce přispěly prodejem k celkové předané částce.

Vítězné práce vybírala prezidentka hnutí Běla Gran Jensen, ale také kardinál Dominik Duka, ředitel nemocnice v Plzni Václav Šimánek, rektor ZČU Miroslav Holeček a další.

Cenu poroty získala Nikola Kollegová a Jan Bartoň (2. B). Zvláštní ocenění z rukou kardinála Dominika Duky obdržel Štěpán Trávníček (2. B). Blahopřejeme.

Poděkování ale patří všem žákům. I paní učitelce Naděždě Pešové, která léta s tímto Hnutím spolupracuje.

                   
                   
                  
                        
                 
Akce pro děti ve školní družině

MĚSÍC OČEKÁVÁNÍ A PLNÝ PŘEKVAPENÍ
- Mikulášská besídka
- Vánoční jarmark
- Vánoční besídka


L I S T O P A D

Třídní schůzky
Vážení rodiče,
ve středu 30. 11. 2016 se konají třídní schůzky. Na 1. stupni dle informací třídních učitelů, které najdete na stránkách třídy, v 5. - 9. třídách pak formou informativní. O prospěchu a chování svých dětí se můžete informovat u jednotlivých vyučujících v době od 15:00 - 18:00 h.


Barevná družina
V úterý (29. 11.) se děti v družině tradičně rozdělily do svých oddělení, ale tentokrát byla jednotlivá oddělení poznatelná i podle barev. V každém oddělení bylo oblečení dětí laděno do jiné barvy. Co bylo společné pro všechny? Chuť tvořit a radost z výsledku. Děti se pustily do výroby bramborových tiskátek, pomocí nichž pak zdobily přáníčka, jmenovky, dárkové tašky či vánoční obrázky. A jak se jim to povedlo? Tak o tom se budete moci přesvědčit na Vánočním jarmarku.

Náboj junior
Připraveni bojovat o co nejlepší umístění, přestože jsou teprve osmáci. To byl plán čtveřice našich žáků, kteří v pátek (25. 11.) vycestovali do Ostravy a zúčastnili se matematicko-fyzikální soutěže NÁBOJ. Přihlášeno bylo 42 družstev základních škol i gymnázií a naši - ve složení Jan Buček, Jana Cao Thanh Huyen, Lucie Chromečková, Alice Miroszková - skončili na 25. místě. Vítězové dosáhli 31 bodů, naši 16, ale 16 bodů získalo dalších 8 týmů. A navíc - 19 týmů, které skončily před nimi, byly týmy z gymnázií. Blahopřejeme.Vánoční dílny
Ve čtvrtek (24. 11.) to ve školní družině zase žilo. Paní vychovatelky připravily tradiční a oblíbené Vánoční dílny. Děti si daly schůzku se svými rodiči a mnozí rodiče příležitosti tvořit se svými dětmi využili. Mohli si vyrobit přání, udělat ozdobu z drátu, nebo třeba nějakou drobnost z keramiky. Bylo hezké sledovat, jak vznikají společná dílka...Kaštany a žaludy převzali myslivci
Plody podzimu, které jste poctivě sbírali, byly dnes (22. 11.) odvezeny. A musím říct, že jste se opravdu snažili, protože jste nasbírali rekordních 1070 kg a tím překonali 950 kg z roku 2012. A to zaslouží velkou pochvalu. Nejpilnější byli žáci 2. B, kteří odevzdali 273 kg, na druhém místě se umístili žáci 2. A s 261 kg, třetí se umístili žáci 3. B s 137 kg. Jsme rádi, že trochou do mlýna přispěli i žáci 2. stupně - konkrétně z 6. A  a 7. A.
Myslivci odjížděli spokojení a děkují. Já děkuji nejen žákům, ale i rodičům, kteří akci podpořili, třídním učitelům, kteří se na organizaci spolupodíleli, našim deváťákům, kteří pomohli při nakládání. Také pak paní učitelce Galové, která byla garantem této akce.


Plavání
Plavci dnes (22. 11.) vyrazili do Frenštátu pod Radhoštěm. Tam se konalo okresní finále v plavání družstev. Obě družstva se vrátila s diplomy. Družstvo chlapců (L. Daniško, D. Hoďák, T. Křížek, R. Lakomý, T. Macášek, V. Stacha) tentokrát získalo bronz, družstvo dívek (D. Czapaiová, J. Richterová, M. Štefková, Š. Tomšíková, K. Vidláková, J. Vymazalová) vybojovalo stříbro.
Blahopřejeme.


Vážení rodiče.

Ředitelka Základní školy dr. Milady Horákové Kopřivnice vyhlašuje podle § 24 odst. 2, zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, na pátek 18. listopadu 2016 pro žáky školy volný den (tzv. ředitelské volno).

Prosíme rodiče, aby vychovatelkám ŠD včas sdělili, zda jejich dítě využije v den ředitelského volna služeb ŠD. Školní jídelna v tento den nebude v provozu.Kopretina 2016
V této soutěžní přehlídce lidových písní nás včera (8. 11.) reprezentovalo 10 zpěváků. Všichni prokázali své pěvecké kvality a zazpívali - řečeno školní terminologií - na jedničku. Nejlépe to ale dokázali v kategorii 1. tříd 2 zástupci z 1. B. Nela Čubová vyzpívala 2. místo a hned za ní se umístil spolužák Václav Sedláček. Oběma blahopřejeme.


Žluťásci byli u toho
Motýlek slavil dvacátiny a do oslav se zapojily i naše děti. Už v pátek (4. 11.) se dílen zúčastnilo 8 žáků ze 7. - 9. tříd. V sobotu (5. 11.) pak na oslavách nechyběla Kopřivka. A když se řekne Kopřivka, tak to jsou i naši zpěváci. Jak řekla paní učitelka Stočková - zpívalo nám to a ještě jsme byli dobře vidět. Kopřivka zahajovala celý program XX. ročníku přehlídky tance zpěvu a dramatické tvorby dětí a mládeže s handicapem, líbila se a sklidila za své vystoupení dlouhý potlesk. Paní učitelky - Mgr. Drahomíra Galová a Mgr. Hana Stočková - všechny děti pochválily a děkují za podporu i jejich rodičům.
I já děkuji všem našim žákům, kteří se do akce zapojili. Děkuji i paní učitelkám, které se našim zpěvákům věnují a přenášejí na ně svou lásku k hudbě.


Ochladilo se, nastal čas ukázat, jak jste mysleli na zvířátka v zimě. Kaštany a žaludy musí být vysušené, nesmí být plesnivé. Plody noste dle pokynů svých třídních učitelů. Myslivci si pro ně přijedou 22. 11.

Halloween
Není to český svátek, ale nějak se u nás zabydlel. Hlavně na 1. stupni. Nebylo proto divu, že se v úterý (1. 11.) po škole pohybovali žáci s prvky  oranžových a černých barev, barvách helloweenu. V 1. B, 2. A a 3. B to dotáhli k dokonalosti a soutěže se zúčastnili všichni, i paní učitelky. Každý měl totiž na sobě něco v "helouvinských" barvách. A za to si vysloužili sladkou odměnu.
To byl ale jen začátek. Na řadu přišlo ve školní družině dlabání dýní, ochutnávání, zdobení chodeb, hrátky s listím. A závěrečné disko, tak to už byla tečka za celým dnem. 


Malá kopaná
V úterý (1. 11.) odešli naši fotbalisté bojovat o postup. Nepodařilo se. Sestava nebyla z nejsilnějších, zaskakovali - a to velmi dobře - mladší fotbalisté. Ale na hřišti se musí sejít a bojovat všichni. 3. místo na postup nestačilo.Akce pro děti ve školní družině

BAREVNÝ MĚSÍC
- výroba bramborových tiskátek
- hrátky s listím
- družina v barvě
- příprava na VÁNOČNÍ JARMARK


Ř Í J E N

V zábavně-vědomostní soutěži třetí
Soutěž připravili pracovníci Oddělení školství, kultury a sportu při MěÚ Kopřivnice v rámci projektu TOOP (trestní odpovědnost a občanský průkaz). Šest družstev žáků 9. ročníků kopřivnických škol v průběhu včerejšího (31. 10.) dopoledne bojovalo za vydatné podpory spolužáků a žáků 8. ročníků o body  a vítězství. Soutěží je prováděl Roman Pastorek. Úkoly se zdály být jednoduché, ale ono nestačilo jen znát správnou odpověď, důležitá byla i rychlost přihlášení se k odpovědi. A tady byli naši váhavější.
Každé ze sedmi témat začalo známou písní. Soutěžící měli uhodnout název písně, interpreta a téma, které bude následovat. Zazněl-li Medvídek z Bogoty od skupiny Lucie, bylo jasné, že se bude mluvit o návykových látkách. A tak postupně přišla na řadu šikana a kyberšikana, dopravní bezpečnost, sociální sítě a internet, práva dítěte apod. Mezi jednotlivými tématy získávala družstva body v tzv. mezihrách, které se skládaly třeba ze skládaček či statistiky.
Našim deváťákům se zpočátku nedařilo, ale drtivým finišem nakonec získali zaslouženě 3. místo. Blahopřejeme.

Sportovní turnaj
S končícím říjnem skončil ve 3. oddělení školní družiny i sportovní turnaj, který probíhal skoro 2 měsíce. Pět družstev mezi sebou bojovalo o vítězství. Než si Míša, Vojta, Danek, Kristýnka a Verunka pochutnali na sladké odměně za vítězství, museli zabojovat v překážkovém běhu, nejlépe absolvovat opičí dráhu či štafetu s drakem a také ukázat, že i se švihadlem si rozumějí nejlépe. Blahopřejeme.


První prázdniny jsou tu
Podzimní prázdniny, které zítra (26. 10.) začínají, jsou prvními v tomto školním roce. V jejich průběhu nebude v provozu školní družina, ale ani tělocvičny. Všem přeji dostatek odpočinku, dávejte na sebe pozor a v pondělí 31. 10. se zase uvidíme.


Přírodovědný Klokan
I v letošním roce se žáci naší školy zúčastnili této soutěže, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci 8. - 9. ročníků vypracovávali po dobu 40 minut zadání z oblasti matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí s jasným cílem, dosáhnout co nejvíce bodů. Ty se ale rozdávaly jen za správné odpovědi. Nejlépe uspěli žáci 8. B v pořadí Alice Miroszková (73 b.), Vojtěch Stacha (60 b.) a Lucie Chromečková (58 b.). Blahopřejeme.


Dravci přijeli
Po čtyřech letech jsme na 2. pokus znovu viděli chlouby, o které se starají ve společnosti Seiferos. Dravci se opravdu přivezli v přepravkách, pro ně speciálně vyrobených. Prý se na cestování těší, protože se v klidu vyspí. Počasí nám moc nepřálo ani tentokrát, ale zážitek stál za trochu nepohody. Naopak dravci v takovém počasí snad lépe poslouchají. Nebyla to jen podívaná, odborný humorně podaný výklad. Pro dobrovolníky to byl i kontakt s dravci, protože součástí akce byly i chvilky, kdy si  mohli vyzkoušet, jak takový dravec "přistane" na jejich ruce. V tu chvíli některé přešel smích, není prý to taková legrace, když se dravec blíží. Ale vše dobře dopadlo.
Nakonec jsme obdrželi i krásné poděkování. Seiferos slavil 25 let a my jsme byli od počátku u toho.Akce pro "STONOŽKU"
V rámci třídních schůzek jsme uspořádali tradiční sbírku pro STONOŽKU. A rodiče nezůstali ani tentokrát lhostejní. Na konto hnutí díky vám pošleme 3 060,- Kč. Za příspěvky děkujeme.
Pet víčka
Včera (6. 10.) jsem dostala na stůl lístek s číslem 83,9 kg. Nechce se ani věřit, že jste tak dobří sběrači. Ale vlastně ano, protože to dokazujete už několik let. Když jsem přičetla tyto kilogramy pet víček k těm, které již byly odevzdány, nasbírali jste za školní rok 2015/2016 pro Karolínku neuvěřitelných 270,8 kg. A to zaslouží velkou pochvalu.
Sbírka pokračuje, sběrná místa zůstávají.


Žáci 2. A vystoupali až na Mount Everest 
V sobotu 1. 10. využili žáci 2. A s paní učitelkou třídní a rodiči poslední teplý den a vydali se do "hor". Paní učitelka k tomu napsala:

Děti ze 2. A třídy se sešly s p. učitelkou i v sobotu 1. 10. 2016. Cílem bylo strávit příjemné dopoledne se spolužáky mimo školu a zdolat Mount Everest.
Výstup na Mount Everest je dvoudenní akce, jejíž účastníci se pokouší zdolat převýšení 8 848 metrů opakovanými výstupy po sjezdovce na Červeném kameni v Kopřivnici. Soutěží jednotlivci, dvojice, skupiny.
Sešli jsme se ve vysokém počtu a za velké podpory rodičů, sourozenců a kamarádů vytvořili silnou skupinu. Všichni jsme otestovali své fyzické schopnosti, vůli a vytrvalost. Výstupy ve skupině se sčítají, nestálo nás tedy /vzhledem k našemu velkému počtu účastníků/ zdolání Mount Everestu příliš sil a zvládli jsme to jako první. Odměnou nám byl pamětní list, medaile, drobná cena a sladkost, ale hlavně příjemný pocit ze společného úspěchu.
Všichni si užili pěkný den, děti pak využily lanových aktivit, malování na obličej, rodiče si mohli popovídat, občerstvit se a fandit zdatným  závodníkům - jednotlivcům .
Všem gratuluji a děkuji zejména rodičům za podporu této mimoškolní akce.               Hana Stočková


Vážení rodiče,
ve středu 5. 10. se konají třídní schůzky, tentokrát společné s třídními učiteli, kteří podají informace týkající se tohoto školního roku.  Začátek v 15:30 h. Přítomni ale budou všichni vyučující, kteří Vás - v případě zájmu - budou v době od 16:00 - 17:30 h. informovat o prospěchu a chování Vašich dětí.

V náhradním termínu proběhnou - z důvodu nepřítomnosti třídní učitelky - třídní schůzky 1. A.

Společné třídní schůzky neproběhnou - z důvodu nemoci třídní učitelky - ani v 8. B třídě. Pokud však rodiče žáků 8. B budou chtít informace od jednotlivých vyučujících, mohou je získat v době od 16:00 - 17:30 h.


Akce pro děti ve školní družině
DRAČÍ MĚSÍC
- výroba draků
- dračí štafeta
- drakiáda
31. 10.    HALLOWEEN

BIJÁSEK


Z Á Ř Í


Přespolní běh
Okresního finále se účastní naši žáci již několik let. Letos (27. 9.) to byla dvacítka mezi 429 účastníky. Někteří tak už věděli, že je v členitém terénu čeká 1 500 metrů (starší chlapce 2 500 m) běhu po polních cestách, trávě, štěrku i tvrdém povrchu a že to nebude žádná legrace. "Nováčci" se usmívali na startu, zpočátku běhu rozdávali úsměvy i do fotoaparátu, ale náročnost tratě proměnila výrazy všech a bylo jasné, že je to boj nejen se soupeři, ale i s vlastními silami. Podle prvních zpráv si nejlépe ve své kategorii vedla Adéla Hrnčárková (8. B), která v kategorii starších žákyň obsadila 4. místo. Blahopřejeme. Ale máme radost i z bojovnosti všech našich běžců.


Věda, která léčí
...název výtvarného a literárního projektu českých a slovenských škol, který zaštítilo mj. Hnutí Na vlastních nohou. Výtvarné práce zaslané Mgr. Pešovou na konci loňského školního roku opět bodovaly a v kategorii do 7 let byly i oceněny.
Cenu J. Em. Dominika kardinála Duky OP získal Štěpán Trávníček. Cenu (poroty) pak Jan Bartoň a Nikola Kollegová - všichni dnes žáci 2. B. Blahopřejeme.


Školní labyrint
Ve čtvrtek (22. 9.) paní vychovatelky usoudily, že je čas vyzkoušet, zda se zejména naši prvňáčci ve své škole a okolí neztratí. Děti byly rozděleny do družstev, vybaveny pokyny, úkoly, slepou mapou a puštěny do terénu. Musely se nejen zorientovat v prostoru, ale také oslovit např. paní sekretářku a zjistit, kolik máme ve škole dětí, kolik zaměstnanců...
A děti to zvládly. Čokoládové dobroty, které na ně čekaly, byly zaslouženou odměnou.Vedoucí školní jídelny informuje
Protože z důvodu nemoci klesl momentálně stav zaměstnanců ve školní jídelně, bude připravováno jen jedno jídlo.
Děkujeme za pochopení.


Stejně jako vloni
Zátopkova pětka a desítka už neodmyslitelně patří k měsíci září. V pátek (16. 9.) se postavilo postupně na start v každé kategorii 28 žáků z naší školy a v obou kategoriích "přinesli" finišmani štafetový kolík do cíle na 3. místě. Bedlivě je sledovala Dana Zátopková, která opět přijela, sportovce povzbudila a běhy zahájila.
Mnozí z našich atletů si sáhli opravdu na dno, ale nakonec 3. místo z loňska obhájili. Blahopřejeme.


Projekt TOOP
Součástí Zdravotního plánu města Kopřivnice je Projekt TOOP, kterého se ve středu v Novém Jičíně zúčastnili i naši deváťáci. To, o čem byla řeč, se skrývá ve zkratce  TOOP = trestní odpovědnost a občanský průkaz. A povídání prý to bylo velmi zajímavé.


Informace pro rodiče žáků 3. - 5. tříd
Vážení rodiče,
žáci 3. - 5. ročníků mají možnost se přihlásit do kroužků Tvořivé dílny a Keramika. Kroužky budou probíhat ve čtvrtek po vyučování (vždy 2 hodiny) a budou se střídat ve čtrnáctidenních intervalech. Další informace sdělí paní učitelky - Mgr. Grygaříková a Mgr. Špačková. 


Akce pro děti ve školní družině
 Průběžně:
1. Seznámení prvňáčků s prostředím školy.
2. Školní labyrint.
3. Motýlkování.


Nový školní rok byl zahájen
Týdenní přípravy na zahájení školního roku skončily, prázdniny se staly minulostí. V 7:40 h. se otevřely dveře školy a jimi průběžně prošlo skoro 370 dětí. Ono jich vlastně bylo mnohem víc, protože s některými přišli mladší sourozenci, kteří spolu s rodiči doprovodili do školy zejména naše prvňáčky. Na ty se paní učitelky obzvlášť připravovaly a také se moc těšily. A bylo to vidět. Krásně vyzdobené třídy, dárek pro každého od Hitrádia Orion, usměvavé paní učitelky - Mgr. Drahomíra Galová a Mgr. Eva Špačková, usmívající se rodiče, v mnohých jsme poznávali naše bývalé žáky, ale i prarodiče a zvídavá kukadla dětí. Přesně to byl obraz dnešního rána. Věříme, že ta radost a úsměvy vydrží všem v průběhu celého školního roku.
Premiéru ale neprožívali jen prvňáčci, ta čekala i na paní ředitelku Mgr. Janu Neničkovou, která tak poprvé  přišla v doprovodu pana místostarosty Mgr. Lumíra Pospěcha žáky i jejich rodiče přivítat.
Podobný obrázek jsme zaregistrovali ve všech dalších třídách jen s tím rozdílem, že tam už se sešli "staří známí", kteří byli přivítáni svými třídními učiteli.
A tak už jen přání nakonec - ať školní rok 2016/2017 zvolna plyne, úsměvů neubývá, vyučující mají radost ze svých zvídavých žáků a žáci radost z toho, že se něco nového naučili. A jak to všechno dopadne, to zase napíši za 10 měsíců. A uvidíte, že i ty uletí a budou zase prázdniny...:-)


S R P E N
 
VŠEM NAŠIM ŽÁKŮM
...PRÁZDNINY SKONČILY A ZÍTRA ZAČÍNÁME..
Nezapomeňte, zítra - 1. 9. 2016 v 8:00 h. - začíná nový školní rok 2016-2017 :-)


VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY INFORMUJE
Rodiče našich nových žáků (1. třída apod.) mohou své děti přihlásit v kanceláři vedoucí školní jídelny ke stravování již v posledním prázdninovém týdnu. 29. - 30. 8. 2016 v době od 8:00 - 13:00 h., 31. 8 2016 pak v prodloužené době
8:00 - 15:00 h.  Využijte této možnosti, ušetříte svůj čas.