Новини


Анкета

публикувано 24.09.2016 г., 11:41 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 24.09.2016 г., 13:13 ]

Анкетна карта


Поправителна септемврийска сесия за самостоятелна форма на обучение

публикувано 24.09.2016 г., 11:24 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 24.09.2016 г., 11:38 ]

График за провеждане на  изпити

за учениците от самостоятелна форма на обучение -

септемврийска сесия /поправителна/ 


Учебен предмет

 

Клас

Дата

/начален час/

място на провеждане

Информационни технологии

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

03.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Основи на туризма

10 клас

 

04.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Мениджмънт на туризма

11 клас

04.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Психология и логика

9 клас

 

05.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Свят и личност

12 клас

05.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Етика и право

10 клас

 

05.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Философия

11 клас

05.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Основи на пазарната икономика

9 клас

10 клас

07.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Маркетинг и реклама в туризма

11 клас

07.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Математика

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

12 клас

26.09.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Български език и литература

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

12 клас

06.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

История и цивилизация

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

10.10.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

География и икономика

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

11.10.2016г.

13.30 ч.

108 кабинет

Физика и астрономия

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

12.10.2016г.

13.30 ч.

108 кабинет

География на туризма с културология

11 клас

30.09.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Химия и опазване на околната среда

8 клас

9 клас

10 клас

14.10.2016г.

13.30 ч.

108 кабинет

Руски език

 

8 клас ЗП

9 клас ЗП

10 клас ЗП

11 клас ЗИП

12 клас ЗИП

29.09.2016г.

10.00 ч.

108 кабинет

Английски език

 

8 клас ЗП

9 клас ЗП

10 клас ЗП

11 клас  ЗИП

17.10.2016г.

10.50 ч.

108 кабинет

Музика

8 клас

9 клас

 

18.10.2016г.

11.00 ч.

108 кабинет

Информатика

9 клас

 

27.09.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Физическо възпитание и спорт

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

12 клас

19.10.2016г.

13.30 ч.

108 кабинет

Биология и здравно образование

8 клас

9 клас

10 клас

30.09.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Законодателство в туризма

12 клас

30.09.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

Екотуризъм

/селски туризъм/

12 клас

28.09.2016г.

12.30 ч.

108 кабинет

 

Директор: ................

                             /М. Рецкова/

Тържествен водосвет

публикувано 20.09.2016 г., 4:23 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 20.09.2016 г., 4:46 ]

 
 
 

По стара традиция в 95 СУ „Проф. Иван Шишманов“ на 17 септември 2016 г. се извърши водосвет от свещенник Николай от църквата „Свети Димитър" в квартала. В словото си той разказа за светите мъченици  Вяра, Надежда, Любов и тяхната майка София. Поръси със светена вода всички присъстващи и им пожела успешна учебна година.

Откриване на учебната 2016/17 г.

публикувано 20.09.2016 г., 4:02 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 20.09.2016 г., 4:49 ]

 

Новата учебна година бе тьржествено открита с програма изготвена от г-жа Илка Черкезова и нейните ученици. По традиция изпълненията бяха посветени на първия учебен ден и всичко родно - език, реч, дом, родина. Народна и патриотична песен, стихове и танци - индивидуални и на мажоретната група, допълваха шумната картина на обления в жарко слънце училищен двор.

Гост на тържеството бе госпожа Ковачева, завеждащ отдел „Образование" в район Подуене, която поздрави присъстващите и пожела успехи и непрекъснато усъвършенстване.

В приветственото си слово Директора на училището - г-жа Рецкова представи новите ученици от подготвителна група и първи клас и новоназначените учители. Тя благодари на родителите за гласуваното доверие и пожела на всички успешна, спокойна и здрава учебна година. Не забрави и усилията на учителите по подготовката на новата учебна година и им пожела здраве и сили.

Новата учебна 2016/17 г. в 95 СУ „Проф. Иван Шишманов" започна!

На всички на добър час!



СПИСЪК НА УЧЕБНИЦИТЕ ЗА 8-12 КЛАС ЗА 2016-2017 УЧЕБНА ГОДИНА

публикувано 10.09.2016 г., 2:13 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 12.09.2016 г., 11:49 ]

8 клас

 

Български език и литература - 1. Български език – издателство „Просвета”

 2. Литература ЗП, издателство „Анубис”

Английски език – Headway (купува се общо от класа)

Руски език - Солнечный круг русский язык для 8 класса. издателство „Просвета“

Математика - издателство „Архимед”

Информационни технологии - издателство „Нова звезда”, Ивайло Иванов

История и цивилизация - издателство „Азбуки – Просвета”

География и икономика - издателство "Булвест 2000"

Физика и астрономия - издателство "Булвест 2000"

Биология и здравно образование - издателство „Анубис”  

Химия и опазване на околната среда - издателство „Педагог 6“

Музика - издателство „Просвета”, В. Сотирова,  Г.  Калоферова

Изобразително изкуство - издателство „Анубис”

Технологии – учебнo помагало "Технологии", Тодорка Николова, Светла Ананиева и Валентин Ананиев, изд.” Бит и техника", Варна, 2014г.

 

9 клас 

Български език -   Работна тетрадка по БЕЛ 1 и 2, д-р М. Христова, издателство   „Игъл“, Силистра

 Английски език Headway (купува се общо от класа)

Руски език – ГОРИЗОНТ -1 , „Велес“

Математика - издателство „Архимед”, първо равнище

Информатика  с VISUAL BASIC  - издателство „Нова звезда”, Ивайло Иванов

Информационни технологии - издателство „Нова звезда”, Ивайло Иванов

Психология и логика - издателство „Екстрем”

История и цивилизация - издателство „Анубис”

География и икономика -  издателство „Анубис” 

Физика и астрономия - издателство "Булвест 2000"

Биология и здравно образование - издателство „Анубис” 

Химия и опазване на околната среда - издателство „Педагог 6“

Основи на пазарната икономика – Микроикономика, издателство „Мартилен”

Музика - издателство „Просвета”, Ст. Георгиева, Р. Стателова и др.

Изобразително изкуство - издателство „Анубис”


10 клас


 Български език и литература

1. Работна тетрадка по Български език – издателство „Просвета”

2. Литература ЗП, издателство „Анубис”

3. Български език и литература – 1 и 2 част, автор : М. Христова, издателство „Игъл”, Силистра

Английски език – Headway (купува се общо от класа)

Руски език – ГОРИЗОНТ – 2, издателство „Велес“

Математика - издателство „Архимед”, първо равнище

Информационни технологии - издателство „Нова звезда”, Ивайло Иванов

История и цивилизация - издателство „Анубис” 

Етика и право - издателство „Анубис” 

География и икономика - издателство „Анубис” 

Физика и астрономия - издателство "Булвест 2000" ( Само учебник Светлина и от атома до Космоса)

Биология и здравно образование - издателство „Анубис” 

Химия и опазване на околната среда - издателство „Педагог 6“

Основи на пазарната икономика – Макроикономика, издателство „Мартилен”

Основи на туризма – Въведение в туризма

 

11 клас

 Български език и литература

Учебника и учебните помагала ще бъдат посочени от преподавателя на родителската среща на 16.09.

Английски език - Headway (купува се общо от класа)

Руски език – ГОРИЗОНТ – 2, издателство „Велес“

Математика - издателство „Архимед”, първо равнище

История и цивилизация - издателство „Просвета” 

География и икономика - издателство „Просвета” 

Маркетинг и реклама – ч.1 и чл.2 Н. Щерев, издателство „ Мартилен”

Икономика и мениджмънт – И. Илиев, Д. Дончев, М. Велев

Мениджмънт - Д. Дончев

Предприемачество и мениджмънт- издателство „ Мартилен”, К. Тодоров

Маркетинг в туризма - Доганов

 

12 клас

 Български език и литература

1. Български език  Учебник по литература – Илияна Кръстева, изд. „Булвест 2000”

2. Български език – Кирил Димчев, изд. „Булвест 2000”

Препоръчителна литература:

1.     Владимир Атанасов, Ангел Малинов – „Всичко за матурата – български език и литература”, І и ІІ част, изд. „Просвета”

2.     София Тодорова, Иван Велчев – „Българската литература за матура – от Христо Ботев до Димитър Талев”, изд. „Кръгозор”

3.     Иван Инев, Елинка Щерионова – „Подготовка за матура по български език и литература”, тестове, изд. „Ученически свят”

4.     Росица Нанкова, Китка Недялкова – „Матрицата – как да се справим успешно с матурата по БЕЛ”- тестове І и ІІ част

Английски език - Headway (купува се общо от класа)

Руски език -  Деловое общение на русском языке, издателство „Велес“

Математика -  издателство „Архимед”, първо равнище

Свят и личност -  издателство „Анубис” 

Счетоводство в туризма - Обща теория на счетоводната отчетностизд. „Мартилен”

Законодателство в туризма – 1. Основи на правото, издателство „Мартилен”

 2. Фирмено право, издателство „Мартилен”

Покана за откриване на новата учебна година

публикувано 6.09.2016 г., 3:59 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 6.09.2016 г., 4:01 ]


Родителски срещи

публикувано 6.09.2016 г., 3:54 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 7.09.2016 г., 10:04 ]

Заповядайте на родителска среща в 95 СУ "Проф. Иван Шишманов" от 18:00 часа на:
  • 7.09.2016 г. за  ПГ и I клас ;
  • 16.09.2016 г. за II - XII клас.
        Очакваме Ви!

Поправителна септемврийска сесия

публикувано 1.09.2016 г., 4:47 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 1.09.2016 г., 5:00 ]


95. СОУ обявява седем свободни места в профил Чуждоезиков, прием след 7 клас

публикувано 26.07.2016 г., 5:50 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 26.07.2016 г., 5:56 ]

1. Подаване на документи за участие в 4-ти етап на класиране –от 25.07.2016 г. до 25.08.2016 г.
2. Обявяване на списък на приетите ученици – 26.08.2016г.
3. Записване на приетите ученици – от 29.08.2016 г. до 01.09.2016 г.
4. Обявяване на останали свободни места – 02.09.2016 г.

Списък на приетите ученици от девети клас

публикувано 26.07.2016 г., 5:43 от Milena Kayakchieva   [ актуализирано 30.08.2016 г., 23:08 ]

Списък

на учениците, записани след завършено основно образование

в Чуждоезиков профил, 95 СОУ „Проф.Иван Шишманов“,гр.София

/профил, професия,специалност, училище/


Име, презиме, фамилия

ЕГН

Регистрационен номер, дата на издаване на свидетелството за основно образование и училище, от което е издадено свидетелството

1.

Алекс  Людмилов  Миков

0143216249

2061-1/20.06.2016г.

95 СОУ

2.

Александър Симеонов Арамлийски

0143206683

2079-19/20.06.2016г.

95 СОУ

3.

Ванеса Юлианова Владайчева

0145246659

2062-2/20.06.2016г.

95 СОУ

4.

 

Гергана Даниелова Цилева

0147080470

2081-21/20.06.2016г.

95 СОУ

5.

Емил Емилов Михайлов

0144106565

2096-36/20.06.2016 г.

95 СОУ

6.

Емил Светославов Борисов

0146116367

2083-23/20.06.2016 г.

95 СОУ

7.

Захари Пламенов Томов

0045176521

2084-24/20.06.2016 г.

95 СОУ

8.

Ива Ивова Иванова

0151206655

2066-6/20.06.2016 г.

95 СОУ

9.

Йоан Петрославов Иванов

0151176524

2086-26/20.06.2016 г.

95 СОУ

10.

Кирил Владимиров Киров

0151146767

2067-7/20.06.2016 г.

95 СОУ

11.

Китена Китенова Топалова

0150038578

2087-27/20.06.2016 г.

95 СОУ

12.

Константин Ивайлов Трайков

0142186324

2088-28/20.06.2016 г.

95 СОУ

13.

Лъчезар Лъчезаров Лулчев

0151116525

2068-8/20.06.2016 г.

95 СОУ

14.

Лъчезар Петров Недялков

0146056843

2069-9/20.06.2016 г.

95 СОУ

15.

Любомир Любенов Димитров

0150093282

2090-30/20.06.2016 г.

95 СОУ

16.

Любослава Алексеева Пиринкова

0142266374

2100-40/20.06.2016 г.

95 СОУ

17.

Михаил Иванов Бешев

0151176400

2073-13/20.06.2016 г.

95 СОУ

18.

Никол Николаева Крумова

0141046930

2075-15/20.06.2016 г.

95 СОУ

19.

Никълас Богомилов Насков

0142218801

2077-17/20.06.2016 г.

95 СОУ

20

Памела Георгиева Георгиева

0147316333

2106-46/20.06.2016 г.

95 СОУ

21

 

Тодор Николаев Младенов

0241046640

2091-31/20.06.2016 г.

95 СОУ

22

 

Юлиан Трайков Гюров

0242036483

2078-18/20.06.2016 г.

95 СОУ


ДИРЕКТОР: Мими Рецкова




Списък

на учениците, след завършено основно образование

в профил Технологичен- туризъм, 95СОУ“Проф.Иван Шишманов“ , гр.София

/профил, професия,специалност, училище/

 

Име, презиме, фамилия

ЕГН

Регистрационен номер, дата на издаване на свидетелството за основно образование и училище, от което е издадено свидетелството

1.

Авакум Ицков Варзоев

0151196407

2107-47/30.06.2016 г.

95 СОУ

2

 

Александра Ангелова Александрова

0141316573

2093-33/20.06.2016г.

95 СОУ

3

 

Ангелина Ивайлова Емилова

0141186335

2094-34/20.06.2016 г.

95 СОУ

4.

Богомил Венев Пенев

0150276724

92-01/15.06.2016 г.

115 ОУ „Св.св.Кирил и Методий“

5

Георги Александров Цветанов

0147046520

2064-4/20.06.2016г.

95 СОУ

6.

Дейвид Венциславов Ботев

0145157124

2095-35/20.06.2016 г.

95 СОУ

7.

Денис Вениславов Анастасов

0150126600

2082-22/20.06.2016 г.

95 СОУ

8.

Десислава Василева Стоименова

0241236492

93-02/15.06.2016г. 115. ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”

9.

Евелина Демирева Евтимова

0152196295

90-21/15.06. 162. 162.  ОУ „Отец Паисий“

10.

Едже Данаилова Желязкова

0146206732

91-22/15.06.2016 г.

162.  ОУ „Отец Паисий“

11.

Ива Йорданова Георгиева

0147213253

76-7/15.06.2016 г.

162.  ОУ „Отец Паисий“

12.

Ивелина Станиславова Георгиева

0143246372

2097-37/20.06.2016 г.

95 СОУ

13.

Камелия Александрова Шалева

0149086332

2098-38/20.06.2016 г.

95 СОУ

14.

Магдалена Мирославова Николова

0146066538

2070-10/20.06.2016 г.

95 СОУ

15.

Мадонна-Мария Асенова Панова

0144106251

2109-49/30.06.2016 г.

95 СОУ

16.

Мартин Ивов Митев

0141216682

2101-41/20.06.2016 г.

95 СОУ

17.

Михаела Радомирова Звезданова

0145236373

2072-12/20.06.2016 г.

95 СОУ

18.

Никол Калоянова Симеонова

0152195339

2102-42/20.06.2016 г.

95 СОУ

19.

Паулина Цветкова Иванова

0144066539

2103-43/20.06.2016 г.

95 СОУ

20.

Росита Георгиева Стефанова

0151296411

2105-45/20.06.2016 г.

95 СОУ

21.

Стефан Тодоров Колев

0142246362

2110-50/30.06.2016 г.

95 СОУ

22.

Теодора Георгиева Георгиева

0152240973

557-5/15.06.2016 г

ОУ“ЕлинПелин“,с.Владо Тричков

23.

Христо Райчов Христов

0149266801

1230-11/15.06.16г. 124. ОУ „Васил Левски”

24.

Шенол Ерол Хюсеин

0142048840

2092-32/20.06.2016 г.

95 СОУ

 

ДИРЕКТОР:  Мими Рецкова



1-10 of 110